071-161488 071-143480 01720-73933 Faxnummers Leidsch Dagblad Kombinatie Organisatoren: 'Warmond gezellig tijdens Kaagweek' Wassenaar zoekt plek professionele skateboardbaan Drukte bij open dag agrariërs Doesgebied REDAKTIE AD VERTENTIE-AFD ALPHENS DAGBLAD Reder toont gehandicapten 'natte' Kaagweek Lekke band... Drie wijken Leiderdorp verrijkt met speelplekken MAANDAG 17 JULI 1 REGIO LEIDEN Lezers Schrijven De heer Logtenberg. directeur van de Gevulei, zegt vrijdag tegen het Leidsch Dagblad dat hij niets weet van de weggezakte auto en dat het daarom slechts een 'smoesje om de werkzaamheden tegen te houden' Er zullen niet veel mensen zijn die. als zij ergens niet van weten, er gelijk maar van uit gaan dat het dus niet waar. Maar ja. Donderdag aan staande zijn de foto's klaar: de foto van de weggezakte auto en de foto van de in de grond gereden sporen. Volgens de heer Logtenberg is het slechts de veenlaag die sponzig is, de problemen veroorzaakt en toch afgegraven wordt. Gelukkig hebben de medewerkers van Fugro meer verstand van bodemkundige zaken dan de directeur van de Ge meenschappelijke regeling Vuilver branding Leiden e.o.. Zij zullen in hun rapport over het bodemonder zoek wel aangeven dat de bodem behalve het dunne veenlaagje tot circa 12 meter diep bestaat uit blau we knipklei/katteklei. Dat veroor zaakt de problemen! Want na een lange droge periode blijft een 15 centimeter dik veenlaagje heus niet zo maar drassig. Logtenberg zegt dat de tegen standers van de stortplaats zich be zig houden met oude-wijven-praat- jes. Wel, meneer Logtenberg, de door de tegenstanders geraadpleeg de deskundigen, zoals bijvoorbeeld Grondmechanica Delft, hebben wel wat anders te doen dan oude-wij- ven-praatjes te vertellen. Deskundi gen zijn gewoon bezorgd over de rampzalig effecten die het zal heb ben om op die bodem een 23 meter hoge vuilnisbelt te maken en vin den het plan daarvoor van de pro vincie, gemeente en Gevulei ge woon 'dom'. De 'tegenstanders' zijn erg be nieuwd waarom er heden een nieuw bodemonderzoek plaatsvindt. Ner gens voor nodig toch als er al twee bodemonderzoeken zijn uitge voerd, zoals de heer Logtenberg zegt? Verder zegt hij dat Tweede Ka merlid Lankhorst 'eerst eens de wetten goed lezen' moet. Wij zijn er van overtuigd dat jurist Lankhorst meer van wetten weet dan de heer Logtenberg van grondmechanica en milieuhygiëne. 'Ik handel namens de overheid', zegt de heer Logtenberg. Net of dat een excuus is. Het zijn de overhe den die steeds procedurefouten ma ken, bestaande afspraken over de koppeling blijven ontkennen tot ze wel toe moeten geven dat hun eer dere ontkenningen onwaar waren. Overheden die koste wat het kost een stortplaats willen realiseren op dié plaats. De heer Logtenberg doet niets te gen de regels. Nee, de Gevulei dient een plan in voor een stortplaats die niet eens voldoet aan de basiseisen voor gecontroleerd storten! En dat de provincie daarmee akkoord gaat wil niet zeggen dat daarom die mi nisteriële richtlijn maar overtreden kan worden! Ook overheden en or ganen die namens de overheid schijnen te kunnen handelen moe ten zich aan de wetten en wettelijke eisen houden. Heel mooi is de uitspraak van de heer Logtenberg dat 90 procent van het gestorte puin 'gerecycled wordt'. Puin dat niet 'gerecycled' kan worden (doordat het te vervuild is bijvoorbeeld), wordt gestort! Maar inderdaad, er wordt niet zo veel puin gestort. En dat toont maar weer aan dat wij gelijk hebben ge had in al die jaren dat wij zeiden dat het geen 23 meter hoge puinberg wordt (zoals wethouder Den Boeft nog steeds volhoudt), maar een 23 meter hoge uuiiberg. Tenslotte haalt de heer Logten berg zijn gram - op een zeer denigre rende wijze - op de heer Valk die klaagt over de twintig auto's per dag waarmee de heer Logtenberg voor bij komt. Duidelijk is dat de heer Logtenberg of niet weet waarover hij het heeft, of een loopje met de waarheid neemt, of niet kan reke nen (niet best voor een directeur). Twintig auto's. Ja, ja. Acht volle au to's per uur en dus ook acht auto's terug is het absolute minimum om bij 200 werkdagen per jaar en acht werkuren per dag te komen aan de 135.000 kubieke meter die elk jaar gestort moet worden. En als gedeputeerde Van der Vlist zijn zin krijgt en de jaarcapaci teit wordt 'opgerekt' dan voelt de heer Valk elke drie minuten een vrachtauto langs zijn huis dende ren. En daar komen dan nog de au to's bij die het puin brengen en het gerecyclede puin weer komen ha len. Elke minuut een vrachtauto langs het huis van de heer Valk. Gelukkig maar dat de heer Logtenberg 'maar weer heeft ingestemd' met een ge luidsscherm. De heer Logtenberg zou zich moeten schamen voor zijn 'grappenmakerij'. mede namens mevrouw H.J. Dekkers-van Stijn, voorzitter van de Stichting Leefbaar Leiderdorp, mevrouw C.C. van Laar-Graven, technisch adviseur van de stichting. De Kaagweek van dit jaar heeft geen nieuw record bij het eieren gooien voor echtparen in park Groot Leerust opgeleverd. Peter Kiel en Kees van Staveren deden het vorig jaar met hun 17 meter beter dan deze deelneemster. Met het rechteroog dichtgeknepen mikt deze deelneemster aan de ringrijderij op de Beatrixlaan raak. Ook de koetsier heeft meer oog voor de ring dan voor de edele viervoeter. «foto-s Henk Bouwman) WARMOND - Het Kaagweek- weekeinde zit er op, maar War mond feest vandaag en morgen 'gewoon' door en heeft voor za terdag nog de braderie te goed. Die braderie is echter een on dernemerszaak, de droge 'Kaagweek' is het werk van de Vereniging tot Viering van War- monds Feesten (VWF). Volgens voorzitter mevrouw C. van Leeuwen-Langezaal kan het be stuur alleen maar tevreden zijn over de eerste dagen van de Kaagweek. "Eigenlijk is er slechts één streven en dat is dat het gezellig is en het is heel gezellig in Warmond", aldus de praeses. Elke attractie trekt grote aantallen belangstellenden. Voorde gratis rondvaarten over de Kager- plassen moest de boot af en en aan varen en de bosloop door het Bos van Krantz trok zo'n 200 boslopers en flink wat toeschouwers. Park Groot Leerust liep afgelopen week einde herhaaldelijk vol tijdens het eieren gooien, de kindermarkt en tijdens de demonstratie rock and roll dansen van het Warmonds echt paar Henk en Jacqueline Barends. Ook bij de ringrijderij, zondag op de Beatrixlaan, moesten er drang hekken aan te pas komen. De toe schouwers hier vergaapten zich aan Oudhollandse rijtuigen. Behalve om het ringsteken draaide het om ver siering en kleding. Voor vanavond staat er nog een wielerronde voor beide seksen en alle leeftijdscategorieën op het pro gramma. De jongeren van Ut Sloe- pie maken zich op voor het open po dium voor jeugdig Warmonds ta lent op welk vlak dan ook en de ou de gymzaal bij de dorpspomp gaat vanavond open voor de traditionele expositie 'Warmonders exposeren'. Met het jeugdtheater en touwtre kwedstrijden in Groot Leerust en een modeshow bij de dorpspomp wordt de Kaagweek morgen afge sloten. WARMOND - Tot voor kort was voor een rolstoelganger slechts de 'droge' Kaagweek met aller hande evementen aan de vaste wal weggelegd. Dank zij de rol- stoellift die het redersechtpaar van Hulst in één van zijn boten heeft gebouwd, kunnen mensen die slecht ter been zijn nu ook het water op. En natuurlijk niet al leen in de natte Kaagweek. Volgens Elly van Hulst is het al tijd "wel mogelijk" geweest voor rolstoelgangers om met de rond vaartboot mee te gaan, "maar het was altijd behelpen". Haar man Henk, behalve reder ook scheeps timmerman, was het getob en ge sjouw met en het gesjor aan de stoelen op wielen zat en gebruikte de afgelopen winter voor het uit denken en uitvoeren van de rol- stoellift. Het is uiteindelijk de Hudson geworden die met de ver nuftige installatie is verrijkt. Die boot moest toch al doormidden opdat er vijf meter aan de lengte kon worden toegevoegd. Daar door was er meer ruimte voor zit plaatsen en ontstond ook de mo gelijkheid tot een open achter dek. "Dat floreert deze warme zo mer", zegt mevrouw Van Hulst. Bovendien wint de Hudson door het open gedeelte aan populari teit onder de huurders. Rederij Van Hulst vaart namelijk niet al leen rond maar verhuurt ook. Toen de Hudson op de operatie tafel lag, heeft Henk van Hulst in één moeite door de lift er in ge bouwd. De liftkosten bedragen twintig mille. Voor de nieuwe fa ciliteit heeft de rederij geen subsi die aangevraagd. Volgens Elly van Hulst is dat maar goed ook. Ze weet bijna zeker dat ze dan had moeten wachten op uiteenlo pende instanties en daar heeft haar bedrijf allemaal geen tijd voor. "Ook hadden we dan aan al lerlei voorwaarden moeten vol doen. Nu heeft mijn man naar ei gen inzicht kunnen handelen". De Warmondse CDA-wethou- der C. van Schagen zou dit week einde vol belangstelling de lift hebben bekeken. "Misschien dat hij in de gemeenteraad de subsi diëring van rolstoelfaciliteiten aan wal ter sprake kan brengen". De rederij zelf wil het overleg openen met de restaurants waar tijdens de pauzes van de rond vaarten wordt aangelegd. Bij de vaste aanlegplaats in Warmond bij de gemeentehaven gaat nu weliswaar alles op rolletjes maar bij de restaurants blijft het on danks de lift tobben met smalle steigers en wankele loopplanken. Volgens Elly van Hulst is het in de rondvaart met aanpassingen voor rolstoelgebruikers mager tjes gesteld. De lift in de Hudson is, voorzover zij weet, uniek. An dere boten zouden vaak nauwe deuropeningen aan boord heb ben zodat de rolstoelers altijd een beroep moeten doen op de andere reizigers. Alleen die wetenschap al maakt dat menig lichamelijk gehandicapte het water helemaal niet zo uitnodigend vindt. Voor de rolstoelgebruikers van Ma- riënhaven en St. Liduina in War mond ligt dat nu dus 180 graden anders. Rederij van Hulst heeft inmiddels touringcarbedrijven geïnformeerd over de lift. HILLEGOM Een inwoonster van Zaandam is gistermiddag op bruta le wijze het linkervoorwiel van haar personenauto kwijtgeraakt. Zij had haar Volkswagen Golf op het par keerterrein van sportpark De Zand erij in Hillegom geparkeerd. Bij te rugkeer ontdekte ze dat voorband lek was. Toen ze goed keek lagen de velgbouten en de sierdop keurig naast het wiel. Een onverlaat met vermoedelijk een lekke band moet het wiel van de auto hebben ge schroefd en het kapotte exemplaar voor de Zaanse achtergelaten. LEIDERDORP - In de Leiderdorp- se Oranjewijk, Kerkwijk en Buiten hof komen in totaal zes nieuwe speelplaatsjes. De gemeente gaat na de bouwvakvakantie beginnen met de aanleg van de terreintjes op het Burgmeester Brugplein, de Lente kade, de Zomerweide, het stuk tus sen de Steve Bikoplaats en de Dom Helder Camaraplaats, de Anna van Burenstraat en de Beatrixstraat of het Frederik Hendrikplantsoen. Waar de tweede speelplaats in de Oranjewijk moet komen is nog on duidelijk. De gemeentelijke werk groep speelplaatsen heeft een voor keur voor het Frederik Hendrik- plantsoen omdat daar de meeste ruimte is. Nadeel van deze plek is de beperkte verkeersveiligheid door de ligging vlakbij de Irenestraat. De Beatrixstraat is veilig maar biedt daarentegen weinig ruimte voor het plaatsen van speeltoestellen. De toestellen op de nieuwe speel- terreintjes zullen in het gras worden geplaatst. Als de grasmat erg ach teruit gaat door het gebruik wordt de ondergrond aangevuld met schors. WASSENAAR - Een professio nele skateboardbaan in Wasse naar. De plaatselijke skate boardfanaten vroegen er jaren lang om en lijken nu eindelijk succes te hebben. Ambtenaren en bestuurders hebben de vele verzoeken serieus bekeken en in septemberwillen burge meester en wethouders geld voor een baan lospeuteren bij de gemeenteraad. Amsterdamse (36) ramt betonpalen en slaat over de kop in Leiderdorp LEIDERDORP - Nadat een Am sterdamse vrouw met haar perso nenauto enkele betonpalen had los- gereden en verschillende malen over de kop was geslagen, saboteer de zij in de nacht van zaterdag op zondag vier maal een alcoholtest. Volgens een woordvoerder van de politie versterken die weigeringen de indruk dat de 36-jarige dame uit zonderlijk veel had gedronken. Wonder boven wonder raakte de vrouw niet gewond bij de manoeu vres op de kruising Persant Snoep- weg/Provinciale weg 6, voor de deur van AC-restaurants. De Amster damse kwam uit de richting van Leiderdorp en wilde rechtsaf, rich ting Amsterdam. De auto raakte to taal vernield. Volgens een eerste berekening is 50.000 gulden nodig om een baan te realiseren die 13 meter lang is, vier meter hoog en beschikt over de ge wenste geul en het vereiste plateau. Skateboarders noemen dat een haalfpipe en zweren bij een uitvoe ring van licht metaal en kunststof. Om het geld voor de baan bijeen te krijgen kijken B en W begerig naar het Algemeen Investerings Fonds, maar andere dekkingsmiddelen zijn niet uitgesloten. Bij de locatie staat nog een vraag teken. Volgens gemeentevoorlich- ter W. Issendonck heeft de gemeen te een aantal mogelijke plekken op het oog, maar is een zorgvuldige we ging noodzakelijk. Wassenaar kijkt niet alleen naar de behoeften in een bepaalde buurt, maar ook naar mo gelijk vandalisme en het peil van de sociale controle. In oktober 1987 vroegen Wassenaar- se jeugdigen voor het eerst om een skateboardbaan en al snel pikten raadsleden dat verzoek op. Zetten politici het skateboarden vervol gens op een laag pitje, plankatleten liepen de deuren van het gemeente huis en de gemeenteflat plat, zoals Issendonck dat uitdrukt. De her haalde verzoeken en de nadrukke lijke plaats van het skateboard in het straatbeeld maakten de be stuurders duidelijk dat de sport geen eendagsvlieg is. "De rage heeft zich doorgezet en is niet meer weg te denken", om schrijft de voorlichter dat gevoelen. Andere overweging is dat skate- boardgangers voor gevaarlijke situ aties kunnen zorgen wanneer ze draaien en tollen op de openbare wegen. Ongelukken zouden nog niet gebeurd zijn en B en W willen dat graag zou houden. ZOETERWOUDE - Enige honder den mensen bezochten zaterdag de vier Zoeterwoudse veeboeren en de ene tuinder die de deuren hadden opengezet om het 75-jarig bestaan van de plaatselijke afdeling van de land- en tuinbouwbond luister bij te zetten. De nieuwe boerderij van Jac. J. Veldhuijzen aan de Broek- weg 2 leek de meeste belangstelling te trekken. De agrariër zat tot vorig jaar aan het einde van de doodlo pende Westeindseweg, op de grens met Stompwijk. Het land lag een halve kilometer van de boederij en was ook nog eens in stukken verdeeld. Met de ruilver kaveling moest dat worden rechtge trokken, maar er waren complica ties. De gemeente plande een fiets pad over de bewuste grond en de provincie wilde een vogelweidege bied inrichten. Veldhuijzen besloot te verhuizen naar de Broekweg, op de grens met Hazerswoude en Zoetermeer. Had het oude land een oppervlakte van 16 hectare, nu heeft de agrariër 26 hectare tot zijn beschikking en lig gen boerderij en ligstal midden in dit land. Op het groene gras grazen 50 melkkoeien en 50 kalveren en 'pinken'. Volgens de quotumrege ling mag Veldhuijzen 55 koeien hebben en hij wil die groeimogelijk- heid snel benutten. Om de verhuizing mogelijk te ma ken kreeg de Zoeterwoudenaar ver plaatsingssubsidie, maar volgens mevrouw W. Veldhuijzen was dat geen vetpot. "We moesten er veel op bijleggen en we hopen nu maar dat we rendabel kunnen draaien", zegt' ze voorzichtig. De Veldhuijzens zijn behoorlijk milieubewust: "Als het niet hoeft gebruiken we geen kunst mest en wassen we met fosfaatvrije wasmiddelen". Ze hadden gedacht dat de bezoekers daar wel haar zou den vragen, maar het ging zaterdag vooral over het gras, de beesten en de mens.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9