Familiezender uitgesteld Diana Ross is mijn grote voorbeeld. Paul McCartney naar Nederland U2 komt niet naar Nederland Ondememingsraad NOS eist geld bij jubileum PAGINA 18 VRIJDAG 28 JULI 1989 AMSTERDAM (ANP) - Ex- Beatle Paul McCartney gaat 26 september voor het eerst sinds lange tijd weer op we reldtournee en doet daarbij ook Nederland aan. Zijn fans in Noorwegen komen op 26 september in Oslo het eerst aan de beurt, zo maakte hij gisteren in Londen bekend. Het Europees-continenta le deel van McCartney's trip wordt op 7 en 8 november af gesloten in Ahoy in Rotter dam. De kaartverkoop voor deze concerten start op 19 augustus. Daarna rust de ex- Beatle (47) tot januari uit. In die maand verzorgt hij con certen in Groot-Brittannië, waarna hij zijn „wereld- toernee" afsluit in Noord- en Zuid-Amerika. Zijn begeleidingsgroep zal bestaan uit Hamish Stu art. Robbie Mcintosh, Chris Whitten, Wix en zijn vrouw Linda, de muzikanten van Linda gisteren tijdens de presentatie zijn laatste album, 'Flowers vereldtournee. (foto ad in de Dirt'. HILVERSUM (GPD) - Dennis Livson, directeur van Telecable Benelux uit Amsterdam, heeft zijn plan voor een commerciële Nederlandse televisie zender voorlopig uitgesteld. Eerder dit jaar kondig de hij aan op 28 juli te beginnen met zijn familienet, dat onder de naam 'Het Net' 24 uur per etmaal zou uitzenden. ..Vanwege de uiterst verwarrende situa tie op mediagebied heb ik besloten rustig af te wachten. Maar mijn plannen heb ik zeker niet in de ijskast gezet", aldus Livson. Livson, een in Nederland wonende Fin en oprich ter van KinderNet, heeft begin april een aanvraag voor zijn familienet ingediend bij het ministerie van WVC. Hij was graag de eerste geweest die in Neder land met commerciële televisie begon, maar zegt absoluut geen semi-piraat te willen zijn. „Daarom sta ik op de plaats rust en wacht af hoe de strijd wordt beslecht." De eerste legale commerciële zender in Neder land is in de sterkste positie, meent Livson. Maar TV 1U en Katiio Télé Veronique geeft hij weinig kans. „Veronique wil seks-televisie maken. Ze neemt immers Veronica's Pin Up-Club over en gaat Televisie Romantica brengen. Een zender voor een handjevol mensen dus. Televisiekijken is een aan gelegenheid voor het hele gezin. Je moet daarom een familie-zender zijn." Grote fout De grote fout die Joop van den Ende volgens Li vson maakt, is dat hij uitgaat van veel te hoge kijk cijfers. De Fin is verbaasd dat adverteerders zich daarmee laten lokken. „Zij denken dat Nederland straks één Sterrennet heeft, waarnaar bijna de helft van de Nederlanders voortdurend kijkt. Een mono polie-positie krijgt TV 10 echter nooit. Als commer ciële tv wordt vrijgegeven, zal Nederland vijf Ster rennetten tellen. Dat wil zeggen: geen dus. Want op alle vijf de netten beconcurreren de Jos Brinks el kaar." NEWPORT - Jackie Kenne dy Onassis, gisteren gefoto grafeerd toen ze een kerk in het plaatsje Newport verliet. De voormalige presidentsvrouw was daar voor de begrafenis van haar moeder, Janet Lee Auchinclos Morris. (foto ap> DEN HAAG (GPD) - De popgroep U2 zal in septem ber niet in Nederland optre den, zoals aanvankelijk was aangekondigd. Dit is door de platenfirma van de groep meegedeeld. U2 zal van 1 tot 20 septem ber in Australië repeteren en daarna tot en met novem ber op tournee gaan in Australië, Nieuw Zeeland en Japan. Zangeres Zeon Jones ('Spin me Around') heeft veel ambitie Zeon Jones: 'Ik heb nu de juiste mensen ontmoet.. AMSTERDAM - Het is een snikhete woensdagmorgen. Ook op het grote terras van de Presidential Suite van het Amsterdamse Sonesta Hotel is het kwik opgelopen tot on geveer dertig graden. De Brit se zangeres van Jamaicaanse afkomst Zeon Jones heeft toch maar haar zwarte jasje aangetrokken en zwarte hoed met doek eronder opgezet. „Ik voel me niet lekker als ik mijn outfit niet aan heb. Zo'n t-shirtje is zo kaal". Zeon Jones staat momenteel in de Top Veertig met haar single Spin me Around. Ze lijkt een nieuwkomer in muziekland, maar is dat toch niet echt. Zeon treedt al zo'n acht jaar op in Euro pa. Tot nu toe bleven haar kwali teiten alleen onopgemerkt voor het grote publiek. Zeon Jones. Een gesprek met de dame is een moeizaam gebeu ren. Over de meest simpele vra gen moet ze langdurig nadenken en geeft vervolgens antwoorden die veelal niet meer behelsen dan ja of nee. De zangeres geeft toe dat Zeon niet haar echte naam is. Deze wil ze niet verraden. Verder wil ze over de betekenis van haar arties tennaam niet meer kwijt dan dat ze het 'wel een interessante naam' vindt. Ook haar leeftijd wil Zeon Jones geheim houden. „Leeftijd is niet belangrijk." Een spontaan gesprek met de exotische Zeon is dus kennelijk niet mogelijk. Dan maar de feiten uit haar biografie controleren op waarheid. Zeon zou een opleiding als verpleegkundige hebben ge had en voor patiënten in zieken huizen hebben gezongen. Lag haar hart in eerste instantie dan niet in de showbizz? „Ik heb niet bewust gekozen voor de verple ging. Het kon gewoon niet an ders. Ik heb als kind mijn moeder verzorgd omdat ze erg ziek was. Daarna lag het voor de hand om een opleiding in die verzorgden- de sector te gaan volgen. Ik had eigenlijk geen keuze. Toch heb ik altijd van muziek gehouden. Mijn vrienden waren ook allemaal werkzaam in de muziek. Omdat zij wisten dat ik graag zong, sti muleerden zij mij vaak om in het openbaar te zingen in cafés en kroegen. In het ziekenhuis kre gen ze daar ook lucht van en vroe gen patiënten vaak of ik voor hen ook wilde zingen." Militairen Optreden voor publiek en zingen bleek Zeon toch meer te liggen dan het werk in het ziekenhuis. Halverwege de jaren zeventig be sloot ze dan ook om de kans te wa gen. Ze gaf haar baan in het zie kenhuis op en ging met een aantal andere Britse muzikanten optre den voor Amerikaanse militairen in Westduitsland en Frankrijk. „Jaren is Zeon op reis geweest en toen ze definitief terugkeerde naar Engeland heeft zij zich toe gelegd op acteren. Zeon kreeg kleine rolletjes in diverse tv-se- ries. Éénmaal mocht Zeon ook een soundtrack voor een film zin gen en die prestatie trok de aan dacht van de producers Adam Sieff en Del Taylor die haar een platencontract aanboden. De single Spin me Around is daar het eerste resultaat van. Doorbraak Zeon heeft een rotsvast vertrou wen in een commercieel succes volle carrière. „Ik denk dat ik nu de juiste mensen heb ontmoet en om me heen heb yerzameld. Ik heb lang moeten wachten op een doorbraak, maar nu deze er een maal is zal ik mijn uiterste best doen om het succes vast te hou den. Acteren doe ik voorlopig niet meer, wantje kunt je maar op één ding tegelijk concentreren. Op dit moment zal ik alles in het werk stellen om erkenning te krijgen als zangeres. Diana Ross is mijn grote voorbeeld." PARIJS De bekende couturier Yr>es Saint Laurent gaf de: week een show en zoals gebruikelijk wemelde het bij die gelegen heid weer van de beroemdheden. Zo zat de dochter van schilder Picasso, ze heet Paloma, gezellig naast actrice Catherine Deneu- ve, die door velen als de mooiste vrouw ter wereld wordt betiteld. HILVERSUM (GPD) De ondernemingsraad (OR) van de NOS wil via de rechter proberen alsnog een gratificatie te krijgen bij het veertigjarig bestaan van de NOS. Het dagelijks bestuur be strijdt dat er sprake is van een jubileum en weigert daarom die gratificatie. Bovendien zou er geen geld voor zijn. Volgens vicewoorzitter P. Tuning van de NOS-ondernemings- raad is vijftien jaar geleden het vijfentwintigjarig jubileum van de NOS (inclusief voorlopers NTS en NRU) gevierd. Het ligt vol gens hem dan ook voor de hand dit jaar het veertigjarig bestaan te herdenken. De vroegere Raad van Beheer van de NOS was het met die zienswijze eens, maar liet een uiteindelijke beslissing over aan het nieuwe NOS-bestuur. Dat besloot de NTS en de NRU niet mee te tellen in het NOS- bestaan en pas in 1994 het vijfentwintigjarig bestaan van de NOS te vieren. Bovendien was er voor de splitsing van de oude NOS in 2 NOS en NOB geen geld gereserveerd voor een jubile- Elastiekspringen De Franse regering probeert via een tijdelijk verbod een eind te maken aan een rage. waarbij men sen een sprong van een toren of brug maken, terwijl ze daaraan met een elastieken band aan hun voeten zijn vastgebonden. Het verbod is ingesteld nadat de rage vorige week het derde slachtoffer eiste. De 27-jarige Emanuel Bottin kwam om het leven, doordat het elastiek waarmee hij aan een brug in de Alpen zat vastgeboden, knapte toen hij voor de derde keer door de lucht veerde, en hij 30 meter lager op de rotsen te recht kwam. Ook de Eiffeltoren wordt voor deze sport' gebruikt. Het verbod blijft van kracht tot ;r reglementen voor beoefening ran de sport zijn opgesteld, die de •eiligheid van de beoefenaar moeten waarborgen. Spokenbord Wegarbeiders hebben aan een weg in het zuiden van Noorwegen een verkeersbord geplaatst dat waarschuwt voor 'overstekende spoken'. In de omgeving van de weg, en vooral in de buurt van de bouwkeet, hadden zich zulke bi zarre en onverklaarbare'dingen voorgedaan dat een waarschu wing op zijn plaats leek. Het rood-witte driehoekige ver keersbord attendeert weggebrui kers op een bovennatuurlijk ver- .schijnsel dat meerdere malen door de wegarbeiders gesigna leerd zou zijn. „Een aantal van onze mensen Bill Brown is zonder enige twijfel de super-forens van de VS. Zes dagen per week rijdt hij een afstand van 242 mijl van zijn woonplaats Yucca Valley bij Palm Springs naar zijn werk in een voorstad van Los Angeles. In 17 jaar legde hij een afstand van 1,3 miljoen mijl (ruim 2 mil joen kilometer) af. Daanoor werd hij dezer dagen met een vergulde band gehuldigd heeft zulke vreemde dingen mee gemaakt in en bij onze bouwkeet dat ze zweren dat er spoken in de buurt zijn," zei de woordvoerder van het Noorse departement van wegverkeer, Geir Hasle. Het ver keersbord was gemaakt om het 100-jarig jubileum van de Geiran- ger snelweg te vieren en geen en kele functionaris had hiertegen bezwaar aangetekend, aldus Hasle.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18