PvdA-bestuur fluit fractie terug, maar stationstunnel komt er toch 'Leiden geen partij in het conflict speciaal onderwijs' GLIBBERPAAL-FESTIVAL agenda PAGINA 12 VRTJDAG 14 JULI 1989 Delftse hoogleraren tegen sloop buurthuis LEIDEN - Hoogleraren van de Technische Universiteit Delft heb ben een petitie aangeboden aan het college van B en W over de sloop van buurthuis Op Eigen Wieken. De professoren dringen er met klem op aan "dit bijzondere gebouw met zijn unieke stijl te behouden voor de moderne Nederlandse Architec tuur, waarin het een heel eigen spe cifieke plaats heeft verworven". Volgens de geleerden is Op Eigen Wieken een van de weinige gebou wen waarin de tijdgeest van de ja ren '70 met zijn optimisme en vrij heidsdrang zo duidelijk wordt weerspiegeld. "Het gebouw met zijn vrolijke kleuren kent een rusti ge gevelopbouw zonder plechtsta tigheid, een gevoelig ontworpen en tree op de juiste plaats en o.a. een bijzonder helder geconstrueerde hoofdzaal van een hoge ruimtelijke kwaliteit", aldus de petitie. De hoogleraren besluiten met de oproep: "Dit buurthuis, een van de bekendste in den lande, dient met ons aleer inzet als buurthuis behou den te blijven". 'Bouwplan Pieterskerkhof aanpassen' LEIDEN - Architect Veldman krijgt opdracht zijn bouwplan voor het terreintje op de hoek van de Pieters kerkhof en Muskadelsteeg aan te passen. De meerderheid van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening vindt de gevel van zijn modern ogende te veel afwijken van de overige bebouwing in dit histori sche deel van Leiden. Beschadigde auto's LEIDEN In het bericht over de auto's die beschadigd waren bij een bedrijf aan de Hallenweg in de krant van gisteren, is wellicht de in druk gewekt dat het bedrijf Geen jaar daarbij betrokken zou zijn. Dit bedrijf heeft echter niet met de zaak te maken. De wagens zijn bescha digd bij een autoschadebedrijf aan de Hallenweg. LEIDEN - Boze Noordeinde-be woners hebben gistermiddag even na vijf uur hun straat ge blokkeerdDe blokkade is ge richt tegen het besluit van de ge meente om het Noordeinde weer in twee richtingen open te stel len. Na vijf minuten werd de doorgang weer vrij gegeven Voor de automobilisten. De actievoerders willen het liefst het Noordeinde geheel af sluiten voor het gemotoriseerde verkeer, maar toonden zich al verheugd met het eenrichtings verkeer dat vorig najaar werd ingesteld. Omdat teveel automo bilisten, zo'n 700 per daghet in- rijverbod vanaf het Kort Rapen burg negeerden, besloten BenW het tweerichtingsverkeer weer te herstellen. Volgens het actiecomité, dat bezwaar heeft aangetekend bij de Raad van State tegen het be sluit, zal het aantal auto's fors toenemen. En daardoor de lucht verontreiniging en de geluid- overlast. Volgens de bewoners is het Noordeinde de meest veront reinigde straat van Leiden. "De cijfers van de gemeente geven ons gelijk". Bouwproject Centraal Wonen aan Herensingel gaat toch door LEIDEN - De bouw van vijftien wo ningen voor het project Centraal Wonen aan de Herensingel gaat toch door. Het college is bereid om de hoekwoning in dit plan, dat vori ge week op bezwaren stuitte bij de raadscommissie voor ruimtelijke ordening, alsnog te laten vervallen. Het college betoogde vorige week dat het project niet was te verwe zenlijken zonder dat de hoekwo ning werd gebouwd. De raadscom missie, die het schrappen van de woning zag als een tegemoetko ming aan de bezwaren van omwo nenden, hield voet bij stuk en wenste dat het huis alsnog uit het plan verdween. Omdat het schrap pen van de hoekwoning het bouw plan bijna een half miljoen gulden duurder maakte en de gemeente snel een besluit moestnemen omdat anders de subsidie voor het project verviel, leek de bouw voor langere tijd te zijn uitgesteld. De architect heeft echter toch kans gezien het plan een half mil- LEIDEN - L. Geradts, het PvdA-raadslid, zei het vorige maand tijdens de gecombi neerde commissievergade ring over de toekomst van het Stationsgebied zonder te blo zen: "Wij hebben ons destijds niet met handen en voeten ge bonden aan alle onderdelen van het Mabon-plan". Ge radts bestreed dat de PvdA- fractie een ommezwaai had gemaakt door op dit moment de aanleg van een tunnel voor het station langs ter discussie te stellen. Hij vertelde niet de waarheid, maar wilde dat niet toegeven. door Henny van Egmond Geradts deed alle moeite om te verbergen dat zijn fractie is terug gekomen op het eerder ingeno men standpunt dat de tunnel es sentieel is voor de realisering van een nieuw, veilig Stationsplein. Geradts reageerde uiterst geïrri teerd toen D66-fractievoorzitter P. Langenberg de ommezwaai aanroerde. De tunnel ligt, zo blijkt onder andere uit het laatste nummer van de Partijgenoot - blad van de Leidse PvdA - uiterst gevoelig. Niet alleen splijt de tun neldiscussie de fractie, ook het plaatselijke PvdA-bestuur heeft zich inmiddels in de kwestie ge mengd en in feite de fractie terug gefloten. Tijdens een eerste vergadering eind april schaarden de WD, Links Leiden èn de PvdA zich achter het Mabonplan. Niet alleen was,dit voorstel het meest realis tisch maar bovendien bood het de beste oplossing voor de overlast van he autoverkeer: een tunnel. De opstelling van de PvdA- raadsleden tijdens de vergade ring in april, onder andere ver woord door Geradts, baarde geen opzien. De stellingname was na melijk volstrekt in lijn met de conclusie van een werkgroep bin nen de Leidse PvdA. Die conclu deerde in februari al dat een ver keersluw Stationsplein slechts kon worden gerealiseerd met een ondergrondse autoroute. En de opstelling kwam ook overeen met het standpunt dat de fractie eerder had geventileerd, zo blijkt uit de Partijgenoot van mei. "Om verschillende redenen blijkt voor de meerderheid van de fractie de tunnel een absolute ver eiste". De uitspraak ging zelfs nog verder, de fractie wees ook een bovengrondse autoverbinding als onhaalbaar af. "Er blijft dan niet genoeg ruimte over voor het bus station, om over de verkeersvei ligheid nog maar te zwijgen". Hoewel de openlijke steun aan het tunnelplan van de PvdA groot was (en dus ook de steun aan de eigen wethouder, Marietje van der Molen), groeide achter de schermen de weerstand. Steeds meer PvdA'ers namen in bedekte termen afstand van de tunnel. Zij vrezen dat al het geld van de ge meente straks besteed moet wor den aan het project. Veertig miljoen De tunnel kost al gauw zo'n slor dige veertig miljoen gulden en daarvan moet de gemeente naar verwachting de helft betalen. Op - dit moment is al tien miljoen opzij gelegd voor de realisering, maar dat is nog onvoldoende. Zet dat eens af tegen het geld dat de ge meente de afgelopen tijd beschik baar had voor nieuw beleid (elk jaar één miljoen gulden; dat was tenminste de bedoeling maar het bedrag werd niet elk jaar gehaald) en de vrees van de PvdA'ers wordt duidelijk. Geld voor 'leuke dingen' is er de eerstkomende tien jaar niet meer, dat is wel dui delijk als het plan van Mabon wordt uitgevoerd. Sommige PvdA-raadsleden vinden het wel wat ver gaan om op dit moment al te besluiten tot aanleg van tunnel waardoor geen ander nieuw beleid in de komen de tien jaar meer mogelijk is. Maar zij vormden een minderheid in de fractie die vooral werd over stemd door de club onder leiding van verantwoordelijk wethouder Van der Molen. Totdat deze fractieleden steun kregen van het bestuur. De fractie werd er fijntjes op gewezen dat op dit moment een programma wordt geschreven voor de ge meenteraadsverkiezingen het volgende jaar. Houdt er rekening mee dat uitvoering van het pro gramma ook geld kost, was de simpele boodschap van het be stuur. Bovendien betoogde het be stuur dat er na de verkiezingen een geheel andere fractie en an der college van B en W zit. Als je nu dus al een beslissing neemt over de ondertunneling, hebben de komende politici geen enkele, financiële speelruimte meer. Daarom zal een beslissing moe ten worden gedragen door de le denvergadering van de PvdA, al dus het bestuur. Remmen De fractie liep te hard, dat was de duidelijke boodschap van het be stuur. "Er is fors op de rem ge trapt", erkent een PvdA-raadslid. Maar het zal wel bij remmen blij ven. Want de resultaten van het onderzoek staan natuurlijk allang vast: als het stationsplan wordt uitgevoerd dan gebeurt dat met een tunnel. Een bovengrondse stroom ver keer betekent een onveilig, ru moerig en stinkend Stations plein. Het verkeersadviesbureau van Mabon heeft direct al gezegd dat een tunnel de enige oplossing is voor de verkeersproblemen rond het station. Het nieuwe onderzoek zal die noodzaak ongetwijfeld wederom aantonen. En op basis van dat re sultaat zal de PvdA zich vrijwel zeker weer vóór de tunnel uit spreken. Via een leugentje en een overbodig onderzoek zit de PvdA dan weer op één route. Een ondergrondse route. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de arisen: Grgep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeu wen. Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: R. van Leeuwen, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage/C. Maris, tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk. Klaasserr, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus. tel: 132500, Middelstegracht 129. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk. tel: 122522, Wasstraat 2a. Groep 3 Pleiter, Smit. Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens. Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur- H.P. Jurgens. tel: 125820, Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, tel: 125820, Burg gravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt. J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn. tel: 314349, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: M. Hom, tel: 766123, Zo zo 8 uur tot 24 uur: B. Crul, tel: 142888, Noord- eindeplein 8a. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: I. Cowan, Levendaal 87. tel: 146337; C. Juffer- mans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via Leiderdorp za en zo: S.P Ouwerkerk, Loevestein 40, tel: 891037; spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10. tel: 891000. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Witpaard, tel: 217477. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 14/7 tot vr. 21/7 door: Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Leiden, tel: 071-214060; Apotheek Carlina, Boerhaveplein 21, Oegst- Landsadvocaat tijdens kort geding joen gulden goedkoper te maken. Onder meer worden de woningen nu 'soberder' uitgevoerd. Verder worden de huren van de huizen met een half procent verhoogd. Het stukje grond waar de hoekwoning had moeten verrijzen, richt de ge meente in als speelterrein. Rolstoelgebruiker krijgt klappen LEIDEN - Een 22-jarige Leidenaar in een rolstoel kreeg gisteravond van een 41-jarige plaatsgenoot eni ge vuistslagen in een snackbar aan de Marnixstraat. De oudere man zat in de snackbar iets te nuttigen toen de jongen met zijn rolstoel per onge luk tegen hem aanreed. De 41-jarige ontstak hierover in een blinde woe de en gaf de jongen enige vuistsla gen op het hoofd en rechteroog. De man is door de politie aanghouden. LEIDEN - Gemeenten hebben niet de plicht om te zorgen voor voldoende onderwijs voor moeilijk lerende kinderen. Evenmin kan het rijk, op grond van internationale verdragen, worden gedwongen genoeg geld voor dit soort onderwijs ter beschikking te stellen. Zeker niet als het met allerlei extra maatregelen probeert zo veel mogelijk moeilijk lerende kin deren in het 'normale' onder wijs te houden. Landsadvocaat mr. J.L. de Wijker- slooth betoogde gisteren tijdens het kort geding dat Leiden tegen de staat heeft aangespannen, dat de ge meente zich ten onrechte heeft op geworpen als partij in het conflict over het speciaal onderwijs. Leiden protesteert, samen met een groot aantal andere gemeenten, tegen de zogeheten bevriezingsmaatregel in deze vorm van onderwijs. Die maatregel houdt in dat scho len niet langer het aantal leerkrach ten mogen afstemmen op het leer lingental, maar het moeten doen met de docenten die ze begin 1987 in dienst hadden. De staatssecreta ris wil hiermee de groei - en ook de kosten - van het speciaal onderwijs in de hand houden. De gemeenten zien echter dat een toenemend aan tal leerlingen hierdoor in de knel komt. Omdat eerdere pleidooien om de maatregel in te trekken niet hiel pen, liet de gemeente Leiden een proefproces tegen zich aanspannen door de ouders van de Noordwijker- houtse jongen Bert Kemper. Het ge meentebestuur weigerde de jongen te plaatsen op de Dr. Van Voorthuij- zenschool omdat voor hem daar door de bevriezingsmaatregel geen plaats meer voor hem was. Leiden steunde de ouders in hun beroep bij de Raad van State. De Raad bepaalde begin mei in een zogenoemde voorlopige voor ziening dat de gemeente de jongen inderdaad niet had mogen weige ren. Dat is in strijd met onder meer de Grondwet en de Interimwet op het speciaal onderwijs. Leiden vindt nu dat de uitspraak van de Raad van State opgaat voor alle kin deren die op de wachtlijst staan voor het speciaal onderwijs. De ge meente vroeg daarom staatssecreta ris Ginjaar-Maas om de maatregel in te trekken. Ginjaar-Maas meent echter dat de uitspraak alleen opgaat voor Bert kemper. Ze wil pas verdergaande stappen overwegen wanneer de Raad van State een definitieve be slissing in deze zaak heeft genomen. Die beslissing kan nog wel enige tijd op zich laten wachten. De ver schillende scholen hebben echter haast omdat nu de nieuwe roosters voor het komend schooljaar moeten worden gemaakt. De scholen willen dus weten op hoeveel leerkrachten ze kunnen rekenen. Om de staatsse cretaris tot meer haast aan te zetten, spande de gemeente Leiden en de oudervereniging Balans een kort geding tegen de staat aan. Onderuit halen Mr. J.H.A. Linskens, de advocaat van de gemeente Leiden en de vere niging Balans, stelde gisteren dat de staatssecretaris met haar maatregel heeft gehandeld in strijd met de In terimwet op het speciaal onderwijs. Die wet benadrukt juist dat een eventuele groei van het aantal leer lingen zo snel mogelijk moet wor den opgevangen. De wet voorziet niet in een bevriezing van het aantal leerkrachten. Dat de staatssecreta ris deze maatregel heeft doorge voerd door middel van een Konink lijk Besluit is volgens hem volstrekt onjuist. Koninklijke Besluiten kun nen slechts dienen om een wet ver der uit te werken. Ze mogen niet worden gebruikt om een wet juist onderuit te halen, aldus Linskens. De advocaat betoogde verder dat de maatregel in strijd is niet de Grondwet, die immers bepaalt dat gemeenten moeten zorgen voor vol doende openbaar onderwijs. Voorts heeft Ginjaar-Maas zich schuldig gemaakt aan onbehoorlijk bestuur, omdat ze de problemen in het spe ciaal onderwijs eenvoudigweg heeft afgewenteld op de gemeenten - die de besturen zijn van openbare scho len. De Wijkerslooth stelde dat de staatssecretaris niet in strijd met welke wet dan ook heeft gehandeld. Volgens.de landsadvocaat slaat de bepfaling in de Grondwetslechts op het 'normale' openbaar onderwijs. Van gemeenten kan niet worden verlangd dat ze alle verschillende vormen van speciaal onderwijs in huis halen, gezien de grote verschei denheid die op dit gebied bestaat, aldus De Wijkerslooth. Hij ontken de voorts dat de staatssecretaris zich schuldig had gemaakt aan on behoorlijk bestuur. Uitspraak 26 juli. LEIDEN Het glibberpaal-festival, georganiseerd door het eetcafé De Grote Beer, heeft gisteravond veel be langstelling getrokken. Vijfhonderd mensen keken toe hoé 25 deelnemers elkaar van de gladde paal duwden. Vol gens de organisatie was het festival zo'n succes dat het volgend jaar in ieder geval terugkeert, (foto Loek zuydcrduin) Lezers Schrijven Bush Leiden, stad van vluchtelingen. Leiden, Juigalpa, een steden band. Leiden, kernwapenvrije gemeen te. Leiden, en Bush??? Voor ons symboliseert Bush het Amerikaanse beleid. Dus ook het Amerikaanse beleid op het sluiten van grenzen voor vluchtelingen, dus ook het Amerikaanse steun-de- contra's-beleid, dus ook het Ameri kaanse hoera-voor-de-kernwapens- beleid. Voor ons valt heel moeilijk te rij men hoe een stad als Leiden met haar principes en tamelijk links be leid een man als Bush op zo'n groot se en enthousiaste manier verwel komt. Wij vragen ons sterk af of er ook ruimte zal. zijn voor een aantal kritische noten, of zal- het op 17 juli alleen gaan om het promoten van de gemeente Leiden en worden hier voor alle principes over boord ge zet? Ons wordt het heel moeilijk ge maakt te reageren of te protesteren. Wij hopen dat de gemeente zich rea liseert dat zij ook die mensen verte genwoordigt die zich tegen dit be zoek verzetten. En dan een vraag naar de mensen die de 17de langs de kant van de weg staan te juichen. Juicht u het Leidse beleid ook toe? En hoe weet u dat dan met elkaar te rijmen? Elvira en Barbara namens de Jongerenbeweging Lei den Koppenhinksteeg 2 Leiden Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor- TANDARTSEN Wassenaar za: J.N. Vonk. tel: 79679, Wittenburgerweg 106; zo: J. Stuyfzapd, tel: 12460, Kerkstraat Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, j welke huisarts de weekenddienst 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. A. Meiman, J.W. Frisolaan 13. tel: 2118. geest, tel: 071-176154; E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den, tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst- geest, tel. 156161; of D.J. Brandt. Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag. Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. De P Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door W.J. Tjaarda. Zoeterwoudsesingel 27. Leiden, tel: 071-123739, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar R. da Silva, Van Duivenvoordelaan 36, tel: 14767. WIJKVERPLEGING tend bereikbaar via dokterstelefoön, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. Illegale slachtpartij schapen ALPHEN AAN DEN RIJN - Der tig mensen zijn gistermiddag door de politie aangehouden omdat zij op een boerderij aan de Kortsteek- terweg in Alphen een groot aantal schapen slachtten, zonder dat daar voor een vergunning was aange vraagd. Op het moment dat de poli tie arriveerde, waren in het kader van het islamitisch offerfeest al 25 schapen geslacht. Nog 20 schapen zouden onder het mes gaan. Na verhoor werd tegen 18 perso nen proces-verbaal opgemaakt om dat de vleeskeuringswet is overtre den. De deelnemers aan het offer feest hadden tevoren contact opge nomen met de gemeente Alphen en hadden gevraagd of zij voor het slachten terecht konden in de voor malige slachtplaats aan de Aarkade. Omdat die is gesloten, werden de mensen doorgestuurd naar Leiden. Aangezien daar sprake is van lange wachttijden, werd besloten om zon der keuring en vergunning tot het slachten over te gaan. Aanvankelijk werd het vlees door de rijkskeuringsdienst voor vee in beslag genomen. Later werd de par tij echter aan de verdachten terug gegeven. VRIJDAG 14 JULI Hillegom optreden Peter Smulders in bar dancing Blues Brothers. Henri Dunantplein, zaal open om 21.00 Katwijk orgelconcert door Michelle Le- clerc, op het Van den Heuvel-or gel van de Nieuwe kerk, Voor straat, aanvang 20.15 uur. Leiden - Lakenfeesten: optreden vrou wenband 'Love Champs', vanaf 20.30 uur op het waterpodium, Hoogstraat. muziekoptredens in de feest tent op het Arsenaalplein, vanaf 20.00 uur. Leiden Culinair, openlucht-res taurant op het Pieterskerkplein, van 17.00 tot 22.00 uur. U8se SKA-avond in Magnifiosi, Ruis- hornlaan, aanvang 21.00 uur. Noordwijk Franse dagen met o.a. Franse Braderie, springkussen en bestor ming van de Bastille door de jeugd, tot 22.30 uur in Noordwijk- /Binnen. optreden Greetje-van der Veer. an 20.00 tot 22.30 uur in hotel Royal, Voorstraat. Noordwijkerhout festiviteiten rond opening ver nieuwd dorpscentrum met o.a.rondwandeling, landing para- 18.30 uur in de Dorpsstraat. vlootschouw, ter hoogte van Park Groot Leerust, aanvang live-optreden Hongaarse for matie '100 graden Celsius', aan vang 21.00 uur in café Landzicht, Verlaatweg. A ZATERDAG 15 JULI Alkemade receptie jubilerend biljartdistrict Veen- en Rijnstreek, van 16.00 tot 18.00 uur in het Wapen van Heemskerk, Roelofarendsveen. Boskoop kindervakantiewerk: midget- golfwedstrijd, aanvang 9.00 uur, Azalealaan. Hillegom viswedstrijd Hillegomse Hen gelsportvereniging De Vroege Hint, inschrijven vanaf 7.00 uur bij het dorpshuis 't Eiland, Beinsdorp. speelmorgen bijspeeltuinvere niging Jeugdland. Katwijk duinwandeltocht Lions, over di verse afstanden, start tussen 9.00 en 13.00 uur bij paviljoen Zee en 10.00 en 17.00 uur vanaf de Vries- che Wei. promotiedag muziekvereniging DVS, van 14.00 tot 17.00 uur in het centrum. concert oeralkozakken', aan vang 20.00 uur in de Dorpskerk. concert muziekvereniging UNI, aanvang 20.00 uur op de Boule vard. Leiden verkoop afgeschreven boeken ij) de openbare Bibliotheek, Lakenfeesten: historische ha ven Galgewater in feesttooi, van 10.00 tot 24.00 uur, met om 23.00 uur lasershow. Rembrandt-wandeling olv gids, van 11.30 lot 13.30 uur. vertrek vanaf het Waaggebouw. Leiden culinair, openluchtres taurant en optreden van muziek groepen, van 12.00 tot 22.00 uur op het Pieterskerkplein. openlucht-bioscoop met films over o.a. Rembrandt, Leiden en tekenfilms, van 14.00 tot 18.00 uur nabij de Morspoort.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12