Senna profiteert van pech Prost Mellaard weer dicht bij record Duitse ruiters kunnen gerust zijn Pech voor hockeyjeugd Boze bondscoach loopt weg bij NK dressuur Remises Van der Wiel en Piket PAGINA 14 SPORT MAANDAG 31 JULI 1989 RHEDE (ANP/SID) - Onder slechte omstandigheden heeft Emiel Mellaard gisteren in het Westduitse Rhede zijn Neder lands record tot op drie centime ter benaderd. De atleet uit Spijke- nisse kwam tot een afstand van 8.16 meter. Een week tevoren had de 23-jarige AAC'er in Hechtel al zijn goede vorm getoond. Bij veel betere condities, maar met een zuchtje wind te veel, landde hij in de Belgische wedstrijd bij 8,20 ^meter. Tijdens de 21e editie van het sportfeest in Rhede, vlak over de Nederlandse grens ter hoogte van Venlo, had Mellaard slechts te genstand aan George Oglieli uit Nigeria en de Sovjet-springer Vladimir Volosjin. die met 7.98 en 7,95 meter tweede en derde wer den. Ellen van Langen behaalde in Rhede de tweede plaats op de 800 meter. Achter Tatjana Gre- bentsjoek. die 1.59.89 noteerde, kwam de Nederlandse kampioe ne tot 2.02.71. Mellaard, die zonder zijn vaste springpartner Frans Maas aan trad, heeft zich ten doel gesteld dit seizoen het nationale record op 8,35 meter te brengen. Drie we ken geleden verspeelde Mellaard. dit seizoen in Den Haag Europees indoorkampioen, de nationale outdoortitel aan Maas. Mellaard weerstond evenals de zesduizend toeschouwers in Rhede regen en wind. Al eerder in zijn loopbaan bewees Mellaard met soppige spi kes, op een gladde aanloop-strip een aardige sprong te kunnen ma ken. De huidige Nederlandse kam pioen op de 100 meter boekte zijn beste resultaat bij een groot bui tenkampioenschap in Stuttgart. Drie jaar geleden tijdens de Eu ropese titelstrijd in het Neckar- stadion eindigde hij onder even miserabele omstandigheden als vierde met 7,90 meter. Dat was toen niet meer dan acht centime ter onder zijn beste prestatie. Voor een Westduits hoogte punt in Rhede zorgde Harald Schmid, die zijn beste jaartijd op de 400 meter horden op 48,90 se conden bracht. De landenont- moeting tussen de Bondsrepu bliek en Kenya liep op niets uit. De Afrikaanse formatie was door een groot aantal afzeggingen aan zienlijk verzwakt. Zo ontbrak Olympisch 800-meterkampioen Paul Ereng. Hij zou na een de langdurige Europese toernee. met als afsluiting een nederlaag vrijdag in Londen, te moe zijn ge weest en onmiddellijk naar huis zijn gevlogen. Ook hindernislo pers Julius Kariuki en Peter Koech meldden zich af. Van de Olympische kampioe nen verscheen alleen John Ngugi aan de start. Hij won de drie kilo meter in 7.46,4. De organisatoren keerden niet meer dan de helft van het toegezegde bedrag van 130.000 gulden uit. STOCKHOLM (SID) - De West duitse ruiterequipe kan met een gerust hart afreizen naar de Eu ropese titelstrijd in Rotterdam. De laatste test. die bij het CSIO van Stockholm, verliep uiterst bevredigend. Na de winst in de landenprijs, volgde er gisteren een zege van Franke Sloothaak in de Grote Prijs. De voormalige Fries, met Walzerkönig ook al de beste combinatie in Aken, bleef in de barrage de Brit Philip Hef fer en Olympisch en Europees kampioen Pierre Durand voor. De Westduitse bondstrainer Herbert Meyer verkeert nu in de gelukkige omstandigheid, dat hij' zelfs kan kiezen. Sloothaak, Kar- sten Huck en Dirk Hafemeister stonden al vast voor Rotterdam. Otto Becker, sinds kort in dienst bij Paul Schockemöhle als opvol ger van Ludger Beerbaum. reed naar behoren in de landenploeg, de 31-jarige dit seizoen doorge broken Dirk Schroder haalde gis teren ook de barrage, waarvoor slechts vijf combinaties terug kwamen. De vijf vertegenwoordigers uit de Bondsrepubliek startten allen in de Grand Prix. Meyer had der halve uitstekend vergelijkings materiaal. „Vijf man in de Grote Prijs is klasse. Maar ik ga er thuis eerst over nadenken. De selectie voor Rotterdam moet pas op 4 au gustus worden opgegeven. Ik moet ook afwachten hoe de paar den dit hebben doorstaan. De rij ders zijn belangrijk, maar zonder paard zijn ze maar de helft waard." De Nederlandse ruiters waren in Stockholm vooral succesvol in de bijrubrieken. Henk van de Pol won zaterdagavond een jacht- springconcours. De Nieuwzee- lander Mark Todd was de beste military-ruiter. Anchela Rohof eindigde als elfde. Eddy Stibbe als veertiende. Deze resultaten waren in combinatitie met Andrë van Spaendonck goed voor de derde prijs in de landenwedstrijd achter Frankrijk en Nieuwzee- land. HOCKENHEIM (ANP/SID) - Ayrton Senna heeft zijn gram ge haald. Vier Grand Prix' moest de 29-jarige Braziliaan het zonder punten stellen. De kritiek op de wereldkampioen groeide met de week, maar gisteren bewees hij in de Grote Prijs van de Bondsre publiek nog steeds mee te tellen. Op het snelle circuit van Hocken- heim kreeg hij na een lange en enerverende jacht op zijn stalge- noot Alain Prost de zege cadeau. gedaan", vatte hij de controverse binnen het tèam samen. Teamchef Ron Dennis wildeeveneens niets van afspraken weten. „Prost ver klaarde via zijn zender, dat de zesde versnelling was weggevallen. Dat heeft' hem de overwinning gekost. Dat is alles." Na zijn overwinning kreeg Senna minder plezierig nieuws te horen. In de nacht van zaterdag op zondag was in Sao Paulo zijn manager Ar mando Botelho aan kanker overle den. Het nieuws bereikte gistermor gen Liliane Senna, de zuster van de Die achtte het echter beter :e te informe- Prost moest het in de slotfase zon der zesde versnelling doen. Een mankement, dat hem kansloos maakte. De Fransman kreeg de bo lide overigens nog wel als tweede over de streep, waardoor hij riant aan de leiding blijft in de strijd om het wereldkampioenschap. Senna had de zege hard nodig. De titelverdediger scoorde voor het laatst punten op 28 mei in de Grote Prijs van Mexico. Na zijn zege in Mexico Stad moest hij in Phoenix, Montreal, Le Castellet en Silversto- ne zijn wagen voortijdig aan de kant zetten. Door de vier nullen liep zijn achterstand op Prost, die drie keer de rijder pas won, op tot twintig punten. Wilde ren. Senna in de race om de wereldtitel Achter het McLaren-duo, dat blijven, dan moest hij in Hoeken- voor de 22ste dubbele triomf zorg- heim voor zijn stalgenoot finishen, de, finishte Nigel Mansell als derde. Dat lukte, maar niet zonder moeite De Britse Ferrari-coureur bleef als en met veel geluk. Gerhard Berger vertrok als een katapult van de tweede startrij. Zijn sterke opening duurde slechts en kele meters. Senna en Prost pas seerden de Ferrari-rijder. De Brazi liaan, die voor de zevende keer van pole-position vertrok, raakte in de negentiende ronde zijn leidende po sitie kwijt door een opvallend lange tussenstop. Prost, die twee ronden eerder ook al een lang bezoek aan zijn monteurs aflegde, nam de eer ste plaats over. De ervaren Fransman, met 146 Grote Prijzen achter zijn naam, nam in de slotfase geen risico's bij het passeren van achterblijvers. Senna knabbelde rondenlang telken^ een fractie van een seconde van zijn achterstand af. Drie ronden voor het einde bedroeg het verschil 1,1 seconde. „De marge was voldoende voor de zege. Ik leverde nauwelijks meer in bij Senna, tot ik door pech getroffen werd. De versnellingsbak weigerde, waar Senna direct van profiteerde. Ik heb het niet ver diend op deze manier te verliezen", meende de onfortuinlijke i maker liet maar een paar minuten op zich wachten, maar Nederland leek zonder problemen de verlen ging te halen. De illusie op een plaats in de finale werd vernietigd door een discutabele treffer van de Bondsrepubliek, vier minuten voor tijd. Combee neemt koppositie over ST. ISIDORUSHOEVE (ANP) - Leo Combee heeft gisteren in de vijfde nationale kampioenscross wond uit de wedstrijd geslagen. Su-„ optimaal geprofiteerd van de afwe- OTTAWA (ANP) - De laatste twee wedstrijden in de strijd om het we reldkampioenschap hockey voor jeugdteams vrouwen hebben voor Jong Oranje vijf minuten te lang ge duurd. Zaterdag werd de halve eindstrijd in de laatste minuten ver- loren tegen de Bondsrepubliek. Gisteren was het slot van de wed strijd tegen de Sovjetunie nog pijn lijker. In de laatste zes minuten werd een voorsprong van 3-1 prijs gegeven. De Nederlandse jeugd heeft meer ongelukkig dan zwak gespeeld. Te gen de Westduitse ploeg bijvoor beeld werd Wietske de Ruiter (HGC) met een behoorlijke knie- der Wielen (MOP) kon een zigheid van. Kees van der Ven. De keer haar rol als specialiste bij de crosser uit Woudrichem St. Isidorushoeve beide manches in de De Braziliaan Ayrton Senna laat zijn rivaal Alain Prost achter zich i circuit van Hockenheim. enige in dezelfde ronde als de num mers een en twee. Slechts twaalf van de 26 wagens bereikten de'fi nish. Met zijn zege verkleinde Sen na de achterstand op de leidende Prost tot zeventien punten. „Er ko men nog zeven races. Voldoende mogelijkheden dus om Prost te ach terhalen. Deze winst is een aardige opsteker, zeker na die rampzalige periode zonder punten." HAAKSBERGEN (GPD) - Een woedende bondscoach en stortre gens konden Annemarie San- ders-Keyzer niet stoppen bij haar bliksembezoek aan Haaksbergen. De dressuuramazone uit Koog aan de Zaan verliet even haar va kantie-vierende gezin aan het Gardameer om haar razendsnelle rentree op topniveau glans te ge ven met haar achtste nationale ti tel. Televisiekijkend Nederland was getuige hoe de equipe naar huis werd gereden door een prille combinatie. „Het was goed dat ik er was", zei Sanders slechts. „Het gaf het kampioenschap in elk ge val de spanning terug". Op zaterdag was de opwinding echter niet in de eerste plaats af komstig van Annemarie Sanders- Keyzer. Bondscoach Jo Rutten kreeg het te kwaad met de ver- schillen in de jurering tussen An nemarie Sanders en zijn zoon Bert, stelde zijn functie ter be schikking en verdween boos naar huis. De Nederlandse Hippische Sportbond liet, een week voor het Europees kampioenschap, de zaak op zijn beloop. „Er is al me nig woord in drift gesproken en later herroepen", stelde voorzit ter Van Nispel tot Zevenaar een voudig. „Voorlopig boffen we dat we dit voorjaar twee bonds- coaches hebben aangesteld". Henk van Bergen mag dus alleen korte hoekslagen overnemen om Westduitsland op het rust de voorsprong van 1-0 op het 500cc-klasse en nam daardoor de (foto and bord te brengen. De Duitse gelijk- koppositie in de titelstrijd over van de geblesseerde Van der Ven. John van den Berk en Gert-Jan van Doorn geven elkaar in de 250cc- klasse nog steeds niets toe. Beiden scoorden 37 punten, waardoor het verschil in het tussenklassement acht punten bleef in het voordeel van Van den Berk. Van Doorn won de eerste manche, met Van den Berk aan het achterwiel. In de twee de 'reeks was de volgorde omge draaid, waardoor de wereldkam pioen in het dagklassement zege vierde. Jacob Barth veroverde de eerste plaats in de 125cc-klasse. De cou reur uit Doetinchem pakte 37 pun ten en loste de geblesseerde Pedro Tragter af als koploper. De voor naamste concurrent van Barth is Edwin Evertsen. De Noordhollan- der zag zijn achterstand op Barth tot zeyen punten groeien. afreizen naar Luxemburg. Met een équipe waarin ook Sanders ontbreekt, omdat de amazone zo'n zware wedstrijd nog wat te veel van het goede vindt voor Olympic Vincent. Problemen met de jurering zijn ook in de dressuur al zo oud als de weg naar Rome. Daarom verbaas de het iedereen dat uitgerekend de oude rot Jo Rutten zich zo op wond over enkele details. „Als bondstrainer moet hij daar boven staan, zeker als het je zoon be treft", zei Sanders, die deels het mikpunt werd van Ruttens kri tiek. „Het maakt de hele sfeer na tuurlijk niet leuk. Maar ik laat mijn kampioenschap er niet door verpesten. Ik heb de punten ge kregen die ik verdien en daar krijg ik echt een kick van. Wild vreemde mensen zijn op mij afge stapt om te zeggen hoe ze genoten hebben. Dat hadden ze een jaar gemist. Voor mij kan het niet In de stromende regen van de namiddag zette Sanders gisteren nog eventjes de puntjes op de i door met een straatlengte ver schil te winnen. Het publiek keek ademloos toe. Niets kréég invloed op de klassiek geschoolde San ders, die geen trucendoos nodig heeft tijdens haar proef. waarop Senna ruim baan kreeg van zijn stalgenoot deed de insiders direct denken aan sta- lorders. „Geen sprake van", ver klaarde de Fransman. „Ik wilde winnen. Ik behoef me niet schikken in een knechtenrol. Senna en ik zijn rivalen. Beiden willen we de we reldtitel. Dus er wordt niets cadeau AMSTERDAM (ANP) - Jeroen Pi- verzoek van Van der Wiel, tot remi- ket en John Van der Wiel zijn de se besloten, kroongroep van het achtste interna tionale schaaktoernooi in Amster- Goelko koos tegen Piket voor een dam gisteren begonnen met sterke rustige opzet. Piket, die in Neder- remises tegen de Sovjet groot- land zijn eerste toernooi als groot meesters Goelko en Beljavski. Ook meester speelde, kon in de Ko- het derde duel, tussen de Brit Speel- nings-Indiër gemakkelijk stand- Toch slaagde hij man en de Zwitser Kortsjnoi, eii digde in een deling van het punt. De analyse van de partij van Van Ten het punt gedeeld, der Wiel - Beljavski moet uitsluitsel geven of de Nederlander ergens de Jonathan Speelman koos tegen winst heeft laten liggen. Er kwam Viktor Kortsjnoi voor een gesloten een Spaanse opening op het bord, Spaanse opening. De partij zou ge- die Van der Wiel klein voordeel op- opend worden door een zet van di- Zware inspanning Dirk Maassen LEIDEN Snelwandelaar Dirk Maassen van den Brink heeft een zwaar weekeinde achter de rug. On- twintig minuten der drukkende omstandigheden legde de Leidse hovenier zaterdag in Rotterdam 30 kilometer af in 2 uur 47.23,5, waarmee hij achter Hans van der Knaap en Theo Koe nis als derde eindigde. Of de 41-jari- ge veteraan van AV Holland, on- Jhet halfje te langs nog vierde van Nederland op redden. De zes spelers ontmoeten de 20 kilometer, zich heeft gekwali- elkaar in een dubbele competitie, ficeerd voor de landenploeg, wordt Vandaag start de grootmeester- in de loop van de week bekend ge- gröep. maakt. Goede stoot van Werner Günthör Kortsjnoi voor hij antwoordde met e7 - e5. De Brit kwam iets beter uit de opening, waarna een eindspel met twee torens en vijf pionnen volgde. In tijdnood gaf Kortsjnoi een pion af om er later nog een weg te geven. recteur Huesmann John van der Wiel (links) noteert een zet van zijn opponent Alexander Be- liavski tijdens de eerste ronde van het schaaktoernooi van Amsterdam. (foto ANP) leverde. De Nederlander pion, maar Beljavski had taktisch Ohra. Op verzoek goede tegenmaatregelen getroffen, die twee minuten Met een gecombineerde aanval van paard en toren op de witte konings stelling hield hij de partij redelijk geldschieter EBERSBACH De Zwitser Werner Günthör bezet na de internationale Speelman, atletiekwedstrijden in Ebersbach (BrD) de tweede plaats op de seizoen- U1C lvvcc aanvang van ranglijst. De wereldkampioen kogelstoten won met een afstand van 21,72 het duel nog niet wist met welke zet meter. Alleen de wereldrecordhouder Ulf Timmermann uit de DDR kwam - - - dit jaar verder (22,03 meter). Paul Jaspers is zaterdag tijdens internationale wedstrijden in Ostrava in evenwicht. Na 56 'zetten werd, op bord hij zou beginnen, werd de procedu- geschrapt. Nadat e2 - e4 op het erschenen, gebruikte 3.48,60 als tweede geëindigd op de 1500 meter. Lotto 30 De winnende getallen in Lotto 30 zijn: 2-15-21 - 28 - 35 - 37. Reservegetal: 6. Aantal deelnemers: 511.298. inleg f. 2.140.036,00, beschikbaar voor de prijzen (inclusiel jackpot van bijna 70.000 gul den): f. 1,086.366,00. Winnend in het cijfer,spel is: 8 3 0 2 4 8 Dewinnende°getallen3 -13 -17 -18 - 25 - 27. Bij komend nummer: 5. Jokerspel: 7 5 5 6 6 7 0. BUITENL. VOETBAL FRANKRIJK Lyon Toulouse 3-0, Caen Saint-Etienne 3-2, Brest - Lille 1-0, Monaco - Sochaux 2-1, Cannes - Toulon 0-0, Bordeaux - Racing Pans 4-0, Paris SG - Metz 1-0, Mulhouse Montpellier 2-0, Auxerre - Nice 1-0, Marseille - Nantes 1-0. WESTDUITSLAND Bayern Mdncnen Nürnberg 3-2, FC Köln - Bochum 1-0, St.Pauli Werder Bremen 0-0, Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 1-0, Stuttgart - Karslruhe 2-0, Eintracht Frankfurt - Waldoff Mannheim 3-1, Fortuna Düsseldorf - Hamburger SV 1-1 OEFENVOETBAL Quick Boys (1e klas. zat)- FC Den Haag 1-2 (1- 1(1-4). Ellerman 3. Kalusha 2. Chovanec. Nielsen. De Jong OostkapeNe (3e klas. zat) - Ex celsior 0-3 (0-2). Doelpunten: Van der Veer 3. Wetteren (3e klas. zon) - Telstar 1-2 (0-1). Vis ser, Van Berkel SC Heracles - FC Groningen 2- 3 (2-1). Groningen: Eykelkamp (2), Roossien 0-1, Heracles: Van Goozen, Bleummk 2-1. Toernooi Vlissingen: Fortuna S BW Den Bosch 2-0 (0-0). Van Helmond, Boessen. Vlissingen (hoofdklasse) - NAC 1-1 (1-1). Matena 0-1. Beurkens 1 -1Eerste plaats: Vlissingen - Fortuna Sittard 0-1 (0-1). Doelpunt Mordang. Derde plaats BW Den Bosch NAC 2-0 (04)). Doel punten: De Gier en Matena. Emmen Haarlem 1-4 (0-2). Doelpunten Haar lem: Van Roon 3. Looyer. Emmen: De Jonge. Heerenveen - Iraklis (Gri) 0-5 (0-2). Doelpunten Malios 2. Dinopoulos 2. Tusianis. Cambuur - Aberdeen (Scho) 1-2 (1-1). Doelpunt Cambuur deen 1-2 (1-1). Tenburg 1-0, Connors 1-1, Con nors (strafschop) 1-2. Wageningen - Siofok (Hon) 1-1. Doelpunt Wa- geningen: Van der Tal. Go Ahead Eagles - Trab- zonspor (Tur) 0-4 (0-2). Doelpunten Murat 3 en Hamdi. Toeschouwers: 1000 SW - Sparta 4-2 (3-1). Van Velzen (3) en Cooke scoorden voor SW, Valke en Vurens (strafschop) voor Sparta. Zierikzee (2e klas zondag) - RBC 0-3 (0-3). Doelpunten van Willemsén (2) en Mario Molenaar. Feyenoord - Oud-Beyerland 7-0 (4-0). Doelpun ten: Lokhoff 2, Keur 2, Blackson, Taument en Krommendijk (strafschop) Biervliet (1e klasse afdeling) - Sparta 1-7 (0-4). Doelpunten. Sparta: Libregts, Valke, Houtman, Sandel, Egér, Vurens, Van Doeselaer (eigen doel). Biervliet: Baumgarte. RKC - NEC 3-0 (0-0). Doelpunten RKC: De Wijs, Dirk van de Wiel en Ad van de Wiel. WEDSTRIJDEN RHEDE (BRD) Mannen: 400 m: 1 Kipkemboi (Ken) 45,72. 2. Keter (Ken) 46,54.800 m: 1Kibet (Ken) 1.46,17, 2. Kiprotich (Ken) 1.46,61, 3. Braun (BRD) 1.46.84 1500m: 1. Kirochi (Ken) 3.41,24 3000 m: 1. Ngugi (Ken) 7 46,72, 2. Chesire (Ken) 7.48,03,3. Tanu (Ken) 7.54,99.110 m horden: 1 Schwarthoff (BRD) 13,66, 2. Koszewski (BRD) 13,87.400 m horden: 1Schmtd (BRD) 48,90,2. Itt (BRD) 48,95.3000 m hindernis: 1 Sang (Ken) 8.29,61. ver: 1. Mellaard (Ned) 8,16, 2 Oglieli (Nig) 7,95, 3. Volosjin (Sov) 7,95 hoog: Odenthal (BRD) 79,22 Vrouvien 100 m: 1 Sarvan (BRD) 11.63. 800 m: 1 Grebentsjoek (Sov) 1 59,89. 2 Van Langen (Ned) 2 02.71 100 m horden: 1. Zackiewicz (BRD) 13.08. ROTTERDAM SNELWANDELEN. Twee uur 1. Van der Knaap (RWV) 23 kilometer en 473 meter, 2. Koenis (LAT) 23,249 km, 3. Van Beek (RWV) 22,465, 4. Maarssen Van de Brink (AV Holland) 22,166, 5. Van Wakeren (Unitas) 21.798«6 Jen sen (Den) 21.529 30 km: i Van der Knaap 2 uur 35 minuten en 55 seconden, 2 Koenis 2.37.50.3. Maarssen Van de Brink 2.47.23, 4. Van Wakeien 2.47 53 Vrouwen. 5 km: 1. Jensen (Den) 25.39, 2 Klarskov (Den) 26.49. 3. Bruinings (Olympia •48) 35.39. Alma. Aberdeen: Nicolas Robertson. FC 1-7 (1-4). Ronald de Boer 4, Roy 2. W.llems Twente - Leviadakos (Gri) 3-0 (3-0). Doelpun- -ten: Huistra, Nielsen en Roelofsen. De Graaf schap - Vitesse 1-4. Doelpunten Vitesse: Van Arum'2, Madsen en Eijer. De Graafschap: Leeu werik. Willem II - Spartak Praag (Tsj) 0-1 (0-1). seconden. 2 Prost (Fra) McLaren op 18 secon den, 3. Mansell (GBr) 1.23, op één ronde: 4. Patre- se(lta) Williams, 5 Piquet (Bra) Lotus Stand WK: 1. Prost 53 punten. 2 Senna 36,3 Mansell en Pat- rese 25, 5. Boutsen (Bel) Williams 13, 6 Nannim (Ita) Benetton 12, 7. Piquet 8, 8. 8. Alboreto (Ita) Tyrrell 6. OPEN NK 1. Olazabal (Spa) 277 (67+66+68+ 76) -3 win naar na playoff. 2 Rafferty (Ier) 277 (70+67+71 +69) -3 en Chapman (GBr) 277 (70+67+71 +69) -3 (afgevallen in eerste playoff hole), 4. Parnevik (Zwe) 278 (69+67+72+70) -2, 5. Brand jr. (GBr) 279 (65+68 74 +72) -1. 6. Torrance (GBr) 280 (69+70+72+69), Parry (Aus) 280 (69+65+70 +76), 8. Martin (Spa) 281 (68+71+71+71) +1. Smyth (Ier) 281 (71+68+70+72) +1, Feherty Ballesteros Giants 6-3, PSV - Spartaan 8-9, Pirates - ADO 10-7, HCAW T - Sparta 2-11 (zondag) New Giants Neptunus 0-7, Spartaan - PSV 7-7, Kinheim - Nicols 8*3, ADO - Pirates 8-0, Sparta - HCAW T 6-9, New Giants Neptunus 1 -4, ADO-Pirates 9-15. Degradatie poule (eerste klasse): Bloemendaal - Wassenaar 8-6, Alphians - Terrasvogels 10-7, Giants'82 - Zuidvogels 5-11Robur'58 - TT Tigers 5-14, Euro Stars - Braves 15-14, Knuppelaars - Petrels 15-3, TT Tigers - Knuppelaars 6-5. DUINDIGT EERSTE KOERS. 2000 m: 1Dheres Hanover (A. van de Blonk) 2.43.9 1 22,0. 2. Come on Gooi land, 3. Correct. Niet gestart: Called to Gain. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10, 1,40, koppel 2,70, trio 18,30. TWEEDE KOERS, ren over 1900 m 1 Leutink Mau (J. Smith) 2.03.6.2. Sibora, 3. Lym.n- ster. Toto: winnend 9,40, plaats 2,80, 3,30, 6,00, koppel 74,60. trio 1193.70 DERDE KOERS. 1609 m 1 Dorothe Pluto (A. van de Blonk) 2.16,3 - 1.21,6, 2. Dynamic Duty, 3. Desiree Victrix. Niet gestart: Don JUan en Charitable. Toto: winnend 8.30, plaats 3,20, 4,40, koppel 27,00, trio 544.40. VIERDE KOERS. 1609 m: 1Brenda Uithuizen (J. van Dooyeweerd) 2 06,4 -1 18,6,2. Bobby Buiten zorg, 3 Be Quick. Niet gestart- Zozo Oldeson. To to: winnend 15,50. plaats 3.10,1.40. koppel 11,20. trio 112,10. VUFDE KOERS, ren over 2150 m 1. Highly Esteemed (N. Favrou) 2.21,0,2. Anthony's Dream. 3. Peginsur. Niet gestart: Ros Fandango. Toto: winnend 19,80, plaats 2,80,1,50,2,00, kop pel 33.50, trio 1225.70 ZESDE KOERS. 2600 m: 1 Delight Nobo (J Ba.jle) 3.31.3 -1 21.3.2. Betsie B. 3. D'Ouragan, 4. Dispatch. Niet gestart: Bel- mondo O. Toto: winnend 10,30, plaats 3,30,1,90, 2,90, koppel 23.00, trio 410,00, kwartet 2196.00. ZEVENDE KOERS, 2000 m: 1Cincdy Crown (A. de Groot) 2.42,5 - 1.21,3, 2. Berthi Prinses, 3. Crack Buitenzorg. Niet gestart: Zilco Buitenzorg. Toto: winnend 6,60, plaats 1,70,1,70,1,80, koppel 19,80, trio 154,40. ACHTSTE KOERS, ren over 1900 m: 1. Rosita Ridge (M. Watlow) 2.10,8, 2 Count Nikki, 3. Knaapje. Niet gestart: Lady Ridge en Sarajevo. Toto: winnend 4,60, plaats 1,60, 2,80, 2,30, 9,70, trio 135,00. NEGENDE KOERS. 2000 m 1Billy Vredebest (J. Westgeest) 2.39,9 - 1.20,0, 2. Butcher's Lady. 3. Zodiak, 4. Dancing Boszorg. Niet gestart: Albatrosnora. Toto: win nend 2,70, plaats 1,70,1,40.2,10, koppel 4,10, trio 70,70, kwartet 178,20. TIENDE KOERS, 2100 m: 1. Vlado (Ao. de Wrede) 2.43,5 - 1.17,1, 2. Yick Buitenzorg, 3, Aty van de Lente. Niet gestart: Arend. Toto: winnend 5,20, plaats 2,10,1,90, kop pel 10,30, trio 144,70. W5-spel: 11-5-3-5-4 niet gespeeld. Omzet totali- sator: 445.322,-. NK CROSS 125cc: eerste manche. 1. Van Rees (Leidschen- dam) Kawasaki. 2. Barth (Doetinchem) Honda, 3. Evertsen (Duiven) Suzuki. Tweede manche: 1. Barth, 2. Evertsen, 3. Van Grinsven (Berlicum) Honda. Dagklassement: 1. Barth 37 punten, 2. Van Rees 33. 3. Evertsen 32. NK-stand na 10 manches1Barth 148 punten, 2. Evert§en 141,3. Tragter 113,4. Sweebe 112,5. Van Drunen 94,6. Van Grinsven 79. 250cc: eerste manche: 1 Van Doorn (Boekei) Su zuki, 2. Van den Berk (Oss) Yamaha. 3. Lach (Ulft) Honda. Tweede manche: 1 Van den Berk. 2. Van Doorn, 3. Eenbergen. Dagklassement: 1. Van den Berk 37. 2 Van Doorn 37, 3. Eenbergen 28 NK- stand na tien manches: 1. Van den Berk 154, 2. Van Doorn 146,3. Van Asten 112.4. Lach 101,5. Koning 99. 6 Van Mierk>92 500cc: eerste manche" 1 Combee (Woudrichem) Honda. 2. Rond (Ingen) Kawasaki. 3. Keimpema (Nieuw Gennep) Honda Tweede manche: 1. Combee. 2. Rond. 3. Ponjee, 15. Van Vugt (Al phen) Honda. Dagklassement 1 Combee 40, 2. Rond 34, 3. Ponjee 26. NK-stand: 1 Combee 175,2. van der Ven 152.3. Rond 110,4. Slomp 91 5 Zijlstra 87. 6. Fraterman 71. CSIO STOCKHOLM Springen Grote Prijs van Stockholm, 1.60 meter, na barrage 1. Sloothaak (BRD) Walzerkönig 0- 38,92, 2 Heffer (GBr) Viewpoint 0-40.75. 3. Du- rand (Fra) Jappeloup 0-43,17, 4. Schroder (BRD) Lacross 4-40,79,5. Godignon (Fra) La Belletrie 8- 39,42. Jachtspringconcours: 1. Turi (GBr) Way- sider 65,05, 2. Monahan (VSt) Make My Day 67,06,3. Robert Smith (GBr) Clover 67,42.4. Diniz (Bra) Minsk 67,96, 5. Dufour (Ned) Ha Ha 68,26. Military: 1 Todd (NwZ) Greyleg 67.60. 2. Huber (VSt) Phoenix 69,65,3. Petersson (Zwe) 71,20,4. Rossi (Fra) Jupiter Aff 71,40, 5. Nicholson (NwZ) Spinning Rhombus 75,20, 6. Hardaway (VSt) Tar- zan 77,40, 7. Mayoux (Fra) Maryland II 77,65. 8. Blocker (BRD) Feine Dame 80,05, 11. Rohof (Ned) Wilco 94,00, 14. Stibbe (Ned) Gigolo 103,00. Landenwedstrijd: 1 Frankrijk 230,65 (Rossi/Ju piter Aff 71,4, Mayoux/Maryland II 77,65, Blan- co/Ostrobo 81,60), 2. Nieuwzeeland 232,35 (Todd/Greyleg 67,60, Nicholson/Spinning Rhom bus 75,20, Jefferis/Sandalwood 89,55), 3. Neder land 307,20 (Rohof/Wilco 94. Stibbe/Gigolo 103, Van Spaendonck/Another Dream 110,20.) NK DRESSUUR HAAKSBERGEN 1Sanders-Keijzer (Koog a/d Zaan) Olympic Vin cent 25 punten, 2. Bert Rutten (Hunsel) Zirkoon 22,3. Van Grunsven (Erp) Prisco 17,4. Bartels-De Vries (Hooge Mierder) Courage 16, 5. Bontje (Dreieich) Piccolomini 15. Goelko (Sov) Piket (Ned) 1/2 -1/2. EK JEUGD LUXEMBURG Jongens-junioren enkelspel: kwartfinales: Heister (Ned) Saive (Fra) 21-11,11-21, 21-14. Halve fi nale' Heister - Goesev (Sov) 19-21, 21-10,15-21. Finale" Goesev (Sov) - O'Driscoll (Eng) 21-16,21- 19. Dubbelspel, kwartfinales: Heister/Keen (Ned) - Busa/Pettersson (Zwe) 21-19,18-21,19-21. Fina le meisjes: Wirlh (Hon) Kostromma (Sov) 21-9, 21-14. Dubbelspel, kwartfinales.' Mukker/Bakker (Ned).- Taushkanova/Bondarenko (Sov) 12-21, 15-21. MELKHUISJE HILVERSUM Halve finale: Novacek (Tsj) - Cabonell (Spa) 6-3, 7-6 (7-5). Emilio Sanchez (Spa) - Cane (Ita) 6-2,6- 2. Finale: Novacek - Sanchez uitgesteld. Halve finales dubbelspel: Haarhuis/Koevermans (Ned) - Sanchez/Sanchez (Spa) 7-6 (7-5). 4-6,6- Finale: Haarhuis/Koevermans - Carbonell/Pe- VEB: L. Niemantsverdriet - K Nelis 6-0,6-4. MDB: Van der Sanden/Blom - Van LeeuwenA/an Mar wijk 6-4, 7-5, Van Gelder/Groeneveld - Van der Capellen/Tönjann 6-4, 6-4. VDB: Kamstra/Nie- /Reuter - Rutten/Betz 4-6, 6-4, 6-2. MEC1: J. Draulans - E. van Benschop 6-16-2,1. Bergsma - M. van Paridon 6-3, 6-1. MEC2: I. Bergsma - R. Fasel 6-1,6-0, M. Smit M. Ladeur 1-6, 6-3, 6-3. VEC1: B. Konsor - E. Poell 4-6,6-16-3, S. Paauw - C. Witteman 0-6, 7-5, 6-4. VEC2: A. Visser - C. van Remoortere 3-6, 0-5 opgegèven.J. van der Jagt L. van Heteren 6-1, 6-2. MDC1: Bakker- - Van Geen/Saidi 6-3,6-2. VDC1: Zonnevylle/Van de Hoeve - De Groot/Van Dooren 6-16-4, Van Heteren/Paauw - Batelaan/Hoogeveen 6-2, 6-2. GDC1: Van Riet/Van Duyn - Chaudron/Kip 6-3,6- 3. GDC2: Brouwer/Van' Driel De Bruin/Van der Oest 6-3,6-3. MEV: R. Blommendaal - J Roden burg 6-2, 6-3, A. Koppele J. Beugelsdijk 0-6,6-3, 6-4. VEV: S. Huiskamp - A. van Overloop 7-5,6-1 MDV: De Boer/Heeremans Grimbergen/Tibboel 6-3, 3-6, 6-3. GDV: Liefbroer/Van Grimbergen - Van Mourik/De Boer 3-6, 6-3,6-4. VOORHOUT, finales MEB, halve finales: M. Vink - A. J. van der Meer 6-2,6-3, M. Visser - R. Warmerdam 2-6, 6-3,7-5, finale: M. Vink M. Visser 6-2,6-3. MEC1: J NK BAAN ALKMAAR Vrouwen, achtervolging, 3000 m: 1De Bruin (Nieuwkoop) 4.04.34, 2. Van Verseveld (Apel doorn) 4.06,23, 3. Van de Berg (Amsterdam) 4.10,30. omnium: 1. Van Verseveld (Apeldoorn) 10 punten, 2. Petra de Bruin (Nieuwkoop) 11,3. Van de Berg (Amsterdam) 17, 4. Greupink (Leus den) 17, 5. Tijmes (Akersloot) 20. Mannen, amateurs, dernies: 1. Van de Wolf (Rotterdam/gangmaker Doorn), 2. op 50 meter De Caluwe (Terneuzen/Zijlaard), 3. op 75 meter Eick- hof (/Fack). PROFRONDE ELSLOO 1. Wijnands (Eijsden) 100 kilomeier in 2.17,02, 2. Lemond (VSt) 0.02,3. Harings (Berg enTerblijt), 4. Jakobs (Helmond), 5. F Pirard (Dorst) allen z.t. Uitslag, proloog: 1. Giesbert (Bel) 1 kilometer in 2.35,30, 2. Vlassaks (Bel) 3,153. Wampers (Bel) 3,25. BAD HOMBURG 1. Otto (BRD) 80 km in 1.46.02,27 punten, 2. Kis- temaker (Ned) 24, 3. Kaspars (Sov) 11,4. Thar (BRD) 10, 5. Hundertmarck (BRD) 6. EK STAR Eerste race: 1. Cozzens/Rinaldi (VSt), 2. Grael- /Ferreira (Bra), 3. Brun/Lekszycki (Bra). Klasserin- 13. Vollebregt/Van Leeu- r Geest - E. de Graaf 6-3, 6-3. MDC: Damen- /Jansen - De Graaf/Van de Meer 6-4, 6-2. GDC: Dercksen/Fischer. Van Balen/Van Balen - Abd Allah/Azmy 6-3, 6-2. MED: M. Verkerk M. Wi|ffelman 6-17-5. VED: P. van der Geest - C van der Waal 6-2, 6-3 MDD: nan/Wijffelmah Radder/De Vroedt 6-4, 7 STUTTGART EK JEUGD Meisjes, kadetten; halve finale: Huber (BRD) Boogert (Ned) 6-3,7-6 (7-4). Junioren: halve fina le: Van Lottum (Ned) Pampoelova (Bul) 6-7 (3-7) 6-3,9-7. Baudone (Ita) Smith (GBr) 6-3,5-7,6-1 Finale: Van Lottum - Baudone 7-5, 7-6 (7-5). LEIDEN ROOMBURG ga P Kamstra 6-3,7-5, H. ter Riet - L Niemands verdriet 6-2,7-5. MDA: Bruin/Sauer - Claasen/Van der Sanden 6-3, 6-1, Bogstra/Winmnk - Van der Berg/Troost 7-6, 6-7, 6-4. VDA: Gomperts/Kete- laar - Mulder/Ritman 6-4, 6-4, Niemantsverdriet- /Kamstra Van der Berg/Der Kinderen 6-4, 6-1. 5. VDD: Van Velzen/Koriekaas Van Dongen/Kra mer 6-4, 3-6, 6-4. GDD: Rezelman/Rezelman - Zimmerman/Amorison 6-2, 6-1 MD.35+: De Jong/Warmerdam - De Klerk Wolters/Ten Hage 6- rers - Van Noort/Van Zimmerman/Balk - SUMMER CLASSIC NEWCASTLE 1 Maassen (Ned) 236 km in 5.59.21. 2 Fondriest (Ita) op 2 seconden. 3. Kelly (Ier), 4. De Wilde (Bel). 5. Van Vliet (Ned), 6 Rosola (Ita), 7. Fnson (Bel). 8. Cornillet (Fra). 9. Moreels (Bel). 10 Joho (Zwi), 11. Van Eynde (Bel), 12. Brian Sörensen (Den). 13. Leclercq (Fra), 14, Capiot (Bel). 15. Wilfried Peeters (Bel) allen zelfde tijd als Fon driest. Klassement wereldbeker na zes wedstrijden: 1 Kelly 28 punten 2. Maassen 23.3 Van Hooydonck (Bel) 20. RONDE VAN WALLONIË Zesde en laatste etappe: 1 Brunebarbo (Bel) 135 km in 3 26,2. De Coppel (Bel) z.t, 3 Van Veenen- daal (Ned) op elf seconden Eindstand: 1. Van Veenendaal 20,00.09,2. Boulanger (Bel) op 2.49, 3. Meeck (Bel) op 3.07. EK JEUGD LEEDS Meisjes, 200 m schoolslag: 1. Tarasova (Sov) 2 32,69, B-fmale: 1Tellegen (Hol) 100 m vlinder: 1. Conrad (DDR) 1.02,89, 2. De Hoop (Hol) 1.03,64, 200 m rug: 1. Egerszegi (Hon) 2 10,69, B-finale: 3 Westrik (Hol) 2.23.19 4 x 200 vrij: 1. DDR 8.19,38, 6. Nederland 8.34.46 (Starink 2.07,23, Timmermans 2.10,45, De Hoop 2.10.28. Masseurs 2.06.50), 100 m vrij: 1. Henke (DDR) 57,65.58,67, 5. Masseurs (Ned) 58,79,8 Starink (Ned) 59,80 (59,56). 200 m wissel: 1. Egerszegi (Hon) 2.16,03 800 m vrij: 1Kynast (DDR) 8.46,63 4x100 m wissel: 1 DDR 4.16,36, Nederland ge diskwalificeerd. Jongens 100 m vrij: 1 Mazkoeolis (Sov) 50.41. Series" 17. Van den Akker (Ned) 54,49,23. Elgers- ma (Ned) 54,92 200 m wissel: 1. Keiler (BRD) 2.07.05. 8. Wouda (Ned) 2.11,43. Serie 20. Ho- gerbrug 2.13,80. 1500 m vrij: 1. Wiese (DDR) 15 29,13,4x100 m wissel: 1. Sovjetunie 3.50.21. 9. Nederland (Hogerbrug, Van Brummelen. Parle- vliet en Elgersma) 4.01,87. 200 m school: 1 Postiglione (Ita) 2 21.97.8 Donkers (Ned) 2.27.39 100 vlinder: 1. Kudinov (Sov) 56,08,200 rug: 1. Braun (DDR) 2.04,78, B-finate: 8 Hogerbrug (Ned) 2.12,26 (serie: 2 11.114 x 200 vrij: 1Sov jetunie 7.33,91, 7. Nederland 7.55,77 (Hilbrink 1.59,07, Van de Meer 1.58,40, Blank 1.59,91, El gersma 1.58,39).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14