Uitbreiding van poli ziekenhuis Rijnoord Hechte band tussen Rijnsburg en 9 KUNSTWERK ONTHULD Vissers mogen van Braks meer wijting aanvoeren Bollensector niet onder indruk loonactie FNV DONDERDAG 27 JULI 1989 Noodmaatregel in afwachting van eventuele nieuwbouw ALPHEN AAN DEN RIJN - Ziekenhuis Rijnoord wil de polikliniek op korte ter mijn uitbreiden. Als gevolg van ruimtegebrek is voor wat de poliklinische zorg be treft sprake van een onver antwoorde situatie. De erg ste knelpunten kunnen wor den opgelost als er naast de entree van het ziekenhuis se- mi-permanente bouw komt, die kan dienst doen totdat eventuele nieuwbouw is ge realiseerd. De directie van Rijnoord wil via een verkor te procedure bij het college van ziekenhuisvoorzienin gen toestemming krijgen voor de uitbreiding (kosten vier a vijf ton), zodat die bin nen vier tot zes maanden kan worden gerealiseerd. Het oorspronkelijke plan voor de bouw van een nieuwe polikliniek heeft door de fusiebesprekingen tussen Rijnoord en het Sint Elisa- bethziekenhuis in Leiderdorp (EZL) niet alleen vertraging opgelo pen, als gevolg van het samengaan van beide ziekenhuizen is dat plan ook achterhaald. In de situatie die de fusie-stuurgroep thans voor- DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vissers mogen per week of visreis meer wijting aan land brengen. De missionair minister Braks van land bouw en visserij heeft dit besloten omdat de vangsten tot nu toe dit jaar achterblijven bij de verwach tingen. Als de vangsten in de ko mende tijd zo sterk toenemen dat Nog geen acties in bejaardenverzorging ALPHEN AAN DEN RIJN - Het personeel van de Alphense verzor gingshuizen Rijnzate en Sint Jo seph voert voorlopig geen actie voor 5 procent extra loon en betere arbeidsvoorwaarden. Volgens hoofd van de verpleging van verzor gingshuis Sint Joseph, R. van Vliet, wil het personeel eerst de onder handelingen met de bonden Abva Kabo en CFO afwachten in septem ber. 'Bovendien is het moeilijk om in een verzorgingshuis actie te voe- uitputting van de totale vangsthoe- veelheid dreigt, zal de minister de verruiming weer terugdraaien. Vissers die over de vereiste ver gunningen beschikken mogen voortaan per week of visreis 4.000 kilogram wijting aanvoeren. Dat was 3.200 kilogram. Andere vissers, voor wie wijting bijvangst is, mogen 160 kilogram aanvoeren, veertig ki lo meer dan tot nu toe het geval was. Van het totale Nederlandse quo tum van 6.430 ton hadden de Neder landse vissers tot deze week 1.799 ton, 28 procent, opgevist, aldus voorzitter drs. D.J. Langstraat van het Produktschap voor Vis en Vis- produkten. Het bevreemdt hem niet dat de vangsten tot nu zijn ach tergebleven bij de verwachtingen. De visserij op wijting is nogal sei zoengebonden. Normaal komt de vis in deze tijd van het jaar dichter onder de kust. Het is een gunstige ontwikkeling dat de hoeveelheid die nu aan land mag worden ge bracht wordt verruimd, meent Langstraat. Hij zegt geen reden te hebben om aan te nemen dat de vis sers met de vangsten sjoemelen. staat, zou Rijnoord met ingang van het komend jaar zes extra specialis ten krijgen. Het nieuwbouwplan voorzag niet in die toename. "Als dat plan dan toch moet worden aan gepast, wat weer meer tijd gaat kos ten, dan zijn we nu genoodzaakt een aantal knelpunten op te lossen", stelt interim-directeur J. Gruijters. Rapport Of tot nieuwbouw van een polikli niek wordt besloten, hangt af van de vraag of Rijnoord in zijn huidige omvang blijft bestaan. Het Natio naal Ziekenhuis Instituut werkt momenteel aan een bouwkundig rapport, waarvan wordt verwacht dat dat in september klaar is. Mocht blijken dat het openhouden van (het niet-praktisch ingerichte) Rijnoord meer geld kóst dan nieuw bouw, dan zou kunnen worden be sloten tot de bouw van een nieuw ziekenhuis. Dat kan op de huidige plaats komen, maar eventueel ook nabij het NS-station in Kerk en Za- nen. Het gerucht dat het EZL tegen de grond gaat en dat in Alphen een compleet nieuw ziekenhuis wordt gebouwd, verwijst Gruijters scha terlachend naar het rijk der fabelen. NOORDWIJK De Noordwijkse maakt van roestvrij staal. Het ab- prijs van roestvrij staal de afgelo- wethouder JBedijn (rechts op de fo- stracte kunstwerk een krullend pen periode explosief is gestegen, to) heeft gistermiddag op de hoek lint heeft geen naam. Dat betekende een stijging van de Oude Zeeweg/Rudolp Tappenbeck- Over de vervaardiging van het kosten van materiaal met 30.000 weg in het zeedorp een werkstuk van plastiek is binnen de Noordwijkse gulden. Er is in de badplaats overi- de Leidse kunstenaar A. Broos gemeenteraad het nodige te doen ge- gens ook een uitgebreide inhoudelijk (links) onthuld. Het gaat om een on- weest. De kosten van het werkstuk ke discussie over het kunstwerk ge- zijn enorm opgelopen omdat de voerd. (foto Holvast) Agent weer thuis ALPHEN AAN DEN RIJN - De agent die maandagnacht na de on geregeldheden in de Molukse wijk met rugletsel in het Rijnoord-zie-j kenhuis terechtkwam, is weer thuis. Onderzoek door specialisten van het Academisch Ziekenhuis in Leiden wees uit dat de politieman hoogstwaarschijnlijk geen blijvend letsel overhoudt aan zijn verwon dingen. Hij klaagde over pijn in de rug en aan zijn armen, waardoor aanvankelijk werd gevreesd voor beschadiging van het zenuwcen trum. De 23-jarige verdachte, die sinds gisterochtend vastzit op verden king van de openlijke geweldple ging. wordt morgen voorgeleid aan de officier van justitie. Volgens H. Wattimena van de Mo lukse gemeenschap acht de politie het niet meer nodig de 24-jarige broer van de arrestant te spreken. Deze werd er in eerste instantie van verdacht ook aan het geweld te heb ben meegedaan. Volgens de Moluk- kers zat de jongen op het moment van de rel bij een vriendin in Woerden. Plaatsvervangend korpschef L. I Wiltenburg van de Alphense politie wilde vanochtend geen commen taar geven op de bewering van Wat timena dat de broer niet meer wordt gezocht. Evenmin wilde hij vertel len of uit verklaringen van agenten die bij de ongeregeldheden waren betrokken, nog nieuwe verdachten naar voren zijn gekomen. geveer drie meter hoog plastiek, ge- BOLLENSTREEK - Organisaties van bollentelers in de bollenstreek hebben geen bezwaar tegen loon- controle-acties van de FNV onder bollenpellende vakantiewerkers. Maar dat veel werkgevers zich bij de uitbetaling van hun tijdelijk perso neel niet houden aan de cao, zoals de FNV beweert, wordt sterk be twijfeld. Dat blijkt uit voorlopige reacties van woordvoerders van de geza menlijke organisaties. Ze zijn nog niet door de FNV aangesproken over de kwestie en hebben daarom nog geen officieel standpunt inge- "Als blijkt dat bollentelers hun fi nanciële verplichtingen ten opzich te van tijdelijke werknemers niet nakomen, is het onze plicht hUn daarop te wijzen. Laat daarover geen misverstand bestaan", zegt woordvoerder J.H. de Boer vanuit het LTB-hoofdkantoor in Haarlem namens de gezamenlijke standsor ganisaties. "Het is wat ons betreft prima dat de vakbondEN zo'n actie voeren, daar zijn ze vrij in. Ik heb echter de indruk dat het in doorsnee nog wel meevalt met het negeren van de cao-bepalingen. Anders zou den de bollentelers wel met grotere tekorten in de arbeidsvoorziening kampen". Ook G. Beentjes van de Konink lijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, een organisa tie die zich vooral richt op de behar tiging van vaktechnische belangen van bollenkwekers, meent dat de zaken er niet zo slecht voorstaan als de FNV meent. "De FNV is geen rechtmatige controle-instantie, hoe wel het de vakbond natuurlijk vrij staat zo'n actie te houden", zegt hij. "Maar ze kunnen niet de hele boek houding van een bedrijf boven wa ter krijgen. Daarom bekijken wij zo'n actie toch wel enigszins kri tisch. Er kunnen te snel conclusies worden getrokken". De organisaties waarin bollen kwekers zich verenigd hebben, zijn vorig jaar tijdens een dergelijke looncontrole niet benaderd over misstanden in de uitbetaling van lo nen aan vakantiewerkers door hun leden. Districtbestuurder Jet Grim bergen van de Voedingsbond FNV bevestigt dat. "Vorig jaar hebben we individuele werkgevers aange sproken op hun plichten. We heb ben toen namens vakantiewerkers een aantal vorderingen ingesteld en ik weet dat er ook buiten ons om vorderingen zijn ingesteld op afzon derlijke werkgevers", zegt zij. Dit jaar wil de Voedingsbond voor het eerst echter de werkge versorganisaties benaderen over de uitbetaling van lonen aan gelegen heidswerkers. Dat zal gebeuren na de acties die kaderleden van de FNV in de bollenstreek de komen de weken op touw zetten. Alle infor matie die de komende tijd nog van vakantiewerkers binnenkomt, wordt verzameld. De problemen worden besproken in overleg met de werkgeversorganisaties. De looncontrole-acties zijn initatief van een aantal jonge FN- V'ers die werkzaam zijn in de bol lensector. Zij hebben zich het lot van leeftijdgenoten aangetrokken die tijdens de 'piek' in de zomerpe riode bij de werkzaamheden wor den ingeschakeld. Eerste paalzitster geeft de strijd op NOORDWIJKERHOUT - De 23- j jarige studente Marja Bouwmans uit Eindhoven heeft vannacht om 03.00 uur als eerste haar poging we reldkampioen paalzitten boven het Oosterduinsemeer in Noordwijker- hout te worden, opgegeven. Vol gens medisch verzorger J. Janmaat 'ging het gewoon niet meer'. De resterende 15 deelnemers, twaalf mannen en drie vrouwen, za ten er volgens de verzorger vanmor gen vroeg goed bij. Dat neemt niet weg dat Janmaat verwacht dat er in i de loop van de dag nog meer paalzit- ters de strijd zullen opgeven. "Er I zitten een paar zwakke broeders tussen", aldus Janmaat. LEIDEN - Geboren: Youssef zv. M.A. Mghar- bi en F. Driouch, Anne Merel dv. B. van Velzen en A.G. de Zwart, Mathijs Martinus Andreas zv. I J.A.P. Heemskerk en J.P.J. Weijers, Helena dv. J. Heemskerk en P.C. Ravensbergen, Mar- i griet Toosje Adrianne dv. L.J.M. Nieuwenhuis en M.A. van Bodegom, Maikey Guy zv. T.E.S. van der Lans, Johnny zv. R.R.A. Duivenvoor den en S. Mizee. Nicklee dv. A.LP. de Langen en M.C.M. Vijsma. Raymond zv. C.L.P. Stik- kelorum en L. Visser, Wendy dv. T. Hogewo- I ning en Y.L. van Egmond, Maarten Floris zv. J. Schaap en M. van Duijvenbode, Quido Nico- laas zv. S.P.G. van Raak en A.G.F. Worst, Eli sabeth Charlotte dv. S.P.G. van Raak en A.G.F. Worst, Kelly Elisabeth Jacoba dv. P.J.J. Blom en J.C.M. van der Hulst. Mandy dv. C. Boere en K.Y. Preuter. Arij Willem Jan zv. A.J. van der Hout en K. Wildeboer. Danny zv. S.J. van Loe en H.A. Huizinga, Gysette dv. G. Nijgh i en G.C. van Duijn, Sven zv. A.J.J. Turk en M.J. I van Denzen, Jolanda Cornelia Laura dv. C. van Duijvenvoorde en J. van Duijvenbode, Aurore dv. P.G.L.T. Flament en B.R.L. Jongen, Gido Mario zv. G.J.M. Overgoor en V.M.J. van Heek, Fleur Johanna Maria dv. L.C.W. Maag denberg en M.C.B. van Ruiten, Mohamed Amin zv. H. Saadi en F. Rahmoun, Koen Basti- aan zv. F.A.J. de Gipr en J. Segijn, Thomas Abraham zv. C.C. Paauw en A.C. Groeneveld, Casper Jan Alexander zv. H.A. Waalkens en E.C.H.M. Stokman, Isabel dv. J.R. Mesa en E. Buitenhuis, Jennifer dv. H.G.J. Mastenbroek en Y. van Egmond. Atika dv. A. Fenani en S. Mouaddine. Björn Peter zv. P.L.M. van den Berg en A.M.B.I. Goemaat, Mariska dv. W.P. Verhoeff en J.M. van der Poel, Lisa Valentina dv. P. Strada en M.P. Margane, Roy zv. N.C.M. Wouters en M.A'. Wijfje, Claire dv. J.H. Nieu- wenhuysen en D.G.W. Flink, Kelley Maria dv. J.T.R. Barreveld e P.J.M. Klerks, Cornelia Carola dv. D. van der Plas en G. van Klaveren, Paul zv. F.G.A. Mesander en S.H.H. Geelhoed, Tim zv. P.J. Trommel en G.H. Engelen, Daisy Madeleine Helene Danique dv. W.J. Kooreman en M.H. Vrolijk, Johannes Tom zv. M.J.H. de Heiden, Cornelia Maria dv. J.W.C. van den Burg en C.C. Heemskerk, Touria dv. M. Mokhtafa en S. Kaaouachi. Overleden: H.A.G. van Bemmel geb. 19 mrt. 1908 man, C. Kuijt geb. 15 sept. 1900 man, H. Mulder geb. 5 juli 1922 man, A. van Santvoord aug. 1942 vrl. echtg. van J.C. ten Donkelaar. J.J. Brouwer geb. 2 sept. 1924 man, L. Deeg geb. 27 jan. 1917 vrl. geh. gew. met J. Lacourt, C. Padding geb. 27 febr. 1922 man, H.M. Dec kers geb. 5 jan. 1928 vrl. echtg. van A.M. van der Krogt, J. Zimmerman geb. 23 juli 1904 vrl. geh. gew. met C.A. Gallert, P.H. Spierenburg geb. 15 mei 1942 vrl. echtg. van P.S.F. van Rijn, P.J.J. Salman geb. 19 mrt. 1923 vrl. echtg. van N.P. van Rooijen, B. Groenenberg geb. 9 jan. 1917 man, A. van der Jagt geb. 4 dec. 1920 man, J. van Tongeren geb. 31 mei 1908 man, J. Adema geb. 18 febr. 1905 man, J.P. Heuzen geb. 10 mrt. 1906 man, H. Bent velzen geb. 3 mrt. 1910 man, M. van Kesteren geb. 20 mei 1971 man, S.A. Moolenaar geb. 24 mei 1904 vrl. geh. gew. met W. Boot, C.E. de Jong geb. 24 mrt. 1908 man, L.F. Coertse, geb. 18 sept. 1930 man, S. Dammer geb. 16 okt. 1933 man, J. van Dorp geb. 24 okt. 1904 vrl. echtg. van A. Vreugdenhil, J. van den Berg geb. 26 juli 1922 vrl. geh. gew. met C.L. van der Lans. H Lucas geb. 10 juni 1905 man, J.B. Mulder geb. 18 aug. 1955 man. E. Zandvliet geb. 10 aug. 1904 vrl. geh. gew. met G.G. Star- renburg, H. de Mooij geb. 26 jan. 1964 man. A.W. van der Leden geb. 16 okt. 1924 man, J.F. Duineveld geb. 25 aug. 1927 man, G.J. Lindhout geb. 17 sept. 1919 man, W. Kuijt geb. 13 d 1902 n der. P.J. van Putten en W. van Loon, J.A. van de Wiel en P.J. van Griensven, S. Stokkel en W.M. Zwaan, E. Lasschuijt en A. van Teijlin- het c DONDERDAG 27 JULI Katwijk toeristenmarkt tot 21.00 uur. springdemonstraties door sportvereniging SKR, van 19.00 tot 19.45 uur op de Taatedam. orgelconcert Klaas Jan Mulder op het Bdtzorgel van de Vredes- kerk, Voorstraat, aanvang 20.15 Leiden film: 'Carmen' van Francesco Rossi, aanvang 21.15 uur, LVC. Leiderdorp zomerdrive Leiderdorpse Brid geclub. Bernhardstraat, aanmel den vóór 19.30 uur. Noordwijk strandloop NOVO. over 4 of 8 km, start 19.30 uur bij de strand- politiepost. voetbalwedstrijd VV Noordwijk en DS '79, aanvang 19.00 uur op het Gemeentelijk Sportpark, Duin wetering. orgelconcert Albert de Klerk, VRIJDAG 28 JULI Katwijk zomer-recreatie: straattekenen (tot 12 jaar), aanvang 13.30 uur bij paviljoen Zee en Zonnebad. concert op het Van den Heuvel orgel door Jean Gaillou (uit Pa rijs), aanvang 20.15 uur in de Nieuwe Kerk. vaart om 10.00 uur aan de Oude Singel. Indonesische film: 'De kleine vuren', aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat, orgelconcert Nico de Raad. 20.15 uur in de Pieterskerk. film: 'Carmen', regie trances- co Rossi, aanvang 21.15 uur in het LVC, Breestraat. reldkampioenschappen paalzit ten, aanvang 20.00 uur bij het Oosterduinse Meer. Rijnsburg buitengewone openbare raadsvergadering, aanvang 21.00 uur in het raadhuis. Voorschoten paardenmarkt vanaf 7.00 uur en korte baandraverijen in de Voorstraat. rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, Veurseweg, en 15.30 uur. H14.00 ZATERDAG 29 JULI Boskoop kindervakantiewerk: spelen om 10.00 uur e kinder- i fietspuz- speeltuin Katwijk wandeling door de duinen, start tussen 9.00 en 13.00 uur bij pavil joen Zee en Zon. open dag Katwijkse Reddings brigade, vanaf 10.00 uur bij Noord-Zuidposl. stoomtrein-ritten door de Zuid duinen, ieder uur tussen 10.00 en 17.00 uur vanaf De Vriesche Wei. Pieterskerk. optreden The Kimbara Bro thers' aanvang 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. Noordwijk kindermarkt en ballonnenwed strijd rond thema Amerika, van 12.00 tot 17.00 uur op het Vuurto renplein. optreden Engelse Band The Tiffing Swing Band', van 20.00 tot 21.30 uur. Noordwijkerhout vuurwerk bij het kamp Paalzit- ters, aanvang 23.00 uur bij Oos terduinsemeer. Bloemendorp viert opnieuw massaal de jaarlijkse Oranjefeesten RIJNSBURG Gemeenschapszin. Dat is volgens secre taris H. Bakkenes van de Rijnsburgse Oranjevereniging het sleutelwoord tijdens de jaarljkse Oranjefeesten die op 31 juli in het bloemendorp weer in alle hevigheid los barsten. "Veel inwoners voelen zich direct betrokken bij de Oranjeweek en dat maakt het evenement tot één groot feestelijk geheel. Ook nu verwachten wij als bestuur weer enorm veel belangstelling voor onze activiteiten". De feestweek in het bloemendorp begint 31 juli en eindigt op corso zaterdag 5 augustus. Binnen het tijdsbestek van die zes dagen wordt in het dorp een uitgebreid programma met voor 'elck wat wils' afgewerkt. door Kees van Kuilenburg Voor het bestuur van de Rijns burgse oranjevereniging begint het feest echter al op vrijdag 28 ju li, wanneer tijdens een buitenge wone openbare raadsvergadering oud-voorzitter Cor de Mooij het ere-burgerschap van Rijnsburg zal worden verleend. De Mooij was vele jaren voorzitter van de Oranjevereniging in het bloemen dorp en trad begin dit jaar af. Hij werd opgevolgd door Bert van Oosten. "Dat ere-burgerschap is een meer dan verdiende erken ning voor het vele werk dat De Mooij heeft verricht", zegt Bakke- De Rijnsburgse Oranjevereni ging weet zich gesteund door on geveer 70 tot 80 procent van de in woners van het bloemendorp. Met ruim 2800 leden is de organi satie de grootste geregistreerde vereniging binnen de twee lande lijke federaties van oranjevereni gingen in ons land. "Er zijn wel enkele grotere, maar die zijn geen lid van één van de twee federa ties", merkt Bakkenes op. "Dat wij de grootste geregistreerde vereniging zijn, daar zijn wij enorm trots op. De band tussen Rijnsburg en het vorstenhuis is nu eenmaal erg hecht". Programma Sinds een aantal jaren staan de Oranjefeesten in het bloemen dorp in de week voor het traditio nele Rijnsburgse bloemencorso op het programma. "In het verle den werd de feestweek gehouden rond de verjaardag van de voor malige koningin Wilhelmina op 31 augustus, maar op een gegeven moment is het besluit genomen om de activiteiten rond het corso te houden. Dat bloemenfeest leek het bestuur een ideale gelegen heid om op in te haken", legt Bak kenes uit. "Overigens hebben wij ook op Koninginnedag een uitge breid feestprogramma voor jong en oud in ons dorp". De feestweek wordt maandag 31 juli geopend met de inmiddels alweer traditionele Rijnsburg Oranje-expositie in de hal van het raadhuis. Rijnsburgse en Valken- burgse amateurkunstenaars stel len tot en met zaterdag hun werk ten toon. Dit bestaat uit onder meer olieverfschilderijen, aqua rellen, naaldkunst, fotografie en boetseerwerk. De beste inzen ding wordt beloond met de zilve ren penseel. De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de ope ningsuren van het Rijnsburgse gemeentehuis. Verder staan er op maandag, dinsdag en woensdag activiteiten zoals vissen, volleyballen, scha ken, een autopuzzelrit, wielren nen, klaverjassen, jokeren, atle tiek en bingo op het programma. Activiteiten die door de Oranje vereniging worden georganiseerd in samenwerking met de plaatse lijke verenigingen of organisa ties. Zo zijn er bijvoorbeeld in het dorp niet minder dan 13 buurtver- Secretaris H. Bakkenes van de Rijns handen uit de mouwen. Dat wordt in het dorp gewaardeerd". enigingen die bij het feest worden betrokken. Opmerkelijk is dat de wijkt Frederiksoord in dat geheel geen rol speelt. "Daar is het ont zettend moeilijk om activiteiten te organiseren. Een jaar of wat ge leden was het wielerparcours in deze wijk uitgezet, maar de bewo ners stelden dat in het geheel niét op prijs", zegt Bakkenes. "Type rend is ook dat er in Frederiks oord geen enkele buurtvereni ging is, dit in tegenstelling tot De Hoek, een in grootte vergelijkba re wijk. Daar zün er inmiddels vijf actief. Maar daar wonen ook ech te Rijnsburgers die in de loop der Kindercorso Wie de verantwoordelijkheid voor het organiseren van bepaal de activiteiten ook op zich neemt, de Oranjevereniging is duidelijk nauw bij alle programma-onder delen betrokken. Bakkenes: "Eén van onze bestuursleden maakt deel uit van het team dat de wedstrijd of activiteit op touw zet. Dat werk bestaat niet alleen uit het aanwezig zijn. We zijn ook niet te beroerd om de handen uit de rriouwen te steken door bij voorbeeld dranghekken te plaat sen of ander sjouwwerk te doen. Dat hoort er voor ons gewoon bij. Niet alleen de lusten, maar ook de lasten, zo luidt ons devies. Dat is geloof ik ook ons sterkste punt: We zijn niet alleen voor de leuke dingen aanwezig en dat wordt in het dorp op prijs gesteld". Als vanouds is donderdag de 'topdag' van de feestweek in het bloemendorp. Eén van de activi teiten die Bakkenes met trots noemt is het jaarlijkse kindercor so. "Dat vind je werkelijk nergens in ons land", merkt de secretaris op. "Ruim 600 kinderen nemen aan dit corso deel en dat is een gi gantisch aantal. Woensdag leve ren ze hun step of fiets in bij de veiling Flora en daar worden de voertuigen door professionele binders versierd met bloemen". Donderdagmorgen om 09.15 uur begint de tocht door het centrum van Rijnsburg. Om 11.00 uur is de prijsuitreiking van dit jaarlijks druk bekeken 'kleine corso'. In de middaguren staan don derdag een aantal bekende en minder bekende spelletjes zoals tobbetje steken, mastklim- men, touwtrekken en ringrijden met voorgespannen paarden op het programma. Sommige van deze oud-Hollandse spelletjes maken al sinds de oprichting van de Oranjevereniging in 1945 deel uit van de festiviteiten, 's Avonds om negen uur is er een lampion optocht door het dorp. Spuitbal Ook een dag later zijn er weer volop mogelijkheden om aan acti viteiten mee te doen. Tussen 18.30 en 19.00 uur begint er bij het raad huis een wandeltocht door Rijns burg. Verder is er een spuitbal- wedstrijd en een feestavond in De Voorhof. Een dag later wordt het feestprogramma afgesloten met een viswedstrijd, een voetbal wedstrijd tussen Rijnsburgse Boys en FC Haarlem op Middel- mors en de jaarlijkse taptoe voor het raadhuis. Aan deze taptoe doen mee: de Floraband, Jong Flora, Liberté uit Vlaardingen en Beatrix uit Dongen. Het voorpro gramma wordt verzorgd door Wil helmina. Op deze zaterdag rijdt ook het bloemencorso en valt in Rijns burg het startschot voor de rol stoelmarathon. Voor de start van deze tocht voor de gehandicapte sporters is er om 12.00 uur nog een prestatietocht voor rolstoelat leten. De race begint in de Kerk straat. Na deze tocht beginnen de atleten aan een etappewedstrijd die een week duurt en onder meer voert door Limburg, Brabant en België. De finish van de marathon is een week later in Noordwijk.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12