Haarhuis gc ïlouterd na verlies spo5;tv 'Die rechtse was eruit voordat ik het zelf wist' PSV uitgekleed na vertrek Vanenburg Koeman onder de indruk na eerste dag Ondanks uitschakeling c >p Melkhuisje dichtbij top honderd Toernooi op Melkhuisje stoort de buren VRIJDAG 28 JULI 1989 SPORT PAGINA 15 Van B reukelen weer in lappenmand EINDHOVEN (GPD) Een ongeluk komt zelden alleen. Terwijl de PSV-selectie het aanstaande vertrek van Gerald Vanenburg naar AS Roma nog verwerkte, trof John Veldman tijdens de och tendtraining ongelukkig de linkerhand van Hans van Breukelen. Laat in de middag zocht assistent-coach Hans Doijee bedremmeld naar de grootste gemene deler voor zowel de hand- als de contract breuk. „Gerald is nog niet weg, maar het wordt een moeilijke zaak. Hans moet vier tot zes weken in 't gips, dus die is er zeker niet bij tijdens de seizoenstart". Doch Dorjees probleem ligt hoofd zakelijk verderop in het seizoen en niet in de eigen competitie. Met de verkoop van Gerald Vanenburg zal de laatste echte vedette het Philips- stadion de rug toekeren. In weerwil van alle goede Europese voorne mens, is PSV dan afgeroomd. Een doorsneeclub die in de landelijke competitie nog wel kan meedraai en, maar internationaal slechts een schim zal zijn van het elftal dat in het nabije verleden furore maakte. Dorjee weet dat maar al te goed al durft hij er niet met zoveel woorden voor uit te komen. Hij weet ook dat aan het eind van dit voetbalseizoen, als de contracten verlengd moeten worden, een simpel optelsommetje over zijn toekomst en die van colle ga Hiddink, die gisteren voor PSV een jeugdkamp op Terschelling be zocht, kan beslissen. „Men vergeet zo gauw en gemakkelijk de proble men die een half jaar eerder speel den. Afgelopen seizoen hebben we het toch aan den lijve ervaren. Aan het eind van de rit telden alle bles sures opeens niet meer mee": Geraamte Zonder Koeman en Vanenburg mist PSV zijn geraamte. En of schoon men in Eindhoven hardnek kig vasthoudt aan de in de clausule opgenomen vervaldatum van 1 juli, is voor Vanenburg zelf de zaak in kannen en kruiken. „AS Roma is akkoord gegaan met mijn eisen. Ik ga er vanuit dat ik de komende drie seizoenen voor de Romeinse club speel". En de eisen van de interna tional waren niet mals. Acht mil joen gulden en de nodige secundai re voorzieningen als villa, auto. etc. werden door de Romeinen geaccep teerd. Naast uiteraard de transfer som van twaalf miljoen gulden, die PSV ontvangt. „Wat heb ik aan al dat geld als ik er toch niets v..or kan kopen", stelt Dorjee zijn retorische vraag. „Geld hebben we genoeg". En vervolgens Ajax huurt Van Wijk voor jaar AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft Dennis van Wijk voor één seizoen van Club Brugge gehuurd. De 26-ja- rige verdediger, afkomstig van De Volewijckers, speelde ooit in het tweede team van de Amsterdamse club. Nadien vertrok hij naar Enge land, waar hij voor Norwich City uitkwam. De laatste drie seizoenen speelde de Amsterdammer voor Club Brugge. Het ministerie Van binnenland se zaken en de KNVB weigeren elke medewerking aan het plan van FC Den Haag het experiment met de pasjesregeling te omzeilen. De Haagse eredivisieclub wilde voor de openingswedstrijd van het sei zoen (op 13 augustus tegen Ajax) ook kaarten verkopen aan Amster damse supporters die niet in het be zit zijn van de KNVB-clubkaart. Vlak voor het begin van de Westduitse voetbalcompetitie heeft VfB Stuttgart, tegenstander van Feyenoord in het toernooi om de UEFA-Cup, zich versterkt met de Argentijnse international Jose Ho- racio Basualdo. De 26-jarige mid denvelder van Deportivo Mandiju moet in Stuttgart de opvolger wor den van Srecko Katanec, die het ko mende seizoen in Italié bij Sampdo- ria speelt. Deportivo Mandiju ont vangt een vergoedingssom van ruim 1,3 miljoen gulden. Raymond Atteveld, de 22-jarige middenvelder van Haarlem, heeft persoonlijk met de Engelse club Everton overeenstemming bereikt over een drie-jarig contract. De FA- bekerfinalist moet nog wel met Haarlem onderhandelen over de vergoedingssom. Kuwayt heeft van de FIFA een bedrag van vijf miljoen dollar, ruim tien miljoen gulden, geëist. In reac tie daarop heeft de wereldvoetbal- bqnd gedreigd het land als lid te schorsen. FIFA-woordvoerder Guido Tognoni verkaarde dat Ku wayt de overkoepelende voetbalor ganisatie toestemming had ge vraagd een toernooi voor 42 teams te organiseren. De FIFA had toe stemming verleend als de naam zou worden gewijzigd en er niet meer dan zes of acht landen zouden mee doen. In tweede instantie was Ku wayt bereid het toernooi te beper ken tot twaalf deelnemendè landen. Vervolgens werd het evenement van de agenda geschrapt, Kuwayt de claim indiende. raffelt de coach een hele trits namen af. „Gullit, Koeman, Van der Gijp, Lokhoff, Van Rooy, Valke, Janssen, Kruzen, Berghuis, Verhagen, Yilmaz en nu ook nog Vanenburg". Een rijtje, goed voor zo n kleine vijf tig miljoen gulden. „Maar wat koop ik ervoor? Wat heb ik aan die mil joenen als ik geen elftal heb? Va nenburg is voor komend seizoen onze belangrijkste speler. Hij zou de verbindingsman worden tussen verdediging en aanval. En hij is per fect op dreef. Hij is nu de persoon lijkheid die je nodig hebt in een elf tal. Niemand kan zijn rol overne- Krampachtig" Het krampachtige vasthouden van manager Kees Ploegsma aan die contractdatum van 1 juli met be trekking tot de verkoop van Vanen burg lijkt op voorhand reeds een verloren zaak. Reeds in april stond Roma bij PSV op de stoep voor de frêle middenvelder. Ploegsma hoopt nog deze week met Flemming Povlsen tot overeen stemming te komen over een con tract, dat op 1 juli 1990 van kracht dient te worden. De Deense spits van FC Kóln staat al enige tijd op het verlanglijstje van trainer Guus Hiddink. Maandagavond in de fina le van het toernooi van Odense, door FC Kóln met 2-1 gewonnen, schitterde Povlsen nog tegen PSV. „In Denemarken hebben we een aantal positieve gesprekken met hem gevoerd", aldus Ploegsma. „We zijn het redelijk met elkaar eens geworden, maar zolang hij zijn handtekening nog niet onder ons contract heeft gezet, blijf ik voor zichtig. Eén dezer dagen verwacht ik de transfer te kunnen afronden." PSV deed eerder deze maand al pogingen Povlsen, die contractueel nog één jaar is verbonden aan FC Kóln, aan te trekken, maar het be stuur vond de door de Westduitse club verlangde vergoedingssom (ruim acht miljoen gulden) toen te hoog. Aan het einde van het komen de seizoen kost Povlsen, die voor twee of drie jaar bij PSV kan teke nen, aanzienlijk minder: drie mil joen gulden. Tuur slaat Pantoja knock out NEW YORK (GPD) Het gaat wat ver om te beweren, dat New York nu al aan zijn voeten ligt. Maar dat bokser Regilio Tuur de man van de avond was voor de pak weg duizend liefhebbers, die de weg naar het Feit Forum al hadden gevonden toen hij de ring betrad, dat staat als een paal boven wa- Regilio Tuur had weinig ontzag voor zijn tegenstander tijdens zijn prof debuut in de VS. De rechtse van de Hollander was te veel voor Pantoja. Mike Weaver, de vroegere wereld kampioen in het zwaargewicht, de nummer vier van de WBA-wereld- ranglijst Glenwood 'The Real Beast' Brown en Anthony Hembrick, de man die zijn status in hoofdzaak ontleent aan het gegeven, dat hij in Seoul de bus miste en daardoor te laat kwam voor zijn eerste Olympi sche partij zij allen prijkten heel wat hoger op het programma, maar oogstten slechts hoon en gefluit. Tuur evenwel kreeg een staande ovatie, nadat hij Dennis Pantoja uit The Bronx na twee minuten en zes seconden in de eerste ronde met een superieure rechtse naar het canvas had gejaagd. „This kid is great, this kid is dynamite," kraaide een ken ner verrukt. Nog in de ring, terwijl de dokter zich om de met man en macht op een kruk gehesen Puertoricaan be kommerde, zei 'Giely' voor de ca mera van Madison Square Gardens eigen tv-ploeg, dat hij de zege op droeg aan zijn jarige moeder, thuis in Hoogvliet. „Ik hoop dat ze het ziet," stamelde hij, nog helemaal vol van zijn droomdebuut. Dat zal best lukken, want de band wordt mor genochtend overhandigd aan Maar ten de Vos van Topsport Marketing, het bureau dat de tv-rechten van Tuurs gevechten heeft gekocht en zat. „Voor mij was het een knock out", twijfelde trainer Phil Borgia geen moment, „natuurlijk was het een knock-out. Vraag maar aan Pantoja. Die heeft meer dan een mi nuut op de grond gelegen en wist het materiaal aan de meestbiedende kan verkopen. Sterker Boksminnend Nederland kan dan met eigen ogen zien, dat Regilio Tuur nog niets aan explosiviteit daarstraks in de gang naar de kleed- heeft ingeboet, integendeel. „Ik kamers nog niet waar hij was. Maar voelde me sterker dan ooit", zei hij wat rnaakt het uit, hoe ze het noe- in de kleedkamer, waar het een ko- men? Het belangrijkste is dat Reg- men en gaan was van opgetogen be- gie heeft gewonnen. Dat het zo over- wonderaars, ex-boksers vooral, van tuigend gebeurde, is alleen maar wie Juancho Ruiz de verslaggever meegenomen en spreekt voor zijn uit Holland op het hart drukte toch enorme potentie. Of ik ook denk, vooral te vermelden „dat this guy al- dat hij wereldkampioen kan wor- les heeft om wereldkampioen te den? Natuurlijk, anders hadden we worden". Bob Goodman, de mach- hem hier niet gebracht tigste man van Madison Square TnnfTpnsHronm Garden, daalde zelfs in hoogst eigen J Oügeilbai UUm persoon af tot in de gewelven van Om vÜf over acht gisteravond, vijf zijn 'rijk' om Tuur een dikke kus op over twee vannacht Nederlandse het voorhoofd te drukken. „Good tijd, ging voor Regilio Tuur (21) een show!" prees hij. En met een knip- jongensdroom in vervulling. „Ma- oog naar Regilio's trots toekijkende dison SquareGarden ^als ik alleen manager Bill Bikoff grapte hij: „Je die r 1 1 J~ 1 alleen wat harder moeten slaan". yreemd genoeg werd Tuurs on vervalste knock-out als een 'tko'. een technisch k.o. geannonceerd. En dat, terwijl arbiter Jim Santa al bij vier was opgehouden met tellen Vind je het gek?" al hoorde...! En nu stond zat ik in één en dezelfde kleed kamer met Mike Weaver, die ik vroeger boven m'n bed had hangen. Ik ben nooit nerveus voor een ge vecht. maar nu stond ik stijf van de i toen ik naar boven liep. omdat hij zag, dat Pantoja met geen mogelijkheid op tijd op de been zou zijn en dringend om hulp verlegen BARCELONA (GPD) - Ruim 40.000 enthousiaste en luidruch tige Barcelonezen hebben gis teravond het eerste trainings partijtje van Ronald Koeman in het Camp Nou-stadion van Bar celona bijgewoond. Ex-PSVer Koeman, die als nuchtere noor deling over het algemeen weinig emoties toont, was zichtbaar on der de indruk van de warme ont vangst die hem ten deel viel: „Ik ben heel wat gewend, maar een half stadion vol mensen om een training mee te maken, heb ik nog nooit meegemaakt", aldus Koeman, die begin dit jaar voor drie jaar bij 'El Barca' tekende. bank van Barcelona begint, klaarde na de presentatie van de selectie aan de supporters en de pers, dat de komst van Koeman en Michael Laudrup (ex-Juven- tus) het hem mogelijk maakt om dit jaar de jacht op vier bekers te openen: „Het belangrijkste voor deze club is het landskampioen schap. Na vier titels op rij voor Real Madrid willen wij niets minder dan dat het landskam pioenschap naar Barcelona komt. Daarnaast willen wij de Spaanse beker, de supercup en opnieuw de Europa Cup voor bekerwinnaars, die we het. afge lopen seizoen al behaalden. Ik zeg niet dat we daarin ook zullen slagen, maar we gaan er wel voor in de slag". Barcelona: „Ik kan niet ontken nen, dat het enthousiasme in mijn spel het laatste half jaar bij PSV er een beetje af was. Ik ben aan een nieuwe uitdaging toe. Ik heb een lange vakantie gehad van vijf weken en ben dus goed uitgerust en wil weer aan de slag. Ik weet ook dat er een enor me druk op mijn schouders ligt vanwege de hoge transfersom. Maar ik geloof niet dat ik daar veel moeilijkheden mee zal heb ben". De traditionele presentatie van de selectie van Barcelona aan het begin van i begon met een eveneens zeer traditionele mis in het klei ne kapelletje van de 'Zwarte Ma donna van Montserrat' in de catacomben van het Camp Nou- stadion. Koeman: „Ik was hier van op de hoogte gesteld door Cruijf. Een vreemde ervaring is dat wel, vooral omdat ik zelf niet gelovig ben. Gebeden heb ik dus niet". FC Barcelona arriveert zon dag in Nederland voor een trai- ningstage van tien dagen. Het elftal van Cruijff zal daarbij uit komen tegen TEW (Exloer- mond), W Buitenpost (Buiten post), SW, MW Alcides (Mep- pel), FC Twente en CSVC (Coe- vorden). HILVERSUM (GPD) Een illusie armer maar een overtuiging rijker. Zo kon het ogen schijnlijk paradoxale afscheid van Paul Haarhuis misschien nog het best worden om schreven. Hoewel de Nederlandse 'witte motor' van het Melkhuisje gisteren in de kwartfi nales kansloos werd opgeblazen door Karei Novacek (6-2, 6-3), sterkte Haarhuis op het Gooise gravel zijn zelfvertrouwen. Met de in Hilversum verdiende 39 ATP-punten voor de wereldranglijst zal de Brabander op de drempel van de top-honderd terechtkomen en dat had hij een jaar geleden nooit kunnen bevroeden. Toen was Paul Haarhuis slechts diep in de tenniskelder terug te vin den („ik stond nummer achthon derd-zoveel"). Logisch, want hij had eigenlijk net het racket ter hand genomen met serieuze internationa le bedoelingen. De Eindhovenaar vertrok vijf jaar geleden naar Ame rika om zich daar te bekwamen in de economie en in tegenstelling tot veel sportieve studiegenoten was Stuttgart raakt Trekkers kwijt STUTTGART (Reuter) - Het tennis toernooi van Stuttgart is gisteren verrassend de voornaamste pu bliekstrekker kwijtgeraakt. De Zwitser Jakob Hlasek, als eerste ge plaatst in het met 700.000 gulden ge doteerde evenement, werd door de onbekende Westduitser Jens Wöhr- mann uitgeschakeld in drie sets. Van de eerste zes op de plaat singslijst is niemand meer over. De Argentijn Alberto Mancini, die op het laatste moment zijn inschrijving voor het Melkhuisje in Hilversum introk, maakte zijn plaats achter Hlasek op de deelnemerslijst niet waar. Hij verloor in de derde ronde van de Canadees Martin Wostenhol- me in twee snelle sets: 2-6, 2-6. dat ook zijn voornaamste streven. Tennis bleef bijzaak, zelfs toen hij in de zomer van '87 uit heimwee even terugkeerde naar zijn geboorteland en prompt de halve finale haalde van de nationale titelstrijd in Son en Breugel. De 'Nederlandse Pernfors' werd Haarhuis destijds genoemd. Hij had dezelfde achtergrond als de Zweed (gerijpt in de VS), dezelfde stijl en spelopvatting (verdedigend, met dubbelhandige backhand) en zelfs een identiek bebop-kapsel. Inmid dels echter zit er een keurige schei ding in het haar en richt de fliere fluiter van weleer zich, na het beha len van een economiegraad in de lente van '88, sinds een jaar volledig op een proftennisbestaan, met de Valkenswaardse school van trainer Henk van Hulst als thuisbasis. Onbestemd De ster van Pernfors steeg als een komeet op Roland Garros (finalist in '86) en is vervolgens diep geval len; die van Paul Haarhuis gaat heel geleidelijk omhoog, met een onbe stemd einde. „Voor mezelf wilde ik nu bij de beste 250 staan, maar dat was in februari al zo. Ik heb mijn doel toen bijgesteld naar 150 aan het eind van dit jaar, waarna die goede prestatie in Parijs (bij de laatste 32, red) kwam", bekende de 23-jarige laatbloeier, die best eens in de voet sporen van Michiel Schapers zou kunnen treden. HILVERSUM (ANP) - De pro blemen van de organisatie van de open Nederlandse tennis- strijd in Hilversum met de om wonenden van het Melkhuisje, zijn tot een uitbarsting geko men. Voor de wedstrijden vanaf donderdag wordt- de ruimte voor tribunes en ontvangst aan zienlijk uitgebreid. Baan 2 en 3 worden volgebouwd met extra plaatsen voor de gasten van de sponsors en een extra tribune. Dat gebeurt al 32 jaar zo, maar dit keer leidde dat tot proble men. Klachten van de buren veroorzaakten een optreden van de politie. De Franse werklui be grepen de agenten echter niet. Om 03.30 uur werd daarom toer- nooi-directeur Piet van Eysden, wiens adres uit het telefoon boek werd gehaald, door de po litie uit zijn bed gebeld. De schrik bij de Hilversumm- mer dat er iets met familie aan de hand was, bleek ijdel. Het bleek om burengerucht te gaan. De omwonenden van 't Melk huisje hadden de sterke arm te hulp geroepen omdat de werk zaamheden aan de nieuwe tribu ne hen in de slaap stoorden. De politie was in eerste in stantie voor de klachten ontvan kelijk en eiste van Van Eysden dat hij de opbouw zou staken. De organisator bracht met een betoog als Brugman de sterke arm tot andere gedachten. Haarhuis beschikt in elk geval over dezelfde wedstrijdmentaliteit als de eerzuchtige Rotterdammer, die ook 'op leeftijd' zijn beste pres taties boekte; als 28-jarige, in april '88, behoorde Schapers zelfs nog even tot de mondiale top-25. Zo ver is Davis-cupcollega Haarhuis nog niet, maar dat hij verwachtingsvol omhoog blikt staat buiten kijf. „Vol gend jaar is er een nieuwe regel. Dan tellen alleen je veertien beste toernooiresultaten mee voor de we reldranglijst". Gras „Op die manier kun je dus ook eens iets proberen op banen die je niet zo liggen. Ja, op het gras van Rosma len of Wimbledon bijvoorbeeld", al dus Haarhuis, die echter terdege be seft dat zijn progressie vooral via de tragere pistes tot stand moet ko men. Zo vertrekt hij in het najaar sa men met Mark Koevermans rich ting Zuid-Amerika om de snelle binnenbanen te ontvluchten en in achtereenvolgens Sao Paulo, Buenos Aires en Itaparica weer wat ATP-punten bij elkaar te sprokke len. 1 Hoewel zijn uitschakeling op het Melkhuisje gisteren alles weg had van een anti-climax, was Paul Haar huis geen teleurgesteld man. „Nee, als je Kent Carlsson verslaat, kan een toernooi al niet meer kapot", meende de enig overgebleven Ne derlandse troef, die zich geenszins wenste te verschuilen achter het feit dat hij voor de derde dag in succes sie de baan op werd gestuurd. Zulks na aandringen van de AVRO, de omroep die zoals gebruikelijk gis teravond beelden van de kwartfina les verzorgde. Rust „Ik had graag een dagje rust gehad, maar er was niets meer aan te veran deren. Geen probleem, al win ik na tuurlijk liever dan dat ik op televisie ben", reageerde de overigens topfit- te Haarhuis. „Voor mijn gevoel heb ik niet eens slecht gespeeld, deze nederlaag was gewoon zijn verdien ste. Novaceks onnodige fouten wa ren op de vingers van één hand te tellen. Hij hield me constant onder druk met diepe ballen, gaf me geen kans aan te vallen. Dan moetje wel heel erg hard slaan om te kunnen scoren. De agressie was er wel, maar ik ging me forceren en dat is nooit goed". De 24-jarige Karei Novacek, een geblokte Tsjechoslowaak die een week geleden nog de ster was in Noordwijk tijdens de Noordzee Cup, kon zodoende revanche ne men vooreen begin dit jaar in Lagos (finale 75.000 dollar-toernooi) gele den nederlaag tegen Haarhuis, die met de Melkhuisje-premie z(jn sei- zoenverdienste opschroefde naar net boven de veertigduizend dollar. „Maar dat was op hard-court, niet mijn beste oppervlak", stelde de Oosteuropeaan. „Dat het ditmaal zo Dennis Pantoja, had Tuur bij de weging al gezien, was bijna een kop groter dan hij en Bikoff en Borgia koesterden het donkerbruine ver moeden, dat de als debutant aange kondigde junior-lichtgewicht in zijn geboorteland Puerto Rico al een keer of wat als prof had ge bokst. De tijd was te kort om nun beweringen op hun waarde te schat ten. Pantoja kreeg gewoon de kans niet om te bewijzen, dat hij niet als een 'looser', als 'n verliezer naar Midtown Manhattan was gekomen. Hij werd al meteen vol op de kaak getroffen en uit zijn snelle blik naar de hoek sprak, toen al, schrik en on zekerheid. Een knal op zijn hart deed zijn ondernemingslust er niet groter op worden en na nog geen an derhalve minuut moest de door het Puertoricaanse deel van het pu bliek verwachtingsvol begroete nieuwkomer acht tellen rust nemen na een rechtse op het hoofd. Een halve minuut later was het voorbij. Een met links voorbereide, onge looflijk flitsende rechtse zond Pan toja voorover naar het dek. „Hij ging net als Kelcie Banks", consta teerde Tuur tevreden. „Ik heb er echt niet op geloerd", verontschuldigde hij zich, nadat krachttrainer Seth Seidman zijn spieren had gestretched, „ik ging ook niet uit van een knock-out. Die jongen zag er best sterk uit. Ik dacht: ik probeer 'm een paar keer aan te slaan in de eerste ronde en dan in de tweede... Maar ik was zo bezig, dat-ie eruit was voor ik het zelf wist, die rechtse. Normaal ge sproken denk ik erbij na. Nu niet. Of ik schrok, toen hij zo lang bleef liggen? In Seoul wel, ja, met Banks. Ik ben meestal blij als ik ze weer zie staan. Maar nu was ik zo in trance, dat ik meteen naar m'n hoek keek. Ik vergat die jongen voor 'n paar se conden, en toqn ik weer keek, stond de scheidsrechter al over 'm heen gebogen". Van der Velde wil terug naar Italië RIJSBERGEN (GPD) - Johan van der Velde gaat zijn wielergeluk waarschijnlijk opnieuw zoeken in Italië. Van der Veldes adviseur Rini Wagtmans liet doorschemeren dat na de wereldkampioenschappen de onderhandelingen definitief afge rond zullen worden met Malvor, waar dit jaar - naast BeppeSaronni ook tijdritspecialist Lech Piasecki en de Giro-revelatie Flavio Giupponi in de gelederen heeft. Zoals het er nu naar uitziet zul len Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse dit weekeinde weer aan de slag gaan in de wielerkoersen. Theunisse zal naar alle waarschijn lijkheid zondag zijn rentree maken in een wereldbekerwedstrijd in Ne wcastle, Summer International ge noemd. Mocht de Ossenaar toch te veel last ondervinden van de bles sure aan zijn ribbenkast, dan is John van der Akker daar zijn ver vanger. Steven Rooks zal vandaag de training hervatten en wil in elk geval zondag beginnen met koer sen. Dan staat het criterium van Heerhugowaard op het programma. Paul Haarhuis kon het niet bolwerken tegen de Tjsech Novacek. «oto anpi makkelijk zou gaan was een pretti ge verrassing, maar ik had er bij voorbaat al meer vertrouwen in". De krachtpatser uit Praag treft nu morgen in de halve finales outsider Tomas Carbonell, hoogstwaar schijnlijk de enige ongeplaatste bij de laatste vier in Hilversum. De twintigjarige Spanjaard ontdeed zich knap van top-dertigspeler Horst Skoff, vierde geplaatst. Voor de toernooi-organisatie geen groot verlies, integendeel zelfs, want de wispelturige Oostenrijker heeft zich door regelmatig (verbaal) wange drag in het verleden bepaald niet populair gemaakt aan de Bussu- mergrintweg. JEROEN TE NUIJL VRIJDAG 13.00-16.15 Old 3 Tenms: kwartfinale van het Grand Prix-toemooi mannen in Stutlg- 15 05-19 10 BBC 2 Cricket: m Old Tral- ford en paarderennen in Goodwood. 18.10-19 00 BRT 1 Speel op Sport: serie jeugdprogramma's waann een bepaalde tak van sport wordt belicht. 19.00-20.00 SKY Maior League honkbal: Amerikaans prof-honkbal. 20.00-22.00 SKY Tenms toernooi in Stuttgart. 22.00-23.00 SKY Voetbal sterrentoer- nooi. Sovjetume-Westduitsland. 23.00-23.30 Did 1 Sportschau. 23.00-00.00 SKY Golf: Whyte and Mackay kampioenentoemooi. 23.10-00.00 TV 5 Sports Loisirs. 00.00-01.00 SKY: Rugby: Australian Rug by League. 01.10-01.45 BBC 2: Cncket: in Old Traf- ford, inq.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15