'Achtervolging over grens moet kunnen' Twijfel over DN A-test ondanks zekerheid 'Afval niet op grote schaal verbranden' Belangrijk bericht voor alle giroiekeninghoudcn». Commissaris Overijssel in brief: Lasten niet omhoog in politieke programma's Zes jaar voor 'lesje' dat uit de hand liep Advies: centrum voor patiënten met vermager- of vraatzucht Baby's lopen extra risico tijdens autorit Man blijft verkrachting ontkennen, contra-expertise overwogen postIAnk Eigenaar van discotheek thuis beroofd DINSDAG 4 JULI 1989 PAGINA 3 ZWOLLE (GPD/ANP) Er moet snel duidelijkheid komen over de bevoegdheden van Nederlandse politiemensen, die criminelen over de grenzen achtervolgen. Het gaat dan vooral over het recht om gewelddadig een einde te maken aan bij voorbeeld een gijzeling. DEN HAAG (ANP) - Uitvoering van het nieuwe PvdA-programma leidt niet tot een verhoging van de collec tieve lastendruk. Bij uitvoering van het WD-programma zou de lasten druk twee procent lager zijn. Dat heeft het Centraal Planbureau be cijferd aan de hand van de financië le paragrafen van de ontwerp-ver- kiezingsprogramma's. De PvdA wil minder belasting verlaging in 1990 dan waartoe de Kamer in het kader van de operatie- Oort (belastingvereenvoudiging) heeft besloten. Het meningsver schil met de regeringspartijen bete kent voor de lastendruk een ver schil van 0.8 procent van het netto nationaal inkomen. Afgezien van dit verschil tussen de partijen, voorziet het CPB in het PvdA-programma per saldo geen wijzigingen voor de lastendruk. Bij de sociaal-democraten stijgt de al gemene belastingdruk (0.6 procent) en de specifieke lastendruk, vooral ale fondsen (0.3 .-procent). Ook bij door milieuheffingen (ook 0.6 pro- het CDA stijgt de algemene belas cent). Deze stijgingen worden ech- tingdruk (0.2 procent) en de speci- ter gecompenseerd door daling de premiedruk. Het WD-programma verlaging van de lastendruk van 1.2 do een verlaging procent leiden. Met het verschil in lastendruk uitgangspunt van 0.8 procent (Oort) is het verschil met de PvdA twee procent. Uitvoering van het CDA-pro- gramma zou leiden tot een vermin dering van de lastendruk met 0.4 procent. Dit wordt voornamelijk fieke lastendruk (0.4 procent), door een verlaging van de premie druk met 1 procent blijft er per sal- de collectieve 0.4 procent. Uitvoering van het programma van D66 heeft per saldo geen gevol gen voor de lastendruk. Tegenover verhoging van de algemene belas tingdruk en specifieke lasten staat vrijwel even grote verlaging van bereikt dank zij het interen op de de premiedruk. Het verschil t vermogensoverschotten bij de soci- PvdA en D66 voor de lastendruk i daarmee 0.8 procent (D66 steunt de belastingverlaging in het kader van de operatie-Oort), tussen de PvdA en het CDA 0.9 procent, wanneer het interen op de sociale fondsen buiten beschouwing wordt gelaten. Het verschil is dus praktisch geheel terug te voeren op de operatie-Oort. De algemene belastingdruk loopt alleen bij de WD terug. Bij die par tij, tegenstander van de koppeling tussen lonen en uitkeringen, is ook de verlaging van de premiedruk het grootst. Het verschil voor de collec tieve lastendruk tussen liberalen en christen-democraten is 1.1 procent. De berekeningen van het CPB zijn gebaseerd op de oorspronkelij ke ontwerp-programma's. De ver gelijking is op zuiver boekhoud kundige wijze verricht. Dat wil zeg gen op basis van de door de partijen zelf verstrekte financiële gegevens. Dat stelde de koningin in Overijssel mr. J. Hen- drikx gisteren in Zwolle. Hij heeft de ministers van binnenlandse za ken en justitie schriftelijk gewezen op de noodzaak van een discussie over de schietinstructies voor de politie bij grensoverschrijdende misdaad. Hendrikx maakte dit be kend tijdens een vergadering van de statencommissie voor algemene zaken. Nederlandse politiemensen mo gen in een ander land niet schieten, buitenlandse agenten in ons land ook niet. Hendrikx vraagt zich ech ter af of in geval van zeer ernstige misdrijven waarin mensenlevens ROTTERDAM (ANP) - De recht bank in Rotterdam heeft twee Rot terdammers van 22 en 19 jaar ver oordeeld tot zes jaar gevangenis straf wegens doodslag. De recht bank achtte beide verdachten me deplichtig aan de roofmoord op de 25-jarige mevrouw J. Fassotte in no vember vorig jaar. Tijdens de be handeling van de zaak bleek dat de twee mannen het slachtoffer een lesje wilden leren. De 19-jarige was op de vrouw verliefd en vond dat zij te veel dronk en te veel naar andere mannen keek. Om haar te straffen zetten zij een roofoverval in scène, waarbij ook enkele kostbaarheden werden ge stolen. Tijdens de overval werd de vrouw op haar buik op bed vastge bonden, haar hoofd werd enkele malen met breed plakband omwon den en de mannen propten een sok in haar mond. Het gevolg was dat de vrouw door verstikking overleed. Een 22-jarige vriendin van het tweetal, die van de plannen op de hoogte was, werd veroordeeld tot zeven maanden met aftrek. Uit psy chiatrische rapporten is gebleken dat alle drie de verdachten, die met het slachtoffer bevriend waren, vol ledig toerekeningsvatbaar zijn. De rechtbank neemt het de ver dachten zeer kwalijk dat zij ervan op de hoogte waren dat het driejarig zoontje van het slachtoffer getuige was van het misdrijf. "Een onin voelbare strafexpeditie mondde uit in een zwaar misdrijf. Nog voor de vrouw overleed werd zij op een wre de en vernederende wijze geredu ceerd tot een object van macht. En dat terwijl het slachtoffer u altijd gastvrij heeft ontvangen.", aldus het vonnis. Binnenland k op het spel staan niet van de regel moet worden afgeweken. Aanleiding voor de brief van Hen drikx is het gijzelingsdrama dat zich vorig jaar in het Duits-Neder landse grensgebied afspeelde. Er werd in de Bondsrepubliek Duits land (BRD) een bus met passagiers gekaapt. De bus reed naar Neder land en kwam in Weerselo tot stil stand. Het merendeel van de passa giers werd vrij gelaten. De daders reden met een door de Nederlandse autoriteiten beschik baar gestelde auto naar de BRD te rug. Zij namen twee vrouwelijke buspassagiers als gijzelaar mee. Eén van de hen verloor het leven toen de Duitse politie een einde maakte aan de gijzeling. Hendrikx wijst erop dat de Ne derlandse politie de bewuste auto tot in de BRD volgde. De Duitse po litie was op dat moment nog niet in de buurt van de wagen. Mogelijk deed zich volgens Hendrikx in die periode een situatie voor waarin de Nederlandse politiemensen de gij zeling met minder ernstige gevol gen hadden kunnen beëindigen. Hendrikx meende dat er snel af spraken gemaakt moeten worden over de bevoegdheden van politie korpsen bij gijzelingen in grensge bieden. "De situatie kan zich vaker voordoen",, aldus Hendrikx in een toelichting, daarbij verwijzend naar de gijzeling van vorige maand van een Nederlandse militair door een Duitse crimineel nabij Arnhem. "De discussie zal in openheid ge voerd moeten worden hoe de be voegdheden bij grensoverschrij ding liggen". Of ze er blij me is of niet, minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) is sinds gisteren erelid v Das Boom. Overigens leek het diertje dat voor de gelegenheid was meegebracht de minister v jagen dan omgekeerd, hoewel de aanleg van autowegen de grootste bedreiging zijn voor de Das. i de vereniging ir schrik aan te (foto ANP) HILVERSUM (ANP) - De Stichting Natuur en Milieu wijst afvalver branding op grote schaal af. Dat is de reactie van de stichting op de be langrijkste aanbeveling van de Lan delijke Coördinatiecommissie Af valbeleid (LCCA) in een rapport over vernieuwing van het afvalbe leid. In het rapport stelt de commis sie dat de overheid zeven nieuwe af valverbrandingsovens zou moeten bouwen verspreid over het hele land. Woordvoerder Klingenberg van Natuur en Milieu liet zich gisteren voor Hier en Nu-radio kritisch over het rapport uit. "Bij vuilverbran ding ontstaan gevaarlijke stoffen die via de schoorsteen in de lucht komen. Verder ontstaan er slakken en assen die ook sterk verhoogde concentraties gevaarlijke stoffen bevatten." Volgens Natuur en Milieu dient het afvalbeleid zich meer te richten op preventieve maatregelen, gescheiden inzame ling van afval en hergebruik om de afvalstroom in te dammen. Volgens de milieu-organisatie kan er nog veel meer gebeuren aan aparte inzameling van groente-, fruit-, en tuinafval. Daar is goede compost van te maken. Meer ge scheiden inzameling van glas, pa- DEN HAAG (GPD) - Een van de universiteiten in ons land moet een ge specialiseerd behandelcentrum krijgen voor anorexia nervosa en bulimia, twee vormen van eetverslaving die vooral bij jonge vrouwen en meisjes voorkomen, Daarnaast zouden zeven regionale teams van deskundigen moeten worden gevormd. Zij kunnen specialisten in hun gebied terzijde staan bij de behandeling van deze patiënten. Een commissie van de Gezondheidsraad stelt dit in een vandaag aan het ministerie van WVC aangeboden advies over anorexia nervosa en bulimia. Volgens een ruwe schatting lijdt een op de duizend jonge vrouwen aan anorexia nervosa (een extreme vermageringszucht). Hoeveel vrouwen kampen met bulimia (onbeheersbare eetaanvallen), is niet bekend. Over de ziektebeelden en het ontstaan daarvan ontbreekt volgens de commissie voldoende kennis. Patiënten met anorexia nervosa of bulimia worden vaak niet tijdig herkend. En als de verschijnselen wel worden ge signaleerd, weten veel hulpverleners zich geen raad. De hulpverlening lijdt onder dit gebrek aan ervaring, meent de Gezond heidsraad. Daarom moet de huidige kennis worden gebundeld, aldus het advies. VEENENDAAL (GPD) - Baby's lopen door het heen en weer slin geren in de onbeveiligde bak van de kinderwagen in een auto ver hoogd risico op 'wiegedood' (plot selinge, onverklaarbare dood). Kinderen jonger dan een jaar heb ben bovendien meer last dan een volwassene van de niet geringe luchtverontreiniging in een auto. Hoe langer de rit hoe slechter de lucht waardoor het zuurstofge halte in het bloed, voor een baby gevaarlijk, wordt verlaagd. Dat blijkt uit onderzoek van het verkeersonderzoeksbureau Traf fic Test in Veenendaal. Op ver zoek van het ministerie van ver keer en waterstaat onderzoekt het bureau hoe baby's veiliger in au to's kunnen worden vervoerd. De kans dat een baby bij een botsing overlijdt, kan volgens Traffic Test met negentig procent worden verminderd door het ge bruik van een door een autogor del beveiligd zitje. Het maakt dan niet uit of het zitje zich voor of achterin de auto bevindt. Daarom wil het ministerie van verkeer en waterstaat het tegen aantrekkelij ke prijzen verhuren van babysi- tjes via de kruisverenigingen be vorderen. Op het ogenblik wordt met die verhuur een proef genomen bij kruisverenigingen in Bloemen- daal en Den Helder. De prijzen liggen tussen 40 en 55 gulden voor negen maanden (dan is het kind er uitgegroeid). Dat is een stuk goedkoper dan een nieuw zitje, waarvan de prijzen tussen 150 en 180 gulden liggen. Een goed zitje, zo blijkt uit het onderzoek is verre te verkiezen boven de losse bak van een kin derwagen. Een dergelijk vervoer moet sterk worden afgeraden. Want zelfs bij een vrij ongecom pliceerde botsing kan een baby ernstig gewond raken omdat het kind bij het minste of geringste door de wagen vliegt. Vegetarisch Moslem- en Hindoe-militairen zul len tegen het eind van het jaar tij dens oefeningen en in de kazernes een keus kunnen maken uit vier soorten vegetarische, maaltijden. Nu al zijn twee soorten vegetarische warme maaltijden in de-vorm van gevechtsrantsoenen ontwikkeld waarbij rekening is gehouden met de voor ethnische groepen gelden de spyswetten. Dit heeft staatsse cretaris Van Hou welingen (defen sie) de Tweede Kamer meegedeeld. Ombudsman tikt rijksrecherche op de vingers Kwetsend De Nationale Ombudsman vindt het onbehoorlijk dat een inspecteur van de rijksrecherche bij het ver hoor van twee Rotterdamse politie agenten kwetsende opmerkingen tegen hen heeft gemaakt. Het ge drag Van de ene agent vergeleek de rijksrechercheur met het optreden van de SS in de Tweede Wereldoor log, de ander kon volgens hem beter in Chili gaan werken om daar als sa dist dienst te doen. De rechercheur zelf ontkende dergelijke opmerkin gen te hebben gemaakt. De Natio nale Ombudsman kreeg het verhaal echter van meer kanten bevestigd. Geluidshinder Demissionair minister Nijpels (milieubeheer) wil de geluidshinder door verkeer, industrie, bouwma- chines enzovoorts sterk terugdrin gen. In het jaar 2010 mogen "ge luidgevoelige bevolkingsgroepen", zoals ouderen en kinderen, geen ernstige hinder meer ondervinden van geluid. In 2000 moet het aantal 'geluidgehinderden' zijn terugge bracht tot het niveau van 1985. Dat staat in het 'Actieprogramma toe stellen geluid 1990-2000'. Planetron In het Drentse Dwingelo is het Pla netron geopend. Het Planetron is een nieuwe toeristische attractie en kan gezien worden als een combina tie van een ruimtetheater, observa torium, planetarium, radiotele scoop en expositie. De officiële ope ningshandeling werd gisteren ver richt door NASA-astronaut Jerry L. Ross. Er staat onder meer een groot koepelvormig projectiescherm van ruim 350 vierkante. De DN A-test in nog een betrekke lijk nieuwe methode die klaarheid kan brengen in (zeden)misdrijven. De test is in Nederland nog geen tien maal toegepast. Vrijdag werd een 33-jarige man op grond van de test aangehouden, omdat zijn DNA- structuur overeenkomt met die van het sperma dat bij een verkrachte* vrouw in Bussum werd aangetrof fen. Aangezien de DN A-structuur van elk mens uniek is, is het bewijs geleverd. Toch zijn er nog vragen over de test, die voor de leek moei lijk te controleren is. door Theo Dersjant Het principe van de DNA-test is niet omstreden meer. Integendeel, hij levert het "ultieme bewijs. Het enige waar nog over wordt getwist, is de techniek die wordt gehanteerd bij de uitvoering van een DNA-on- derzoek. Advocaat J. de Wit van de verdachte overweegt daarom - en omdat zijn cliënt ondanks alles blijft ontkennen - een contra-exper tise van de DNA-test uit te laten voeren. Dat zou voor de eerste keer in Nederlaild gebeuren. De man zijn drie verkrachtingen ten laste gelegd. Op 5 november 1988 zou hij een meisje 's nachts in Bussum van haar fiets te hebben ge trokken. Hij zette het meisje een mes op de keel en dreigde: "Niet schreeuwen, anders snijd ik je keel door". Vervolgens verkrachtte hij het meisje. Ruim twee maanden later, op 16 januari, drong de man volgens de politie 's nachts om drie uur een Bussumse woning binnen. In de slaapkamer lag een 13-jarig meisje te slapen en in de kamer ernaast haar moeder. Ook hier zette de da der het meisje een mes op de keel en randde hij haar vervolgens aan. Weer vier dagen later zou man heb ben toegeslagen in een woning in Hilversum. Ook hier drong de man 's nachts om drie uur de woning binnen om daarna onder bedreiging van een mes een 13-jarig meisje te verkrachten. De volgende nacht zagen oplet tende Hilversumse politieagenten - weer om drie uur - de voordeur van een woning open staan. Toen de agenten een kijkje gingen nemen, troffen ze de 33-jarige man aan. "Ge zien het tijdstip waarop we de man aantroffen lag een verbinding met de andere zaken voor de hand", zegt een van de bij het onderzoek be trokken rechercheurs. De man ontkende iets met de ver krachtingen te maken te hebben. Aanvankelijk kreeg hij een kleine straf wegens insluiping, maar het onderzoek ging door. Na die straf uitgezeten te hebben, werd hij on middellijk opnieuw opgepakt, nu omdat hij van de verkrachtingen werd verdacht. Tijdens de dertig da gen dat de man in voorlopige hech tenis zat, stemde hij erin toe een DNA-test te ondergaan. Bij de twee Bussumse slachtoffers waren na melijk spermaresten aangetroffen en bewaard. Deze resten zouden in het Engel se laboratorium van Cellmark Dia gnostics op hun genetische eigen schappen worden onderzocht. De spermaresten van een van de ver krachtingen bleken onbruikbaar, zodat er een test van één verkrach tingszaak resteerde. In afwachting van het onderzoek besloot de rechtbank echter de man in vrijheid t^ stellen wegens gebrek aan bewijs. Op 16 juni kwam de man vrij. "Hij werd in vrijheid ge steld, omdat het wel een flinke tijd zou gaan duren voordat het resul taat van de test binnen zou zijn", zegt advocaat De Wit. "De man ont kende zeer overtuigend. Ook ik was er zeker van dat hij de verkrachtin gen niet op zijn geweten had. Ik denk dat de rechters ook die indruk hadden en dat ze hem daarom voor lopig in vrijheid stelden". Een kleine week later kwam ech ter het resultaat van de DNA-test al binnen bij het Gerechtelijk Labora torium in Rijswijk. Daaruit bleek dat het sperma van de verkrachter dezelfde genetische eigenschappen vertoonde als die van de verdachte. De Bussumse politie aarzelde geen moment en hield de man aan in Vlaardingen, waar hij bij familie verbleef. Ook na zijn arrestatie blijft de man categorisch de verkrachtin gen ontkennen. "Ik ben er nu wel van overtuigd dat hij het gedaan moet hebben", zegt advocaat De Wit. "Maar het blijft een vreemde zaak. Waarom zou hij anders hebben meegewerkt aan de DNA-test? Die test is in Ne derland niet verplicht. Je moet je medewerking er vrijwillig aan ver lenen. Ik zou me kunnen voorstel len dat de man psychisch niet hele maal in orde is. Dat hij bijvoorbeeld twee ego's heeft en dat zijn ene ego de daad van zijn andere ego ont kent". De Wit denkt erover een contra expertise van de DNA-test aan te vragen. Zo'n tegenonderzoek is in Nederland nog niet eerder door de advocaat van een door een DNA- test verdachte aangevraagd. "Dat komt misschien, doordat de aller eerste DNA-test is gebruikt om de onschuld van iemand die al veroor deeld was, vast te stellen. Dit is ei genlijk een omgekeerde situatie", zegt De Wit. "DNA-onderzoek is ei genlijk alleen voor wetenschappers te begrijpen. Noch ik, noch de rech ter kunnen goed beoordelen of zo'n test wel zorgvuldig is uitgevoerd. Daarom overweeg ik een contra-ex pertise". De Wit wordt versterkt in zijn oor deel door een uitspraak van drs. H. Logtenberg van het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk. Hij denkt dat - in navolging van de Ver enigde Staten - Nederlandse advo caten in het geweer zullen komen tegen het gebruik van de DNA-test als bewijsmateriaal. Met name in de Verenigde Staten zou de betrouw baarheid van dé DNA-test aan kri tiek onderhevig zijn. Niet zozeer .vanwege het principe van de test zelf, maar door menselijke fouten die bij de uitvoering gemaakt kun nen worden. De officiële cijfers geven voorlo pig echter aan dat 'DNA-vingeraf- drukken' trefzeker zijn. "De kans datje het via een DNA-test mis hebt is één op de 75 miljoen. En zelfs in dat geval moet de dader de vader van de verdachte zijn. In het Bus sumse geval kan dat al helemaal niet, want de vader is al geruime tijd geleden overleden", aldus de Bus sumse politie. Hoewel de DNA-test bij advocaat De Wit de twijfels over de schuld van zijn cliënt wel heeft weggeno men, blijft hij met vraagtekens zit ten in het geval van de verkrachtin gen. "De slachtoffers hebben geen eenduidige omschrijving van de da der kunnen geven. De ene keer zou de dader krullen hebben gehad, de andere keer stijl haar. De politie is bij deze man uitgekomen, omdat de slachtoffers hadden gezien dat de dader een horloge met fluoriseren- de cijfers droeg. Hoeveel Nederlan ders hebben ook niet zo'n klokje Bij de Bussumse politie is geen spoor van twijfel te vinden. De man heeft al eerder in Nederland en de Bondsrepubliek vastgezeten voor zedenmisdrijven. "We wisten voor de DNA-test al zeker dat we de dader op het oog hadden. De test heeft ons oordeel al leen nog maar bevestigd. Wat be treft de omschrijving die de slacht offers van de dader hebben gegeven moet je vaststellen dat de daad in het donker werd gepleegd. Dan is het logisch dat je iemand niet goed ziet. pier, textiel en blik is dig, zei Klingenberg. Natuur en Milieu vindt het wel een goede zaak een gezamenlijke aanpak van te grond te tillen waar het gaat om afvalverwijdering. "Het rapport stelt terecht dat de struc tuur daarvan versnipperd, verbrok keld en kleinschalig is", aldus de woordvoerder. 'Amsterdam maakt fouten bij heffen van og-belasting' AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam heeft bij het heffen van onroerend- goedbelasting zeer waarschijnlijk fouten gemaakt. Dit vermoeden uit te staatssecretaris Koning van fi nanciën gisteravond tijdens een bij eenkomst van de hoofdstedelijke WD. De gemeente is sinds kort overge schakeld op een nieuw systeem om het belastingbedrag te kunnen vast stellen. Was voorheen de opper vlakte van een object maatstaf, te genwoordig is dat de waarde van een gebouw. Dat kost in Amsterdam 50.000 ei genaren van woningen gemiddeld 700 gulden meer aan onroerend- goedbelasting. Volgens staatssecre taris Koning kunnen die verschillen onmogelijk zo groot zijn. De hoog uitgevallen aanslagen kunnen in zijn visie maar twee din gen betekenen: öf het oude systeem deugde niet omdat Amsterdam niet, zoals de wet dat voorschrijft, tevens rekening heeft gehouden met de waarde van een pand öf de waarde van de gebouwen is ver keerd getaxeerd. Volgens Koning wordt er momenteel door een onaf hankelijk bureau onderzocht of dat laatste het geval is. De staatssecretaris verwacht dat Amsterdam per 1 januari 1990 hoe dan ook een wijziging in het belas tingsysteem voor onroerend goed zal moeten aanbrengen, omdat in de stad meer mensen daarvan zijn vrij gesteld dan in de rest van het land. Landelijk hoeven mensen die in huizen wonen met een waarde van minder dan 21.000 gulden geen on- roerend-goedbelasting te betalen. Amsterdam heeft die grens opge trokken tot 48.000 gulden, hetgeen zes miljoen gulden minder oplevert. Volgens Koning is die handelwij ze in strijd met het gelijkheidsbe ginsel zoals dat staat omschreven in het zogenaamde BUPO-verdrag, burgerlijke en politieke rech- ADVERTENTIE In overleg met de consumentenorganisaties zijn de voorwaarden voor het gebruik van geld- en betaal- automaten gewijzigd. Die wijzigingen gelden voor alle banken. Dus ook voor de Postbank. De wijzigingen hebben met name be trekking op het eigen risico in geval van verlies of diefstal van de giromaatpas. In geval van verlies of diefstal dient u direct te bellen naar het volgende nummer: 06-022 5522. Dit is een gratis nummer dat u zeven dagen per week dag en nacht kunt bereiken. Op het moment dat u belt wordt uw giromaatpas onmiddellijk geblokkeerd. U bent dan niet meer aansprakelijk voor eventuele schade bij elektro nisch geldverkeer. Tot aan het moment van melding is het maximale risico f 350,-. Onder voorwaarde dat u de nodige zorg in acht heeft genomen. Veistrek in ieder geval nooit uw geheime PIN- code aan iemand anders. Mochten er geschillen zijn tussen u en de Postbank, dan kunt u zich wenden tot de Geschillencommissie van de Postbank. Tenslotte, de nieuwe voorwaarden zijn per 1 juli verkrijgbaar op het postkantoor en via het gratis informatienummer 06-0400. AMSTERDAM (ANP) - Een 40-jari- ge eigenaar van een discotheek is zondag gewond geraakt bij een overval in zijn woning in Amster dam. Drie met messen en vuurwa pens gewapende mannen gingen er vandoor met enige duizenden gul dens, een paspoort en huissleutels. De politie deelde dit gisteren mee. Pe disco-eigenaar werd bij thuis komst door de rovers opgewacht en met een vuurwapen in de nek gesla gen. Zijn echtgenote en kinderen werden vastgebonden in de slaap kamer. De vrouw werd diverse ma len in het been gestoken. De man kreeg handboeien om en werd door de overvallers, die nylon kousen over het hoofd droegen, ge schopt en geslagen. Zijn belagers eisten de opbrengst van de disco theek en haalden het huis. De disco eigenaar werd na de overval in een ziekenhuis opgenomen. Zaandammer (27) bekent doden vrouw CLINGE (ANP) - De rijkspolitie in Zeeland heeft klaarheid gebracht m de moord op de 30-jarige M. de Keij- zer. De vrouw werd in de nacht van 15 op 16 juni in haar woning in het Zeeuws-Vlaamsche Clinge door messteken om het leven gebracht. Op 16 juni werden drie verdachten aangehouden. Eén van hen, een 27- jarige man uit Zaanstad, heeft be kend de vrouw om het leven te heb ben gebracht. Over het motief van de moord kon het parket in Middelburg nog geen uitsluitsel geven. Ook de ex- vriend van het slachtoffer, een 32-ja- rige man uit Zaanstad, blijft in hechtenis. Vast staat wel dat de vrouw wegens relatieproblemen be gin mei naar Clinge was verhuisd. Het slachtoffer laat drie kinderen, allen meisjes, van zeven, drie en één jaar achter.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3