PORT Vanenburg tekent 'levenslang' SpoOrPtTV Woord aan atletieklxuid na 'recordsprong' Sotomayor De Romijn als huurling naar Excelsior PSV pareert aanval AS Roma met financiële lo-achtsmspanning Johnson wil na schorsing uitkomen voor Jamaica MAANDAG 31 JUL11989 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 Madonna wacht op Maraclona MADONNA Dl CAMPIGLIO (AN- P/SID) - Madonna wacht op Mara- dona. Voetbalster Diego Maradona heeft zich nog altijd niet gemeld in het trainingskamp van Napoli in Madonna di Campiglio. Tot onge noegen van de clubleiding, die de Argentijn tot 3 augustus de tijd geeft te verschijnen. Doet hij dat niet, dan stapt Napoli naar de rech ter. Maradona verdween na de vorige competitie naar Zuid-Amerika. Vo rige week werd hij met Argentinië derde in het landenkampioenschap. Bekend is, dat hij weg wil bij de winnaar van de UEFA-beker. „Ta- pie, koop me alsjeblieft", liet hij de kranten tijdens het toernooi spel len. Hij doelde op de voorzitter van Olympique Marseille, die al een tijd je openlijk naar Maradona lonkt en die vele miljoenen voor hem over heeft. Maradona liet vanuit Argentinië telefonisch weten, dat hij zich op 4 of 5 augustus in Napels zal melden. Eerder kan echt niet, want hij wil per se de verjaardag van zijn moe der meevieren. Overigens ontbre ken ook de twee andere buitenland se sterren van Napoli in het trai ningskamp. De Brazilianen Careca en Alemao spelen met de nationale ploeg de kwalificatiewedstrijden voor het eindtoernooi om de we reldtitel. Spelers Milan goed verzekerd MILAAN (ANP/SIZ) - De spelers groep van Europa Cup-houder AC Milan is het komende seizoen voor ongeveer 155 miljoen gulden verze kerd. Dat is een record. Voorzitter Silvio Berlusconi is het meest be zorgd over Marco van Basten en Ruud Gullit. Voor de twee Neder landers is de hoogste polis afgeslo ten: ze zijn voor ruim achttienen!!?' joen gulden de man verzekerd, een bedrag dat ongeveer overeen komt met hun transferwaarde. Volleybalploeg stelt teleur met tweede plaats BIRMINGHAM (ANP) - Het Neder lands mannen-volleybalteam is in het internationale toernooi van Bir mingham teleurstellend op de twee de plaats geëindigd. Tegen de ver wachting in verloor de ploeg van coach Harrie Brokking zaterdag met 2-3 van Bulgarije, waardoor Ita lië, dat met 3-2 van Canada won, toernooiwinnaar werd. Na de overwinningen op Canada en Italië leek Nederland vrij simpel de eerste plaats te behalen. Bulga rije bood echter zware tegenstand. In de vijfde en beslissende set (9-15), gespeeld volgens het ralley-sys- teem, namen de Bulgaren een snelle voorsprong (5-0), die Nederland na dien niet meer goed kon maken. Had Oranje de vijfde set slechts met twee punten verschil verloren, dan was de eerste plaats door een beter setsaldo alsnog behouden geble- Cubaan springt officieuze afstand van acht voet SAN JUAN (AFP/SID) - De Cubaanse hoogspringer Javier Sotomayor heeft bij nader in zien volgens de officiële regels geen wereldrecord gesprongen bij de wedstrijden in San Juan, maar zijn topprestatie van vorig jaar geëvenaard. Sotomayor ging op Puerto Rico over acht voet. Volgens de Amerikaanse maatstaven is dat inderdaad een barrière, maar volgens de nuchtere rekenmeesters precies 2 meter en 43,84 centimeter. - De Cubaan Sotomayor springt over 2 meter 43,84 centimeter, oftewel acht voet. Eigenlijk een wereldrecord, naar de wereldatletiekbond meet alleen in centimeters en moet zich buigen over dit 'probleem'. Want moet er nu i aar boven of naar beneden worden afgerond? (foto api De internationale amateur atletiek- federatie (IAAF) meet alleen in cen timeters, zodat de prestatie normaal gesproken als 2,43 in de boeken komt, ook al miste de Cubaan een echt wereldrecord op slechts 1,6 millimeter. De reglementen-com missie van de IAAF moet nu beslis sen of in dit geval naar boven mag LEIDEN - Hennie de Romijn speelt het komende voetbalsei zoen voor Excelsior. De Rotter damse eerste-divisonist huurt de 21-jarige Leidenaar voor één jaar van Willem II. DeTilburgse eredi- visionist stond hem voor een 'vriendenprijsje' af. Het contract van de ex-Roodenburger bij Wil lem II loopt weliswaar nog door tot medio 1990, maar hij dreigde daar opnieuw buiten de boot te vallen. Trainer Piet de Visser gaf voor de bezetting van de linker flank geeft hij de voorkeur aan Frank van Straalen en Ron de Roode. De Romijn was gisteren niet voor commentaar bereik baar. De Leidenaar, die het afgelo pen seizoen slechts incidenteel mocht opdraven in de hoofd macht van De Visser, stond al eni ge tijd in de belangstelling van Excelsior. De Rotterdamse club, die er het afgelopen seizoen net niet in slaagde de eredivisie te be reiken, volgde hem al vanaf de winterstop. "We wilden er graag nog een spitsspeler bij hebben voor het komende seizoen. Wat dat betreft hadden we onze hoop gevestigd op Feyenoord. Aanvan kelijk hadden we onze zinnen ge zet op Zier Tebbenhof, maar zijn op niets uitgelopen. Tegelijker tijd zijn we De Romijn blijven volgen", aldus de trainer van Ex celsior, Joop van Daele. Ongeveer anderhalve week ge leden zocht Willem II contact met Van Daele. "Ze wilden graag dat de Romijn op niveau zou blijven spelen. Bij Willem II zit een basis plaats er voor hem niet in, zeker niet nu Van Straalen weer gene zen is van zijn blessure. Het is niet goed voor zijn ontwikkeling als hij niet elke week op de bank zit en af en toe mag invallen. Bij ons krijgt hij wel een kans", zegt Van Daele die de linkerspits om schrijft als 'een snelle, vaak sco rende jongen met goede passeer bewegingen en een zuivere voor zet'. Een belangrijke rol bij de be slissing van De Romijn om de overstap naar Excelsior te maken zouden de lange reistijden heb ben gespeeld. De Romijn is nog steeds woonachtig in Leiden en reed bijna dagelijks op en neer naar Tilburg. Van een eventuele verkoop van de linkerspits is vooralsnog geen sprake. Van Daele: "Nee, Willem II zal zijn ontwikkeling bij ons ze ker blijven volgen. Bovendien moet hij zich ook bij Excelsior eerst bewijzen. We hebben nog meer spelers voor die positie. Ook jonge spelers, alleen missen die de ervaring". Het is de bedoeling dat De Ro mijn zich morgen bij de selectie van Excelsior voegt. Mogelijk staat hij zelfs morgenavond in de basis wanneer de Rotterdamse club in Nieuw-Beijerland een oe fenwedstrijd afwerkt tegen Nbsvv. worden afgerond. „Wat er ook ge beurt, het is heerlijk de eerste mens te zijn die acht voet heeft gehaald", was het commentaar van Soto mayor, die als zeventienjarige al over 2,33 ging. De nu 21-jarige, 1,96 meter lange Sotomayor kwam op 8 september 1988 in Salamanca (Spa) in het bezit van het wereldrecord door één cen timeter hoger te springen dan de Zweed Patrick Sjöberg op 6 juni 1987 in Stockholm. In Budapest verbeterde de „Kat van Limonar" ook het indoor-record tot 2,43. In San Juan haalde de Cubaan de hoogte van acht voet na zijn tweede aanloop. Bij de eerste poging wierp hij de lat met het linkerbeen af. So tomayor was één van de belangrijk ste afwezigen in Seoul door de boy cot van Cuba. Zaterdagavond zei hij EINDHOVEN (GPD) PSV heeft, voor de eerste maal dit' decennium, een aanval op de kostbare inboedel kunnen pa reren. Na het vertrek van Ruud Gullit en Ronald Koeman naar Zuid-Europa, kon het afgelopen weekeinde met een uiterste (financiële) krachtsinspanning de aftocht van Ge rald Vanenburg naar AS Roma worden verhinderd. PSV, hevig geschrokken door de interesse van de Romeinen, leg de de international zaterdag voor acht jaar vast. Na die periode ontvangt Vanenburg PSV is met de opmerkelijke over- jaarlijks een volgens PSV 'boven- eenkomst met Vanenburg in het modaal' inkomen. De club trekt zijn voetspoor van Ajax getreden. De handen pas van hem af, na de vie- Amsterdammers legden eerder Jan ring van zijn zestigste verjaardag. Wouters (zes jaar) en Sonny Silooy „In mijn hart wilde ik altijd het (zeven jaar) vast en verzonen een liefst bij PSV blijven", verklapte constructie waarbij de spelers ook Vanenburg zaterdag in Eindhoven na hun loopbaan konden rekenen nadat hij zich in een feestelijke sfeer op een vast inkomen. 'levenslang' aan de Eindhovi club had verbonden. PSV ontvangt transfersom Koeman 'zo snel mogelijk' EINDHOVEN (GPD) - Het dreige ment van voorzitter Ruts om Ro nald Koeman te sommeren zich bij PSV te melden indien Barcelona niet snel aan zijn verplichtingen voldoet lijkt niet meer dan een storm in een glas water. PSV wacht nog op de 12,5 miljoen gulden trans- fergeld. Volgens de overeenkomst had het bedrag reeds op 1 juli op de Eindhovense bankrekening gestort moeten zijn. Als het geld volgende week nog niet binnen is, wordt Koeman verplicht terug te keren naar Nederland. Volgens Barcelona-voorzitter Nunez zal het zo ver niet komen. „Afgelopen zaterdag hebben we de zaak met de financieringsmaat- Uittocht „Dit is de enige manier waarop we de uittocht van vedetten een halt toe kunnen roepen", verklaarde PSV-voorzitter Jacques Ruts zater dag in Eindhoven. „Daar komt na tuurlijk bij dat het een speler betreft die we onder geen voorwaarde wil den laten gaan. Vanenburg is, zeker na het vertrek van Koeman, onze vaandeldrager, onze supervedette". Vanenburg, wiens contract door PSV in maart '88 al eens werd open gebroken, verklaarde ten overstaan van de gehele PSV-selectie bree duit glunderend door AS Roma he vig aan het twijfelen te zijn ge bracht. „Het leek allemaal te mooi om waar te zijn. Het was echt een verschrikkelijk contract. Sportief trok de club me echter niet, al zegt iedereen altijd dat de Italiaanse competitie de mooiste ter wereld is. Het missen van Europa Cup-voet schappij afgehandeld. Vandaag bal, dat zat me nog het meeste heeft PSV het geld binnen. Ik vind dwars". het een beetje flauw dat PSV zo PSV speelde daar handig op in, heeft gereageerd", aldus de op Mal- hoewel de aanbieding van AS Roma lorca vakantie vierende voorzitter, er niet om loog. De Romeinen, al ja- „De betaling heeft vertraging opge- renlang speurend naar een elftal dat lopen doordat de ledenvergadering de Milanese en Napolitaanse hege- eerst de begroting goed moest keu- monie kan doorbreken, boden PSV ren. Daarna zijn we aan de slag ge- 12 miljoen gulden voor de voormali- gaan om de zaak zo snel mogelijk af ge Ajacied. Vanenburg kon in Ro te handelen". me in drie jaar acht miljoen gulden Het had weinig gescheeld of Gerald Vanenburg had komend seizoen in Italië gespeeld. PSV voorkwam evenwel de transfer naar Roma door de spelverdeler met een 'contract voor het leven' aan zich te binden. Trainer Guus Hiddink was er tevreden mee. (Archieffoto anpi Ronald Koeman. rchieffoto) verdienen en kon daarnaast een keuze maken uit een aantal riante faciliteiten betreffende huisvesting, vliegtickets en .vervoer ter plekke. Trainer Guus Hiddink haalde zater dag bijna hoorbaar opgelucht adem. Hiddink, die voor Vanen burg dit seizoen een sleutelrol in ge dachten had, vreesde dat al zijn sportieve plannen in het water zou den vallen. „Het verlies van Koem an is eigenlijk al niet op te vangen. Als je dan ook Vanenburg nog eens zou kwijt raken, ga je met je ambi ties een paar jaar terug in de tijd. PSV bewijst hiermee in ieder geval dat het bij de Europese top wil ho- De spelersgroep reageerde even eens opgetogen op de opmerkelijke overeenkomst. Doelman Hans van Breukelen, de linkerhand m het gips vanwege een gebroken mid- denhandsbeentje, liet zich in jui chende bewoordingen uit: „Dit is goed voor de club en dus ook voor ons. Nee, jaloezie zal binnen de groep geen rol gaan spelen. Je weet als prof nu eenmaal dat de ene spe ler meer verdient dan de andere. Zo steekt de voetballerij in elkaar". En Wim Kieft: „Je kan als topclub niet ongestraft je beste spelers ver kopen. PSV heeft zich dat gelukkig tijdig gerealiseerd". KINGSTON (SID) - Ben Johnson is niet van plan te stóppen met at letiek op topniveau. De Canadese sprinter, die op de Olympische Spelen van Seoul op het gebruik van verboden stimulerende mid delen werd betrapt, wil na afloop van zijn twee jaar durende schor sing zijn loopbaan hervatten in zijn. geboorteland Jamaica. Johnson verklaarde dit zaterdag in Kingston. De wens van de wereldkam pioen staat lijnrecht tegenover een uitspraak van Teddy Mc- Coók, de voorzitter van de Jamai- caanse atletiekbond. McCook zei, dat een op doping betrapte atleet nooit voor Jamaica zal mogen starten. I *0* Petra de Bruin verovert titel in achtervolging Petra de Bruin. ALKMAAR (ANP) - Petra de Bruin uit Nieuwkoop heeft op de laatste dag van de nationale baankam- pioenschappen in Alkmaar de titel bij de achtervolging veroverd. In de finale versloeg ze Esther van Verse- veld, die de omnium-titel won. Op dit nummer werd Petra de Bruin tweede. Baancoach Eric Geserick heeft twee junioren opgenomen in zijn baanselectie voor de wereldkam pioenschappen in Lyon. Servais Knaven is met kampioen Patrick Rasch zeker van zijn start op de ach tervolging, Leon van Bon rijdt mo gelijk de klassementswedstrijd. Van Bon en Peelen, die vorig jaar in I Seoul zilver haalde op dit zijn de gegadigden naast John de Braber voor de klassementswed strijd. Het is echter niet uitgesloten dat beiden starten en Den Braber uitsluitend de kilometer rijdt. Hennie Top is terug in de Ne derlandse selectie voor de wereld kampioenschappen wielrennen. Coach Piet Hoekstra heeft de al en kelejaren in Amerika wonende ren- ster aangewezen voor zijn ploeg in de 50 kilometer tijdrit. Top ver dween nationaal gezien uit beeld na de Olympische Spelen van Los An geles in 1984. Ze werd Nederlands kampioene op de weg in 1980, '81 en die beslissing niet te betreuren. Hij verklaarde zijn zinnen geheel gezet te hebben op Barcelona 1992. Wonderkind Afgezien van de Middenamerikaan- se en Caraïbische atletiektitel (in 1985 en zaterdag in Puerto Rico), heeft Sotomayor alleen het wereld kampioenschap voor junioren in 1986 op zijn naam staan. Hij geldt als het wonderkind van het hoog springen. Vijfjaar geleden, op zestienjarige leeftijd, bedwong hij voor het eerst een hoogte van 2,30 meter. Dat sei zoen krikte hij zijn record naar 2,33 meter. In de jaren daan-oor had hij 2,17 (1983) en 2,00 (1982) als topper staan. Vorig jaar overmeesterde hij de hoogte van 2,30 meter in 22 van zijn 23 wedstrijden. Gebrek aan atletisch vermogen en zelfvertrouwen kan hem moei lijk worden ontzegd. „Ik ben fysiek sterker dan de anderen. Er zit nog veel meer in. Ik moet mijn aanloop en techniek nog kunnen verbete ren", zei Sotomayor. Aan 2,50 meter durft hij voorlopig nog niet te den ken. „Dat is een dimensie voor de volgende generatie." In San Juan zette hij al wel de eerste stap op weg daar naar toe, of zijn verrichting nu wel of niet een recordsprong mag worden genoemd. Noëlle van Lottum pakt tennistitel op EK junioren PRAAG (AFP) - Noëlle van Lottum is in het afgelopen weekeinde Euro pees tenniskampioene bij de junio ren geworden. In de titelstrijd in Praag versloeg de in Parijs woon achtige Nederlandse in de finale de Italiaanse Natalie Baudone in twee sets. Eerder op de dag had Van Lot tum in de halve eindstrijd van Jele- na Pampoelova uit Bulgarije in drie sets gewonnen. Yvonne Grubben en Miriam Ore- mas veroverden de Europese titel in het dubbelspel. Het Nederlandse duo versloeg in de finale het Tsjechoslowaakse koppel Strnado- va/Sviglerova in twee sets: 6-4, 6-3. Van Veenendaal wint Ronde van Wallonië SEILLES (ANP)Frank van Veen- endaal uit Sassenheim heeft de Ronde van Wallonië voor amateurs gewonnen. Van Veenendaal had in de eindrangschikking een voor sprong van 2.49 op de Belg Philippe Boulanger, die tweede werd. In de zesde en laatste rit van de ronde eindigde Van Veenendaal als derde. Winnaar werd de Sebastian Brunebarbo. Hij legde de 135 km van Saint-Hubert naar Seilles af in 3 uur en 26 minuten. Bronzen plak voor Heister bij EK-jeugd LUXEMBURG (ANP) - Danny He- ister heeft bij de Europese titelstrijd tafeltennis voor junioren de bron zen medaille veroverd. De jeugdige Didammer, ex-speler van het Leid- se Scylla, won in de kwartfinale van de Belg Philip Saive, maar moest in de halve eindstrijd zijn meerdere er kennen in Goesev uit de Sovjetunie. In het dubbelspel verloren Heis ter en Keen in de kwartfinales van het Zweedse duo Busa/Pettersson. '82. Zeker van een plaats zijn ook Monique Knol (Amersfoort) en Co- ra Westland (Hilversum). Voor de vierde plaats komen in aanmer king: Monique de Bruin (Amers foort). Petra de Bruin (Nieuwkoop) of Monica de Waal (Gouda). Olympisch kampioene Knol zal ook in de individuele wegwedstrijd starten. Het zestal wordt gecomple teerd door Leontien van Moorsel (Boekei), Agnes Loohuis-Damveld (Haaksbergen), Karin Schuitema (Wildervank), Petra Groen (Nieuw- Lekkerland) en Astrid Donkersloot (Almkerk). Monique de Bruin is re- MAANDAG 19.00-20.00 SKY: International Motor sport. 19 40-20 10 BBC 2 Surf City documen- 20.00-21 00 SKY Paardesport hippique landenkampioenschap te Stock holm. 21.00-22.00 SKY What a Week 21.25-21.55 Ned 3 Sport Studio. 22 00-23.00 SKY Tenn.s David Cup. Westduitsland-Verenigde Staten 23.00-00.00 SKY Boksen Ali-Spinks uit 1970 00.00-01.00 SKY Wereldspelen te Karls ruhe. 00.50-01.20 BBC 1 Cricket: samenvatting van de vierde testmatch Engeland-Austra- DINSDAG 11.50-14.05 BBC 2 Cricket: verslag vj de vijfde testmatch tussen Engeland Australië. 14.35-16.50 BBC 2: Cricket: vervolg.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11