Zakelijke film tegen luguber decor TV-10: elke dagzelfde tijd, zelfde programma's Broadway- inusical A Chorus Line' in ons land Berging van Harold of Free Enterprise TV-10: 'Gewoon in oktober van start' INGEN MAANDAG 24 JULI 1989 DEN HAAG - De Broadway- musical A Chorus Line komt twee dagen naar Schevenin- gen. Op dinsdag 1 en woens dag 2 augustus worden voor stellingen geveven in het Scheveningse Circusthea ter. Het Amerikaanse dan- semsemble komt vanuit Keulen naar Scheveningen in het kader van het Broad way Summer Festival dat in de badplaats wordt gehou den. A Chourus Line loopt al 15 seizoenen op Broadway en trok daar al meer dan 9 mil joen bezoekers. Het verhaal op zich is simpel: de produ cent/regisseur zoekt acht ensemble-dansers (The Chorus) voor zijn nieuwe show. Honderden werkloze musical-dansers strijden om één van deze plaatsen te ver overen. Iedere kandidaat moet zich tijdens deze audi tie verkopen. De vraag 'Waarom ben je in de show business' ontketent een la wine van onthullingen. 'A Chorus Line' wordt een emotionele, maar ook humo ristische musical genoemd. De show is opgedragen aan de dansers op Broadway. ERIC CLAPTON IN SWAZILAND SWAZILAND De legendarische gitarist Eric Clapton maakte afge lopen weekeinde zijn opwachting in het'piepkleine Zuidafrikaanse landje Swaziland. Clapton trad er, evenals nog een handvol we reldsterren, op tijdens een festival, georganiseerd door de 21-jariae vorst van Swaziland, Mswati III. Duizenden inwoners van het landje juichten met name Clapton toe. (foto ap> AALSMEER (ANP) - De com merciële ..mroep TV-10 ziet in de voorstellen van het demissionai re kabinet om de Mediawet te wijzigen geen enkele belemme ring voor het begin van zijn tele visie-uitzendingen op 28 okto ber. Mediadirecteur drs. A.M. Overste van TV-10 meent dat de wijzigingen zelfs strijdig zijn met de eigen wettekst en de Europe se regelgeving. Volgens Overste, voormalig topambtenaar van wvc voor om- roepzaken, probeert het kabinet beperkingen op te leggen aan de commerciële omroep die niet mogelijk zijn. Het voorstel is in nerlijk tegenstrijdig. „Volgens de wettekst moet uitzending vanuit het buitenland voldoen aan de in dat land geldende wet geving. In de memorie van toe lichting wordt weer aangehaakt bij de Nederlandse wetgeving", aldus Overste. Hij wijst er op dat TV-10 een buitenlandse zender is, die in Milaan is gevestigd en ook uitzendt vanuit het buiten-j land. „Elke Nederlandse burger kan TV-10 normaal en rechtstreeks via een goedkoop schoteltje ont vangen. En als dat zo is hebben alle Nederlandse kabelexploi tanten het recht TV-10 door te ge ven aan alle Nederlandse huis houdens die zijn aangesloten op de kabel", aldus de mediadirec teur. Algemeen directeur Joop van den Ende van TV-10 vindt dat de kijker zich maar eens moet reali seren dat het CDA vindt dat TV- 10 in strijd is met de huidige Me diawet. Hij vraagt zich af waar om die wet moet worden veran derd in een nieuwe wet die weer in strijd is met de Europese wet geving. „Zo komt splinter door de winter", aldus Van den Ende. AMERIKA Rose Kennedy. Maar l'iefst 99 jaar is ze afgelo pen weekeinde geworden. De moeder van een 'dynastie' is ze, want Rose bracht een hele ge neratie Kennedy's voort van wie de meesten wereldberoemd zijn of dat zijn geweest. De verjaardag van de hoog bejaarde dame werd in alle rust in familiekring gevierd. (foto AP) HILVERSUM (GPD) - Op de avond van 6 maart 1987 kapseist net buiten de haven van Zeebrugge de veerboot Harold of Free Enterprise. De vol gende dag al heeft filmer Pim Korver een principe overeenkomst met ber gingsbedrijf Smit Tak om een bedrijfsfilm te maken over de berging van het rampschip. Als enige krijgt hij toestemming om aan boord van het schip - waarin zich nog ruim hon derd stoffelijke overschot ten bevinden - te filmen. De film wordt vanavond inte graal uitgezonden in AVRO-Te- levizier. Het commentaar is inge sproken door Karei van de Graaf. „De enige restrictie die ik had was dat er in de bedrijfsfilm geen 'dirty pictures' mochten ko men", aldus Korver. „Ik wilde een film maken over de techniek van de berging. Ik heb in m'n le ven genoeg lijken gezien om daar een film over te willen maken." Emotie Pim Korver is zo langzamerhand een 'oude rot' op het gebied van het filmen van bergingen. In op dracht van Smit maakte hij al vijftien films. Maar over de film die hij over de berging van de Harold of Free Enterprise maak te, is hij zelf het meest te spreken. „Ómdat het vanuit technisch oogpunt bijna uniek was, maar tegelijkertijd speelde ook de emotie van de bergers een be langrijke rol. Gewoonlijk wordt er tijdens een berging een feestje gevierd als een belangrijke fase is voltooid. Bij de acht weken du rende berging in Zeebrugge is dat nooit gebeurd." Korver zegt ernaar gestreefd te hebben een zakelijke film te ma ken. „Al heb ik wel bewust geko zen voor beelden van een rouw dienst op een schip. Maar ik heb de emoties op de achtergrond willen houden. Ik heb wel gru welijke opnamen gemaakt, maar die liggen diep weggestopt in een kluis." Koel Wat rest is een film met een koe le, zakelijke ondertoon. „De op dracht luidde een film over de berging te maken die voor een breed publiek toegankelijk zou zijn", aldus Korver. „Maar ik hoop dat de kijkers toch ook de emoties van de bergers herken- Machteloos ligt de Harold of Free Enterprise in het water HILVERSUM (ANP) - TV-10 heeft haar program ma bekendgemaakt, zoals de kijker dat vanaf eind oktober kan verwachten. De uitzendingen worden horizontaal geprogammeerd zodat de kijker elke dag op dezelfde tijd dezelfde soort programma's kan verwachten. Van 's middags tot middernacht biedt de zender drama- en amuse mentsprogramma's, sport- en nieuwsuitzendin gen, films en series. Door de week beginnen de uitzendingen om 15.00 uur met een serie voor het hele gezin. Een uur later volgt Tineke (de Nooy) met een anderhalf uur du rend middagmagazine. Na de reclame volgt een blok serieuze informatie over relaties, opvoeding van kinderen en medische onderwerpen. Vervol gens is Tineke weer aan de beurt met aandacht voor vrije tijd, amusement en glamour. Na Tineke volgt een popshow van een half uur met video-clips en artiestenoptredens, gevolgd door het Nieuwsteam dat om 18.00 uur start met de eerste van drie blokken. Om 18.10 uur is het tijd voor Club TV-10 met een mix aan programma's voor de jeugdige kijker dat om 18.52 uur wordt afge sloten met het programma 'Kleutertijd'. De avond begint bij TV-10 om 19.00 uur met het „Rad van Fortuin", gevolgd door een actualiteiten programma om 19.25 uur. Van 20.00 tot 20.25 uur krijgen de kijkers een comedy voorgeschoteld en daarna zendt TV-10 elke door de weekse dag tot 22.30 uur een ander programma uit. Om 22.30 uur volgt het laatste nieuwsblok, een talkshow van Koos Postema en om 23.00 uur een financieel-eco- Op maandag zendt TV-10 een show met Rudi Car- rell uit, gevolgd door de politieserie „Hunter". De maandag wordt afgesloten met „Mission Impossi ble". Dinsdag is voor TV-10 filmavond, woensdag de „politietopper" Tatort, gecombineerd met voet bal in de'Europacup en de rubriek TV-10 Sport. Op donderdag krijgt André van Duin alle ruimte voor zijn theatershow, gevolgd door de serie „Mid night Caller". Op vrijdag komt Henny Huisman met een „Surprise Show", gevolgd door de comedy „Murphy Brown". De vrijdagavond wordt afgeslo ten met een actuele speelfilm. De zaterdag en zondag wijken af van de door de weekse programmering. Om 8.00 uur start TV-10 met tekenfilms die een uur duren. Na een onderbre king van 10.00 tot 16.00 uur staan films geprogram meerd. Na het nieuws van 18.00 uur krijgt Huisman tijd voor zijn mini-Playbackshows, gevolgd door „Kleutertijd". Om 19.00 uur presenteert Sandra Reemer het programma „Muziekparade" terwijl na het journaal Ron Brandsteder om 20.15 uur start met zijn Ron's Honeymoon Quiz. Later in het sei zoen volgt Jos Brink hem op met „Wedden Dat". Daarna volgen om 22.00 uur nieuws en actualitei ten, een serie, het erotisch getinte „Fata Morgana" en als afsluiter een film. Op zondag start de zender met een natuurfilm, ge volgd door een klassieke speelfilm en uitgebreid nieuws om 18.00 uur. Daarna is het tijd voor „Hitpa rade", actuele videoclips en Kleutertijd. Van 19 tot 20 uur komt de serie „Knight Rider" aan bod, ge volgd door TV-10 Sport. Om 22 uur volgt een Film magazine, om 22.30 het laatste nieuws en aandacht Britse man Hij is gevoelig, begripvol, tolerant en fit, Hij is geen Casanova, maar kan wel koken. Je kunt hem vaak vinden voor de buis, waar hij zich misschien net zit af te vragen of hij niet eens wat meer beweging moet nemen. Zo ziet de Britse man zichzelf blijkens een onderzoek van het Britse Marktonderzoek Bureau. Voor het onderzoek zijn 1.287 mannen ondervraagd. Gevraagd om 3 treffende eigen schappen te kiezen uit 14 om schrijvingen koos 46 procent van de -ondervraagden „gevoelig en begripvol", eveneens 46 procent „loyaal en betrouwbaar" en 40 procent „een goede vader en ver zorger". De laatste kwalificatie stond bovenaan het lijstje bij 60 procent van de vaders. Slechts 3 procent koos „roman tisch en ridderlijk" of „amoureus- Casanova type". Uit een lijst van na te streven persoonlijke doelstellingen kwa men als top-drie naar voren: „be tere gezondheid en conditie" (50 procent), „de mogelijkheid om meer te reizen" (41 procent), en „meer succes op het werk" (36 procent). Reuze-ijsberg In de Rosszee in het Zuidpoolge bied is een reusachtige ijsberg op drift geraakt. Tass meldde dat het Instituut voor Poolonderzoek in Leningrad via een satelliet ont dekte dat de ijsberg zich plotse ling in beweging heeft gezet. Het enorme gevaarte met een opper vlakte van zo'n 7.000 vierkante km brak in 1987 los van het Ross- Shelfijs en wordt sindsdien door het Sovjetinstituut in de gaten ge houden. De vroegere Amerikaanse president Ronald Reagan is in Oklahoma City opgenomen in de 'Erehal van de Cowboys' we gens zijn rollen in westerns en andere verdiensten in ten van de Verenigde Staten. Het beeldje 'De Wrangier' werd aan Reagan (links) uitge reikt door Edward L. Gaylord, voorzitter van het directieteam van van de Cowboy Hall of Fa- In de hal zijn verder onder an deren opgenomen de vroegere presidenten Abraham Lincoln en Dwight Eisenhower, ver scheidene van de beroemdste film-cowboys zoals John Wayne en de 19de eeuwse verkenner, buffeljager en showheid Willi am „Buffalo Bill" Cody, (foto af) Tot voor kort lag de ijsberg on beweeglijk in het midden van de Rosszee, maar de wetenschap pers in Leningrad ontdekten dat hij met een snelheid van ongeveer 600 meter per uur voortbeweegt. VOOR DB &ABV VAN /VI VN COLLEGA v illfli.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18