Oppositie gevormd in Sovjet-parlement Vietnam wil Rode Khmer accepteren Prijzen meeste levensmiddelen in Polen vrij Onder leiding Jeltsin en Sacharov Libanese groep dreigt VS-gijzelaar te doden ^mPTfrnobyl Kiezers Chili massaal voor wijzigen grondwet Palestijnen kunnen in beroep tegen opblazen huis PAGINA 5 MAANDAG 31 JULI 1989 TEL AVIV Een pro-Iraanse groep in Libanon heeft gedreigd een Amerikaanse gijzelaar te ver moorden als Israël niet snel de vrij dag ontvoerde sjeik Abdul Karim Obeid in vrijheid stelt. Het ultima tum zou vanmiddag om twee uur af lopen. De groep, die zich de 'Organi satie van de Verworpenen der Aar de' noemt, heeft nauwe banden met de shiitische Hezbollah-organisatie, de sjeik een leider is. medewerkers door Israëlische c mando's ontvoerd uit zijn huis van de actie door minister van de fensie Rabin en stafchef-generaal Shomron. Over die briefing is niets bekend gemaakt, maar naar ver luidt hebben alle ministers hun waardering uitgesproken voor de operatie. In Israëlische regerings kringen wordt de veroordeling van de actie door de Amerikaanse presi dent Bush niet serieus genomen. Bush heeft gezegd dat ontvoerin- overste Higgins enige tijd gevangen zuid-Libanon. De Britse zondags- gen niet bijdragen aan vrede, i door Ad Bloemendaal gehouden in het huis van sjeik Obeid en daarna overgebracht naar de Beka'a Vallei, in het oosten van het land. In haar verklaring noemt de Orga nisatie van de Verworpenen der Aarde de executie van Higgins "de i schriftelijke mededeling n/rnnrrrvTT/An^ -,i t een internationaal nieuwsagent- eerste vergelding voor Israëls dom- MOSKOU (AP) - De populaire Sovjetrussische hervormer Bons Jeltsin, de natuurkundige schap in Bayrut kondigde de groep me agressie en de medeplichtigheid Andrej Sacharov en drie andere hervormingsgezinde politici zijn gisteren gekozen in het - bestuur van de Inter-regionale Groep van Afgevaardigden, de eerste georganiseerde oppo sitiegroep in het Sovjet-parlement in 70 jaar. De vyf bestuursleden van de Inter- gevolgd door de historicus Afa- mentariërs ooit een meerderheid regionale Groep werden gekozen nasjev met 143 stemmen. De zullen krijgen in het Congres uit 13 kandidaten. Naar schatting 155 leden van de groep namen giste- deel aan de stemming. Volksafgevaardigden. De Inter-r< gionale Groep, aldus Jeltsin, i 73 en Sacharov eindigde als vijfde vooral in het leven geroepen c krant The Sunday Times meldde minister voor Arabische aangele- gisteren dat de ontvoering is uitge- genheden Olmert (Likud) noemde voerd als reactie op het mislukken v de Israëlische actie "een van die van de Israëlisch-Iraanse onderhan- operaties die politici officieel ver delingen over een uitwisseling van l oordelen, maar privé bewonderen", gevangenen. Vertegenwoordigers Olmert: "Ik ben er zeker van dat van de twee landen zouden vorige veel Amerikanen maar wat graag maand in Londen bijeen zijn ge- andere landen ontvoerders en terro- weest. Israël is van plan de sjeik te risten op zo'n manier zouden zien Amerika". De getypte medede- gebruiken als inzet bij onderhande- behandelen", in het Arabisch, heeft dezelfde lingen over de vrijlating van Israëli- Olmert kreeg steun van de socia- dag zou worden opgehangen. De 43- stijl als de brief waarin de organisa- sche militairen in Libanon. Maar listische minister Ya'acobi, die be- shi'itische leiders in Libanon heb- vestigde dat Israël Obeid tot inzet ben al laten weten dat zij niets voor zal maken van onderhandelingen een ruil voelen. over de vrijlating van drie Israëli- Het Israëlische kabinet is giste- sche militairen, die gevangen wor- ren uitvoerig op de hoogte gesteld den gehouden in Libanon. jarige Higgins werkte voor zijn ont- tie destijds liet weten dat bewijzen te be- De 36-jarige sjeik Obeid werd af- n dienst is van de gelopen vrijdag samen met twee i overweldi- met 69 stemmen. Het is de bedoe- Jeltsin werd met gende meerderheid van 144 stem- ling dat het bestuur als een collec- minderheid i men in het bestuur gekozen, direct tief optreedt en daarom zal geen van sterk genoeg. de bestuursleden tot leider worden aangewezen. "Ik geloof dat dit een zeer belang: rijke verandering is in het hele poli tieke en sociale leven van ons land, j in de zin dat zowel een min of meer officieel orgaan als «en oppositie is gecreëerd", aldus Jeltsin na zijn verkiezing. De Inter-regionale Groep van Af- instellen gevaardigden werd zaterdag opge- moet onderzoeken w minderheid te beschermen. "Deze i georganiseerd en wij zullen voor el- kaars standpunten vechten", zo voegde hij hieraan toe. Gisteren had de Inter-regionale Groep een eigen programma moe ten uitwerken, maar veel verder dan een pleidooi voor de oprichting van een aantal parlementaire onder zoekscommissies kwam zij niet. Zo vroeg de vergadering om het verantwoor- lende Congres van Volksafgevaar- tan. Ook werd de Sov- gevraagd die de oorzaken moet be- totaal onge- studeren van de etnische onrust in de Centraal-Aziatische Sovjet-repu bliek .Oezbekistan, in december digden, het parlement jetunie. De groep telt ir veer 390 leden. De groep heeft al een eigen krant: De Volksafgevaardigde. Dit blad zal voorlopig verschijnen in een oplage van 300.000 en gaat 50 kopeken per stuk kosten. Dat is meer dan 18 parlement maal zoveel als de communistische gen. Bovend: partijkrant Pravda. Zaterdag rolde gen bepleit i het eerste nummer van De Volksaf- wetgeving de persen. De vergadering riep tevens op tot speciale zitting van het Sovjet- r grondwetswijzigin- i werden veranderin- de plaatselijke kies- de verkiezingen van de lokale sovjets, of bestuursraden, Weer evacuatie wegens straling Hoewel de Inter-regionale Groep te vergemakkelijken, zichzelf als - oppositie beschouwt, vermijdt zij zich 2 dat deze term bij veel politici nog al- nale Groep bestond uit 'links-radi- tijd een heftige reactie opToept. Jelt- calen', die echter heel goed binnen sin zei 'gisteren desgevraagd dat hij het bestaande systeem kunnen ope niet verwacht dat de radicale parle- reren. MOSKOU (Rtr/AP) - Drie jaar de ramp met de kernreactor Tsjer- nobyl in de Sovjetunie moeten nog eens 106.000 mensen worden geëva cueerd wegens stralingsgevaar. In de Opperste Sovjet (parlement) van de Wit-Russische Republiek zei een groep deskundigen en parlement sleden dat de inwoners van het ge bied rond Tsjernobyl nog steeds aan sterke straling blootstaan en in de komende vijf jaar het gebied moeten verlaten. Na de explosie in de kernreactor op 26 april 1986 werden in totaal ze ker 100.000 mensen uit het gebied geëvacueerd. Bij het ongeluk kwa men direct 31 mensen om het leven en radioactieve deeltjes verspreid den zich over heel Europa. Driejaar 1 de ramp is het in meer dan 100 Oëlgens dëë'oaiïtie marxistische groepen. De over- i het Chileense le- generaal Pinochet persoonlijk, bij het politieke huis- MEXICO (GPD) - Een overweldi gende meerderheid van de Chileen- heersende rol se kiezers heeft gestemd vóór een ger, en met pakket van 54 wijzigingen in de om- persr streden grondwet van generaal Au- houden wordt echter gusto Pinochet. Volgens de eerste lijks aangetast, officiële cijfers is. bijna 90 procent van de meer dan 7,5 miljoen kiezers naar de stembus getrokken. Van hen heeft 85 procent 'ja' ge stemd, wat door het bewind nochet wordt uitgelegd als Ook al worden de verkiezingen van december gewonnen, helemaal de vrije hand krijgt de oppositie be slist niet. Zo waarschuwde generaal Pi- Matthei, de bevelhebber van de Chi leense luchtmacht, de amnestie-wet kelijk vast dat met de terugtrekking van de Vietnamese troepen uit overgangsregering Cambodja, dat eind september een het vertrek van de feit moet zijn, het probleem nog he lemaal niet is opgelost. Wat bovenal nodig is, zeggen deze ministers, is een politieke overeenkomst tussen de leiders van de vier Cambodjaan se groepen voor een samenwerking regering van nationale ver dorpen in de regio Mogilev Gomel, 300 kilometer ten noorden van Tsjernobyl, nog steeds niet ge lukt ontsmettingsmaatregelen te nemen die de radioactiviteit tot een veilig niveau terugbrengen. In februari evacueerde de Wit- j WKÊÊÊÊKÊÊ Russische Sovjetrepubliek de be- Aylwi'n," eëë Vhristên-demë- volking van twintig dorpjes wegens - - - het voortdurende besmettingsge vaar en afwijkingen bij pasgeboren dieren. finitieve bevestiging' van de uit niet te herzien. Die wet waart de 1980 stammende grondwet. Maar Chileense veiligheidstroepen vrij volgens de coalitie van 17 oppositie- van alle mensenrechtenschendin- partijen, hebben de kiezers daaren- gen die er zijn gepleegd sinds de tegen uiting gegeven aan hun drang staatsgreep van 11 september 1973. naar verandering. Oppositie-leider Aylwin zal het op 14 december moeten opnemen tegen Hernan Buchi, de presidents kandidaat van de Pinochet-gezin- HONGKONG - Dit jongetje, gezeten op de schouders van z'n moeder, nam gisteren deel aan een bijeenkomst in Hongkong ter herdenking van het bloedbad in Peking vorige maand. Tevens werd betoogd voor meer demo- o_. cratische vrijheden in China. Volgens een tussen China en Groot-Brittan- Cuelïar, de Franse nië gesloten overeenkomst wordt Hongkong in 1997 overgedragen aan Chi- sche ministers van buitenlandse De Chinese en Britse minister van buitenlandse zaken kwamen het af- ken, die als mede-voorzitters optre- de gesprekken over de overdracht in september PARIJS (GPD) - Vietnam is bereid om tijdelijk de Rode Khmer te cepteren in e in Cambodja Vietnameze troepen uit dat land. Vietnam heeft gisteren op de Parij- se conferentie over Cambodja ge zegd zich neer te leggen bij een in ternationale regeling over de kwes tie Cambodja. Volgens de Vietnamese minister zoening en overeenstemming Nguyen Cao Thach (buitenlandse het houden van vrije en eerlijke ver zaken) stemt Hanoi ook in met deel- kiezingen, zodra de Vietnamezen name van VN-troepen aan een inter- zijn vertrokken, nationale inspectiegroep die de te rugtrekking van de troepen uit Cambodja moet controleren. Thach zei dat de conferentie wel mag dis cussiëren over de 'interne aspecten' van het Cambodjaanse probleem, maar niet het recht heeft met een oplossing te komen. Tot die 'interne aspecten' hoort onder meer de vorming van een vier partijen regering. Daarin hebben, naast de nationalistische groepen van prins Norodom Sihanouk en premier Son Sann, ook het door Hanoi gesteunde Hun Sen bewind en de Rode Khmers zitting. Ook het houden van vrije en eerlijke verkie zingen na de Vietnamese troepente rugtrekking valt eronder. De houding van Vietnam moet worden gezien tegen de achter grond van het feit dat de VN het re gime in Phnom Penh nog altijd niet erkennen. De zetel van Cambodja wordt tot dusver bezet door een re geringscoalitie onder leiding van Sihanouk. Zodra de VN de beslui ten van de internationale conferen tie aannemen, betekent dat dat zij Phnom Penh zullen moeten erken nen, aldus Asean-diplomaten in Pa rijs. VN-secretaris-generaal Perez de Besprekingen tussen India en Sri Lanka lopen weer vast Buitenland kort craat, gelooft dat het pakket hervormingen een 'tweede stap' is op weg naar een herstel van de de mocratie. De eerste stap was het volksreferendum van vorig jaar ok tober, waarbij een meerderheid van de Chilenen de plannen van Pino chet afwees om nog 8 jaar aan de macht te blijven. Door de hervormingen wordt de presidentiële termijn teruggebracht van acht naar vier jaar. Ook is er sprake van een zekere legalisering JERUZALEM (AP) - Het Israëli sche Hooggerechtshof heeft gis teren het leger verboden nog langer huizen van Palestijnen in de bezette gebieden op te bla zen, voordat de eigenaren de kans hebben gekregen bij de rechter bezwaar aan te tekenen. Hiermee heeft het Hof het leger de strengste beperking opge legd bij het neerslaan van de op- stand in de bezette gebieden, sinds deze negentien maanden geleden uitbrak. Meteen na de uitspraak klaag de de Israëlische minister van defensie Rabin tijdens éen kabi netsvergadering dat het door déze beperking nog moeilijker wordt de opstand te beëindigen, zo meldde de Israëlische radio. Het Hooggerechtshof boog zich over de kwestie van het op blazen van woningen door het Mozambique Het congres van de Mogambiqaan- se regeringspartij Frelimo heeft er mee ingestemd de marxistisch-leni- nistische ideologie af te leggen en te vervangen door die van hèt socialis me. Frelimo höopt met de nieuwe koers zowel de guerrillastrijders in het land als westerse geldschieters gunstiger te stemmen, zodat het land verlost raakt van de oorlog en de economische crisis. Ontvoerders Twee vermeeqde leden van een bende ontvoerders in Italië zijn za terdag tijdens een vuurgevecht op de autoweg ten noorden van Rome om het leven gekomen toen de poli tie een ontmoeting tussen de bende en familieleden van een ontvoerde 65-jafige zakenman uit Florence op het spoor kwam. Ook vier politie mannen werden gewond. De bende heeft ruim zes miljoen gulden los geld geëist. Gevechten Peru Bij gevechten tussen het Peruaanse legér en de rebellenbeweging Lich tend Pad zijn in de afgelopen week zeker 110 rebellen en acht soldaten gedood. Lichtend Pad begon de bloedige opstand tegen de Peruaan se regering in 1980. Sindsdien zijn volgens de overheid ruim 15.000 mensen gedood, onder wie solda ten, politieagenten, rebellen," rege- BUDAPEST (GPD) - Polen voert tegen de veel te lage prijzen die zij leger, nadat een Israëlische mensenrechtenorganisatie be zwaar tegen deze praktijken had aangetekend. Een legerwoord- voerder zei dat er sinds het be gin van de opstand 227 huizen waren verwoest, maar Palestijn se bronnen zeiden dat dit aantal veel hoger ligt. Op de bezette Westelijke Jor- daanoever hebben Israëlische soldaten gisteren een 17-jarige Palestijn gedood. Volgens het leger werd hij doodgeschoten tijdens een botsing tussen Israë lische soldaten en Palestijnse stenengooiers. Dorpsbewoners zeiden echter dat soldaten het dorp waren binnengekomen en zonder waarschuwing begon nen te schieten. De jongen zou in het hoofd zijn geschoten op een afstand van vier meter, al dus de ooggetuigen. Een tweede Palestijn overleed gisteren aan de verwondingen die hij vorige maand bij een botsing met Is raëlische soldaten opliep. De Israëlische politie arres teerde gisteren acht Israëliërs die ervan worden verdacht als leden van de groepering 'Vrije Staat Judea' tot opstand aan te zetten. De meeste verdachten zijn aanhangers van de extre mistische Kach-beweging, de fel anti-Arabische organisatie van rabbijn Meir Kahane. De 'Vrije Staat Judea' wil een nieuwe joodse staat stichten op de Westelijke Jordaanoever. De groepering werd in januari op gericht door een aantal joodse kolonisten die beweren dat het leger niet in staat is hen vol doende bescherming te bieden tegen Palestijnse aanvallers. Het parlementslid Daroushe van de Arabische Democrati sche Partij zei gisteren dat hij een parlementair debat eist over een incident zaterdag, waarbij soldaten het vuur openden op een groep Israëlische joden en Arabieren die in een dorpje op de Westelijke Jordaanoever een solid ariteitsby eenkom st hiel den. Het parlementslid eiste voorts het ontslag van een leger officier die op zijn helm 'ik ben geboren om kinderen te doden' had staan. Het kantoor van de Arabische Studie Vereniging in Jeruzalem, geleid door de bekende Pales tijnse leider Husseini, werd gis teren door het leger voor een jaar gesloten, enkele minuten nadat het kantoor na een ge dwongen sluiting van een jaar was heropend. SINGAPORE (GPD) - De bespre- kingen in New Delhi tussen een Srilankaanse delegatie en de Indi sche regering over de volledige te rugtrekking van de Indische vrede stroepen lijken te zyn mislukt. De Srilankaanse minister van buiten landse zaken, Wijeratne, die zater dag naar New Delhi vloog, kondig- I de vanochtend aan dat hy in de loop van de dag naar Colombo zou terug keren. De Indische regering weigert de 45.000 troepen terug te halen zolang de Tamil-minderheid in het noord oosten van Sri Lanka niet deelt in de macht van de centrale regering in Colombo. India wil ook hebben de Indonesi- dat de Tamil-bevolking in deze ge- bieden de beschikking krijgt over een eigen politiemacht. Een en an der is vastgelegd in het Srilankaans- Indisch vredesakkoord dat twee jaar geleden werd gesloten. New Delhi zegt dit akkoord naar de letter te willen uitvoeren. Tot dusver heeft president Pre- madasa alleen weten te bereiken, dat India zaterdag symbolisch 600 soldaten terugtrok om een dreigen de en diplomatieke confrontatie te vermijden. De spanning was eind vorige week naar een hoogtepunt gestegen toen de Indische troepen het ultimatum van Premadasa om zich voor het eind van de maand te rug te trekken, negeerden. De kleine troepenconcessie van India en de bereidheid van de Srilankaanse regering om de minis ter van buitenlandse zaken naar New Delhi te sturen voor bilateraal overleg, deden de spanning enigszins verminderen. Sri Lanka voorkwam een militaire confronta tie en India verhinderde dat Colom bo de Indische vredesmacht als een bezettingsmacht aan.de kaak stelde in de VN en in het zuid-Aziatische regionaal samenwerkingsverband. SEATTLE (AP) - De met olie uit de tanker Exxon Valdez vervuilde kust bij Alaska zal nooit meer schoon worden. De Amerikaanse vice-admiraal Clyde Robbins 'Kust Alaska nooit meer schoon' 'schoon' waren gemaakt, worden opnieuw vervuild doordat olie die onder het wateroppervlak was ge zakt nu alsnog aanspoelt. Exxon heeft tot nu toe ongeveer schijnlijk in de loop van september, vervolgoperatie waarschijnlijk als de winter aanbreekt, de schoon- nieuwe chemische stof zal worden o_ ördinator van de werkzaamheden maak stopzetten. Tijdens de winter ingezet, die door Exxon is ontwik- 1,2 miljard gulden uitgegeven heeft bij het begin van een driedaag- zal de kustwacht verkennings- keld en die momenteel in versneld de schoonmaak, en schat dat de he- conferentie over de gevolgen van vluchten uitvoeren om vast te stel- tempo wordt getest. ie operatie rond de 2,5 miljard gul- Volgens de vice-admiraal zijn de den zal gaan kosten. Vorige week TEHERAN (AP) De Iraanse par- Rafsanjani met forse cijfers president Iran Generaal Pinochet de milieucatastrofe gezegd dat de len hoe groot de schade nog term schoonmaakoperatie mis- om een schoonmaakplan voor het stranden nu zo schoon als met de werd bekend dat de oliemaatschap- plaatst is, omdat de stranden nooit komende voorjaar op te stellen, huidige methoden mogelijk is, en pij er eigenlijk niets voor voelt de meer helemaal schoon zullen wor- Robbins en Ernie Piper, een verte- lijken pogingen om ze nog verder kust helemaal schoon te maken en den. genwoordiger van de gouverneur schoon te maken meer kwaad dan het volgend seizoen de schoon- Volgens hem zal Exxon waar- van Alaska, onthulden dat bij de goed te doen. Veel stranden die maakoperatie niet wil hervatten. ringsfunctionarissen e Wervelstorm i burgers. landbouwprodukten hun produkten krijgen. Hun zal de vergoedingen staan in geen verhou wijl economen van de onafhankelij ke vakbond Solidariteit uitgaan van tachtig procent. Vandaag prijzen In de noordelijke Vietnamese pro- middelen vrij geven. Een forse produktieprijzen zijn met vincie Thanh Hóa zijn vorige week prijsstijging zal het gevolg zijn zeker 102 mensen om het leven ge- deze maatregelen, die morgen komen en 488 mensen gelvond ge- groot aantal levens- ding tot de kosten die zij maken. De gen vergadert het Poolse Lager- raakt toen de tropische wervel storm Irving tienduizenden huizen verwoestte en overstromingen ver oorzaakte. Een nog onbekend aan- wordt vermist.- kracht worden. Verwacht wordt dat machines honderd procent de prijzen, vooral die van vlees, met tafel moeten leggen, meer dan tweehonderd procent zul- De invoering van len stijgen. Alleen de prijzen rder- huis, de Sejm, ondermeer tig procent gestegen, terwijl de boe- kwestie van de prijscompensatie. bijvoorbeeld landbouw- Bij die gelegenheid zal naar alle brood en enkele melkprodukten schaffen, Raketaanval Een raket afgeschoten door het isla mitische verzet in Afghanistan is za terdag neergekomen op een drukke straat in de hoofdstad Kabul. Min stens 13 mensen werden gedood i blijven onder overheidscontrole. De maatregelen werden gisteren bekend gemaakt door de Poolse de missionaire regering van premier Rakowski. Deze werd dit weekend sterd, in afwachting door het Centraal Comité van de de inflatiegolf. Suiker, meel Poolse communistische partij tot ter zijn op het moment vrijwel niet waarschijnlijkheid de huidige nister van binnenlandse zaken, Kis- g van een vrije markt zczak, tot premier van de nieuwe ren meer lucht ver- Poolse regering worden benoemd. r het brengt de arbei- Kiszczak werd dit weekend door ders in grote problemen. Zij krijgen het Centraal Comité van de partij de meer dan 60 personen raakten ge- volgt daarmee de onlangs tot presi wond. De raket richtte weinig mate riële schade aan maar de ontplof fing sproeide een wolk van granaat scherven en glas in het rond. dent gekozen generaal Jaruzelski steeds tot arbeidsonrust op. gen geleid. De afgelopen week hebben de De offic Poolse boeren scherp geprotesteerd een volledige prijscompensatie, ter- slechts een gedeeltelijke compensa- als kandidaat-premier aangewezen. Dè generaal voerde de afgelopen maanden de ronde tafel besprekin de komen- gen met de oppositie, die leidden tot de wettelijke terugkeer van Solida riteit en gedeeltelijk vrije verkiezin gen voor het nieuwe parlement. Kiszczak staat bekend als hervor mingsgezind communist, die ook Dvoor de parlementsfractie van Soli- De officiële vakbond OPZZ eist dariteit aanvaardbaar is. De economische politiek van partijleider gekozen. Hij te krijgen. Scherpe prijsstijgingen hebben in Polen in het verleden stakin- Rakowski is het afgelopen weekend tijdens de zitting van het Centraal Comité scherp aangevallen door Wladyslaw Baka, die de afgelopen weken de meest genoemde kandi daat voor het premierschap was. Volgens Baka loopt Rakowski veel te hard van stapel met de liberalise ring van de economie én worden er te weinig sociale maatregelen geno men om de levensstandaard van de bevolking te beschermen. Tijdens de vergadering van het Centraal Comité is Baka echter af getreden als partijsecretaris voor economie. Met zijn vertrek en dat van drie andere hervormers uit het partijapparaat lijkt Rakowski's technocratische lijn a la Thatcher het in elk geval in de partij te heb ben gewonnen. Of dat ook de lijn van de nieuwe regering wordt, zal pas blijken als premier Kiszczak, eenmaal gekozen, zijn ministers presenteert. lementsvoorzitter Hashemi Rafsan jani is vrijdag met 94,5 procent van de stemmen tot president gekozen. De nog door de vorige maand over leden ayatollah Khomeini voorge stelde grondwetswijzigingen zyn door de bevolking met 97,38 pro cent van de stemmen aanvaard. De amendementen op de grond wet voorzien in opheffing van de post van premier, en maken de pre sident tot hoofd van de regering. Rafsanjani zal krachtens de gewij zigde grondwet alleen verantwoor ding hoeven afleggen aan het parle ment, de Majlis. De verwachting is dat hij snel een nieuwe regering zal presenteren. De 54-jarige politicus komt tevens aan het hoofd te staan van een nieuwe 'Opperste Veilig heidsraad', die niet alleen het gezag krijgt over leger en politie, maar ook toezicht houdt op de begroting en op de economische beleidsontwik keling. Bijna alle kiezers die by de stem bureaus naar hun voorkeur werden gevraagd, antwoordden op Rafsan jani te zullen stemmen, omdat hij de economie laat prevaleren boven de revolutionaire ideologie. De Iraanse pers heeft de verkiezingsuitslag ge ïnterpreteerd als het bewijs dat de Islamitische Revolutie, die tien jaar geleden door Khomeini op gang werd gebracht, nog steeds gaande

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5