TV-10 koopt uitzendrechten van topclubs 'Zo vader zo zoon' haalt 250ste editie Doorvoer witte lp's aan banden INGEN 'Normaal' op zoek naar list ...Pie zal eeiPBN tot een uitpaging, pie wij aanvaarpen pe btw op hagelslag gaat OMLAAG en wat gaat pe regering eR concreet mee posn? Gratis pop' in Wateringen WATERINGEN - Voor de twaalfde keer wordt dit jaar het gratis toegankelijke pop festival 'Waterpop' gehou den in het plaatsje Waterin gen, onder de rook van Den Haag. Het festival begint za terdag 19 augustus om één uur en eindigt rond de klok van twaalven. Plaats van handeling is het Hofpark. De programmering is praktisch rond. De groepen die de 19e in Wateringen zul len aantreden zijn: De Dijk, The Plastic Dolls, Melrose, Wreckless Eric, Urban Dan ce Squad, House of Love, L'Attentat, Green, Hi Ho Sil ver en The Serenes. ROTTERDAM (GPD) - De rol van Nederland als internationa le doorvoerhaven voor illegale langspeelplaten, lijkt vrijwel uitgespeeld. De grote stroom 'witte elpees', die vanuit Italië via ons land werden doorge sluisd, is onlangs met een groot scheepse inval in een perserij in Milaan tot stilstand gebracht. De Nederlandse auteursrech tenorganisatie Buma/Stemra schat dat hier jaarlijks enkele De zaak kwam aan het rollen door een serie invallen die de opsporingsdienst van Buma/S temra en de politie vorig jaar in Delft deden. Daarbij kwam aan het licht dat via het internatio naal opererende bedrijf World- sound grote hoeveelheden 'bootlegs' in Europa werden ge distribueerd. Interpol volgde het spoor verder en kwam uit eindelijk in Milaan terecht. Daar werden volgens Buma/Stemra acht mensen aangehouden, in clusief de kopstukken. G. Welbers, hoofd Piraterijbe- strijding van Buma/Stemra, ver wacht niet dat de actie in Italië tot nieuwe arrestaties in Neder land zal leiden. Een van de Ne derlandse hoofdverdachten, die vorig jaar werden aangehouden, hoorde onlangs 18 maanden ge vangenisstraf en een boete van 350.000 gulden tegen zich eisen. „Ik denk wel", zegt Welbers, „dat de internationale stroom nu is stopgezet". Ondanks de doorgaans mati ge kwaliteit van de 'bootlegs' (il legaal gemaakte opnamen tij dens live-concerten) lijken deze 'witte' elpees nog steeds gretig aftrek te vinden. Volgens Buma/Stemra gaat het vooral om concerten vart The Rolling Stones, U2, Prince en Pink Floyd. TERSCHELLING (GPD) - De popgroep Normaal is vast van plan morgen, toch naar Terschelling te gaan om daar op te treden. De groep legt zich niet neer bij de definitie ve weigering van burgemees ter Van Beukering van Ter schelling, om de groep te laten optreden. In een gesprek met de manager van de groep heeft Van Beukeriqg het be sluit de groep te weigeren niet herzien. In de 'guerrilla' tegen Ter schelling heeft Normaal nog twee ijzers in het vuur. Moge lijk treedt de groep op Ter schelling onder een andere naam op, om het risico van be slaglegging op apparatuur te vermijden. De Achterhoekers zouden dan optreden onder de naam De Halvu's: Hokers Aller Landen Verenigt U. Hokers zijn aanhangers van Normaal. Een andere moge lijkheid die de groep met haar advocaat bespreekt, is het op treden met alleen akoestische apparatuur. De gevraagde vergunning werd afgewezen omdat een optreden van Normaal niet zou passen in het toeristisch beleid van de gemeente en omdat er op de bewuste avond te weinig politiemensen be schikbaar zouden zijn. Nor maal bood daarop aan zelf agenten uit de Achterhoek mee te nemen. Dat aanbod is afgewezen door Van Beuke ring. „Die agenten zijn dan in hun vrije tijd. in burger. Die kunnen dan geen opdrachten krijgen van de politie van Ter schelling. Dat is een oncontro leerbare situatie", zegt zij. DEN HAAG (GPD) - De com merciële zender TV-10 heeft van Ajax, FC Groningen en FC Twente de uitzendrechten ge kocht van alle thuiswedstrijden die in UEFA-verband worden gespeeld. TV-10 gaat ook probe ren de uitwedstrijden van Ajax uit te zenden. Maar dat is afhan kelijk van de loting en de con tacten diebuitenlandse clubs met zendgemachtigden hebben. Ajax-manager Van Eijden wilde niet zeggen welk bedrag er'met de verkoop van de tv-rechten is gemoeid. Volgens Ajax-manager Van Eijden Ms voor TV-10 gekozen „omdat deze aanzienlijk meer geld voor uitzending over had dan NOS of Radio Tele Veroni- que". De eerste ronde van de UEFA Cup wordt in principe nog wel door de NOS (of een van de omroepen) uitgezonden, om dat TV-10 pas op 28 oktober offi cieel op het kabelnet is te ont vangen. FC Twente heeft erg lang ge twijfeld over het zeer lucratieve aanbod van TV-10 en de aanbie ding van de NOS. Woordvoer der Leunk: "Punt van discussie was vooral het feit dat TV-10 maar in twee van de drie huis houdens te ontvangen is. Maar alles bij elkaar is het totale pak ket van TV-10 te interessant om dat te laten lopen". Jammer Hoofd televisie van de NOS, Van Westerlo betreurt de over eenkomst met met name Ajax: „We hebben Ajax in onze ogen een riant bod gedaan. Dat bod laag aanzienlijk hoger dan we in het verleden gewend waren te betalen, maar TV-10 zat daar twee tot drie keer boven. Ajax is daarvoor gezwicht. Dat is vooral jammer voor de kijkers, want ik ga ervan uit dat de commerciële stations voorlopig niet meer dan 50 tot 60 procent van de kijkers kunnen bereiken, de rest is dus uitgesloten van de wedstrijden van Ajax". De Utrechtse politie zet een in ouderwets veldwachterstenue gehulde agent in tegen de zak kenrollerij. Vorig jaar deed de veldwachter, voorzien van een indrukwekkend sabel en mes scherp geformuleerde waar- schuwingsaffiches, bij wijze van proef al met vrucht zijn in trede op de markt. Daar slaan de zakkenrollers vooral toe. Zijn opvallende ver schijning werkte zo preventief dat het aantal zakkenrollerijen met een kwart verminderde van gemiddeld 24 tot 18 gevallen per week. Inmiddels is het zakkenrol- lersgilde weer zo actief gewor den dat de politie Bromsnor weer laat opdraven. Volgens de politiewoordvoerder maakt de sterke arm in antieke uitmon stering kennelijk meer indruk op het publiek dan politiemen sen in een modern pak. Die man loopt daar niet zo zeer rond om zakkenrollers op heterdaad te betrappen maar vooral als wandelende waar schuwing aan het publiek. (foto ANP) Voedsel uitdelen In Californië is een vrouw tot 45 dagen cel veroordeeld omdat zij eten had uitgedeeld onder de thuislozen in Santa Cruz. Daar voor is in de kustplaats ongeveer 110 kilometer ten zuiden van San Francisco een vergunning nodig, en die had Sandra Lofanger (49) niet. Loranger kreeg de celstraf op gelegd omdat zij weigerde te vol doen aan de voorwaarde van rechter Robert Atack om „aan al le wetten te gehoorzamen". Zij verklaarde voort te willen gaan met het uitdelen van voedsel en daarmee pas te zullen stoppen als iedere dag onvoorwaardelijk voedsel beschikbaar wordt ge steld aan de armen. Plattegrond Voor het eerste in 50 jaar zal in de Sovjetunie binnenkort een nauw keurige plattegrond van Moskou op de markt worden gebracht. Volgens het Sovjet-persbureau TASS kwamen de plattegronden van de Sovjet-hoofdstad in het verleden absoluut niet overeen met de werkelijkheid. Momenteel zijn talloze platte gronden van Moskou verkrijg baar, maar zij bevatten alle in meer of mindere mate onnauw keurigheden. Zowel Moskovieten als toeristen ondervinden hiervan veel nadelen. Tot nu toe gold in Moskou de gevleugelde uitdruk king: „Als je niet weet waar je bent, hoor je er niet te zijn". Snelheidsduivel Een Zwitser die met een snelheid van 265 km per uur op een Franse snelweg reed in een sportwagen van Italiaanse makelij, is door de politie van de stad Aubagne staande gehouden. De chauffeur, een 25-jarige kan toorbediende uit Genève, kreeg van de plaatsvervangend prefect van Aix-en-Provence een rijver bod gedurende een half jaar voor heel Frankrijk opgelegd. Verder moet hij 300 gulden betalen voor het vervoer van zijn bolide naar Zwitserland. I 1) No more bolero's Gerard Joling 2(2) Marina Roeco the Carnations 3(4) Licence to kill Gladys Knight 4(6) Batdance Prince 5(3) Manchild Neneh Cherry 6(5) Little Jackie wants to be a star Lisa Li sa Cult Jam 7(7) It's the first time Lois Lane 8 (14) Patience - Guns 'n Roses 9 (17) Back to life Soul II Soul 10 (10) Amor de mis Amo- res Paco 11 (11) Sealed with a kiss Jason Donovan 12 (15) Tell it like it is - Don Johnson 13 (13) Spin me around Zeon Jones 14 (25) Don't wanna lose you - Gloria Estefan 15 (12) All I want is you U2 16 8) Express yourself Madonna 17 (25) Nergens goed voor - De Dijk 18 9) I want it all Queen 19 (16) Jij blijft bij mij Koos Alberts 20 (21) Miss you like crazy - Nathalie Cole 21 (23) Like the way I do Melissa Etheridge 22 (19) Calling out to Carol - Stan Ridgway 23 (--) Breakthru Queen 24 (20) Kom van dat dak af Peter Koelewijn 25 (24) Dagen dat ik je ver geet Kadanz 26 (--) Just keep rockin' Double Trouble 27 (-) Liberian girl Mi chael Jackson 28 (-) Friends Jody Wat- ley/Erik B Rakim 29 (--) Joy and pain Don na Allen 30 (34) When the night comes Joe Cocker 31 (33) Memre den Suri nam All Stars 32 (35) Ik ben een gokker André Hazes 33 (36) 1 would do for you - UB40 34 (18) If you don't know me by now Simply Red 35 (--) Waltz darling Malcolm McLaren 36 (32) Circle Edie Brickell The New Bohemians 37 (30) Looking for free dom David Hassel- hof 38 (--) More than I can say Justian Mandy 39 (22) Americanos Hol ly Johnson 40 (27) Ferry 'cross the Mersey diversen. in europa 15 sprake van een gewelpige positieve grönphouping... HILVERSUM (GPD) - Slechts in uitzonderlijke ge vallen komt het voor dat een programma jaap na jaar op de televisie te zien is. Van avond presenteert Gerard van den Berg voor de 250ste keer het populaire spelpro- gramma van de NCRV 'Zo vader zo zoon'. Door Lilian Peters In deze jubileum-uitzending krijgt het vaste panel, dat bestaat uit Wil lem Bol, Dick Passchier en Gerda Havertong, te maken met vier ac teurs uit de VARA-serie 'Zeg 'ns AAA': John Leddy, Sjoukje Hooy- maayer, Carry Tefsen en Herman Kortekaas. Ook te gast in de studio is de dochter van een van hen. De vraag is natuurlijk: van wie. De eerste uitzending van 'Zo va der zo zoon' was op 16 oktober 1970. Ook toen was Gerard van den Berg, zij het dan in een iets jongere uitga ve, de presentator van het spelle tjesprogramma. De formule van het programma was afkomstig uit Duit land, waar het onder de naam 'De appel valt niet ver van de boom' lan ge tijd te zien was op het tweede net. Dertien opeenvolgende seizoenen bracht de NCRV het spelprogram- ma op het scherm, totdat het zes jaar geleden plotseling uit het pro grammaschema werd gehaald. Ove rigens tot grote verrassing van Ge rard van den Berg: „In 1983 hadden we er 243 afleveringen opzitten en het liep nog steeds uitstekend. We hadden fantastische cijfers, zowel wat betreft de kijkcijfers als de waardering. Maar ik denk dat men het een beetje zat was." Minstens zo groot was zijn verba zing toen de NCRV het programma na zes jaar weer uit de kast haalde en besloot dat het deze zomer zou terugkomen. De oude succesvolle formule werd voor de gelegenheid in een nieuw jasje gestoken. Het belangrijkste verschil met de oude versie van 'Zo vader zo zoon' is dat de kandidaten nu speciaal uitge nodigd worden, terwijl vroeger ie dereen zich kon aanmelden. Verder is in de nieuwe serie gekozen voor het wekelijks uitnodigen van be kende radio- en televisiepersoon lijkheden. Niet terug Zo als het zich nu laat aanzien, komt 'Zo vader zo zoon' niet terug in het winterseizoen. Of dat ook betekent dat Gerard van den Berg van de Ne derlandse televisie verdwijnt is niet zeker: „Op dit ogenblik staat er niets op stapel bij de NCRV. Mijn werkzaamheden bij de radio lopen binnenkort ook af en of ik volgend seizoen weer voor de NCRV werk, weet ik niet. De NCRV staat voor aan in de rij, maar als ze haar beurt voorbij laat gaan, zijn er wellicht an dere belangstellenden." (Vanavond, Nederland I, 19.21 uur) BROER ZUS Bloemen voor Gerard van den Berg tijdens de opnamen voor de jubileum-uitzending van 'Zo vader zo zoon', vanavond bij de NCRV. (foto GPD) LONDEN Hoe broer en zus op dezelfde dag 'nieuws' kun nen zijn in Engeland bleek gis teren. toen ene Viscount Alt- horp (25) zijn huwelijk bekend maakte met een 24-jarig mo del, Victoria Lockwood. En dat terwijl ze elkaar pas zes weken kennen... Daar zou nooit iemand over gesproken hebben, ware het n iet dat Althorp de broer is van prinses Diana. Dus was hij even nationaal nieuws in En geland. Zijn zuster werd gisteren weer driftig gefotografeerd toen ze arriveerde bij het Wal dorf Hotel voor een diner van de Koninklijke Muziekacade-

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18