Specialisten EZL hekelen Rijnoord Bewoners Achterweg in Nieuwe Wetering wantrouwen gemeente 'Fusie wordt op spel gezet' Jachthaven Katwijk uitgebreid PAGINA 12 VRIJDAG 28 JULI 1989 ALPHEN AAN DEN RIJN/LEIDERDORP - Bij de medische staf van het Sint Elisabeth Zieken huis in Leiderdorp (EZL) bestaat grote irritatie over de houding en handelwijze van de medische staf en de ondernemingsraad van Rijnoord. Door onder meer vast te houden aan een kinderafdeling en een afdeling voor hartbewaking, zet Rijnoord de voorgenomen fusie op het spel. Dit stellen de spe cialisten van het EZL in een reactie op het ontwerp-medisch functieplan. De Leiderdorpse specialisten zijn het in grote lijnen eens met het nu voorliggende plan, waarin staat dat behalve de kinder- en hartbewa- kingsafdeling ook de acute neurolo gie uit Rijnoord dient te verdwijnen en dat een volledig uitgeruste, 24- uurs EHBO niet haalbaar is voor het Alphense ziekenhuis. Daar oorde len medische staf en onderne ten. Door deze eis zet Rijnoord naa: fusie op het spel" Irreeel De specialisten van het EZL, die het advies over het medisch functie plan nu naar de stuurgroep van de len". beide directies van de ziekenhuizen sturen, willen niet aan de fusie n en handelwijze kenhuizen geen overeenstemming onze mening de wordt bereikt over de fusie. "Het in schakelen van die deskundigen werkt uitermate vertragend en daar hebben we absoluut geen behoefte aan. Bovendien zijn we zelf deskun- genoeg om hierover te oorde- Volgens de medische staf van het ningsraad dat in dat geval geen vol- werken als hun advies niet wordt EZL staat tegenover het vertrek v waardig streekziekenhuis over- opgevolgd. Hulshof: "We willen de harbewaking en de kinderafde- blijft. Bovendien is eerder afgespro- geen herhaling van zetten zoals be- ling een uitbreiding van de dagver ken dat Rijnoord geen functies inleveren. w Voorzitter J. Hulshof van de Ver- hebben ireële verlangens. Ze eniging Medische Staf St. Elisa- ten niet vergeten dat de sluiting beth-Ziekenhuis: "Rijnoord gaat gewoon de eigen weg en houdt ab- slechte kwaliteit soluut geen rekening met de fusie die vanaf 1 januari een feit moet zijn. Er worden bij voorbeeld Havenmeester Jaap Zwaan heeft Katwijkse jachthaven. gin dit jaar. De specialisten en de pleging en poliklinische1 ondernemingsraad van Rijnoord gen voor nu niet aanwezige specia lismen in Rijnoord. Hulshof: "Er is voor de hartbewaking niet eens een het ziekenhuis dreigde vanwege de cardioloog in Rijnoord en boven- In het EZL dien wordt de overheidsnorm het personeel, de appa- dergelijke afdeling niet ge- Gratis afineren plezierboten niet langer mogelijk de ruimte voor bepaalde haald. Er zijn gewoon niet genoeg KATWIJK - De vele passanten die meiplaats voor afval wordt specialismen, dus is het niet meer patiënten kinderarts en neuroloog dan logisch dat die dan ook hier En dat geldt wel voor bepaalde po- de Biltlaanbrug en het viaduct getrokken zonder overleg met worden geconcentreerd. Het hand- liklinische voorzieningen. We krij- de provinciale weg in Katwijk, dergelijke zorg. hun^ bootjes gratis afmeren tussen gen. Bij gebrek Terwijl nota bene vier van de haven 1 zes chirurgen en internisten in afdeling Rijnoord na de fusie moeten ver- veel geld dwijnen". "Bovendien lazen we onlangs advertentie waarin Rijnoord pleegkundigen vraagt voor de hart- mand wat", bewaking, die nota bene moet wor den opgeheven. Dat wil zeggen dat het EZL straks, als de fusie op 1 ja- niets in een arbitrage-c is, op moet draaien van deskundigen, die advies kan kijkje langs de kade en haalt daar veel vuilniszakken op. De 'vervui- de Iers' betalen hier echter nog niet ook dat gaat volgend jaar daarmee wordt de kwa- willige honden wordt geprobeerd liteit van de gezondheidszorg niet gewaarborgd. Aan twéé slecht draaiende ziekenhuizen heeft De specialisten van het EZL z haas te vangen". De bestuursvergadering, tijdens welke de adviezen-van de medische staven en ondernemingsraden van beide ziekenhuizen over het me disch functieplan en het samengaan naai volgend jaar van beide directies aan de orde ko- het beheer het najaar in overleg treden bootjes uit met het hoogheemraadschap Rijn land en het jachthavenbestuur om eind te maken aan deze onge- bruikers door Rijnoord gemaakte kos- uitbrengen als tussen de beide zie- gepland. hartbewaking en kinder- gen door de houding van Rijnoord ten volgend jaar waarschijnlijk ook en het gemeentelijk Prins Hendrik- veranderen. De belangstelling Rijnoord kost onnodig steeds meer het gevoel dat met on- liggeld gaan betalen. De gemeente kanaal wijken momenteel tientallen passanten voor dit deel van het Uit- het oosten van de wateringskanaal is volgens direc- Biltlaanbrug. Het feit dat zij daar teur gemeentewerken C.J. van de niets kunnen afmeren, is de ge- Griend pas de laatste jaren op gang ters van de haven die wèl moe- gekomen, omdat het hoogheem- wenste situatie. Er wordt bekeken ten betalen èn het jachthavenbe- raadschap eerder niet toestond dat of dat deel van het Uitwateringska- stuur een doorn in het oog. De pas- er bootjes afmeerden, onder santen doen voor voorzieningen als wc's, douches, wasserette en vuil nisverwerking wel een beroep op havenmeester Jaap Zwaan, maar er staat geen vergoeding tegenover, is de klacht van het jachthavenbe stuur. Zwaan heeft in deze topperio- de met ondersteuning van vakantie krachten z'n handen al vol aan de jachthaven zelf, die nu dagelijks tweehonderd passantenboten her bergt. de jachthavenmees- is voor aanstaande maandag ter kan vallen. Ook de aanleg nitaire voorzieningen e Uitbreiding mogelijkheden tuinbouwgebied nog i uitwijken r Toejuichen Het jachthavenbestuur zou het toe juichen als ook het deel tussen de twee viaducten onder het beheer van de jachtmeester komt, aldus se cretaris J.L. Riezebosch. Wel zal er dan, benadrukt hij-, een oplossing moeten worden gevonden voor het extra werk dat dit meebrengt voor de havenmeester en de extra druk op de exploitatie van de jachthaven. Riezebosch hoopt ook dat er in de nabije toekomst gelegenheid loopafstand of desnoods fietsaf- stand van zee te bemachtigen. Gis termiddag lagen er 35 bootjes de noordkade tussen de twee brug gen en er was vrijwel geen plek plekje op twee a drie steigers i te leggen tussen die bruggen, als uit breiding van de negen steigers met 250 vaste ligplaatsen die de jachtha ven nu kent. "De plannen zijn nog heel vaag", voegt hij eraan toe. "We ALKEMADE - Het derde tuin bouwgebied in Nieuwe Wetering rnoet ook worden opengesteld voor tuinders die wegens ruimtenood weg willen uit het Roelofarends- veense tuinbouwgebied rond de Baan en Sotaweg. Standsorganisa ties, waaronder de LTB, hebben dat verzoek ingediend en het ziet ernaar uit dat het Rijk daaraan gehoor zal geven. Tot nu toe staat het derde tuin bouwgebied aan de Achterweg in Nieuwe Wetering alleen open voor tuinders uit het zogenoemde oude glastuinbouwgebied in het centrum van 'de Veen'. Daar is geen gelegen heid voor bedrijven om uit te brei den. De overheid heeft vier jaar ge leden tussen de vijftien en twintig miljoen gulden subsidie toegezegd, waardoor het voor een aantal bedrij ven financieel aantrekkelijk is om naar Nieuwe Wetering te verhuizen. De grond die die bedrijven achterla ten, kan worden gebruikt voor uit breiding van de achterblijvers in het oude glastuingebied. Aan de su- bisidie-verlening is een termijn ver bonden van vijf jaar. De reconstructie verloopt echter niet zo vlot als werd verwacht. Tot nu toe is pas één bedrijf verhuisd, drie andere treffen daarvoor de voorbereidingen. Aanvankelijk werd op een veel groter aantal ver huizingen gerekend. Stiveen, de or ganisatie die de reconstructie bege leidt, heeft nu gevraagd de subsidie termijn met nog eens vijfjaar te ver lengen r andere. Aan de zuidkade, hebben nu een wachtlijst van vijf achter het Pieter Groencollege, ligt tien aanvragen voor een ligplaats. We moeten er tc hebben, wil het De uitbreiding zou de derde zijn De gemeentelijke vuilnisophaal- sinds het begin van de jachthaven dienst neemt vrijwel dagelijks een dertien jaar geleden. Circus Holiday viert jubileum in Noordwijk De tent van het Nederlandse Circus Holiday staat op dinsdag 8 en woensdag 9 augustus in Noordwijk. Op het parkeerterrein achter de Northgo-sporthal worden om 16.00 en 20.00 uur voorstellingen gege ven. Het circus viert dit jaar het tienjarig jubileum en om die reden zijn de prijzen voor het publiek drastisch verlaagd. Kinderen beta len 7,50 gulden en volwassenen een tientje. In de avonduren hebben 65- plussers zelfs gratis toegang. Het tienjarig bestaan is door Cir cus Holiday ook aangegrepen voor het samenstellen van een speciaal jubileumprogramma. Een belang rijke trekpleister is de menselijke kanonskogel, onder meer bekend van de James Bond-film 'Octopus- sy'. De Mexicaanse stuntman Virgi- lio Dantes laat zich in de tien meter lange loop zakken en wordt vervol gens door de circustent geschoten. Een andere spectaculaire attrac tie wordt gebracht door de Franse dompteur Alfredo Beautour, die zijn elf Javaanse panters onder meer laat draadlopen, springen en klimmen. Beautour kwam in zijn geboorteland in het nieuws toen hij gedurende de bronstijd werd aan gevallen en meegesleurd in de loop- kooi. Hij werd door een panterwijfje op het nippertje gered. Drie uit Nederland afkomstige clowns zorgen voor het humoristi sche gedeelte van de voorstelling. Drie paalzitters geven strijd op NOORDWIJKERHOUT - Twee et malen nadat ze vol goede moed hun palen boven het Oosterduinsemeer in Noordwijkerhout hadden be klommen, hebben gisteravond drie paalzitters de strijd opgegeven. Rond half negen hield de 26-jari- ge Noordwijker Ton Dekker het voor gezien. Hij had last van zijn be nen. Dekker had het ruim 46 uur op zijn ongemakkelijke plaats volge houden. Tien minuten na hem gaf ook Martin de Vries, een 20-jarige bomenrooier uit Amersfoort, het op. Ook bij hem wilden de benen niet meer. Jaap de Vreede uit Rijnsburg stapte iets na negen uur af. Hij had gewoon geen zin meer. De resterende twaalf deelnemers, negen mannen en drie vrouwen, za ten er vanmorgen volgens de orga nisatie goed bij. Een aantal van hen vermaakt zich met het uitgooien van een hengeltje. De paalzitters hebben nog twee nachten en drie dagen voor de boeg. Zondag om 15.00 uur worden zij, na 113 uur op de paal te hebben gezeten, uit hun benarde positie 'bevrijd'. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M.A. van Schie, tel: 177100, Rijnsburgerweg 163. zo 8 uur tot 24 uur: M. Crobach, tel: 213964. Groep 2 Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: R.M.G. Taytelbaum, tel: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. zo 8 uur tot 24 uur: J. Witpaard, tel: 217477. Waarnemingsregeling Homeopatische arlsen: I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337; C. Juffer- mans/D. Koster, Haagweg 41. tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u welke arts dienst heeft. Leiderdorp R.L. Haas, tel: 896963; beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10. tel: 891000. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: EJ. Roelants, Frans Halslaan 10, tel: 153747. Voorschoten za: L. Prescott, Bachlaan 1. tel: 2356; zo: J. Baars, Wagnerlaan 63, tel: 2520. i 2, Voorhout, tel: 02522-11393. Wassenaar za: R. van Niekerk, tel: 19014, Van Polanen- park 92; zo: J. Huls, tel: 13027, Hofcampvfreg n de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisart waarneemt. M. Jansen, bewoner van de Achterweg in Nieuwe Wetering, staat met omwonenden wantrouwend tegenover de ntwikkeling van het derde tuinbouwgebied. "Ik heb de indruk dat de gemeente eerder gedane toezeggingen niet Komende jaren zouden dan_ook kan nakomen". (foto Ben de Bruyn) situatieschets gebouwen minstens slechts acht- toe een 'hap' teer neergooien", zegt 124403 Groep 3 Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. Zoeterwoude de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van via het antwoordapparaat den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Karchner, tel: 132077. zo 8 uur tot 24 uur: dr. van der Post, tel: 226568. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur: M. Lodder, tel: 311414, Ina Boudier Bakkerplein 3. zo 8 uur tot 24 uur: J.G.& R.E. Zaaijer, tel: 316008, R.P.Geerlingspad 11. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman. De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 28/7 tot vr. 4/8 door: Apotheek Leiden Zuid-West, Brahmslaan 18- 20. Leiden, tel: 071-763134; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel: 071-173330. Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel: 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of DJ. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno de-Rijndijk, tel. 071-41.4547 Of 410950. Voorschoten/Wassenaar Ph. Wayenberg, Van Beethovenlaan 69b, Voorschoten, tel: 01717-7788. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. t Hol den gesteld van die regeling te pro- ontbrak. Gezien de werkzaamhe- tien meter uit de fiteren. "De behoefte is duidelijk den die tot nu toe inhet land tegen- gen worden gebouwd, dan blijft aanwezig", zegt directeur A. Peters zijn woning worden verricht, volgens mij niet veel ruimte voor dorp Nieuwe Wetering niet onder de afdeling openbare werken kan hij zich niet indenken dat de groen c van de gemeente. Wantrouwend Bewoners van de Achterweg in Nieuwe Wetering staan zeer wan trouwend tegenover de ontwikke ling van het derde tuinbouwgebied. "Ik heb de indruk dat ze bij de ge meente niks aan ons kwijt willen, volgens mij omdat preciese plannen niet bekend zijn. "Ik zal goed zijn aanvraag voor een vergunning in de gaten houden. An ders heb ik hier straks een loods van zeven meter hoog precies voor m'n neus". Zijn wantrouwen jegens de ge- i park- het derde tuinbouwgebied achtig uitzicht hebben beloofd". den, dat we geen hinder zouden dervinden. De bevolking heeft ech- Nu kijkt hij nog de wijdse polder ter toch de indruk dat we er maar beetje bijhangen". n, al zijn op het landje tegenover zijn huis al materialen aangevoerd waarmee de sloten worden ge- Verklaring ny dv. H.G. Bergfeld, Ngoc Chuan zv. N.C. Bui en T.B.T. Lu, Stephan zv. J.B. Korenhof en E. Zirkzee, Susanne Evelyn dv. C.L Janssen en K. van Bostelen, Sophia Janna dv. H. Melchers en M. Houwaart. Robin zv. H. Mieremet en M. Flanderhijn, Eric zv. H.J. Duivenvoorden en C.J.H.M. Hoogewerf. Bob zv. A. Kromhout en C.M. Peeman, Leendert Willem zv. W. Jonker Duijn, Ilse dv. C.J. Haasnoot dempt. Verderop wordt gewerkt Directeur Peters heeft wel de Molenweg en Korte Oost- klaring i meente groeide nog, toen Jansen weg. Ook dat verbaast hem, al heeft tijd de bedoeling geweest een zuide- in het verle- deze week directeur Peters den gedane toezeggingen niet kun- openbare werken niet te spreken betekent dat het zware verkeer i nakomen", zegt woordvoerder kreeg. "Ze zeiden dat hij nog met voortaan daarlangs gaat, vakantie was. Die ambtenaar zei Teunissen en I.A. Kolslee, Stefanie dv. J.G.A.H. van der Ham en C.M.E. Vissers, Die- I.R.M. Floor, Laura dv. CJ. Haasnoot en I.R.M. derick Floris zv. J. Stellingsma en C.J.P. Roe- Floor, Lisanne dv. J.G. van Egmond en J. No leven, Eric zv. L.A. van der Ark en A.M. Looij- teboom, Lee-Anne Dominique dv. A. Meijer en het uitstel. "Het is al- estijn, Izaak Gerardus zv. I.G. Mosterl en J. A.G. Dunn, Jacob Daniël zv. A.P. Hoekstra en de Beid, Catharina Maria dv. G. Vliegent- D.C. Maagdelijn, Ebru dv. R. Turan en K. Tu- i Y.S.J.M. van Leijden, Tim zv. L.J.M. geen bezwaar tegen. "Als het lijke insteekweg te realiseren, de verkaveling komt dat minder s voordeel. Ik heb tijdens e de contactavonden die de gemeente Korte Oostweg, maar burgemeester sjoerd cWtiaan^rj'.R Bootsman i aantal bewoners, M. Jan sen. Hij is inmiddels een bekende ook al: je zult wel denken datje a verschijning op het gemeentehuis het kastje van Alkemade. Deze week nog hij aanwezig om de nieuwbouw- daad". plannen van kweker De Jong te be- Jansen wil onder studeren. Die komt van de Geest- de toegezegde groenstrook tussen "Met het geld van de reconstruc- structiecommissie en de nutsbedrij- r wordt ge- heeft gehouden dat zelf voorge- stuurd. En dat denk ik ook inder- steld, maar toen werd gezegd dat geen standpunt die oplossing te duur was. Alles weten of te duur, niets kon", aldus Jansen. wethouders hebben daar nog ingenomen. Na de vakantie moet in overleg met het waterschap, Stiveen, de Ramon Jesus zv. R.J. Escudero Aprai: T.E.M. Lamboo, Rikky zv. E.C.J. van der Ploeg en G.T.M. van der Voet. Dirk zv. C. Driebergen en D.A.C. de Mooij, Maikel Jacobus Christiaan zv. J.W. Ouwehand, Wendy Elisabeth dv. J.B. Struyk en A. van der Niet, Roeland Pieter zv. Tim Robert Roald zv. R.R. van der J.N. Bioch en G.M. van Leeuwen, Sylvia dv. Sijde en S.C.M. van Brouwershaven, Marinus M.H. Boekee en T.J. Vreeken, Jannetje Corne- zv. K. Sneijders en M. Ouwehand, Tjerk zv. liadv. R.P. Meijersen W. Honingh, Erik Johan- A.J. Albregtse en JjS.M. Wellerd, Najim zv. T. nus Hendrikus zv. A.C.M. Tijssen en C.M. van weg i r de Achterweg. Weliswaar de toekomstige tuinbouwbedrijven tie zou ook de Achterweg worden i eerst worden geïnventariseerd Eleonoor Éveidien dv. A.H. Drost Alexander Hendrikus D.l. Gala- Overleden: M.C. Staats geb 11 okt 98 vrl„ H. A.A.H.M. Gottmer geb 8 mrt 32 man, J.J. Stam geb 2 dec A.J.M. Verdegaal, Lucille Mela- 1913 vrl. echtg. van J.J. van der Reijden, L.M.J. Hoogland geb 8 jun 1939 vrl. echtg. van R.G.F. van Gelder, E.H. Timmers geb 17 apr 1917 vrl. geh. gew. met J.W. van Asch, C.N. Bruin geb 20 jan 1925 man, A.T. Herruer geb 26 jun 1903 man, R.M. Bouwer geb 25 apr 1940 man. D. van der Luit geb 12 jun 1909 man, J. Jungerius geb 26 jul 1910 man, C.C.B. Compeer geb 23 apr 1929 vrl. echtg. van N.C. Hop, H. Ouwehand geb 6 dec 1921 man, M.J. Bosman geb 17 okt 1908 vrl. geh. gew. met D.A. Rosmolen, F.J. Groenewold geb 3 okt 1938 man, P.H. May geb 30 jun 1939 man, P. Havenaar geb 14 feb 1932 man, L.H. Stein- metz geb 13 feb 1907 man, J.A. Spong geb 9 dec 1913 man, C.M. Duivenvoorde geb 17 jun 1925 vrl. geh. gew. met A.A. van der Meer, J.M. Randsdorp geb 16 jul 1915 man, A.F. Bracke geb 13 dec 1921 man. R.M. Borsboom geb 20 aug 1962 mar,, C.J. Slobbe geb 6 sep 1937 man. F. Ramak geb 6 nov 1918 man, C.M. van Doom geb 4 jun 1912 vrl., P. Ju geb 7 nov 1919 man, J. van Voorthuijzen geb 28 aug 1931 mgin, F.G. de Haas geb 10 aug 1963 man, H.P. de Bruijn geb 7 okt 1920 man. N. Hoek, geb. 5 jun 1918 man; Srie Rahayu, geb 29 mei 1948 vrl. echtg. van R.E. Bierl.ee; C. van der Meij, geb. 14 okt 1919 man; T. Paauw, geb. 1 mei 1905 man; G.J. ten Hake. geb. 24 jan 1922 man. VRIJDAG 28 JULI Katwijk concerlop het Van den Heuvel orgel door Jean Gaillou (uit Pa rijs), aanvang 20.15 uur in de Nieuwe Kerk. Leiden orgelconcert Nico de Raad, werk van Andriessen, Frank, Alain, Brahms en Bach, aanvang het LVC, Breestraat. Noordwijkerhout Miss Zomerverkiezing bij we reldkampioenschappen paalzit- ten, aanvang 20.00 uur bij het Oosterduinse Meer. Rijnsburg buitengewone openbare raadsvergadering, aanvang 21.00 uur in het raadhuis. ZATERDAG 29 JULI Boskoop kindervakantiewerk: spelen om 10.00 uur e kinder- i fietspuz- speeltuin Katwijk wandeling door de duinen, start tussen 9.00 en 13.00 uur bij pavil joen Zee en Zon. open dag Katwijkse Reddings brigade, vanaf 10.00 uur bij Noord-Zuidpost. stoomtrein-ritten door de Zuid duinen, ieder uur tussen 10.00 en 17.00 uur vanaf De Vriesche Wei. concert 'Real Dixie Men Band', van 14.00 tot 17.00 uur In het cen trum. eras', aanvang 13.30 uur in de Pieterskerk. optreden The Kimbara Bro- ïvang 21.; iek, Oude 'Grevelingpop', met diverse op tredens, o.a. Double Dutch, Toy Factory en Bad to the Bone, vanaf 14.30 uur achter het gebouw Magnifiosi. Ruishornlaan. Noordwijk kindermarkt en ballonnenwed strijd rond thema Amerika, van 12.00 tot 17.00 uur op het Vuurto renplein. optreden Engelse Band The Tiffing Swing Band', van 20.00 tot Noordwijkerhout vuurwerk bij het kamp Paalzit ters, aanvang 23.00 uur bij Oos terduinsemeer. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurseweg, om 14.00 Warmond zomerkunstmarkt op het plein tje bij de Pomp, van 11.00 tot 16.00 uur. excursie Stichting Zuidhollands Landschap, door het landgoed Huys te Warmont olv P. Spaan der, vertrek om 14.00 uur bij de in gang Herenweg. ringsteken te water, aanvang bij de brug op de Ge- meenienaven naar Koudenhoorn. Wassenaar festiviteiten met demonstraties van de Koninklijke Marechaussee (175-jarig bestaan), park Duinrell. 19.00 i demonstraties High Diving Team The American Eagles, ieder uur tussen 12.30 en 16.30 uur in park Duinrell. ZONDAG 30 JULI Katwijk zeilwedstrijden langs de Noordzeekust, diverse starttijden. Leiden fietstocht: Haarlemmermeer- tocht over 35 of 65 km, vertrek tus sen 8.30 en 9.30 uur bij clubge- 11.00 tot 19.00 uur in Droomfa- briek. Oude Singel. stadswandeling, met bezoek aan het Stadhuis, olv VVV-gids, 14.00 uur op het Stadhuisplein. rondleiding IVN door het Heempark, Oegstgeesterweg, vertrek om 14.00 uur. Noordwijk toeristische markt met levende muziek, vanaf 12.00 uur, Vuurlo- renplein. Wassenaar demonstraties High Diving Team The American Eagles, ieder uur 12.30 tot 16.30 uur Duinrell.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12