Geld stroomt binnen bij ploeg van Gisbers S"STV Zavarov krijgt voordeel van de twijfel Longó duldt niemand in haar buurt Ploegleiders rijden bumper aan bumper Met rugnummer 202: SPORT PAGINA 15 VILLARS-DE-LANS (GPD) Geld moet rollen. En dat doet het in de Tour de France. Vooral rich ting PDM. De ploeg van Gisbers is de absolute grootverdiener. Vorige week, bij het opmaken van een tussenbalans in Montpellier, stond aan de inkomstenkant al een bedrag van ruim een ton geno teerd. De afgelopen week zijn daar weer heel wat Franse francs aan toegevoegd, terwijl zondag, wan neer de eindafrekening in Parijs plaatsvindt, de kassa flink, veelvuldig en bovenal ook uitbundig zal rinkelen. Het Nederlandse team mag dan nogal eens worden bekritiseerd als het gaat om tactiek in de koers, het financiële rendement zal in menig andere ploeg met jaloezie worden bekeken. Immers, een wielerprof is het slechts om één ding te doen: zo veel mogelijk poen pakken. Als het niet goedschiks kan, desnoods kwaadschiks. Bij voorbeeld door het vormen van dubieuze combi nes. Op die wijze zijn al talloze reke ningen in het cyclisme vereffend. Gisteren, in de finale van rit 18, sloegen de mannen van Gisbers op nieuw een lucratieve slag. Ze na men de leiding in het ploegenklas- sement over van Delgado's Reynolds-equipe. De Spaanse for matie, die woensdag nog bijna vijf minuten op PDM voorstond, keek in Villard-de-Lans ineens tegen an derhalve minuut achterstand aan. Waar het Klavertje Vier van Gisbers (Rooks, Theunisse, Kelly en Alcala) weer eens bij de eerste tien reden, haakten Delgado's belangrijkste as sistenten af. Palacio (14de) verloor krap twee minuten op de groep- Rooks, terwijl Delgado's eerste lui tenant Indurain (29ste) als derde voor het ploegenklassement mee tellende man vief minuten moest toegeven. Vandaag rijden Theunisse c.s. - verplicht - met gele petjes op het hoofd. De heren leveren er hun ei gen hoofddeksels graag voor in, want het geld dat er tegenover staat mag er.zijn. Niet zozeer de dagelijk se rente van 1650 gulden, alswel de eindprijs die erop staat: 100.000 francs ofwel zo'n 33.000 gulden. Het ploegenklassement is één van de vele financiële ijzers die PDM in het Tour-vuur heeft. Finaleplaats voor honkballers door 0Pgewaardeard homerun Faneyte zamerhand uitpuilende zakje (wat heet!). Alleen al uit de Koninginne- rit naar Alpe d'Huez peurde hij 20.000 gulden. Drie keer als eerste op de top van een hors-categorie col bracht telkens 1000 gulden in het laatje en de ritzege tikte nog veel be ter aan (16.500). Vergeleken daarbij was de dagrente voor de bolletjes trui (350 gulden) een onbeduidend kruimeltje. Het valt trouwens op dat de Fransen, in tegenstelling tot de Nederlandsers, het niet zo op hebben met bergkoningen. De groene trui brengt met bijna een ton zes keer zoveel op als de bolletjes trui (16.500). Behalve Theunisse wonnen ook Alcala (in Francorchamps) en Early (Pau) ieder een etappe, samen goed voor 33.000 gulden. En als op de Champs Ely sees de prijzen worden verdeeld, is het ook al dikke mik voor Gisbers' topkwartet. Uitgaan de van de plaatsen waarop ze nu staan in het algemeen klassement. "Al Steven Rooks vertelt hoe dat zit. verlenende renners, 10 procent prijs- en premiegelden het personeel (soigneurs la (8) 11.500 en Kelly (10) 7500 gul- worden op een speciale bankreke- den. Bij PDM is het zondagavond ning gestort, dus 'tel uit je winst'. Ook voor de Dat geld wordt vol- thuisblijvers, de renners dus die gens een bepaalde sleutel verdeeld, niet in de Tour actief waren. Tachtig procent gaat naar de dienst- ciens) en de resterende 10 procent wordt onder de kopmannen ver deeld. Op die manier hou je de hele ploeg gemotiveerd". DICK HEUVELMAN ROTTERDAM (ANP) - Mocht Rik- kert Faneyte werkelijk ambitie heb ben zijn honkbaltalent in de Vere nigde Staten te gelde te maken, dan heeft hij gisteravond zijn markt waarde mogelijk iets verhoogd. Het Wereldhaventoernooi in Rotterdam zegt Amerikanen natuurlijk heel weinig, de homerun van de 20-jarige Amsterdammer was in ieder geval van vitale betekenis voor het Neder landse team. Met één uit en één wijdbal op het scorebord sloeg Faneyte een pitch van Liu I-Chuan in de negende slag- beurt over de hekken van het Nep- tunusveld. Voor Nederlands be grippen had de veelzijdge midvel- der van Pirates in ieder geval histo rie geschreven. Terwijl iedereen zich al bij een verlenging had neer gelegd, zegevierde Nederland met 2-1. De overwinning in de kruisfina les brengt het Nederlands team voor het eerst in de eindstrijd van het toernooi. Als Havana zich niet opnieuw laat verrassen door Bal- timore, zijn de Cubanen twee keer tegenstander. De finaleplaats lijkt al boven de stand van het Nederlan- de honkbal; met een zege op de tweevoudige winnaar wenst zelfs een hartstochtelijke fan geen reke ning te houden. Peter Callenbach, die in het eer ste weekeinde de gevaarlijke slag- ploeg van Havana lang in bedwang hield, krijgt morgen opnieuw die opdracht. Zondag volgt de tweede finale. Het poule-duel tegen de Cu banen werd met 0-1 verloren. VILLARD-DE LANS (ANP) - Jean- nie Longo duldt deze week geen concurrentie in de Tour Feminin. De wereldkampioene zegevierde donderdag in de korte bergrit (50 ki lometer) naar Villard-de-Lans voor de vierde achtereenvolgende keer. Maria Canins heeft een abonne ment op de tweede plaats. Vijf se conden na Longo kw^m de Italiaan se over de streep. Het was voor Canins, die in het klassement een achterstand van ruim zeven minu ten heeft op Longo, de vierde twee de plaats in deze Tour. De Nederlandse inbreng in de achtste etappe was gering. Slechts Agnes Loohuis-Damveld (achttien de op 3.23) kon redelijk goed mee komen, de overige vrouwen reden in de achterhoede. Petra de Bruin moest al in het begin van de beklim ming van de Cotê Saint-Nizier Du Moucherotte, een berg uit de eerste categorie, uit het peloton lossen. Op de 56e plaats, met een achterstand van ruim 19 minuten op Longo, kwam Petra de Bruin uitgeput over de finish. Tijdens de beklimming van twee de en laatste berg, Cotê Du Balcon de Villard, wist Canins aan de aan dacht van Longo te ontsnappen. Met een maximale voorsprong van dertig seconden had de Italiaanse even uitzicht op de ritzege, maar in de^ slotfase van de etappe herstelde Longo alsnog de vertrouwde hiërar chie. Er stromen ook via andere klasse menten emmers vol francs binnen. Op de gele trui na hebben de toon aangevende PDM-ers alle tricots (zeer) stevig om hun schouders. Sean Kelly rijdt al dagenlang rond in het groen als leider van het pun tenklassement. Dat is dit jaar sterk opgewaardeerd en levert in Parijs een bedrag van bijna een ton (harde guldens) op tegen vorig jaar nog slechts 33.000 piek. Daarnaast beurt de weer opgeleefde Ierse routinier per dag 800 gulden aan 'groene' ren te. Kelly is één van grootste graaiers in de prijzenpot. Hij is in feite ook rode truidrager, al mag de Italiaan Tebaldi als nummer 2 die dragen. Het geld dat aan het 'Catch-maillot', waaraan de beste tussensprinter' is te herkennen, is verbonden, gaat echter wel naar Kelly. Dat betekent zondag op de Champs Elysees een extraatje van 3500 gulden, alsmede een dagelijkse rente van 350 pieter- In goed overleg met Rooks heeft Kelly de lapjestrui (combinatieklas sement) overgedragen aan de Noordhollander, die ook graag op het podium wil. Dat shirt is goed voor 6500 gulden (eindprijs), alsme de 500 gulden dagrente. Rooks' 'tweelingmaatje' Theunisse doet ook flink wat duiten in het zo lang- TURIJN (AMP) - Juventus geeft Alexander Zavarov nog één jaar het voordeel van de twijfel. De technische leiding van Italiaanse club aarzelde lang met het nemen van een beslissing over de toe komst van de middenvelder uit de Sovjetunie, die in zijn eerste seizoen bij Juventus de hoge ver wachtingen niet waarmaakte. Zavarov, de eerste speler uit de Sovjetunie in de Italiaanse com petitie, had zich al met een terug keer naar zijn voormalige club Di- namo Kiev verzoend. Op last van zijn Zuideuropese werkgever ver trekt hij vandaag alsnog naar Tu rijn om zich op een nieuwe sei zoen in de Serie A voor te berei den. Met de Portugese verdediger Rui Barros is Zavarov de tweede buitenlander bij Juventus. Wie de derde niet-Italiaanse speler wordt, is nog niet bekend, maar Hugo Sanchez (Real Madrid) wordt op korte termijn in Turijn verwacht om over een mogelijke verbintenis te onderhandelen. FC Groningen heeft gisteren Ulrich Wilson overgenomen van Go Ahead Eagles. De 25-jarige linksback tekende een contract voor twee jaar. Wilson begon zijn voetballoopbaan bij Ajax en speelde daarna bij Willem II en FC Twente. De Enschedese vere niging verhuurde de verdediger aan Ipswich Town en daarna aan Go Ahead Eagles. De Deventer club kocht Wilson eind vorige maand, maar besloot, gedwongen ook door de financiële situatie, de aanwinst weer snel van de hand te doén. Feyenoord blijft er in de oefenperiode lustig op los scoren. Na in de eerste drie wedstrijden dertig keer te hebben gescoord, boekten de Rotterdammers gis teravond in het duel met ASV'34 (vorig seizoen gedegradeerd uit de vierde klasse bij de zon dagamateurs) de grootste over winning tot dusver, 16-1. De van FC Twente overgekomen spits Piet Keur scoorde opnieuw vier treffers. Ook Ed Roos, vorig sei- uitgeleend aan PEC Zwolle, was met vier doelpunten in een produktieve bui. Ikast, de Deense tegenstander van FC Groningen in de eerste ronde van het toernooi om de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars, was in Volendam de plaatselijke eredivisie-club met 2-0 de baas. In een levendige wedstrijd hielden beide ploegen elkaar ruim een uur in evenwicht. In de slotfase sloeg de gewiekste spits Peder- sen twee keer toe. Doelman Mo gen Krogh speelde bij Ikast een foutloze wedstrijd. Bij Volendam maakte Peter Vermes, de Hon gaarse aanvaller die nog wacht op een werkvergunning van het mi nisterie van sociale zaken, een goede indruk. De Israëlische voetballer Ronnie Rosenthal speelt komend seizoen niet in de Italiaanse Serie A bij Udinese zoals de bedoeling was, maar waarschijnlijk gewoon weer bij zijn Belgische club Stan dard Luik. Een blessure van Ro senthal werd officieel als de reden opgegeven voor het afketsen van de transfer. Angst voor andere dan fysieke problemen van een voetballer speelden zeker mee. De 25-jarige aanvaller werd al direct na aan komst in Udine telefonisch met de dood bedreigd. Bovendien werden het stadion en het club huis van Udinese beklad met an- ti-semitische leuzen en haken kruizen. Het dagblad Corriere della Sera trok de verklaring van het clubbe stuur over het medisch onder zoek en de plotselinge terugkeer van de Israëlische speler naar Luik dan ook in twijfel. „Udine: verboden gebied voor Rosent hal", kopte de krant. Tevens werd onthuld, dat de president van Udinese, Pozzo, een anonieme brief heeft ontvangen, waarin hij met de dood werd bedreigd. De juridische vertegenwoordi ger van Rosenthal leverde stevige kritiek op de onverkwikkelijke gang van zaken, temeer omdat volgens hem het contract al was gesloten. VILLARD-DE-LANS (GPD) - Het aantal auto-schades in de Tour blijkt op weg naar l'Alpe d'Huez weer met één uitgebreid. De voor bumper van de wagen van José de Cauwer, ploegleider van Greg Le- Mond, moest gisteren worden ver vangen, omdat hij in de hitte van de finale sneuvelde in een meedogen loos gevecht met de auto van Fig- nons sportdirecteur Cyrille Guimard. Wielrennen is een sport waar li chamelijk letsel uitsluitend voor komt als gevolg van valpartijen. Renners, die elkaar met de fiets pomp bewerken liggen stoffig in het filmarchief. Maar, als de beslis sing van een Tour ophanden is gaat het er achter de wielen wel eens minder zachtzinnig aan toe. In de laatste vijf kilometer van een wielerkoers mogen er geen ploegleiders meer langs de koplo pers komen; zo luidt het reglement. Maar een Tour de France heeft zijn eigen wetten. Toen 'haviksoog' Guimard tegen l'Alpe d'Huez een moment van verzwakking bij Le- Mond meende te bespeuren, wilde hij Fignon onmiddellijk inseinen. Het bordje 'nog 5 km' was net ge passeerd. José de Cauwer zag het schok schouderen van LeMond ook, zat dichter op Fignon/LeMond/Del- gado en zette zich schrap achter het stuur. Guimard zou ongetwijfeld komen, maar hij mocht er niet langs. De autoclaxon van Guimard werd tot de bodem geleegd. Maar De Cauwer groeide breder dan ooit. Tot een commissaris ingreep, en De Cauwer beval plaats te maken voor zijn collega. Wat toen volgde kon zo in een Amerikaanse auto-rodeo: bumper aan bumper, honderden meters aan één stuk. met Guimard als de uitein delijke Moses verscherpt strijd tegen dope NEW YORK (ANP) - Edwin Moses heeft zijn strijd tegen het gebruik van verboden stimulerende midde len verscherpt. "Er moeten koppen rollen, anders zal er bij de atleten niets veranderen", verklaarde de Amerikaanse atleet. Dit jaar zal de wereldrecordhou der op de 400 meter horden zich slechts sporadisch op de atletiek baan laten zien. Hij besteedt meer aandacht aan zijn studie economie en en de anti-dope campagne. "Sinds Ben Johnson in Seoul werd betrapt, heeft het gebruik door atleten geen wijziging onder gaan. Het probleem is nog steeds groot, wij moeten ons hoofd niet langer in het zand steken." Moses is voorzitter van de do- pingcommissie van het Amerikaans Olympisch Comité (USOC) en van de Amerikaanse atletiekbond (TAC). Volgend jaar wil hij op de at letiekbaan terugkeren. Moses heeft zich voorgenomen ten minste tot de Spelen van 1992 door te gaan. "Ik denk aan een nieuw wereldrecord", opperde de tweevoudige Olympi sche kampioen, wiens record al sinds zes jaar op 47,02 seconden staat. VILLARD DE LANS (GPD) - Gert-Jan Theunisse heeft, zal wellicht zondag blijken, een sleutelrol in de derde Tour- overwinning van Laurent Fignon vertolkt. Theunisse wei gerde gisteren uit rancune jegens Delgado mee te rijden achter een ontketende Fignon. En dat mondde uit in nieu we, en mogelijk beslissende tijdwinst voor de Franse gele truidrager. 20e ETAPPE Fignon bedankte in een korte tv- flits, direct na afloop, de PDM-ren- ners herhaalde malen uitdrukkelijk voor hun manier van rijden tegen de voornaamste hindernis van de dag, de Cóte de St.Nizier-du-Moucherot- te. Een hele mond vol, maar wie weet ook het definitieve keerpunt in de Tour van 1989. Daar, op zo'n 23 kilometer van het einde van het enerverende mini- ritje, leidden Rooks en Theunisse de dans achter een ontsnapte, maar spartelende Herrera. De collega's vlogen er bij bosjes af, en tot hun vreugde ook Mottet (Theunisse vas ter op de vierde, Rooks steeds dich ter bij de vijfde plaats). Van de waarde van dat splijtende tempo was zich er één heel best be wust: Laurent Fignon. Zoals hij woensdag een zwak ogenblik van Greg LeMond prima taxeerde, zo schakelde hij nu opnieuw op het juiste moment een tandje bij. Twee kilometer voor de top pro beerde LeMond nog wel te volgen, maar noch de Amerikaan, noch Del gado kwam nader. Vijftien secon den bij doorkomst, ze konden hem nog zien. Maar wie had gedacht dat de 'third man' ih de achtervolging van zins was één trap ten gunste van Delgado/LeMond te doen, die kwam bedrogen uit. Bergkoning Theunisse zette zich in het wiel, en kwam daar pas uit, 20 kilometer ver der, in de laatste hectameters van de slotklim in Villard-de-Lans. Resultaat van de rit: Fignon wint zijn eerste Touretappe van dit jaar, loopt in het klassement op LeMond uit tot 50 seconden, ziet Delgado te rugvallen tot 2.28, heeft in ieder ge val weer meer lucht voor de climax (24,5 kilometer tijdrit) van zondag in Parijs. Theunisse ziet Mottet tijd verliezen. Rooks staat op het punt 'Charly boy' te passeren. En: PDM slaat een reuzeslag in het ploegen klassement, waarin de ploeg-Gis- bers de Reynolds van Delgado nu voorgoed is gepasseerd. Hamvraag Maar, de hamvraag: zaten Theunis se en PDM 'in de slag' met Fignon? Zal Fignon straks de financiering van zijn Tourzege met PDM, c.q. Theunisse moeten regelen? Het antwoord van Theunisse is beslist: "Nee". Hij legt uit: "Ten eer ste: dat we tegen die helling tempo gingen rijden had te maken met on ze belangen voor het ploegenklasse ment; er moesten ploegmaats van Delgado worden geloosd, maar Kel ly en Alcala mochten niet tegelijker tijd in de vernieling worden gere den. Ten tweede: ik was op zoek naar nog een ritoverwinning, en dan moet je gokken als je mee voorop komt; niet te veel doen ook. Ten derde: het maakt mij niet uit wie de Tour wint - Fignon, Delgado of Le Mond. Maar het is aan Delgado en LeMond om achter Fignon te koer sen. Zij staan het kortst in het klas sement. Ten vierde: ik had er geen zin in Delgado te gaan helpen na wat hij me woensdag heeft geflikt; toen is hij met zijn ploeg achter mij gaan zitten jagen. Dan moet hij het gewicht nu ook maar op z'n schou ders nemen". Achterdocht Hoeveel Theunisse daarmee van de waarheid prijsgeeft hangt af van de mate van achterdocht bij de waar nemer. Ploegleider Jan Gisbers is, onafhankelijk van Theunisses 'tekst' ook heel concreet: "Wij rij den niet voor Delgado, niet voor Fignon, niet voor LeMond; wij heb ben alleen te maken met onze eigen belangen. Die waren in volgorde: ploegenklassement en ritzege. Ik had gehoopt, dat Delgado en Le Mond sterker zouden zijn dan Fig non, dat de vier aan de voet van de slotklim bij elkaar waren gekomen, en dat Theunisse daar had kunnen demarreren voor de etappe. Dat dat niet is gebeurd is jammer, en dat Fignon daar het meest van profi teert is zijn geluk". Er zal ongetwijfeld ook iets van 'oud zeer' contra Delgado in het pas sieve verzet van Theunisse hebben gezeten. Toen Delgado twee Touren terug tweede werd, in PDM-shirt, en Theunisse daar zeer veel werk voor hem opknapte, kreeg hij daar niets voor terug in harde valuta. Delgado hield zijn prijzengeld voor zichzelf, schraapte iedere tien mille van een Nederlands criteri um-contract in eigen beurs, en de- génen die hem mee in staat hadden Laurent Fignon bezig aan zijn indrukwekkende solo die hem 24 seconden dichter bij de eindzege bracht. (toto ap) gesteld zoveel te verdienen ('knech ten', maar zeker ook: personeel) ble ven met lege handen en een onte vreden gevoel achter. Theunisse was toen een matig be taald prof; hooguit 75 mille per jaar. Hij ontkende gisteren er zoiets als een 'zwartboek' op na te houden. Maar de ervaring leert, dat maar heel weinig renners kunnen verge ten, en dat ooit de dag aanbreekt, dat oude rekeningen worden veref fend. Intriges Delgado deed het meeste van het achtervolgingswerk op Fignon, die echter seconde voor seconde van de nummers twee, drie en vier in het klassement wegreed. Opnieuw een hoogst enerverend gevecht om se conden, met intriges aan alle kan ten. Toen hij zich na een paar kilo meter 'vlak' oprichtte om LeMond te laten overnemen, leek ook de Amerikaan te versagen, maar hij kwam tot zinnen. Of Theunisse óók een keer op kop wilde komen, maakte Delgado ver volgens duidelijk. Hij hoefde Fig non toch zeker niet alléén te gaan halen? "Ik heb toen het bekende ge baar met de middenvinger ge maakt; gisteren wilde hij mijn kar retje in de poep rijden, ik vandaag dat van hem". Waarna het twee-te- gen-een gevecht zich kilometers lang voortzette, en in het voordeel van Fignon werd beslist. Toen o.a. Rooks, Kelly, Alcala zich aan de voet van de klim naar de finish bij het trio voegden, kreeg Delgado nog een tweede rekening gepresenteerd. Hij werd er in de laatste honderden meters afgere den, en verloor het meest op Fig non. Rooks en Theunisse werden tweede, respectievelijk derde, Kelly liep op plaats negen binnen. LeMond zowel als Delgado had den na afloop geen goed woord voor de houding van Theunisse en zijn ploegmaats over. Fignon zou ber gen kritiek over Theunisse en Rooks hebben uitgestort als hij wèl had meegesjord in de achtervol ging. Of er gisteren overboekingen zijn ingezet, zal ook de toekomst nimmer prijsgeven. Maar om één feit kan niemand heen: de meester van het moment suprème, Fignon, heeft over de tac tiek van Theunisse in ieder geval niets te klagen. PETER OUWERKERK VILLARD-DE-LANS (GPD) - Hij is amper nog in beeld geweest, tij dens deze Tour de France. Hoe an ders was dat een jaar geleden, toen Gert Jakobs imponeerde als ijzer- sterke schakel in de SuperConfex- trein. Beulswerk verrichtte in de slotkilometers ten faveure van su persprinter Jean-Paul van Poppel. Zonder de naar de concurrent (Post) vertrokken Van Poppel is Ja kobs een beetje een dolende in de woestijn. Van ploegleider Raas kreeg hij in deze Tour een vrije rol. De van origine Drent (Emmen) heeft er (nog) niets mee gedaan. Het lijkt derhalve voor de hand te liggen dat hij ontevreden is over zijn Tour. Dat valt mee. Jakobs: "Kijk ik naar de ploeg, dan heb ik niks te kla gen met twee etappezeges. Toch wil ik niet ontkennen dat ik voor mezelf wel iets meer had verwacht. Als ik zou rijden zoals ik vorig jaar deed, had ik zeker een keertje dicht bij een ritzege gezeten. Maar ik ben daarvoor momenteel niet goed ge noeg, een gevolg van een keelont steking, die ik, nadat ik er een etap pe had gewonnen, in de Ronde van Aragon heb opgelopen. Daardoor kan ik in deze Tour niet meer dan meerijden. Verkijk je daar trou wens niet op, hoor! Het is vreselijk zwaar. Er zijn niet voor niks al meer dan vijftig man naar huis". Met zijn anonimiteit heeft Jakobs geen enkele moeite. "Ik kan heus wel een keer demarreren om zo de tv te halen. Zo zit ik echter niet in el kaar. Als ik spring, moet het ook goed zijn en niet om even te laten zien dat je ook meerijdt". Jakobs heeft als 25-jarige zijn plaats gevonden in het peloton. Een job als (top)knecht. "Ik kan met alle grote jongens mee. Dat betekent dat ik van het wielrennen heel goed kan leven. Ja, inderdaad het werk dat ik doe speelt zich grotendeels buiten de publiciteit af. Maar liever een dik salaris, dan een keertje op de tv. Echt, ik ben zo dom nog niet". De vijfdejaars prof laat zich finan cieel terzijde staan door André Bos kamp, de ex-bondscoach der ama teurs. Een relatie waarmee de Sec tie Beroepswielrennen van de KN- WU verre van gelukkig is. Jakobs: "Die mensen van de Bond moeten zich er niet mee bemoeien. Ze wil len mij dingen opdringen die ik niet wil. Zoals geld storten in een fonds voor later als je bent uitgefietst. Ik mag toch zelf weten hoe ik met mijn geld omga, dat gaat hen niks aan. Bovendien begeleidt Boskamp mij heel goed". Op advies van zijn zaakwaarne mer verkast Jakobs binnenkort van Helmond naar België. "Ja, vanwege de fiscale voordelen, daar maak ik geen geheim van. Na de Tour ga ik op mijn gemak met Boskamp bekij ken of ik er een huis ga kopen of eentje ga huren". Vanuit zijn toekomstige 'werk plaats' aan de andere kant van onze zuidgrens, denkt Jakobs, ook op de voorgrond tredend bij het schaat sen, het zeker nog een jaar of tien op de racefiets vol te kunnen houden. Hij heeft het prima naar de zin in het métier, al zou hij in zijn hart liever schaatsprof zijn. "Als ik er tenmin ste net zoveel mee zou kunnen ver dienen. Dat zwieren over een ijs baan, dat geeft zo'n lekker vrij ge voel. Bovendien is het lang zo zwaar niet als wielrennen. Dat scheelt toch al gauw zo'n 75 procent". VRUDAG 15.55-19.00 Did 2: Die Spori-Reportage: Daviscup Tennis, eerste enkelspel uil de halve finale tussen Westduitsland en de Verenigde Staten. 18.10-19.00 BRT 1 Speel op sport ser.e jeugdprogramma's waarin ditmaal 'BMX- fietsen' centraal staat. 19.00-19.40 Did 3: Aktuelle Stunde: sport. 19.00-20.00 SKY Honkbal: Major League Baseball, wedstrijd van de week. 19.00-22.00 Did 1: ARD-Sport extra: Da- vis Cup Tennis, rechtstreeks verslag van het tweede enkelspel in de halve finale tussen Westduitsland en de Verenigde Staten. 19.19-20.00 Ned 3: Studio Sport: wielren nen. samenvatlmg van de etappe Villard de Lans-Aix les Bains in de Tour de Fran- Bains in de Tour de France. 21.00-22.00 SKY: Rugby: Australische Rugby League. 22.00-00.30 SKY: Golf: Britse open kam pioenschappen. 22.30-22.50 BRT V Wielrennen: samen vatting van de etappe Villard de Lans-Aix les Bams in de Tour de France. 22.40-23.10 Did 2: Die Sport-Reportage sportprogramma.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17