Coup zonder succes 'Je moet af en toe wel geluk hebben' Silooy wacht lange periode revalidatie SPOïTV Cees Priem over zijn ploeg: TOUR '89 Longo neemt gele trui over Hockeyteam probleemloos naar finale Mottet en Fignon maken tactische fout Met rugnummer 42: ZATERDAG 15 JULI 1989 PAGINA 17 MARSEILLE (GPD) Tour-directeur Jean-Marie Leblanc wond er, bij de aanblik van het rennersveld, geen doekjes om. Als het aan hem had gelegen, was de met Drents kapitaal gefundeerde TVM-équipe beslist niet tot zijn wielercircus toegelaten. Drie ploe gen van Nederlandse signatuur, dat was meer dan genoeg. „En wat kan zo'n TVM daar nou aan toevoegen?", vroeg Leblanc zich boordevol scepcis af. Hij had zich evenwel geconfor meerd aan de nieuwe regels, die door Hein Verbruggen, de hervor mingsgezinde voorzitter van de profsectie van de UCI (mondiaal overkoepelende wielerbond) - bij decreet - waren opgesteld. Een er van luidt als volgt: ploegen die per medio mei in de top-18 van het we reldbeker-klassement staan, mogen een Tour-start claimen. Een uit komst voor TVM, dat, zij het met moeite, aan de eis voldeed en voor twee weken terug op en top geladen in Luxemburg op het appèl ver scheen. Men wilde die Leblanc wel eens een poepie laten ruiken. Ploeglei der Cees Priem stelt tevreden vast dat dat redelijk is gelukt. „We heb ben ons herhaaldelijk laten zien. En dat kunnen heel wat andere ploe- Oranje schiet raak ZAGREB (ANP) - De nationale mannenploeg heeft de Europese titel kleiduivenschieten onder deel skeet veroverd. Het drietal Swinkels, Van Ieperen en Dom peling schoot gisteren in Zagreb 441 van de 450 kleiduiven uit de lucht. De Tsjechische ploeg werd tweede met 438 treffers. Voor de mannenploeg bete kende het de tweede Europese titel. De prestatie in Zagreb be tekende een verbetering van het Europese record. Van het drie tal was Eric Swinkels het best op dreef. Hij schoot 148 keer raak en miste slechts 2 duiven. gen niet zeggen. Het enige dat eraan ontbreekt, is een ritzege. Maar daar komt ook een beetje geluk bij kij ken. Met Skibby (twee keer - red.) en Schurer hebben we in de eerste week drie tweede plaatsen gehaald. Voor hetzelfde geld zijn dat een of twee overwinningen. We zijn echter nog niet uitgeblust. De moraal is goed en er we zullen er zeker nog eens flink invliegen". Hoogtepunt Priem verwacht nog het een en an der van Phil Anderson, de tot dus ver in gebreke gebleven Australi sche kopman. Anderson is diep in het klassement weggevallen. Hij duikt pas als 43ste op, bijna een half uur (28.35) in de min bij gele truidra ger Laurent Fignon. Dat moet toch een tegenvaller voor Priem zijn. Im mers, voor de Tour hoopte hij met zijn kopman toch minstens temid den der subtoppers (niveau Kelly) te zitten. Priem: „Ja, Phil is een beetje over zijn hoogtepunt heen. Het blijkt dat hij teveel l\eeft gege ven in de Ronde van Italië, waarin hij nogal actief is geweest. En...dat is ook zo, de Giro is minder zwaar dan de Tour. Toch denk ik dat Phil in deze Tour nog een keer uit de doos gaat komen". AMSTERDAM (ANP) Sonny Silooy is niet voor het geluk gebo ren. De bij Ajax teruggekeerde Zaankanter begon op 3 juli vol am bitie aan het nieuwe voetbalseizoen, maar weet sinds gisteren, dat hy in ieder geval dit jaar niet meer in actie zal komen. Als international in Franse dienst Silooy, met spits Petterson de (Racing Club de Paris) miste Silooy tweede langdurig geblesseerde Aja- vorig jaar het toernooi om de Eu- cied, moet ruim twee weken in het ropese titel door een oogkas-breuk. Lucas-ziekenhuis blijven. „Als het Een zware knieblessure, dinsdag gips eraf is, mag ik naar huis. Ik be- opgelopen in het oefenduel tegen sef, dat een lange periode van revali- de amateur-selectie van Smilde, datie aanbreekt. Het is niet anders, houdt hem waarschijnlijk ook van Ik heb mijn hoop gevestigd op de deelneming aan het WK volgend tweede helft van de competitie. Aan Italië denk ik niet Consequenties heeft het falen van Anderson niet, laat Priem weten. Hoewel er in de 'kangeroe', gezien zijn leeftijd (31), niet zo heel veel toekomstmuziek meer zit, zegt Priem niet op te zoek gaan naar een nieuwe nummer 1. „Ik ben niet ie mand die snel wisselt. Wel wil ik zelf wel eens een kopman opleiden. Het liefst een Nederlander. Ik heb er al eentje op het oog". Op de vraag wie dat dan wel moge zijn, hult Priem zich in nevels. „Dat kan ik nog niet zeggen, maar misschien wordt hij volgend jaar wel prof'. Voor de klassiekers denkt de zwa ger van collega Raas in de jonge Fries Eddy Schurer een goeie te hebben. „Trouwens, niet alleen voor de klassiekers. Ook in etappe koersen kan hij veel. Voor een de butant rijdt hij toch een hartstikke leuke ronde, niet dan? Als het vlak is, zit hij er bijna elke dag bij. Vol gend jaar hoop ik hem een stapje verder te kunnen brengen. Dan moet hij eens wat gaan Daarvoor had Priem zijn sprinters Capiot en Pieters meegenomen naar de Tour. Beide heren zitten in middels al weer hoog en breed thuis. Capiot, vorig jaar tot grote hoogte geschreven in de Belgische pers, was reeds op de tweede dag geëlimineerd. Te laat aan de meet in de ploegentijdrit. Spijt dat hij deze renners meenam, heeft Priem niet. „Nee, waarom zou ik? Kijk, het is en blijft altijd een beetje een gok met dit soort mensen. Maar het zijn in principe wél winnaars. Daarom heb ik ze de kans gegeven. Je kunt na tuurlijk ook met acht knechten gaan rijden. Dan heb je een gerede kans dat die Parijs halen, maar een rit winnen zit er, normaal gespro ken, voor hen niet in". Dat lijkt Jacques Hanegraaf ook niet meer te kunnen. Deze Braban der, eens een grote belofte en in 1984 nog even in het geel door Frankrijk gefietst, kan maar niet meer boven de grijze middelmaat uitstijgen. Op 28-jarige leeftijd al praatje met de demissionaria- (foto Cor Vos) voorgoed uitgeblust? Priem: „Vind ik niet, nee! Jacques rijdt een heel behoorlijke Tour. Donderdag in de etappe naar Montpellier, zat hij in het begin bij wel tien ontsnappings pogingen. Die gingen allemaal net niet door. En dan zul je altijd net zien dat de volgende demarrage wel slaagt. Dat was in dit geval dus ook zo. Je moet zo af en toe eens wat ge luk erbij hebben. Daar mankeert het bij Jacques momenteel aan. Hij kan echt nog een best stukkie fiet sen. Alleen die goeie duw van Vrou we Fortuna, die heeft-ie nodig". De tweedejaars ploegleider heeft voor volgend seizoen al een flink deel van het huidige team vastge legd, inclusief Phil Anderson. Priem: „Ik zie nog genoeg mogelijk heden om de zaak verder uit te bou wen. Bij de meesten zit nog wel wat rek. Maar in de breedte kunnen wij echter best nog wat sterker worden. Er zullen dus jongens aangetrokken worden ja". DICK HEUVELMAN jaar in Italië af. „Ik mag blij zijn als ik na de win terstop weer met de groep kan mee- trainen", sprak Silooy, tot 1996 on der contract bij Ajax, gelaten vanaf zijn bed in het Amsterdamse Lucas- ziekenhuis. „Een natuurlijk. Ik wilde juist weer in het Nederlands elftal spelen." In de met 10-0 gewonnen ofene- wedstrijd trachtte Silooy een te zachté pass van ploeggenoot Vink in zijn bezit te krijgen. De verdedi ger kwam daarbij onzacht in aanra king met een Drentse tegenstander. „Het leek aanvankelijk geen ernsti- spel de Europese bridgetitel gemist, ge blessure", aldus Silooy. „Vol- Het viertal had gisteren in Turku in gens onze clubarts was er sprake de slotronde tegen Olympisch kam- van een verrekking of van een afge- pioen Denemarken een gelijk spel knapt bandje. Om zekerheid daar- nodig. Het benodigde geluk bleef Bridgeteam mist titel op haar na TURKU (ANP) - De Nederlandse vrouwenploeg heeft in het laatste te krijgen onderging ik don derdagochtend een kijk-operatie." Wat dokter Keman allemaal in de rechterknie van de Ajacied zag, was niet veel goeds. „De kruisbanden waren afgescheurd en er was een stukje van mijn meniscus afgebro ken. Dokter Keman heeft mijn knie meteen volledig gerepareerd. Die banden konden gelukkig met een stukje pees weer aan elkaar worden gehecht. Ik heb ruim vier uur op de operatie-tafel gelegen." MARSEILLE (AFP) - Jeannie Longo heeft gisteren de gele trui in de Tour Feminin overgenomen van Monique Knol. De Frangaise werd in de derde etappe van Martiques naar Marseille over 60 kilometer in de sprint verslagen door de Ameri kaanse Bunki Bankattis. Het tweetal had vijf seconden Voorsprong op een groep van acht tien renners. Monique Knol voerde het peloton aan, dat 1 minuut en 35 seconden achterstand had op de rit- winnares. De Olympisch kampioe ne werd 21e, direct gevolgd door Agnes Loohuis-Damveld. Knol droeg het leiderstricot twee dagen. Longo plaatste haar demarrage op een van de twee cols in de zware rit over geaccidenteerd terrein. Slechts een twintigtal renners kon den de wereldkampioene volgen. Het peloton viel in stukken uiteen. Vijf renners uit de ploeg van Piet Hoekstra voerden de eerste groep aan. Petra de Bruin liep grotere ach terstand op. Zij kwam met de ach terstand van 6.01 binnen. Door de machtsgreep van Longo zakte Knol in de algemene rang schikking naar de negentiende plaats, op 1.28 achter Longo. MADISON (ANP) - Nederland heeft zich gisteren in Madison pro bleemloos geplaatst voor de finale van het hockeytoernooi om de In tercontinental Cup. In de halve eindstrijd won Neder land met 5-1 van Frankrijk, dat ver rassend de laatste vier had bereikt. Bij de rust was het 3-1 voor Oranje, dat morgen in de eindstrijd tegen de winnaar van het duel India - Canada moet spelen. Bovelander (2),_ Van 't Hek, Van den Honert en Weterings zorgden voor de Nederlandse tref fers. Van 't Hek bracht zijn totaal in dit toernooi op negen doelpunten, hij topscorer is. MARSEILLE (GPD/ANP) - Op dertig kilometer voor Marseille kwam gisteren een einde aan de derde Tour van Erik Breukink. De 25-jarige 'kopman' van Post was opnieuw uit een achterblij vende groep gelost, waarop Post het beter vond de handdoek te werpen. Post: „Zo doorgaan had geen zin meer. Dat is iemand in de ver nieling rijden, zonder datje er wat mee opschiet. Ik heb iemand nog nooit zo snel zien terugvallen. Heel goed in het begin, niets meer kunnen anderhalve week later. Zeer ongebruikelijk". Breukink: „Afstappen was in derdaad de beste beslissing. Ik had totaal geen kracht meer. Het hoofd wil nog wel, maar het li chaam niet meer. Elk bergje lijkt een col van de eerste categorie. Erik Breukink geeft het op Dit was niet langer uit te houden. Ik zag enorm op tegen de Alpen". „Ik heb van de Pyreneeën een morele tik overgehouden, ik heb veel gepiekerd waar die inzinkin gen toch aan hebben kunnen lig gen, maar ik ben er niet uit. Mijn bloed is onderzocht, daar is niets bijzonders uit gevonden. Alleen dat ik vermoeid was. Ik ga, zodra ik terug in Nederland ben, naar het ziekenhuis voor een algeheel onderzoek. Misschien dat dat iets oplevert. Er moet toch érgens een mankement zitten. Ik ga een poos rust nemen; op de criteriums zul len ze mij niet veel zien". Na zijn derde zware valpartij binnen een maand kreeg Gert- Jan Theunisse tussen de twaalfde en dertiende etappe speciale zor gen van Bertus Fok. Met za)f en ijszakken werden de kneuzingen op zijn rug behandeld. De soig- neur liet in de nacht van donder dag op vrijdag elke twee uur de wekker aflopen om een nieuwe zak ijs op de gekwetste rug van de klimmer te leggen. „Ik heb meer gesluimerd dan geslapen", zei Theunisse gisteren voor de start. „Ik heb flink pijn in mijn donder, ik hoop maar dat er vandaag een beetje rustig gereden wordt." Rustig bleef het de eerste twee uurtjes. Daarna moesten Fignon en Mottet achterhaald worden. Theunisse: „We hebben ze een tijd laten spartelen met een half minuutje voorsprong". MARSEILLE (GPD) En wéér leek de rit naar Marseille een historische te worden. Als Laurent Fignon en Charly Mottet zich op tijd hadden gerealiseerd, dat er ook nog een an dere tactiek mogelijk was geweest dan het lange, 57 kilometer durende, maar vergeefse duet - dan had de Tour 1989 er aan de voet van de Alpen wellicht weer heel anders uitge zien. Marseille... In 1971 had Eddy Merckx er op weg naartoe, vanaf de start in Orcières Merlette, een ver rassingsaanval georganiseerd op gele trui-drager Luis Ocana. Een jacht van 251 kilometer, die de kop groep vroeger aan de finish bracht dan de toeschouwers langs de kant. Maximale winst toen: 1.56 sec. En nu, achttien jaar later, nu de Tour voor het eerst terug was in de Zuid franse havenstad, leken Laurent Fignon en Charly Mottet er een coup te willen plaatsen, waarover in de Tour-geschiedenis zo mogelijk nog langer zou worden nagepraat. Maar, helaas voor Frankrijk, alle Fransen en deze twee in het bijzon der, was de rush niet lonend. Veer tien juli 1989, dag van de tweehon derdjarige herdenking van de be storming van de Bastille, eindigde wèl met een Franse ritzege (voor de laatste aanvaller van de dag Vincent Barteau), maar Fignon Mottet fi nishten netjes in de schoot van een eerste groep met bijna alle topman nen waarin slechts Millar en Bugno ontbraken. Charly Mottet was weggereden na een wat rommelige ravitaille ring, rond de 105e kilometer. Het kwam een elftal renners, onder wie Delgado, Rooks en Alcala op tien strafseconden te staan, toen ze zich elders eten en drinken lieten aanrei ken. Fignon had Mottet zien 'schaatsen' en schoof onmiddellijk bij hem aan. Offensief Mottet en Fignon reden vorig jaar nog samen, maar omdat Mottet zijn eigen vleugels wilde uitslaan, ver trok hij bij de stal-Guimard. En nu, in de hete mistral, vonden zij elkaar terug in een onaangekondigd offen sief versus Delgado, Lemohd, Theunisse, Rooks, Hampsten etc. Het verschil liep op van 20, naar 40, 45 seconden, en op zeker moment zelfs meer dan een minuut. De reac tie van Delgado en Lemond was niet krachtig genoeg, had alleen tot gevolg, dat er een groep volgers ont stond van een 25 renners. Maar opeens, na een kilometer of 30 harde 'koppeltijdrit' vdn de twee Fransen, diende zich een kwartet met Lemond, zijn ploegmaat Mu seeuw, Marie en Maarten Ducrot i af- Waarom Fignon en Mottet waren ontsnapt, was duidelijk. De betrek kelijk lastige, maar vooral vlakkige rit naar de zee was één van hun wei nige mogelijkheden Delgado een surprise te bereiden. Ze kozen het onverwachte moment uit voor een frontale aanval op de sterker geach te klimmer(s). Maar waarom zij vervolgens niet hebben gewacht op het kwartet- Delgado, dat ongetwijfeld zou heb ben meegereden in de vlucht, is een raadsel, en misschien achteraf wel een misrekening. Immers, als Fig non Mottet er op uit waren vooral Delgado nog voor de Alpen op een minuutje (of twee) extra te tracte- ren, hadden zij daarop veel meer kans gehad mét de steun van een kwartet-Lemond. De twee volhard den echter in hun voorsprong, ach ter hen werden Lemond c.s. weer ingelopen, en twintig kilometer ver der was de hele groep favorieten te rug bijeen. De mars op Marseille had er heel spannend uitgezien, maar hield het ldassement uiteinde lijk volledig intact. Jammer het was wel héél erg ver, zoiets tot een goed einde te brengen. En, net niet lastig genoeg. Er konden nu te veel renners achter ons blijven rij den. Maar de conditie is perfect; als je 50 kilometer lang 50 in het uur rijdt, mag je niet klagen. En bang voor Delgado? Ik ben voor niemand bang". In de groep Delgado was de ploeg Gisbers weer met vijf man het best vertegenwoordigd: Rooks, Theu nisse, Alcala, Kelly en Dhaenens. Ze zorgden er in de gezamenlijk heid voor, dat de Franse coup niet uit de hand liep. Het was opnieuw een goede zaak, die massale aanwe zigheid, want Theunisse had heel veel last van de valpartij van don derdag ('mijn hele nek en rug zijn .beurs'), en ook Rooks (heup) voelde zich nog steeds dizzy. Maar ook Lemond liet zien, dat hij weer een stevig nummertje kan fiet sen. Delgado zat weliswaar alleen, maar hij kreeg opmerkelijk veel steün van zijn in een andere ploeg rijdende landgenoot Lejarreta. En verder draaiden ook anderen als Bauer, Hampsten, Yates en Richard volop mee in het werk de vluchters te achterhalen. De commissarissen begonnen er zowaar verschijnselen van combinevorming in te zien. Kelly en Richard kregen by voor beeld al boetes, omdat geconsta teerd was, dat zij renners van ande re ploegen hadden geduwd. Inspiratie Toen het vuur na een uur felle jacht eindelijk was geluwd, kregen de mindere goden de kans zich voor de honderdduizenden toeschouwers langs de oude haven van Marseille te manifesteren. Het was Vincent Barteau, de 'verschoppeling' van de PDM-ploeg 1988, die de obstakels in de finale het best aan kon. Wat de gevolgen zullen zyn van de 'Marseillaise' van de twee Franse topstukken? Misschien moeten zij hun inspanning morgen bekopen in de klimtijdrit, maar de vlucht van 50 kilometer had hun uiterlijk niet be paald getekend. De Tour moet maar vaker naar Marseille trekken; de stad inspireert de groten. uit. Denemarken won met 13-17. Door die nederlaag en de eigen winst op het laag geklasseerde Zwitserland (20-10) werden de Westduitsen Europees kampioen met de voorsprong van twee punten op Nederland. De mannenploeg heeft nog uit zicht op het brons. Het viertal speelde tegen koploper Polen (15 15) een voorsprong van 46 punten Tegen Finland werd daarna fors uit gehaald (23-7). MARSEILLE (GPD) Je hebt renners die, als ze zegevierend de meet passeren, doodgewoon blij zijn. Er zijn er echter ook die bijkans uit hun bol gaan van vreugde. Zo eendje was gisteren Vincent Barteau, de Frans man die als eerste in Marseille arriveerde. Barteau zette aldus de 200ste verjaardag van de Franse revolutie nog wat sportieve luister bij. Iets dat er by het van chauvinisme overlopende Franse volk ingaat als koek. De laatste keer dat een Franse renner 'Quatorze Juillet' aangreep om aan 's lands eergevoel te appelleren was in 1980, toen de klimmer Mariano Marti nez de 17de etappe van Serre-Chevalier naar Morzine naar zijn hand zette. Het was evenwel niet deze samenloop van (extra feestelijke) omstandig heden die bij Vincent Barteau een extase teweegbracht. Barteau geraakte buiten zinnen van vreugde omdat hy, na een jarenlange periode van veel kommer en nog meer kwel weer eens een aansprekend succes had ge boekt. „Ik draag deze zege op aan Greg Lemond", riep hij na zijn zegerush in een Franse tv-microfoon. „Greg heeft me op de fiets gehouden toen ik-in een diep dal zat". Barteau was met een noodgang van een berg gevallen, die hij medio 1984 had beklommen. Dat gebeurde in Cergy-Pontoise, een voorstad van Parijs, eindpunt van rit 5 in de Tour de France. Na een mam- moetvlucht met de Portugees Paulo Ferreira (etappewinnaar) en zijn land genoot Maurice Le Guilloux, mocht Barteau zich in de gele trui -laten hij sen. Een trui die erg ruim zat, want de ontsnapping had een voorsprong van liefst 20 minuten opgeleverd. Vervolgens reed de tot dan volslagen onbekende Vincent Barteau elf da gen als een jonge wielergod (22) door Frankrijk. Hij droeg het begeerde tri cot, hoewel geen klimmer, moeiteloos over de Pyreneëen heen. Een nieu we Walkowiak, die in 1956 de Tour als volslagen outsider won. werd Bar teau niet. Op de top van Alpe d'Huez moest hy het geel inleveren bij zijn ploeggenoot en vriend Laurent Fignon, die ermee tot in Parijs fietste. Wel verging het Barteau eender als Walkowiak. Gelijk de Tourwinnaar van '56 raakte Barteau verzeild in de anonimiteit. Hij reed na zijn gloriejaar amper nog een platte prijs, zeker niet na een breuk met ploegleider Cyrille Guimard. Barteau raakte 'aan de zwerf, maar kon het bij drie andere ploegen (RMO, La Vie Claire en laatstelijk PDM) ook niet vinden. Bij Gisbers was hij terecht gekomen als maatje van Lemond. Toch scheidden hun wegen begin dit jaar. Lemond, door PDM afgeserveerd, koos voor het Belgische ADR. En daar heeft men eerder te veel dan te weinig renners. Dus kon Barteau er echt niet meer bij. Een an dere wielervriend, Laurent Fignon, redde Barteau, onderhand afgezakt tot de 540ste plaats op de wereldranglijst, van een gang naar de WW. Met in stemming van Guimard, die Barteau wel weer in genade wilde aannemen. Op 27-jarige leeftijd, vyf jaar na zijn 'gele coup' in de Tour, heeft Vincent ZATERDAG 11.45-14.15 BBC 1: Grandstand: cricket, finale van de Benson Hedges Cup in Lord's met Essefc-Nottinghamshire. 14.20-14.55 BBC 1 Rugby Union, samen vatting van Australië-British Lions. 14.55-15.05 BBC 1: Paardenrennen in Newbury. 15.05-15.25 BBC 1 Cricket: Essex-Not- tinghamshire. 15.25-15.35 BBC 1: Paardenrennen in Gap in de Tour de France. 15.30-17.15 Ned 3: Studio Sport: Tour de France. 15.35-15.55 BBC 1: Cricket: Essex-Not- tinghamshir 16.30-18.05 BBC 1: Golf: Open Schotse kampioenschappen in Gleneagles. 17.20-20.35 BBC 2: Cricket 18.00-19.00 Did 1: Sportschau: Tour de France en WK schermen in Denver. 18.15-18.20 BBC 1: Sport. 18.30-19.30 Super: NBA Basketball 19.00-20.00 SKY: Trans World Sport: sportnieuws, uitslagen en wedstrijdversla gen uit de hele wereld. 19.17-19.54 Ned 3: Studio Sport: wielren nen, samenvatting Tour de France. 19.25-20.00 Ned 2 Veronica Sport: met Australisch football: volleybal-interland Nederland-Frankrijk: motorcross vanuit Amerika en de rubriek Gaandeweg: voet bal voor het goede doel. ditmaal voor de kankerpatiënten 9.30-20.00 Did 3: Sport im Westen: sport programma. 20.00-21.00 SKY: Wielrennen: samenvat ting van de etappe Marseille-Gap in de Tour de France. 21.00-23.*0 SKY: Golf: Schots open kam pioenschap. 21.47-22.30 Ned 3: Studio Sport. 22.05-23.25 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio: sportnieuws. 22.15-22.30 BBC 1: Sport. 22.45-23.00 BRT 1: Sport op zaterdag: sportmagazine. 23.00-23.30 SKY: Rugby: Australië-Bri tish Lions. 23.30-01.00 SKY: Wielrennen: Tour de France. 01.15-02.05 BBC 1Cricket: samenvatting van Essex-Nottinghamshire. 02.30-03.00 Super: Decathlon: sport. 05.30-07.00 Super: Rallye: sport. ZONDAG 14.00-14.05 BBC 1: Sport. 14.35-15.15 BBC 2: Sunday Grandstand: zwemmen, Engelse kampioenschappen in Coventry. 15.00-17.00 BRT 2: Wielrennen: recht- streeks verslag van de etappe Gap-Orciè- res Merlette, een individuele tijdrit in de Tour de France. 15.15-17.40 BBC 2: Autosport: Grand Prix van Engeland Formule-1, Silverstone. 15.25-17.50 Ned 3: Studio Sport: wielren nen, rechtstreeks verslag van de etappe Gap-Orcieores Merlette, een individuele tijdrit in de Tour de France. 17.00-19.00 BRT 2 Autosport: Grand Prix Formule-1 van Engeland op Silverstone. 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reportage: sportprogramma. 17.40-19.00 BBC 2: Golf: kampioen schappen in St. Mellion: Faldo Lyle- Niklaus Watson. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau: sport- 19.00-19.45 BBC 2: Zwemmen: Engelse kampioenschappen in Coventry. 19.00-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.00-20.00 SKY: Motorsport Grand Prix van Frankrijk, 500cc, Le Mans. 19.25-19.40 BBC 1: Sport. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen: sportprogramma. 19.45-20.15 BRT 1Sportweekend sport- magazine. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramnr kort sportnieuws. 20.00-21.00 SKY: Wielrennen: Tour de France. 21.00-23.00 SKY: Autosport: Grand Prix van Engeland Formule-1. Silverstone. 21.45-22.00 Did 2: Sport am Sonntag. 22.05-22.20 BBC 1Sport. 22.30-22.50 BRT 1: Wielrennen: Tour de France. 22.35-23.15 BBC 2: Autosport: samenvat ting van de Grand Prix van Engeland For mule-1, Silverstone. 23.00-00.30 SKY: Rugby Union: Nieuw- zeeland-Argentinië. 23.45-00.45 TV 5: Sport. 00.30-01.00 SKY: Wielrennen: Tour de France. 05.00-05.30 Super: Pescasport: sport.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17