Groten stellen Alpenoffensief uit PR-man Dokman: 'Valpartij doet het goed in Nederland' Verbruggen schrijft Post de regels voor SPOoTTV Harde wind blaast Holland in de zeilen Longo haalt opnieuw uit TOUR '89 Geloste Fignon verwacht fatale tik Met rugnummer 35: WOENSDAG 19 JULI 1989 PAGINA 13 BRIANCON (GPD) Rien Dokman, sinds vorig jaar huizend in Hoogeveen, is een glad van de tong riem gesneden jongeheer (34). Ideaal voor iemand die zijn geld in de public relations-sfeer wil verdie nen. Dokman is, hoe kan het anders, op z'n pootjes terechtgekomen. Bij het Hoogeveense (transport- verzekeringsbedrijf TVM doet hij het werk waarvoor hij geknipt is. Tachtig procent van de werven de praatjes die Dokman verkoopt, zijn gewijd aan de wielerploeg van TVM. In de Tour de France is Rien Dokman derhalve ook van de partij. Voor de eerste keer, evenals zijn ploeg. Dat het er in d maffe circus niet keken, daar is Dokman onderhand ook wel achtergekomen. Zaterdag, na de aankomst in Gap, werd zijn auto (niet van de zaak) ge volslagen ontvangen gasten door wordt ge- i wordt be- Dokman: "Ja, ik heb veel contact paald welke gast in welke auto met het thuisfront. We krijgen ook komt te zitten. Daarna bij de start veel artikelen opgestuurd. We zijn wat praten met journalisten volgens nog even terug naar het ho- hebben geslapen. Om verschijnt erg tevreden over de aandacht die i de media krijgen. Op de tv ramd door een haastige 'motard' te kijken of er niets achter is geble- We zitten met Rob Kleinsman en ven. Ook bel ik de thuisbasis in Jantje Siemons, gefilmd tijdens een Hoogeveen altijd nog even voor de valpartij, zelfs in de leader van het mogelijk gaatje. Dat ging natuurlijk laatste stand van zaken. Vervolgens dagelijkse Tour-journaal, die het in paar ga ik naar de plaats van aankomst. Nederland erg goed schijnt te doen. Het eerste dat ik daar doe, is kijken Bij de radio komen we nog beter of het hotel in orde is, de kamers aan bod en ook over de kranten heb- naar behoren zijn ingedeeld en of er ben we niks te klagen". Maar je hebt de champagne nog Maar verder gaat het goed'. Dokman: "Jawel hoor. Fantas- ook kamers zijn gereserveerd e gasten. Dan ga ik naar de pers- niet kunnen ontkurken? t. Een l r mijn auto e bel ik met Cees Priem, onze ploeg- Dokman: Nee, maar die hebben we wel koud staan. Het scheelde trouwens niet veel. Skibby is twee tisch mag ik wel zeggen. Het pas laat bekend dat we naar de Tour zaal om er tv te kijl mochten. We hadden alles al wel de aankomst ga ik i een beetje voorbereid, maar het draaiboek moesten we toch gehaast leider. Dat is makkelijk, want dan keer dichtbij een ritzege geweest en maken. Gelukkig klopt het allemaal en geeft voldoening als je er inten sief mee bezig bent geweest". Hoe zien jouw dagen er in de Tour kom je bijvoorbeeld te weten of onderweg iets bijzonders met onze renners is gebeurd. Valt er iemand uit, dan kan ik direct maatregelen uit? nemen. Na het eten nog weer even Dokman: "Nou, ik sta om een uur naar de perszaal voor de contacten zijn als of zes, half zeven op. Na het ontbijt met journalisten en ten slotte het kunnen neem ik met Priem de lijst met de te avondoverleg. Daarin wordt onder vooi meer het programma voor de vol- zig" gende dag doorgenomen. Om een uur of tien ben ik met mijn werk klaar". Je zult ongetwijfeld nauwlettend in de gaten houden wat er in Neder land over jullie ploeg wordt gezegd en geschreven. Scoren jullie een beetje goed in de publiciteit? ook Schurer werd een keer tweede. Toch zijn we niet ontevreden. Onze doelstelling was: niet afgaan. Daar in zijn we, denk ik, toch wel ge slaagd. Het zou helemaal grandioos ncfg een etappe zouden nnen. De motivatie er- gelukkig nog volop aanwe- WARMOND - Met opvallend groot gemak heeft Holland de 69ste Kaag- week gewonnen. Gisteren, tijdens de vierde en laatste teamwedstrijd kwamen de Friezen er in de verste verte niet aan te pas. Kennelijk blies de onstuimige noordwesten wind in het voordeel van teamcaptain Mar tin Heineke en zijn mannen, want Holland begon sterk en verbeterde waar mogelijk de ingenomen posi ties. Met 20 3/4-34 (strafipunten boekte het een onwaarschijnlijk grote dagzege, die een duidelijke eindoverwinning (104-121) voor de thuiszeilers opleverde. Heineke, na afloop van een wed strijd niet altijd de spraakzaamste, kwam nu woorden tekort om zijn manschappen te loven. "Ik ben ui tersttevreden", zei de Loosdrechtse zeilmaker met een brede glimlach. "Na zo'n harde wedstrijd zo afgete kend winnen, dat geeft me veel vol doening. Vooral de loefduels beslis ten we regelmatig in ons voordeel. Verder waren de Friezen gelijk waardige tegenstanders". Dat laatste was enigszins bezij den de waarheid, want onder de rui ge omstandigheden (bij vlagen windkracht zes) kwamen de Hol landse regenbogen veel beter tot hun recht dan de Friese. Aan schip- perskunst ontbrak het Heineke en de zijnen al evenmin, zodat na de start eigenlek maar één vraag cen traal stond: hoe groot wordt de Hol landse overwinning? Dat nam niet weg dat de onderlin ge duels tussen de gewesten boeien de taferelen opleverden. Vanaf het begin, toen Boris Bayer en Peter Hoogendam zich aan de kop van het veld nestelden, trok Holland daar bij aan het langste eind. De opmars Je wilt wel weer terugkeren in dit Dokman: "Ja, dolgraag! Dat zou namelijk betekenen dat we er vol gend jaar met onze ploeg weer bij zijn. Niets liever dan dat". DICK HEUVELMAN Geen ruimte voor paniekreacties BRIANCON (GPD) - "Mocht Peter Post met het plan rondlopen Greg LeMond voor alleen de komende Tour de France te contrac teren, als een soort uitzendkracht, dan zal dat niet kunnen door gaan". De voorzitter van de profsectie van de UCI, Hein Verbrug- gen, is duidelijk in zijn standpunt. Post lijkt weer eens in paniek, na de magere resultaten in deze Tour de France, is driftig op zoek naar een tweede kopman, en heeft wat gefilosofeerd over de huidi ge gele trui, Greg LeMond. Verbruggen: "Als hij hem een con tract wil aanbieden voor een maand, kan dat niet. Tussentijdse transfers zijn mogelijk, mits er toe stemming is van de FICP. En als wij die geven, kan een organisatie nog het licht op rood zetten. Zoals vorig jaar is gebeurd met TVM en Van der Velde. Toen wilde de Tour-directie ook niet dat ploegen zich op die ma nier in de Tour kochten". Verbruggen noemt de LeMond- De Tourdirectie speelt met de ge dachte in de ronde van volgend jaar veel meer wild cards te vergeven. Dit jaar rijden de eerste 18 ploegen van het FICP-klassement de Tour, en werden vier teams toegevoegd. Verbruggen: "Men spreekt nu voor 1990 van maximaal 16, mini maal 12 ploegen van de FICP-lyst en de rest vrijkaarten. Leblanc heeft toch de indruk, dat er te veel zwak ke ploegen meerijden. Ik heb daar speculatie een 'typische paniekre- geen bezwaar tegen. De FICP-lijst i; actie' van Post. "Het is geloof ik eigenlijk alleen bestemd voor de voor het eerst, dat zijn hoogste baas wereldbeker", in de Tour is, en dan begint hij een Laurent Fignon heeft vorige beetje wild om zich heen te slaan", week geroepen, naar aanleiding van Ook Posts reactie op het uitsluiten de valpartijen op weg naar Montpel- Rien Dokman: "We hebben de champagne koud staan' BRIANCON (ANP) - Jeannie Longo, die maandag haar mees terschap bewees in de klimtijdrit uit de vfouwentoyr, heeft die prestatie een etmaal later her haald in de zesde rit. De Francai- ce zette aan bij de beklimming van de Izoard en bleef vervolgens uit het beeld van de concurrentie. Maria Canins was opnieuw de enige die Longo enigszins partij kon geven. Haar verlies bleef be perkt tot iets minder dan twee mi nuten, niet in het minst doordat zij in de afdaling wat meer risico nam dan de komende winnares van de Tour Feminin. Voor de beklimming van de Izoard raakten Monique de Bruin en Monique Knol betrokken in een valpartij, die ontstond door dat twee deelneemsters uit de Sovjetunie met de sturen in el kaar haakten. Olympisch kam pioene Knol, toch al geen klim- geit, zat snel weer op de fiets, ver loor desondanks in de klim der tien minuten op Longo, maar maakte in de afdaling nog een paar minuten goed. Monique de Bruin, in de bergen redelijk sterk voor Nederlandse begrippen, was minder fortuin lijk dan Knol. De Bruin hield aan haar val een armblessure en talrij ke schaafwonden over. Zij moest ten slotte meer dan een kwartier toegeven op Longo en bijna tien minuten op Agnes Loohuis-Dam- veld, die met haar 21ste plaats de beste Nederlandse was. Loohuis is ook in het algemeen klasse ment de hoogst geplaatste uit de ploeg van Piet Hoekstra, 23ste op iets meer dan zestien minuten van Longo. Nijboer nadert laatste plaats BRIANCON (ANP) - Erwin Nijboer heeft in de 16de rit van de Tour zijn voorsprong op nummer laatst, Carlo Bomans, bijna geheel verspeeld. Nijboer, die als laatste binnenkwam, ver loor dertien minuten op de Belg, waardoor zijn afstand tot de ro de lantaarn slonk tot minder dan twee minuten. De commissarissen haalden er nog eens dertig seconden vanaf. Die straf kreeg Nijboer omdat drie keer is geconsta teerd dat hij zich had laten du wen. De Spanjaard Murguialdy kreeg een zelfde straf. Beuke en Kleinsman, Jusdado (Spa) Fidanza (Ita) kregen tien sec< den voor één duwtje. Tolhoek Cabrera (Col) en Pino (Spa) kre gen twintig seconden straf om dat zij gestayerd hadden achte ploegleiderswagens. Van Poppel (te dikwijls ge duwd in de Pyreneeën) schuift Ver bruggen in die richting. "Ik heb gelezen, dat hij de Tourdi rectie beschuldigt van partijdig heid. Dat Leblanc c.s. speciaal op Van Poppel en de Panasonics zou den hebben laten letten. Welnu, in vorige Tours is het misschien an ders geweest, maar in deze ronde maakt de jury zelf uit, wat de com missarissen doen. Eén van hun ma nieren van werken is, dat ze er iede- "Hij én Guimard; ze zouden met el- re dag een ploeg uitpikken, waar ze kaar getrouwd kunnen zijn. speciaal op letten. Dat is in die rit Guimard gaf laatst een interview, Cauterets misschien Panaso- waarin hij zei, dat de wereldbeker- lier, dat het Tourpeloton uit niet meer dan 140,150 renners zou moe ten bestaan. Verbruggen vindt van niet. "Dit is een mooi getal; een kleine 200. Gaat men op minder over, dan zou dat veel te veel geld kosten. Fig non zou door de media eens wat minder op zijn woord moeten wor den gevolgd". Kritiek nic geweest". Samaranch Hein Verbruggen was gisteren niet de hoogste 'sportbaas' in de Touretappe van Gap naar Briangon. Die eer was weggelegd voor IOC- president Juan Antonio Sama ranch, die volgde in de auto van as sistent-wedstrijdleider Albert Bou- vet. Verbruggen en Samaranch spraken wel met elkaar, maar de kans, dat de profwielersport binnen afzienbare tijd olympisch wordt blijft kleiner dan dat Nijboer de Tour de France wint. Verbruggen: "Er moet te veel overhoop. En dat is het niet waard, i keer in de vier jaar. Wieier- cyclus voor een paar verbeteringen vatbaar zou zijn. Nou, als je dat zegt, sta je er toch grotendeels achter. Kwamen er vervolgens drie pagi na's vol met kritiek. Nou ja..". De ploeg-Fignon doet niet mee aan de drie wereldbekerkoersen, in de weekeinds direct volgend op de Tour: Engeland, Canada, Spanje. Super U geeft de voorkeur aan een andere voorbereiding op het (lasti ge) WK in Chambéry. Verbruggen: "Zegt me niks. In het voorjaar kwam Fondriest niet, die doet nu weer wél mee. Een wereldbeker wedstrijd staat of valt niet met me neer Fignon". "Het belangrijkste is, dat we de eerste zondag van augustus in Mon- profs staan onder contract, op de tréal een veld van 140 toprenners loonlijst bij firma's, en dat is tegen aan de start brengen: veel meer het olympisch handvest. Ik zie dat kwaliteit dan vorig jaar. En hetzelf- niet veranderen. Het is niet te verge- de geldt voor 30 juli in Newcastle. Ik lijken met tennissers, want die heb- hoor zelfs al renners praten over het ben allemaal privé-ondernemingen eindklassement. Een Eric van achter zich. Maar ik vind het niet Lancker, die nu vierde staat, wilde erg. We zijn met de profwielersport de Tour laten schieten om zo hoog zo ook al op de goede weg". mogelijk in het WB-klassement te eindigen. En Nulens heeft al ge zegd, dat hjj hem daarbij gaat hel pen. De renners gaan er dus over praten". BRIANCON (GPD) Een Zwitserse veldrijder die de ope- Ton Theunissen^dank zifhulp ningsrit in de Alpen wint. Waar in vroeger jaren echte legen- Heineke die achter elkaar enke- des als eersten de Vars en Izoard beklommen, klauterden de vijfde nu Pascal Richard en Bruno Cornillet als vooruitgeschoven le Friezen 'opving') positie hielp de Hollanders aan een ~t~~u uiterst comfortabele voorsprong. posien omnoo& Ook het hijsen van de spinaker. De groten wilden wel,^maar i extra zeil dat bij ruime wind op de 16de dag J m teerde PDM-ploegleider Jan Gis- bers flauwtjes voor zich uit. Een te vroege uitspraak wellicht, in Brian- de Tour goede diensten kan bewijzen, ging zeer aan elkaar gewaagd, dat Heineke c.s. beter af dan de Friezen, enig bruusk offensief geen sprake gon, met de échte bergritten van wie Peter Schuil, Lex van kon zijn. Geen 'halve finale' Le- l'Alpe d'Huez en Villard-de-Lans Drooge en Sipko Zwart uiteindelijk Mond-Mottet, Fignon-Delgado, nog voor de boeg. Maar: tekenend - - - -zoals de etappe was geafficheerd. Een vroege ontsnapping van 18 man, en ook nu weer de dagwinnaar uit dat gezelschap matineuze vluch ters. Niettemin: een minuscule, maar nederlaag voor Fignon; als laatste drie in het achterveld zeild raakten. Als de Friezen, die in hun oude boten tegen de Hollandse bierkaai leken te vechten, al op revanche be lust zijn, dan kunnen ze in augustus tijdens de Sneekweek toeslaan, Het klavertje vier van PDM - Rooks-Theunisse-Alcala-Kelly was op papier wellicht het sterkst, maar wielerpraktijk laat zich niet vooraf schrijven, zo bleek maar weer eens. Van het top tien-kwartet eigenlijk alleen Theunisse al op Heineke achtte dat niet ondenk- wegtrekkers by Lejarreta en Hamp- 'Alpenhoogte'. Maar hij kon baar, maar beseft ook dat het Hol- sten; lands colléctief momenteel bijzon- Rooks; der hecht is. "De nieuwelingen dag vol twijfels opmars de zesde plaats; dan alleen zijn berg- Theunisse trui (nog) veilig(er) stellen. moedig In de vluchtgroep van 18, die al ploeg doen het boven verwachting volhardende gele trui Greg Le- 4 kilometer ontstond (met Schurer .1n/Tsvnsl c-.., T Ann DnM'n». goed. Met dit team ga ik dan ook ker door". TIM BROUWER DE KONING Lammerts), zat "Als het zo doör gaat, heeft Le- Rudy Dhaenens. "Ik ben wel drie Mond de Tour gewonnen", consta- keer naar achter geweest, om te kij- BRIANCON (GPD) - Een veldrij der die een - op papier - zware Al penrit wint. Pascal Richard staat er sinds gisteren model voor. Op zich niet zo heel verwonderlijk trou wens, want op de weg staat de Zwit ser bij tijd en wijle ook zijn manner tje. Zo werd hij eind juni landskam pioen. Veel meer bijzonders ver meldt zijn conduitestaat dit jaar overigens niet. Wel wekte het verhaal dat de 25- jarige winnaar in Briancon de ronde deed gaan, enige verbazing. Ri chard begon verre van fit aan zijn werk gisteren. "Ik ben op de rust dag naar een crèperie geweest en de pannekoeken die ik daar heb gege ten, zijn een beetje verkeerd geval len. Voor de start had ik een opge blazen gevoel". Toch ging Richard mee in de eer ste de beste ontsnapping, die uitein delijk heel plezierige gevolgen voor hem zou hebben. Richard vertelt waarom: "We moesten als ploeg (Helvetia - red.) eens wat laten zien. Paul Köchli, onze ploegleider, had er al een tijdje op gehamerd. Ik zag twee man van ons meespringen en dacht; ach, waarom zou ik niét eens meegaan". De eerste uren van de vlucht bra ken Richard lelijk op. Pas tijdens de beklimming van de Col de Vars fleurde hij op. In Briancon kon Richard zijn ge luk niet op. "Ik ben trots in mijn kampioenstrui zo te hebben ge vlamd. Zoiets geeft een heerlijk ge voel. Het wereldkampioenschap veldrijden heeft me veel gedaan, maar deze Tourrit toch minstens zo veel. Al moet ik toegeven datje met zo'n overwinning in de Tour veel meer naam maakt. En daarmee is weer geld te verdienen. Zo werkt dat". ken of Alcala er inderdaad niet bij was". En de Belgische knecht had het goed gezien. De kleine Mexi caan had als joker moeten worden uitgespeeld, maar hem ontbraken, zo vroeg in het parcours al, 'de be- Het betekende meteen het einde aan alle offensieve voornemens van de ploeg-Gisbers. Het tempo lag aan beide kanten in vluchtgroep en peloton zó hoog, er waren de dag na de rustdag zó weinig durvers, dat Vars en Izoard onmogelijk het ter rein konden zijn voor een beslissen de aanval van wie ook. Afvalkoers In feite werd er alleen een afval koers in tweede lijn gereden. Ri chard loste Cornillet, maar beiden hadden zoveel voorsprong opge bouwd, dat de groep zich ook in de afdaling niet op de twee (uit de groep van 18) konden storten. Aan aanvallen werd amper gedacht, de vraag was alleen: wie blijft in het wiel bij wie? Op de Vars werd al duidelijk, dat Fignon het opnieuw heel lastig zou gaan krijgen. Hij moest het groepje Delgado/LeMond/Theunisse e.a. la ten gaan. Ook Rooks ondervond toen de naweeën van de rustdag, waarop toch 150 kilometer flink was afgetraind. Later, op de Izoard, kwam Rooks er weer wat door, maar moest Fignon opnieuw 'van de rol'. Als er zich gisteren boven één, nog potentiële kanshebber donkere wolken begonnen samen te pakken, dan was het boven Fignon wel. Hij Winst Havanna ROTTERDAM (ANP) - Havanna heeft zijn kans op de zege in de der de editie van het Wereld haventoer- nooi behouden. De Cubaanse honk ballers wonnen gisteren in een laatste wedstrijd uit de voorronde van Dallas Athletics: 9-1. Als Tai wan vandaag in Rotterdam Neder land verslaat komen de Aziaten op gelijke hoogte. Door winst in het on derlinge duel is de eerste positie dan toch voorlopig voor het favorie te Havanna. De Cubanen namen in de zevende slagbeurt afstand. Een oryuiste worp van pitcher Larry Lee naar het eerste honk bracht Louis Garcia en Jorge Salfran over de plaat. Die punten braken het verzet van Dal las, dat Havanna in 1985 de enige nederlaag had toegebracht. Een beurt later kwamen de Cubanen met drie runs pas goed los. In de slo- tinning bracht het homerun van Rolando Verde met twee man op de honken het verschil op acht punten. Geletrui-drager Greg Lemond (midden) houdt zijn concurrent Pedro Delgado (links) en Gert Jan Theunisse nauwlettend in de gaten. <foto ANP> vond dat zelf ook: "Iedere keer ver wacht ik de fatale tik. Men kan wel zeggen: 'je verliest maar 15 secon den', maar iedere dag een beetje, zet je toch ook op een kansloze positie". Fignon bezweek onder de tem poverhogingen van de drie initia tiefnemers van de dag: Delgado, Mottet en Theunisse. Mottet schuift maar door, zonder op te vallen, heeft er op dit moment van de Tour nog nooit zo goed voorgestaan, maar lykt net iets te missen. Del gado heeft dat beetje extra wel in huis, maar het verlies van Luxem burg lykt LeMond hem toch aller minst te willen pardonneren. Delgado viel een keer of drie aan op de Izoard, maar wie hij er ook af schudde, verontrusten deed het Le Mond allerminst. Keer op keer kwam de gele trui terug in het wiel, om in de afdaling naar Briangon zelfs bij de Spaiyaard vandaan te flitsen. De specialist-daler vecht de Tour kennelijk liever op de klims uit. LeMond: "Er zaten risico's aan; ik had Rooks al twee keer bijna zien wegslippen, maar het móest. Del gado laten zien, dat ik niet bang voor hem ben. Eigenlijk zie ik hem nog als enige concurrent. Fignon is verzwakt, de PDM's staan te ver weg. Als ik de schade op l'Alpe d'Huez tot een minimum kan beper ken, zal Delgado toch een heel veel betere tydrit in Parijs moeten rij den". In de straten van Briangon bleven LeMond en de meegeslipte Mottet niet lang alleen; Delgado, Theunis se, Rooks en Gayant verkregen her nieuwde aansluiting. Rooks: "Het plannetje aan te val len viel in duigen door die vroege vlucht en het hoge tempo, maar ik vond dat niet jammer. Ik kon niet in Jagerman ronde verder in Brussel BRUSSEL (RTR) - Nicole Jager- man heeft in de eerste ronde van het toernooi van Brussel gemakkelijk gewonnen, 6-4, 6-0 tegen Nataija Medvedeva uit de Sovjetunie. Voor Carin Bakkum was het toernooi in de eerste ronde afgelopen, 1-6, 2-6 tegen Leona Laskova uit Tsjechos- lowakije. Brenda Schultz bereikte de twee de ronde van het tennistoernooi door een zege op de Britse Claire Wood. De eerste set ging met 6-2 naar de Nederlandse. De tweede setwinst kwam moeilijker tot stand: 7-5. mijn normale klimritme komen. Moest meer staan dan anders. Ik was maar 90 percent; maar vorig jaar na de rustdag had ik het nog moeilijker. Ik begin er aan te wen nen; als het de tweede dag (vandaag dus, red.) maar goed is". Theunisse: "Ik had misschien met Delgado, Mottet en LeMond van Rooks kunnen wegrijden, maar wat heeft dat voor zin? Dan schuifje misschien een plaatsje op, maar rijd je een ploegmaat de vernieling in. Als je in dit soort etappes alleen komt te zitten, is het niet best met je. Ik bewaar my n kracht liever voor een mooie ritzege". Gisbers: "Als we reëel zijn, moe ten we daar misschien nog wel het meest nadrukkelijk aan denken. Als l'Alpe d'Huez niet de verschil len brengt, die we hopen, dan staat LeMond er heel goed voor". De tijdsverschillen achterin het veld waren nog enorm, maar Nijdam, Hermans, Kleinsman en Nijboer kwamen nog wel op tijd binnen. Nijdam vreest voor de dag van vandaag; hy is verzwakt door darmstoornissen. Theo de Rooy kwam net na de finish ten val over een cola-blikje, en haalde zyn knie open. PETER OUWERKERK WOENSOAG 15.40-16.30 BRT 2: Wielrennen: recht streeks verslag van de etappe Briangon- l'Alpe d'Huez in de Tour de France. 16.10-16.55 BBC 1Sports Crazy (1zes delige serie over opmerkelijke Australi sche sportactiviteiten, met onder andere moddervoetbal en een steekspel op moto- Briangon-l'AIpe d'Huez in de Tour France. 19.00-19.40 Did 3: Aktuelle Stunde: sport. 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport: sportnieuws, uitslagen en wedstrijdversla gen uit de hele wereld. 19.18-20.00 Ned 3: Studio Sport: wielren nen. samenvatting van de etappe Brian gon-l'AIpe d'Huez in de Tour de France. 20.00-21.00 SKY: Wielrennen: samenvat ting van de etappe Briangon-l'AIpe d'Huez in de Tour de France. 21.00-22 00 SKY: Voetbal: WK-kwalifica- tie wedstrijden. 21.50-22.30 Ned 3: Studio Sport. 22.00-23.00 SKY: Gort: terugblik van het Brits open kampioenschap van 1988. 22.25-22.50 BRT 1 Wielrennen: samen vatting van de etappe Briangon-l'AIpe d'Huez in de Tour de France. 23.00-00.30 SKY: Atletiek: Grand Prix Ga la vanuit Rome. 00.30-01.00 SKY: Wielrennen: samenvat ting van de etappe Briangon-l'AIpe d'Huez in de Tour de France. 03.15-03.45 Super: A Tutlo Mare: sport. 04.00-04.30 Super: Skipper Onver sport. 05.00.05.30 Super. Caduto Libera, sport. DONDERDAG 11.50-14.20 BBC 2: Golf: rechtstreeks verslag van de eerste dag van de open Britse kampioenschappen. 14.35-18.30 BBC 2: Golf: rechtstreeks verslag van de eerste dag van de open Britse kampioenschappen.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13