Veel interesse voor bedrijvencentrum 'Deelnemers staan in de rij voor bloemencorso Noordwijk schort subsidie aan SKANop 'Het milieu houdt na kantoortijd niet op' ZATERDAG 29 JULI 1989 PAGINA 11 Nieuwe complex op terrein 't Ambacht in Katwijk KATWIJK Het Katwijkse bouwbedrijf De Raad hoopt in het najaar te kunnen be ginnen met de bouw van een tweede bedrijvencentrum op 't Ambacht aan de Sandt- laan in het Rijndorp. Het nieuwe bedrijfsverzamelge bouw komt achter het reeds bestaande complex te staan, dat begin vorig jaar werd ge opend. Het wordt ongeveer de helft kleiner. Het bouwbedrijf kan de nieuw bouw in zes tot zeven werkbare maanden uitvoeren. Er is al veel in teresse van ondernemingen die ruimte in het gebouw willen huren. De Raad verwacht in september de ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de arlsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer. Van Leeu wen, Verhage. Groeneveld, de Ruiter. Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M.A. van Schie, tel: 177100, Rijnsburgerweg 163. zo 8 uur tot 24 uur: M. Crobach, tel: 213964. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, Utrechtse Veer 17. it 24 uur: G.A.E. Nering Bögel, de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Karchner. tel: 132877. zo 8 uur tot 24 uur: dr. van der Post. tel: 226568. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis. Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaaver, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Lodder, tel: 311414, Ina Boudier Bakkerplein 3. zo 8 uur tot 24 uur: J.G.& R.E. Zaai|er, tel: 316008, R.P.Geerlingspad 11. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. zo 8 uur tot 24 uur. J. Witpaard, tel: 217477. Waarnemingsregeling Homeopatische arlsen: I. Cowan, Levendaal 87. tel: 146337; C. Juffer- mans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via doktersteletoon 071-122222 kunt u v welke arts dienst h bouwvergunning van de gemeente binnen te hebben. Volgens een woordvoerder van de gemeente wordt ernaar gestreefd om die ter mijn ook daadwerkelijk te halen. Zekerheid bestaat daarover echter nog niet omdat het directoraat ge meentewerken vanwege de zomer periode met een beperkte man kracht veel bouwaanvragen moet afhandelen. Of de bouw in het gunstigste ge val al in oktober ter hand kan wor den genomen, is volgens woord-, voerder C.G. Ravensbergen van het bouwbedrijf niet zeker. "We kun nen pas materiaal gaan bestellen na dat we over een bouwvergunning beschikken. Met de aantrekkende economie kan de levertijd van ma terialen maanden in beslag nemen". In het nieuwe gebouw komen acht bedrijfshallen, variërend in grootte van 200 tot 600 vierkante meter, met bijbehorende kantoor ruimte. Het complex, een ontwerp van architectenbureau Hans van Egmond uit Noordwijk, komt los het eerste gebouw te staan. Het wordt in een L-vorm gebouwd rond een pleintje met parkeerplaatsen. Oudshoorn pakt betonrot aan ALPHEN AAN DEN RIJN - Onder de grond bij verpleeghuis Ouds hoorn in Alphen is begonnen met het aanbrengen van een constructie die de draagkracht van de vloer op de begane grond moet verhogen. De werkzaamheden zijn nodig omdat betonrot is opgetreden. Als gevolg van een chemische reactie is zout zuur gevormd en dat heeft in de loop der jaren de elementen aange vreten. De vloer is sterk genoeg om de da gelijkse gang van zaken niet op te houden. Alleen bij een zware belas ting zouden gemakkelijk scheuren in de vloer kunnen ontstaan. Om de draagconstructie te verstevigen, is voor een bijzondere oplossing geko zen. Onder de vloer worden kabels getrokken, die aanvankelijk slap blijven hangen. Tussen de onder kant van de vloer en de kabels wordt vervolgens kunststof materi aal gekneld. Door in het laatste sta dium de kabels strak te trekken, wordt van de onderkant druk op de vloer gebracht, zodat die uiteinde lijk alle belasting kan dragen. Ravensbergen is zeer optimistisch over de toekomst van het nieuwe gebouw. Er heeft zich al een aantal potentiële huurders gemeld, dat graag een plekje in het bedrijven centrum wil hebben. Zodra de bouwvergunning binnen is, zullen de eerste contracten worden gete kend. Ravensbergen; "Het eerste gebouw was een succes. De gebrui kers zitten er naar mijn weten met grote tevredenheid. Gezien de gun stige economische situatie ver wachten we ook voor het tweede voldoende interesse". Na de bouw van het nieuwe cen trum is er op 't Ambacht vrijwel geen ruimte meer over voor verdere uitbreiding. Volgens Ravensbergen is er nog plek voor hoogstens 400 vierkante meter nieuwbouw aan de Sandtlaan. Daarna zal het bouwbe drijf naar een andere plek moeten uitkijken, wil het verder gaan met de bouw van dergelijke bedrijfsver zamelgebouwen. Dat laatste sluit Ravensbergen niet uit. Het succes van het eerste gebouw is niet alleen gelegen in de gunstige ligging ten opzichte van grote we gen en waterwegen in de Randstad. Ook de opzet van het centrum blijkt aantrekkelijk te zijn voor de kleine en vaak beginnende bedrijven die in het centrum zijn gehuisvest. Er zijn centrale voorzieningen waar van elk bedrijf desgewenst gebruik kan maken, zoals een receptie, een telefooncentrale, tekstverwerkende apparatuur en een fax. Vooral voor bedrijven met maar enkele pero- neelsleden is de telefooncentrale een uitkomst gebleken. Als werkne mers niet aanwezig zijn, is het be drijf toch altijd bereikbaar. Voor startende ondernemers blijkt het contact met andere bedrij ven veel vruchten af te werpen. Het komt vaak voor dat de ene onderne ming na verloop van tijd klant wordt bij de andere. Zo betrekt De Raad, zelf de grootste gebruiker van het pand, computers en program ma's bij computerbureaus in het pand. Een ander voordeel is dat de te huren vierkante meters gemak kelijk kunnen worden uitgebreid. EREBURGER De 70-jarige Rijnsburger C. de Mooij is gister avond tijdens een bijzondere raads vergadering benoemd tot ereburger van de gemeente Rijnsburg. De Mooij kreeg de onderscheiding we gens zijn verdiensten als voorzitter van de plaatselijke Oranjevereni ging. De Rijnsburgse vereniging is met 2800 leden de grootste van Ne derland. Het bestaande bedrijvencentrum van De Raad op 't Ambacht in Katwijk. NOORDWIJK De gemeente Noordwijk heeft de subsidie voor de tweede helft 1989 aan de Stich ting Kulturele Aktiviteiten Noord wijk (SKAN) opgeschort. Burge meester en wethouders vinden sub sidieverlening onverantwoord, om dat de stichting naar hun mening een financieel wanbeheer voert. De opschorting komt nadat het college eind 1988 al hiermee had gedreigd. SKAN had over 1989 nog een be drag van ruim 20.000 gulden tegoed. Door het opschorten van de subsi die komen vanaf september alle cul turele activiteiten te vervallen. Zo dra de stichting verantwoording over het verleden aflegt en een fi nancieel goed onderbouwd beleids plan voor de komende jaren op tafel legt, is het college bereid het bedrag alsnog te verstrekken. 'Milieu-chef gemeente Alphen naar bedrijfsleven ALPHEN AAN DEN RIJN - Ne derland kent vrijwel geen plaats meer die wat betreft het milieu on besproken is. Dick Overheul, giste ren voor de laatste dag chef van het bureau milieuzaken van de ge meente Alphen, kan in dat opzicht overal een nieuwe baan krijgen. Gif stort hier, dioxine-veror.treiniging daar, illegale lozingen overal. Door Gerard Haverkamp Voor 'het grote werk' hoeft hij ei genlijk niet eens uit Alphen weg. Zegersloot, de illegale stort van che misch afval op de voormalige vuil stortplaats Coupépolder, was dat niet boffen? Overheul lacht, al doet hij daarmee niets af aan de ernst van de situatie toen. "Maar op zich is het een leuke ervaring geweest en heb ik er het één en ander van geleerd". Meer zaken maakten 'Alphen' voor hem best de moeite waard. "Op het gebied van milieu is Alphen een he le dynamische gemeente. Er bestaat een grote diversiteit aan hinderwet- plichtige bedrijven, je hebt hier de tailhandel en horeca, veelzijdige in dustrie en in de buitengebieden ook nog de veehouderijen. Tevens speelt de regionalisatie. Die biedt aantrekkelijke mogelijkheden, maar geeft ook spanning, waardoor die een uitdaging wordt". En tóch maakt de 37-jarige amb tenaar de bij de overheid niet popu laire overstap naar het bedrijfsle ven, om precies te zijn het inge nieursbureau HasKoning. Bij de viering van het 100-jarig bestaan in 1981 werd het Nijmeegse bedrijf zelfs voorzien van het predikaat ko ninklijk. Overheul: "Tja", ik zag een keer een leuke advertentie en schreef. Gewoon, je wilt wel eens weten hoe je in de markt ligt. Toen is het balle tje gaan rollen en ineens moetje dan kiezen. Ik zat in een riante positie. Ik ging met zin naar m'n werk. van daar dat ik ook in het milieu door wilde gaan. In mei zag ik de adver tentie, in juni was het rond. Het ging allemaal erg snel. En ach, ik weet niet of het ontzettend veel verschil maakt of je bij de overheid of in het bedrijfsleven werkt, maar wie weet denk ik daar over een jaar anders Verkeer Toen de in Schiedam geboren en opgegroeide dienstverlater in 1976 bij de gemeente Alphen aantrad, wist hij nog niks van PAK's (kool waterstoffen), EOX'en (halogeen- verbindingen) en fenolindexen af. om maar iets schadelijks te noe men. De HTS'er weg- en water bouwkunde had het als technisch ambtenaar op de afdeling verkeer in die jaren veel drukker met de recon structie van de Prins Bernhardlaan en de daaraan gekoppelde door trekking van de Conradstraat. Za ken die op den duur óók goed ble ken voor opstanden onder de bevol king. Later, toen de aandacht voor het milieu een vlucht nam, kwam Over heul bij het bureau milieuzaken te recht. Hij durft te zeggen dat Al phen momenteel een goed draaiend milieubeleid voert, waarbij steeds wordt gezocht naar het compromis. "De milieubeschermer wil natuur lijk honderd procent resultaat, maar dat wil de econoom ook. Zij kijken alleen naar hun belang, wij proberen de zaak in wat breder ver band te zien". De dag dat Overheul bij de gemeen te opzegde, bleek hij nog maar kort te hoeven werken. Als gevolg van de drukte vorig jaar (Zegersloot) had hij nog plenty vrije dagen. Ook als hij de gemeente officieel per 1 september heeft verlaten, zal die af faire nog doorwerken. Overheul blijft over deze zaak contact hebben met de provincie. "De reacties van de bevolking wa ren terecht. In plaats van een prach tig recreatiegebied, leek het erop dat we hier de grootste gifbelt had den", ziet hij om. "Ik schrok ook be hoorlijk toen we de eerste melding kregen. Ik ben zelf bewoner van de Veldbloembuurt. al heb ik mij altijd afzijdig gehouden van het bewo nerscomité. In mijn functie moet je proberen afstand te nemen van de emoties. Je moet juist met de tech niek ervoor zorgen keiharde gege vens boven tafel te krijgen, om te kunnen beargumenteren hoe slecht en gevaarlijk iets wél of niet is". 'Zeker de eerste maanden beheer ste de gifzaak een flink deel van m'n leven. Toen mijn vrouw de kinde ren naar school bracht, hoorde ze ook: zij is de vrouw yan Overheul, van milieu bij de gemeente. Goed. ik heb al gezegd dat het milieu niet alleen tussen acht en vijf uur be staat". "De belt was in '85 wel onder zocht, maar dat was alleen om te we ten te komen of de verontreiniging van negatieve invloed was op de omgeving. Dat die vuil was, sprak voor zich. Elke vuilstort is per defi nitie vuil. Aan een onderzoek naar de mogelijke aanwezigheid van 100.000 vaten gif had nooit iemand gedacht. Kijk, tot Lekkerkerk (1981) had ook nog nooit iemand van bodemverontreiniging ge hoord". R L. Haas. tel: 896963; beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10. tel: 891000. Frans Halslaan 10. tel: 153747. Voorschoten za: L. Prescott, Bachlaan 1, tel: 2356; Baars, Wagneriaan 63, tel: 2520. laan 2, Voorhout, tel: 02522-11393. via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 28/7 tot vr. 4/8 door' Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 18- 20, Leiden, tel'071-763134; Apotheek Linnaeus, Kempenaecstraat 31, Oegstgeest, tel: 071-173330. Apotheek, Stadhoudersplein 1:01751-12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): G. Roest, Ockenrode 14, Leiderdorp, tel: 071- 890405. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN Leiden, Leiderdorp, ond wordt waargeno men door: A.C. Smaal, Dalkruidzoom 12a, Lei derdorp. tel: 071-893568. spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten, tel: 01717-7788. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend yitslui- tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. 1 Hol- Stoet van praal- en personenwagens trekt op 5 augustus weer door de regio RIJNSBURG - Het Rijnsburgse bloemencor so dat de eerste zaterdag van augustus door de re gio trekt, heeft als motto '75 jaar Flora'. De organi satoren hebben het jubi leum van de veiling aan gegrepen om tal van fa cetten van het bloemen- vak voor het voetlicht te brengen. "Er is onder meer een volledig inge richte kas met bloemen en een marktkraam te zien, terwijl er ook aan dacht wordt besteed aan de exportmogelijkheden. Ook het onderzoekwerk in het laboratorium en de proeftuin wordt niet ver geten", zegt corso-be stuurder Ton Langerak, "Het is een thema dat heel veel mogelijkheden biedt". Het 43ste Rijnsburgse bloemen corso heeft dit jaar de langste stoet uit de geschiedenis. Niet minder dan 61 wagens maken deel uit van de kleurrijke stoet, waaronder 12 praalwagens. Ook worden er zes zogenoemde old-ti mers in de stoet opgenomen. Vol gens Langerak is de belangstel ling om aan het corso deel te ne men, nog steeds bijzonder groot. "We hebben zelfs mensen moeten teleurstellen, je kunt tenslotte niet onbelemmerd blijven door groeien. Er is een limiet en daar houden we ons aan". In tegenstelling tot andere ja ren trekt het Rijnsburgs bloe- d dit jaar 's morgens door Oegstgeest en Leiden. Dit komt omdat nu ook Katwijk door het corso wordt aangedaan. Na de tocht naar en door de sleutelstad komt de stoet weer naar Rijns burg terug voor de middagpauze. Na deze rustperiode wordt op nieuw vertrokken voor een route door Rijnsburg en vandaar gaat het naar buurgemeente Katwijk. Na de rondrit door de kust plaats wordt gepauzeerd in de kantine van de Van den Bergh- stichting in Noordwijk en van daar uit staat de laatste etappe op het programma; de avondtocht door Noordwijk. In de bloemen- badplaats vinden de 12 praalwa gens uiteindelijk een standplaats op de Koningin Wilhelmina Bou levard. Hier zijn de wagens ook op zondag te bewonderen. Katwijk had tot nog toe een eigen bloemencorso, dat gewoonlijk een week na de Rijnsburgse stoet door de kustplaats trok. De orga nisatie van dit evenement was echter voor de plaatselijke VW financieel niet meer haalbaar. De inwoners van de familiebadplaats zijn door de overeenkomst die nu met Rijnsburg is aangegaan in de gelegenheid om een veel groter bloemencorso te bewonderen. De Katwijks corso stoet bestond uit een betrekkelijk gering aantal praalwagens en versierde perso nenauto's. Om de kustplaats in de route op te nemen moest het rijschema in grijpend worden gewijzigd. "Ons besluit om nu 's morgens in Lei den te rijden is in de sleutelstad goed gevallen", vertelt corso-be stuurder Ton Langerak. "Volgens VW-directeur Hugens is het 's morgens in Leiden veel drukker dan in de middaguren, zodat de publieke belangstelling voor het corso alleen maar groter wordt. Dat is een plezierige bijkomstig heid". De langere route die gereden wordt betekent meer werk voor de organisatie. Zo moet er een ex tra pauze worden ingelast in Rijnsburg en moeten er ook veel meer muziekkorpsen dan gebrui kelijk worden aangetrokken. "Je kunt tenslotte de korpsen geen 20 kilometer laten lopen", zegt Lan gerak. "Overigens zorgt één van de bestuursleden van de Flora band voor het aantrekken van de korpsen. En dat valt vooral in de ze vakantietijd niet mee. Maar vooral dank zij de goede contac ten van de Floraband met andere korpsen lukte dat ook dit jaar weer prima. In totaal zijn er 40 korpsen van de partij, waarvan een aantal een extra route loopt. De deelnemende muziekvereni gingen krijgen hiervoor een ge ringe vergoeding en hun reiskos ten terugbetaald". Opbouw Het opbouwen van het corso be gint volgende week donderdag. Het is de bedoeling dat de wagens vrijdagmorgen om 10.00 uur zijn opgetuigd, want dan beslist een deskundige jury uit het bloem- bindvak welke voertuigen tot de mooiste van de stoet kunnen wor den gerekend. Bij het bindwerk zijn vanaf donderdag ongeveer 150 bloembinders betrokken. "En ik verzeker je dat dat een hele klus is, die vermoedelijk tot ver in de nachtelijke uren zal door gaan", merkt Langerak op. Het 'opsteken' van de bloemen op de praalwagens staat ook dit keer weer onder leiding van arrangeur Herman van den Berg uit Wasse- avond zijn opengesteld voor het publiek, wéér een bloemenexpo- sitie en een zogenoemde VCK- keuring van bloemen te bekijken. De kwekers laten hier hun mooi ste produkten zien. Ook staan er marktkraampjes, waar tal van ar tikelen te koop zijn. Als extra at tractie worden op vrijdagavond de twee laatste praalwagens van het corso 'aangekleed'. "Dat leek ons een aardig idee. Op die ma nier kunnen de bezoekers zien wat er allemaal moet gebeuren voordat een wagen de weg op komt", zegt Langerak. Samenwerking Volgens Langerak is de organisa tie van dit bloemencorso alleen maar mogelijk dank zij de mede werking van velen. "Neem bij voorbeeld alleen al de betrokken heid van de politie. Er is een vast team dat jaarlijks van de partij is, zowel van rijkspolitie als van de gemeentepolitiekorpsen uit Lei den, Katwijk en Noordwijk. El ders hoor je nog wel eens dat de samenwerking tussen rijks- en gemeentepolitie zo moeizaam verloopt, maar bij ons is daar geen sprake van. Dat is allemaal prima voor elkaar en alles is in de puntjes geregeld". De kosten van het Rijnsbugs corso worden door penningmees ter Langerak geschat op ongeveer 250.000 gulden. "Het is echter niet bij benadering te zeggen. Je zit bijvoorbeeld met de post bloe men. Die kan, als de bloemen duur zijn, al snel met enkele tien duizenden guldens oplopen. En zo zijn er nog wel meer variabele posten aan te geven. Pas na af loop van het corso kan je exact zien wat de totale kosten hebben bedragen. Maar met een raming van 250.000 gulden zit ik aardig in de buurt". kindervakantiewerk: kinder spelen om 10.00 uur en fietspuz- zeltocht om 14.00 uur, speeltuin Goudse Rijweg. Katwijk wandeling door de duinen, start tussen 9.00 en 13.00 uur bij pavil joen Zee en Zon. open dag Katwi|kse Reddings brigade. vanaf 10.00 uur - bij Noord-Zuidpost stoomtrem-ritlen door de Zuid- dumen, ieder uur tussen 10.00 en 17.00 uur vanaf De Vriesche Wei. concert 'Real Dixie Men Band', van 14.00 tot 17,00 uur in hei cen trum. bijeenkomst AA-groep Zwanenburg, 19.00 t 21.00 u Leiden orgelconcert 'Muziek in de Pan- cras', aanvang 13.30 uur in de Pieterskerk. optreden 'The Kimbara Bro thers' aanvang 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. tredens, o.a. Double Dutch, Toy Factory en Bad to the Bone, vanaf 14.30 uur achter het gebouw Magniflosi, Ruishornlaan. Noordwijk kindermarkt en ballonnenwed strijd rond thema Amerika, van 12.00 tot 17.00 uur op het Vuurto renplein. optreden Engelse Band The Tiffmg Swing Band', van 20.00 tot 21.30 uur. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurseweg, om 14.00 en 15.30 uur. Warmond zomerkunstmarkt op het plein tje bij de Pomp, van 11.00 tot 16.00 uur. excursie Stichting Zuidhollands Landschap, door het landgoed Huys te Warmont olv P. Spaan gang Herenweg. (i 14.00 uur bij d ringsteken ie water, aanvang 19.00 uur bij de brug op de Ge meentehaven naar Koudenhoorn. Wassenaar van de Koninklijke Marechaussee (175-jarig bestaan), park Dumrell. demonstraties High Diving Team The American Eagles, ieder uur tussen 12.30 en 16.30 uur in ZONDAG 30 JULI Katwijk zeilwedstrijden langs Noordzeekust, vanaf 11.00 ui open nooi op Dulnlüst, Sportlaan, van 9.00 tot 21.00 uur. Leiden fietstocht Haarlemmermeer- tocht over 35 of 65 km, vertrek tus sen 8.30 en 9.30 uur bij clubge bouw Swifttoer, Roomburgerweg. Bio-energetica intensief, van t 19.0 Oude Singel. i het Stadhuis, olv aanvang 14.00 uur op het Stad huisplein. rondleiding IVN door het Heempark, Oegstgeesterweg, vertrek om 14.00 uur. Noordwijk toeristische markt met levende muziek, vanaf 12.00 uur. Vuurto- renplein. Wassenaar demonstraties High Diving Team The American Eagles, ieder uur van 12.30 tot 16.30 uur in park MAANDAG 31 JULI Leiderdorp zomerdrive Crash, Bernhard- straat 3, inschrijven van 19 00 tot 19.30 uur. Noordwijk vakantiebijbelclub op verschil lende plaatsen in het dorp. Evan gelisch Ontmoetingscentrum De Ark. aanvang 9.30 uur. rondleiding in het botenhuis KNZHRM, Bosweg, van 19.00 tot 21 00 uur Oegstgeest zomerbridge voor met-rokers, 19.45 uur in hotel Het Witte Huis.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 11