'Met molenwiek-scène hebben we een goeie beurt gemaakt' voor Margriet Hermans INGEN BRUSSEL (GPD) - De BRT heeft zangeres Mar griet Hermans ingehuurd om tijdens deze vakantie maanden juli en augustus elke dinsdag vanuit de kustplaats Oostende een talkshow te presenteren. Margriet Hermans is een flapuit, goed van de tong riem gesneden en bijzon der aardig in de omgang. „Ik waak er angstvallig over dat het een luchtige show blijft. Tijdens de va kantiemaanden moet je de kijkers niet met loodzware items lastig vallen. Er is al genoeg kommer en kwel in de wereld", lacht ze bree duit. Door Carlos Alleene Haar talkshow wordt door de BRT aangekondigd als een uitdaging voor iedere praat- gast die bij haar in de stoel moet. Ze is de eerste vrouw die in opdracht van de BRT een praatprogramma mag pre senteren. „Ik heb onmiddel lijk ja gezegd toen ik door de producer van het programma werd opgebeld. Ik ben ie mand die van uitdagingen houdt. Dat maakt het leven een stuk spannender." Het ligt in haar bedoeling 'Margriet' uit te bouwen tot een luchtig, informatief en goed muzikaal gestoffeerd programma. „Het concept van het programma moet licht verteerbaar blijven voor de kijkers. Ik bedoel: enkele be kende gezichten die leuk uit de hoek kunnen komen. Tus sendoor zijn er enkele muzi kale optredens gepland. Is dat geen prima idee?" Jeugd „Ik heb een zeer moeilijke jeugd gehad. Ik heb omwille van mijn forse uiterlijk altijd moeten vechten. Niet dat ik voortdurend bespot werd, maar ik werd nooit au serieux genomen. Op die manier heb je het ontzettend moeilijk om jezelf te bevestigen. Ik kom uit een bakkersfamilie waar zeer hard werd gewerkt. Ik had met mijn vader allesbe halve een goeie relatie. Hij was iemand die voortdurend aan de capaciteiten van zijn Margriet Hermans: 'Ik heb een kinderen twijfelde. Toen dacht ik altijd dat er tijd zou komen dat ik kon bewijzen dat ik meer kon dan hij. In middels is mijn vader overle den. Hij is dus geen getuige meer van wat er met zijn doch ter nog allemaal zal gebeu- „Heel erg. Ik was een moei lijk kind. Zolang de mensen me volgden was er geen vuil tje aan de lucht. Ik toonde mijn affectie, maar als ik ie mand niet fijn vond kon ik dat handig verbergen. Op school hadden ze vreselijk veel last met m|j. Ze hebben me twee keer aan de deur willen zetten. Ik lag toen een beetje over hoop met mezelf, ik moest me constant manifesteren." - Je staat bekend als een so ciaal geëngageerd iemand. Er was een tijd dat je aan drug gebruikers onderdak bood. Wat heeft die tijdje geleerd? „Ik heb zeer veel drugge bruikers gekend. Ik heb dat gevaarlijk goedje nooit aange raakt. Als je één keer aan de drugs zit dan is het hopeloos. r moeilijke jeugd gehad...' (foto GPD Je raakt er niet van af en alles eindigt met de dood. Vandaaf dat ik ook zo tegen tabak er„ cohol ben. Ik denk dat de meesten in het begin drugs ge bruiken om te tonen dat ze lef hebben. Door die drugs willen ze zich als helden gedragen. In de periode van de flower po wer wekten druggebruikers de indruk dat ze niemand no dig hadden. Ze hadden hun ei gen wereld gecreëerd waa ze zich goed voelden. Onzin natuurlijk, want ik heb kerels zien vechten vpor een eerste shot. Is dat niet zielig?" Optimist - Waar blijf je je vr6U0ieiid vandaan halen? „Uiterlijk ben ik misschien de eeuwige optimist. Ik kijk nooit terug naar wat gebeurd is, ik kijk altijd uit naar alles wat nog moet komen. Ik be trap er me soms op dat ik bang ben om in het verleden te kij ken. Er is niets waaraan ik echt gehecht ben. Dat altijd maar vooruit kijken heb ik van mijn vader geërfd. Hij was iemand die meteen alle ellen de kon vergeten. Grappige dingen kan ik moeilijk ont houden, maar mensen vergeet ik vrijwel nooit." Stuntman Hammy de Beukelaer zorgde voor actie in 'Floris' MONNICKENDAM (GPD) „Floris? Ja, daar is het allemaal mee begon nen. In '69. Dertien maan den zijn we ermee bezig geweest. Ik heb nog wel eens heimwee naar die tijd. Het was een van de mooi ste perioden uit m'n leven. Geweldig dat ze die serie weer uitzenden. Kan ik ze eindelijk allemaal op video zetten". door Gerard van Engelen Met de herhaling van de twintig jaar oudé jeugdserie Floris - met een budget van bijna twee mil joen gulden toentertijd een mon- sterproduktie van de toenmalige NTS - zijn niet alleen de harten van veel dertigers sneller gaan kloppen, maar ook dat van de 58- jarige Monnickendammer Ham my de Beukelaer. Hij was in 1969 de man achter het spectaculaire stunt- en vechtwerk in de serie en heeft momenteel nog steeds de leiding over een zestien man tel lend stuntteam. „Volgens mij nog steeds het enige in Nederland". Zelf was hij in de aflevering 'De Koperen Hond' te .zien als een zwaarlijvige („Ik weeg nu nog 115 kilo") middeleeuwse kanonnier, die in een hinderlaag werd gelokt: „Ik moest in een lus stappen en dan zie je Floris aan het touw ruk ken, waardoor ik ondersteboven in een boom kom te hangen. In werkelijkheid stonden er nog twee mannen achter de bosjes mee te trekken. En de camera man Ton Buné bleef maar roepen dat het over moest. Vier of vijf keer. Het was hartstikke koud en ik werd maar aan m'n benen van boven naar beneden gejengeld. Dan kwam ik weer op m'n hoofd op die harde grond, dan weer op m'n schouder. Later bleek dat Ton een geintje uithaalde met die jongens die me omhoog moesten trekken. Die stonden daar te kreunen en te steunen, terwijl het er al lang goed opstond". Jongensdroom Het stuntteam was pas drie maan den oud toen de NTS belde. „In die tijd had ik een café in Amster dam. Daarnaast bokste ik en deed af en toe een stuntje. Ik héb nog gefigureerd in films. In het café kwamen veel goeie sportjongens met eerzucht. En als je in je eigen sport net de hoogste tree van de ladder niet haalt, zoek je andere manieren om aan de top komen. Zo kwamen we op het idee van een stuntteam. Logisch eigenlijk, Stuntman Hammy de Beukelaer: 'Soms nog het water in m'n bek als ik de jongens bezig zie....' (foto gpd) want het is een jongensdroom: We gooien auto's ondersteboven, rijden ze in de prak, steken van al les in brand en slaan de boel kort en klein. En het mag allemaal. In plaats van je te arresteren zet de politie zelfs de weg voor je af. Wat wil je nog meer?" „In die tijd waren we met z'n twaalven. Ik heb ze getraind in al lerlei stunts. We oefenden in het westelijk havengebied van Am sterdam met sloopauto's en in de manege namen we paardrijles. We zorgden voor een beetje publi citeit en na drie maanden belde de producent van Floris al. Tegen die tijd konden de meeste jon gens al van paarden vallen." Spoedcursus Öe opnamen van dé jeugdserie, onder regie van Paul (De Vierde Man, Robocop) Verhoeven, na men ruim een jaar in beslag. De twaalf leden van het Beukelaer- team kregen een spoedcursus middeleeuwse vechttechnieken. „Op kosten van de NTS kregen we schermles van maitre De Valk in Haarlem. Zelf zetten we dat dan om in zwaardgevechten, want het moest natuurlijk levens echt lijken". Het meest trots is De Beukelaer nog steeds op de fameuze molén- wiek-scène, die afgelopen zater dag werd uitgezonden. Samen met drie collega-stünters werd hij voor twee miljoen gulden verze- vastgebonden slechteriken aan de draaiende wieken van een mo len hangen. Het hoogste punt was 45 meter. Vanwege de hoge premie mocht de opname niet langer dan een half uur duren: van half twee tot twee uur 's middags. „Om tien voor half twee hingen we al aan die wieken. Die verzekerings agent was helemaal panisch. „U weet toch wel dat u nu niet verze kerd bent', riep-ie steeds", grijnst de Beukelaer. „Het ging goed, hoor, maar een half uur draaien gaatje niet in de kouwe kleren zit ten". Het team van De Beukelaer heeft de wiekstunt nog diverse malen herhaald voor films en mu- sicals. „Daar hebben we echt een goede beurt mee gemaakt". Inhouden Inmiddels is tiet stuntteam be hoorlijk veijongd en, zoals De .l Beukelaer het zelf noemt, geper- j| fectioneerd: „We hebben cou- jij reurs, piloten, parachutisten en l duikers". De opdrachtgevers zit- jü ten overal: in bedrijven, bij de te- levisie en de film. Zelf is hij ge- jij stopt met stunten. „Ik loop ook al tegen de zestig. De souplesse gaat er een beetje af. En dan moetje er- mee ophouden want je kunt ande re mensen in gevaar brengen als j; je te lang doorgaat". En dan, dro- 1 mend: „Toch heb ik het water wel 11 eens in m'n bek staan als ik de pi jongens bezig zie. Dan moet ik me echt inhouden". In de Amsterdamse dierentuin Artis waren gisteren voor het eerst 5 jonge manenwolven te zien. Deze uit Zuid-amerika af komstige dieren werden in april geboren en zijn van nature erg schuw. Gisteren kwamen zij on der begeleiding van moeder Helga naar buiten en werden gevoerd met fruit en kleine knaagdieren. (foto anp> Hamsterkooien Auto's zijn geen hamsterkooien. Dit is sinds gisteren een officiële regel in Groot-Brittannië. Een rechtbank in Exeter veroordeel de een 35-jarige werkloze omdat hij zijn grijs-witte hamster in zijn afgesloten auto had achtergela ten. Zelfs de ter verdediging aange voerde opmerking van de aange klaagde dat hij geen huisdieren mocht houden van zijn hospita, weerhield de rechter er niet van hem te veroordelen tot het beta len van een geldstraf van onge veer 170 gulden en van de gerech telijke kosten van zo'n 350 gul den. De rechter hield de veroordeel de voor dat de waterbak van zijn „autodier" leeg was, dat het loop rad te klein was en dat het voer van het beestje vermengd was met vuiligheid. Sinatra-sauzen Frank Sinatra (74) brengt behalve liedjes nu ook spaghetti-sauzen op de markt. Daartoe heeft hij een maatschappij opgericht, Artanis, oftewel Sinatra van achteren naar voren gespeld. Degenen die bij Sinatra hebben aangezeten moeten het nieuwe produkt kennen. Hij bereidt dé saus al jaren thuis. „Al jaren heb ik aardige complimenten ontvan gen over mijn kookkunst" zei Si natra gisteren. William Armani- no, president-directeur van Ar- manino Foods of Distinction wil optreden als directeur van de nieuwe onderneming. Pink Floyd Het concert dat Pink Floyd afge lopen weekeinde in Venetië heeft gegeven, zal de stad nog lang heu gen. De coalitie van communi ten, socialisten, republikeinen e groenen staat op springen en de burgemeester heeft zijn ontslag aangeboden omdat hy zich mede verantwoordelijk voelt voor d< troep en de aangerichte schade. De gemeenteraad hield eei emotionele zitting die tot diep ii de nacht van maandag op dinsdag duurde. Woedende conservatieve raadsleden maakten burgemees ter Antonio Casellati uit voor „su perclown" en „kletsmajoor", maar een meerderheid van raad vond dat hij toch mocht a blijven als burgemeester. Circa 200.000 fans uit heel Euro pa waren naar de sthd gestroomd om het optreden mee te maken. Na hun vertrek bleek het histori sche centrum van de stad te zijn veranderd in een slagveld van vuilnis en drek. Ook bleken beel den van het Dogenpaleis niet be stand tegen het enorme geluids volume dat de versterkers van Pink Floyd produceerden en ren er brokken marmer naar neden gekomen. z/er u onfwikkêung in pe richting van eenh&p 8inn6n p££6 2" P£TS£R £NOE IA AR!

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18