Niemand kan ouders nu eenmaal dwingen Ruzie in buurt begint op klucht te lijken 'Overlast van het botenverhuurbedrijf aan het Galgewater' ZATERDAG 15 JULI 1989 PAGINA 13 Medische Diensten Lager beroepsonderwijs in Alkemade verdwijnt door leerlingentekort ALKEMADE - De hoofdingang van de Scholengemeenschap Alkemade ligt 'verkeerd om'. Het pad er naartoe is nooit ge bruikt, omdat het op de Alkemadelaan uitkomt waar geen fietr ser of voetganger mag komen. Raar, maar waar. Toch heeft dat niets te maken met het feit dat jaar na jaar steeds minder leer lingen de weg naar het schoolgebouw voor lager beroepsonder wijs (lbo) hebben weten te vinden. Andere factoren zijn er de oorzaak van dat komend schooljaar nog maar op halve kracht wordt gedraaid en dat de deuren nadien voorgoed voor het on derwijs worden gesloten. Het is in het grote complex overigens nu al angstvallig stil, de ruimten klinken hol. door Gerard Haverkamp In september komen alleen nog tweede- en vierdeklas lto'ers te rug. De afdeling lager huishoude lijk en nijverheidsonderwijs (Ih- no) is dan al dicht. Daar was eind vorig jaar al toe besloten, de me dedeling over opheffing van het lager technisch onderwijs volgde in april toen zich voor het nieuwe schooljaar niet meer dan dertien leerlingen meldden. Dat is moeilijk te verteren voor iemand die op het anderhalve hectare grote complex menig voetstap heeft gezet, zoals direc teur Karei van Gerwen. "Ja, 't is erg en dat doet je natuurlijk wel wat. Volgend jaar word ik 55. Als DOP 3 doorgaat (doorstroming onderwijzend personeel, red.), mag ik met werken stoppen. Maar ik betwijfel of ik van die moge lijkheid gebruik zou hebben ge maakt. Nu wacht ik af wat er gaat gebeuren. Je weet nooit of je nog iets krijgt aangeboden. Ik zie wel, voorlopig heb ik het nog druk ge noeg met de gang van zaken hier". Met enige regelmaat komen nu al collega's van Van Gerwen langs om te kijken of ze volgend jaar wat schoolmeubilair kunnen overnemen. De één z'n dood... Van Gerwen kwam in 1964 naar de technische school in de Veen- streek, zoals dat voluit heette. Daarvóór werkte hij in dienst van een observatiehuis in Amster dam, waar hij les gaf aan 'ont spoorde' kinderen. "Er waren er bij die in een kantine hadden in gebroken, maar ook die iemand hadden vermoord. Je rhoest dan uitvinden of ze nog aan een of an dere studie konden beginnen. Dat had je binnen twee minuten meestal wel gezien, maar je moest ze dan toch zes weken houden. Ik heb er vier jaar gewerkt, totdat het huis werd opgeheven. Dat was niet vol te houden. Personeel en pupillen liepen één op één, veel te duur". Groots De geboren Brabander kon na dien op zes scholen terecht. "Nü zou ik, met mijn leeftijd van toen, kansloos zijn, maar toen wilden ze overal graag een AVO'er heb ben", refereert hij aan zijn alge mene opleiding. Min of meer bij toeval kwam hij op de Alkemade- se lts terecht en het is nooit in hem opgekomen daar nog eens weg te gaan. "Ook omdat ik regel matig van functie kon verande ren. Eerst was ik leraar, later ad junct-directeur, vervolgens direc teur van de lts en uiteindelijk di recteur van de scholengemeen schap". Die ontstond in 1984 na de fusie van de lts met 'huishoudschool' De Koperwiek. De technische school groeide tot 1983 geleidelijk naar, zo zegt Van Gerwen, 'een groots aantal' van 303 leerlingen. "Landelijk daalde het aantal leer lingen, maar daar was hier toen niets van te merken. Voorname lijk op aandringen van de basis scholen werd in 1984 tot de fusie besloten, omdat men een school wilde die méér mogelijkheden bood, waardoor er ook meer leer lingen zouden komen. Verder sprak aan dat daarmee voor meis jes de drempel werd weggeno- Karei van Gerwen: "De gemeenschap zal de school r men om 'jongensvakken' te gaan volgen, en andersom". "Er is toen veel gewikt en ge wogen", herinnert Van Gerwen zich. "Toen bleek dat, zeg maar, ook de buitenwacht de plannen steunde, dacht je van: dat móet dus wel een goed idee zijn". In 1984 406 leerlingen, in '85 365 en in '86 294. "Samen hadden we er in '83 nog 444. Dat eerste jaar waren we er dus al wat kwijt, maar dan denk je dat dat onwen nigheid is. Het werd echter steeds erger. We kwamen onder de norm van 240, iets dat maar drie jaar wordt toegestaan. We dachten de zaak te redden door het lhno af te stoten, zodat we nog maar 120 leerlingen nodig hadden. Omdat zich maar dertien i aanmeldden, haalden we ook dat niet. Nu is het over en sluiten". 'Hogerop' Zijn persoonlijke mening is dat het lager technisch en huishoude lijk onderwijs veel te laag wordt ingeschat. De onderwijzers op ba sisscholen staan er wel sympa thiek tegenover, maar de ouders van de leerlingen vinden het be ter dat de kinderen eerst mavo proberen. Het is onbegrijpelijk. Het feit dat hier veel meer prak tijkgericht les wordt gegeven, vinden de leerlingen prachtig. Ie dereen die in het lager beroepson derwijs rondkijkt vindt dat mooi om te zien, maar uiteindelijk wordt toch voor een mavo geko zen. Ze willen hogerop, hoor je dan. Nederland is niet lbo-min- ded, terwijl ik aan bedrijven drie maal zoveel leerlingen kwijt kan als ik heb. Waar moet dat heen? In 1993 is er een tekort van 40.000 mensen in het midden- en klein bedrijf. Loodgieters, timmerlui, lassers, monteurs, ze zijn er dan gewoon niet meer". "Niemand kan de ouders dwin gen...", berust Van Gerwen in de gang van zaken, zoals hij ook de hoop heeft moeten opgeven van een fusie met andere scholen in de gemeente en regio. "Links en rechts zijn wat besprekingen ge voerd, maar dat leverde niets op. Tot op het ministerie heeft de ge meente Alkemade geprobeerd ons met de mavo te laten fuseren, maar de wet waarin dat moet wor den geregeld is zo speculatief dat de mavo er geen oren naar had". Hard gelag Van Gerwen meent niet dat in de ze aflopende kwestie de kwaliteit van het onderwijs aan de scholen gemeenschap in gevaar is ge bracht. "We nemen alleen eerder afscheid van collega's. We heb ben wel klassen moeten samen voegen en zo'n combinatie-klas geeft uiteraard minder rust. Dat vraagt vooral extra inspanning van de leerkracht, het onderwijs op zich lijdt daar niet onder". Overigens is met de sluiting van de school de werkgelegenheid van achttien leerkrachten ge moeid. Van Gerwen: "Eén is nu al weg, enkele anderen komen nog wel aan de slag. Maar de rest mpet op wachtgeld of kiezen voor om scholing. Da's een hard gelag". Niet alleen hij, leraren of leer lingen zullen de school na vol gend jaar missen. "De gemeen schap ook", stelt Van Gerwen. "Gezien de stichtingsnorm was het al een buitenkans dat deze school er in '63 kwam. Het ver dwijnt en komt nooit meer terug. Dat zal de gemeenschap merken. We zitten hier toch in een gebied waar lbo moet kunnen bestaan. Maar ja, in Ter Aar verdwijnt de agrarische school ook en die hoort daar toch ook thuis, zou je zeggen". Dat het schoolgebouw met de ingang aan de achterkant ook in ander opzicht voor de gemeen schap verloren gaat is niet ge zegd. "Het gebouw is altijd voor vele doeleinden gebruikt. Liefde voor Harmonie heeft er altijd ge oefend en iemand die maar een cursusje wilde opzetten, kon hier terecht", zegt Van Gerwen. Wel licht dat de gemeente Alkemade om die reden te kennen heeft ge geven in de koop van het gebouw geïnteresseerd te zijn. Ook de wo ningbouwvereniging Alkemade heeft ernaar geïnformeerd. Het bestuur speelt met de gedachte het gebouw geschikt te maken voor bejaardenwoningen. Personeelstekort bij afdeling woonruimteverdeling LEIDEN - Mensen met vragen en klachten over de woonruimteverde ling in Leiden zullen de komende tijd enig geduld moeten betrachten. Door zwangerschapsverlof, ziekte en vakanties heeft de gemeente nu nog slechts één informante .be schikbaar voor de dienst woon ruimteverdeling. Normaal werken daar vier mensen. Volgens wethouder Tesselaar (volkshuisvesting) is, nog gepro beerd om uitzendkrachten bij deze dienst in te schakelen. Zelfs is gé- tracht om oud-medewerkers die in middels een andere functie bij de gemeente hebben gekregen, bij de dienst in te zetten. Al deze pogingen zijn echter op niets uitgelopen. Dat betekent dat één medewerk ster nu al het werk moet doen. Daar door kunnen mensen geen persoon lijke afspraken meer maken, maar zullen ze hun vragen of klachten kwijt moeten tijdens de telefo nische spreekuren. "Dat houdt éch ter nog altijd in dat die ene mede werkster ongeveer 120 telefoontjes per dag moet afwerken, Dat lukt haar dus nooit", aldus wethouder Tesselaar. De gemeente roept wo ningzoekenden binnenkort FEEST MINERVA VOORBIJ LEIDEN-Het feest is voorbij, de rotzooi blijft. Een blik in de halt meente-advertenties op enig begrip den dat hun vereniging 175 jaar bestond. Geen feestganger meer rondslingerende stoel. En een vliegtuigje aan het plafond. te tonen voor het probleem. r de afgelopen dagen de Minvervanen vier- zien. Wat rest is het vuil, hier en daar een (foto I/oek Zuyderduin) Beschuldigingen over en weer in d,Oude Morsch LEIDEN - De buurtvereniging d'Oude Morsch is boos over de be schuldigingen van de concurreren de buurtvereniging De Put. In brie ven aan de gemeenteraad beweert De Put dat bestuursleden van d'Ou de Morsch nog steeds gebruik ma ken van het Wachtgebouw naast de Morspoort. Maar bestuurslid M.M. Kervers d'Oude Morsch ontkent ten stelligste. Sinds februari vorig jaar toen de controverse begon, is door d'Oude Morsch in het wachtge bouw niet meer vergaderd, zo be weert Kervers. Het zijn de laatste ontwikkelin gen in een kwestie dat steeds meer op een klucht begint te lijken. Ker vers overweegt zelfs om een advo caat in te schakelen om te zien wat er aan de herhaalde beschuldigin gen kan worden gedaan. In een brief aan het onlangs gekozen be stuur van De Put schrijft zij alvast dat er een eind moet komen aan 'tendentieuze opmerkingen' en 'verdachtmakingen' in brieven aan de gemeenteraad. Niet alleen de ge meenteraad wordt bestookt met brieven van de verenigingen, maar ook buurtbewoners spreken van 'brievenbusvervuiling'. De nieuwe vereniging De Put heeft op dit moment nog geen ruim te om vergaderingen te beleggen. Al verschillende keren heeft de vereni ging daarover haar ongenoegen la ten blijken in brieven aan de ge meenteraad en B en W. Tot nog toe zonder enig succes. In brieven schrijven zij dat bestuursleden van d'Oude Morsch wel beschikking hebben over ruimten in het Wacht gebouw. De laatste brief van De Put da teert van afgelopen dinsdag, waarin wordt gewezen op het bestaan van de stiching Het Wachtgebouw, de bestuursleden dezelfde zijn als die van d'Oude Morsch. De Put concludeert in de brief dat er niet eerlijk wordt omge sprongen met de belangen van de vereniging. Volgens Kervers klopt het dat destijds een stichting Het Wachtge bouw in het leven is geroepen. Het beheer van het Wachtgebouw kost te te veel tijd en bestuursleden van d'Oude Morsch wilden dat afstoten aan de verschillende huurders. Na overleg met de gemeente is beslo ten een aparte stichting te maken, waarin de huurders plaats konden nemen om op die manier zelf het be heer ter hand te nemen, zo stelt Ker- Begin vorig jaar liep de onenig heid tussen twee groepen bewoners in de wijk uit op een fikse ruzie. De twee partijen beschuldigden elkaar van financiële malversaties en van intimidatie en bedreiging. De ge meente kon niets anders doen dan het beheer van het Wachtgebouw uit handen van d'Oude Morsch te nemen, omdat dat de oorzaak van de ruzie leek. Daarmee werd ook de stichting Het Wachtgebouw een loze stich ting. De bestuursleden van d'Oude Morsch zijn de stichting vergeten op te heffen, zodat dat pas vorige maand is gebeurd, zo stelt Kervers. Door de brieven van De Put aan de gemeenteraad is de privacy van de bestuursleden van d'Oude Morsch ernstig aangetast, zo meent Kervers. Verschillende keren is de raad gemeld dat mensen van d'Ou de Morsch in het Wachtgebouw zijn 'gesignaleerd'. "Terwijl wij alleen de mensen komen bezoeken die daar op de zolder wonen. Het is alle maal van een niveau van 'het-stie- kum-tussen-de-gordijnen-door- naar-de-buren-loeren'", aldus Ker- LEIDEN - Bewoner T. Har- togs van een schip aan het Noordeinde wil dat de gémeen- te iets doet aan de overlast die hij zou ondervinden van boten- verhuurbedrijf Veringa. Dat het bedrijf is verplaatst vindt hij een inbreuk op zijn privacy om dat zijn boot en die van Veringa nu 75 centimeter van elkaar zouden liggen. De uitbreiding van het aantal bedrijfsactivitei ten leveren boven geluid- en an dere overlast op, aldus Hartogs in een brief aan de gemeente. Hartogs heeft tot twee keer toe over de kwestie bij de gemeente aan de bel getrokken maar heeft daarop geen antwoord gekregen. Tegen die handelwijze heeft hij nu een een be zwaarschrift ingediend bij de ge meente. Hartogs trok in oktober 1987 voor het eerst aan de bel nadat hij had ge hoord dat Veringa zijn bedrijf wilde verplaatsen en uitbreiden. Toen daarop geen antwoord kwam, wendde hij zich in maart van dit jaar opnieuw tot de gemeente met de mededeling dat zijn boot en die van Veringa inmiddels op slechts 75 centimeter afstand van elkaar lig gen. De verordening op woonsche pen en bedrijfsvaartuigen geeft vol gens hem echter een minimum-af stand van vijf meter aan om brand gevaar te voorkomen. Hartogs vindt deze situatie on aanvaardbaar, ook omdat Veringa zijn activiteiten zou blijven uitbrei den. Begon Veringa ooit met de ver huur van zes roeibootjes, nu heeft hij een complete vloot van ongeveer dertig kano's, roeiboten en andere vaartuigen, alsmede "een drijvende werkplaats en een sleepboot waar op gasten worden ontvangen aan wie alcoholhoudende dranken wordt verstrekt", zo schrijft Har togs' advocaat mr. J. Wols in een brief aan de gemeentelijke directie Reiniging, Havens en Warenmark- Ook van het volgens hem dage lijks onderhoud aan deze vloot, bui ten het seizoen, zegt Hartogs over last te hebben. Andere omwonen- ARTSEN Lekten De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor Spoedeisende medische hulp), voor de patiënten van de artsen. Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen. Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage/C. Maris, tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, tel: 132500, Middelstegracht 129. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, tel: 122522, Wasstraat 2a. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H.P. Jurgens, tel: 125820, Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur. J. Stolk. tel: 125820, Burg gravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, tel:314349, Kennedy laan 24. zo 8 uur tot 24 uur: M. Horn, tel: 766123, Zo- cherstraat 1. Groep 5 - Jasperse. Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur J. Witpaard, tel: 217477. zo 8 uur tot 24 uur: B. Crul, tel: 142888, Noord- eindeplein 8a. Waarnemingsregeling Homeopatische a za en zo: S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037; spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, Voorschoten za: E. Schotanus. Leidseweg 305, tel: 2356; zo: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118. Wassenaar za: J.N. Vonk, tel: 79679, Wittenburgerweg 106; zo: J. Stuyfzapd, tel: 12460, Kerkstraat rf_mdeZoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, huisarts de weekenddienst APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken .n de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 14/7 tot vr. 21/7 door: Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Leiden, tel: 071-214060; Apotheek Carlina, Boerhaveplein 21, Oegst- geest, tel: 071-176154; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor schoten, tel: 071-762877; Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26. Lei den. tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, BFandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260. Oegst- den zouden daarbij ook hinder on dervinden van Veringa's bedrijf. Twee bewoners van de Weddesteeg hebben dat in een brief aan de ge meente overigens ten stelligeste ontkend. Ze schrijven het niet op prijs te stellen dat "de indruk wordt gewekt dat wij de werkzaamheden van de heer Veringa als storend er varen. Wij zijn zelfs van mening dat de heer Veringa bij het uitoefenen van zijn bedrijf uiterst zorgvuldig te werk gaat en wij zien zijn activitei ten als een positieve bijdrage aan 'onze buurt als verlevendiging van de stad als geheel". Het bezwaarschrift van Hartogs is gisteren behandeld door de com missie voor de beroep- en bezwaar schriften. Leic 155300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, 0egstgee6t en Warmond wordt waargeno men door: W.J. Tjaarda, Zoeterwoudsesingel 27, Leiden, tel: 071-123739, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar R. da Silva, Van Duivenvoordelaan 36, tel: 14767. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land'. werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten dë spreekuurtijden, tel: 01720-74951. Lezers Schrijven De Beuk Het College van B en W steekt ein delijk de hand in eigen boezem. Het ambtelijke apparaat wordt doorge licht. De hoogste tijd. Elk apparaat behoeft controle en onderhoud. Ze ker zo'n groot en log apparaat als die Leidse 'molen'. Jarenlang heeft het college hier niet naar omgekeken. Nu het begint te kraken en te rammelen is men wakker geschud. De wethouders staan te vaak voor aap omdat ze slecht of niet volledig geïnformeerd blijken te zijn. Hiermee wil ik niet beweren dat er in Leiden geen amb tenaren zijn die uitstekend functio neren. Ik ken er velen. Gelukkig! Ze zitten echter wel allemaal gevangen in diezelfde 'molen'. Achterstallig onderhoud gaat men plegen. Een goede zaak. Be stuurlijk gezien dient men bij het verstrekken van een opdracht aan De Beuk zuiver te handelen en alle schijn te vermijden van belangen verstrengeling. Het college is grotendeels lid van de PvdA. De stichting De Beuk is van de PvdA. Wethouder Tesselaar is lid van de PvdA. Gaat de PvdA zichzelf controleren? Graag natuurlijk, maar toch niet op kosten van de Leidse gemeen schap? Aad de Jeu Kooilaan 8 Leiden In de krant van maandag 10 juli werd in het verslag van de Laken- markt een opmerking gemaakt over 'de gierige Leidenaar'. Mijn mening is dat de Leidenaar goed wakker was door het kille weer. Wie betaalt er voor een roestig blikje chocolade flikken acht gulden? Of voor eier dopjes (destijds gratis bij koffie melk) vier gulden per stuk. Er waren ook genoeg leuke arti kelen voor een leuke prijs en die gingen wel grif van de hand. R. Kraan-van Gent Waldeck Pyrmont 44 Leiden ZATERDAG 15 JULI Alkemade receptie jubilerend biljartdistrict Veen- en Rijnstreek, van 16.00 tot 18.00 uur in het Wapen van Heemskerk, Roelofarendsveen. Katwijk duinwandeltocht Lions, over di verse afstanden, start tot 13.00 uur bij paviljoen Zee en Zon. in kader van middenstands weekend: zeilwedstrijden langs de kust. stoomtramritten door de dui nen, vertrek ieder uur tussen 10.00 en 17.00 uur vanaf de Vries- che Wei. concert oeralkozakken', aan vang 20.00 uur in de Dorpskerk. concert muziekvereniging UNI, aanvang 20.00 uur op de Boule vard. Leiden verkoop afgeschreven boeken bij de openbare Bibliotheek, Nieuwstraat, van 10.00 tot 16.00 Lakenfeesten: historische ha ven Galgewater in feesttooi, van 10.00 tot 24.00 uur, met om 23.00 uur lasershow. Rembrandt-wandeling olv gids, van 11.30 tot 13.30 uur. vertrek vanaf het Waaggebouw. Leiden culinair, openluchtres taurant en optreden van muziek groepen, van 12.00 tot 22.00 uur op het Pieterskerkplein. openlucht-bioscoop met films over o.a. Rembrandt, Leiden en tekenfilms, van 14.00 tot 18.00 uur nabij de Morspoort. optreden 'Les Zazous' van 20.30 tot 22.30 uur op het water- podium. Noordwijk o.a. groot van Burkina Faso n ste braderie, Afrikaanse muziek, oude ambachten, haarvlecht-de monstraties, modeshow en derde wereldmarkt, van 10.30 tot 11.15 uur op het Lindeplein e.o. Noordwijkerhout festiviteiten t.g.v. opening v nieuwd dorpscentrum met o Valkenburg finale tenniswedstrijden Val- kenburgse Tennisvereinging, aanvang 13.00 uur. Voorschoten rondleidingen in kasteel Dui venvoorde. veurseweg, om 14.00 'Kaagloop' over 2,5,5 en 10 km door het bos van Krantz, start om 11.00 uur in Park Groot Leerust, Burg. Ketelaerstraat. creatieve zomermarkt met de monstraties en levende muziek, op het pleintje bij de Pomp, vanaf promenadeconcert Rien Calis, an 16.00 tot 16.30 uur op het or iel van de Dorpskerk. ZONDAG 16 JULI Katwijk in kader van middenstands weekend: zeilwedstrijden langs Leiden stadswandeling olv WV-gids, start om 14.00 uur op het Stad huisplein. open dag schooltuincomplex Marnixstraat, van 12.00 tot 16.00 Lakenfeesten: grote laken- markt in de binnenstad, van 11.00 tot 17.00 uur. nationaal concours straatmuzi kanten om de 'Gouden Pet', van 13.00 tot 17.00 uur. optreden Die Haghe Sanghers, Hooglandse kerk, van 14.30 tot 15.30 uur. optreden diverse artiesten in cafés Beestenmarkt e.o. vanaf 21.00 uur. Noordwijk toeristenmarkt met levende muziek op het Vuurtorenplein.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13