Discussie over bomen laait op in Warmond Meer geld externe controle puinstort Provincie: handhaaf regeling mimekschool Nieuw bedrijfsgebouw MEOB is klaar Barbara Bush in Wassenaar ROENEXPOSITIE IN VOORSCHOTEN TROUWPLANNEN? VUL IN! DINSDAG 11 JULI 1989 REGIO LEIDEN PAGINA 13 Gemeente biedt WARMOND - De maat schappelijke discussie in Warmond over de bomenaf- faire loopt hoog op en ver breedt zich nu mevrouw C. Saris, fractievoorzitter van de WD, het actiecomité Warmonds Groen ervan be schuldigt "de plaatselijke bevolking te misleiden" en er een tweede actiegroep is opgestaan die opkomt voor de bomen nabij het Bos van Krantz aan de Herenweg, Deze nieuwe groep roept Warmonders op om tijdens de Kaagweeg de vlag half stok te hangen. WD'er Saris trof vanochtend op haar deurmat het stencil dat War monds Groen dezer dagen huis-aan- huis in het dorp verspreidt. War monds Groen schrijft: 'Geen massa moord maar langzame verstik kingsdood voor Warmonds beu ken'. Daarna meldt het actiecomité dat hoewel het raadsvoorstel om 20 beuken te kappen is ingetrokken 40 andere bomen nog altijd met de ver stikkingsdood worden bedreigd. Die dreiging vloeit voort uit het raadsbesluit om de doorgaande rou te in het dorp te asfalteren en ver volgens een beheersplan voor het groen langs de weg te maken. Vol gens het actiecomité is dit precies de verkeerde volgorde. Van vreugde over het intrekken van het doodvonnis voor de 20 beu ken is bij Warmonds Groen dan ook geen sprake. 'Wij zijn niet blij met een dooie mus', staat er in het sten cil dat Warmonders oproept een achterban voor het comité te vor men. Dat kan door een brief, brief kaart of kaart naar de Burgemeester Ketelaarstraat 1, 2361 AA, War mond te sturen. Stemmingmakerij Volgens Saris is het stencil, "waar over ik zeer verontwaardigd en boos ben", een benedenmaatse po ging om de bevolking te bespelen. "Dit is stemmingmakerij en mislei ding. Het actiecomité baseert zich op het laatste rapport dat in een vloek en een zucht is geproduceerd terwijl er op het gemeentehuis al ge ruime tijd een rapport ligt waaruit blijkt dat de wortels van die 40 bo men zich niet onder het wegdek be vinden en daar dus ook niet zullen zitten als er is geasfalteerd", zegt ze. Op de vraag wat ze tegen deze ver meende misleiding wil onderne men, zegt ze: "Ik ben al bezig, ik bel de krant, dat is iets ondernemen". F. Bonjer, voorzitter van het actie comité en oud-fractievoorzitter van de WD, reageert uiterst kalm op de aantijgingen van de liberale. "Me vrouw Saris gebruikt een bekend argument. Het is inderdaad de op vatting van sommigen dat er geen gevaar is voor de 40 beuken. Maar andere deskundigen beweren het tegendeel. Omdat we geen van allen zelf deskundig zijn moet je. op des kundigen afgaan. Alleen gaat de één op een ander af dan de ander. Om uitsluitsel te bieden, overwegen wij een instituut van de Landbouwuni versiteit in te schakelen. Dat is bo ven elke verdenking verheven". Bonjer zegt dat zijn actiecomité ervoor wil waken de discussie in te gaan met leuzen als "geen asfalt" of "geen bijl in de beuken". "Ons gaat het erom dat, alvorens er deskundi gen worden ingeschakeld, er geen onherroepelijke besluiten mogen vallen. Met het recente besluit om de asfaltering aan te besteden, ge beurt dat nu toch. Eerst asfalteren en dan kijken hoe de bomen daarop reageren, is het paard achter de wa gen spannen. Nu weet ik wel dat er haast is met dat asfalt omdat het met dat geweldig slechte wegdek een grote bende in het dorp is. Maar wij zeggen: haal eerst even dat stuk je langs het Bos van Krantz uit de procedure. Maar die boodschap wordt helemaal niet verstaan". florale: VOORSCHOTEN - Gemeentelijk en particulier groen is tot 26 augustus te bezichtigen in de hal van het Voorscho- tense gemeentehuis. De groenexpositie wordt gehouden in het kader van de Entente Florale. Voorschoten doet in augustus van dit jaar mee aan deze internationale groenwedstrijd. Er zijn presentaties van de afdeling beplantingen van de gemeente, de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde (afdeling Leiden e.o.), de stichting Leefbaar Voorschoten en de Volkstuinders Vereniging Voorscho ten. Een Voorschotense groenbedrijflaat verder een aantal tuinontwerpen zien. (foto Holvast) excuses aan na sloop panden in Wassenaar WASSENAAR - In een brief aan omwonenden verontschuldigt de gemeente Wassenaar zich voor de niet aangekondigde sloop van drie panden aan het Tuinpad, de afgelopen week. Volgens de gisteren verstuurde brief was er sprake van een 'in terne communicatiestoornis', maar heeft een aantal bewoners vrijdag alsnog tekst en uitleg ge kregen van twee ambtenaren. De inmiddels gesloopte pan den verkeerden, toen de ge meente ze aankocht, in slechte staat van onderhoud. Vandaag is een aannemer hier begonnen met de aanleg van een tijdelijke parkeerplaats voor 20 auto's. La ter zal het gemeentebestuur be kend maken wat het precies wil doen met de locatie vlak achter de Langstraat - dé winkelstraat van Wassenaar. Het bestemmingsplan staat woningbouw toe maar centrum bewoners en ondernemers heb ben meermalen om extra par keerruimte gevraagd. De par keerplaats wordt gemaakt van gebroken asfaltbeton. Dat zuigt hemelwater op en geeft volgens de brief minder 'stof- en stuif- overlast'. MMÊ Verwarring VVD-raadslid C. Saris: "Het actie comité misleidt bevolking". De voorzitter van het actiecomité toont zich lichtelijk verbaasd als hij hoort over een tweede actiegroep die er gelijkluidende standpunten op nahoudt. Volgens Bonjer kan dat alleen maar tot verwarring leiden. Over de actie 'vlag halfstok' merkt hij op: "Dat zal helemaal niemand begrijpen. Zij die de vlag halfstok hangen, zal worden gevraagd: is er iets met jullie gebeurd?". Volgens mevrouw E. van der Hulst wint de pro-boombeweging in Warmond juist aan kracht met deze nieuwste loot aan het actie front. "Nu komt het verzet uit alle hoeken en gaten". Samen met de dames Versluys en Munneke heeft zij "willekeurig" een aantal Warm onders gebeld en gevraagd of zij de actie 'vlag halfstok' ondersteunen. Op het stencil dat het neg naamloze comité heeft verspreid prijken reeds 25 namen. 'Wij roepen hierbij alle Warmon ders op die tegen het in vliegende haast kappen van bomen zijn om te helpen dit onbegrijpelijke raadsbe sluit ten goede te keren. Dit kan al leen door massaal te vechten en dui delijk te maken hoe over dit besluit wordt gedacht in onze gemeente', F. Bonjervoorzitter van 'War- aldus de actiegroep zonder naam. monds Groen': "Tweede actiegroep Boven het stencil staat: 'Warmon- leidt tot verwarring". (archieffoto) ders de beuk erin!!'. Voorschotenaar stompt agent VOORSCHOTEN - E^n 45-jarige Voorschotenaar heeft gisteravond een plaatselijke politieagent ge stompt toen die hem aan de tand wilde voelen over het doorrijden na een aanrijding. Om half negen had de man, on vast Fietsend over de Voorstraat, een auto geschampt. Na hevig ge vloek was hij doorgereden, zonder zijn naam en adres achter te laten. Een getuige herkende hem en gaf de politie diens adres. Korte tijd la ter waren agenten ter plaatse en ont stonden de schermutselingen. Bloedonderzoek wees op een al coholpromillage van 1,5 tot 1,8 pro mille. De man wordt het volgende ten laste gelegd: met een slokje op deelnemen aan het verkeer, doorrij den na een aanrijding, weerspan nigheid en mishanding van een ambtenaar in functie. Aanhangwagen gekanteld opA44 OEGSTGEEST Een gekantelde aanhangwagen heeft vanochtend op de A44 ter hoogte van Oegstgeest geleid tot opstoppingen en lang zaam rijdend verkeer. Om half tien ging de bestuurder van de jeep die het met vlees gevulde gevaarte voorttrok, de fout in. Door of een te hoge snelheid of een foutieve bela ding of een combinatie van die twee, kantelde de aanhangwagen. Volgens de politie betrof het een wagen van het "onhandige type: hoog en smal". Ondanks de kante ling kwam het vlees niet op het weg dek terecht. Er deden zich verder geen botsingen voor. Tot elf uur bleef één rijbaan on bruikbaar. Nadien kon de jeep de weg vervolgen, zij het met achterla ting van de beschadigde aanhang wagen. VOORSCHOTEN - De Neder- landse Spoorwegen zijn begon nen met voorbereidende werk zaamheden voor de bouw van een tunnel onder de spoorbaan bij het centrale station van Voorschoten. De eerste palen zijn de grond in gegaan om te onderzoeken voor welk funde ringssysteem zal worden geko zen. In het najaar gaan de NS verder met de bouwwerkzaam heden. De ondertunneling is nodig omdat de spoorbaan tussen Den haag en Leiden wordt verdub beld. Een spoorwegovergang over een viexsporige baan vindt de NS niet veilig. De nieuwe tun nel bestaat uit twee rijstroken, een fiets- en een voetpad. (foto Holvast) Wethouder Leiderdorp sluit compromis de Haarlemmerstraatweg. De Secretaris Ge- (foto MEOB) LEIDERDORP - De provincie' wil kan opleggen", de gemeenschappelijke regeling De gemeente Leiderdorp over- voor streekmuziekschool Rijnak- weegt stappen te nemen tegen ge- koord handhaven. Dat schrijft zij in dwongen deelname aan de gemeen- een brief aan de gémeente Leider- schappelijk regeling, maar zit in een dorp, die eerder heeft voorgesteld moeilijke positie. Tegen de beslis- het muziekonderwijs te privatise- sing van GS kan de gemeente geen ren. officieel bezwaar indienen. Leiderdorp wil onder geen be- Huigen: "We kunnen natuurlijk ding doorgaan met de huidige rege- uit de regeling stappen. Wij vormen ling waarin ook de gemeenten Ha- 60 procent van het draagvlak. Stap- zerswoude, Koudekerk, Woubrug- pen wij er uit dan is de hele school ge en Alkemade zatten. De kosten er niet meer. De raad zal zich daar het muziekonderwijs zijn beter over uit moeten spreken, maar heeft OEGSTGEEST - De Secretaris Ge neraal Defensie, Ir. P.C. de Man, opent vrijdagmiddag het nieuwe bedrijfsgebouw voor het Marine en Elektronisch en Optisch Bedrijf (MEOB) aan de Haarlemmerstraat weg in Oegstgeest. Eind 1987 werd de eerste paal geslagen van de der tien miljoen gulden kostende en een voetbalveld grote kolos. In het gebouw zullen de volgende afdelingen een plaats krijgen: groot optiek, klein- en nachtzichtoptiek, glasbewerking, kompassen en na tuurkunde. De voltooiing van het gebouw be tekent de kroon op de fusie, waar mee in 1978 een begin is gemaakt, tussen het Oegstgeester MEOB en het Wassenaarse bedrijf in Verifica tie Rijkszee- en Luchtvaartinstru menten. Het aantal vestigingen van het MEOB neemt door alle verande ringen af tot twee, namelijk Oegst geest en Den Helder. Om de bouw van 1 bouw mogelijk te maken moest een in 1942 door de Duitsers neergezette kolos het veld ruimen. Aanvanke lijk was het de bedoeling dat het Wassenaarse marinebedrijf in de bestaande Oegstgeester bedrijfsge bouwen zou worden ondergebracht maar daar is later van afgezien. In de nieuwbouw zullen werkzaam zijn. beheersbaar als de school stichting wordt ondergebracht, stelt Leiderdorp. Nu moet Leider dorp als grootste gemeente in de ge meenschappelijke regeling voor 60 procent van de kosten opdraaien. Gedeputeerde Staten willen dat Leiderdorp onder dezelfde voor waarden blijft meedoen aan de ge meenschappelijke regeling. "Een opmerkelijke brief', zegt wethou der C.A. Huigen. "De provincie rea geert niet op ons voorstel om een nieuwe bestuurlijke vorm te kiezen. Evenmin is er een reactie op onze stelling dat de provincie een derge lijke regèling niet aan de gemeente al gezegd erg ontevreden te zijn over de huidige situatie". LEIDERDORP - Wethouder J. den Boeft gaat akkoord met de wens van VVD, D66 en PSP/PPR om meer geld uit te trekken voor externe controle van de toekomstige puinstort- plaats in het Leiderdorpse Doesgebied. Na een gister avond gehouden overleg met de fractievoorzitters is de wethou der bereid om meer dan vier ex terne controles per jaar te laten uitvoeren. Een gemeentelijke ambtenaar die moet toezien op naleving van de milieuwetten zal waarschijnlijk niet direct een vaste aanstelling krijgen. Na anderhalf jaar moet gekeken worden of een combinatie van ge meentelijke en externe controle wel goed werkt. Ook aan deze wens van de drie fracties die voorstander zijn van een algehele externe controle wil Den Boeft tegemoet komen. Compromis "Ik heb het gevoel dat we geen una nimiteit hebben bereikt maar wel de indruk dat met dit voorstel een duidelijke meerderheid is te halen. Maar ik vrees dat het een compro- LEIDEN - Barbara Bush, de echtgenote van de Amerikaanse president, brengt 17 juli een kort bezoek aan Wassenaar. Ze onthult dan een gedenk steen bij de in aanbouw zijnde Amerikaanse school aan de Rijksstraatweg. Tijdens haar bezoek zal mevrouw Bush onder meer een gesprek voeren met leden van het bestuur van de school. Het bezoekje duurt ongeveer 20 minuten. Mevrouw Bush arriveert rond vijf voor twaalf en vertrekt weer om kwart over twaalf. Daarna gaat ze naar het Van Goghmuseum in Amsterdam. Later die dag zal ze haar man verge zellen tijdens diens bezoek aan Leiden. mis is dat niet iedereen behaagt", zegt Den Boeft als reactie op het overleg met de fractievoorzitters. Maandag wordt de onafhankelij ke controle ophieuw besproken in de raadsvergadering. In de vorige raadsvergadering staakten de stem men op het voorstel van B en W om de meeste controles door een amb tenaar te alten uitvoeren en slechts enkele per jaar door een extern bu- Gemeente koopt 2 kindplaatsen Leiderdorpse kinderopvang LEIDERDORP - Burgemeester en wethouders van Leiderdorp gaan twee zogenaamde 'kindplaatsen' kopen bij de Stichting Kinderop vang Leiderdorp. De plaatsen zijn bedoeld voor de kinderen van ge- meentepersoneel. In de begroting van 1990 wordt voor de kindplaatsen een bedrag uitgetrokken van 12.000 gulden. Voorlopig wordt uitgegaan van een eigen bijdrage van 6.000 gulden per kindplaats. Wethouder C.A. Huigen zegt dat er voldoende belangstelling is voor de kinderopvang. "De behoefte is er misschien wel voor vier of vijf kind plaatsen". De daadwerkelijke behoefte aan kinderopvang voor ambtenaren is nog niet gepeild. Mocht het aanbod van twee kindplaatsten onvoldoen de zijn dan willen B en W extra plaatsen kopen. Tweede actiegroep WD-leider ergert zich Als je van plan bent om te gaan trou wen, of je kent iemand die binnenkort ook de grote stap waagt, dan moet je beslist de bon hiernaast invullen, uit knippen en opsturen. Want daarmee bezorg je jezelf of degene die je opgeeft een gratis Felicitatiepakket namens het Leidsch en Alphens Dagblad. Maar ook namens een groot aantal andere, voor aanstaande nationale bedrijven. Ge- in een open enveloppe naar het presenteerd door een hostess van de Felicitatiedienst. Je ontvangt niet alleen cadeau s, maar ook een flink aantal waarde- en reduc tiebonnen, die je veel, heel veel voor deel opleveren. En dat is nooit weg met een dure trouwerij voor de deur. Vul daarom snel de bon in en stuur hem FELICITAS B.V. Antwoordnummer 10812' 2350 VB LEIDERDORP X De bon moet tijdig, vóór de huwelijksdatum in ons bezit zijn. Hoe eerder, hoe beter! Graag ontvangen wij/zij nog vóór de huwelijksdag bezoek van de hostess van de Felicitatiedienst Naam bruid: Adres: Postc/Plaats: Telefoon: Toek.adres: Naam bruidegom: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Plaats van ondertrouw Datum wettig huwelijk:

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13