Oprah Witney verovert Nederland Nicholson best betaalde acteur Don Johnson stelde zangcarrière uit.. VPRO-medewerkers vervolgd De successtory van een meisje uit de sloppenwijk AVRO-bode uit lees portefeuille? KONINKLIJKE REÜNIE [J INGEN DONDERDAG 27 JULI 1989 NEW YORK (REUTER) - De filmacteur Jack Nicholson krijgt mogelijk een bedrag van 60 miljoen dollar (ruim 125 miljoen gulden) voor zijn vertolking van 'The Joker' in de film 'Batman'. Dat bedrag is mede afkomstig uit een percentage van de opbrengst van de film aan de kassa's en door „merchandising", ver koop van produkten die met de film samenhangen. Het vorige rekord is nog in han den van Sylvester Stallone die 12 miljoen dollar (ruim 25 miljoen gulden) kreeg voor Rocky IV'. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling dat 'The Joker' slechts een beperkte rol in de film zou krijgen. Nichol sons vertolking van de mismaakte tegenstander van Batman kreeg naarmate de produktie vorderde een steeds grotere plaats in de film toebedeeld en het con tract van Nicholson werd dienaangaande steeds op nieuw aangepast. Aanvankelijk zou Ni cholson „maar" drie miljoen dollar voor zijn optreden krijgen. Toen het contract later moest worden aange past bedong de acteur ook een deel van de opbrengst van de film en een deel van de verkoop van attributen met het uiterlijk van 'The Joker'. „Batmania", de stormloop op Batman T- shirts, speelgoed, boeken ed, zou Nocholson in totaal nu 125 miljoen kunnen opleve- Miami Vice-ster Don Johnson maakt momenteel furore als zanger. Met zijn tweede single Tell It Like It Is'. Maar als iemand dat niet verbaast, is het Don Johnson zelf. De wereldberoemde acteur had zelf aanvankelijk zanger willen worden, want zingen is altijd al één van zijn grootste passies geweest. Helaas, helaas kwam er telkens een interessante rol in een film of tv-serie tussendoor. Maar het succes van Don 's wat verlate zangcar rière is er nu niet minder om. 'Tell It Like It Is' staat momenteel op de zesde plaats van de Top-40 en ook de nieuwe LP, 'Let It Roll', ver koopt goed. Aan deze plaat verleenden heel wat artiesten hun mede werking. Zoals Don's eigen echtgenote, de nu hoogzwangere actrice Melanie Griffith. (foto pr) Na valse aangifte bij burgerlijke stand i 500 gulden per persoon. De 33-jarige Haarlemse journalist wilde op 4 no vember ten behoeve van het radioprogramma Het Gebouw aantonen dat het eenvoudig i staand of andermans kind bij de burgerlijke stand te laten inschrijven. Directe aanleiding beurtenissen rond baby Renee in Dordrecht. De komen, vrouw die dat kind had ontvoerd, bleek de baby als Volgens officier haar eigen zoon te hebben laten inschrijven. De VPRO-verslaggever deed bij de Haarlemse bur: gerlijke stand alsof hij de vader ren zoon. Eindredacteur Henk van Hoorn op 4 vember: „Je moet het sorris gewoon proefondervin- uitlokking van een strafbaar feit. Ook hij kan te gen betaling van 500 gulden verdere vervolging voor- dan de betreffen- Het zél best dat het gemakkelijk activiteit.' De gemeente Haarlem deed daarop aangifte. Niet kunt doen. hoefje toch niet te doen alleen, omdat de officier van justitie opdracht moest geven het stuk over een niet bestaand kind te vernie tigen, maar ook om een voorbeeld te stellen. Hoofd HILVERSUM - Ze is klein, zeer vlot van de tongriem gesneden, op het brutale af, schatrijk en hard op weg om ook ons 'landje' te veroveren. Oprah Winfrey (35) presenteert al bina driejaar op ie dere werkdag de naar haar ver noemde talkshow, die in de Ver enigde Staten van kust tot kust wordt uitgezonden en waarvan de VARA nu een selectie uit zendt op acht zondagavonden. De eerste 'Oprah Winfrey Show' werd afgelopen zondag uitgezon den. En konden de kijkers zien hoe Oprah niet schroomt (soms) moeilijk bespreekbare onder werpen op televisie te behande len. Haar shows trekken in de VS gemiddeld zo'n twintig miljoen kijkers per aflevering. In het eer ste jaar kreeg de 'Oprah Winfrey Show' al drie Emmy Awards. Vo rig jaar ontving de show de vier de Emmy. Oprah volgt een vast stramien voor haar successhow. Per afle vering wordt één onderwerp be handeld dat varieert van familie leden, die er met je echtgenoot vandoor gaan tot trouwen om geld en de Ku Klux Klan. De Oprah Winfrey Show ver schilt oppervlakkig beschouwd HAARLEM (GPD) - De Haarlemse justitie pakt verslaggever en een producent van de VPRO straf rechtelijk aan. Beiden waren op 4 november vorig balie.' jaar in Haarlem betrokken bij de aangifte van de ge boorte van een niet bestaand kind. Het Openbaar Mi nisterie heeft het tweetal een schikking aangeboden Het Openbaar Ministerie heeft inmiddels besloten de afdeling bevolking Marcel Kuipers: „Anders hebben volgende week allemaal grappenmakers aan de Hoop werk verslaggever te vervolgen wegens overtreding het Besluit Bevolkingsboekhouding. De Haarlem transactie aangeboden van 500 gulden. De niet be- producent van het radioprogramma wordt verdacht justitie mr. C. Hemmes-Boen- tot stappen besloten, omdat het tweetal het waarheidsgehalte van de gegevens in de burgerlijke pasgebo- stand heeft ondermijnd. „Je moet daarop kunnen vertrouwen. Bovendien hebben ze iedereen een hoop werk bezorgd, terwijl dat helemaal niet nodig aangifte te l niet bestaand kind. Maar alles wat je De betrokken verslaggever was niet bereikbaar r commentaar. Mocht hij niet betalen, dan volgt zitting voor de kantonrechter. HILVERSUM (GPD) - De AVRO-bode mag in de toe komst wellicht niet meer in leesportefeuilles worden op genomen. Het ministerie van wvc heeft een besluit van het Commisariaat voor de Media, dat het programmablad toe stond in de leesportefeuille te verschijnen, geschorst. Op het ministerie wordt momen teel bekeken of de beslissing van het Commissariaat voor de Media (CvdM) in strijd is met de Mediawet. In oktober 1986 sloot de AVRO contracten af met een aantal leesportefeuillebedrij- ven. De lezers van deze lees portefeuilles telden niet mee als lid van de omroep, maar de AVRO ging ervan uit dat een aantal van hen uiteindelijk toch een abonnement op de Avro-bode zou nemen. Een onderzoek van het ministerie van wvc leverde destijds op dat de AVRO niet in strijd handelde met de Omroepwet. In de op 1 januari 1988 in werking getreden Mediawet staat echter dat programma bladen niet mogen worden aangeboden in combinatie met een ander blad. Dat was voor de Federatie van Om roepverenigingen (KRO, NCRV en VARA) aanleiding om tegen de verspreiding van de AVRO-bode in het geweer te komen. nauwelijks van de Nederlandse talkshows van, bijvoorbeeld, Sonja Barend. In de zaal zit pu bliek. dat zo nu en dan betrokken wordt bij het onderwerp van ge sprek. Zowel in de show van Sonja als in die van Oprah lopen de gemoederen soms hoog op. En dat kan amusant en onder houdend zijn. Verschillen zijn er natuurlijk ook. En die zitten 'm vooral in de manier van benaderen van de ge sprekspartners. En in hun ant woorden. Want Amerikanen ko men nu eenmaal gemakkelijker uit hun woorden dan wij Neder landers. In de aflevering over driehoeksrelaties bijvoorbeeld vraagt Oprah Winfrey aan twee vrouwen, die samenleven met één en dezelfde man: "Wie krijgt z'n geld als hij doodgaat?" De antwoorden zijn openhartig, soms op het genante af. Maar Op rah vraagt het dan ook zonder blikken of blozen en vooral recht op haar doel af. Corpulentie Wat haar prive-leven is de Ameri kaanse net zo'n doorzetter. Zo wist ze vorig jaar in een paar maanden tijd 30 kilo af te vallen. De miljoenen kijkers leefden in die periode van harte met haar mee in de strijd tegen de corpu lentie. Oprah heeft het in haar jeügd ook bepaald niet makkelijk ge had. Ze groeide op in sloppen wijken en zou al op heel jonge leeftijd seksueel zijn misbruikt. Maar ze wist al heel jong wat ze wilde bereiken en werd op haar 19e aangenomen als presentatri ce van een tv-station in Nashvil le. Vijf jaar later kreeg Oprah haar eerste talkshow. Nu, op haar 35ste, is ze vele keren miljo nair en heeft ze haar eigen pro- duktiestudio. Het kan verkeren. DENEMARKEN Bezoekers van het Deense Legoland zullen gisteren wel vreemd hebben opgeke ken bij het aanschouwen van dit jongetje aan het stuur van een reusachtige Lego-boot. Het bleek de Britse prins Harry te zijn, zoon van Charles Diana, in gezelschap van de voormalige Griekse koningin Anne-Marie. Beiden waren in Denemarken voor een reünie van de Deense koninklijke familie, van wie ook Anne-Marie afstamt. üoto.AP) Kanaalvlucht Dinsdag was het precies 80 jaar geleden dat de Fransman Louis Blériot een historische bladzijde omsloeg in de geschiedenis de luchtvaart. De 37-jarige inge nieur vloog op 25 juli 1909 als eer ste over het Kanaal van Frankrijk naar Groot-Brittanniè. Blériot liet 2ich niet uit het veld slaan door de mislukte poging van zijn landgenoot Hubert Lat ham die zes dagen eerder een noodlanding moest maken op de 40 km brede zeeengte nadat zijn motor het begaf. Maar de jeugdi ge waaghals had dan ook een be langrijk motief om zijn poging door te zetten. Het Britse dagblad 'Daily Mail' had 25.000 gouden franken uitgeloofd voor de pio nier van de overtocht van het Eu ropese continent naar Albion. Om 16.41 uur plaatselijke tijd vertrok de piloot met zijn acht meter lange houten toestel vanuit de kustplaats Calais. De over steek had plaats op een hoogte van zo'n 100 meter en hevige win den dreven het vliegtuigje in oos telijke richting. Maar Blériot slaagde er desondanks in een half uur later te landen op zijn van te voren vastgestelde eindpunt, een golfterrein nabij het Britse Dover. De landing verliep niet geheel naar wens, omdat de propeller het begaf. Maar Blériot was een ge vierd man. Meer dan 100.000 Pa- rijzenaars haalden hem als een held binnen toen hij twee dagen later naar huis terugkeerde. Ezel De vroegere Franse filmster Brigitte Bardot heeft zich de woe de op de hals gehaald van een buurman door diens ezel eigen machtig te laten castreren. De buurman, die zijn ezel tijde lijk onder, de hoede stelde van de voorvechtster voor dierenrech ten, is flink kwaad over Bardots besluit om korte metten te maken met de'mannelijkheid van zijn Charly. Birdie May Vogt, die volgens het Guinness Book of Records met 112 jaar de oudste vrouw ter wereld was. is in een bejaarden huis in Miami overleden. De Amerikaanse, die vlak voor haar 113de verjaardag overleed, was al blind en doof. Birdie May Vogt werd op 3 au gustus 1876 geboren in Akron in de staat Ohion, waar ze ook een groot deel van haar leven heeft gewoond. Haar geboortedatum is ontleend aan de familiebij bel. De redactie van het Guiness Book of Records heeft overigens wel meldingen gekregen over vrouwen die nog ouder zijn, maar het bleek niet mogelijk deze de verifieren. Zo zou er in Palatka in Florida een 114-jari- ge vrouw wonen, en in de Fran se stad Arles zou een 113-jarige Nog veel spectaculairder was deze maand het bericht van het Vietnamese persbureau VNA, dat meldde dat de oudste vrouw van het land, Ngan Thi Quang, 142 was geworden, en dat de oudste n>an 130 lentes telde. HEBBEN N/ET JUIUEH/EK NOE/&! OOK TV. AlAAR PAT IS MONNIKKÊh/- WPRK'.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 20