'Commerciële zenders kunnen hun gang gaan' Omroepen gaan samenwerken in verkiezingstijd STER vraagt Brinkman meer zwevende blokken Terschelling voor 'Normaal' overstag Wie blijft er 103 uur dansen? Harjo Thijs nieuwe presentator 'Gospelrock' Pianist Rinus van Galen overleden Voetbalbond UEFA: DEN HAAG (GPD) - Commerciële tv-stations als TV 10 en Veronique hebben bij het kopen van de uiteend rechten van Nederlandse clubs in de verschillende Europa Cup-toernooien niets te vrezen van de UEFA. De Europese voetbalbond houdt er voor wat betreft tv- uitzendingen geen strikte re glementen op na. „Het enige waar wjj steeds meer mee te maken krijgen", zegt woord voerder Vittorio Jenny vanuit het hoofdkwartier in Genève, „zijn de verzoeken om wed strijden in verband met recht streekse uitzendingen naar an dere avonden te verplaatsen. Als de tegenstander daarmee akkoord gaat, en de avond niet in conflict komt met een ande re thuisspelende ploeg, zien wij geen enkel probleem". De UEFA waakt er overi gens wel voor dat er te veel voetbal op de buis verschijnt. Jenny: „De realiteit is dat er steeds meer commerciële zen ders in Europa op de markt ko men. En het merendeel .wil sport nummer één aanbieden, voetbal dus. Dat kan een over dadig aanbod tot gevolg heb ben. Bij een aanvraag houden we daar dus rekening mee. Het mag nooit voorkomen dat er in één land van maandag tot en met vrijdagavond een wed strijd op televisie te zien is. Te veel voetbal is ook weer niet goed". De UEFA werkt in dit ver band overigens nauw samen met de nationale voetbalbon den. „In Nederland zal de KN VB toch elke keer weer toe stemming moeten geven voor een rechtstreekse uitzending", aldus Jenny. „Maar dat is ook de enige restrictie die we aan de contracten verbinden". TERSCHELLING (GPD) Burgemeester Cootje j van Beukering Dijk heeft gistermiddag de popgroep Normaal alsnog toestem ming gegeven om op Ter schelling op te treden. Na ruggespraak met de comman dant van de vier beschikbare poli tiemensen kwam de burgemees ter tot de conclusie dat de vrees voor verstoring van de openbare orde ongegrond was. Normaal kreeg daarom het groene licht op voorwaarde dat de groep het op treden onmiddellijk zou staken als er toch relletjes zouden uitbre ken. Met een brede grijns zette zan ger Bennie Jolink zijn handteke ning onder de overeenkomst met de gemeente waarin de popgroep de volledige verantwoordelijk heid voor een ordentelijk verloop van het concert op zich neemt. Verder werd afgesproken dat het concert om twaalf uuf 's-avonds zou worden beëindigd. Bang De gemeente is niet door de bocht gegaan, vond Van Beukering. „Er is wel gesuggereerd dat wij tegen Normaal waren, maar dat is niet zo. Ik was bang dat er duizenden mensen op af zouden komen die lang niet allemaal binnen zouden komen en dan problegien gingen maken". Een dreigbrief van de door zaal houder Cees Rijf ingeschakelde advocaat speelde bij de omme zwaai geen enkele rol, beklem toonde Van Beukering. De advo caat had de gemeente tot zeven uur gisteravond de tijd gegeven terug te komen, op het weige- ringsbesluit, anders zou hij een schadeclaim van ten minste 15.000 gulden indienen. TV-10 brengt society-nieuws AALSMEER (GPD) - De nieuwsprogramma's van TV 10 krijgen een afzonderlijke society-rubriek, die verzorgd gaat worden door Gert Jan Droge. Hij zal daarin melding maken van nieuwtjes uit de show- en amusementswereld. Droge, die onder meer producer was van Jan Lenferinks talkshow RUR, blijft daarnaast schrijven voor de Haagse Post. Het nieuws-team van TV 10 is verder uitgebreid met Marjanne Wassink, die ingezet wordt als full-time algemeen verslaggeefster. Ze werkte inmiddels opgeheven NOS-programmaTV 3. BEVERLY HILLS - Ru moer in Hollywood: gisteren was er in de filmstad sprake van een heuse betoging, inclu sief geschreeuw en spandoe ken. Aanleiding tot dit ru moer was de actrice Zsa Zsa Gabor (links). Ze moest giste ren voor de rechter verschij nen omdat ze vorige maand een agent een klap heeft gege ven, ziedend als ze op dat mo ment was omdat haar peper dure Rolls van de weg was ge sleept. Reden: het registratie vignet op haar kentekenplaat was Verlopen. Zsa Zsa verklaarde dat ze die klap pas had uitgedeeld nadat de agent haar uit haar auto had gesleurd. De actrice zou aan het voorval een flink aantal blauwe plekken plus een gekneusde hand hebben overgehouden. Wat de rechter er allemaal van vindt, is nog niet bekend. PUTTERSHOEK Een ver blijf van maar liefst 103 uur op de dansvloer. Daarmee willen negen meisjes en tien jongens in het Guiness Book of Records zien te belanden. Het record, vorig jaar ge vestigd in een discotheek in Puttershoek, staat op 102 uur. Daar moet dus een uur bijko men en dat gebeurt, als het goed is, tijdens een dans- spektakel in dezelfde Put- tershoekse discotheek, Alca- 7 tot en met 11 augus tus aanstaande. De negentien deelnemers hebben een strenge selectie ronde achter de rug. Boven dien is er sprake tensieve voorbereiding en een doorlopende medische begeleiding voordat ze de dansvloer op mogen. HILVERSUM (GPD) - De Hilversumse omroepen gaan in de laatste week voor de ver kiezingen van 6 september sa menwerken om te voorkomen dat de kijkers door de bomen het bos niet meer zien. De af spraken van de omroepen van Nederland 1, 2 en 3 zijn zelfs schriftelijk in een convenant vastgelegd. De eindredacteuren van de actualiteitenrubrieken hebben hierover overleg gevoerd met de campagneleiders van de drie grote politieke partijen. Het is de bedoeling dat op ie der net een grote politieke „confrontatie" plaatsvindt. Op donderdag, vrijdag of zaterdag voorafgaand aan de verkiezin gen voor de Tweede Kamer zal op Nederland 1 een debat plaatsvinden tussen CDA-lijst- trekker Lubbers en PvdA-lijst- trekker Kok. Enkele dagen later is op Ne derland 2 een zaaldiscussie te zien. In dit traditionele „Vra- genvuur" kunnen kiezers vra gen stellen aan de lijsttrekkers Aantal annuleringen stijgt HILVERSUM (GPD) - De STER wil méér zwevende reclame blokken kunnen gebruiken dan de vijf, die nu in de Mediawet worden toegestaan. Volgens STER-directeur Smeekes moet dit aantal worden verhoogd tot maximaal tien, maar korter van duur zijn. Dat is volgens Smeekes aantrekkelijker voor zowel de kijker als de adver teerder. Dit heeft de STER voorgesteld aan minister Brinkman van WVC. Volgens Smeekes kan hij met korte zwevende blokjes beter de concurrentie van de commerciële stations TV 10 en Vëronique te lijf gaan. Deze zenders bieden de ad verteerders wel de mogelijkheid in te tekenen op korte reclame- blokjes. Volgens Smeekes is het uitdrukkelijk niet de bedoeling dat deze korte blokjes de pro gramma's zullen onderbreken. Ze zullen gewoon tussen de pro gramma's in geplaatst worden. In ieder geval leidt de concur rentie dit jaar niet tot een verla ging van de tarieven. „We zullen ons alleen soepeler opstellen". Zo zijn de annuleringsvoorwaarden verzacht. Dat betekent dat bij an nulering van geclaimde zendtijd de adverteerder nog slechts i gedeelte van de reclame-camp ne hoeft terug te trekken in plaats van, zoals voorheen, het totale project. Het aantal annuleringen ligt nu al hoger dan over het gehe le vorig jaar. „Daar staat tegen over dat we die geannuleerde zendtijd ook weer gemakkelijk aan andere adverteerders kunnen verkopen. We verliezen dus ei genlijk geen inkomsten", stelt Smeekes. Volgens Smeekes zal aan het eind van het jaar het netto effect dan ook nauwelijks verschillen van de prognose. Hij wil niet zeggen hoe groot het aantal annuleringen is: „Ik laat me echt niet in de por temonnee kijken. Dat doen de an deren ook niet." Smeekes be strijdt met klem dat de STER door de toenemende druk van TV 10 en Véronique „leegloopt". „Het is nu eenmaal zo dat het po tentiële bereik voor adverteer ders via Nederland 1, 2 en 3 zes miljoen huishoudens is. Dit be reik bedraagt voor TV 10 en Véro nique samen niet meer dan drie miljoen", aldus Smeekes. De STER-directuer is ervan overtuigd dat de omzet van de STER ook volgend jaar zal groei- Paul Witteman. (foto gpd) van de grootste politieke par tijen. Tenslotte zal op de dag voor de verkiezingen op Ne derland 3 een slotdebat gehou den worden tussen de lijsttrek kers van PvdA, CDA, WD en D66. Onduidelijk is nog of ook de nieuwe combinatie Groen Links voor dit debat uitgeno digd zal worden. Wie op ieder net de gespreksleider zal zijn. ife nog niet besloten. Samenwerking Paul Witteman, eindredacteur van Achter het Nieuws, die gis teren namens VARA, NCRV en KRO (Nederland 1) het overleg met de campagnelei ders heeft gevoerd, spreekt te vreden van een „staaltje van goede samenwerking". „Het is een aardig succes dat de chefs van alle actualiteitenrubrieken zich in dit voorstel hebben we ten te vinden. Het voordeel van deze manier van werken is onder meer dat niet de toestan den uit het verleden ontstaan. Toen ging iedere politieke par tij voor zich met de omroepen onderhandelen en kon in het uiterste geval zelf bepalen wie het interview zou leiden". Iedere „confrontatie" gaat ongeveer een uur duren. Ove rigens zullen de omroepen op Nederland 1, 2 en 3 zich in de periode voor de verkiezingen in hun reguliere uitzendingen ook intensief bezighouden met de politiek. HILVERSUM (GPD) - Het NCRV-radioprogramma 'Gospelrock' wordt met ingang van september gepresenteerd en samengesteld door de nieuwe Radio-3 medewerker Harjo Thijs. Hij neemt de sa menstelling en de produktie over van Ad Everaars. Het programma werd de afgelopen jaren gepresenteerd door Henk Mouwe. Ad Everaars trad in januari van dit jaar bij Joop van den Ende als hoofd pr en voorlichting in dienst. Gezien de plannen van Van den Ende met het commerciële televisiestation TV 10 en de rol die Eve raars als woordvoerder van TV 10 vervult, heeft de NCRV besloten het contract met Everaars niet te verlengéh. I ZANDVOORT (ANP) - De pianist Rinus van Galen uit Zandvoort is na korte tijd ziek te zijn geweest gis teren op 58-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Haar- lem overleden. i Van Galen werd vooral populair als musicus in combo's. Zijn grootste bekendheid kreeg hij met zijn i eigen Combo Martin Gale. Op zijn zesde jaar kreeg Van Galen zijn eerste pia noles. Hij deed als achttienjarige staatsexamen aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Zijn entree in de muziekwereld maakte hij in Bernard Drukkers Hammondorkest, waarna hij bij Eddy Christiani en aansluitend acht jaar bij de Skymasters speelde. Behalve piano leerde hij ook spelen op orgel, trom bone, viool en basgitaar. Met Cor Cools vormde hij een duo dat een paar seizoenen Toon Hermans bege leidde. Later maakte hij veel platen met nationaal en internationaal repertoire alsmede een lp met 28 me lodieën van Toon Hermans.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 22