Forescate biedt tennis voor iedereen 'Ui geniet vooral van echte strijd' $<zn de yjlijn— Oostduitse voetballers vluchten naar westen 'Baarsjesbom' verhindert nu al risicowedstrijd... PAGINA 16 SPORT VRIJDAG 14 JULI 1989 VOORSCHOTEN - Ze vinden zichzelf nog te coulant. Wie dat wil kan met de wedstrijdorganisatoren van het tennistoernooi van Fo rescate alle kanten op. Service aan de tennissers staat dan ook hoog in het vaandel bij het jaarlijkse open toernooi in Voorscho ten. Maar zelfs deze commissie heeft inmiddels de grenzen van haar klantvriendelijk gedrag ontdekt. "Wü willen het iedereen r maken, wat soms tot irritatie bij t tendens dat tennissers steeds lasti ger worden", signaleert Bitter. dag te worden uitgeschakeld. Dieptepunt deren leidt", verklaart Ruud Bitter, "Vooral de overigens toegestane af- die met Rien Vos, Ron Steenlage en zeggingen voor het eerste Weekein- Bertie Koemans al zes jaar lang het de, voor ons belangrijk om veel drukbezochte toernooi tot in de wedstrijden te kunnen afwerken, puntjes verzorgt. "Wij staan net zo baren ons zorgen". Als oorzaak be- goed klaar voor BI- als voor D 45+- schouwt de commissie de angst van spelers. Alleen voor E-spelers orga- veel spelers om al vóór het eigenlij- niseren wij in principieel niets. Dat ke begin van het toernooi op kunnen we niet meer overzien". 1 Volgens de organisatoren barst het toernooi nu al bijna uit zijn voe gen. Vos heeft een recordaantal van 560 inschrijvingen in de computer Is de kop er eenmaal af, dan wordt gestopt. Hun namen heeft Bitter op de hulp van de toemooicommissie, grote vellen papier gekrabbeld, zoals de vier zich het liefst noemen, waarna de gelukkigen telefonisch veel vaker dan in het verleden inge- op de hoogte zijn gesteld van het roepen. Bitter: "Al zeven keer heb- aanvangstijdstip van hun eerstvol- ben wij een umpire moeten inzet- gende partij. ten. Dat kwam vorige jaren veel Dat lijkt een waterdicht systeem, minder voor. Dieptepunt was on- maar desondanks doen zich ieder langs een partij, die aan het eind van de derde set op onenigheid tussen twee spelers uitliep. Mijn hulp werd ingeroepen, maar geen van beiden wilde toegeven. Toen ik voorstelde hen allebei uit te sluiten als zij de af gebroken game niet onder mijn toe zicht zouden overspelen, vertrok ken zij beiden. Vandaar ook die vele walk overs en afgebroken partijen". TURKU (ANP) - De nationale vrou- Oneigheid op de baan en afmel- wenploeg is bij de Europese titel- dingen mogen de pret niet drukken, jaar problemen vo<?r. "Er is zelfs e Bridgevrouwen weer op kop strijd bridge in een nek-aan-nek ce verwikkeld met de Bondsre] bliek. Twee wedstrijden voor 1 einde heroverde de Nederlandse becues ploeg donderdag in de Finse plaats vreugde Turku de leiding door een fraaie Bij Forescate staat daar namelijk toernooi tegenover, dat vaak n feest weg heeft. Bar- bandjes verhogen de 5r de deelnemers, van het merendeel voor dé gezellig- overwinning op Polen (21-9) en de heid komt. "Het geld dat wij ont- verrassende nederlaag van de West- vangen komt geheel en al aan het tegen Italië (10-20). toernooi ten goede", vertelt Bitter, Rien Vos (links), Ruud Bitter, Bertie Koemans en Ron Steenlage (uiterst rechts) organiseren al zes jaar lang het open tennistoernooi van Forescate. Naast Steenlage staat Canter Visscher, steun en toeverlaat van het viertal. Zuyderduin) gedurende en kele weken graag wat nachtrust voor opoffert. "Van negen uur 's ochtends tot half drie 's nachts zit ten we hier", rekenen Bitter en Vos "Beschouw het Door die resultaten nam Nederland de koppositie over met drie punten voorsprong. In Turku doen zich in elke ronde verbazingwekkende ontwikkelin gen voor. De Bondsrepubliek ver stevigde woensdagavond laat haar leiderspositie door Engeland volle dig van tafel te spelen en op te zade len met vier minuspunten (25- -4), terwijl het Nederlandse viertal maar er tenauwernood in slaagde tegen Griekenland de winst veilig te stellen (19-11). Een ronde later waren de rollen volledig omgedraaid. Het viertal Schippers-Van der Pas en Arnolds- Vriend waren tegen de Poolse vrou wen vooral in de tweede helft weer galoos op dreef. In 16 spellen werd een plusscore van 40 punten be reikt, waardoor de overwinning fors uitviel (21-9). Precies het tegenover gestelde gebeurde in het duel tus sen Italië en de Bondsrepubliek. Het agressieve bieden van de West- duitsen pakte totaal verkeerd uit: 10-20. i het dagelijks leven loco-secreta ris ("Nee, noem het maar direc teur") van de gemeente Wassenaar. "Gelukkig hebben wij ook spon sors, want anders zouden we zo'n toernooi niet op deze manier kun nen organiseren. Die extraatjes la ten wij aan zo veel mogelijk deelne mers ten goede komen". 0 Dat levert dan, naast enkele stuurse den. Onderlinge irritaties zoüden ook veel lachende gezichten op, binnen de korste keren tot breuk in de commissie leiden". te krijgen. Niets vinden zij erger dan ontevreden klanten, vooral als dat door hun toedoen is. Bitter: "Het komt nog altijd voor dat wij mensen ten onrechte laten opdraven. Wij proberen dan nog wel wat verslaving. Het belangrijkste is dat gooien, maar vaak valt het niet n wij het goed met elkaar kunnen x GOTEBORG (DPA) - Drie spelers van de Oostduitse club Wismut Aue hebben woensdag een wedstrijd in Zweden voor de Intertoto-competi- tie tegen Oergryte Göteborg aangegrepen om naar het Westen te vluch ten. Kort voor het begin van het duel verlieten André Kohier, Jens Kö- nig en Thomas Weiss het spelershotel en reisden nog in dezelfde nacht per trein naar de Bondsrepubliek, waar ze om negen uur 's ochtends in Kiel aankwamen. Het drietal vroeg de Westduitse immigratiedienst om nood-opvang, waarna de sociale diénst van Kiel zich over de drie voetballers ontferm de. Vorige week was Axel Kruse (21) van Hansa Rostock na een Interto- to-wedstrijd in de Bondsrepubliek ook al in het Westen achtergeble- Het is vrij uniek, dat drie spelers van één Oostduitse voetbalploeg bij een wedstrijd in het buitenland tegelijkertijd „overlopen". In 1983 vluchtten Falko Götz en Dirk Schlegel van Dinamo Berlin naar het Westen, waarna ze door Leverkusen werden gecontracteerd. Nu is daarvan geen sprake. De vereniging heeft zelfs haar regle menten aangepast om Bitter, zes jaar lang vice-voorzitter, in de toer- goed te maken. Helemaal uit Gouda en dan onverrichterzake weer te rug. Maar ja, wij zijn ook maar men- TIM BROUWER DE KONING Kieboom en Guinau jaar lang vice-voorziuer, in ae roer- i 1 1 nooicommissie te houden. Zodat hij KOmeil TOIlde Verder i de week na de districtskampioen schappen ("Onze vaste plaats op de kalender") voortaan niet veroor deeld is tot enkel en alleen deelne men aan 'zijn toernooi'. Als verdien stelijk D-speler haalt hij nog wel eens de finale, maar bij Forescate speelt hij doorgaans niet zijn beste wedstrijden. "Ik neem altijd de laatste partij van de dag, op een baan ver van het clubhuis. Deson danks durf ik te stellen dat ik heel wat wedstrijden heb verloren door mijn organisatorische activiteiten. Zelfs op de baan komen de mensen nog naar me toe". Woordvoerder Bitter en de ande re toernooicommissieleden hebben het er graag voor over. Soms bellen ze wel zeven keer om een partij rond Voorzitter De Vreeze kijkt uit naar 69ste Kaagweek WARMOND - Het is nog rustig in de Kaagsociëteit. De weinige bezoekers bespreken vanachter de koffie en de Beerenburg het naderende duel tussen de Friezen en de Hollanders, in de regen boogklasse. Voor velen het hoogtepunt van de Kaagweek, die morgen voor de 69ste keer begint. "De Friezen verliezen het weer", zegt de één, terwijl de anderen instemmend knikken. De uitspraak had zo opgetekend kunnen worden en aan de wand ge spijkerd, tussen de andere wijsheden die daar in sierlijke letters worden gedebiteerd. Zoals 'Buigende masten duren het langst' en 'Elk jolletje vaart zoals het gestuurd wordt'. Willem de Vreeze waagt zich niet aan dergelijke uitlatingen, evenmin als aan een voorspelling. Logisch, want hij is Fries van geboorte en voorzitter van de Koninklijke Watersport Vereniging De Kaag in Warmond. Als zodanig is hij al vanaf 1973 betrokken bij de Kaagweek. "Hou het er maar op dat ik geniet van echte strijd". end voor de toeschouwers, dat wel, Wat dat betreft hoeft hij zich niet ongerust te maken. Die strijd komt er ongetwijfeld. Elk jaar weer ma ken de Friezen en Hollanders elkaar het leven zuur. Op het water, en ze ker ook op de wal. De Kaagweek is, behalve een schitterend watersport- evenement, synoniem met protes ten. Boze schippers klagen sinds jaar en dag hun tegenstrevers om de haverklap aan bij de wedstrijdjury. Beoordelen de wijze mannen de ge uite beschuldigingen als steekhou dend, dan levert dat de boosdoener een aantal strafpunten op, of in het uiterste geval zelfs uitsluiting. Boei- Tweede verlies volleybalsters tegelijkertijd tijdrovend de jury. Dat wordt nu in elk geval anders, door een ingrijpende wijzi ging in het wedstrijdreglement. "El ke keer na de Olympische spelen komen de leden van de Internatio nal Yaucht Racing Union bijeen om de spelregels opnieuw te bekijken. En die laatste vergadering heeft tot opzienbarende veranderingen ge leid in de spelregels", zegt De Vree- Eén van die veranderingen - die gel den voor alle klassen - heeft ver strekkende gevolgen. "Wanneer één van de deelnemers vindt dat een van zijn tegenstanders een fout heeft gemaakt laat hij een rode vlag zien. Erkent die tegenstander dat dan toont hij een groene vlag. Dat betekent dan automatisch twee-en- een-halve strafpunt, een minder zware straf dan wanneer de jury er ZEIST (ANP) - Het Nederlandse aan te pas moet komen". vrouwen volleybalteam heeft don derdag in Zeist ook de tweede inter landwedstrijd tegen Zuidkorea ver loren. Veroverde de ploeg van de Chinese bondscoach Pang een dag Zo wordt het de rechtsprekenden alleen maar gemakkelijker gemaakt en de wedstrijd is er alleen maar bij gebaat, vindt hij. "De regenbogen zyn toch de koninginnen VOORSCHOTEN - Patrick Kie boom en Onno Guinau speelden zich een ronde verder in het B-toer nooi van Forescate. Kieboom uit Nieuw Vennep bereikte vorige week in de districtskampioen schappen de kwartfinale en beves tigde zijn goede vorm door Bub van der Zee (Roomburg) te verslaan met 6-4, 6-2. Guinau (De Munnik) won van Hennie Koemans (OTC Den Haag) met 6-4, 6-7, 6-1, terwijl hij eveneens succesvol was in het dub belspel met, partner Onno van Pa ridon. Ze schakelden het duo Lan- gelaan/Van Bijsterveldt uit: 6-4,6-2. Het koppel Herman van der Ca- pellen/Freek Tanis gooide Hille- gommer Martin Hoekstra uit het toernooi, ondanks dat deze zich dit maal gesteund zag door Martijn Krans (Unicum). Op de B-2 lijst lijkt Perry Paauw bezig te bewijzen dat hij het C-niveau is ontgroeid. Hij kwam een stapje verder door met 6- 4, 6-2 Unicummer Maarten Kallen berg te elimineren. Het C-toernooi verloor zijn eerste favoriet. De nummer drie van de plaatsingslijst, Jan Pieter Hartwijk, kon het niet bolwerken (6-4, 6-4) te gen Patrick Loggers (ALTV Zoeter- meer). De Vreeze: "Regenbogen zijn de koninginnen eerder nog een set, in het tweede water. Het is ook een aparte gebeur tenis met die teams. Normaal ge sproken proberen ze toch zo ruim mogelijk te varen., Niet bij deze wedstrijd, nu zoeken ze elkaar vaak op. Om iemand anders van het ei gen team weg te laten varen". "Maar er is natuurlijk nog meer dan de regenboogklasse", haast hij zich te zeggen". Zoals de Olympia de Koreaanse speelsters had de jollen, de twaalf-voets-jollen, de Op- duel gaven de Aziatische niets meer weg. Binnen vijf kwar tier stond de eindstand op het score bord: 0-3(11-15, 5-15, 5-15). De grootste fouten lagen donder dag voor het Nederlandse team bij de opslag. Op eigen service werden te veel ballen in het net of buiten de lijnen geslagen. Met de opslag Oranje-verdediging zoveel proble men, dat de aanvalsters er niet in slaagden de Aziatische defensie uit te spelen. VOETBAL - PSV-verdediger Ivan Nielsen heeft toch voor een jaar bij- getekend. De Deense voorstopper, de Kaag. Je kunt dan de mooiste ba- timisten en de Valken. Meer dan 2: boten doen er dit keer in totaal mee. Nu alle voorbereidingen achter de rug zijn is het nog slechts wachten, op een gunstige wind. "Dit is geen fijne wind, een noordwester. Zuid west of noordoost is het fijnste op die lang was uitgeschakeld door i blessure, "had het door de Eindho- vense club aangeboden contract voor een half jaar geweigerd. Don derdag werd evenwel overeenstem ming bereikt voor een hernieuwde verbintenis voor het gehele i leggen, de langste ook. Er zijn zestien verschillende trajecten mo gelijk. Voor welke wordt gekozen is afhankelijk van de wind. Maar geva ren wordt er altijd. Helemaal winds til is het nooit". HERMAN JOUSTRA AMSTERDAM (ANP) - De 'risicowedstrijd' Ajax - FC Utrecht, die voor 1 oktober op het programma stond, zal op die datum niet kunnen wor den gespeeld. De Amsterdamse politie geeft geen toestemming voor het spelen van het duel op die datum. Woordvoerder Klaas Wilting deelde mee dat op dezelfde dag de 'Baarsjesbom', die uit de tweede wereldoorlog midden in een woon wijk is achtergebleven, zal worden verwijderd. De politie heeft daar voor extra mankracht nodig omdat er veel veiligheidsmaatregelen moeten worden genomen in verband met het ontruimen van een groot aantal huizen. 'Amsterdam' heeft de KNVB al in mei op de hoogte gesteld van het plan de bom op 1 oktober te verwijderen en daarom de voetbalbond verzocht voor die zondag in de hoofdstad geen wedstrijd met een ver hoogd risico vast te stellen. Aan dat verzoek is, volgens het programma, geen gevolg gegeven, waarop een verbod voor het spelen van Ajax - FC Utrecht werd uitgevaardigd. Van Karnebeek Geen enkele Nederlandse sport- official is het gelukt zo hoog te klimmen in de hiërarchie van het machtige Internationaal Olympisch Comité als de giste ren op 85-jarige leeftijd in Den Haag overleden jonkheer Her man van Karnebeek. Hij was van 1970 tot 1975 vice-voorzitter, eerst onder de grimmige Ameri kaanse ijzervreter Avery Brun- dage, later onder de joviale Ier Lord Killanin. Met beiden kon hij het overigens heel goed vin den: "Wij waren alle drie zaken lieden en die hebben een bepaald- de manier van denken en beslis sen", zei hij er ooit in een van zijn zeldzame interviews over. Van Karnebeek was een kind van zijn stand en zijn tijd: con servatief, maar iemand die wist wat besturen was. Een bobo mét kwaliteiten. Na economie gestudeerd te hebben in Rotterdam vertrok hij in 1928 naar Nederlands-Indië, waar hij carrière zou maken in de olie. Hij eindigde als presi dent van Standard Oil (New Jersey). Van Karnebeek beoefen de in zijn jeugd de sporten van zijn levenssfeer: cricket, hockey, paardrijden en tennis. In de tro pen deed hij ook bestuurlijke er varing in de sport op. De oorlogsjaren bracht hij in het Jappenkamp door. Hij heeft zich daar zeer moedig gedragen door als vertegenwoordiger te fungeren voor duizenden gevan genen. Het bracht hem herhaal delijk in uiterst hachelijke situa ties. Na de bevrijding ontving hij voor zijn werk de Verzetsster Oost-Azië. Bloedbad. In 1960 werd hij voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Co mité, in 1964 lid van het IOC, in 1968 drong hij door tot het selecte groepje beleidsmakers van het IOC, de 'executive', in 1970 volg de zijn benoeming tot vice-voor zitter. Als zodanig maakte hij het 'bloedbad van Munchen' mee. Over wat er zich in die nacht in het hart van het IOC, de executive, heeft afgespeeld, heeft hij nooit iets willen zeggen. "Daar zwijgen we over. Als ie mand daar iets over naar buiten brengt, zal dat Killanin zijn. Zo hebben we dat afgesproken", zei hij in 1986. Hij hield trouwens absoluut niet van interviews: "Al die particuliere meninkjes, wat schiet je daar nu mee op?". Van Karnebeek was conserva tief daar wond hij geen doekjes om. Vrouwen in het IOC? De jon keer vond het maar niets. "Vrou wen hebben altijd invloed ge had, laat daar geen twijfel over zijn. Maar ze moeten dat op hun eigen manier doen. Toen ik in de executive zat, had ik te maken met prins Tanaka van Japan. Daar had ik herhaaldelijk on enigheid mee. Mijn vrouw en de vrouw van de prins merkten dat en toen er weer eens ruzie tussen die Japanner en mij was ge weest, bleken de dames samen voor die avond een tafel voor het diner te hebben besproken. Ik was toen gedwongen urenlang tegenover di$ man te zitten. Ach, en op zeker moment doe je dan toch zaken. Kijk, zo gebruikten vrouwen toen hun invloed". Elk land ook een IOC-lid? Van Karnebeek zag er niets in. "In mijn tijd waren er zo'n 60 IOC- leden. Dat was al een groot aan tal, maar de kring was toch overzichtelijk. De belangrijke landen hadden toen namelijk niet twee IOC-leden, zoals nu, maar drie man. Het gevolg was dat men elkaar goed kende. Er heerste een soort familiegeest. Dat is heel belangrijk want dan doe je gemakkelijker zaken. Nu zijn er over de 90 IOC-leden. Bij zo'n aantal is het niet mogelijk dat men elkaar nog kent. Nee, je moet de top klein houden, het li chaam wordt anders te log". Openbaarheid van de IOC- vergaderingen? Van Karnebeek gruwde ervan. "Je moet de din gen in alle rust met elkaar kun nen doornemen, zonder druk van wie of wat dan ook. Als men alles openbaar maakt, wil ieder een direct meepraten en het ge volg zal zijn dat nog maar heel weinig van de grond komt. Het zou ook allemaal veel langer gaan duren", zei hij nog ferm in 1986. Ver na zijn afscheid van het IOC in 1977 ademde zijn huiska mer nog de Olympische sfeer: boeken, medailles, foto's. En een persoonlijk geschenk van Avery Brundage, een zilveren schaal met inscriptie. Van Karnebeek in 1986: "Avery was een eenza me wolf, dronk nooit een borrel tje samen met zijn vice-voorzit- ters. Op een avond heb ik hem toch van zijn hotelkamer kun nen lokken door te zeggen dat ik jarig was en dat hij dat met ons moest komen vieren. Dat heeft hij gedaan. Maar ik was hele maal niet jarig. Een tijdje later kreeg ik die zilveren schaal toe gezonden". Brundage was er achter geko men dat Van Karnebeek niet ja rig was geweest, getuige de in scriptie: "Voor jonkheer Van Karnebeek die voor het vieren van een feestje een verjaardag verzon". RUUD PAAUW TOUR DE FRANCE Twaalfde etappe: 1Tebaldi (Ita) 242 km in 5 uur, 40 minuten en 54 seconden, 2. Perini (Ita) zelfde tijd, 3. Arnaud (Fra) 2.09, 4. Wegmuller (Zwi) 21.14, 5. Goessens (Bel). 6. Maassen (Ned), 7. Schurer (Ned), 8. Louviot (Fra). 9: Van Slycke (Bel), 10. Lemarchand (Fra), 11Martens (Bel), 12. Sorensen (Den), 13. De Wilde (Bel), 14. Yates (GBr), 15. Kelly (Ier), 16. Fidanza (Ita), 17. Badola- to (Ita). 18. Beuker (Ned), 19. Vandenbrande (Bel), 20. Lippens (Bel), 21. Museeuw (Bel), 22. Biondi (Fra). 23. Wilfried Peeters (Bel), 24. Pineau (Fra). 25. Fignon (Fra). 26. De Silva (Por), 27. Mottet (Fra), 28. Sergeant (Bel). 29. Kappes (BRD), 30. Hermans, 36. Hampsten (VSt), 44. Stevenhaagen, 46. LeMond (VSt), 50. Theunisse. 60. Siemons. 61. Delgado (Spa). 71. Tolhoek, 84. Lubberding, 85. Hanegraaf. 88. Millar. 94. Manders. 95. Poels, 121. lammerts, 122. Rooks, 124. Ducrot, 125. Nijdam. 127. Alcala, 128. Kleinsman. 142. Solle- veld, 143. Breukink 145. De Rooy. 146. Van Vliet allen op 21.45. 152. Draaijer 26.53, 154. Van Orsouw 26.55,157. Jakobs 26.55,161. en laatste Roux (Fra) 41.58. Algemeen klassement: 1. Fignon 55.52.15, 2. LeMond 0.07,3. Mottet 0.57,4. Delgado 2.53,5. Hampsten 5.18,6. Lejarreta (Spa) 5.51,7. Bugno (Ita) 6.03,8. Millar (GBr) 6.42, 9. Alcala 6.46,10. Rooks 6.59, 11. Kelly 7.03, 12. Theunisse 7.06, 13. Pascal Simon (Fra) 7.07,14. Indurain (Spa) 7.48,15. Caritoux (Fra) 9.58,16. Jerome Simon (Fra) 10.36,17. Muller (Zwi) 11.27,18. Pino (Spa) 11.33, 19. Echave (Spa) 11.34, 20. Criquielion (Bel) 11.4121Mare Madiot (Fra) 11.44,22. Zim- mermann (Zwi) 12 35,'23. Fuerte (Spa) 12.48,24. Cubino (Spa) 14.19.25. Arnaud 15.08,26. Comil- let (Fra) 15.29,27. Philippot (Fra) 15.47,28. Ca- margo (Col) 17.10,29. Bauer (Can) 17.12.30. Rüt- timann (Zwi) 17.27, 31. Herrera (Col) 19.42, 43. Anderson (Aus) 28.35,52. Ducrot 34.09,59. Breu kink 36.22,61Stevenhaagen 37.02.89. Sollevéld 47.03,90. Tebaldi (Ita) 47.55.95. Tolhoek 48.44, 98. Van Hooydonck (Bel) 49.33, 107. Maassen 52.08,119. Manders 56.16,122. Hanegraaf 57.22. 124. Nijdam 57.32. 128. Lammerts 59.39, 132. Schurer 1.02.40,136. Van Orsouw 1.03.35,138. Kleinsman 1.04.30,139. Poels 1.04.32,140. Ja kobs 1.04.38,144. Beuker 1.05.28,146. Siemons 1.06.23, 147. Van Vliet 1.06.53, 148. Wampers (Bel) 1.07.46, 149. Lubberding 1.08.12, 150. Draaijer 1.08.33,153. De Rooy 11115,155. Her mans 1.14.08, 160. Nijboer 1.17.37, 161 en laatste: Vanotti (Ita) 1.18.29. Puntenklassement: 1. Kelly 182, 2. De Wilde 142, 3. Fidanza 112, 4. Skibby (Den) 80. 4. Planckaert (Bel) 79.6. Bauer (Can) 78. 7. Rooks 76.8. Anderson 76.9. Da Silva (Por) 74.10. Mu seeuw (Bel) 74. BergMaaeement: 1. Theunisse 154,2. Millar 136,3. Delgado 116,4. Mottet 107,5. Indurain (Spa) 106,6. Rooks 95,7. Herrera 83.8. LeMond 73,9. Caritoux (Fra) 52,10. Fuerte (Spa) 41 Tussensprintklassement: 1Kelly 51.2. Te baldi 50.3. Arnaud 35.4. Perini 30.5. Gayant (Fra) 21Algemeen ploegenklassement: 1Echevarri 167.39,33, 2. Gisbers 10.56,3 Minquez 20.12,4. Guimard 20.26,5. Vallet 23.25,18. Raas 1.30.26, 19. Priem 1.44.53.20. Post 1.56.22. TOUR FEMININ Tweede etappe: 1Knol (Ned) 86 km in 2 uur, 7 minuten en 27 seconden (gem. snelheid 40,486 km/uur), 2. Longo (Fra) zelfde tijd, 3. Bandini (Ita) 0.02,4. Neil (Can). 5. Pletsjakova (Sov), 6. Kelly- Way (Can), 7. Elias (VSt), 8. Simonnet (Fra). 9. Goeigoeiieva (Sov). 10. Paulitz (BRD). 26. Moni- que de Bruin, 30. Loohuis, 31. Van Moorsel, 42. Canins (Ita) alien op 2 seconden, 48. Westland 4.35,63. Petra de Bruin 10.07. Algemeen klasse ment: 1Knol 4 uur, 3 minuten en 12 seconden, 2. Longo 0.17,3. Elias (VSt) 0.34,4. Paulitz 0.35,5. Bankattis (VSt). 6. Zack (VSt), 7. Kelly-Way 0.36, 8. Thompson (VSt), 9. Tobin (VSt) 0.37,10. Van Moorsel. 11. Canins 0.39, 14. Loohuis 0.40,1& Monique de Bruin 0.4146. Westland 5.14,63. Pe tra de Bruin 10.50. RUNLAND PALTS Negende etappe: 1. Lehnprt (BRD) 151 km in 3.49.09, 2. Van de Vin (Ned). 3. Vivien (Fra). 4. Aoune (Fin), 5. Theus (Ned), 6. Andersen (Den). 7. Raab (DDR). 8. Heppner (DDR), 9. Ludwig (DDR). 10. Moster (BRD) 17. Jansen. 23. Boumans, 27. Den Bakker, 28. Kokkelkoren allen zelfde tijd als Lehnert. Algemeen klassement: 1. Haluczok (Pol) 31.24.10, 2. Vivien 0.52, 3. Aldag (BRD) 1.14, 4. Stenersen (Noo), 5. Schleicher (BRD) 1.38.6. Ampler (DDR) 2.35,7. Raab 2.37,8. Kreu- ziger (Tsj) 2.39. 9. Moster 2.40.10. Jaskula (Pol) 3.01, 19. Bouwmans 4.22. 21. Den Bakker 4.24, 24. Van de Vin 4.34, 26. Kokkelkoren 4.36, 52. Jansen 18.26,62. Theus 44.53. BETAALD VOETBAL Fisher en Jonk. GRONINGEN: ON (1e I FC Groningen 0-6 (0-3). Groeleken 3, Roossien 2. Meijer. MIDDELSTUM: KV Kortijk - Fiianin United (Chi) 1-0 (1-0). Verspaillen. DELFZUL: Regio team - KV Mechelen 0-9 (0-4). Severeijns 4, Bos man 2, Wilmots 2, De Mesmaeker. HOLTHUSEN (BRD): Holthusen - Veendam 0-6 (0-3). Gall 3, Brouwer 2, Van Buuren. COPPA AMERICA Brazilië - Argentinië 2-0 (0-0)). 47. Bebeto 1-0,54. Romario 2-0; Uruguay - Paraguay 3-0.27. France- scoli 1-0,83. Alzamendi 2-0,89. Paz 3-0. VOORSCHOTEN, Forescate MEB1: P. Kieboom - B. van der Zee 6-4,6-2,0. Guinau - H. Koemans 6-4, 6-7, 6-1 MEB2: Ph. Nagtegeller - M. Sm.t 6-2,6-3, P. Paauw - M. Kal lenberg 6-2,6-4 VEB1: L Hooghoudt - V. Neder- fianis - Krans/Hoekstra 6-2,7-5. MEC1: J. Drau- lans - A. van Dam 6-0,5-7,6-4, A. Endema - W. Ja cobs 7-6,6-2, P. Loggers - J. P. Hartwijk 6-4,6-4, M. Stals B. van Overloop 7-5,6-3, A. de Jong - R. Kooloos6-4,6-7,7-5, G. Egeberink - J. Manuputty 6-0, 6-0. MEC2: A. Stittelaar - P. Kraam 6-4, 5-7, 7-5, R. Kampers R. Rijnsburger 2-6,6-2,6-3, P. Kleian - O. Schoordijk 2-6, 7-6, 6-4. HDC: De Jong/Soels - Staal/Jonkheer 6-0, 6-2. GDC: Van de Bent/Jonker Gijben/De Vries 4-6,6-3,6-2. INTERCONTINENTAL CUP groep B: Polen Egypte 2-0, Frankrijk - Chili 5-1. Eindstand: 1 Ir dia 9 punten, 2. Frankrijk 7. 3. Nieuwzeeland 6. Polen 5, 5. Egypte 3.6. Chili 0. FINA-8EKER, WESTBERLUN Groep B: Spanje - Australië 10-3 (3-1,3-1,2-1,2- 0); Sovjetunie Joegoslavië 7-7 (1-3,0-2,3-1,3- 1). Eindstand: 1. Joegoslavië 3-5 (32-22), 2. Spanje 3-4 (28-22), 3. Sovjetunie 3-3 (28-23), 4. Australië 3-0 (16-37). Groep A: Bondsrepubliek Duitsland - Verenigde Staten 7-6 (1 -0.0-0,3-13-5): Italië - Hongarije 7-6 (1-0, 3-1, 2-2, 1-3). Eindstand: 1. Hongarije 3-4 (25-21), 2. Italië 3-4 (27-26). 3. Verenigde Staten 3-2 (22-24), 4. Bondsrepubliek Duitsland 3-2 (25- 28). TURKU, EK Vrouwen: Nederland Griekenland 19-11, Polen - Nederland 9-21 Stand (na 15 van de 17 ronden): 1Nederland 290 punten. 2. Bondsrepubliek 287,3. Frankrijk 260,4. Denemarken 257, 5. Italië 248. Mannen: Neder land - België 17-13. Zweden - Nederland 14-16. Stand (na 21 van de 25 wedstrijden): 1Polen 398, 2. Zweden 377,3. Denemarken 371,4. Frankrijk 370,5. Oostenrijk 354,6. Nederland 352,7. Grie kenland 351,8. Bondsrepubliek 350. Zaterdag Kromme Mijdrecht, Lisse. Clubhuis Spekke- laan,120 km, 07.30-08.30 Kromme Mijdrecht, Lisse. Clubhuis Spekkelaan, 120 km, 09.00-12.00 Delflandtoer, Leiden. Clubhuis Swift, Roombur gerlaan. 30 km, 08.30-09.30 Delflandtoer, Leiden. Clubhuis Swift, Roombur gerlaan, 60 km, 08.30-09.30 Delfland-sterrit, Leiden. Clubhuis Swift, Roombur gerlaan, 09.00-13.00, f2,00 Zondag Avondsterrit, Leiden. Clubhuis Swift, Roomburger laan, 19.00-21.00,12.00 Maandag Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.45- 09.00,100km, A 7,50. Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.30- 09.00, 150 km. A 7,50. Laura. Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 08.30- 09.00, 60 km. A 7,50. Ploegrit, Alphen aan den Rijn. De Bijlen, Westka- naalweg, 18.30-21.00. f2,00 Dinsdag Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.45- 09.00,100km, A 7,50. Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.45- 09.00, 150 km. A 7,50. Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.45- 09.00, 60 km, A 7,50. Bomenrit, Boskoop. Praathuis Snijdelwijklaan, 19.00-21.00 uur. (2,00. Woensdag Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.45- 09.00, 100 km. A 7,50. Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.45- 09.00. 150 km. A 7,50. Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.45- 09.00, 60 km. A 7,50. Bergensterrit, Lisse. Clubhuis Spekkelaan, 18.30- 21.00. Donderdag Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.45- 09.00,100 km. A 7,50. Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.45- 09.00,150 km, A7.50. Laura, Alphen aan den Rijn. Gebouw Nabij, 07.45- 09.00.60krn.A7.50.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16