Mark Fleischeuer spot met logica Eén been genoeg voor Van Uzerloo Holland pakt opnieuw uit tegen de Friese zeilers Winst en verlies liggen dicht bij elkaar bij Forescate Johnson dreigt record en titel kwijt te raken Meerkampsters Sovjetunie met afstand kampioen MAANDAG 17 JULI 1989 SPORT PAGINA 15 VOORSCHOTEN Mark Fleischeuer heeft de slotdag van het open toernooi bij Forescate beheerst. Van twaalf tot twee en van twee tot vier acteerde de 18-jarige Voorschote naar gisteren in zijn eigen woonplaats met wisselend succes op het 'centercourt'. De vroege B2-finale tegen Onno van Paridon verloor hij afgetekend (3-6. 3-6). Daarentegen smaakte de revanche op zichzelf in de BI-finale, in de vorm van een overwinning op Marcel van Rijn (6-3,2-6,6-3), net zo zoet als het glaasje fris na afloop. Mark Fleischeuer stond gisteren bijna vier uur achter elkaar op het 'centercourt' bij Forescate. Pas in zijn twee de finalepartij leverde hem dat een titel op. (foto Loek zuyderduin) Met de merkwaardige resultaten van zijn finales (verlies in de 'zwak ke', winst in de 'sterke' categorie) gaf Fleischeuer het kleine krachts verschil tussen beide B-klassen in Voorschoten goed weer. Boekhors- ter Van Paridon (net 19), die zich in een eerder stadium had terugge trokken uit het hogergewaardeerde BI-toernooi, had de zwakke plek ken van Fleischeuer en de kant waarvan de wind kwam beter in de gaten dan de geroutineerde Van Rijn een paar uur later. Natuurlijk kan het ook aan Fleischeuer zelf hebben gelegen dat hij in zijn tweede partij zo goed voor de dag kwam. "Ik heb geen moment meer gedacht aan de nederlaag te gen Onno. Alles lukte in die tweede finale: lobs, volleys en mijn ser vice". Het viel bovendien op dat de Dekker-speler zich op cruciale mo menten niet uit het veld liet slaan. Bij 0-2 in de derde set leek de links handige Voorschotenaar rijp voor de sloop, maar hij toonde veel meer mentaliteit dan in zijn partij tegen Van Paridon. Toen liet hij zijn hoofd hangen na een dubieuze scheidsrechterlijke beslissing halverwege de tweede set. "Ik weet zeker dat ik geen dub bel fout sloeg", mokte Fleischeuer na afloop van die partij, waarin hij hem wel kreeg toegewezen door de scheidsrechter. Vervolgens leverde hij een paar punten gratis in bij zijn toch al sterk spelende Noordwijker- houtse tegenstander, waardoor het gevaar van een dreigende derde set voor Van Paridon afnam. Misschien was de regelmatige ne derlaag tegen Van Paridon, van wie Fleischeuer nog nooit heeft gewon nen, wel gunstig voor het tweede optreden van de kleine vechtjas. Eerder warmgedraaid dan ver moeid begon hij aan de klus tegen Van Rijn, die zijn draai in de eerste set duidelijk nog niet had gevon den. Het leek er aanvankelijk zelfs op dat de tennisleraar van weleer zijn oud-leerling de partij cadeau wilde doen, tot de 27-jarige Venne- per de rollen in de tweede reeks resoluut omdraaide. Slordigheid Van de slordigheid die Van Rijns spel in de eerste set kenmerkte viel weinig meer te bespeuren. Fleischeuer daarentegen kreeg vrij wel geen kans meer om met zijn fo rehand uit te halen en leek met de set ook de wedstrijd weg te geven. Tot hij in de derde set eerst de be langrijke derde en later ook de zin derende zevende game naar zich toetrok. Geconcentreerd en vrijwel zonder haperingen walste hij voor de ogen van vele tientallen toe schouwers over Van Rijn heen. Zo leverden twee finales drie te vreden gezichten op bij Forescate. De winnaars Fleischeuer en Van Paridon, die zich bleven afvragen wie nu werkelijk de sterkste B-spe ler van de afgelopen week was. En Van Rijn, die nu hij van zijn drukke tennisswerkzaamheden als trainer is verlost, weer toekomt aan het af lopen van toernooien. "Ik schrijf me weer overal voor in", meldde de ver koper van haarmodeaccessoires en thousiast. "Ik train helemaal niet, maar door mijn ontspannen bena dering blijk ik een eind te kunnen komen. In de halve finale tegen Her man van der Capellen (6-4, 6-1 red.) speelde ik zelfs beter dan ik me van vroeger kan herinneren". Fleischeuer en Van Paridon wa ren vooral ook blij dat hun taak voor deze week er op zat, want beiden noemden zich na de niet aflatende reeks toernooien een beetje tennis- moe. Zij treden weliswaar vanaf vandaag al weer-aan in Hillegom, maar daar beginnen ze zonder over spannen verwachtingen aan. "Een snelle uitschakeling tegen een ster ke B-speler zou ik geen ramp vin den", zei Fleischeuer, die aan de vooravond van een nieuw (havo) examenjaar staat. "Als ik veel par tijen heb gespeeld, gaat tennis me soms vervelen". Van Paridon, die na zijn eerste heao-jaar ("Ik ben geen briljante student") ook niet veel anders dan tennisbanen heeft gezien: "Dit toernooi kon er nog net bij. De lijst vond ik niet zo sterk en, ik geef het eerlijk toe, ik tennis toch ook wel een beetje voor de gezellig heid". TIM BROUWER DE KONING Siemerink strandt in halve finale LEIDEN Jan Siemerink heeft in het Satelliet-toernooi van Velp met partner Kempers de halve finale dubbelspel van het duo Jonhson- /Beecher met 7-6 in de derde set ver loren. Michael van den Berg ging in Hoorn eervol ten onder tegen Paul Haarhuis (kwartfinale Rolandgar- ros): 6-4, 6-3. In het jeugdtoernooi in Terneu- zen reikte Martijn van der Berg (Me- renwijk) tot de finale van de verlie zersronde en kwam Rogier van Duyn (De Munnik) tot de halve fina le. Mirjam Siemerink verloor met Angeline Rammers de halve finale in het dubbelspel. VOORSCHOTEN - Een buiten staander heeft zich ontfermd over de hoofdprijs bij de vrouwen. Ma- riska van IJzerloo uit Nootdorp won het B-toernooi letterlijk en fi guurlijk op één been. Door een vrijdag opgelopen enkelblessure moest de 17-jarige speelster van Thor Rood Wit zich gisteren tegen Liesbeth Hooghoudt van OLTC beperken tot een statisch spelle tje, dat blijkens de uitslag (6-1, 6- 2) ruimschoots voldoende was. Het C-toernooi werd nu eens niet gewonnen door Perry Paauw. De favoriet van De Mun nik struikelde al in de halve eindstrijd. Het Voorschotense publiek kreeg daardoor op de slotdag een enerverende finale voorgeschoteld tussen Patrick Loggers en de thuisfavoriet Gert Jan Egberink, die zijn clubgeno ten niet teleurstelde en in twee sets won. Ook bij de vrouwen trok een Forescate-speelster aan het lang ste eind. De 17-jarige Egberink had nog geen toernooien in het district gespeeld. Hij speelde weliswaar competitie voor Fores cate, waarbij hij op één na al zijn partijen in de tweede klasse won, maar hij woont dicht bij Leids- chendam. Hij was daarom niet onder de indruk van Paauw, die tot nu toe alles won: "Ik had nog nooit van hem gehoord". In de halve finale ging de strijd een set lang gelijk op, waarbij Paauw de tie-break won. "Daarna ging ik aanvallender spelen en won ik vrij gemakkelijk met 6-2, 6-3". Gisteren versloeg hij Loggers uit Zoetermeer eenvoudig, hoe wel Egberink de toeschouwers in de beslissende set nog een span nende tie-break presenteerde met fraaie rallies en leuke dropshots. Gaat Egberink na deze zege hard werken om nog ver te komen op de tennisbanen? "Nee. ik train niet, ik ben toch al te oud om goed te worden. Door de competitie be land ik waarschijnlijk al op de B- lijst en deze zomer beperk ik me verder tot een toernooi in Pijnac- ker", aldus de tevreden en non chalante x Bij de vrouwen overtuigde Eve lien Poell van Forescate in haar fi nale tegen Sassenheimse Marïelle Sievers: 7-6, 1-6, 6-3. In het B2- toernooi wonnen Maarten Soels, eveneens van Forescate, en Lillia- ne van Heteren van De Munnik. Oscar Schoordijk (Me'renwijk) bevestigde zijn districtstitel door Unicummer Bart Blok in twee sets onderuit te halen, terwijl Marjolein Pronk in een Voorscho tense onderonsje Tammera Can- terVisscher versloeg met 6-4, 5-7, 6-1. Hazerswoude Saskia Paauw toonde zich on genaakbaar in het Cl-toernooi voor de vrouwen in Hazerswou de. Zij kreeg gisteren nauwelijks tegenstand te verwerken van de Zoeterwoudse Corinne Smit (Welgelegen). Districtskampipoe- ne Paauw (De Munnik) won in twee sets: 6-4, 6-2. De Munnik- speler Remo Bouwman toonde zich de sterkste bij de mannen; HTC-er Richard Zevenhoven kon het in de finale niet bolwerken: 6- 1, 6-3. In de D-finale versloeg Taco de Vries (Artesia) Dinant de Jong (HTC) en Celine Froma won de poule vóór Jacqueline Meeuw- Wout Hertzberger naar tweede plaats AMSTERDAM - Met een tweede plaats heeft Wouter Hertzberger dit weekeinde een tienkamp in Am sterdam afgerond. De atleet van AAV '36 behaalde in zijn voorlopig laatste tienkamp op Hollandse bo dem een puntentotaal van 5886 pun ten. Zijn clubgenoot Bob Dongel- mans behaalde een zevende plek met 5419 punten. Hertzberger draaide een solide meerkamp, waarbij hij niet tot uit schieters kwam op de diverse num mers. Zijn 1.69 meter bij het hoog en de 54.6 seconden op de 400 meter vielen zelfs wat tegen. Maar aan de andere kant waren de vertesprong van 6.43, de 15.5 op de 110 meter horden en de 3.70 bij het polshoog van een degelijke kwaliteit. Trainingsmaatje Dóngelmans kon uiterst tevreden terugblikken op zijn persoonlijke recordhoogte van 3.80 met de polsstok. Tevens deed de Alphense meerkamper het goed bij het hoogspringen door de lat op 1.78 te passeren. John McEnroe laat verstek gaan bij Davis-Cup GSTAAD De Bondsrepubliek Duitsland is een opeens een stuk dichter bij de finale van de strijd om de Davis-Cup gekomen. De West- duitse tennissers hoefden daar niets voor te doen. John McEnroe maak te gisteren bekend dat hij gebles seerd is en derhalve niet aan de hal ve finale tegen de Duitsers mee kan doen. Vervanger van McEnroe is Brad Gilbert. Het Grand Prix-tennistoernooi in de Zwitserse stad Gstaad, waarmee het gravel-circuit na de onderbre king van Wimbledon weer wordt opgepikt, is verrassend gewonnen door Carl-Uwe Steeb. De Westduit ser, als achtste geplaatst, versloeg in de eindstrijd de Zweed Magnus Gustafsson in vijf sets: 6-7, 3-6, 6-2, 6-4, 6-2. Het was de eerste zege van de 21-jarige linkshander in een Grand Prix-toernooi. Wilander bereikte de finale van het toernooi in Boston door een overwinning op Jaite. Daarin ont moet hij de winnaar van het duel verrassend genoeg Andres Gomez. De speler uit Ecuador versloeg in drie sets de als eerste geplaatste Amerikaan Andre Agassi. De Zweed Anders Jarryd en de Argentijnse Gabriela Sabatini heb ben de hoofdprijzen in het enkel spel bij het tennistoernooi in de Ja panse stad Osaka gewonnen. De Scandinaviër versloeg in de eindstrijd de jonge Amerikaan Pete Sampras in drie sets. Eerder had Jarryd een ander Amerikaans ta lent, Jim Courier die verantwoorde lijk was voor de uitschakeling van Jimmy Connors, uitgeschakeld. Bij de vrouwen behaalde Ga briela Sabatini eindelijk weer eens een toernooi-zege. De Argentijnse, vroegtijdig uitgeschakeld op Rol and Garros en Wimbledon, had wei nig moeite met de Amerikaanse Mary-Joe Fernandez. Het tennistoernooi van Arcachon is gisteren gewonnen door.de Oos tenrijkse Judith Wiesner, die in de halve finale de Nederlandse Nicole Jagerman uitschakelde. In de eindstrijd won Wiesner in drie sets van haar landgenote Barbara Paulus. bij B-categorie in Nieuwkoop NIEUWKOOP - Angèle van der Wiel en Edwin Baan hebben giste ren in de B-categorie van het open tennistoernooi van Nieuwkoop de hoofdprijzen voor zich opgeëist. Van der Wiel (Be Quick Gouda) toonde zich de sterkste in een poule van vijf. Baan (Waddinxveen) liet twaalf opponenten achter zich. In de finale klopte hij Frank Liefbroer van het Alphense TEAN met 6-2, 6- 4. In de halve eindstrijd had Baan heel wat meer te stellen met Dave van Romondt. Hij verloor de eerste set (4-6) van de speler van Be Quick, die echter na verlies in de tiebreak in elkaar klapte, waarna Baan hem in de derde set met 6-1 naar huis sloeg. Liefbroer won in de halve fi nale nipt van Jaco Schoonewolf (De Ronde Vener) met de setstanden 6- 4, 4-6, 7-5. Yasmin Abd Allah, een dertienja rige in Nieuwkoop vakantie vieren de Egyptische, eindigde bij de vrou wen als tweede achter Van der Wiel. Samen met Dave van Romondt pakte Angèle van der Wiel ook de ti tel in het gemengd dubbelspel, waarvoor zich vier duo's hadden in geschreven. Evenals in het man- nendubbel (drie inschrijvingen) werd het gemengde toernooi in poulevorm afgewerkt. De titel in het mannendubbel ging naar het duo Eric Walters en Charles Assel- bergs. Hans Minnaar (Zierikzee) eigende zich de eerste plaats in de C-catego- rie toe. In de finale zegevierde hij met 3-6, 6-2, 6-2 over Wim Jaap van der Wiel van Be Quick. Bij de vrou wen klopte Yasmin Abd Allah in de eindstrijd Renée Crama (De Kik kers) met als setstanden 6-3, 7-6. Eric Walters en Bert Band wonnen de finale in het mannendubbel met 5-7, 6-3, 6-2. De twee Nieuwkopers versloegen Hammed Azhy en Joost Pluim. Het gemengd dubbel in C was voor Marieke Bethlem en Hans Minnaar. Zij rekenden in de poule- wedstrijden af met drie duo's. Edwin Heespelink (TEAN) be haalde in het mannenenkelspel van de Dl-categorie zijn eerste toernooi winst. In een spannende finale toonde hij zich net iets sterker dan Marco Mansink (Nieuwkoop): 6-7, 6-4, 6-4. Het mannenenkel in D2. met 37 inschrijvingen de drukste af deling, werd in de eindstrijd betwist door de broers Richard en Pieter Frans Stroo. Eerstgenoemde had twee keer een tiebreak nodig voor de winst (7-6, 7-6). Tezamen pakten de Stroo-brothers de titel in het dubbelspel in D2 via een zege op Remco Crama en Peter Fles: 6-2, 7- 5. Christiaan Goedhart en Menno Meekel (beiden TEAN) werden dubbelkampioen in de Dl-afdeling. Na een conflict iQ de derde set bij een 5-4 voorsprong voor de Alphe- naren gaven Dick Ackermann en Camiel Asberg (beiden Nieuwkoop) er de brui aan. In het vrouwenenkel, het vrouwendubbel en het ge mengd dubbel waren de Dl- en D2- inschrijvingen samengevoegd. Ju dith Pieterse won de finale enkel spel met 6-4 en 7-6 van Hermien Blommers. In het gemengd dubbel waren Tiny Stroo en Marco Men- sink de besten. Zij klopten Inez Geus en Wim Schreuder met 6-4 en 7-5. Nel van den Broek en Liesbeth Pieterse eisten de titel in het vrou wendubbel voor zich op. Tiny Stroo en Annie Wahle kregen in de finale weinig kans: 6-0, 6-3. CHRIS HARTMAN HELMOND (ANP) - Wereldre cordhoudster Jacky Joyner-Kersee kan binnen een jaar een aanval ver wachten op haar onaantastbaar ge achte zevenkampscore. De Ameri kaanse Olympische kampioene van Seoul, die gewoon is internationale toernooien met een onwaarschijn lijke marge naar haar hand te zetten, dient ernstig rekening te gaan hou den met Larissa Nikitina en Svetla Dimitrova. Nikitina was dit weekeinde eerste vrouw van de Sovjet-ploeg, die in Helmond het bezit van de Europese beker zevenkamp prolongeerde. Di mitrova is de nieuwe wereldrecord- houdster bij de junioren. De negen tienjarige Bulgaarse verzamelde een totaal van 6534 punten. Zij ver wees daarmee een uit 1983 dateren de score van de Oostduitse Sybile Thiele (6465) naar de historie. Met Nikitina (6875) was ook Remigia Nazarovene (voorheen Sablovskai- te) de tweevoudige wereldkampioe ne bij de junioren te sterk. Ondanks tegenslag handhaafden de Nederlandse vrouwen zich in de Europese A-groep. Gehandicapt door het uitvallen van de routinier Tineke Hidding eindigde Neder land als vijfde. Gistermiddag dreig de degradatie naar de B-groep. Het gemis van de immer strijdlus tige Hidding pepte het resterende drietal zo op, dat de Britse vrouwen alsnog werden gepasseeerd. Fin land en het verzwakt aangetreden Frankrijk (zonder de wegens do ping geschorste Cantal Beaugeant) mogen over twee jaar proberen te rug te keren naar de eredivisie. De Nederlandse mannen maken daar eveneens hun opwachting. On der leiding van Robert de Wit maak te het kwartet gisteren een enorme sprong naar de tweede plaats in de eindrangschikking. De Wit was door zijn opzienbarende score van 8447 punten van vorig jaar op papier de beste tienkamper van het veld. De Eindhovenaar miste op vier punten na de 8000-puntengrens, die hij exact twee jaar geleden voor het eerst in zijn loopbaan overschreed. De Fin Petri Keskitalo en de Zweed Henrik Dagard overmeesterden die 'barrière' wel. De Wit kreeg aanzien lijke steun van Enno Tjepkema. De in Louisiana studerende AAC'er be kroonde zijn terugkeer na drie jaar sukkelen met een totaal van 7678. Zijn prestatie met de speer (75,84 meter), waarmee de beste Neder landse specialist van dit seizoen werd benaderd, bracht promotie in zicht. Een aanvallende gelopen 1500 meter maakte het karwei af. Herroepen Op grond van video-beelden heeft de jury tijdens de Europese be kerstrijd meerkamp de diskwalifi catie van Henryk Dagard herroe pen. De Zweed, die het veld van de B-groep na de eerste dag aanvoerde, zou gisteren niet reglementair over de horden zijn gegaan. Geconsta teerd werd dat een been naast in plaats van over de hindernissen passeerde. Het Zweedse protest had succes: de beelden bevestigden het oordeel van de jury niet. Dagard noteerde 14,75 seconden op de 110 meter horden. Na zeven onderdelen is de Zweed tweede achter de Fin Petri Keskitola. WARMOND - Met een schreeuw van vreugde stuurde Boris Bayer zijn boot. de 'Team O' gisteroch tend over de finish op de Kagerplassen. Geen wonder, want na een geslaagde jump in de tweede race van de Regenbogen tijdens de Kaagweek wist hij de neus van zijn schip nog net voor de boot van Sipko Zwart over de streep te duwen. Daarmee legde de zeiler van het gewest Holland, ruim achter zijn teamcaptain Martin Heineke, beslag op de tweede plaats. WENEN (DPA) - Ben Johnson raakt zijn wereldtitel en -record op de 100 meter vermoedelijk kwijt. De Cana dees werd in 1987 in Rome wereld kampioen in de recordtijd van 9,83 seconden en liep een jaar later in de Olympische finale in Seoul naar de zege. Het Olympisch goud werd hem ontnomen nadat in zijn urine sporen van het verboden middel stanozolol waren gevonden. De wereld atletiek federatie (IAAF) wil de dopingreglementen zo verscherpen, dat alle atleten die het gebruik van verboden middelen hebben toegegeven, met terugwer kende kracht hun titels en records verliezen. Dat besloot het dagelijks bestuur van het IAAF zaterdag tij dens een bijeenkomst in Wenen. Het presidium van de IAAF dis cussieerde zaterdag over een twaal ftal punten in het programma ter bestrijding van doping. WARMOND - Boris Bayer (rechts) verschalkt Sipko Zwart nog juist voor de finishlijn. Op de tweede dag van de Kaagweek nam Holland bij de Regenbogen ruim afstand van de Friezen. uoto Loek Zuyderduin) De Friezen werden dan ook ruim verslagen, met 23 3/4 tegen 31. Za terdag nog hadden de Friezen ver rassend het eerste duel in hun voor deel beslist, met miniem verschil. In de totaalstand gaat Holland na twee races de Friezen vooraf: 51,5 tegen 58 punten. Winnaar is degene die de minste (straflpunten verza melt. Door de ontluisterende nederlaag lijkt opnieuw het doek te vallen voor de noordelingen. Toegegeven, in de nog resterende twee races kan nog het nodige gebeuren, maar de manier waarop de Hollanders giste ren hun tegenstrevers het nakijken gaven doet het ergste vrezen voor de Friezen. De geschiedenis spreekt wat dat betreft ook niet in hun voor deel. In de voorgaande jaren wisten zij slechts veertien keer de eindzege voor zich op te eisen. Hun zuiderbu ren daarentegen kwamen reeds 37 keer tot winst. In de eerste race was nog nauwe lijks sprake van enig krachtsver schil. Peter Hoogendam voer voor Holland met zijn 'Brave Hendrik' zegevierend langs de finishboot, maar daartegenover stonden onder meer een tweede en derde plaats voor de noordelingen, van Jappie Hettinga en teamcaptain Harry Am sterdam. Dezelfde Hettinga, die we gens droeve familie-omstandighe den moest afreizen naar Friesland, moest echter gisteren noodgedwon gen zijn plaats afstaan aan Zwart. Zwart, die nog nooit zelf aan het hoofd van een Regenboog had ge staan, kweet zich meer dan voor treffelijk van zijn taak en finishte, als beste Fries, op een derde stek. Hij deed dat in een snelle race, dank zij een behoorlijke bries, windkracht vier, uit de noordwest- hoek bovendien. Op zaterdag had de wind net iets te krachtig in de zei len geblazen volgens de kenners. De zeilers hadden daarom minder tijd om het wedstrijdverloop in de gaten te houden; aan hun eigen boot hadden ze hun handen meer dan vol. Tijdens het tweede duel was dat Bataven-kwartet snelt naar brons LEIDEN De mannenploeg van De Bataven heeft tijdens de Neder landse estafettekampioenschap pen, die dit afgelopen weekeinde in Helmond plaatsvonden, de bronzen medaille op de 4x800meter in de wacht gesleept. De altijd met veel loperstalent ge zegende Leidse vereniging was za terdag zonder al te hoog gespannen verwachtingen naar Helmond afge reisd. De ploeg was immers danig verzwakt, vooral door de afwezig heid van de nog van een operatie herstellende Han Kulker. Het esta fette team bestaande uit Gijsbert Remmelzwaal, Rob Zuidwijk, Mi chel Versteegen en Jan Jansen liep verrassend naar de derde plaats in 7.37,06. Kees van Klink (Bataven) won in Amsterdam na een solorace de 5000 meter in 14.37.0. duidelijk anders en maakten ze el kaar het leven met de regelmaat van de klok zuur. Bij de start nam Zwart resoluut de kop, op de voet gevolgd door Bayer. De 'Regenboog' van Harry Amster dam en de 'Makker' van Ton Teu- nissen kenden een heel wat minder voortvarend begin en begonnen ver achter de rest van het veld aan een onderling duel. Al vroeg in de wed strijd zwierven de koppeltjes over het water, er op uit om elkaar letter lijk de wind uit de zeilen te nemen. Peter Hoogendam flikte dat kunstje met de boot van Amsterdam. Dou- we Zwart kopieerde die actie met zijn 'Orion' genadeloos bij Hoogen dam, een fraai staaltje van 'naar ach teren doorgeven'. Gevolg van dat al les was dat de boten om de haver klap stuivertje wisselden. Van teke ning in de strijd was nog geen spra ke. Halverwege was dat duidelijk an ders. De Friezen konden op dat mo ment bogen op een lichte voor sprong. Heineke voerde met afgete kende voorsprong het veld aan, maar daarachter leek Friesland de strijd in haar voordeel te hebben be slist. Peter Schuil met de 'Wilde Rakker', Harry Amsterdam en Sip ko Zwart volgden de koploper. Toen viel echter alsnog het doek voor Amsterdam. De captain werd vakkundig bij het ronden van een boei "vastgehouden' door Bayer, waardoor Ton Teunissen met 'Mak ker' en Theo Möllers met Marco Po lo konden opschuiven. Een soortge lijke manoeuvre een boei verder le verde opnieuw oordeel op voor de Hollanders die uiteindelijk met groot machtsvertoon de race beëin digden. HERMAN JOUSTRA Bloedarmoede'

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15