Westers hulpplan Hongarije en Polen Kolenstaking bedreigt produktie Sovjetunie Israëlisch kabinet lost politieke crisis nog niet op Gorbatsjov verrast economische top met brief België en Zaïre leggen diplomatieke ruzie bij Schietpartijen voeren spanning Sri Lanka op gering en leger Panama voeren overleg met oppositie Doden bij gewelddadigheden in Sovjetrepubliek Georgië MAANDAG 17 JULI 1989 BUITENLAND PAGINA 5 PARIJS (GPD/AP) De Europese Commissie en de zeven rijkste westerse landen zullen hun hulp aan Polen en Hongarije opvoeren en beter op elkaar afstemmen. Het moet een grootscheeps hulpplan worden waardoor beide Oosteuropese landen in het vervolg beter in staat zullenzijn zelf hun problemen op te lossen. De twee landen krijgen als het ware economische les in het kapitalisme en het opleiden van moderne managers. plus de Europese Commissie, spra- enorme schuldenlast van de Derde ken zaterdag vooral over de hulp- Wereld door een soepele opstelling Tegelijkertijd heeft de Commissie toegezegd binnen enkele weken een schema voor een noodvoedsel- voorziening voor Polen op te zetten. Vanaf het komende najaar moet dat land vlees, suiker, graan en sommi ge zuivelprodukten van het Westen ontvangen. De voornemens van de Commis sie worden vandaag in Brussel doorgesproken met de ministers van buitenlandse zaken van de EG. Het is nog onbekend hoeveel het hulpprogramma zal kosten. Er wordt geen grote directe financiële hulp uitgekeerd. Door de Commis sie te verzoeken de programma's voor Polen en Hongarije uit te wer ken, lijkt de EG door de 'grote ze ven' als volwaardige partner te zijn geaccepteerd. In 1977, tijdens de economische top in Londen, wei gerde de toenmalige Franse presi dent Giscard d'Estaing aan tafel te zitten met Roy Jenkins, op dat mo ment voorzitter van de Europese Commissie, die de status van 'waar nemer' had. De huidige voorzitter van de Eu ropese Commissie, Delors. zei na af loop van de Wereldtop in Parijs dat de hulp niet alleen de directe nood onder de Poolse bevolking moet op lossen. Zij is ook bedoeld om een proces van economische herv< mingen i plannen voor Polen en Hongarije. Het overleg stond daarbij in het te ken van een open brief van Sovjet leider Gorbatsjov. Hij vroeg de wes terse leiders om een 'constructieve dialoog' over de deelname van de Sovjetunie aan de wereldeconomie. De leiders van de zeven toonden zich vooral verrast over de taal van Gorbatsjov, die over economie sprak zoals dat ook in het Westen gebeurt. "Onze perestrojka is niet te scheiden van de politiek om geheel en volledig deel te nemen in de we reldeconomie", schrijft Gorbatsjov. Hij wil constructief meewerken het oplossen van de economische problemen in de wereld. De Amerikaanse president Bush vindt het nog te vroeg om de Russi sche leider uit te nodigen voor een komende wereldtop. Dat kan pas als de Sovjetunie een meer open en vrije economie krijgt. Hij gaf toe dat ook de Sovjetunie, net als Polen en Hongarije, in de richting koerst van een meer open gemeenschap. Na mens de zeven landen zal de Franse president Mitterrand een positief antwoord zenden aan de Russische leider. BRUSSEL (GPD) - Belgie en Zaï re hebben hun diplomatieke twist, die meer dan acht maanden heeft geduurd, bijgelegd. "Alles wordt weer zoals het was", zei de Belgi sche minister van buitenlandse za ken Eyskens gisteren, nadat Belgie en Zaïre een akkoord over de ont wikkelingshulp hadden getekend. De Belgische premier Martens en de Zaïrese president Mobutu wer den het er zaterdag in Parijs over eens om de situatie van voor de cri sis van vorig najaar te herstellen. België scheldt de voormalige ko lonie (Kongo) vrijwel alle nog open staande schulden, ter grootte van meer dan 10,7 miljard frank (600 miljoen gulden), kwijt. Ook worden de ontwikkelingsprojekten weer hervat en mag de Belgische lucht vaartmaatschappij Sabena weer vier maal per week op Kinshasa gaan vliegen. Volgens Eyskens worden de be trekkingen 'genormaliseerd'. Het nieuwe verdrag tussen België en Zaïre zal in het najaar worden be krachtigd in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. De Marokkaanse koning Hassan II heeft de laatste zou zijn als de hele Zaïrese staats- maanden intensief in het conflict schuld. tussen beide landen bemiddeld. Mobutu zou volgens die verhalen De problemen ontstonden na het 30 procent van alle inkomsten van officiële bezoek dat premier Mar- zijn land voor zichzelf opeisen. Hij tens in oktober vorig jaar aan Zaïre bracht. Mobutu rekende erop dat België de Zaïrese schulden zou kwijtschelden. Maar het aanbod van Martens ging niet verder dan een kwijtschelding van vijf procent van die miljardenschuld. bezit voor miljarden guldens, die zijn belegd in onder meer tal van kastelen in België, Frankrijk en Spanje en in Zaïre zelf. terwijl zijn land economisch aan de rand van de afgrond balanceert. Uit woede over deze 'hetze' in de Belgische pers bevroor Mobutu de verbolgen ^betrekkingen met Belgie. sloot de Zaïrese staatsbedrijven bij onze ken. Zijn woede nam nog toe toen derburen en verplaatste die vervolgens in de Belgische pers i terst kritische verhalen verschenen over Mobutu en zijn enorme privé- vermogen dat vrijwel even groot Frankrijk, en gelastte de 13.000 Zaï rese studenten in België om hun studie te staken en naar Zaïre terug te keren. In de praktijk kwam van dat laatste overigens weinig terecht. De spanningen tussen Zaïre en zijn voormalige koloniale overheerser namen alleen maar toe, ondanks en kele bezoeken aan Kinshasa van de Belgische minister van buitenland se zaken Tindemans. Maar Tindemans werd niet ge steund door zijn eigen kabinet. Toen hij in februari van weer een reis naar Zaïre terugkeerde met de melding dat de problemen zo goed als uit de wereld waren, werd hij minder dan een dag daarna door premier Martens gecorrigeerd: "De situatie is slechter dan ooit", zei die toen. Verbetering kwam er pas toen de Marokkaanse koning Hassan zich als bemiddelaar met de crisis ging bemoeien. Hassan en Mobutu heb ben een goede relatie, en ook met Martens bleek hij goed uit de voeten te kunnen. Vorige maand resulteer de dat in een eerste ontmoeting tus sen Martens en Mobutu in Frank rijk. Zaterdag werd in Parijs tussen de twee definitief 'de vrede' gete kend. an economiscne nervor- gang te zetten, de inflatie G-Dlllci te bestrijden en te zorgen dat bin nen twee jaar de vraag naar goede ren en het aanbod er kaar zijn afgestemd. De regeringsleiders van de VS. verdere politieke verklaring herhaalden de zeven regeringslei- beter op el- ders hun kritiek op het optreden van de Chinese overheid tegen de dissidente studenten en arbeiders. den er niet in de andere deelnemers te overtuigen van de noodzaak de l-c pO'piqTlO' inwoners van Hongkong uitzicht te bieden op een eventuele reddings actie. De Zeven vragen de Chinese lei ders om de omstandigheden te scheppen waardoor het isolement doorbroken wordt. Ook willen zij dat dat China het mogelijk maakt dat het Westen weer met dat land gaat samenwerken. Dat moet geba seerd zijn op een hervatting van de politiek naar meer vrijheden en eco- PANAMA-STAD (AP) - In Panama nomische hervormingen en open- Vertegenwoordigers van 'de andere economische top' in Parijs kouden een verklaring op waarin staat dat het zj.n troepen niet ontwikkelingsbeleid van de rijke industrielanden drastisch moet worden veranderd. Aan 'de andere economische hegft teruggetrokken. de zeven armste volken van de wereld deel, te weten Bangladesh, de Filipijnen, Zaire, Mocambique, Haïti, Burkina Faso en een delegatie van indianen uit het Amazonegebied. De 'armen' pleitten er onder meer voor om internationale instellingen als de Wereldbank en het Internationaal Monetair Fonds te democratiseren, een verbod op westerse leningen voor het aankopen van wapens en het vermijden van milieuschadelijke opwekking van energie. <Foto EPA> India voelt e autonomie voor de Tamils in het noordoosten van het eiland, maar daarin zit volgens de Indische pre mier Gandhi te weinig schot. De speciale afgezant van Gandhi, die vorige week in Colombo was voor besprekingen met de Srilankaanse regering, heeft de pre mier in Islamabad verslag gebracht. Na afloop van zijn officieel bezoek aan Pakistan zei Gandhi op een persconfrentie dat Sri Lanka al lang uitelkaar was gevallen als hij twee jaar geleden niet de Indische vrede stroepen erheen had gestuurd. Terwijl de Indische troepen nog twee weken'hebben voordat het ul timatum van Sri Lanka afloopt, lig gen de standpunten van de twee landen nog even ver uit elkaar. Gan dhi en president Premadasa staan onder grote druk van hun thuisfron ten om geen concessies te doen over de kwestie van de aanwezigheid van de Indische vredestroepen in het noorden en oosten van Sri Lanka. India heeft geweigerd nog verder met Colombo te onderhandelen, zo- niets voor de 45.000 lang de Srilankaanse minister SINGAPORE (GPD/AP/Rtr) - De Srilankaanse regering heeft een uit gaansverbod ingesteld in dertien gebieden in het westen van het land en het leger volmacht gegeven hard op te treden tegen het linkse Singa- lese Volksbevrijdingsfront, dat de regering met geweld omver wil wer pen. De onrust is daar toegenomen na schietpartijen het afgelopen weekeinde tussen Indische en Srilankaanse troepen in het noor den van het eiland. Vrijdag vielen bij een schietpartij aan beide kanten twee doden, zater dag werden nog twee Indische mili tairen doodgeschoten door het Srilankaanse leger. Beide partijen houden het vooralsnog op een ver gissing, maar New Delhi sluit 'be wuste provocatie' niet uit. Enkele uren tevoren had de Srilankaanse minister van buitenlandse zaken Wijeratne gewaarschuwd dat de Srilankaanse troepen de Indische vredesmacht van hun grondgebied zouden verdrijven, wanneer New 29 juli man sterke legermacht terug te buitenlandse zaken zijn dreigement zijn vertegenwoordigers 1 gering en het leger met leiders van de oppositie gisteren besprekingen begonnen in een poging een eind te maken aan de politieke crisis in het land. Maandag wordt het overleg voortgezet. De ontmoeting is het resultaat heid. In de slotverklaring die de zeven staats- en regeringsleiders plus Del ors gaven pleitten zij eendrachtig voor verstrekkende maatregelen ter bescherming van het milieu. De lei ders bereikten in grote harmonie 'ereenstemming over hun slotver- satie de bemiddeling van de Organi- klaring die werd voorgelezen door Amerikaanse Staten de Franse president Mitterrand. (OAS). Voor het eerst bleek het Pa- Een bijeenkomst die gistermiddag was gepland kwam daarmee te ver vallen. In de verklaring wordt veel aan- t£ dacht geschonken aan de noodzaak maatregelen te nemen ter be- i het milieu. Presi de VS, de Britse pre- Thatcher en de Westduitse reactie van oppositieleider Endara bondskanselier Kohl hadden leger, dat altijd had gezegd niets met onderhandelingen te ma ken te willen hebben, bereid tot een ontmoeting mét de oppositie luisteren naar haar1 eisen. "Het was geen debat. De partijen scherming maakten ieder hun standpunten in dent Bush alle openheid bekend", zo luidde de WASHINGTON (GPD) - De Amerikaanse regering heeft be sloten de militaire hulp aan de Afghaanse rebellen op te voe ren, als reactie op de sterk toege nomen Russische wapenzen dingen aan de Afghaanse rege ring. Volgens een in de Was hington Post van gisteren geci teerde anonieme regeringsfunc tionaris hebben de Sovjets, sinds zij in februari hun troepen uit Afghanistan terugtrokken, voor 400 tot 600 miljoen gulden per maand aan wapentuig naar Afghanistan gezonden. Dat heeft het strijdbeeld dras tisch veranderd, aldus de Ame rikanen. Aanvankelijk was het Witte Huis ervan uitgegaan, dat de rebellen, de mudjaheddin, de door de Sovjets geïnstalleerde regering in Kabul binnen enkele maanden omver zouden wer pen. Maar als gevolg van de mas- Meer wapenhulp VS aan rebellen in Afghanistan sale zending van ook geavan ceerd Russisch wapentuig is die verwachting niet uitgekomen. Integendeel, de rebellen hebben het de afgelopen maanden zwaarder dan ooit te verduren gehad. Dat komt voor een deel door dat het Afghaanse leger nu de beschikking heeft over zware Scud-raketten. Van die raket ten, die twee miljoen gulden per stuk kosten, zijn er de afgelopen maanden zeker 500 op guerilla- posities afgevuurd, aldus de in de Post geciteerde functionaris. Bovendien zijn de Afghanen stellingen van rebellen gaan be stoken vanuit bommenwerpers die zo hoog vliegen dat ze voor de Amerikaanse Stinger-raket- ten van de mudjaheddin onbe reikbaar zijn. Tot de Sovjets zich uit Afgha nistan terugtrokken, waren de Stinger-raketten een wapen dat de rebellen met dodelijke effec tiviteit gebruikten. Honderden Russische aanvalsvliegtuigen en helicopters werden ermee uitgeschakeld. Sinds de Russi sche terugtrekking hebben de Amerikanen de zending van Stinger raketten en andere gea vanceerde wapens terugge schroefd, in de verwachting dat de regering in Kabul toch geen lang leven beschoren zou zijn. Maar nu dat door de Russische wapenzendingen niet is ge beurd, zullen de Amerikanen weer meer zenden. trekken omdat het vredesakkoord uit 1987 nog niet is uitgevoerd. Be langrijkste punt daarin is beperkte niet terugneemt, dat de Srilankaan se troepen de Indische militairen zouden verdrijven. MOSKOU (AFP/DPA/Rtr) - Bij bloedige gewelddadigheden tussen Abchazen en Georgiërs in Soechoe- mi, in de Sovjetrepubliek Georgië, zijn elf mensen om het leven geko men en 127 mensen gewondge raakt. Dat heeft het Sovjetpersbu reau TASS gisteren gemeld. De incidenten braken zaterdag nacht uit in de stad Soechoemi, aan de Zwarte Zee in de provincie Ab- chazië, die deel uitmaakt van de Sovjetrepubliek Georgië. De aanlei ding voor de gevechten was volgens Tass het plan univerisiteit om in Soechoemi een filiaal te openen. De Abchazen, waartoe de helft van de lokale be volking behoort, zijn daar tegen. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft gisteren veiligheids troepen naar Soechoemi gestuurd die er volgens Tass de rust inmid dels hebben hersteld. Volgens een inwoonster van Soechoemi ging het schieten echter ook gisteravond nog door. Overal heerst nog een ge spannen situatie en worden schoten gewisseld, zo verklaarde de vrouw via de telefoon aan westerse ver slaggevers in Moskou. De eerste incidenten tussen beide bevolkingsgroepen "gewapend met de Georgische stokken, stenen, messen en vuur wapens" braken zaterdag uit in de buurt van de universiteit. op de besprekingen van gisteren. "Ik ben optimistisch gestemd" voegde hij daaraan toe. de top al laten weten dat zij de aan tasting van het natuurlijke leefmil- de industriële welvaartstaat De oppositie dringt al lange tijd als het belangrijkste probleem op het vertrek van sterke i generaal Noriega, de opperbevel hebber van de Panamese strijd krachten. Buitenland kort Beschonken De Poolse priester die dinsdag nacht dood werd aangetroffen op het station van het stadje Krynica Morska, had veel te veel gedronken volgens verscheidene getuigen die zaterdag in een reportage op de Poolse televisie aan het woord kwa men. Na de lijkschouwing werd niets over de doodsoorzaak gezegd, maar wel dat hij een alcoholpromil lage van vier in zijn bloed had. Proefvlucht Na 22 miljard dollar voor onder zoek- en ontwikkelingskosten en een dagelijkse stroom perscommu niqués om ervoor te zorgen dat het evenement passende journalistieke begeleiding zou krijgen, kwam za terdag de anti-climax: wegens tech nische storingen werd de eerste vlucht van de nieuwste Amerikaan se 'onzichtbare' bommenwerper Stealth afgelast. Indringer Een man is gisteren het pale.is van de Zweedse koninklijke familie in Stockholm binnengedrongen en heeft daar aanzienlijke schade aan gericht, zo heeft de politie meege deeld. De 38-jarige man, die zes maanden geleden uit een psychia trische inrichting was ontslagen, gooide antieke vazen kapot en ver nielde deuren. De koninklijke fami lie was niet aanwezig. Samenwerking Premier Rajiv Gandhi van India en premier Benazir Bhutto van Pakis tan hebben gisteren een oproep ge daan voor vriendschappelijke be trekkingen en samenwerking tus sen hun landen, die van oudsher op voet van vijandschap mqt elkaar le ven. Beide leiders pleitten in Isla mabad voor een nieuw tijdperk in de Indisch-Pakistaanse betrekkin gen. India en Pakistan hebben sinds de onafhankelijkheid in 1947 drie oorlogen uitgevochten. het moment zien en op de top a orde zouden stellen.. De leiders gaven ook steun aan het schuldenverlichtingsplan van de Amerikaanse minister van finan ciën Brady. Zij vinden dat er alles aan moet worden gedaan om de Stafchef Argentinië vraagt gratie voor CC pers e: gevaiieen omcieren plaatse Het Koeznetsk-bekken, of Koez- MOSKOU (AP) - Het aantal staken de mijnwerkers in het Koeznetsk- bekken in de Sovjetunie is gisteren uitgedijd tot 100.000. De industriële produktie in het hele land dreigt door de staking te worden ver stoord. Boze mijnwerkers, lokale bestuurders en mijndirecteuren willen de rol van Moskou terugdrin gen en meer zeggenschap over de regionale economie uitoefenen. Zo blijkt uit berichten in de officiële stakingsleiders ter BUENOS AIRES (Rtr) - De stafchef van het Argentijnse leger heeft pre sident Carlos Menem gevraagd am nestie te verlenen aan officieren die beschuldigd zijn van schending van de rechten van de mens tijdens de 'smerige oorlog' in de jaren '70 te gen links. Tientallen officieren hebben te rechtgestaan voor hun aandeel in die 'smerige oorlog' die het militaire bewind van 1976-1983 voerde tegen linkse guerrillastrijders en politieke dissidenten. In die periode verdwe nen 9.000 mensen spoorloos. Gene raal Isidro Caceres vindt het nu tijd om niet r&eer achteruit, maar voor uit te kijken. Hij meent dat er een eind moet komen aan de gevange nisstraf van voormalige officieren. bass, is met een produktie miljoen steenkool per jaar het op een na belangrijkse kolenwinge- bied van de Sovjetunie. In negen steden zijn stakingscomités ge vormd, en in de hele streek 'liggen maar enkele kleine eilanden waar het rustig is', aldus de partijkrant Pravda. Partijleider Gorbatsjov heeft in het openbaar nog niet op de sta kingsgolf gereageerd. De stakingen vormen een ernstige bedreiging voor de metaalindustrie in de Oeral en veroorzaken kostbare produktie- verliezen. Stakingen zijn in de Sovjetunie niet verboden, maar voor de glas nost van Gorbatsjov werd er in de officiële pers zelden over gerept. De stakingen in de Koezbass lijkerï van de mijnen te zijn overgeslagen naar andere bedrijven in het gebied. meldde de krant Sotsialistitsjeskaja Indoestrija. Minister van mijnbouw Sjtsjadov mijnwerkers geen loon meer uit de betalen. Sjtsjadov werd bijgestaan door de regionale partijsecretaris Melnikov, maar lokale partij- en overheidsfunctionarissen leken de stakers te steunen. De stakers hebben een lange was lijst met eisen, waaronder hoger loon, veiliger werkomstandighe den, betere levensmiddelenvoorzie ning en betere medische zorg. Maar de voornaamste eis is volgens Va- leri Legatsjov, woordvoerder van het stakingscomitë in Prokopevsk, dat mijnwerkers en lokale directies van het ministerie van mijnbouw in Moskou meer zeggenschap krijgen over de bedrijfsvoering en de be drijfswinsten. Zo willen arbeiders en directies zelf kunnen beslissen over produktiedoelen en het recht krijgen om overschotten voor eigen rekening in het buitenland te verko pen, teneinde met de zo verkregen valuta sociale voorzieningen te be kostigen. De staking begon vorige week dinsdag in Mezjdoeretsjinski. Don derdag meldden de autoriteiten dat de stakers daar weer aan het werk waren gegaan. In werkelijkheid echter breidde de staking zich uit reisde van stad tot stad om de sta- tot andere steden, terwijl ook de ei- king te doen beëindigen; hij gaf sen van de stakers een veel zwaar- mijndirecties opdracht de stakende dere politieke lading kregen. TEL AVIV (GPD) - De politieke crisis in Israël over het vredesinitia tief van de regering duurt voort. In de kabinetsbijeenkomst van giste ren mislukte een poging om tot een oplossing te komen. Premier Sha mir wilde de ministers opnieuw la ten stemmen over het initiatief, zoals dat in mei door de regering'is goedgekeurd. Maar vice-premier Peres, tevens leider van de Arbei derspartij, vroeg om uitstel. Leiders van de Likud en de Arbeiderspartij gaan deze week proberen een motie te ontwerpen die voor beide partij en aanvaardbaar is. Daarover zou het kabinet zich dan komende zon dag moeten uitspreken. De crisis in Israël ontstond vorige week toen de Arbeiderspartij be- aantekende tegen de vaarding door een Likud-congres van een aantal uitdrukkelijke voor waarden voor de uitvoering van het vredesplan. De Likud wil onder meer dat er eerst een eind komt aan de intifada (de Palestijnse opstand) en de partij verzet zich tegen de deelname van Palestijnen in Oost- Jeruzalem aan de in het initiatief voorziene Palestijnse verkiezingen. Het bestuur van de Arbeiderspar tij heeft het partijcomité, dat begin volgende maand bijeenkomt, het advies gegeven de samenwerking met de Likud op te zeggen. Dat wil zeggen dat de leiders van de twee grote partijen nog ruim twee weken de tijd hebben om tot overeenstem ming te komen. Voorafgaand aan de kabinetsbij eenkomst van gisteren voerden pre mier Shamir en zijn partijgenoot Arens (buitenlandse zaken) overleg met de socialistische ministers Pe res en Rabin (defensie). In die bij eenkomst werd besloten dat de 'neutrale' minister van binnenland se zaken Deri, van de religieuze Shas-partij, op de kabinetsvergade ring aan Shamir zou vragen of het oorspronkelijke vredesinitiatief nog geldingskracht bezit. Toen het zover was, wilde Peres aanvullend weten hoe het dan was gesteld met de voorwaarden van de Likud. ihet dat niemand veranderingen heeft voorgesteld en dat de regering naar het originele plan zal handelen. Maar minister van handel en indus trie Sharon, Shamirs aartsrivaal en de initiatiefnemer van het omstre den Likud-besluit, zei dat de beslis sing van het Likud-congres bin dend is voor alle ministers en parle mentsleden van de partij. Na de ka binetszitting weigerde hij commen taar, maar een andere tegenstander van Shamir binnen de Likud, mi nister Modai, zei dat het volstrekt zonder precedent zou zijn als het ka binet opnieuw zou stemmen over een besluit dat het al heeft aan vaard. "Het besluit van het Likud- congres bindt alleen de ministers de Likud, de anderen zijn vrij", zo zei hij. Ministers van de Arbeiderspartij lieten weten dat de verklaring van premier Shamir niet ver genoeg ging. Maar in de komende week zal Shamir door zijn drie rivalen, de mi nisters Sharon, Modai en Levy, zon der twijfel onder druk worden gezet om geen concessies te doen aan de Arbeiderspartij in de tekst waar over het kabinet zich zondag zal moeten uitspreken. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Baker, heeft van de Israëlische premier de verze kering gekregen dat zijn plan voor het houden van verkiezingen in de bezette gebieden niet is veranderd. Daarom heeft Baker ervan afgezien iemand naar Israël te sturen. "Het laatste wat we hebben ge hoord is van Shamir zelf dat het voorstel, zijn voorstel, geen jota is veranderd", zei Baker zaterdag voor de Amerikaanse televisie. Hij zei dat hij daarom geen reden zag een afgezant naar Israel te sturen om op heldering te krijgen over Shamirs standpunt. De plannen voorzien in verkiezin gen onder de Palestijnse bevolking op de Westbank en inde Gaza- strook die verteigenwoordigers moeten opleveren die in eerste in stantie met Israel over zelfbestuur kunnen onderhandelen. Overleg over een definitief akkoord zou la ter kunnen plaatsvinden.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5