Wassenaarse jongerencentra onder één dak Progressief Zoeterwoude verlaat raadszaal Raadhuis Zoeterwoude verbouwd en uitgebreid Strafzaak aangehouden tegen yerdaehte incest Politieke partijen steunen omstreden beleid burgemeester en wethouders Geen subsidie ldnderdagopvang Zoeterwoude WIE MET ADVERTEREN HOOG WIL SCORE KAN 'T BESTE Z'N KOPPIE GEBRUIKEN. VRIJDAG 21 JULI 1989 REGIO LEIDEN Ondanks fel verzet PZ drie miljoen gulden gereserveerd ZOETERWOUDE "Een histo rische blunder", noemde Pro gressief Zoeterwoude-fractie- voorzitter Ooijendijk gister avond het besluit van de raads- meerderheid van VVD en CDA om 2,75 miloen gulden gulden vrij te maken voor de verbou wing en uitbreiding van het ge meentehuis. De raad stak eerder 2,5 ton in het ge meentehuis, zodat er nu in totaal drie miljoen gulden nodig is. Voor dat geld wordt het oude. voorste ge deelte van het gemeentehuis onder heid en gerenoveerd en komt er aan de jongste' vleugel van het gebouw een stuk bij. PZ heeft zich van het begin af aan tegen het project gekeerd. Volgens Ooijendijk kan met een bescheiden renovatie en een herindeling van de beschikbare ruimte het huisves tingsprobleem van de ambtenaren worden opgelost. Daarvoor is hoog uit een miljoen gulden nodig. Met zijn vernietigende kritiek probeer de hij gisteravond het tij te keren. Met het project worden volgens Ooijendijk de burgers "dubbel ge pakt". "Welke indruk maken wij als raad als mensen er er nu nog over nadenken of zij bezwaar zullen aan tekenen tegen de omvang en vorm geving en ze in de krant lezeh dat de rad het geld alvast beschikbaar heeft gesteld". Zoals bekend was er vorige week voor het eerst een hoor zitting over het plan. Meer dan een "globaal schetsplan" was er volgens het PZ-raadshd toen nog niet te zien. Van echte inspraak is geen sprake, vindt Ooijendijk. Zoeter- woudenaren zijn op vakantie of staan op het punt dat te gaan doen: "Als wij als raad nu akkoord gaan, maken wij ons belachelijk". Schoenendoos Behalve door een onfatsoenlijke ruimtelijke ordeningsprocedure pakken CDA en WD de burger ook in financieel opzicht, aldus de PZ'er. De Zoeterwoudenaren beta len per jaar twee ton meer "voor een prestigeobject" dat bovendien niet oogt en niet in de omgeving past. Ooijendijk vindt het maar een "schoenendoos" die nog te groot is ook. Er komen namelijk meer werk plekken dan er ambtenaren zijn. Ei gen kamers voor de wethouders zijn niet nodig, volgens PZ. "Wij zijn be nieuwd hoe veel uur per maand die gebruikt gaan worden". Ook een leeszaal voor raadsleden is overbo dige luxe: "PZ kan ook thuis lezen". CDA, WD en burgemeester Houdijk denken daar totaal anders over. Het huidige gebouw zou te weinig ruimte bieden en niet toe gankelijk genoeg zijn voor rolstoel gebruikers. Vertrouwelijke ge sprekken met burgers moeten bij gebrek aan spreekkamers op de gang worden gevoerd. Herverde ling van de bestaande ruimte leidt tot "pijpeladen", aldus WD-voor- man Mulder. Hij wees er op dat re novatie van het oude deel van het gemeentehuis net zo duur is als de nu voorgestane nieuwbouw. Bovendien zakt het niet onder- heide gebouw steeds verder de grond in en treedt scheurvorming op. aldus de voorstanders. Ooijen dijk probeerde CDA en WD te ver leiden tot harde standpunten over eventuele overschrijdingen van de genoemde drie miljoen gulden. W- D'er Mulder zei dat hij nieuw meu bilair en de nieuwe vloerbedekking niet "meerekent" en dat hij er ver der van uit gaat dat door de inscha keling van een externe bouwcoördi- nator overschrijdingen worden ver meden. CDA'er Hogenelst maakte duidelijk alleen overschrijdingen te dulden als die het gevolg zijn van loonkostenstijgingen. Daarop kan de gemeenteraad van Zoeterwoude immers geen invloed uitoefenen. Burgemeester Houdijk meldde dat gebruik zal worden gemaakt van het bestaande meubilair. In no vember van dit jaar zullen de werk zaamheden beginnen. Nieuw psychiatrisch rapport Wassenaarder WASSENAAR/DEN HAAG - Het Haagse gerechtshof heeft de strafzaak tegen een 46-jarige Wassenaarder aangehouden, voor een nader psychiatrisch rapport. Het hof deed dit op verzoek van de man, die er van wordt verdacht jarenlang gemeenschap met zijn dochter te hebben gehad. Door de rechtbank in Den Haag was de Wassenaarder hiervoor veroor deeld tot vijfjaar gevangenisstraf, nadat de officier van justitie zes jaar had geeist. De man zou van 1976 tot 1987 gemeenschap met zijn in 1965 ge boren dochter hebben gehad* Wanneer ze niet meewerkte werd zij bedreigd -en geslagen. Het slachtoffer lijdt als gevolg hier- WASSENAAR - De twee Wassenaarse jongerencen tra, Time Out en Nieuw Nije- velt. moeten onder één dak, het dak van de huidige ac commodatie van Time Out. Alle plaatselijke partijen zijn het eens met dat streven van burgemeester en wethou ders maar willen over de in vulling van dat streven na de zomer verder praten. Dit bleek gisteravond tijdens een vergadering van de raadscommissie voor welzijnszaken, bejaardenbe leid en jeugd- en jongerenwerk. De jongerencentra voelen niets voor de plannen en hebben dat de afgelo pen maanden via spandoeken bij Nieuw Nijevelt, vele brieven en har de uitlatingen duidelijk laten blij ken. De twee centra zouden zich op andere doelgroepen richten en een andere identiteit hebben. In één ge bouw zou die identiteit verloren gaan en vrezen ze dat een van de twee het onderspit zal moeten del ven. Time Out had het gisteren dan ook over een afbraakbeleid voor het open jeugd- en jongerenwerk en laakte, samen met Nieuw Nijevelt en de Wassenaarse Raad voor Jeugd en Jongeren, de overvalsstrategie van de gemeente. De twee centra weigerden dan ook in een stuurgroep plaats te ne men waarin alleen over die veraf schuwde samenvoeging gepraat zou mogen worden. De verschillen de fracties hadden daar begrip voor maar betreurden het bovenal. Ze verzochten de jongeren terug te ke ren naar de onderhandelingstafel. Alleen daar kunnen resultaten wor den geboekt. Richtten de meeste partijen hun advies tot de jongeren, de PvdA deed tevens een dringend béroep op welzij nswethouder Wensveen. In het gesprek moet klaarheid ko men over onzekere factoren als het verlies van de identiteit, maar valt niet onder de 'gebouwelijke inte gratie' uit te komen. "We moeten wat dat betreft geen valse hoop te geven", aldus PvdA-fractieleider Goulooze. Lag het aanvankelijk in de bedoeling Nieuw Nijevelt in ja nuari 1990 te laten verhuizen, Wens veen zei gisteren dat het voldoende is wanneer de raad dit jaar een be slissing neemt. Uitgestoken hand De wethouder bleek bereid te pra ten zonder te eisen dat de gespreks partners hun verzet opgeven tegen het onder één dak brengen van de twee centra. De partijen, die tijdens een groot aantal besloten vergade ringen op één lijn waren gekomen, hadden het over een 'uitgestoken hand' en die uitgestoken hand moest worden aangegrepen. Wervend betoogde D66-raadslid De Vries dat er ook voordelen kle ven aan het plan: "Als de centra minder geld aan huur kwijt zijn, hebben ze meer geld voor activitei ten. Na de samenvoeging zijn de centra altijd telefonisch bereikbaar en zal de loop er makkelijker in te houden zijn. De oefenruimte voor bands zal in boerderij Ter Weer, aan de rand van Wassenaar, minder ge luidsoverlast geven dan het bij Nieuw Nijevelt doet". De twintig jongeren en jongeren werkers op de tribune leken daar weinig voor te voelen en Time Out- beroepskracht Van den Oever had een plastische omschrijving klaar: "We krijgen de strop, we mogen al leen nog het touw uitkiezen". Aanvankelijk zou het multifunc tionele gebouw waar Time Out ge bruik van maakt alleen een oefen ruimte voor bands erbij krijgen, gis teren maakten PvdA en D66 zich warm voor een ruimte waar Nieuw Nijevelt de inloopfunctie kan waar maken. De WD vroeg naar de mo gelijkheden van aparte ingangen voor de twee centra en het op ande re uren gebruiken van de grote zaal. "Als de ruimtelijke problemen goed worden weggewerkt en ieder eigen ruimten krijgt, lost dat de identi teitsproblemen grotendeels op", motiveerde WD-raadslid me vrouw Vegter haar vragen. Hoewel ze blij was met de vele in formatie van de jongeren, had ze zich gestoord aan een zinssnede in een open brief van een jongeren werker van Nieuw Nijevelt. Vol gens hem geeft de gemeente het open jongerenwerk 'een fooitje'. De VVD ziet dat anders en vindt juist dat er grote bedragen omgaan in het open jeugd- en jongerenwerk. De centra krijgen samen 3,5 ton per jaar en ook de kapitaalslasten van de ge bouwen drukken op de schouders van de gemeente. Bezuinigen De partijen lieten stuk voor stuk weten dat het hun niet "koste wat het kost" te doen is om besparin gen. De financiën zouden niet zwaarder wegen dan kwaliteit en kwantiteit. Wél moet er wel een re delijke verhouding zijn tussen sub sidiegelden en aantallen activitei ten en aantallen deelnemers. In hun nota geven B en W aan dat die ver houding de laatste vijf jaar een beetje zoek is geraakt en de ver wachte vergrijzing zou dat proces wel eens kunnen versnellen. "Een van de instellingen wil een deskun dige inschakelen om naar de organi satie te kijken en dan geef je al aan dat er iets mis is", zei Wensveen. Die ontwikkeling baart het dage lijks bestuur zorgen en de partijen onderschreven die zorg gister avond, al wilde de VVD een ople ving niet uitsluiten: "Het is dan ook zeker geen afbouwproces". Volgens de plaatselijke subsidievergoeding moet de subsidie omlaag als er min der activiteiten komen en Wens veen denkt dat dat proces makkelij- Ontevreden jongeren volgen de discussie in de Wassenaarse raadscommissie over het verafschuwde plan om de twee jongerencentra onder één dak te brengen. Rechts op de eerste rij Time Out-beroepskracht Van den Oever. ker op te vangen één accommodatie hebben der huisvestingslasten. "Als de twee Het CDA wil "steeds opnieuw de daling van het aantal activiteiten, al- in- prioriteiten heroverwegen" en sluit tijd evenveel geld blijven reserve- op verschuivingen van de welzijnsgel- ren". Volgens de eenmansfractie i de huidige voet blijven doormodde- den niet uit. Ook de WD had het de gemeente te klein i komt een drastische subsi- over "herschikkingen her en der", dieverlaging, dan draai je het open Ook binnen het jongerenwerk zou jeugd- én jongeren werk pas goed de geschoven kunnen worden, nek om", zei Wensveen. En alle poli- "Het open jongerenwerk krijgt zaal tici onderstreepten dat dat niet de een groot deel van de middelen bedoeling is. het jongerenwerk". De wethouder had het over "meer woordvoerder Vreugdenhil. doen met minder geld" en de partij- sloot zich bij die woorden e en zweerden bij een doelmatig, effi- stelde dat binnen het jeugd- e ciënt r bruik te reserveren voor één hard-rockop- treden per maand: "Dat doen we ook niet bij ons eigen Warenar". Nieuw Nijevelt sprak CDA- Jongeren reageerden kritisch. Het D66 zou de gemeente wel degelijk om i en bezuinigingen te doen zijn en bo vendien aast ze op het gebouw van goed gecontroleerd ge- gerenwerk het geld beter te beste- Nieuw Nijevelt langs de gelijknami- gemeenschapsgelden. den is. "Je kunt niet, ongeacht een ge straat. De locatie ligt niet v het centrum, vlak naast het ge meentekantoor en de nieuwe brandweerkazerne. En een raads- meerderheid pleitte twee jaar gele den al voor een onderzoek naar de mogelijkheden op die plek. B en W maakten een schetsplannetje voor zes woningen, maar er zijn ook ge dachten aan een aardig complexje met luxe appartementen. Officieel bestaan deze plannen niet en op luide toon verkondigde wethouder Wensveen dat het "klinkklare onzin" is om te stellen dat de gemeente de grond nodig heeft voor brandweerkazerne en ge meenteflat. Dat de grond wel voor andere dingen gebruikt kan worden en de opbrengsten de extra kosten bij Ter Weer kunnen dekken, meld de hij niet. Voor de suggestie van de be roepskracht van Nieuw Nijevelt om eerst de behoeften van de Wasse naarse jongeren te onderzoeken en dan over integratie te praten, voelde hij weinig. Hooguit zou er zo'n on derzoek kunnen komen als de twee centra al in één gebouw zitten: "We kunnen dan kijken hoe we met min der geld meer kunnen doen". De WD-woordvoerder reageerde iets positiever en wil de suggestie in de fractie bespreken. De kritiek op vele besloten verga deringen viel slecht bij raad en wet houder. Wensveen liet kortaf weten dat "wij kunnen bepalen wanneer we in de openbaarheid treden". PvdA en D66 benadrukten dat er nog geen beslissingen zijn geno men, hooguit is gekeken of partijen ongeveer op dezelfde golflengte zit ten. "Dat is goed en hoeft ons niet te worden nagedragen". De beide par tijen zouden in die vergaderingen de nodige wijzigingen hebben aan gebracht in de plannen en wezen de centra op de 'normale beroepspro cedures'. der psychiatrische behandeling. Voor het hof verklaarde de ver dachte dat hij de hem opgelegde straf niet eerlijk vond en hulp no dig heeft. Daarom was hij in ho ger beroep gegaan. In zijn jeugd zou hij het slachtoffer zijn ge weest van incest en dat hebben deskundigen in eerdere psychia trische rapporten nauwelijks la ten meespelen. Procureur-generaal, mr. P. Bos. zag eigenlijk niets in een her nieuwd onderzoek. Als het er dan toch van moet komen, moet de verdachte onderzocht worden in het Pieter Baan Centrum in Utrecht, opperde de procureur. Daarin volgde het hof mr. Bos. Wel liet het hof de man weten dat het feit dat hij in zijn jeugd met in cest geconfronteerd is geweest, zeker geen verlichtende, maar eerder verzwarende omstandig heid is. Op de zitting kwam ook nog een aanvullend proces-verbaal boven tafel. Hierin was er sprake van dat de verdachte ook ontucht zou hebben gepleegd met zijn 3- jarige nichtje. Hoewel de Wassen aarder dit tegenover de politie had bekend, trok hij zijn verkla ring gisteren voor het hof weer in. De procureur had deze zaak ter informatie willen meenemen, maar nu de verdachte de aantij ging onkent is de kans groot dat hij hiervoor apart wordt vervolgd. Wielrenner gewond na botsing met links rijdende bromfietser LEIDERDORP - Door een merk waardige manoeuvre van een brom fietser op de Leiderdorpse Acacia laan belandde gistermiddag een 37- jarige Alphense wielrenner in het ziekenhuis voor de behandeling van een grote hoofdwond. De brom fietser uit Bodegraven liep een lich te hersenschudding op en moest eveneens worden opgenomen. Hij reed om nog onbekende reden aan de linkerkant van de weg en botste ter hoogte van de kruising met de Persant Snoepweg tegen de wielrenner op. Deze kwam direct ten val. De bromfietser, uit balans geraakt, reed door en klapte op een personenauto. Jongen gewond na val VOORSCHOTEN - Een diepe vlees wond en vermoedelijk een hersen schudding hield een 14-jarige Voor- schotense jongen gistermiddag over aan een valpartij op de Jan Steenlaan in zijn woonplaats. Hij gleed met zijn voet van de trapper van zijn fiets, verloor het evenwicht en raakte een stilstaande auto. Emotionele uitbarsting over onwil CDA en WD om kinderdagopvang te subsidiëren ZOETERWOUDE - De fractie van Progressief Zoeterwoude heeft gisteravond de raadsver gadering voortijdig verlaten. PZ-fractievoorzitter Ooijendijk liep de raadszaal na een zeer emotionele uitbarsting over de onwil van VVD en CDA om de stichting kinderdagopvang Zoeterwoude te subsidiëren en om de gemeente een kindplaats te laten kopen. Dat was bij agendapunt 20. De raadsagenda 31 punten. Al bij eerdere agen dapunten, vooral bij die over de nieuwbouw van het gemeente huis, waren er aanvaringen en toonde Ooijendijk zich een ver bitterd politicus. De oppositie-leider wenste na een reeks van gvd's en andere kracht termen en B en W en CDA en WD "allemaal de kolere" toe en wgs ver dwenen. Vice-fractievoorzltter A. Ringersma vroeg prompt een schor sing aan. Na tien minuten deelde hij de tegenstribbelende burgemeester Houdijk mede dat hij en fractiege note Kolff het voorbeeld van Ooij endijk wensten te volgen. Mev Batelaan (PZ) was met vakantie. Ringersma vertelde, alvorens hij de raadszaal verliet, dat de progres sieven enigszins verrast waren door de actie van Ooijendijk gerde te spreken van dent". "Wij zouden direct met hem zijn meegegaan als hij van tevoren over deze actie met ons had be raadslaagd. Maar nu doen we het alsnog". De discussie over de kinder dagopvang, waarbij een PZ-motie geen schijn van kans maakte, is voor PZ het zoveelste bewijs dat de meerderheid van de raad (CDA en WD, goed voor negen van de 13 ze tels) "geen rekening houdt met de niet weg te cijferen minderheid", al dus Ringersma. - Sinterklaas De progressief somde een aantal raadsvoorstellen van de laatste tijd op waarbij volgens hem B en W "wél voor Sinterklaas speelden". Zo gingen ettelijke tienduizenden guldens subsidiegeld naar een nieuw onderkomen voor de post duivenvereniging: "De kinder dagopvang is voor Ooijendijk en PZ een definitief punt. In dat perspec- ZOETERWOUDE - De moties van Progressief Zoeterwoude (PZ) om de stichting kinderdagopvang Zoeterwoude een startsubsidie te verlenen van 35.000 gulden en voor de gemeente-ambtenaren één kindplaats bij het kinderdagverblijf 't Waterhoentje voor 2.000 gulden te reserveren, maak ten gisteravond geen enkele kans in de gemeenteraad Ze leidde 'slechts' tot het voortijdige vertrek van de woedende PZ-voorman Ooijendijk (zie bovenstaand verhaal). Ooijendijk noemde het voorstel dat B en W deden "erg mager''. B en W willën slechts een gemeentegarantie verlenen voor de léning van 35.000 gulden die de stichting wil afsluiten om het lokaal van de Hellebellen aan te passen en in te richten. In het raadsvoorstel melden B en W dat per 1 ja nuari volgend jaar Zoeterwoude "naar alle waarschijnlijkheid" kan reke nen op de "Oortgelden" van het rijk, een bedrag van veertig mille, dat ze dan willen doen toekomen aan de verlaging van de ouderbijdrage. Volgens Ooijendijk toch allemaal "te mager". Hij herinnerde het CDA aan de christen-democratische leus dat "een slimme meid zich goed op haar toekomst voorbereidt". Volgens de PZ'er hebben slimme Zoeter- woudse meiden daar niets aan omdat de gemeenteraad van die plaats hen vervolgens in de kou laat staan. Duwtje CDA-raadslid mevrouw Berkouwer was het volstrekt niet eens met Ooij endijk. Ze erkent dat 't Waterhoentje zeker in het begin een duwtje in de rug kan gebruiken. Reeds nu dienen er zich financiële problemen aan. In september, als 't Waterhoentje begint, is er een bezetting van 75 procent en mist het kinderdagverblijf een kwart van de inkomsten uit ouderbijdra gen. Dat tekort echter kan worden opgevangen door de inzet van vrijwilli gers, vindt Berkouwer. Ook kan de gemeente de huurpenningen zo laat mogelijk innen en misschien zelfs "herzien". "Bovendien vergeet Ooijen dijk de Oortgelden volledig", aldus de christen-democrate. WD-welzijnswethouder mevrouw Graniewski sloot zich daarbij aan. De subsidie die Ooijendijk voorstaat is helemaal niet nodig. Er hoeft slechts een moeilijke periode te worden overbrugd, aldus de liberale. Ook hoeft de gemeente geen kindplaats te kopen. Uit haar inventarisatie zou zijn gebleken dat gemeentepersoneel daar geen behoefte aan heeft en eerst wil weten wat de kosten zijn. Direct hierop begon Ooijendijks woede-uitbarsting. Met zijn vuist op ta fel slaand meldde hij dat hem uit eigen onderzoek was gebleken dat ge meentepersoneel niet eens weet dat de mogelijkheid bestaat om een kind plaats te kopen. Graniewski heeft volgens Ooijendijk helemaal niet gën- ventariseerd. Hij verfoeide het CDA-idee om. vrijwilligers ("gewoon minder gekwalifi ceerde arbeidskrachten") in te zetten. "Ik ben de Oortgelden helemaal niet vergeten. Die zijn echter bedoeld om de ouderbijdragen te verlagen, wij staan een goede exploitatie voor, dat is iets heel anders". En: "Meer dan duizend mensen stemmen op PZ, dat is 30 procent van de Zoeterwoudse bevolking. Dit is nu eens een voorziening die ons aan het hart gaat en die voor relatief weinig geld kan worden gerealiseerd. Vorige keer kwam er wél 25.000 gulden op tafel voor de duivensportvereniging en kijk eens naar al die duizenden guldens die we in de sport steken. Voor CDA en WD is het enige recht van de vrouw het aanrechtNa wat kracht termen was hij weg. Burgemeester Houdijk was wei nig te spreken over de PZ-uittocht. Die noemde hij "niet terecht". Vol gens de eerste burger houdt de Zoe terwoudse gemeenteraad zich aan de "democratische regels" en krijgt PZ "immer de gelegenheid om zijn standpunten naar voren te bren gen". Dat de progressieven bijna al tijd het onderspit delven is het ge volg van de "minderheidspositie" die ze innemen. En die positie is vol gens Houdijk nu eenmaal "een on vermijdelijke gang van zaken in en democratisch spel". Houdijk zegt de PZ-teleursteiling te kunnen begrijpen maar ziet er geen enkele reden in om de raads zaal te verlaten. "Die teleurstelling moetje dragen", vindt hij. "We moe ten verder. U hebt van uw kiezers een mandaat gekregen. Dat moet u vervullen, daarom vraag ik u: blijf'. PZ'er Ringersma, onderwijl zijn koffertje inpakkend, antwoordde de burgemeester dat PZ niet uit te leurstelling de zaal wenste te veria-, ten. "Ik kan nu de woorden niet zo goed vinden maar het heeft te ma ken met botte standpuntbepaling en met merkbare gevoelens van minachting van CDA en WD je gens de oppositie. Wij willen hier mee ook aangeven dat wij serieus hebben geprobeerd ons werk te doen maar dat het niet langer zinvol Van de CDA- en WD-raadsleden was CDA-fractievoorzitter Hoge nelst de enige die het woord nam over de PZ-actie. Hogenelst sloot zich aan bij de woorden van burge meester Houdijk. Hij ontkende ge voelens van minachting voor PZ te koesteren en wees Ringersma er op dat het CDA enkele agendapunten geleden samen met PZ een raads voorstel over de reconstructie van het Gelderwoudse Kerkepad (een fietspad) had veranderd, zeer tegen de zin van de WD en burgemeester Houdijk in. In andere raadsverga deringen waren er 'gelegenheidsco alities' van WD en PZ ontstaan, memoreerde de christen-democra tische voorman. PZ-raadslid Ringersma vertelde buiten voor de deur van het ge meentehuis dat PZ de september- vergadering van de gemeenteraad waarschijnlijk gewoon zal bijwo- U wilt als ondernemer uw doelgroep zo effectief mogelijk bereiken. Dus stelt u zich, als het om adverteren gaat zó op, dat u doelrijpe kansen meteen in pure winst kunt omzetten. Het LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD biedt u volop de gelegenheid te scoren. Met onder andere de pagina's AUTOMARKT - WATERSPORT - ONROEREND GOED - VAKATURES geven wij u zomaar een aantal voorzetten op maat die écht niet te missen zijn. En wat belangrijker is: uw klapt mist ze niet. Want die staat daar, oog in oog met u, in het interesseveld. Als u ook op resultaat wilt adverteren, bel dan 071-161400 Dan geven wij graag de taktiek prijs. LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD. Verrassend veelzijdig in doeltreffend adverteren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15