ZO HEB JE EEN DAK BOVEN JE HOOFD... ...EN ZO DE ZON! 'Typisch Van Leeuwen' AUTOBEDRIJF "DE RIJN Herman van der Capellen valt uit rol AUTO-HOME Leiderdorp B.V. BOOGAARD AUTOBEDRIJF Nederland opent met zege Levensgenieter lijdt niet onder nederlaag Frans Paardekooper buit overwicht Swift-renners uit f" DONDERDAG 6 JULI 1989 SPORT LEIDEN Zonder incident in de tie-break van de eerste set was Her man van der Capellen misschien een voor hem onprettige nederlaag tegen Erik Bakker bespaard geble ven. De routinier wist gisteren avond slechts één set lang op gelijke hoogte te blijven. Daarna verzon ken zijn technische hoogstandjes in het niets tegen het topspingeweld van de jongere generatie en werd de aanval afgestraft door een aantal ef fectieve lobs. Bij een 2-0 voorsprong in de tie break serveerde Van der Capellen zijn tweede service op de lijn. Bak ker reageerde niet omdat hij de bal uit had gezien. In zo'n geval is het een gebruik dat de spelers een 'let' spelen; het punt wordt niet geteld' en overgespeeld. Bakker claimde echter een 3-0 voorsprong en Van der Capellen ging zijn gelijk halen door de afdruk uitvoerig te bekij ken. Omdat wedstrijdleider Kallen berg elders verplichtingen had, trad districts-gedelegeerde Liefbroer als zijn vervanger op. Hij constateerde een afdruk op de lijn en schreef de let voor. "Iedereen zegt 'in' en ik moet een let spelen", zo klaagde Van der Capellen hardop. Hij had toch kunnen weten dat de regels dat nu eenmaal voorschrijven. Onder het toeziend oog van de aangetre den scheidsrechter Walter Jacobs verloor Van der Capellen het over gespeelde punt, kwam nog tot 5-4 terug, maar moest de beslissende game inleveren met 7-4. Merenwijk-speler Van der Capel len bood vervolgens in de tweede set te weinig tegenstand om de spanning er in te houden. Bakker maakte nauwelijks fouten en liep met een harde service en hard slaan simpel uit, via 2-0 naar 5-1 en 6-2. Van der Capellen scoorde af en toe een fraaie drophot, maar de keren dat hij naar het net optrok, werd hij veelvuldig gepasseerd met lobs van Bakker. "Kan je geen passings-shots spe len", zo vroeg hij zijn tegenstander middenin een game, om na alweer een eenvoudig scorende Bakker- lob te concluderen: "Zie je wel, je kan niets anders". Na afloop ver werkte Van der Capellen zijn teleur stelling door Bakker allerlei onfris se uitlatingen naar zijn hoofd te slin geren. Er was tussen al deze onzin, eveneens een aan zichzelf gerichte opmerking van Van der Capellen te horen, die meer op zijn plaats was: "Ik ben dit soort tennis ontgroeid". MADISON (ANP) - Nederland is het Intercontinental cup-toernooi in Madison gisteren begonnen met een overwinning van 3-0 op Ierland. De nationale hockeyploeg had het moeilijker dan de ruime score doet vermoeden. Aanvoerder Mare Delissen scoorde tweemaal uit strafbal- len, Van 't Hek maakte er zes minuten voor het einde met een veldtref- fer 3-0 van. Nederland speelt voor groep A de tweede wedstrijd morgen tegen Malaysia. De ploeg van de Verenigde Staten won met 4-3 van Zimbabwe. Cana da slaagde er in met 3-2 van Malaysia te winnen. Erik Bakker, Dekker-speler en als vierde geplaatst, zei na afloop: "Als hij wat intelligenter was geweest had het nog een leuke wedstrijd kunnen worden." Favoriet bij de mannen BI, Kees Jan Schuilenburg, liet een set lig gen tegen Mark Fleischeuer (Dek ker). Na 7-5, 4-6 overwon het talent uiteindelijk met 6-3. De nummer twee. Kees Heemskerk (Casino), had minder moeite (6-2, 6-0) met Thomas Koemans, die zich volledig op de B2 kan gaan richten. Onno van Paridon is een ronde verder door Leon Damen met 6-4, 6-2 te verslaan, terwijl thuisfavoriet Mar- tijn Krans hardhandig Marco Smit van De Munnik uitschakelde: 6-2,6- 0. In de vrouwen BI kende Carola Geerlings geen problemen in haar uitgestelde partij. Ze liet Madeion Verdegaal kansloos met 6-1, 6-0. Cindy Berkhout is in de B2 nog in de race, hoewel ze Marie Louise Goedhart een set moest afstaan. Het mannendubbel Heemskerk- /Van der Wilk is verrassend onder uit gegaan tegen het duo Mellema- fVisser. REMMELT OTTEN FWkte harmonie tussen mens en machine LEIDEN Een ontluikend buikje onder het extra-large T-shirt verraadt dat Joost van Leeuwen er een andere levenswandel op nahoudt dan het gros van het peloton tennissers, dat deze week is neer gestreken op Unicum. Van Leeuwen lust graag een biertje en vindt dat een 'alcoholische versnape ring' moet kunnen in combinatie met werk en sportieve carrière. Zelfs vóór een wedstrijd laat hij zich de gele rakkers goed smaken. Geen enkel probleem ("van een paar glazen heb ik geen last") voor de Roomburger, die in het Leidse tennisdistrict twee reputaties heeft hoog te houden. Die van goed tennisser, maar ook van verwoed 'stapper'. Joost van Leeuwen heeft ermee le ren leven. Als jong talent probeerde hij in een ver verleden nog een gooi te doen naar de A-lijst, maar slechts één week hield hij het 'serieuze' le ven vol. Sindsdien combineert hij het tennis, werk en de geneugten des levens tot volle tevredenheid. Minder tevreden evenwel was Van Leeuwen over zijn prestatie van gisteren bij de districskam- pioenschappen. Tegen de als derde wijk. Nooit geplaatste Marcel Vink was de Lei- opgekomen ik later op de avond nog moest dub belen en dan stokt het ritme. Vreemd, maar het is niet anders en er valt ook niks tegen te doen. Het is dan plotseling afgelopen met me". Het kan met Joost van Leeuwen dus alle kanten uit. Buiten het gravel toont de gedrongen speler zich daarentegen standvastig, want sinds jaar en dag is-ie verbonden de tennisclub in de professoren- t in zijn gedachten zijn diensten denaar aanvankelijk zeker niet een andere vereniging beschikbaar kansloos. "We beginnen weer op- te stellen. Waarmee hij afwijkt riep Van Leeuwen nog hoopvol uit, nadat hij met veel in spanning een derde set (de eerste was met 6-4 voor Vink, Van Leeu- de tweede met dezelfde daar heb ik het r het gedragspatroon van zijn colle ga-tennissers, die voor een appel en een ei van club verwissellen. "Bij Roomburg zitten mijn vrienden Voor houden, 's Nachts eten bijvoorbeeld na het stappen. En het biertje, hè. Het mag eigenlijk niet, maar het is zo lekker. Maar op een gegeven mo ment werd het me te gortig. Toen heb ik er toch vijftien kilo afgekre gen". Geen moment spijt heeft Van Leeuwen van zijn gemaakte keuzes. "Stel dat ik A-speler was geworden. Wat levert zoiets op in Nederland? Toch helemaal niets. Neem een Mi chael van der Berg van Dekker. Die jongen wordt door de bond in alle uithoeken gestuurd, want denk maar niet dat je zelf bepaalt waar je speelt. Welk plezier heeft zo'n jon gen daar nu van? Ik zou het niet we ten". cijfers) uit het vuur had gesleept. Enkele ogenblikken later keek Van 5000 gulden krijg je mij daar niet weg. Ik weet wel dat ik voor mijn Leeuwen tegen een onoverbrugba- doen te laag speel in de tweede klas- 2 5-0 achterstand aan en dat hij uit- se, maar het heeft voor mij weinig zin om op mijn leeftijd nog te kassen. Laat mij nou maar lekker zitten waar ik zit". Ondanks het lagere competitieni veau en zijn beperkte trainingsar- beid in de wintermaanden mis stond Van Leeuwen niet tijdens de afgelopen dagen aan de Haarlem mertrekvaart. De winst op Erik Snellenberg van Dekker in de eer ste ronde deed hem zichbaar genoe gen. "Een speler die zich in de afge lopen maanden scheel heeft ge traind werd door deze jongen toch mooi weggetikt. Kijk, dat zijn de mooie momenten. Dan heb ik het naar mijn zin op de baan en zo'n overwinning geeft me de motivatie om door te gaan". Dat hij daarbij wat meetorst op de baan dan de (afge trainde) tenniscollega's in B is voor Van Leeuwen geen bezwaar. Vorig jaar woog hij 95 kilo. Zelfs voor de j als levensgenieter bekend staande 7-6 (8^6). 3^6.6-3.6-4*! Becker (BrÖtt) "chamber- Leidenaar was dat reden om even eindelijk met 6-1 de felicitaties zijn tegenstander moest overbren gen, kwam niet meer als een verras sing voor de vijftien belangstellen den. Concentratie "Typisch Van Leeuwen", oordeelde de eigenaar van een speciaalzaak in sportschoenen over zichzelf. "Ty pisch weer een kwestie van concen tratieverlies. Ik kom daar nooit meer van af. Zo gaat het mijn hele leven al. In zo'n derde set tegen Vink schieten allerlei gedachten door mijn hoofd. Bijvoorbeeld dat WIMBLEDON Mannen enkelspel, kwartfinales: Lendl (Tsj/1) - Goldie (Vst) 7-6 (10-8), 7-6 (7-4), 6- 0. Edberg (Zwe/2) - Mayotte (VSt/8) 7-6 (7-2), 7-6 (14-12), 6-3. McEnroe (Vst/5) Wilander (Zwe/4) lin (Vst) 6-1, 6-2, 6-0 Vrouwen dubbelspel, derde ronde: Savtsjen- ko/Zvereva (Sov/2) - Harper/White (VSt) 6-2. 6-1, kwartfinales: Novotna/Sukova (Tsj/3) - Fernan- dezyMdNeil (VSt/6) 2-6. 6-1, 6-4, Provis/Reinach (Aus/ZAf) - Graf/Sabatmi (BrD/Arg/3) 7-6 (7-0), 6- 4, Navratilova/Shnver (VSt/1) Schultz/Temesvan (Ned/Hon/14) 7-5, 6-7 (5-7), 7-5 LEIDEN, districtskampioenschappen MEB1: E. Bakker H. van der Capellen 7-6, 6-2, O. van Paridon - L. Damen 6-4, 6-2, M. Vink J. van Leeuwen 6-4,4-6,6-1M. Krans - M. Smit 6-2, 6-0, K. Heemskerk - T. Koemans 6-2, 6-0, R. van der Wilk - P. Nagtegeller 6-1, 6-4, K. J. Schuilen burg M. Fleischeuer 7-5, 4-6, 6-3. MEB2: A J. van der Meer - K. van Bemmel 6-3,6-3,0, van Pa- ndon - E. Bolten 6-2,6-0, M. Fleischeuer - M. Smit 6-1,6-2, O. Guinau - M. Mellema 6-0, 7-5, P. Kie- boom - W. Jansen 6-1, 7-6. MDB: Van Bemmel- /Veeger - Van Leeuwen/Van Marwijk 6-3,6-4, Mei- lema/Visser - Heemskerk/Van der Wilk 6-2, 6-4. VEB1: C. Geerlings M. Verdegaal 6-1, 6-0. DEB2: N. van Lint - M. van de Bent 6-2, 6-1, C. Berkhout M. L. Goedhart 6-2, 5-7, 6-3. GDB: Meys/Vink - Paauw/Hoekstra 6-3,6-2, Langelaan- /Van Bijsterveldt - Meijer/Kallenberg 6-1, 4-6, 6-4. MEC1: J. Draulans - D. Wijnveldt 7-5,6-4, M. van Buuren R. Koen 6-2,6-2, M. de Lijster - K. Stroo 6-2, 6-3, J. P. Hartwijk - T. Giberius 6-4 7-6, R. Bouwman - M. Spigt 6-3, 7-5, W. Jacobs J. Vink 6-4, 6-3, M. Mattke - T Bavelaar 6-4, 3-6, 6-2. MEC2: M. de Lijster - X Hertzman 7-5, 6-2, M. Verkerk M. Smit 6-1, 7-6. VEC1: S. Faas M. Bethlehem 6-16-3, P. Wille - M Engel 6-16-2, C. Witteman - A. Bonnet 6-2. 6-0. VEC2: H. Stehou- wer-A Langeveld 6-1,6-1. RONDE VAN LEIDEN Liefhebbers en veteranen: 1 Frans Paardekoo- per (Zoeterwoude), 2. Richard Ippel (Leiden), 3. Stan Paardekooper (Zoeterwoude). 4. Victor Schippers (Den Haag), 5 Kees van Haastregt (Voorhout), 6. Ton van Es (Montfoorl). 7. Jos Ne- derlof (Maarssen). 8. Gerrit Kleinveld (Lisse), 9. Claudio Callegari (Rotterdam), 10. Richard Plugge (Zoetermeer) ATLETIEK Erik de Bruin is er gisteravond tijdens de Grand Prix- wedstrijd in Oost-Berlijn niet in ge slaagd zijn nationale record bij het discuswerpen aan te scherpen. De Bruin kwam in de Oostduitse stad tot 66 meter en 22 centimeter. Het record staat sinds donderdag (Hel sinki) op 67,58 meter. Winnaar werd de houder van het wereldrecord Jurgen Schuit, die de discus in zijn laatste poging naar 68,12 meter wierp. te trappen. Van Leeuwen Lol Van Leeuwen had er volgens eigen zeggen de mentaliteit niet voor om zich opofferingen voor het tennis te getroosten. "En met mij velen in de Leidse regio. De broers Van der Ca pellen, Bub van der Zee en ook ik hadden de A-lijst gemakkelijk kun nen halen, maar kozen net als ik voor de lol. Dat is nu het grote ver schil tussen mij en de rest van de B- spelers. Ze zijn serieus en trainen zich allemaal doof. Moeten hun we ten, maar ik weet nu al de meesten het niet redden. Waarom? Ik denk door de slechte begeleiding. Die was ook al slecht in de tijd toen ik nog als talent te boek stond. Ik heb bij Roomburg twee jaar les gehad en voor de rest moest ik het zelf maar uitzoeken. Voor zover ik het kan bekijken is er niet veel veran derd. Het geeft toch te denken als ik win van een jongen als Erik Snel- gewicht lenberg. Hij klaagde tijdens de par- i_ /_r__ dat.ie een gebrek aan ritme had. Laat me niet lachen. Gewoon geen talent, komt er nooit". De bodem van het glas is in zicht. Plicht roept. Een dubbel met zijn maatje Van Marwijk staat op het programma. Anderhalf uur later is nederlaag echter niet op de weegt nu 80 kilo schoon aan de VaiT Leeuwen wéér haak. "Hoe ik aan dat overgewicht rijker. Het humeur kwam? Tsja, laten we het maar op minder een zeer slechte levensgewoonte ROB ONDERWATER LEIDEN Frans Paardekooper heeft de wielerronde van Leiden voor liefhebbers op zijn naam ge bracht. In de slotfase van de 40 ki lometer lange koers door de bin nenstad ontsnapte de Zoeterwou- denaar uit de kopgroep van zeven man. Zijn clubgenoten Richard Ippel en Stan Paardekooper leg den beslag op de tweede en derde plaats. Dirk Meeuwenoord uit Noordwijkerhout toonde zich bij de recreanten een klasse apart. De wedstrijd voor liefhebbers en veteranen, die de Leidse stu dentenvereniging Minerva gister avond in het kader van haar 35ste lustrum organiseerde, kende een boeiend verloop. Al in het begin reden de renners van Swift/Casba het peloton uit elkaar. Kees van Haastrecht concentreerde zich op de lucratieve premiesprints en ook marathonschaatser Richard van Kempen, pas bezig aan zijn derde koers van het seizoen, liet zich van zijn beste zijde zien, tot een lekke voorband hem tot opga ve dwong. Na die inleidende schermutse lingen vonden zeven man elkaar. Vier Swift-renners, de gebroe ders Paardekooper, Ippel en Van Haastregt, kregen gezelschap van Victor Schippers, Jos Nederlof en Ton van Es. Om beurten demar reerden de mannen van Swift, van wie Stan Paardekooper uit eindelijk met de buit aan de haal leek te gaan. De voorsprong van de Zoeter- woudenaar, die was weggespron gen nadat de kopgroep het pelo ton had gedubbeld, groeide per ronde. Maar datzelfde peloton verkleinde de kansen van de kop loper toen het zich opmaakte voor de sprint om de negepde plaats en daarbij Stan Paardekooper ops lokte. Dat was het sein voor Frans Paardekooper om er vandoor te gaan. Zonder tegenstand van be tekenis kon hij de laatste rondjes Breestraat afwerken om vervol gens Richard Ippel en Stan Paar dekooper (vlak voor Schipper) de andere ereplaatsen in de wacht te zien slepen. De moegestreden Van Haastrecht eindigde als vijf de voor Ton van Es en Jos Neder lof. Gerrit Kleinveld uit Lisse leg de achter de kopgroep beslag op de achtste plaats. Voor Frans Paardekooper bete kende 'Leiden' zijn derde over winning van dit seizoen. De 23-ja- rige oud-amateur ("Daar heb ik door mijn werk te weinig tijd voor") was blij, maar niet ver baasd over zijn overwinning. "Natuurlijk moest er één uit onze ploeg winnen", vond de Zoeter- woudenaar. "Wie maakt niet uit, al win ik natuurlijk het liefst zelf. Het wedstrijdverloop was in mijn voordeel, want in de sprint ben ik kansloos. Bovendien moet ik het van warm weer hebben en dat was het vanavond In de Ronde van het Kopje van Bloemendaal voor liefhebbers behaalden de regio-renners Hans Wubben (4) en Ruud Dobbelaar (6) hoge klasseringen. Paul Kooij- man werd I5de. TIM BROUWER DE KONING lekker zitten Joost van Leeuwen: „Laat mij nou Uniek in z'n soort, weergaloos in z'n klasse: de Mazda 121 Cabrio-Top. Een druk op de knop en het elektrisch bedienbare dak vouwt zich soepel open over de volle lengte van het dak. Zodat het zon netje vrij spel heeft. Als het dak zich heeft op- gevouwd vormt deze één geheel met de functionele dakspoiler. De voorspoiler zorgt ervoor dat u nagenoeg zonder windgeruis kunt genieten van de natuur. En mochten er toch regendruppels vallen dan kunt u het elektrisch bedienbare dak rijdend sluiten. De Mazda 121 Cabrio-Top is compact, maar ruim. Pittig en toch zuinig. Voorzien van een volgens Euronorm schone 1.31 motoren een 5-versnellingsbak. Met de zomer voor de deur is een bezoek aan de Mazda- showroom dus een uitstekend idee. Vooral als u bedenkt dat de Mazda 121 Cabrio-Top inclusief het unieke dak verkrijgbaar is voor slechts f 22.595,-.Een"gewone"Mazda 121 koopt u al vanaf f17.725,-. AFLEVERINGSKOSTEN F 390,-. PRIJZEN INCLUSIEF BTW (WIJZIGING VOORBEHOUDEN). 6 JAAR CAROSSERIEGARANTIE. IMPORTEUR: AUTO PALACE DE BINCKHORST B.V. DEN HAAG. TEL.: 070-489400. J Weversbaan 27 - Leiderdorp - tel. 071-899349. (Jw oil. Mazda-dealet. Koperweg 2, 2401 LH Alphen aan den Rijn, telefoon 01720-35401 Officieel Mazda-dealer voor Alphen e.O. Onze naam is uw garantie! Valkenburgseweg 56 Katwijk tel. 01718-72346 Oil. Mazda dealer voor Katwijk e.o.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17