Te veel rugwind bederft recordsprong Mellaard Leythe-duo slaat in slotfase toe Lewis als verspringer onverslaanbaar Honkballers ver verwijderd van Spelen Roerig begin van Franse competitie PSV finalist in Deens toernooi Nederlandse roeiers boeren goed op 'Match des Seniors' PAGINA 12 SPORT MAANDAG 24 JULI 1989 De Franse doelman Joel Bats is zaterdagavond licht gewond ge raakt, toen de bus, die zijn team Paris Saint-Germain naar huis moest brengen, werd aangeval len door woedende supporters van Nice, die de ruiten ingooi den. Bats liep snijwonden op door het gebroken glas. Volgens de politie lieten de Parijse spe lers zich ook niet onbetuigd. Ze stormden de bus uit en sloegen erop los. Twee aanhangers van Nice moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. De moeilijkheden begonnen al tijdens de wedstrijd, die in 3-3 zou eindigen. In de 65ste minuut werd Nice-doelman Fabien Pi- veteau uit het veld gestuurd, na dat hij duwend en trekkend zijn gelijk had proberen te halen bij scheidsrechter Antonie Hirtz. Piveteau meende dat de arbiter een indirecte vrije trap had ge geven aan Paris SG. Er werd di rect uit gescoord omdat de doel man geen hand uitstak. De ge heven hand van Hirtz was even wel een gebaar naar de zijlijn, waar een invaller klaar stond. Door het wegsturen van Pive teau en het omstreden doelpunt raakte de menigte in het stadion buiten zinnen. Nice-manager Mario Innocentini haalde zijn spelers eerst nog van het veld, voordat het emotionele duel kon worden hervat. Hirtz, die een regen van stenen en flessen naar het hoofd kreeg, moest zich onder politiebegeleiding stel len. De Franse kampioen Mar seille is het nieuwe seizoen in drukwekkend begonnen. De vooruitgespeelde wedstrijd uit de eerste ronde van de competi tie tegen het gepromoveerde Lyon werd met 4-1 gewonnen. Olympique Marseille besliste de wedstrijd al in het eerste kwartier met treffers van aan voerder Papin, Sauzee en Eyraud. Carlos Mozer, de voor ruim zes miljoen van Benfica aangetrokken Braziliaan, vol tooide het kwartet doelpunten kort na rust met een spectaculai re kopbal. Chris Waddle, die Marseille voor veertien miljoen gulden van Tottenham Hotspur kocht, werd pas na rust ingezet als in valler voor Carmelo Micciche. Als troost mocht de Brit de laatste tien minuten de aanvoer dersband dragen nadat Papin met een spierblessure was uit gevallen. GA Eagles wil Beltman kwijt DEVENTER (ANP) - Het be- stuur van Go Ahead Eagles heeft manager Willem Beltman verzocht zijn functie ter be schikking te stellen. Aanleiding daartoe zijn de uitspraken, die Beltman onlangs deed in het weekblad VI. Daarin beweert de 73-jarige oud-scheidsrechter, dat er destijds vreemde toestan den heersten in het voetbalin ternaat van de Deventer club. Hij duidde het aan als een 'hoe renkast'. Mevrouw Dommerhold, die met haar man het internaat in die periode beheerde, is hevig verontwaardigd over de ver dachtmakingen, die een aantal anonieme en als bedreigend er varen telefoontjes hebben opge leverd. "De enige vrouwen, die in het huis over de vloer kwa men, waren moeders en familie leden", zei Dommerhold. Behalve het interview is het bij het Go Ahead-bestuur ook in het verkeerde keelgat gescho ten, dat Beltman de eindverant woordelijkheid over de gehele trainersstaf heeft opgeëist. Prijs voor braaf supporterslegioen TURIJN (Reuter) Juventus- doelman Stefano Tacconi heeft zaterdag een prijs beschikbaar gesteld van 20 miljoen lire (on geveer 30.000 gulden) voor het Italiaanse supporterslegioen, dat zich komend seizoen het best gedraagt. Tacconi reageert met zijn ge baar op de vele oproepen van de laatste maanden iets aan het toe nemende voetbalvandalisme te doen. De Juventus-speler heeft ook het plan geopperd leden van rivaliserende supporters- groepen eens per week voor een lunch uit te nodigen om weder zijds begrip te kweken. Verlies Luzern GENEVE (Reuter) - FC Luzern, de tegenstander van PSV in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, heeft zater dag zijn openingsduel in de Zwitserse competitie verloren. Grasshoppers was voor eigen publiek te sterk: 1-0. Austria Wien, tegenstander van Ajax in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-be- ker, heeft het Oostenrijkse sei zoen ingezet met een overwin ning. De uitwedstrijd tegen Wie ner SC werd met 1-0 gewonnen. j was perfectionist Emiel Mellaard zaterdagavond HECHTEL Geen woorden maar daden. Onder dat motto leverde Emiel Mellaard zaterdag bij de Nacht van Hechtel de beste prestatie van de avond. De Nederlandse recordhouder verspringen zege vierde met een sprong van 8,20 meter. Dat was één centimeter verder dan het nationale record dat sinds 17 augustus vorig jaar op zijn naam staat. Helaas voor Mellaard bedroeg de rugwind 2,25 meter per seconde, meer dan is toegestaan bij een recordverbetering. Mellaard was net als alle andere tegenstelling tot Mellaard- ook had- weet niet of dat er mee te maken den aangekondigd. Daar kwam ech- heeft". ter niets van terecht. Van Hulst ze- Kees van Klink was de enige re- gevierde wel, maar met 15.46,2 bleef gionale atleet die met plezier op zijn zij zeventien seconden verwijderd race terugkeek. Zijn 3000 meter van haar record. Ook Wijnsma, steeplechase was al na 9.04 minuten hoogspringen, en Van der Kolk, ver, afgelopen. Daarmee gaf de Bataaf kwamen niet aan beste Nederland- uit Nieuwerbrug weliswaar een half se prestaties toe. Wijnsma werd minuutje toe op winnaar Boinett uit tweede met 1,81 meter, zeven centi- Kenia, maar gezien de omstandig- meter minder dan het record. Van heden en de opbouw van zijn race der Kolk kwam met 6,45 meter 21 had Van Klink geen klagen. "Alleen cerrttimeter te kort. jammer dat ik net niet onder de ne gen minuten kon duiken", zag de Voor Rob Druppers werd Hechtel nummer zes van de afgelopen NK een diepe teleurstelling. Hij wilde een sterk veld om een goede tijd op 'miv/T de 1500 meter te lopen. De concur rentie was er zeker, aangevoerd door de Keniaan Chesire, aanwezigen verbaasd over de wind "Daar heb ik geen moment aan ge dacht", gaf de verspringer toe. "Maar zelfs met een record van 8,20 was ik niet tevreden geweest. Ik had er meer van verwacht. Ik mis nog scherpte, heb misschien wat te lang doorgetraind. Ik moet rond de 8,30 kunnen springen. Dat zal ik dan maar een andere keer doen". Van de andere Nederlandse deel nemers in het Belgische plaatsje, vielen de prestaties tegen. Elly van Hulst, Marjon Wijnsma en Mieke van der Kolk was een aardige pre- het vooruitzicht gesteld bij TIM BROUWER DE KONING NEW YORK (RTR/AFP) - Bij de premiere uitvoering van de New York Athletics Games werd een aantal in oogspringende prestaties geleverd. Carl Lewis sprong be hoorlijk ver, Patrik Sjóberg aardig hoog, Sandra Farmer-Patrick, Ro ger Kingdom en de Jamaicanen Ray Stewart en Winthrop Graham liepen zeer hard. De organisator van de eerste Ga mes in New York, Fred Lebow, was uitermate tevreden. Op een budget van 750.000 dollar, exclusief start- gelden, leed hij wel een verlies van 250.000 dollar, er kwamen 'slechts' 12.000 toescjouwers kijken naar de top-atleten, de prestaties vergoed den veel. De zes-voudige Olympisch kam pioen Lewis won het verspringen met 8,54 meter en had daarmee een voorsprong van bijna een halve me ter op de concurrentie. Lewis kwam vier keer over de acht meter, twee sprongen waren ongeldig. Het was zijn 61ste achtereenvolgende zege bij het verspringen. De Amerikaan kondigde aan dat hij in New York misschien zijn laatste verspringwedstrijd van het seizoen had afgeleverd. Een spier blessure in de rechterkuit, opgelo pen bij een van de vele pogingen het wereldrecord op de 4x100 meter te verbeteren, is de oorzaak. Sandra Farmer-Patrick bewees de 400 meter horden steeds beter onder de knie te krijgen. De Ameri kaanse zegevierde in 53,37 secon den, de zesde tijd ooit op dit num mer gerealiseerd. De in Jamaica ge boren atlete verbeterde het Ameri kaanse record met 38/100ste en streek daardoor 10.000 dollar extra op. Jacky Joyner kwam als derde over de eindstreep in 55,70. De we reldkampioene tienkamp wil zich dit jaar vooral toeleggen op de twee horden nummers, maar heeft nog aanzienlijke problemen met de techniek op het langste nummer. Bij de mannen zegevierde op de 400 meter horden de onbekende Ja- maicaan Winthrop Graham. Hij deed dat in 48,20 seconden, een tijd die nog niemand op dit nummer in dit seizoen heeft gelopen. Op de 110 meter horden toonde Olympisch kampioen Roger King dom andermaal aan dat hij de abso lute ster is op dit nummer. Dit keer zegevierde hij in 13,15 seconden, waarmee hij zijn landgenoot Tony Campbell met 9/100ste versloeg. Op de sprint imponeerde Ray Ste wart. De atleet uit Jamaica, die eer der dit seizoen 9,97 seconden nodig had, zegevierde dit keer met iets te veel rugwind in 10,01. Bij de sprint voor de vrouwen ontbrak in de uitslag de revelatie van dit jaar, Dawn Sowell. De Ame rikaanse, dit seizoen al goed voor 10,78 seconden, kreeg tijdens de ra ce teveel last van een spierblessure in haar linker-dijbeen en stopte. "Dat is het gevolg van het grote aan tal wedstrijden dat ik dit jaar al heb gelopen. Mijn benen zijn gewoon uitgeput", stelde Sowell na afloop. Op de 100 meter kwam ook Nelli ODENSE (Ritzau) - PSV heeft zijn eerste wedstrijd in het toernooi van Odense gewonnen. De landskam pioen versloeg B 1913 Odense met 4-2 en speelt in de finale tegen FC Köln dat met 2-0 van de andere plaatselijke club OB won. Bij PSV speelde niet alleen Ivan Nielsen meer dan een halve wed strijd, na rust werd ook Kalusha in gezet als vervanger van Ellerman. De Zambiaan bezorgde PSV elf mi nuten voor tijd een voorsprong. Na een overtreding van Boere- bach nam B 1913 na een klein half uur een voorsprong door Jensen, die van de strafschopstip raak schoot. Vanenburg maakte vier mi nuten later gelijk uit een pass van Gerets. Onmiddellijk daarna scoor de Möller weer voor de Denen. Nog voor rust maakte Koot, uit een hoekschop van Vanenburg op nieuw gelijk. Elf minuten voor tijd wezen Vanenburg en Gillhaus Ka lusha de weg naar zijn doelpunt en Kieft zorgde voor de eindstand van 4-2. Roda JC heeft het toernooi bij zondageersteklasser WVC in Win terswijk gewonnen. In de finale werd FC Twente met 3-2 verslagen. In het duel om de derde plaats ver sloeg De Graafschap WVC met 2-0. Cooman in actie. De Rotterdamse bleef de Amerikaanse Alice Brown voor, al betrof het slechts het duel om de derde plaats. De winst ging naar Sheila Echols in 11,20, Cooman kreeg 11,53 achter haar naam. De derde plaats was ook het resul taat van de inspanningen van Mar jan Olijslager. De Nederlandse kampioene en recordhoudster 100 meter horden werd verslagen door de Amerikaanse Tolbert (12,86) en de Cubaanse Adams, 12,99. Olijsla ger kwam tot 13,11. Voor de Cubaanse Ana Quirot wordt het elke race schrijnender dat haar land de Spelen in Seoul boy cotte. Ook dit keer zegevierde zij met verschil op de 800 meter. Haar tijd van 1.58,17 was gezien het war me weer goed. Sebastian Coe heeft tijdens atle tiekwedstrijden in Rovereto de 800 meter gewonnen in 1.46,08. De Brit was zijn landgenoot Ikem Billy elf honderdste seconde voor. Het ver springen leverde met 8,09 meter een overwinning op voor de Amerikaan Larry Myricks. Discuswerpster like Wyludda heeft dit weekeinde de beste presta tie tijdens de Oostduitse atletiek- kampioenschappen geleverd. De uit Halle afkomstige wereldkam pioene bij de junioren kwam tot een afstand van 74,56 meter. Daarmee bezet Wyludda de eerste plaats op de seizoenranglijst. De verrichting is tevens goed voor de tweede plek op de ranglijst aller tijden. Alleen wereldrecord houdster Gabriele Reinsch kwam, in 1988, verder: 76,80 meter. Reinsch werd nu met tien meter minder tweede. Wyludda deelt de tweede positie overigens de Tsjechoslowaakse Silhava Zdenka, die met 74,56 meter van 1984 tot 1988 wereldrecordhoudster was. Wyludda verbeterde haar beste prestatie met twaalf centimeter. Kogelstoter Ulf Timmermann had zaterdag de kogel 22,03 meter gestoten, een verbetering van zijn seizoentopper met tien centimeter. Olympisch kampioen Jürgen Schuit veroverde de titel discus werpen met 67,14 meter. Speerwer per Volker Hadwich haalde een ac ceptabele 84,06 meter. Dirk Gamlin was de beste hinkstapspringer. Hij landde na 16,78 meter. Sprintster Silke Möller maakte haar nederlaag van de openingsdag goed. Na de derde plaats op de 100 meter, greep zij de titel op de 200 meter. Sigrun Wodars besliste het duel op de 800 meter met Christine Wachtel in haar voordeel: 1.57,43 te gen 1.58,23. Tijdens de veertigste nationale ti telstrijd in Neubrandenburg werd plechtig afscheid genomen van Udo Beyer, de vroegere wereldrecord houder kogelstoten. Tot drie keer toe stelde hij het wereldrecord scherper. In 1976 veroverde Beyer de Olympische titel. Beyer werd elf keer de nationaal kampioen, totdat hij door Timmermann werd over troffen. Nederlander kon het tempo abso luut niet volgen. Hij werd uiteinde lijk slechts achtste, op bijna zeven seconden van de Keniaan. Druppers eindigde nog juist voor Jan Jansen, die als gevolg van een matige start nooit helemaal 'in de wedstrijd' was geweest. Tevreden was de atleet van Bataven dan ook niet. "Voor zo'n prestatie ga ik na tuurlijk niet naar België", mopper de Jansen. "Door de hitte (32 graden red.) was het moeilijk een snelle tijd te realiseren, maar ik kwam gewoon in een verkeerd groepje terecht". Ontluisterend Nog minder tevreden keek Yvonne van Dorp na afloop van haar 400 me ter. De onlangs voor de derde ach tereenvolgende maal als nationaal kampioene op deze afstand ge kroonde atlete van AV Holland werd ontluisterend vijfde in 57,26. "Ik kan me niet meer herinneren dat ik zó zwak heb gelopen", zei de Leidse na afloop, vergeefs zoekend naar een verklaring voor haar falen. "Normaal gesproken had ik hier moeten winnen, maar van de eerste tot de laatste meter ging het niet. Ik voel me ook niet lekker, maar ik President Menem teamgenoot van Diego Maradona BUENOS AIRES (AFP) - De Ar gentijnse president Carlos Me nem heeft een van zijn grootste dromen in vervulling zien gaan: hij won een voetbalwedstrijd aan de zijde van Diego Marado- De benefietwedstrijd in het stadion van Velez Sarsfield, die rechtstreeks door de televisie werd uitgezonden, ging tussen het team dat in 1986 in Mexico wereldkampioen werd en een selectie uit de Argentijnse eredi visie. Het elftal van Maradona werd 'versterkt' door Menem, die onder rugnummer 5 speelde. De 59-jarige Argentijnse pre sident, die volgens de waarne mers een goede kijk op voetbal had en een uitstekende lichame lijke conditie, won het duel aan de zijde van de vedetten van Mexico dankzij een wonder schoon doelpunt van Maradona in de 72e minuut. De opbrengst van het duel in Buenos Aires, dat 50.000 toe schouwers trok, gaat naar de mensen die het ergst te lijden hebben van de economische cri sis in Argentinië. AMSTERDAM De veer tiende editie van de 'Match des Seniors', een soort we reldkampioenschap voor roeiers onder de 23 jaar, is het afgelopen weekeinde op de Amsterdamse Bosbaan een groot succes geworden voor gastland Nederland dat met vier gouden en een zil veren medaille tot de toplan- den behoorde. Bij de gouden medaillewinnaars waren drie Leidse roeiers te vin den: Annechien Schipper (Njord) maakte deel uit van de winnende vrouwen dub- belvier en het Leythe-twee- tal Rutger Arisz en Jaap Krijtenburg kreeg de gou den medaille omgehangen na de mannen dubbeltwee. Nooit eerder waren de Nederlandse roeiers zo succesvol tijdens een groot internationaal toernooi. De 'Match des Seniors' werd bijna 15 jaar geleden ingesteld om roeiers die geen junior meer zijn, maar nog niet toezijn aan de nationale top, de gelegenheid te bieden hun krachten te meten met buitenlandse colle ga's. Langzamerhand begint het toernooi in omvaqg te groeien, maar het wachten is nog altijd op de deel name van Oosteuropa voordat de Match echt volwassen wordt. Toch vereist het behalen van me dailles hoge internationale kwaliteit en ook bij de huidige Nederlandse top zijn roeiers te vinden die in het verleden hoog scoorden op de se- nior-B-wedstrijden: Rienks, Flo rijn, Zwolle en Kelderman. De vrouwen dubbelvier behaalde op de door een plotselinge bui zeer snelle Bosbaan een regelmatige overwinning. De Nederlandse ploeg benutte de meewind het beste en had technisch geen enkele moei te met de golven. Met ruime voor sprong ging de Njord-combinatie door de finish voor de Westduitste ploeg en de Denen op plaats drie. De vrouwenvier was direct finale, zodat het niet mogelijk was geweest naar aanleiding van de voorronden een prognose te maken. Favoriet De dubbeltwee van Die Leythe Arisz-Krijtenburg had erg makke lijk zijn voorwed6trijd gewonnen en gold bij de Nederlanders als de fa voriet voor de zege. Uitermate be heerst en koelbloedig hielden de Leythe-roeiers de race onder con trole vanuit een positie midden in het veld. Toen de vermoeidheid bij de tegenstanders haar tol begon te eisen zetten Arisz en Krijtenburg door en namen ze gedecideerd de leiding, die ze vasthielden tegen de opdringende Spanjaarden, die naar het zilver roeiden. De Westduitse dubbeltwee werd derde. Volkomen onverwacht bracht het volgende nummer weer goud: de Jaap Krijtenburg Musyl, die naam had gemaakt door op de Rotsee vijfde te worden in het A-veld. In een vertwijfelde poging nog iets aan de achterstand te aoen begon Maasdijk aan een ongekende maar tweehonderd meter te gaan eindsprint die de Oostenrijker to- lag de Rotterdamse reus afgetekend taal verlamde. Kort voor de tweede achter de Oostenrijker eindstreep gaf deze zich volkomen stuurloze twee van Nautilus, sa mengesteld uit de afgevallen scul lers Wiltenburg en Ten Katen. Skif- feur Kees Maasdijk stal in de daarop volgende race de show. Met nog verbijsterd gewonnen en kon Maas dijk naar het erevlot voor de vierde Nederlandse gouden medaille. In de stuurmanloze vier legde de Hun- ze-Proteus Eretuscombinatie totaal onverwacht beslag op de tweede plaats. JAN KLERKS Reagan opent Amerikaanse Olympiade OKLAHOMA (DPA) - Oud-presi dent Ronald Reagan heeft vrijdag avond voor 76.000 toeschouwers de opening verricht van de Ameri kaanse Olympiade, die in negentien takken van sport voornamelijk jon ge atleten aan de start brengt. Het evenement duurt tot 30 juli. De openingsceremonie had ook bijna een Olympisch karakter. Na de intocht van 3500 sporters, bracht drievoudig Olympisch kampioen Florence Griffith-Joyner de fakkel het stadion van de universiteit van Oklahoma binnen. Ze gaf de toorts over aan worstelkampioen John Smith, die het vuur ontstak. Adegeest afgestraft LEIDEN De honkballers van het Voorschotense Adegeest hebben zaterdag in Delft een kansloze 11-1 nederlaag geleden tegen Blue Birds. Zoals bijna iedere wedstrijd startte Adegeest slecht en keek al na de eerste inning tegen een 3-0 ach terstand aan. In de tweede inning liet de formatie van Jaap Bijl enkele kansen onbenut om de achterstand te verkleinen. Twee innings later viel de beslissing toen Blue Birds uitliep naar 7-0. Mark Bradley slaag de erin om de eer voor Adegeest te redden 'door te scoren. De ploeg uit Delft puntte nog vier maal zodat de eindstand op 11-1 bepaald werd. Winst in Wereldhaventoemooi levert geen plaatsing op ROTTERDAM (ANP) De verras sende overwinning in het Wereld haventoemooi heeft het Neder lands honkbalteam geen stap dich ter bij een Olympische medaille of maar een deelnemingsbewijs ge bracht. Toch nam manager Jim Stoeckel de goede gelegenheid te baat maar onmiddellijk een plaatsje in het Olympische veld te claimen. Zijn selectie had een prestatie van kaliber geleverd, of die van Olym pisch niveau was, valt nog te bezien. Omdat de Amerikaan alle risico's wil uitsluiten, stelde hij zich op het standpunt dat Europa over driejaar in Barcelona met ten minste twee landen (Italië en Nederland) verte genwoordigd moet zijn. Afgezien van Anton Geesink, die op de openingsdag de eerste bal wierp, was het Internationaal Olym- pisc Comité in Rotterdam niet ver tegenwoordigd, zodat Stoeckels woorden waarschijnlijk tegen dove mansoren zijn gezegd. Momenteel voorziet het IOC in een toernooi met zes landen, waarvoor het veroveren van de Europese titel in 1991 dus een verplichting is. De honkbaltiendaagse, besloten met grijze zeges op de Baltimore Johnnys (12-5 en 5-2) wekt in elk i val de verwachting dat het jonge Nederlandse team begin september in Parijs de Europese titel zal pro longeren. Het werk van de werpers voldeed prima, evenals het op korte stop Robert Eenhoorn na geheel vernieuwde binnenveld. In drie centrale trainingen wil Stoeckel nog wat aan de slagprestaties doen. Anticlimax Beide finale-wedstrijden vormden een anticlimax na de enorme krachtsinspanning, die Baltimore vrijdagavond had moeten leveren. In wat vermoedelijke de langste wedstrijd in Nederland op hoog ni veau was (vijf uur) dwongen de Amerikaanse semi-profs ten koste van tweevoudig toernöoiwinnaar Havana een plaats in de eindstrijd af. Manager Norman Glidden had zijn toch al smalle pitchersstaf da nig moeten uitputten. Toen hij za terdagmiddag zijn relievers aan sprak, bleek er geen uitgeruste, bruikbare kracht aanwezig. Als gevolg van de toernooi-opzet had Baltimore na die nederlaag niet meer dan theoretische kansen op de eindzege. Een reguliere overwin ning was niet voldoende geweest. Dan had de 9-4 in de voorron< doorslag gegeven. Bij gedeelde winst in de finalewedstrijden, wa ren gistermiddag nog drie extra in nings gespeeld om de winnaar aan te wijzen. De goed uitgeruste Ne derlandse honkballers waren tot ex tra-innings in staat geweest; Bal- timore zeker niet. Glidden reageer de zijn teleurstelling af door de scheidsrechters te beschimpen. Een discutabele call van de zwaar gewicht leidde zaterdag tot een op stootje, waarbij geen Amerikaan in de dug-out achterbleef. Glidden ontkende dat er een straf op staat als teamgenoten zich niet vecht- vaardig tonen. Evenals de Johnnys kon Van Groningen Schinkel zich verontschuldigen door te wijzen op de marathonpartij, waarin hij als hoofdscheidsrechter optrad. Op het moment van het incident, in de zevende slagbeurt, was de wedstrijd in feite al gelopen. Met vier runs (10-3) had Nederland vol doende afstand genomen om de uit geputte tegenstander op afstand te houden. Ook gisteren bleek Bal- timore nog niet fris genoeg om star ter John Ludy in de late innings steun te geven. leidde, zegt in zijn tweede termijn over een veel bredere top te be schikken. Toch zal het hem moeilijk vallen de volgende maand naar de Verenigde Staten vertrekkende Eenhoorn te vervangen. Robert Niggebrugge, dit toernooi tweede honkman, lijkt de meest waarschijnlijke keus. Niggebrugge, nog maar enige weken in het bezit van een Nederlands paspoort, ont wikkelde zich (zowel aanvallend als verdedigend) razendsnel tot één van de sterren van het team. Zijn veldpositie zal in Parijs worden overgenomen door Peter Boon, die in de Maasstad heel even aan inter nationaal honkbal mocht ruiken. Naast de drastische verjonging kan het goede spel mogelijk worden toegeschreven aan de gewijzigde hoofdklasse-competitie. Ameri kaanse managers in Nederlandse dienst dringen er al jaren op aan meer te spelen. Dit jaar komen de clubs in een weekeinde drie keer in actie. "Dat is goed voor de league", zegt Stoeckel. "Het garandeert een bepaald niveau. Willen we werke lijk hogerop komen, dan moet ook het aantal internationale toernooien worden opgevoerd. Mijn internatio nals moeten nog te weinig op hun

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12