Pa vond jazz vies' Meer Amerikaanse films in kleine Europese steden Individuele presentatie op dubbel-expositie Mercer EDington op North Sea Jazz ScMderijenuitwisseling tussen VS en Nederland Orgelconcert Leclerc KIJK-UIT Exposities Concerten Den Haag VRIJDAG 14 JULI 1989 KUNST PAGINA 19 Hollywood sluit overeenkomst met EG BRUSSEL (ANP) - Europese filmliefhebbers in kleine steden krijgen straks meer Amerikaanse films in hun bioscopen. Dat komt omdat drie -grote producenten in Hollywood een overeenkomst met de EG-commissie hebben gesloten. De drie bedrijven zijn Paramount Pictures Corporation, MCA Inc. en ftletro Goldwyn Mayer/United Artists. Zij hebben van Sir Leon Brittan, de "Êuropese commissaris voor concurrentiezaken, een vijf jaar durende vrij stelling gekregen van de Europese concurrentieregels. Die vrijstelling geldt voor de door de drie bedrijven opgerichte film- distributiemaat schappij United International Pictures (UIP). Als tegenprestatie hebben de drie toegezegd dat ze hun films op ruimere schaal zullen gaan versprei den, speciaal in kleinere bioscopen buiten de grote steden. Volgens de Europese concurrentieregels mogen bedrijven geen over eenkomsten sluiten die de concurrentie binnen de EG beperken of versto ren. Maar de EG-commissie kan van die regels afwijken als duidelijk is dat de consument daar voordeel bij heeft. De drie Amerikaanse bedrijven hebben eerst nog wel hun overeenkomst met UIP moeten aanpassen. UIP heeft het recht om te weigeren een be paalde film in omloop te brengen. Maar na zo'n weigering staat het de drie IHollywoodbedrijven vrij om zelf zo'n geweigerde film te distribueren. Een 'andere wijziging geeft de grote drie meer vrijheid om co-produkties op te zetten met filmproducenten in de EG. Expositie met werken op papier van Hennie van Ulden en keramiek van Yvonne Klein- veld, t/m 30 juli. Galerie Time is Art, Nieuw- straat 10, Leiden. Openingstijden: wo. t/m za. van 14.00- 18.00 uur. LEIDEN Tot nog toe was het bij 'Time is Art' goed gebruik om steeds één kunstenaar voor het voetlicht te halen, maar bij wijze van uitzondering brengt de gale rie aan de Nieuwstraat keramiek van Yvonne Kleinveld en werken op papier van Hennie van Ulden op één tentoonstelling samen. Het ligt in de bedoeling om de ko mende tijd het accent te leggen op kunstwerken op papier in rui mere zin, dat wil zeggen, niet al leen tekeningen of schilderingen op papier, maar ook grafiek en fo tografie. De opstelling in de lichte expo sitie-ruimte op de begane grond laat de keramische objecten van Yvonne Kleinveld goed uitko men. Voor het donkere, volgens de Japanse Raku - techniek ge maakte aardewerk gebruikt Kleinveld geometrische vormen, die ook in de decoratie terug ko men. Patronen met golflijnen en rechte, elkaar soms kruisende ba nen, zijn zo in licht relief in de werken aangebracht dat zij de ba sisfiguren van de werkstukken volgen. Yvonne Kleinveld past originaliteit toe in de vormgeving en decoratie van haar aardewerk en laat daarbij in het midden of de objecten als zelfstandige, plasti sche stukken beschouwd moeten worden of als gebruiksvoorwer pen bedoeld zijn. Een uit driehoe kige vormen opgebouv/d werk met een in geel versierd vlak be staat uit twee delen, maar is als geheel een sierlijke pyramide, ter wijl een soortgelijk stuk, waarvan de top is afgehaald, direct de vraag opwerpt 'wat kan je er mee doen?'. Los van deze functionele problematiek blijft de verdienste Yvonne Kleinveld dat zij haat Ra ku - keramiek een originele, he dendaagse vorm geeft die ook in de decoratie doorgevoerd, tot zeer evenwichtige resultaten leidt. Het werk van Hennie van Ul den is ontstaan vanuit haar eigen belevingswereld en om deze re den is terecht gekozen voor indi viduele presentaties in plaats van dialoog tussen beide kunst- Slechts twee tekeningen geven alvast een voorproefje van Van Uldens impulsieve, associa tieve werkwijze. Op de eerste ver dieping is een selectie te zien van werken in gemengde techniek die verspreid over de jaren gemaakt zijn. Toch verklaart dit niet vol doende de grote onderlinge ver schillen. Nog sterker dan de eer der genoemde tekeningen geven de veelal abstracte composities aan dat zij voortgekomen zijn uit een innerlijk onderzoek, waarbij lijnen en kleurtoetsen uiting ge ven aan een bepaalde gemoeds toestand. Ondubbelzinnig is dit het geval bij een werk uit 1985, waarin Hennie van Ulden behal ve enkele roze en paarse aanzet ten geen kleur heeft gebruikt. De laag op het vlak geplaatste voor stelling toont, van opzij gezien, een vrouw met gebogen hoofd en draagt als titel 'Droevig zelfpor tret'. Andere composities met geometrische vormen kenmer ken zich door kracht en concen tratie. NANCY STOOP GLASGOW - Een van de topattracties op het North Sea Jazz Festival, het ko mend weekeinde in het Haagse Congresgebouw, is het Duke Ellington Or chestra. Niet onder leiding van Duke Ellington himself, een van de grootste compo nisten en orkestleiders die de jazz heeft gekend - Duke lEllington overleed vijftien jaar geleden op 75-jarige leeftijd - maar onder de niet minder bezielde leiding van zijn enige zoon, de inmid dels toch ook al weer 70 ge worden Mercer Ellington. Door Kees Polling "Vroeger was het in het orkest als in het leger, 's Morgens vroeg op, net pak aan, in de bus, optreden, en 's avonds laat thuis. Onder Duke El lington gaven we dertig concerten in een maand". Mercer lacht bij de herinnering. "Ach," relativeert hij het verhaal, "wij kunnen er ook wat van. Als we op toernee zijn, geven wij bijna elke avond ergens een con cert, vertoeven 's morgens vaak in de studio, en moeten tussendoor re gelmatig tijd vrijmaken voor televi sie- en radio-optredens. In een hele drukke periode spelen we twee keer per dag". Mercer beschouwt het als zijn taak om met The Duke Ellington Orchestra het repertoire van zijn va der levend te houden. En dat wil zeggen, benadrukt hij ten overvloe de, het voltallige Duke Ellington-re pertoire. Niet alleen de hits die El lington speelde, zoals Mood Indigo, Satin Doll en Sophisticated Lady, tnaar ook minder bekend werk "en feen enkel stuk van eh mijn hand." "Wat ik van Duke Ellington ge leerd heb is dat ik de fout voor een minder geslaagd concert nooit mag ztoeken bij het publiek, maar uitslui tend bij mijzelf. Pa beschreef con certoptredens als the one-man show. Dan mag er niets mis gaan. Er is geen verschil met een concert van een symfonie-orkest. Je staat daar voor het publiek en moet de aller hoogste kwaliteit leveren". Mercer is de laatste om te ontken nen dat The Duke Ellington Or chestra de eerste jaren na Elling tons dood maar een matig aftreksel was van de oorspronkelijke Elling ton band. Alle belangrijke musici van weleer waren er dan ook niet meer. De laatste twee overgebleven Ellington-getrouwen, trompettist Cootie Williams en baritonsaxofo nist Harry Carney, speelden nog even onder Mercer, maar hielden het toen ook voor gezien. Carney overleed een half jaar na Duke El lington en Williams trok zich geheel terug uit demuziekpraktijk. Kwakkelen Jaren lang was het kwakkelen met The Duke Ellington Orchestra. Noodgedwongen werkte het orkest zelfs mee aan de nostalgische Broadway-show Sophisticated La- dies, waarin veertig gouden Elling- ton-hits werden opgepoets. Pas in 1987 kwam het orkest met een vol waardige CD-produktie Digital Du ke, waarop hij werkte met gastmu- sici als trompettist Clark Terry, trombonist Al Grey, tenorsaxofo nist Branford Marsalis, pianist Rol and Hanna en drummer Louis Bellson, en waarvoor Mercer te recht een Grammy Award kreeg. Kort geleden presenteerde hij zijn nieuwe CD Music is My Mistress. Zonder gastsolisten ditmaal, alleen met zijn eigen band. De kwaliteit van de huidige bezet ting (vier trompetten, drie trombo nes, vijf saxen, een uitgebreide rit mesectie met bas, gitaar, piano, drums en twee percussionisten, en een vocaliste) blijkt uit opmerkin gen van toesohouwers die menen naar het vroegere Duke Ellington Orchestra te luisteren. Dezelfde re acties roept Music is my mistress op. "Ik vraag me wel eens af," zegt Mercer, "of het wel zo goed is ge weest dat we een zo identiek moge lijk geluid nagestreefd hebben. Ze ker met al die herpersingen op de markt van het oude orkest. Die mensen horen Digital Duke of Mu sic is my mistress en denken, hoe kan dat nou, een nieuwe Duke El- lington-plaat. Die moet ik hebben". Toegevoegd Music is my mistress bevat overi gens ook enkele werkjes van Mer cer zelf, zoals het titelstuk en Da nish Eyes, een trompetconcert, op gedragen aan zijn vrouw. Verder staan op deze CD enkele herinter pretaties van minder bekende stuk ken. "Meestal," zegt Mercer, "pro beer ik zo dicht mogelijk bij het mu zikale idee van mijn vader te blij ven. Maar in Azure heb ik mijn ei gen instinct gevolgd. Wat dat be treft, is Music is my Mistress meer mijn eigen plaat geworden dan Di gital Duke. De laatste plaat laat be ter horen wat wij er zelf in hebben gestopt en wat we er aan hebben toegevoegd". "Let wel," zegt hij bescheiden, "toegevoegd, niet verbeterd. Het is onze interpretatie van Duke Elling tons ontzagwekkende muzikale er fenis. Wij zijn geen toevallig bijeen geroepen tribute to-band, waar er zoveel van zijn, maar een orkest dat ruim 65 jaar bestaat zonder enige onderbreking, personeelswisselin gen daargelaten. The Duke Elling ton Orchestra is een familiebedrijf, dat zal blijven bestaan onder leiding van een Ellington. Pa's muziek is tijdloos. Ook het publiek van de 21- ste eeuw moet de mogelijkheid heb ben daar kennis van te kunnen ne men. En wat is daar beter voor ge schikt dan The Duke Ellington Or chestra?" Dat Mercer beurtelings spreekt over Pa, mijn vader of Duke Elling ton, geeft enigszins zijn ambivalen te houding aan ten opzichte van het gewicht van zijn vaders erfenis. Toch zet hij zich er steeds minder Mercer Ellington: 'Ik vraag hebben nagestreefd'. tegen af. "Het wordt," zegt hij schouderophalend, "steeds makke lijker om de zoon te zijn van de gro te Duke Ellington. Ik heb het er ja ren moeilijk mee gehad, maar de laatste tijd valt het mee. De grootste problemen heb ik, zou je kunnen zeggen, een paar jaar geleden van me af geschreven in mijn boek Du ke Ellington in Person. Al vraag ik me soms af of ik daarin ver genoeg gegaan ben en of ik mijn gevoelens voldoende oprecht onder woorden heb gebracht. Maar het is bijna on mogelijk de lezer op correcte wijze inzicht te geven in mijn relatie tot Duke Ellington". Herontdekt Hij mist zijn vader nog geregeld. "Wij hadden een merkwaardige ver houding met regelmatig nachtelijke telefoontjes. Dan moest hij weer wat kwijt. Die telefoontjes, en die rare, onvoorspelbare gesprekken, ja, die mis ik wel... Maar de verant woordelijkheid van het leiden van het orkest geeft ook een hoop vol doening. Het leiden van de band, nu Pa er niet meer is, heeft behalve een hoop rompslomp ook veel plezier gegeven. We hebben zoveel prachti ge muziek herontdekt. En ik doe nu meer voor hem dan ik vroeger voor hem heb kunnen doen. Ik wil dat hij alom erkend wordt als een van de belangrijkste componisten van de ze eeuw. Niet zomaar als jazzcom- ponist, maar als echte componist. Hij zou niet graag zien dat ik hem een jazzcomponist noemde. Hij haatte het woord jazz. Hij vond jazz vies. Wanneer hij zei: Lets jazz it up, bedoelde hij: Lets fuck it up. Dat te kent zijn instelling". Mercer benadrukt dat het oude Ellington-materiaal met zorg wordt behandeld. "Sommige stukken spe len we noot voor noot, exact zoals Pa die speelde." Hij noemt Hot and bothered, Birmingham Breakdown en East St. Louis Toodle-oo. "Die zijn geheel uitgeschreven, omdat daaraan naar mijn idee niets kan worden verbeterd. Zelfs de solos staan vast. In andere stukken krij gen de solisten meer vrijheid en spelen ze min of meer in de stijl van bekende Ellington-solisten als Coo- DEN HAAG (ANP) - De rijksdienst beeldende kunst heeft een ruil georga niseerd van drie impressionistische topstukken uit het museum van scho ne kunsten van Virginia in Richmond. Verenigde Staten tegen vier zeven- tiende-eeuwse meesters uit de rijkscollectie. Het initiatief komt van Ro nald de Leeuw van het Van Goghmuseum in Amsterdam. Dabr zijn de wer ken uit Amerika voorlopig tot maart volgend jaar te zien. De drie doeken zijn: Portret van Alfred Niaudet (1877) van Edgar Degas, Man die zijn boot afmeert (1878) van Gustave Caillebotte en Papaverveld, Giverney (1885) van Claude Monet. Ze behoren tot een schenking van de Amerikaanse weldoener Paul Mellon. De schilders zijn tijdgenoten van Van Gogh en ze sluiten volgens De Leeuw perfect aan bij de eigen collectie van het museum. Zo is het portret van Degas als de tentoonstelling "Franse meesters uit Sao Paulo" in sep tember is afgelopen, de enige Degas die dan nog in ons land is te zien, aldus de museumdirecteur. Naar Amerika zijn gegaan: Ontvoering van Europa van Claude Lorrain, Paulus en Barnabas in Lystra van Willem de Poorter, Stilleven met harin gen van Pieter Claesz en Landschap met gevogelte en vos van Melchior d'Hondecoeter. Directeur Robert de Haas van de rijksdienst lichtte toe dat de ruil voorlo pig bij wijze van experiment is gebeurd. Hij vindt het een belangrijk proef project, bedoeld als aanzet om geregeld op basis van langdurige bruikleen internationaal kunstvoorwerpen uit te wisselen. Daar kan de dienst, ge zien zijn omvangrijke collectie, een sleutelfunctie bij vervullen, aldus De Haas. Noord-Brabant en Limburg krijgen extra geld voor podiumkunsten DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Brinkman (wvc) heeft de provincies Noord-Brabant en Lim burg een eenmalige bijdrage van 4,5 miljoen gulden voor podiumkunst- voorzieningen toegezegd. Dit be drag moet tegelijkelijk over beide provincies worden verdeeld, aldus een bekendmaking van het ministe- Het ministerie herinnert eraan dat de behandeling van het kun stenplan 1988-1992 door de Tweede Kamer voor het zuiden van het land minder gunstig uitviel dan oor spronkelijk was bedoeld. Met het nu toegezegde bedrag moeten Noord-Brabant en Limburg echter in staat zijn de periode tot 1992 te overbruggen, aldus de bekendma king. De bewindsman heeft bij de toe kenning van het bedrag onder meer de kanttekening gemaakt, dat hij bij zijn standpunt blijft dat er naast de Nederlandse Opera en Forum in het zuiden van het land geen ruimte is voor een derde autonome opera voorziening. Voorts stelt Brinkman de voorwaarde dat de middelen voor muziekdramatische produk- ties projectgewijs-moeten worden toegewezen. Maarten Albert Vente overleden UTRECHT (GPD) - Maarten Albert Vente, internationaal vermaard or- geldeskundige, is gistermiddag in zijn woonplaats Utrecht op 74-jari- ge leeftijd overleden. Vente was, na eerst als leraar ge schiedenis werkzaam te zijn ge weest, van 1958 tot 1981 als beheer der en lector werkzaam aan het In stituut voor Muziekwetenschap van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Ook was hij tot 1986 voorzitter van de Vereniging voor Nederlandse Mu ziekgeschiedenis. Als orgeladviseur is hij betrokken geweest bij de bouw en restauratie van een kleine 200 nieuwe en histo rische orgels in ons land en ook daarbuiten. Zeer gehecht in deze was hij vooral aan het Dom-orgel in Utrecht. Vente promoveerde in 1942 op een proefschrift met de titel Bouw stoffen tot de geschiedenis van het Nederlandse orgel in de 16e eeuw. Verder schreef hij onder meer het internationale standaardwerk Die Brabanter Orgel. tie Williams, Harry Carney of John ny Hodges". Ondertussen kan Mercer het componeren niet laten. "Dat heb ik altijd gedaan. Ik hoef niet hetzelfde 'werkritme te hebben als m'n vader. Zijn repertoire behoeft op zich geen aanvulling. Dat kan ik hier en daar hooguit ondersteunen. Die luxe po sitie stelt mij in staat ideëen te laten rijpen en lang aan stukken te blij ven schaven. Het zou overigens fan tastisch zijn een keer een grote hit te scoren, te vergelijken met een Satin Doll in de jaren vijftig. Een stuk dat het publiek eens en voor altijd dui delijk maakt dat wij de enige ware vertolkers van Duke Ellingtons mu ziek zijn. En niet groepjes als The Dukes Inheritance, The Dukes Boys, The Dukes Men en Duke El lingtons Spacemen". KATWIJK De Franse organiste Michelle Leclerc zal vanavond het Van den Heuvel-orgel in de Nieuwe Kerk in Katwijk aan Zee bespelen. Ze zal composities brengen van J.S. Bach (drie Schübler-Chorale), M. Reger (Introduktion uns Passacalia in d-moll), Ch. M. Widor (Scherzo uit Vierde Symfonie). Ch. Tournemière (Te Deum). J. Langlais (twee delen uit 'Trois Poèmes Evangéliques') en J. Reubke (Sonate in c-moll over Psalm 94). Aanvang 20.15 uur. Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie- 'Revolutionair geld' en 'Schepen met geld', tot 1/10; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, Turkana, de herders van Noordwest Kenia', l/m 27/8, 'Afghanistan, een nieuw Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'De automatische verbeelding, Nederlandse surrealisten', t/m 10/9; di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. eRijn38,permanen- Signaal, Studio voor vormgeving Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Galerie 'Time is Art' - Nieuwstraat 1Hen nie van Ulden, werken op papier en Yvonne KlSinveld, keramiek, t/m 30/7. Expositieruimte Caecilia - Caeciliastraat 18, linosneden van Coccie van Duyn, tekenin gen van Marjolein Groustra, poëtische land schapscollages van Arna Loonstra en teke ningen en olieverfschilderijen van Alex Ver- duyn, t/m 5/8. Holiday Inn - Haagse Schouwweg 10, in de Blauwe gang- Paul Leur, glas-in-lood spie gels en aquarellen van Anne-Marie van den Brink-Dekkers, t/m 31/7. Praktijk Bos - Morsweg 18, Coby Wieringa- Bus met gemengde technieken op papier, tot eind juli; ma 15-17 uur, ma en wo avond 19.30-22 uur. Fotogalerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1 'Erfgoed' portretten van de Leidse fotograaf AZL Galerie - Rijnsburgerweg (gebouw 1), 'Kunst voor het AZL'. recente aankopen, t/m 31/8; dag. 10-17 uur. Atelier Jeanmarie Mersman Oude Rijn 89. Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Antiquariaat L. van Paddenburgh - Dief- steeg 14. Joke Dallinga met zeefdrukken en tekeningen, t/m 31/7; woe t/m vr 13-18 uur, do 19-21 uur. za 12-17 uur. Blijenberg lijsten - Breestraat 113, Bernie Galerie Stelling - Burgsteeg 14, tentoonstel ling The Ultimate View', door diverse kun stenaars, t/m 30/7. Hazerswoude/Rijndijk Het Anker - Chopinlaan, aquarellen van 'leerlingen' van Marqreet Hollkamp. t/m Leiderdorp Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat, Frida Kerckhaert-de Bakker met tekeningen, tot eind juli; wo t/m ma vanaf 12 uur. Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg, diverse technieken door Riek Gerrit- zen - van Rossum. t/m 20/7; dag 10-20 uur. van tekenares/ontwerpster Marija Gasile en enkele schilderijen van mevr. Koops en de heer van den Oever (uit Leiderdorp), tot eind aug. Lisse Hotel De Nachtegaal van Lisse - Heereweg 10, J.J. Mooijman met strand en zeegezich ten, Henk Roosink met houtsnij- en beeld houwwerk, tot eind augustus; dag. 9-23 uur. Noordwijk Hervormde Kapel - Hoofdstraat, tekeningen en schilderijen van Karin Kramer en Peke Hofman, t/m 23/7; ma t/m vr 14-17 uur, za en zo 13-16 uur Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg Oude Vliet- weg 6. permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Nederland in Bedri|f - Handel in Rijnsburg', vr. 19-21 uur. za. 10-16 uur. Vogelenzang De Tiltenberg - Zilkerduinweg 375, - fototen toonstelling over Boeddhisme en Christen dom, t/m 8/10; dag 9-12 uur en 14-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, tekeningen, skulpturen en ceramiek van Thomas Nix, Frank Nix en Jet Nix-Hooij, t/m 19/7; di 19- 21 uur, wo 10-12 uur, wo. do. za. zo 14-16 uur, tot eind sept, kleur werkkamer: zwart- /wit, met werk van vele kunstenaars. Boerderij Meerrust - Dorpsstraat 5, foto-ex positie 'De Bruine Vloot', cibachromes van Hans Westerweel, t/m 8/8; dag. 11-16 uur. Hotel Wassenaar Katwijkseweg 33, Da- nièlle Orelio met aquarellen en gemengde technieken, t/m 30/9; 9-21 uur. Raadhuis De Paauw - Raadhuis het park rond het raadhuis de ti Img van ruimtelijk werk: Paradise Lost'. Galerie Bianca - Gravestraat 1, tentoonstel ling ,Zwart-Wit' van Theo de Haan tekenin gen en schilderingen, Arnold Hoogendorp Klassiek Het wekelijkse wandelconcert in de Hoog landse kerk wordt zaterdagmiddag verzorgd door de organist Davo van Peursen. Aan vang 13.30 uur, Pop In het zoldercafé van het LVC treden van avond The Sadistic Busdrivers op. De vier Amsterdamse bandleden werken nu alweer zo'n anderhalf jaar samen. Inspiratiebron nen zijn: The Stooges. The Zombies. Bad Brains en Basil Fawlty. Aanvang 23.00 uur, Breestraat 66, Leiden. In het kader van de Leidse Lakenfeesten or ganiseert de Grote Beer een muziekaal feest. Morgen optredens van Tortilla Flat en dieh band; de Gigantjes en Strolling Bo nes; Tipico Nabzana (20.00 uur); zondag Ideale schoonzonen (15.00 uur); Fruta Bomba (22.15 uur). Plaats: Rembrandt- Circustheater vr 14. za 15. zo 16. 20.15 uur; The Rocky Horror Show' met o.a. Jonathan Kiley. di 18. wo 19. do 20. 20.15 uur; Harlem Swing: musical 'Ain't misbehavin'. Nederlands Congresge- vr 14. za 15, van 16.00 tot 02.00 uur; North Sea Jazz Festival. zo 16. van 15.00 tot 01.00 uur; North Sea Jazz Festival.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19