Barel: 'Mijn sterkste punt is de combinatie' PSV onbekend met FC Luzern Paauw kijkt al uit naar B-toernooien DONDERDAG 13 JULI 1989 Triathlon-atleet behoort bij wereldtop KATWIJK Rustig, in de beschutting van zijn auto, kleedt Rob Barel zich voor de Katwijkse du- athlon. Geen horden fans, geen handtekeningenjagers, slechts opgemerkt door de insiders van de triathlon. Toch is Barel geen doorsnee sportman. Met zijn indrukwekkende staat van dienst zou hij in een sport als tennis miljonair zijn, of als lange afstandsloper wereldberoemd. Barel levert zijn top prestaties echter in de nog onbekende, vaak onbegrepen triathlon. En bovendien meestal ver van huis en haard. Barel heeft bij wijze van spreken zijn koffers altijd gepakt staan. Zijn aantreden in Katwijk is een pri meur. Dit jaar was Barel, die zich voorbereidt op het NK kwart- triathlon dat dit weekeinde in het Noordhollandse Spierdijk wordt gehouden, nog niet eerder in Neder land aan de start verschenen. Van mei tot oktober reist de Veenenda- ler kris kras door Europa om deel te nemen aan (vooral) kwart- triathlons: 1500 meter zwemmen, veertig kilometer wielrennen en daarna tien kilometer hardlopen. Het is zijn specialiteit. Barel werd tussen 1985 en 1988 viermaal achter een Europees kampioen en finishte dit jaar in Portugal op de tweede plaats. In 1986 en 1988 werd hij ook kampioen op de halve triathlon. In houden is er niet bij; van de 91 wed strijden waaraan hij de afgelopen ja ren deelnam won Barel er maar liefst 68. Slechts vijf keer kwam hij niet bij de eerste drie. In de wintermaanden zet Barel koers naar het zuidelijk halfrond. „De wedstrijden waaraan ik dan deelneem gelden eigenlijk als moti vatie voor mijn-training. Het zwaar tepunt van mijn programma ligt in Europa. Dat wil natuurlijk niet zeg gen dat ik in Australië en Nieuwzee- land niet goed voor de dag wil ko men". Hoofddoel van de 31-jarige afgestudeerde bioloog is dit jaar het wereldkampioenschap kwart- triathlon, dat op 6 augustus in het Franse Avignon wordt gehouden. Vooroordeel Sinds de triathlon in 1983 (Almere) vpor het eerst officieel zijn intrede maakte in de Nederlandse sportwe reld heeft de uit de Verenigde Sta ten overgewaaide combinatiesport een enorme vlucht gemaakt. Toch ontbeert de sport nog erkenning en bovendien zijn er sporters die het nog niet genoeg vinden. Dubbele en driedubbele triathlons zijn het ge volg. Barel: „Er zijn altijd hun grenzen nog verder willen ver leggen. Ik vind zelf een hele triathlon al veel. Ik heb zo'n zes we ken nodig om te herstellen. Ik neem dan ook maar een enkele keer deel aan een hele triathlon (bestaande uit.3,8 km zwemmen, 180 km wiel rennen, en 42,2 km hardlopen, de marathon, red.). De verschillende soorten wedstrijden lijken op het eerste gezicht misschien verwar rend, maar wanneer de atleten en de bond zich beter profileren en pre senteren komt de herkenning van zelf'. „Het aantal beoefenaars groeit nog steeds in aantal en kwaliteit. Er zijn echter nog altijd, veel mensen met een vooroordeel tegen de triathlon. Ook in de media. Die vin den het een maffe combinatie van gefrusteerde zwemmers of wielren ners, die in hun eigen sport niet kunnen uitblinken en daarom maar een nieuwe uitdaging zoeken. Je merkt het ook aan de manier waar op de sport belicht wordt. Er is zo veel aandacht voor de zwoegers en de achterblijvers dat de wedstrijd zelf niet belicht wordt. Omdat de hele triathlon zo zwaar lijkt, krijg je de indruk dat de kortere afstanden er 'even' bijgedaan kunnen wor den". Spaghetti-stuur „Mijn sterkste punt is de combina tie van.de drie onderdelen. Het is niet goed om te veel specialist te zijn zoals zwemmer Arthur de Rouw. Dat gaat ten koste van de to taalprestatie". Barel werkt zonder coach of trainer. Hij bepaalt zelf zijn koers, maar geeft zijn ogen overal goed de kost. „Je blijft zoeken naar betere trainingsmethoden en beter materiaal". Het zogenaamde 'spag hetti-stuur' waarmee onder andere Greg Lemond opzien baarde in de Tour, werd door Barel als eerste in Nederland geïntroduceerd. „Ik zag meteen de voordelen. De lucht- weerstand is belangrijk minder. Le mond zou nog meer voordeel kun nen halen als hij zijn armen nog dichter bij elkaar houdt". Barel is sinds 1986 full-time met zijn sport bezig. Het inkomen komt van startgelden en van sponsoring (Le Coq Sportif). Barel: „Ik zal niet rijk worden van de triathlon, maar ik kan er goed van leven". Hij mag zichzelf inmiddels rekenen tot de top vijf van de wereld. Buiten de grenzen is hij door de toonaange vende Amerikanen geaccepteerd en bekender ,dan bij het eigen publiek. „Je moet hier zelf zorgen voor de publiciteit en bovendien zijn Ne derlanders geen mensen die warm lopen voor vedetten", merkt Barel Moeilijke opgave voetbalteams DEN HAAG (GPD) De Nederlandse vertegenwoordigers in de diversefEüropese bekertoernooien hebben het met de loting die gisteren in Genève plaats vond niet best getrof fen. Vooral Feyenoord dat in de UEFA-Cup-competitie uit komt trof het slecht; VFB Stuttgart, de ploeg van Arie Haan ontvangt de Rotterdammers in hun eerste duel. op. HANS JACOBS Triathlon-atleet Rob Barel heeft de koppositie overgenomen van Arthur de Rouw: Het is niet goed om te veel specialist te zijn". (foto Loek Zuyderduin) KATWIJK - Rob Barel moest gisteravond na het zwemmen 2 minuten en tien seconden goed maken op zwemspecialist Arthur de Rouw, die als eerste "uit het zee water stapte bij de Keser du- athlon in Katwijk. Barel haalde De Rouw, Nederlands kampioen op de lange baan en recordhouder op de 1500 meter, tijdens de twee de loopronde op de Katwijkse Noordboulevard in. Aan de finish had de Veenendaler een voor sprong van 1,43 op zijn concur rent, die op de tien kilometer hardlopen dus bijna vier minuten 'inleverde'. De Rouw werd ook gepasseerd door Axel Koenders. Die klom met een tijd van 26.13 op de an derhalve kilometer als vierde uit het water, maar dank zij de snel ste tijd bij het lopen (34.46) greep Koenders de tweede plaats, met dertig seconden achterstand op Barel (1.00,59). Mark Pessink werd vierde (1.02.43), Thea Sybe- sma was met een tijd van 1.10,43 snelste bij de vrouwen. „Ik ben in het water een paar De Rouw kan voorsprong niet houden keer de weg kwijt geraakt. Door de golven waren de boeien moei lijk te zien. Ik mag dit overigens wel, het is jammer dat er in Ne derland niet meer wedstrijden met zeezwemmen zijn. In landen als Australië en Nieuwzeeland is dat heel gewoon", aldus globe trotter Rob Barel. Misschien dat de in het kielzog van de tri-atleet meegekomen 'Aussies' Tim Ga- tez en Derek Barber daarom goed voor de dag kwamen. „Dit water is heerlijk", vond Gatez, die in de eindrangschiking de vijfde plaats (1.03,22) voor zich opeiste. Zijn maatje Barber had het wat moei lijker. Het tweetal verblijft al sinds ja nuari in Europa en vormt samen het Australisch langlauf-team. Langlaufen geniet op het warme zuidelijke continent net zo veel belangstelling als schaatsen in de Sahara, vandaar dat de twee op ei gen kosten en op eigen initiatief deelnemen aan het Europese sportcircuit. Nu het ski-seizoen voorbij is worden de krachten ge test in triathlon, enduro-wedstrij- den (Gatez; „Straks fietsen we van Italië naar Noorwegen. Daar hebben we ook onze winterba- sis") en wat verder hun pad kruist. Zoals dus de duathlon in Katwijk, waar Barel hen op attent maakte. Deze maand staan er ook nog trips naar Spanje en West- duitsland op het - flexibele - pro gramma. De deelname van de Australië rs gaf de toch al sterk bezette du athlon internationale allure. Initi atiefnemer Renee van der Harst kreeg, nu hij niet aangewezen was op de betrekkelijke rust van de Zuidduinen, eindelijk ook flink wat volk op de been en met een beetje meer steun van de gemeen te kan het evenement wellicht uit groeien tot een echte topper op de wedstrijdkalender. VOORSCHOTEN - Bij elkaar zijn Perry Paauw en Armando Paoloni precies dertig jaar. Samen maakten de jeugdige beloften gistermiddag op baan 12 bij Forescate uit wie we gens succes geprolongeerd blijft in het mannenenkelspel Cl. Paauw won volgens verwachting, al ver baasde hem het gemak waarmee hij won (6-1, 6-0). "Het gaat steeds be ter", concludeerde de 16-jarige Rijnsburger verheugd. Wie er de toernooi-uitslagen van de afgelopen weken op naslaat, komt Perry Paauw drie keer in kort tijdsbestek als winnaar in Cl tegen. "Met als hoogtepunt natuurlijk de districtstitel die ik vorige week bij Unicum behaalde", vindt Paauw. "Het deed me denken aan mijn in dook districtstitel bij de jeugd tot 16 - jaar. Ook daarmee was ik destijds heel tevreden". En dat wil wat zeggen voor de Bridgers koploper af TURKU (ANP) - De Nederlandse vrouwenploeg heeft in de Europese titelstrijd bridge de koppositie ver loren. De ploeg miste gisteren in het Finse Turku twee slems tegen de di recte concurrent, de Bondsrepu bliek Duitsland, en was op slag kansloos: 9-21. Door het resultaat nam de Bonds republiek de leiding over,met 252 punten. Twee meer dan Nederland. Engeland staat derde met 222 pun ten. De kwalificatie voor de wereld titelstrijd in Australië is nog niet in gevaar. mavo-leerling, die op het gravel van de ene naar de andere triomf glijdt. Met een slagenrepertoire om 'U' te gen te zeggen slacht hij zijn tegen standers, tenzij hij zyn dag een keer niet heeft. "Dat is mij in Lisse voor het laatst overkomen", herinnert Paauw zich nog scherp. "Eigenlijk had ik van die jongen moeten win nen, maar op die dag kon ik niet op tegen hem en zijn tien supporters". Moeizaam Paauw moet het doorgaans met minder doen. Zijn moedef, zijn va der of de moeder van zijn vriendje houden dan een oogje in het zeil. "Mij doet het weinig, want als ik op de baan sta concentreer ik me toch zoveel mogelijk op het tennis. Van middag begon ik wat moeizaam. Ik sla bok wel eens vreemde ballen, maar dat komt de de topspin waar mee ik vaak speel. Pas als het lekker loopt durf ik harder te slaan. Ik weet nog goed dat ik meteen een toernooi won toen ik dat voor het eerst deed". Wat vooral opvalt bij het spel van Paauw is zijn spreiding, die er voor zorgt dat zijn tegenstander in lange slagenwisselingen van het kastje naar de muur loopt. Voeg daarbij de steeds sterkere serve and volley van de Munniker en het is duidelijk dat Paauw het hogerop moet gaan zoe ken. "Dat ben ik ook van plan. Ik heb in mijn eigen categorie vol doende punten verzameld. Na mijn vakantie wil ik mij alleen voor B- toernooien inschrijven. Daar word ik weliswaar nog niet automatisch geplaatst, maar in principe durf ik „Het gaat steeds beter", vindt tennisser Perry Paauw. het tegen iedereen op te nemen. Ik kijk al uit naar mijn wedstrijd tegen Maarten Kallenberg, hier in het B2- toernooi. Alleen een speler als Onno Guinau zou ik liever pas later in het toernooi tegenkomen". Geen zorgen Afgezien van zijn vakantie besteedt Paauw, die volgend jaar examen moet doen, de hele zomer aan ten nissen. 's Winters legt hij met in- doortrainingen de basis voor zijn successen in de diverse toernooien. Alleen tijdens de competitie dringt de tijd wel eens. "Dan moet ik mijn schoolboeken af en toe meenemen. Wat ik na mijn mavo ga doen weet ik nog niet. Als het aan mij ligt wordt het iets in de sport", deelt hij de voorkeur van veel andere jeugd- tennissers. Veel zorgen maakt Paauw zich voorlopig niet. Zolang hij zijn hob- (foto Loek Zuyderduin) by zo leuk blijft vinden ("Gek hè, maar het gaat me nooit vervelen. Zelfs als het heet is, sta ik nog op de tennisbaan") is er geen vuiltje aan de lucht. Ook niet als er toevallig eens een kritisch krantenknipsel in zijn tennisalbum wordt geplakt na één van zijn zeldzame nederlagen. "Als ze dan ook maar positief over me schrijven als ik goed heb ge speeld. Dat vinden ze thuis leuk". TIM BROUWER DE KONING FC Twente en Ajax treffen, ook voor het UEFA-Cuptoernooi, res pectievelijk Club Brugge en Austria Wien. Op het eerste oog ziet het er naar uit dat FC Groningen, het lot beter gezind was met het Deense Ikast FC als tegenstander in de Eu ropa Cup II. Landskampioen PSV botst tegen het Zwitserse FC Lu- „We hebben eigenlijk niet te kla gen, vond PSV-trainer Hans Doijee. „Zeker als je een loting als Glasgow Rangers-Bayern Munchen ziet. Desondanks ontdek je in het rijtje steeds weer tegenstander die je lie ver geloot zou hebben. Doijee klom onmiddellijk in de telefoon om de in Zwitserland - bij FC Lugano - voet ballende Edwin Gorter te bellen. „FC Luzern is voor mij een onbe schreven blad, aldus Dorjee. Ik weet dat de ploeg met een straat lengte voorsprong Zwitsers kam pioen is geworden en dat John Erik- sen er speelt. Dat is momenteel alle informatie waarover ik beschik". Luzern speelt intertoto in de pou le van FC Den Bosch en was verle den week op trainingskamp in Ne derland. Goaltjesdief Eriksen, vroe ger uitkomend voor Roda JC en Feyenoord, werd in die week door de politie van zijn bed gelicht. Per abuis naar later vast kwam te staan omdat Eriksen reeds een schikking had getroffen rond zijn aandeel in de zwartgeld-affaire van de Kerk- raadse club. FC Groningen-manager Martin Koeman was in zijn nopjes met Ikast als tegenstander in de Europa Cup II. „Ik ben zeer tevreden met een club uit Denemarken," zegt hij, "want het Deense voetbal spreekt aan, het is geen verre reis naar Ikast en bovendien hebben we een kans een ronde verder te komen." Haan Met VFB Stuttgart als tegenstander in de eerste ronde herhaalt de ge schiedenis zich voor Feyenoord. In 1974 kwamen beide clubs in de hal ve finale al eens tegen elkaar uit en toen zegevierden de Rotterdam mers, die later in de eindstrijd ook Tottenham Hotspur versloegen. Feyenoord werd daardoor de eerste Nederlandse club die de UEFA Cup veroverde. Nu vijftien jaar later, zeggen ze by Feyenoord niet ge schrokken te zijn van de loting in het UEFA Cup-toernooi. „Maar we begrijpen wel dat we onze borst kunnen natmaken," al dus trainer Pim Verbeek, die zich als trainer een lichtere vuurdoop op Europees niveau had kunnen wen sen. De nieuwe oefenmeester van Feyenoord ziet de ontmoeting met zijn collega Arie Haan als een 'enor me uitdaging'. Verbeek: „We zullen de eerste ronde niet fluitend door komen, maar ik wens me niet bij voorbaat neer te leggen bij een vroe ge uitschakeling. Als we erin slagen de finalist van vorig seizoen te ver slaan, is meteen het geschonden imago van Feyenoord weer opge poetst. Zo kun je het ook bekij ken..." Pim Verbeek zegt achteraf niet eens ongelukkig met de Westduit sers als tegenstander te zijn. „Als we Dynamo Kiev of Aberdeen hadden geloot, waren we evenmin zeker van een volgende ronde geweest. Nu hebben we bovendien de kans om de club van Arie Haan regelma tig te bekijken en kan ik het elftal goed voorbereiden" Eerste halte Austria Wien heet de eerste halte van Ajax op de weg terug naar de Europese top. „Zegt me niks", rea geerde technisch directeur Been hakker, deze week met zijn ploeg op trainingskamp in Drenthe. „Ik heb die club niet gevolgd, ken er weinig spelers van. Wat namen, meer niet. Dus heb je het over het Oostenrijkse clubvoetbal. Van die clubs weet ik alleen dat ze regelmatig vrij ver ko men in de Europese toernooien. Ti- rol, Rapid, Austria ook. Zonder dat ze echt in de prijzen vallen. Het spreekt voor zich dat we Austria een paar keer zullen bekijken. Dan kan ik eigenlijk pas iets zinnigs over die ploeg zeggen." Beenhakkers wens om by zijn Europa Cup-debuut by Ajax niet di rect in het oostblok terecht te ko men, werd door het lot gehono reerd. „Dat zou voor niemand echt goed zijn. Voor de penningmeester niet, want echt aantrekkelijk zijn die tegenstanders niet, voor ons niet, want zo'n reis is moeilijk te re gelen. En voor de ploeg niet, omdat je het beste met Westeuropese ploe gen kunt beginnen. En of dat nou Austria zou worden of een andere ploeg in onze groep, dat maakte me niet uit." Ajax zal zijn eerste wedstrijd te gen Austria Wien overigens op een andere datum moeten spelen. Op 13 september staat namelijk ook de ontmoeting tussen Admira Wacker Wien en AEL Limassol uit het hoger gewaardeerde toernooi om dfe Eu ropese beker voor bekerwinnaars óp het programma. Een omzetting was ook niet mogelijk omdat de wedstrijd dan zou samenvallen met Rapid Wien - Aberdeen. Austria - Ajax zal vermoedelijk worden vast gesteld op dinsdag 12 of donderdag 14 september. FC Twente Van twee tot vier moesten de spe lers van FC Twente gistermiddag in het trainingskamp verplicht rusten. Iets minder dan twee uur na de lo ting voor de eerste ronde van de UEFA-Cup kwam van slapen ech ter niet al te veel terecht. Bij de meeste spelers spookte de naam van Club Brugge, dat op 13 septem ber eerst naar Enschede komt, nog door het hoofd. „We hadden het aanzienlijk beter kunnen treffen", was een veel gehoorde mening. „Maar het is altijd nog beter dan FC Köln", meende doelman Hans de Koning, die het Luxemburgse Jeu- nesse d'Esch boven aan zijn lijstje had staan". In de afgelopen maanden heeft de selectie van Club Brugge, dat in Jan Ceulemans en Frank VanderElst twee geroutineerde internationals heeft, nogal wat wijzigingen onder gaan. Internationaal Mare Degryse werd voor enkele miljoenen ver kocht aan Anderlecht. Daarnaast werd de Zambiaan M'Buyu ver kocht aan Waregem. Dennis van Wijk is voorts nog steeds in onder handeling met Club Brugge over een nieuw contract. Het grootste deel van het voor Degryse binnen gekomen geld werd weer uitgegven aan nieuwe spelers. Trainer George Leekens nam van Kortrijk Vital Borkelmans, Lorenzo Stalens en Foeke Booy mee naar Brugge. Van Waregem werd topscorer Hans Christiaans overgenomen en uit Joegoslavië kwam Cedomir Ja- nedski. De van Varda Skopje af komstige Joegoslaaf moet de verde diging van Club Brugge leiding ge- De Wolf is rond GRONINGEN (ANP) - Feyenoord en FC Groningen hebben toch over eenstemming bereikt over de trans fer van John de Wolf naar de Rotter damse club. In Genève, tijdens de bijeenkomst voor de loting van de strijd om de Europese bekertoer nooien en na bemiddeling van de Stichting Arbeidszaken, werden de clubs het eens over de prijs van de 26-jarige verdediger. Verlies volleybalsters LANDSMEER (ANP) - De Neder- landse vrouwen volleybalploeg heeft de eerste uit de serie van vijf wedstrijden tegen Zuid-Korea ver loren. In Landsmeer won de num mer acht van het laatste Olympi sche toernooi voor 250 toeschou wers met 3-1 (9-15,16-14,15-9,15-10). TOUR DE FRANCE Elfde etappe: 1Hermans (Ned) 158.5 km van Lu- chon naar Blagnac in 3.37.47. gemiddelde snel heid 43.667 km/ü, 2. Fidanza (Ita), 3. Planckaert (Bel). 4. Van Vliet (Ned). 5. Kelly (Ier). 6. Van Holen (Bel). 7. Bauer (Can). 8. Achermann (Zwi). 9. Skib- by (Den). 10. Sergeant (Bel). 11. De Wilde (Bel), 12. Museeuw (Bel). 13. Lilholt (Den). 14. Schurer (Ned). 15. Casado (Fra), 16. Fignon (Fra), 17. Bomans (Bel). 18. Lemond (VSt). 19 Mottet (Fra). 20. Vichot (Fra). 21Wampers (Bel). 22. Theunisse (Ned), 23. Rooks (Ned). 24. Pascal Simon (Fra). 25. Lavenu (Fra). 26. Rossignoli (Ita). 27. Goes- sens (Bel), 28. Indurain (Spa), 29. Jerome Simon (Fra). 30. Hanegraaf (Ned), 43. Manders. 46. Alca- la (Mex). 47. Delgado (Spa). 52. Leiarreta (Spa). 63. Hampsten (VSt). 64. Zimmermann (Zwi). 69.. Ducrot. 70. Lubberding, 72. Millar (GBr). 74. Van Orsouw, 75. Kleinsman, 76. Siemons, 77. Muller (Zwi). 80. Poels, 81. Criquielion (Bel). 85. Earley (Ier), 87. Lammerts, 92. Nijdam 0.17, 93. Beuker, 99. Breu (Zwi) 0.22,102. Nulens (Bel). 105. Solle- veld, 118. Draaijer, 120. Steevenhaagen, 128. Her- rera (Col). 139. Van Aert. 140. Gölz (BRD), 151. Maassen 0.50, 152. Tolhoek, 155. Jakobs, 156. Breukink, 161. De Rooy, 163. Nijboer, 164. Perini (Ita) 1.19,165 en laatste: Dhaenens (Bel) in dezelf de tijd als Hermans (viel na ingaan laatste kilome ter). lippot (Fra) 15.47, 27. Camargo (Col) 17.10, 28. Bauer (Can) 17.12, 29. Ruttiman (Zwi) 17.27, 30. Herrera (Col) 19.42, 31. Gölz (BRD) 21.22, 33. Breu (Zwi) 23.18, 43. Anderson (Aus) 28.35, 50. Earley (Ier) 33.08, 51. Ducrot 34.09, 59. Breukink 36.22, 61. Steevenhaagen 37.02, 64. Van Aert 37.23.93. Solleveld 47.03.97. Tolhoek 48.44,101. Van Hooydonck (Bel) 49.33.107. Maassen 51.56, 122. Mandors 56.16, 126. Hanegraaf 57.22, 129. Nijdam 57.32, 132. Van Orsouw 58.25. 133. Ja kobs 59.28, 134. Lammerts 59.39, 139 Draaijer 1.03.15, 144. Kleinsman 1.04.30, 145. Poels 1.04.32, 148. Beuker 1.05.28, 150. Siemons 1.06.23, 151. Van Vliet 1.06.53, 152. Wampers (Bel) 1.07.46, 153. Lubberding 1.08.12, 157. De Rooy 1.11.15, 159. Hermans 1.14.08,164. Nijboer 1.17.37,165 en laatste: Vanotti (Ita) 1.18.29. Puntenklassement: 1Kelly (Ier) 1712. De Wilde (Bel) 129,3. Lilholt (Den) 120,4. Fidanza (Ita) 102, 5. Skibby (Oen) 80,8. Rooks 76 Bergklassement: 1Theunisse (Ned) 154 punten, 2. Millar (GBr) 136, 3. Delgado (Spa) 116.4. Mottet (Fra) 107,5. Indu rain (Spa) 106, 6. Rooks 95. 7. Herrera (Col) 83 Tussensprint-klassement: 1Kelly (Ier) 512. Lil holt (Den) 40. 3. Gayant (Fra) 21. 4. Solleveld (Ned) 18. 5. Indurain (Spa) 15 Dagploegenklas- sement: 1. De Cauwer 10.53.21, 2. Gisbess. 3. Godefroot, 4. Priem. 5. Tierlinck. 9. Post. 20. Raas 0 39. Algemeen ploegenklassement: 1Gisbers 149.42.32. 2. Echevarri op 8.40. 3 Minquez 9.12, 4. Guimard 9.30,5. Vallet 12.39.18. Raas 1.29 35. 19. Priem 1.34.02,20. Post 1.45.26. Elias (VSt). 7. Legal (Fra). 8. Skibby (Den), 9. Tobin (VSt). 10. Bandim (Ita), 19. Van Moorsel, 21. Moni que de Bruin, 32. Canins (Ita), 38. Westland, 39. Loohuis, 51. Petra de Bruin, 70 en laatste: Andrea (Zwi) 17.35. :1. Knol (Ned) 1.56.00,2. i (BRD) 0.03.3. f (VSt)0. 0.18, 7. Thompson (Vstj 0.20.10. Tobin (VSt) 0.2Ó. 11Van Moorsel 0.21. 14. Canins (Ita) 0.22. 17. Loohuis 0.23, 22. Monique de Bruin 0.24, 25. Westland 0.24.38. Petra de Bruin 0.28,70 en laatste: Andrea (Zwi) 18.11. Reykjavik (Ms), Ruch Chorzow (Pol) - Sredets So fia (Bul), Derry City (Ier) - Benfica (Por), Malmö FF (Zwe)- Inter Milan (Ita). Glasgow Rangers (Sch) Bayern München (BRD), Dinamo Dresden (DDR) - AEK Athene (Gri), Rosenborg BK (Noo) - KV Mechelen (Bel). AC Milan (Ita) - HJK Helsinki (Fin), Tirol Innsbruck (Oos) - Omonia Nicosia (Cyp), Olympique Marseille (Fra) - Bröndby (Den). Sparia Praag (Tsj) - Fenerbahce (Tur). Dnjepr Dnepro petrovsk (Sov) Linfield (Ndl). SHema Wanderers (Mal) - Nendori Tirana (Alb). Honved (Hon) - Vojvo- dina (Joe). Zenit Leningrad (Sov) - NSstved (Den), Zalgiris Vil- Algemeen klassement: 1Fignon (Fra) 49.49.36, 2 Lemond (VSt) 0.07,3. Mottet (Fra) 0.57.4. Del gado (Spa) 2.53.5. Hampsten (VSt) 5.18.6. Lejar- reta (Spa) 5.51. 7. Bugno (Ita) 6.03.8. Millar (GBr) 6.42. 9. Alcala (Mex) 6.46. 10. Rooks (Ned) 6.59, 11. Kelly (Ier) 7.03,12. Theunisse (Ned) 7.06.13. Pascal Simon (Fra) 7.07., 14. Indurain (Spa) 7.48. 15. Caritoux (Fra) 9.58, 16. Jerome Simon (Fra) (Fra), 4. Paulitz (BRD), 5. Simonnet (Fra) 0.02,6. TOUR FEMININ Eerste etappe: 1. Knol (Ned) 76 km in 1.53.34 (gem. 40.152 km/uur). 2. Niehaus (BRD). 3. Longo RUNLAND-PALTS Achtste etappe: 1. Aldag (BrD) 136 km in 3.20.29, 2. Raab (DDR). 3. Halupczok (Pol). 4. Laehde Rich (BrD), 10. Gavrilov (Sov), 13. Van de Vin (Ned), 28. Bouwmans (Ned). 31. De Bakker (Ned). 35. Kokkelkoren (Ned) z.t., 48. Jansen (Ned) 7.08, 61. Theus (Ned) 14.55. Klassement: 1. Halupczok 27.35.0t, 2. Vivien (Fra) 1.02, 3. Aldag 1 14. 4. Stenersen 1.28, 5. Schleicher (BrD) 1.38. 6. Ampler (DDR) 2.35, 7. Raab 2.37,8. Kreuziger (Tsj) 2.39,9. Moster (BrD) 2.40,10. Jaskula (Pol) 3.01.19. Bouwmans 4.22, 21De Bakker 4.24,24. Kokkelkoren 4.38,27. Van de Vin 4.44,52. Jansen 14.06,65. Theus 40.31. LOTING PSV (Ned) FC Luzem (Zwi), Spora Luxemburg (Lux) Real Madrid (Spa), Steaua Bukarest Fram Voorronde: Tsjerno Morets (8ul) - Dinamo Tirana (Alb), eerste ronde: FC Groningen (Ned) - Ikast FS (Den), Ferencvaros (Hon) - Haka Valkeakoski (Fin). Admira Wacker (Oos) Limassol (Cyp), Tor pedo Moskou (Sov) Cork City (Ier), Sloven Brati slava (Tsj) - Grasshoppers (Zwi), Belenenses (Por) Monaco (Fra). Real Valladolid (Spa) - Hamrun Spartans (Mal), Dinamo Boekarest (Roe) - Tsjerno Morets (Bul) of Dinamo Tirana (Alb). Besiktas (Tur) - Borussia Dortmund (BRD), Union Luxemburg (Lux) - Djungarden (Zwe), Partizan Belgrado (Joe) - Celtic Glasgow (Sch), Valur Reykjavik (IJs) - Dina mo Berlin (DDR), Panathinaikos (Gri) Swansea City (Wal), Anderlecht_ (Bel) Ballymena United Voorronde: Auxerre (Fra) Dinamo Zagreb (Joe). Eerste ronde: VfB Stuttgart (BRD) - Feyenoord (Ned). FC Twente (Ned) Club Brugge (Bel). Austria Wien (Oos) - Ajax (Ned), Aberdeen (Sch) - Rapid Wien (Oos). Dinamo Kiev (Sov) MTK Bud apest (Hon), FC Wettingen (Zwi) Dundalk (Ier), FC Köln (BRD) - Plastika Nitra (Tsj). Sochaux (Fra) Jeunesse d'Esch (Lux), Karl Mare Stadt (DDR) Boavista (Por), Ulleström SK (Noo) - Werder Bremen (BRD), Palloseura (Fin) Katowice (Pol), Ostrava (Tsj). Lathi (Fin) - Paris SG (Fra), Apollon Limassol (Nic) - Real Zaragoza (Spa), Atalanta (Ita) - Spartak Moskou (Sov). Olympiakos (Gri) - Rad Belgrado (Joe), Vitosja Sofia (Bul) FC Antwerp (Bel). Galatasaray (Tur) - Rode Ster Belgrado (Joe). Sporting Lissabon (Por) - Napoli (Ita). Valen- cia (Spa) - Victoria Bukarest (Roe). Valetta (Mal) FN Wien (Oos). FC Porto (Por) - Flacara Moreni (Roe). Atletico Madrid (Spa) - Rorentina (Ita). PAOK Saloniki (Gri) FC Sion (Zwi). Auxerre/Dina- mo Zagreb - Apollonia Fieri (Alb). Hibernian (Sch) - Videoton (Hon), Orgryte Göteborg (Zwe) - Hambur ger SV (BRD). FC Luik (Bel) IA Akranes (Us), Gor- nik Zabrze (Pol) - Juventus (Ita). BARCELONA Mannen: Ver: 1. Corgos (Spa) 8.11. 2. Mellaard (Ned) 8.09 Hlnketapsprong: 1. Conley (VSt) 16.73 Hoog: 1. Becker (Spa) 2.26.2. Matei (Roe) 2.26,3. Avdejenko (Sovj 2.26.1500 m: 1. Kirochi (Ken) 3.36.81 Discus: 1. Delis (Cub) 68.28.2. De Bruin (Ned) 65.48 3000 m hindernis: 1. Brahm (Alg) 8.28.512. Maminski (Pol) 8.28.65.800 m: 1 Brown (VSt) 1.45.91, 2. Squella (Chl) 1.45.91 200 m: 1. Smith (VSt) 20.50 5000 m: 1. Albentosa (Spa) 13.35.46100 m: 1. Mitchell (VSt) 10.12400 m: 1Valmon (VSt) 45.59110 m horden: 1Nehe- niah (VSt) 13.34 Vrouwen: 100 m horden: 1Lopez (Cub) 13.03,2. Olijslager (Ned) 13.08100 m: 1Allen (Cub) 11 29 800 m: 1 Veimte (Roe) 1.57.95 200 m: I.Dixon (VSt) 23.01, 2. Rnn (VSt) 23.18. EK TURKU Vrouwen: twaalfde ronde: Nederland Zweden 20-10, dertiende ronde: Nederland Bondsrepu- 236. 5. Bulgarije 230. Mannen, twaalfde ronde: Nederland - Portugal 17-13, dertiende ronde: Nederland - Bondsrepu bliek 19-11. Stand: 1. Polen 377, 2. Denemarken en Zweden 363,4. Frankrijk 345,5. Oostenrijk 338, 6. Griekenland 337. 7. Nederland 335. 3-8-21-39-45-49. reserve: 32. B: 10-20-26-37-46- 49. reserve: 35 Spel77:1399388 (onder voorbe houd) Forescate Voorschoten MEC1M. van Paridon-M. Smit 7-5,6-2. MEC2: M. van der Schoor-R. Kampers 6-1, 6-1. M. Soels-M. Spigt 6-4, 6-1, MDC: Logger/Wemer-Raap/Albers 7-5,6-3, Endema/Visser-Propoli/Stittelaar 6-16-2, VEC1: M. Gijben-I. Bavelaar 6-7,6-1,7-6 EERSTE KOERS, 1609 m: 1. Dark Accent (T. Kooyman) 2.08-3 1.19,7,2. Dave Victrix, 3. Dyna- linde. Niet gestart: Charitable en Andries. Toto: winnend 1,70, plaats 1,10 1,30, koppel 2.30. tno 15.30. TWEEDE KOERS. 2600 m: 1. Betise B (A. Posthumus) 3.29.5 -1.20.6. Chris Wielmga, 3. Dis patch. Niet gestart: Zebah Attack. Toto: winnend 4,10. plaats 1,90 2.40, koppel 7.30, trio 85.10. DERDE KOERS, 2000 m: 1Duke Baker (T. Kooy man jr) 2.43.3 -1.21.7.2. Darling Space. 3. Danielle S. Toto: winnend 3,20, plaats 1.30 1,20 3,10, kop pel 2,20, trio 64.40. VIERDE KOERS. 1800 m 1 NoWe Game (T. Cain) 1.55.3.2. Byorling, 3. Pedo meter. Niet gestart: Moonbat en For Beauty. Toto: winnend 1.60, plaats 1,50 2,40, koppel 5,70, trio 20.30. VUFDE KOERS. 1609 m: 1. Be Quick (R. Kromkamp) 2.04,4 - 1.17,3, 2. Zanko Aldorp, 3. Zorba Ossewaard. Toto: winnend 2,30, plaats 1.20. 1,80. 1,40, koppel 9,40. trio 44,20. ZESOE KOERS, 2000 m: 1Bravour G (A. Mollema) 2.38.4 1.19,2, 2. Bongo, 3. Brown Beauty. 4. Barry Rijn stroom. Niet gestart: Zanta Catarma. Toto: win- -1.21.8.2 Yonker Ulandia. 3. Zambesi Cede. N.et gestart: Zera Neyenrode. Toto: winnend 7,10, plaats 4.30. 2.10. koppel 9,00, trio 78.60. ACHT STE KOERS. 1300 m: 1 Silver Star (M.Toms) 1.20,0,2. Sibora, 3. Beauty Mountain. Niet gestart: Floris. Toto: winnend 18,50, plaats 4,80,2,90.4,60, koppel 68,30, trio 2606,20. NEGENDE KOERS. 2000 m: 1. Way to Fortuna (R. Pools) 2.36.3 1.18,2,2. Aty van de Lente, 3. Zisja M, 4. Zally Ash- ton. Toto: winnend 13,90, plaats 2,10,1,40, 1.30, koppel 19.90, tno 238.50, kwartet 2 367.50. TIEN DE KOERS, 2000 m: 1. Aristocrat (H. Kampfraath) 2.39,3 -1.19,7,2. Zeno Oostland, 3. Yranda. Toto: Veloce Nora (R. Kromkamp) 2.35,3 1.17,6, 2. Wervelwind C. 3. Blitz Uithuizen. Toto: winnend 3,50, plaats 1,10, 1,40, 1,10, koppel 17.80, trio 116,70. De winnende serie in het W-5 Spel. 6 - 4 - 6 - 4 - 7, is met gespeeld. De totale omzet van de totalisator 0(1-0) Eindstand: 1. India 5-9 (16-3), 2. Frankrijk 5-7 (12- 8), 3. Nieuw-Zeeland 5-6 (11-7), 4. Polen 5-5 (9-6), 5. Egypte 5-3 (9-12), 6. Ch.k 54) (1-22).

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19