Spoo?TV Kopmannen bijna 'hulpeloos Ajax als smaakmaker van 15de Amsterdam-toernooi Politie pleit voor kleinere eredivisie Ajax-fans kopen clubkaarten Van der Hoorn laat Den Bosch in de steek Hongaarse tiener geeft Ree sehaakles Rooks en Theunisse met één ploegmaat naar WK 'Volgend jaar is er hier gewoon weer een toernooi' Knuvers start in leiderstrui DINSDAG 1 1989 SPORT PAGINA 13 AMSTERDAM (GPD) De naderende sloop van het olympisch stadion en de vorig jaar hevig tegen vallende toeschouwersaantallen, hebben de organisatoren van de Amsterdam 700-serie nog niet aan het denken gezet. Het toernooi, in 1975 enig in zijn soort maar sindsdien overal in Europa gretig geï miteerd, kent nog nagenoeg dezelfde opzet en organisatie als veertien jaar geleden. Alleen de cijfers achter het getal zeven veranderen jaarlijks. De organisatie, met Rien Bal op de stoel van de overleden Jack van Zanten, denkt vooralsnog niet aan vernieuwing. Ajax is derhalve ook van de vijftiende editie de vaandel drager en voornaamste pu bliekstrekker. KV Mechelen, Spor- veel op het spel staat. De uitstraling van Ajax in Amsterdam is nog steeds enorm, zoals de Open Dag onlangs bewees. Sporting Lissabon (tweede) en a naar Spartak Praag. Dinamo Kiev draaide warm in Londen. De Russi- beurt in het 714-toernooi kan veel verpesten. "Ajax zal gewogen wor den door het Amsterdamse pu- r een zwakke sche machine, na het topjaar 1986 ting Lissabon en Dinamo Kiev zijn bliek", aldus Beenhakker. "Dit is de mogelijkheid om twijfelaars over de streep te trekken. Anderzijds ligt al- Opdat financieel de plank niet tijd het risico op de loer dat we af wordt misgeslagen, dient het olym- zullen gaan. Een klein risico, hoor. pisch stadion vrijdag en zondag in De afgelopen week heb ik kunnen totaal vol te stromen met 45.000 toe- constateren dat we een heel eind in schouwers. de goede richting zijn". Tot schrik van de organisatie pas- KV Mechelen, Sporting Lissabon seerden vorig jaar slechts 30.000 en Dynamo Kiev hebben reeds een mensen de poorten van het stadion, voetbaltweedaagse in de benen. KV Aan het deelnemersveld behalve Mechelen, getraind door ex-Ajacied Ajax Sampdoria, Flamengo en Ben- Ruud Krol, finishte het afgelopen fica lag het volgens het comité weekeinde in het eigen toernooi niet, wel aan het ongunstige tijd- 'Achter de Kazerne'als derde achter stip. Ook Amsterdam 714 valt mid denin de vakantietijd. "De organisatie van zo'n toernooi is er in de loop der jaren niet een voudiger op geworden", verklapte Bal. "De concurrentie van andere toernooien wordt steeds groter en SCHERPENZEEL (GPD) De in sommige landen beginnen de KNVB heeft de afgelopen maanden competities veel vroeger dan bij ongeveer 25.000 clubkaarten ver ons. Ploegen als FC Köln, VfB kocht. Volgens secretaris betaald voetbal Jan Huijbregts zijn de meeste veiligheidspasjes, 'enkele den, kunnen zich gewoon niet vrij- duizenden', in Amsterdam aange- maken. Onze speelruimte wordt schaft door Ajax-fans. nooit meer de oude, kwam Wembley-stadion niet verder dan de derde plaats. Op een nederlaag tegen Liverpool (2-0) volgde zondag een 1-0 triomf over FC Porto. Programma Amsterdam 714. Vrij dag 19.00 uur: KV Mechelen - Dina mo Kiev. 21.00 uur: Ajax - Sporting Lissabon. Zondag 18.00 uur: eerste finalewedstrijd. 20.00 uur: tweede finalewedstrijd. Austria Ajax zal zijn thuiswedstrijd tegen Austria-Wien op 27 september, uit de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker, afwerken in het ei gen stadion. Uitwijken naar het Olympisch Stadion wordt niet overwogen. Ten eerste wordt de eigen accommodatie toereikend geacht, ten tweede lijkt de 'veilig heid' voldoende gegarandeerd. Vol gens directeur Arie informatie in Oostenrijk geleerd dat slechts een zeer beperkt aantal sup porters uit Wenen verwacht kan worden. TWEEDE EXLOERMOND (ANP) Zonder Ronald Koeman heeft Barcelo na gisteren de eerste van een serie oefenwedstrijden in Nederland af ge- vee[ problemen werkt. In afwachting van de transfersom was de Nederlandse internatio nal in Tweede Exloërmond buiten het elftal gehouden. Gisteren werd bekend dat het financierlngsbedrijf Ecofinance vandaag de documenten van Koemans transfer naar Barcelona tekent. PSV had aantal clubs zeer hoog. Een andere zich dit weekeinde beklaagd over de trage betaling van de Europese beker houder voor bekerwinnaars. De landskampioen was zelfs van plan een twee redenen schadeclaim in te dienen. Om verzekeringstechnische redenen bleef Koeman vandaag tegen een team van Drentse amateurs aan de kant. Mogelijk speelt de ex-Groninger vandaag als FC Barcelona Buitenpost aandoet. Voor 4300 toeschouwers won de Spaanse topper met 10-1 na een ruststand van 4-0. Salinas scoorde Eijden heeft drie keer, debutant Michael Laudrup tweemaal. De overige treffers kwa men op naam van RobertoGeli, SolerOnessimo en Reinders (eigen doel). Voor de Drentse amateurs doelpuntte Waardenburg. Op de foto (ANP) duelleert Henk Meijer (Stadskanaal) met Milla van Barcelona (rechts). steeds krapper". Ajax-baas Leo Beenhakker reali seert zich dat er het komend week- zijn nieuwe werkgever jes. Huijbregts spreekt de beschuldi ging tegen dat de KNVB zou verdie- i de 25 gulden kostende pas- ministerie om te vernemen of er haast kan worden gemaakt met het verstrekken van een arbeidsver gunning. Feyenoord kreeg vorig seizoen slechts toestemming om Bolesta tot 1 juni te contracteren. Omdat Joop Hiele weer hersteld was, moest de Pool daarna naar zijn vaderland terugkeren. De club uit Kerkrade heeft als argument dat er op dit moment geen keepers van het kaliber Bolesta in Nederland zijn te heeft een vierjarig contract gete kend bij de Schotse eredivisieclub Dundee United. De 25-jarige spij kerharde verdediger maakte ge- FC den Bosch, vinden en hoopt om die reden r kans dan Feyenoord te maken. Heniyk Bolesta staat overigens nog voor drie jaar onder contract bij Feyenoord, dat ervan uitgaat dat AMSTERDAM (ANP) - Judit Polgar en Hans Ree hebben giste ren tijdens de tweede dag van het OHRA-schaaktoernooi te Am sterdam de kroongroep naar de achtergrond gedrongen. Op zeer spectaculaire wijze werd de Am sterdamse grootmeester door de pas dertien-jarige Hongaarse ster verslagen. De opening in de publiekstrek ker van de grootmeestergroep was de Scheveninger variant van een Siciliaan, die door Polgar zeer scherp werd opgezet. Tot en met de tiende zet was alles bekend. Op de dertiende zet speelde Ree Pc6 daarbij een offer op e6 toela tend. Daarna was het, zoals Pol gar ook in de analyse na afloop aantoonde, geforceerd uit. Ree kwam de moeilijkheden niet meer te boven en gaf zich na de 24e zet over aan de 28 jaar jongere Hongaarse. Groter verrassing in de groot meestergroep dan de nederlaag van Ree tegen de jongste van de Polgar-zusjes was de overwin ning van de Tsjechoslowaak Blat- ny op Psakis, één van de vele oud kampioenen van de Sovjetunie. Judit Polgar behaalde haar eer ste overwinning in de groot meestergroep, op Hans Ree, via de volgende 24 zetten: Wit: Polgar. zwart: Ree. 1. e2 - e4. c7 - c5. 2. Pgl - f3. e7 - e6,3. d2 - d4, c5 x d4. 4. Pf3 x d4. Pg8 - f6. 5 Pbl - c3. d7 - d6.6. Lfl - e2. Lf8 - el. 7.0 - 0.0 - 0.8. Lel - e3, a7 - a6.9. f2 - f4, Dd8 - c7,10. g2 - g4. Tf8 - e8,11. g4 - g5. Pf6 - d7.12. Le2 - h5. g7 - g6.13. Lh5 - g4. Pb8 - c6, 14. Pd4 x e6. (7 x e6. 15 Lg4 x e6 Kg8 - h8, 16. Pc3 - d5, Dc7 - b8. 17 Le6 - f7; Te8 - fB. 18. Le3 - d4 Pd7 - e5,19. Pd5 x el. Pc6 x el, 20. f4 x e5, d6 x e5,21. Ld4 - c5, Kh8 - g7, 22. Lc5 x el, Db8 - a7 23. Kgl - hl. Lc8 - h3, 24. Ddl - f3. Ree geeft het op. Ook KNVB wil inkrimping SCHERPENZEEL (GPD) Als het aan de Centrale Politie en Surveillance Commissie (CPSC) ligt, wordt de eredivisie zo spoe dig mogelijk ingekrompen van achttien clubs tot zestien. De CP SC, een landelijke commissie waarin ondermeer commissarissen van politie zijn vertegenwoordigd, heeft competitieleider Jan Huijbregts schriftelijk laten weten steeds meer moeite te onder vinden met het handhaven van de openbare orde voor, tijdens en na voetbalduels. De KNVB zegt de aanbeveling van de politie, ge daan in een periode van felle discussies over de omstreden pasjes- regeling, zeer serieus te nemen. op de computer. Volgens Huijb regts is 75 procent geen slechte sco re. "Bij het maken van de eerste schifting stuit je op voor zich spre kende eisen. Sparta en Feyenoord willen en mogen bijvoorbeeld niet tegelijk thuisspelen. Heel simpel. De meest ridicule eis? Die kwam van een eerste divisie-club die vroeg om een vrij weekeinde omdat hun trainer dan de marathon van New York wil lopen. Die wens is dus niet gehonoreerd". Dat zal Hans Vérel van NAC niet leuk vinden... Ajax en de gemeente Amsterdam dienden twaalf verzoeken in en wer den daarmee topscorer van het sei zoen. De meeste verzoeken kon Huijbregts billijken. "Maar soms gaan de clubs en de politie in onze optiek veel te ver. Als er, bij wijze van spreken, een hondententoon stelling in de RAI is, zou Ajax niet thuis kunnen spelen. Onzin dus. En neem burgemeester Dales van Nijmegen. Die wil dat NEC aileen op zondagen speelt. Prima hoor. maar er zijn eenvoudig niet vol doende zondagen om die wens te honoreren. Alleen in de winterstop hebben we nog een heel klein beetje speelruimte". In afwachting van een definitief be sluit over afslanking van de eredivi sie liet Huijbregts tijdens een infor mele bijeenkomst in Scherpenzeel alvast een aantal mogelijkheden de revue passeren. "Een eerste divisie met 21 clubs kan niet, dat geeft te aldus de secreta- betaald voetbal. "Wellicht vindt er een natuurlijke selectie plaats, want de financiële nood is bij mogelijkheid is om de eerste divisie in twee groepen te delen en later in het seizoen een promotiegroep sa men te stellen". "Uit technische overwegingen" is Huijbregts voorstander van inkrim ping van de eredivisie tot zestien clubs. "Bij het maken van het com petitie-programma is ons weer eens duidelijk geworden dat een grotere eredivisie ons enorme problemen bezorgt. Daar tegenover staat dat de Huij- clubs de inkomsten van twee thuis wedstrijden zullen gaan Steeds zwaarder De traditionele zomerklus a bregts wordt steeds zwaarder. Dit seizoen kreeg hij ook nog eens maken met de eisen die het WK Italié aan de duur stelt. De competitieleider kreeg de ze zomer maar liefst 126 wensen en eisen op zijn bureau van eredivisie clubs en politiekorpsen vorig sei zoen waren dat er nog 'slechts' 89 plus ongeveer 60 verzoeken uit de eerste divisie. Huijbregts zegt daar- de competitie irif>r Irrppp Hp- l/OOITl Ook het afblazen (na tal van reani- matie-pogingen) van het Supercup duel tussen PSV en Ajax, is Huijb regts een doorn in het oog. "In Duitsland maakten ze er vorige week een prachtige opwarmer van. van ongeveer 75 procent gehono- Hier schijnt dat niet mogelijk te reerd te hebben. Om de schijnbaar onontwarbare kluwen te ontrafelen, schakelde de KNVB twee medewerkers van de Technische Hogeschool in Ensche de in en deed een dankbaar beroep bruik van de onwetendheid bij het Joop Hiele volgend Bossche bestuur. Dat verkeerde in de veronderstel ling dat Van der Hoorn stemming had bereikt met de i menteel op vakantie zijnde i tief vertrekt en dat Bolesta dan kan terugkeren onder de lat. Het heeft weinig gescheeld of het 'maatje' van Wlody Smolarek had afgelopen donderdag al zijn koffers gepakt c ger Ad Zonderland en inmiddels op het vliegtuig naar Polen te stap- had bijgetekend. Dat aller- pen. De doelman vreesde nog minst het geval, zodat Van der seizoen met Joop Hiele te moeten Hoorn, die vandaag in een oefen- samenwerken en daar had hij naar wedstrijd bij Dundee United debu- zijn zeggen geen trek Schotse vereniging vond het trans ferbedrag van 520.000 gulden geen enkel probleem. Oefenmeester Rinus Israel was laaiend over deze gang van zaken. De Amsterdammer dreigt op dezelf- ook Mart van Duren Brazilië heeft in Caracas zijn eer ste kwalificatiewedstrijd voor de eindronden van de wereldkam pioenschappen voetbal met 4-0 ge wonnen van Venezuela. PSV-spits kwijt te raken. Ook Van Duren heeft Romario maakte in de 68ste minuut zijn contract nog niet verlengd. Hij het tweede doelpunt en gaf de v staat in de belangstelling van ver schillende clubs en moet drie ton kosten. hem uiteindelijk in Nederland. ROOSENDAAL (GPD) Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse krijgen maar één ploegmaat mee naar het WK wielrennen, zondag 27 augustus in het Franse Chambéry. Hoewel de twee potentiële kopmannen zelf hadden aangedrongen op twee 'helpers' Mare van Orsouw en Johannes Draaijer wees de sectie beroepsren- nen van de KNWU alleen Van Orsouw aan. de derde treffer. Drievoudig wereldkampioen Brazilië had weinig moeite met Ve- Als de Stichting Arbeidszaken nezuela, dat enthousiast voetbalde i positief advies geeft aan het mi- maar technisch niet aan de tegen- Draaijer r moeilijk zijn geweest een extra blijven na Zürich in de buurt v plaats voor ons te claimen, maar je Chambéry op hoogte trainen; zij r moet reëel zijn: op dit parkoers zou men niet deel aan Veenendaal-Vee- Henryk Bolesta het sociale zaken, speelt stander kon tippen. Voor 16.000 toe- paar ronden heb- nendaal, op 23 aug voor de meeste schouwers opende Branco al na vijf het drie doelpunten in een tijdsbestek i dertien minuten. Romario (68) met de Limburgse club verhuurbedrag. De Pool reisde 5 terdag naar Den Helder, waar Roda en Bebeto (80 en 81) zorgden a JC oefende, om een aantal details de eindstand. Op 13 augustus wacht rond zijn (tijdelijke) overgang te be- Brazilië de uitwedstrijd tegen Chili, spreken. Alleen de winnaar van de Zuidame- Roda JC-manager Hans Coerve'r rikaanse groep 3 plaatst zich voor neemt vandaag contact op met het het toernooi in Italië. ben meegekund. Dan heb je aan een renner als Jos a 200 km kan afwerken". In de definitieve WK-ploeg var twaalf man komen elf renners te rug, die ook in de voorselectie mar twintig man zaten. Maarten Ducrot deel. Op de keirin Theo Smit en zijn goede Tour de France, de Tommy Post, en op de puntenkoers andere WK-renners de laatste a Aert, die bereiding voor de wereldtitelstrijd. De ploeg wordt donderdag 24 aug in Chambéry verwacht. Aan de WK op de baan in Lyon Nederlandse renners Bakker, fervent tegenstander van een verkas-operatie, is namelijk aan zijn laatste jaar als stich- tingspraeses bezig. Voor 1990 zijn er echter nog geen grote veranderingen te ver wachten, al "weet helemaal nie mand wat het nieuwe ATP-circuit nu eigenlijk zal opleveren", aldus Van Eijsden. Vast staat wel dat 'Hilversum' dan als 250.000 dol lar-toernooi op de kalender staat in dezelfde periode als dit jaar, maar minder concurrentie heeft. Moest men dit jaar opboksen te gen Washington en vooral Stuttg art, waar 64 spelers aan de start verschenen, in 1990 valt slechts het met ruim miljoen dollar gedo teerde toernooi in Toronto samen met het Melkhuisje. "En dat bijt niet", weet Van Eijsden. "Daarom verwacht ik volgend jaar een goed veld, te meer omdat we in een perfecte week zitten; precies tussen Stuttgart, Bastad en Kitzbuhel in". Officieel is Hilversum dan ge garandeerd van twee spelers uit de top-twintig. Financieel had het Melkhuisje dit jaar 'lekker geboerd', zoals penningmeester Hans Back het uitdrukte. Hoewel het bezoek van 15.000 toeschouwers geen record betekende ("we hebben er ooit 18.000 gehad") dacht Back min- aan te denken". Van Eijsden, die stens quitte te spelen en waar- HILVERSUM (GPD) - Ondanks de vijandige en benauwende sfeer waarin het 32ste Melkhuis- je-toernooi zich voltrok, is de or ganiserende stichting achter de open Nederlandse tenniskam pioenschappen niet op andere (verhuis)gedachten gebracht. Bo ze buurtbewoners die ettelijke nachtelijke telefoontjes pleegden en zelfs spijkers over de toegangs weg strooiden, tegenwerking van het weer en het veel te krappe Hil- versumse jasje lieten stichtings voorzitter Guuk Bakker volstrekt onberoerd. "Volgend jaar is er hier gewoon weer een toernooi", drukte de im mer uiterst behoedzame Bakker allerlei speculaties en suggesties simpelweg de kop in. Piet van Eijsden dacht er het zijne van. De door de stichting, waarin ook clubleden van de vaste bewoner HLTC zitting hebben, ingehuur de Melkhuisje-patron onderhan delt binnenkort met zijn op drachtgevers over een nieuwe vijfjarige verbintenis als toer nooidirecteur, maar gaat wel "en kele eisen op tafel leggen". Hoewel die volgens de Hilver summer niets met de toekomst of de accommodatie te maken heb ben. gaf hij wel toe de toernooi- rechten "het liefst op te kopen. Maar daar is erg veel geld mee ge moeid en ik hoef er voorlopig niet gezien de grote belangstelling van de commercie het liefst zo snel mogelijk weg wil van de klei ne behuizing aan de Bussu- mergrintweg, moet op langere termijn toch mogelijkheden zien voor het vervullen van zijn wens. schijnlijk iets over te houden. En dat terwijl alleen het opbouwen van de traditionele extra tribune en het promo-dorp al een kwart van de totale begroting (ongeveer anderhalf miljoen gulden) ops lokten. het Oranje-do- Michel Cornelissen en Ralph Moor- De profsectie van de KNWU heeft voor de komende vijf jaar een con tract afgesloten met een Belgische kledingsponsor, vertegenwoordigd enige 'nieuweling zijn De renners komeh uit zeven vel schillende ploegen. PDM: Theunis se, Rooks, Van Orsouw; Panasonic: Breukink, Winnen. Superconfex: Maassen, Tolhoek; TVM: Schurer; door oud-prof Frans Verbeeck Domex: Adrie van der Poel, Ducrot; Hitachi: Van Aert; Zahor: Suyker- buyk. Als reserves zijn, zonder rangorde, aangewezen: Lammerts, De Rooy en Schalkers. Ploegleider is Cees Priem. De selectie is vooral gebaseerd op de voorkennis van het parkoers. Sectievoozitter Theo Mangnus: "Het is zwaar, in iedere ronde een stevige bult, met ook in de afdalin gen maar weinig mogelijkheid tot herstellen. Dat betekent, dat een aantal renners sowieso niet in aan merking komt. Geen Van Vliet, geen Nijdam, geen Van Poppel zij hebben zich daarin kunnen vin den". LeMond Greg LeMond zal de hele week in Nederland nog criteriums rijden. Na Tiel vandaag volgen Linne, Pan- ningen, Maarheeze, Valkenswaard en Emmen. De laatste vijf criteri ums hadden 30.000 gulden over om de Tourwinnaar alsnog aan de start te krijgen. Roosendaal betaalde gis teren het vriendenprijsje van twin tig mille. LeMond was dat geld in sportief opzicht niet waard. De Amerikaan meldde zich bijna een half uur te laat Vorm Wel geselecteerd zijn dus Breukink en Van der Poel, twee renners van wie de vorm te wensen over laat. Mangnus: "Beiden werken een pro gramma af, met het oog op het WK. Met Breukink is de afspraak ge maakt, dat, mocht hij zich tegen de dag van het WK nog steeds niet in vorm voelen, hij dan zelf de beslis sing neemt te rijden of niet. Van Van der Poel verwacht ik ook de zelfde professionele instelling". Hoe Rooks en Theunisse er voor staan, zal de komende weken moe ten blijken. Rooks is hersteld van een bloedvergiftiging, en reed gis teravond in Roosendaal zijn eerste criterium na de Tour. Theunisse is zover nog niet. Gisbers: "Hij heeft nog heel veel last van zijn ribben. In de euforie van de Tour kun je die kneuzingen nog wel aardig onder drukken, met pijnstillers werken enzo, maar het heeft zijn tijd nodig, blijkt. Ik hoop, dat hij het WK-po- gramma, dat wij voor hem hebben opgesteld, normaal kan afwerken". Dat programma is: zaterdag 13 aug de WB-koers in San Sebastian, daags erop een tweede zware Spaanse wedstrijd (Subida a Urkio- la), vrijdag 18 augustus Drie Vareser Valleien en zondag 20 aug het Kam- •Fignon in opperste concentratie vc man werkt onder meer de Ronde van WK. maand in Frankrijk. Op dat WK acht ook de Amerikaan zich niet kansloos gezien de aard van het bergachtige parcours. Greg Le Mond heeft dan ook lang geaarzeld Tour-trui, voordat hij inging op de bede van de organisatie van de wereldbeker- de start van wedstrijd in Canada, de Grand Prix de door Phil Anderson gewonnen des Ameriques. LeMond: "Die jet wedstrijd en stapte, evenals Steven lag is natuurlijk fnuikend, maar het Rooks, af toen het hard begon te re- moet maar, ik moet me daar toch genen. Niemand maakte zich druk ook laten zien nu". Onzeker is nog over de kapsones van de gele-trui- of hij in aanloop naar het WK de drager. Zijn lijfelijke aanwezigheid Ronde van Nederland zal rijden, al genoeg voor overspannen ta- 'Makelaar' Gerry van Gerwen doet wel zijn best hem daarvoor te por de start in Roosendaal. De Frans zijn. Het had een geweldig voorge recht moeten worden. Maar als de politie dan geld van ons eist, tja. dan houdt het op een gegeven moment op". Soortgelijk ongenoegen heerst in Zeist over de bekerfinale, al jaren lang een zorgenkindje van de KN VB. Het afgelopen seizoen kon de voetbalbond de finale aan de straat stenen niet kwijt. Huijbregts: "Het liefst zouden we, voor een periode van drie jaar, een overeenkomst met bijvoor beeld Rotterdam afsluiten. Dat is echter zeer problematisch. De bur gemeesters willen toch weten wel ke clubs er naar hun stad komen. We hebben nu maar weer 'ns het plan opgevat om een dubbele finale, een uit- en een thuiswedstrijd dus, te laten spelen. Vorig seizoen heb ben we echt met de bekerfinale moeten lopen venten. Dat mag ons' geen tweede keer gebeuren". PAUL ONKENHOUT Regionale tennissers in hoofdtoernooi LEIDEN Twee tennissers uit de Leidse regio hebben zich geplaatst voor de Nederlandse tenniskam pioenschappen in Son. Michael van der Berg schoof gisterenin het kwa lificatietoernooi bi] de mannen Ver beek (7-6. 6-4) en Schol (7-5, 7-5) aan de kant. Heieen van den Berg was bij de vrouwen net zo succesvol te gen Groene (6-3, 6-4) en Hartling- huis(5-7, 6-1,6-2). Geen verrassingen bij tennistoernooi van Zee en Duin KATWIJK De acht geplaatste tennissers bevinden zich allen nog in het B-toernooi van Zee en Duin in Katwijk. Van Erik Bakker wordt zijn uitstekende prestaties op "°t° kelspel, waar hij dan waarschijnlijk LeMond maakte een ontspannen Unicummer Martijn Krans aan de indruk in deze voor hem toch hecti- andere kant van het net treft. Elmar sche dagen. Hij moet zich niet al- Gerth uit Leidschendam kan zich leen overal vertonen in zijn gele volgens de organisatie voor de hal- bovendien ook ve eindstrijd kwalificeren, zoals dat nog bezig met de voortijdige afwik- deze Leeuwenbergh-speler op weg keling van zijn contract bij ADR en naar de Masters al drie maal eerder met het opzetten van een nieuwe lukte in de Leidse regio. Vierde halve finalist is eventueel ferelen bij de start en bij het nerskwartier. Daar arriveerde Greg LeMond te laat, maar ruimde hij niettemin ruimschoots tijd in voor Een etappewedstrijd handtekeningenjagers en voor een wel Laurent Fignon zich heeft inge- tv-interview. schreven. De Fransman zei gisteren LeMond was bang voor een griep- Rondte van België en die van Ne- je en voor een v®rf*°^ng van de derland af te zullen werken voor het voorbereiding op het WK, eind deze m Chambéry. Daarvóór is hij in Nederland nog slechts in Valkens waard, op 7 augustus te zien. Naar Valkenswaard neemt hij de volledi ge Système U ploeg mee, gisteren in Roosendaal had Fignon voor een to taal bedrag van 28.000 gulden, 'slechts' drie ploegmakkers bij zich. De hereniging Van Greg LeMond t en Laurent Fignon, na de opzienba- FRANKFURT (SID, DPA) - Eric rende Tourfinale op de Champs Knuvers begint vandaag de Ronde Elysées, werd vooral door de bui van Hessen in de gele trui van de tenwacht als pikant gezien. Niet klassementsleider. Op de openings- door Laurent Fignon zelf. 'Le Pro dag won de renner uit Vlijmen het fesseur' vooraf over de confronta- ritje dat over de eerste trui moest tie: "O, r(jdt LeMond hier ook. Wist beslissen voor de Belgen De Clercq ik niet hoor, is niet belangrijk", en Dierickx. Een puntenwedstrijd. Daar dacht Fignon, toen de start een evenmin van invloed op het klasse- half uur werd vertraagd door de ment, werd gewonnen door de Tourwinnaar, wel anders over. Het Tsjechoslowaak Jan Svorada. Pier- gebaar naar z'n horloge, was in elk re Duin eindigde als zesde. geval veelbetekenend. formatie. Alle feiten wilde de Ame rikaan gisteren nog niet bekend ma ken, wel "dat het voor 95 procent ze ker is dat ik volgend jaar voor een Amerikaanse ploeg zal uitkomen". Of dat 7 Eleven zal zijn of Coors Light, wilde Greg LeMond niet zeg- Vennep gen. Kees Heemskerk van het naburige Casino Noordwijk. De overige vier geplaatsten zijn de Zuidafrikaan Werner Huss, Leon Damen van Zee Duin, Marcel van Rijn uit Nieuw Marc Nagelkerken die DINSDAG 17.00-19.10 BBC 2 Cricket: verslag u de vijfde testmatch tussen Engeland Australië. 18.00-19.00 SKY Wereld Spelen. 19.00-20.00 SKY What a Week. 20.00-21.00 SKY Paardesport hippique landenkampioenschap in Stock holm. 20.00-21.50 Super Sport. 21.00-21.30 BBC 2 On the Line: magazi ne. vandaag over damesvoetbal. 21.00-22.00 SKY: Tenn.s Open tennis toernooi in Stuttgart. 22.00-23.00 SKY: Rugby: Nieuwzeeland- Argentiniè. 22.00-23.00 Super: English League Foot ball: best of the season. 23.00-00.00 SKY. Motorsport Grand Prix van Westduitsland voor formule l-wagens. 23.40-00.05 Ned 2 Sport extra: samen vatting van de jubileumwedstrijd van HFC Haarlem tegen de Europa Cup I finalist Steaua Bukarest. TEAN uitkomt. De belangrijk ste partijen uit de gisteren gespeel de eerste ronde gaven te zien dat Erik Bolten (Unicum), Herman van der Capellen (Merenwijk), Philip Nagtegeller (OLTC) en Peter Grim bergen (Lisse) zich eveneens nog in de strijd bevinden. Alleen Van der Capellen had drie sets nodig om Pe ter Guyt te verslaan, de andere drie wonnen in straight sets. Bij de vrouwen is de Egmondse Annemiek Haverkotte als favoriete gestart. Zij krijgt concurrentie van Katwijkse Marijke Guyt. die voor een Noordhollandse vereniging uit komt, van de van vakantie terugge keerde Irma van Seeters (De Meren wijk) en van Karin Croese (Dekker). De C-lijst zal in de finale een directe confrontatie tussen Saskia Paauw (De Munnik) en Renee Crama (De Kikkers) kunnen gaan opleveren, terwijl de mannenlijst, bij afwezig heid van Perry Paauw, wordt gedo mineerd door Johan Draulans (OLTC). Nummer twee Maurice de Lijster (Hillegom) is al afgeschre ven door Hans Olivier met 6-4, 0-6, 6-4.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13