Westerhof gemotiveerd aan de slag in Nigeria 'Iedereen is nu aan rust toe Romario bezorgt Brazilië een titel RKC koploper in intertoto-groep Maradona wil naar Marseille Europese titel Poolse bridgers Hockeyers winnen Continental Cup CiHimjigham komt om bij auto-ongeluk Huishoudboekje Milan heeft miljoenentekort PAGINA 12 MAANDAG 17 JULI 1989 ARNHEM (GPD) Medio 1985 werd hij zes maanden, maar eigenlijk voor altijd geschorst als trai ner, na krasse uitlatingen over doping. Per 1 augustus begint hij als bondscoach van Nigeria. Cle mens Westerhof, nog zo zwart als Frans de Munck, is met reden 'super-gemotiveerd'. Op 10 juli tekende Clemens Wester- aanleiding van die wedstrijd en van het WK in Schotland. Dat ze in Gabon verloren, maakte het wat ge makkelijker de problemen hof een contract voor twee jaar als bondscoach van Nigeria. Jan var Deinsen, ex-NEC en Feyenoord. gaat Westerhof assisteren. „Jaap geven. We zullen vooral op de van der Leek (van de WON, de trai- schakeling balbezit-balverlies ners-vakbond, red.) belde me twee ten werken. Tactisch maanden geleden of ik interesse doen", had en wanneer ik eventueel kon morgen! Vervol- hebben aangebeld, vanwege het veel te gens kreeg ik een brief van de Nige- riaanse voetbalbond. Of ik naar Glasgow wilde vliegen. In Schot land werd het WK voor nationale teams tot zestien jaar gespeeld". terhof bij voorbaat geen probleem te hebben met welke overschake ling dan ook. „Ik heb vooral de de tails goed laten regelen. Ik krijg er een auto met chauffeur, maar je hebt auto's en auto's. Ik wilde een goeie wagen, met airconditioning. Na twee of drie maanden zou ik zelf Nigeria blyktbjjVan der Leek te moeten gaan rijden, dat heb ik ge weigerd. Ik rijd in Nigeria geen me ter, dat is me te link. Bovendien kan ik achterin de auto lekker werken. Het zijn hele afstanden daar. Nige- 22 keer zo groot als Nederland EK-succes van Oranje. Westerhof: „Ze willen nu ook de pressing gaan spelen, maar ik heb ze uitgelegd dat zoiets nogal wat tijd gaat kosten, Bovendien moet je er de mentaliteit en je kunt niet alles per vliegtuig be- „Daar ben ik geweest, met Van vopr hebben en het materiaal, voet- Deinsen en Jo Bonfrère, want zochten ook een assistent en een jeugdtrainer. In Schotland heb ik met Graham Douglas gesproken, de staatssecretaris van sport en met voetbal is dé sport. Het verrekt i de bond. Ze hielden echt van de talenten. Je ziet het bailers moeten het ook willen spe len. Maar ze zijn ongelooflijk chau- gevorderd vinistisch daar, nog erger dan Duit- kaanse Nigerianen zijn zeer trots i opschieten moet ik zeggen, dus de uitslagen van hun jeugdteams op strijd. We moeten reiken". Inmiddels is zijn elftal al redelijk groep C van de Afri- vaar het gaat om kwa lificatie voor het WK in Italië. „Op 12 augustus spelen we thuis tegen Angola, dat wordt m'n eerste wed- Clemens Westerhof (links) droomt bij zijn vertrek uit Nederland stilletjes van een plaats op het wereldkampioenschap voetbal, volgend jaar in Ita lië. Rechts ex-prof Roel Zaaijer, inmiddels elftalleider van Westervoort. (foto GPD) banden van wedstrijden. Even later sprekende Nigeria de titel 'advisor wedstrijd Gabon-Nigeria. Twee da gen later was alleB rond". EK-succes - _4- .liefstmet WK's". hoge cijfers, dan hebben we waar- Officieel krijgt hij in het Engels schijnlijk tegen Kameroen genoeg aan een puntje". Wint Nigeria de groep, dan volgen bondscoach, ik krijg alle verant- twee duels tegen de nummer één woordelijkheden over de Super van groep D. waarschijnlijk Zambia Eagles, dat is de naam van het natio- of Tunesië. De winnaar van die nale elftal. Van Deinsen gaat de Fly- tweekamp doet vervolgens jaar r ing Eagles, tot 20 jaar, en de Eagles, Het kwam Westerhof niet slecht uit, tot zestien jaar, doen". dat Nigeria die wedstrijd verloor. „Ik moest een rapport maken i In tegenstelling tot Van Deinsen, die zijn gezin achterlaat, zegt Wes- bij Vitesse, i Italië. „Ik durf er niet aan te den ken", zegt de man die bekend raak te als blagueur, maar wel succes had ploma periode-kampioen werd, als interim-trainer by Feyenoord en bij MW, dat hy naar de ere-divisie coachte. In '85 werd hij door de KN VB op non-actief gezet en door Vi tesse ontslagen vanwege een inter view over doping. Wroeging Westerhof was naar buiten getreden met de mededeling, dat er bij Feye noord doping was gebruikt, in op dracht van manager Stephan. De spelers Richard Budding en Karei Bouwens (die na een wedstrijd te gen AZ '67 in het ziekenhuis een uur aan de monitor had gelegen) onder steunden Westerhofs verhaal, dat echter niet bewees, dat Stephan achter de affaire zat. „Al die tijd heb ik geleefd met een geweldige wroe ging. Je kunt je voorstellen, dat ik super-gemotiveerd ben om weer aan de slag te gaan". Bijna drie jaar deed Westerhof niks, het laatste anderhalf jaar was hy trainer van de vierde-klasser Westervoort. Ineens heeft hij zicht op een spectaculaire rehabilitatie, want hij heeft er natuurlijk wel de gelijk aan gedacht, dat hij mogelijk op het WK verschijnt als bonds coach. „Natuurlijk heb ik eraan ge dacht en dan het liefst in een poule met Nederland. Jongen, geloof maar dat er dan een knappe kist champagne besteld wordt...". PARIJS Diego Maradona wil bij Olympic Marseille gaan spelen, heeft de Argentijnse voetballer in een zaterdag gepubliceerd vraagge sprek met de Franse sportkrant L'Equipe gezegd. Maradona zei twee redenen te hebben voor de transfer: „een rusti ger leven en een kalmer voetbal". Volgens L'Equipe voelt de voetbal ler zich in zijn huidige club Napels een gevangene, en kan hij er niet vrijuit spreken. „Napels heeft me al les gegeven", zei Maradona, „Maar ik wil een rustiger leven,.. Marseille heeft me een prachtige villa aange boden". Maradona's contract met Napels loopt tot 1993, maar hij zei geen ob stakels te zien voor een voortijdige transfer. „Ik wil zo snel mogelijk weg. Het kan nu alleen voor Mar seille nog een probleem zijn". Mar seille is de club van de Franse za kenman-politicus Bernard Tapie, die de club wil opstoten naar de Eu ropese top. TURKU (ANP) - De Poolse brid gers zijn zaterdag in Turku Euro pees kampioen geworden. In de tu multueuze slotfase consolideerden de Polen hun voorsprong be kwaam. Achter hun ontbrandde evenwel nog een felle strijd om de tweede plaats tussen Frankrijk, vijf wedstrijden voor het einde nog vol strekt kansloos, en Zweden., De Fransen waren door énkele forse overwinningen Zweden tot op drie punten genaderd. De Neder landse ploeg, die zijn geringe kans al had verspeeld door Ierland maar met 18-12 te verslaan, moest het laatste slachtoffer worden in de jacht op het zilver. Het was voor de Fransen geen gemakkelijke opgave. De aanvankelijke achterstand op Oranje werd nog wel weggewerkt, maar de twee punten verschil aan het einde overschreed maar net de gelijkspel marge: 14-16. Zweden had daardoor aan een ge lijkspel tegen Bulgarije genoeg voor de tweede plaats, die ook nog recht geeft op deelnemning aan de wereldtitelstrijd. Het leek geen pro bleem, tot het voorlaatste spel. Toen. werden de Zweden de dupe van hun zeer kunstmatige systeem, dat hen verplicht ook kwetsbaar met nul punten te openen. De Bulgaren grepen de kans en speelden Zwe den 1400 down in een klein con tract. Het betekende het einde van de Zweedse WK-illusies: 11-19. De EK-eindstand bij de mannen is: 1. Polen 455, 2. Frankryk 441, 3. Zweden 439, 4. Griekenland 430, 5. Oostenrijk 428, 6. Denemarken 423, 7. Nederland 422, 8. Bondsrepu- bliek Duitsland 421. Suvrijn akkoord met Montpellier KERKRADE (ANP) - De transfer van Wilbert Suvrijn naar Montpel lier is rond. Het bestuur van Roda JC kwam het afgelopen weekeinde met de leiding van de Franse club tot overeenstemming over de ver- goedingssom, die ruim een miljoen gulden bedraagt. De 26-jarige mid denvelder, die tot dusver acht inter landwedstrijden achter zijn naam heeft staan, was het eerder al met Montpellier eens geworden over een driejarig contract. Suvrijn, die zijn profloopbaan bij Fortuna Sittard begon, is niet de eerste aankoop van het ambitieuze Montpellier. De in de afgelopen competitie als negende geëindigde club legde ook al Cantona (gehuurd van Marseille), Paille (Sochaux) en Xuereb (Paris Saint Germain) voor het komende seizoen vast. Roda JC zal niet op zoek gaan naar een ver vanger van Suvrijn. RIO DE JANEIRO (ANP) - Roma rio heeft Brazilië aan de Zuidameri- kaanse titel geholpen. De spits van PSV was de maker van het winnen de doelpunt in de wedstrijd tegen Uruguay (1-0). De kleine Braziliaan scoorde vier minuten na de pauze. Zijn doelpunt riep in het uitver kochte Maracana-stadion onmid dellijk een carnavaleske sfeer op. De 170.000 toeschouwers dansten spontaan de samba en klapten rit misch mee met het getrommel op de grote bonga's. De uitgelaten massa vierde feest. En wilde dat best weten. In de feestvreugde werd vergeten dat bondscoach Lazaroni een halve week eerder nog zijn ontslagbrief moest schrijven. Hij werd verant woordelijk gesteld voor het teleur stellende spel in de voorronde in Salvador de Bahia, waar het Brazi liaanse elftal zich pas door een over winning in de slotwedstrijd op Pa raguay had geplaatst voor de finale- groep. In de finalepoule ging Brazilië met de wedstrijd beter spelen. Vooral nadat Lazaroni de tandem Bebeto-Romario in de strijd wierp. Bebeto, die een bod van anderhalf miljoen dollar op zak heeft van Olympique Marseille nadat hij het niet financieel eens kon worden met Bayern München, werd zelfs topscorer met zes doelpunten. Ro mario lag in de clinch met Lazaroni. Diego Maradona blijft binnen en buiten het voetbalveld de aandacht Door de houding van PSV, die zijn trekken. In de halve finale om de Copa America protesteerde de Argentijn spits aanvankelijk niet wilde af- fél nadat de arbiter de gelijkmaker tegen Uruguay annuleerde. staan en bevolen had de eerste trai- (foto AP) ning van PSV bij te wonen. Bevel Romario bleef in Brazilië. Op bevel van de Braziliaanse bond, die bij de FIFA een officieel protest had inge diend tegen de houding van PSV. Lazaroni waardeerde de opstelling van de kieine spits en bracht hem in de basis voor de teleurstellende Bal- tasar, de topscorer van Atletico Ma drid en de Spaanse competitie. De ingreep van Lazaroni had on middellijk effect. Tegen Argentinië scoorden Bebeto en Romario, tegen Paraguay weer Bebeto (2) en Roma rio en in belde duels vormde de tan dem voortdurend een bedreiging voor de vijandelijke verdediging. Tegen Uruguay ook. De wedstrijd die een heuse finale werd omdat beide ploegen de voorgaande wed strijden in winst hadden omgezet, werd gecontroleerd door de Brazi lianen. Uruguay bleef tot het doelpunt van Romario volharden in zijn de fensieve tactiek. Pas na de achter stand schakelde de titelverdediger over op de aanval. Zij het spaarzaam en met de grootste voorzichtigheid. Ruben Sosa, Francescoli en Alza- mendi werden evenwel hardnekkig geschaduwd en kregen weinig of geen ruimte. In die fase had de Chileense arbi ter Silva de grootste moeite het duel onder controle te houden. Hij deel de in no-time drie gele kaarten uit, die de onrust op het veld beteugel de. In de 73e minuut kreeg Uruguay de enige kans op de gelijkmaker. Francescoli schoot voorlangs uit een pass van Ruben Sosa. MADISON (Van een speciale ANP-verslaggever) - Voor de eerste keer in de historie heeft Nederland zich de Intercon tinental Cup toegeëigend. Op het drijfnatte poligras van Drew University, bij Madison, zegevierde Oranje in de tij dens voortdurende regenval gespeelde finale met 5-1 over Canada. Bij de rust stonden de Canadezen nog voor. Van 't Hek (2), Delissen, Bovelander en Brinkman hadden in de tweede helft succes voor Oranje, dat onder meer werd aangemoe digd door-de in New York trainende bokser Regilio Tuur en de daar wo nende oud-international Roderik Bouwman. De tweede treffer van Van 't Hek, vier minuten voor tijd gemaakt, betekende zyn honderd ste in het Oranje-shirt na 199 inter lands. Voor Nederland is het te hopen, dat het bij dit debuut in het toer nooi, dat eigenlijk voor de wat min der begaafde hockeylanden is be stemd, blijft. Want dat zou beteke nen, dat Nederland zich door een hoge klassering in de strijd om de wereldbeker van volgend jaar fe bruari in Lahore, met automatische kwalificatie, een nieuwe verban ning naar de tweede garnituur be spaart. Na een helft zag het er nog som ber uit voor Nederland, dat net als in de groepswedstrijd (1-1) niet door de stugge Canadese defensie kon komen. Ook nu nam Canada de lei ding. In de 23e minuut omspeelde Tamkee slim enkele Nederlandse verdedigers om vervolgens ook Lei stra kansloos te laten (0-1). Dat was tevens het hoogtepunt van die pe riode. Een dieptepunt was er voor Floris Jan Bovelander, die al in de elfde minuut tijdelijk naar de kant moest wegens een gele kaart toen hij Manwaring blokkeerde. Spionnen Nederland, nauwlettend gevolgd door de speciaal overgekomen Brit se 'spionnen' Hughes (coach) en Cotton (manager) wilde zich echter nog lang niet neerleggen bij een ne derlaag. Dat zou trouwens voor het eerst in zestien wedstrijden tegen Canada zijn geweest. „We wilden per se winnen", benadrukte coach Hans Jorritsma na afloop nog eens. „Een eerste plaats telt immers veel zwaarder voor de indeling in Laho re dan een tweede plek achter een land als Canada. In de eerste helft liep alles nog niet zoals ik wilde. La ter ging het een stuk beter." Met Poortenaar in de ploeg in de plaats van Siderius kwam de om mekeer al snel. Binnen vijf minuten na de hervatting hadden Delissen en Van 't Hek er voor gezorgd, dat Nederland op voorsprong kwam (2- 1). Het duurde een tyd voordat de score verder opliep. De Canadezen herstelden zich snel, sloten de ver dediging weer en probeerden Bove lander c.s. met snelle uitvallen te verrassen. Maar Oranje bleef met gemak overeind. Toen Bovelander zes minuten voor het einde de eer ste strafcorner fraai verzilverde was het met de tegenstand van Canada prompt gedaan. Van 't Hek maakte Tom van 't Hek: jubileumdoelpunt. met een fraaie solo over het halve veld zijn jubileumdoelpunt, waar de hele Nederlandse dug out voor uitliep, en met nog een minuut op de klok scoorde zowaar verdediger Brinkman de tweede treffer in zijn interlandcarriere (5-1). Formaliteit Daarmee werd het toernooi in New Jersey voor Nederland uiteindelijk toch een formaliteit. In zeven wed strijden moest alleen Canada in de poule een gelijkspel worden toege staan. De doelcijfers waren met 36-5 indrukwekkend. Tien treffers kwa men, direct of indirect, voort uit in totaal 44 strafcorners, lijk lager gemiddelde overigens dan bij het toernooi om de Champions Trophy in Berlijn. „Natuurlijk waren we hier favo riet", beaamde Jorritsma. „Maar je moet het altijd wel weer waarma ken. Dat het is gelukt, stemt mij al leen maar tevreden. We blijven op de goede weg voortgaan. Nu is ie dereen aan rust toe. Maar over an derhalve maand gaan we ons weer voorbereiden op de wedstrijden, die we eind september en begin ok tober spelen." De eindstand: 1. Nederland, 2. Ca nada, 3. India, 4. Frankrijk, 5. Ier land, 6. Malaysia, 7. Polen, 8. Nieuw- zeeland, 9. Egypte, 10. Chili, 11. Ver enigde Staten, 12. Zimbabwe. WAALWIJK - Voor RKC kan het een lucratieve week worden. Door de winst van de Waalwijkse formatie zaterdag in groep 11 van de Intertoto-competitie op Carl Zeiss Jena, is de Brabantse for matie koploper in de strijd om de hoofdprijs van 45.000 mark. De tweede plaats levert 'slechts' 15.000 mark op. Woensdag kan in Wenen de be slissing vallen in het voordeel van de Waalwijkers als RKC Vienna ontmoet. Kaiserslautern, dat tweede staat met een zelfde pun- tenaantal maar een slechter, een treffer, doelsaldo, ontmoet Carl Zeiss Jena. De 800 toeschouwers zullen zich zaterdag in de eerste helft hebben afgevraagd waaraan RKC die 45.000 mark dan wel kan heb ben verdiend. Beide teams zorg den voor een schouwspel dat de vergelijking met een slaapmiddel eenvoudig zou hebben doorstaan. Pas in de tweede helft ontspon zich een wedstrijd die het aankij ken waard was. Dat kwam ook door de treffer van Hoekstra die de Oostduitse doelman Bratigan met een fraai schot in de boven hoek kansloos liet. Carl Zeiss, al kansloos voor de geldprijzen, drong wel iets aan, maar vond steeds de Waalwijkse verdediging paraat. De fraaiste actie verzorgde in de 89e minuut de voor Moniz ingevallen De Wijs. Hij pikte na een in eerste instantie mislukte aanval de bal op, pas seerde drie Oostduitse verdedi gers plus de doelman en scoorde simpel. BW Den Bosch heeft zaterdag MADRID (AFP) - De Engelsë voetballer Laurie Cunningham (33) is zaterdagochtend bij een au to-ongeluk in de buurt van Ma drid om het leven gekomen. Het door Cunningham bestuurde voertuig raakte om half acht om voor de politie nog onbekende re denen van de snelweg Madrid-La Coryna. Zijn Amerikaanse met gezel Mark Catwell (30) liep bij het ongeval slechts lichte ver wondingen op. Laurie Cunningham, zoon van Jamaicaanse ouders, was de eer ste kleurling, die voor Engeland uitkwam. In 1977 debuteerde hij op 21-jarige leeftijd in het natio nale team. Cunningham speelde op dat moment voor West Brom- wich Albion, na als tiener zijn profcarrière bij Leyton Orient te zijn begonnen. De ster van Cunningham rees snel. In 1980 tekende de linker spits een vijQarig contract bij Re- al Madrid, maar bij de Spaanse club heeft hij zijn grote belofte nooit helemaal kunnen inlossen. Cunningham werd achtervolgd door blessures en werd boven dien in juli 1982 beschuldigd van een moordaanslag op zijn schoon zus Norma en twee van haar kin deren. zijn geschonden blazoen in de In tertoto-competitie iets opge poetst. Tegen de Belgische verte genwoordiger FC Luik boekte de Brabantse formatie zijn eerste succesje in groep 1: 1-0. Beide clubs maken overigens geen aan spraak meer op de premies voor de winnaar en de nummer twee van de groep. Die mogen FC Lu- zern, tegenstander van PSV in het Europa Cup-1 toernooi, en Karls ruhe onder elkaar verdelen. De Westduitsers wonnen zaterdag het onderlinge duel met 4-2. Het Nederlands militair team is bij de strijd om de wereldtitel als vijfde geeïndigd. In de laatste wedstrijd werd Zambia met 2-1 verslagen. Bij rust stonden de Afrikanen nog voor, pas in de laatste twintig minuten slaagde Oranje er in het veldoverwicht in doelpunten om te zetten. In de 70e minuut zorgde Sandel voor de gelijkmaker, zes minuten voor het laatste fluitsignaal bezorgde Meijerman Nederland de winst. De Apeldoornse eersteklasser AGOVV heeft zaterdag voor 4000 toeschouwers de Belgische kam pioen KV Mechelen een gelijk spel afgedwongen: 1-1. Ajax won met%4-l van De Bataven. Lands- kampioen PSV haalde in de eer ste oefenwedstrijd tegen DOSL meteen fors uit: 13-0. Andere re sultaten: Scheveningen (3e klas. zat) - FC Den Haag 1-5 (0-3), Excel- sior'31 (2e klas.zat.) - FC Twente 1-6 (1-5), Heerenveen - FC Utrecht 1-2 (1-1), Regioselectie - FC Gro ningen 1-3 (1-2), Leimbach- /Neunahr - Haarlem 0-6 (0-3). Laurie Cunningham. (foto AP) De geplaagde voetballer startte een zwerftocht langs de Europese velden. Met wisselend succes speelde Cunningham, tussen zijn aanhoudende blessures door, achtereenvolgens voor Sporting de Gijon, Manchester United, Olympique Marseille, Leicester City, Rayo Vallecano, Charleroi en Wimbledon. Het vorige sei zoen stond Cunningham op nieuw onder contract bij Rayo Vallecano, maar had door een sle pende blessure part noch deel aan de promotie naar de eerste divi sie. Voor het komende seizoen had hij opnieuw bij de Spaanse club, een filiaal van Real Madrid, een verbintenis getekend. MILAAN (ANP) - Het huishoudboekje van AC Milan, deze week openbaar gemaakt en altyd weer een openbaring, bevestigt de indruk dat voetbal in Italië meer dan volksvermaak alleen is. De hobby van media-gigant Selvio Berlusconi lijkt tegenwoordig veel meer op een middelgroot bedrijf, dan op een eenvoudige vereniging waar, zij het op niveau, sport wordt bedreven. Waar PSV in Nederland een eenling is met een begroting van zeventien miljoen gulden, daar gaat in het be drijf AC Milan het zesvoudige om. Op de begroting van het afgelopen jaar, waarin de landstitel werd ge mist maar de Europa Cup voor landskampioenen werd veroverd, staat aan de uitgaven kant een bedrag van 117.745.000 gulden. Aan de in komsten zijde staat een iets ander bedrag. De ontvangsten beperkten zich tot 98.605.000 gulden. Een tekort van bijna twintig miljoen gulden, meer dan het budget waarover PSV beschikt. De grootste post aan de debet zijde wordt uiteraard gevormd door de salarissen. Berlusconi is bepaald gul voor zijn werknemers. Zevenen twintig miljard lire keerde de eigenaar van AC Milan uit aan spelers en technische staf, zo'n 40 miljoen gulden. Het andere personeel, van ter reinknecht tot fysiotherapeut, verdiende zes miljoen. Milanello, andere trainingsaccommodaties en representatie staan voor negen miljoen gulden in de boeken. De public relations kostten afgelopen seizoen 1,3 miljoen. Van de inkomsten kwam het grootste gedeelte voort uit de verkoop van seizoenkaarten. De trouwe aanhang bracht 34 miljoen gulden bin nen, een derde van het totaal. De verkoop van de televisie-rechten aan de RAI en Fininvest leverde 18 miljoen op, de belangstelling van spon sors dik tien miljoen. Voor het seizoen 1989-90 heeft Berlusconi, op voorspraak van trainer Sacchi, weer wat spelers binnen gehaald: elf. De belangrijkste, c.q. duurste aankopen waren Pazzagli (Ascoli-3 miljoen), Carobbi (Fioren- tina-6 miljoen) en Fuser (Torino-9 miljoen). Borgonovo (Fiorentina-ge- schatte waarde 12 miljoen) Salvatori (Fiorentina-4,5 miljoen) en Mas- saro (Roma-4,5 miljoen) waren uitgeleend maar komen weer terug naar Milan. Tegenover het elftal nieuwe spelers staan acht vertrekkers. Be langrijkste daarvan is spits Virdis die komende seizoen speelt bij Lec- Verbod voor duels Den Haag DEN HAAG (ANP) - Voor de eerste twee uitwedstrijden in het komende seizoen van FC Den Haag in de eredivisie moet com petitieleider Huybregts op zoek naar andere data. De burgemees ter Dales (Nijmegen) en Peper (Rotterdam) hebben een verbod uitgevaardigd voor respectieve lijk NEC - FC Den Haag (16 au gustus) en Sparta - FC Den Haag (23 augustus), die beide op woens dagavond gespeeld hadden moe ten worden. Eerder al werd Ajax - FC Utrecht uit het programma voor 1 oktober geschrapt. Dales wil met het oog op het handhaven van de openbare orde alle wedstrijden van NEC tegen de vijf risico-clubs op zondag laten plaatsvinden. Or dehandhaving is, in de optiek van Dales, op zondagmiddag minder moeilijk dan op woensdagavond. Om diezelfde reden heeft collega Peper van Rotterdam de wed strijd Sparta - FC Den Haag ver boden. Huybregts weet nog niet op welke data de drie wedstrijden opnieuw worden vastgesteld.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12