Chang strandt al op eerste grasspecialist T>U I VENTiT 'Nooit idee gehad dat ik kon winnen' Weinig opzienbarends bij districtskampioenschappen 'Nieuwe' generatie op plaats gezet DINSDAG 4 JULI 1989 PAGINA 17 Van Bijsterveldt 'pechvogel' op Unicum LEIDEN - Voor de derde achtereenvolgende keer stonden ze gis teren tegenover elkaar tijdens de districtskampioenschappen in Leiden Hans van Bijsterveldt (28) en Anne-Jan van der Meer (30). Voor geplaatste spelers in de slotfase van een toernooi niet uitzon derlijk, voor ongeplaatste wat minder gebruikelijk. Zeker niet wanneer ze elkaar, zoals in dit geval, moeten bekampen in de eer ste ronde van het toernooi in het mannen-enkel B2. Per slot van re kening doen daar jarlijks toch zo'n dertig spelers aan mee. Saillant détail: Leiderdorper Van Bijsterveldt, tennissend bij De Munnik, verzorgt al een aantal jaren de computerprogramma's voor de dis trictskampioenschappen. Wat doet de wedstrijdleiding daarmee? Juist, onder meer de loting vaststellen. Een grillige speling van het lot, denk je dan. "Nou, nee. Daar kun je toch niet écht van spre ken", is het verrassende antwoord van Van Bijsterveldt. De pechvogel, die zojuist voor de hij nog nooit van zijn tegenstrever derde maal sportpark vat gegaan tegen Van der Meer (6-4, 6- ting zag hangen. Onderling hadden 2), legt uit. "Er is sprake wogen loting. Geplaatste spelers kunnen elkaar niet tegenkomen i tevoren ook al grapjes gemaakt bij het toernooi van De Munnik. Zo van: tot volgende de eerste ronde. Bovendien wordt week. Ik wil natuurlijk dolgraag er ook rekening gehouden met de keer van hem winnen, maar dat is bereikbaarheid i werken overdag de spelers. Wij niet het belangrijkste. Zo doe ik ten- i kunnen dus al- minste nog wat, blijf ik in beweging. Peter Koech 'onwetend' over zijn wereldrecord steeplechase STOCKHOLM (ANP) - Peter Koech liep gisteravond in het openingsnummer van de zesde in de serie Grand Prix-wedstrij- den in Stockholm een nieuw wereldrecord op de 3000 meter steeple chase en was zich daar van niet bewust. Pas toen de 25.000 toeschouwers in het Olympisch stadion de 31-jarige Kenyaan een staande ovatie ga ven, realiseerde hij zich dat zijn tijd van 8 minuten en 5,35 secon den een nieuw wereldrecord be tekende. De zilveren medaille winnaar van de Olympische Spelen van Seoul had later wel een verkla ring. „Ik dacht dat het wereldre cord van Henry Rono op 8.05,2 stond in plaats van 8.05,4." De prestatie van Rono, die dateerde van 13 mei 1978, was het oudste wereldrecord op een loopnum mer, dat in de boeken stond. Elly van Hulst stelde in Stock holm voor de tweede maal dit jaar het nationale record op de 5000 meter scherper. De 30-jari- ge Rotterdamse haalde op het voor haar betrekkelijk vreemde nummer met 15.26,46 bijna elf seconden af van de prestatie (15.37,43), die zij op 7 mei in het Japanse Shizuoka liep. De Oost- duitse Kathrin Ullrich won in 14.56,22, de beste wereldsei- zoenprestatie. Nelli Cooman eindigde in Stockholm op de 100 meter als vierde in 11,43 seconden. De Ja- maicaanse Merlene Ottey zege vierde in 11,10 seconden. Het zag er in Stockholm naar uit dat de serie van 59 overwin ningen die Carl Lewis sedert 1981 bij het verspringen heeft opgebouwd, zou worden afge broken. Lewis leek zijn meerde re te moeten erkennen in land genoot Myricks, die tot de laatste sprong leidde. In zijn zes de sprong overtrof Lewis met 8,53 meter zijn landgenoot (8,39 m) uiteindelijk toch. Hans van Bijsterveldt: computerprogrammeur annex tennisser. Toch, helemaal lekker zit het Van wel overdag spelen. Met andere Bijsterveldt, die in het dagelijks le- woorden, er is zelfs een hele grote ven klanten probeert te kans dat wij tegen elkaar uit moeten komen". Rouwig is hij daar niet om, al heeft juridisch adviesbureau op het gebied van automatisering, niet. Zij het om een ander reden. "Het lukt me nooit een fatsoenlijk toer nooi te spelen. Als ik net van m'n werk kom, een hapje heb gegeten en dan meteen de tennisbaan op moet, is het moeilijk voor me om me te concentreren. De dingen die ik die dag op m'n werk heb meege maakt spelen dan nog door mijn hoofd". Eerlijk Tijdens de competitie gaat het hem veel beter af. Die wedstrijden wor den dan ook allemaal in het week einde afgewerkt. "Ik denk bijvoor beeld wel eens als ik Thomas Koem ans zie spelen (als eerste geplaatst in het mannen-enkel B2, red.): daar kan ik best van winnen. Maar dan moet ook alles goed bij me lopen, zo eerlijk ben ik dan ook wel weer. Ik vind het belangrijk om te merken dat ik in elk geval mijn eigen niveau weet te handhaven. Ik heb zelfs het gevoel dat ik wat vooruitga. Maar niet op toernooien". Katwijker Fischer zwemt in medailles LEIDEN Christian Fischer zwemt vliegensvlug naar de top. De 13-jarige Katwijkse zwemmer ver overde tijdens de Nedelandse kam pioenschappen in Amersfoort een gouden, drie zilveren en twee bron zen medailles in de jaargang 1976. Fischer dong op alle disciplines mee naar de hoofdprijs. Aan zijn ti tels op de 200 meter rugslag en de 400 meter wisselslag voegde hij het afgelopen weekeinde tweede plaat sen op de 1500 meter vrije slag en 200 meter wisselslag toe. Op de 400 meter vrije slag eindigde de voor HPC uit Heemstede uitkomende jeugdzwemmer als derde. Het plezier en de lichaamsbewe ging staan bij hem voorop. Ook in het gemengd-dubbel B, waarin hij aantreedt met Monique Langelaan. Tegenstanders in de eerste ronde: Maarten Kallenberg en Fleur Meij er. "Nee, daar heb ik nog nooit te gen gespeeld. Maar ik heb dan ook nog nooit in het gemengd-dubbel meegedaan". Hoewel hij er zijn eigen ondergang voor de derde maal mee heeft be werkstelligd, prijst hij nog even zijn computerprogramma. "Het is echt heel goed, bij sommige andere toer nooien werken ze er ook al mee". Toch is het vrij simpel om volgend jaar te voorkomen dat hy opnieuw in de eerste ronde de baan op moet tegen Van der Meer. "Door de lijst in tweeën te delen. Ik in de ene helft en Anne-Jan in de andere. Maar dat kun je natuurlijk niet maken". HERMAN JOUSTRA LEIDEN - De eerste speeldagen de districts-kampioenschappen op Unicum hebben nog geen verras singen opgeleverd. De geplaatste spelers en speelsters in de B- en C- categorieën handhaven zich zonder veel moeite of zijn nog niet in actie geweest. Alleen Mark Prins heeft de twijfelachtige eer als eerste favoriet voor een finaleplaats te zijn uitge schakeld. Hij verloor bij de man- nen-C2 in twee sets van Barthel Swart. In het mannenenkelspel mag Mark Fleischeuer proberen Kees Jan Schuilenberg (nummer één op de plaatsingslijst) een voet dwars te zetten. De Dekker-speler ontdeed zich in de eerste ronde van Frank Liefbroer (TEAN): 6-4, 6-2. Kees Heemskerk ontmoet de winnaar van duel Thomas Koemans - Marcel van Rijn. Koemans (De Munnik) had in de B-2, waar hij de favoriet is, geen pro blemen met Johan Draulans (OLTC). De forehand van zijn oppo nent werd geneutraliseerd, zodat Draulans ongewapend over bleef: 6- 4,7-5. Marcel Lolling, nummer drie, moest een set afstaan aan Jack Ma- nuputty, maar won de twee andere sets overtuigend. Hij treft in de tweede ronde Pieter Guyt (Zee en Duin), die Maarten Kallenberg (Unicum) uitschakelde met 5-7, 6-3, 6-3. i-Bl-toernooi begint pas vanavond. Bij de B-2 won de vijftienjarige Cindy Berkhout (Hil- legom) van Lliesbeth Hooghoudt (OLTC). In de volgende ronde zal ze Marie Louise Goedhart moeten ver slaan, die van in drie sets van Petra Velzel won: 3-6, 6-1, 6-1. Programma belangrijkste B-par tijen: MEB1: dinsdag 18.00: Erik Snel lenberg - Joost van Leeuwen, 19.30: Mark Nagelkerken - Marcel Lolling en Martijn Krans - Alfred Gelevert, 21.00: Marco van Trigt - Onno van Paridon, woensdag 10.30: Kees Jan Schuilenburg - Mark Fleischeuer en 12.00: Rene van der Wilk - Philip Nagtegeller MEB2: woensdag 12.00: Onno Guinau - Mark Mellema VEB2: woensdag 13.30 Natalie van Lint - Mariella van de Bent, 16.30: Cindy Berkhout - Marie Loui se Goedhart Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tutsen 20.30 en 21.30 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden De nieuwelingen-wieler wedstrijd in Noordwijk is van het programma geschrapt. Er hadden zich slechts 12 renners gemeld. De wedstrijd staat nu open voor liefhebbers en vetera nen Morgenavond om 19.15 uur de Ronde van Leiden (start en finish Breestraat). De trim mers kunnen nog inschrijven bij Sportschool Leiden aan de Pieterskergracht Ex-Vener Casper van der Meer won in het Belgische Staden een amateur- wedstrijd over 112 km Carla van der Does uit Noordwijk be haalde een derde plaats in een kwart-triathlon te Scherpenzeel Vijf voetbalscheidsrechters promoveren van de afdeling Leiden naar de KNVB. Voor de zaterdag zijn dat R. de Graaf, W. van Goozen en R. van Sloot- beek. Op zondag zijn E. Brou wer en J. Otto de gelukkige. H. Mank, W. Rijsbergen, P. Vink, F. Siebert en F. Swart gaan het in de hoogste klasse van de afde ling Leiden proberen Van de 165 arbiters uit de afdelingen Gouda en Leiden haalden slechts 9 man de finish niet bij de jaarlijkse conditietest De Leidse KNAU-official Alt was voor de 15e achtereenvolgende keer starter In Alphen is voet balscheidsrechter Rob Over- kleeft uitgeroepen tot sportman van het jaar Hans Scheeren stopt zijn p.r. activiteiten bij de voetbalvereniging De Sleutels. Hij gaat nu het vrouwenvoetbal bij de Vlietclub behartigen De Afdeling Leiden gaat proberen een voetbalcompetitie voor ge handicapten te starten. FC Lisse en Alphense Boys waren al ac tief. RCL, UDO, UVS, Leiden en Teylingen komen daar waar schijnlijk bij Het plan om een tweede klasse te formeren met zaterdag- en zondagvoetbal clubs in de Afdeling Leiden is van de baan. Een groot aantal clubs zag het plan van afdeling- manager Cor van Steyn niet zit ten Voetbalclub LFC is weer 4 leden van verdienste rijker. Na Flip Massaar en Henk Nieuwen- burg kreeg ook Herman Lepe laar, Henk Heijmans, Isaak van der Linden en Ger van Hal die ti tel De Ter Aarse turntalentjes Vanessa en Simone Heitinga (10 en 11 jaar oud) gaan naar Roe menië voor een unieke trai ningsstage Egbert Post won een skeelerwedstrijd van het landelijke Wehkampklasse- ment in Leidschendam. Henri Ruitenberg (2) en Jan Eise Kromkamp (3) volgden hem op korte afstand. In het algemeen klassement staat Edward Hagen op de derde plaats De teleur gestelde wielrenner Martin Schalkers (niet naar de Tour) heeft zijn contract bij TVM met één jaar verlengd De benefiet- wedstrijd voor nabestaanden van de vliegramp in Suriname wordt op 20 september gespeeld in het Feyenoord Stadion. Een sterke nationale voetbalselectie treft in de Kuip een kleurrijk elf tal Tijdens een sfeervolle re ceptie van zaalvoetbalvereni ging Bax (ter ere van het beha len van de landstitel en het win nen van de beker) is sponsor Wim Bax onderscheiden met de bronzen insigne van verdienste van de KNVB Bax kan vol gend seizoen toch een beroep doen op Hennie Koet. Het profa- vontuur naar FC Den Haag of SW gaat niet door Klaas Vink, van Excelsior naar Wage- ningen, kon direct in het vlieg tuig stappen voor een trip naar Indonesië Zaalvoetballer Ger- rie Nachtegeller heeft niet over geschreven naar Van der Plas en moet dus bij de fusieclub Drechtstede blijven Brian Monks (ex-RCL) wordt hoofd jeugdtrainer van Ter Leede «Na 25 jaar stopt Teun Rietveld bij RCL als secretaris Het Leids Turken-elftal met Sezgin Capri is kampioen van Nederland ge worden Wim Rijsbergen liep tydens het voetbaltoernooi in Aruba enkele rake klappen op Korfbalclub Fides Pacta heeft zijn oefenprogramma rond. In de periode van 26 augustus en 3 september speelt de Leidse club tegen Zuiderkwartier en VES Henny Gottmer (oud Fideslid) is op 57 jarige leeftijd overleden Morgen om 14.00 uur is er op Renbaan Duindigt weer een aar dig programma Tot grote ver bazing van zaalvoetbalscheids rechter Hans Sirag is de dame van HOV, die Sirag op een paar klappen tracteerde, vrijgespro ken Donderdag korte baan- draverijen in Warmond Zater dag bestaat de Swift/Casba ploeg voor de Waterschapsron de uit de volgende renners: Er- win van Diest, Tom de Jong, Hans van Egmond, René Guyt, Gert Jan Moraal en Kees Ver- nooy. De start en finish is in Zoetermeer waar de gehele dag voorwedstrijden verreden wor den Biljarter Dick Tijssen is in Rijnegom kampioen van Zoe- terwoude-Rijndijk geworden De ploegentijdrit van Utopia in Zoeterwoude wordt nu op 16 ju li verreden Voor de mini- triathlon in Zoeterwoude (9 juli) kan nog worden ingeschreven by Hennie van der Maat (tel. 01715-2112) Rob Barel wordt de publiekstrekker bij de du- athlon in Katwijk op 12 juli LONDEN (GPD) Hoewel er heel wat tijdbommen tikten onder de gevestigde orde op Wimbledon, ging er gisteren niet één af. De mannen, die al jarenlang het gezicht bepalen van het mondiale toptennis, bezworen het dreigende gevaar vakkundig. De één (Edberg, Becker, Mayotte) weliswaar met meer koele overtuiging dan de ander (McEnroe, Lendl, Wilander) maar wat telde was het resultaat. De 'nieuwe' generatie werd weer even op zijn plaats gezet. Meest opvallend was de vrije val van Michael Chang, wiens Grand- Slamroes wel heel abrupt werd be ëindigd. De zeventienjarige Roland Garros-winnaar ging bij de eerste gelegenheid dat hij door een echte grasspecialist, landgenoot Tim Mayotte, op de proef werd gesteld kansloos onderuit: 6-3, 6-1, 6-3. Mayotte, die aldus John McEnroe behoedde voor een afgezakte broek op het centre-court, voldeed daar mee weer eens aan zijn onberispelij ke reputatie in Londen. De als acht ste geplaatste Amerikaan won 33 van zijn 41 Wimbledon-duels en is daarmee na Connors, McEnroe en Lendl de meest consistente deelne- De 28-jarige Mayotte, in '82 verlie zend halve finalist tegen McEnroe, bereikte gisteren liefst voor de zes de keer de laatste acht op Wimble don. Hij treft nu titelverdediger Stefan Edberg, die geen enkele moeite had met de Israëliër Amos Mansdorf (6-4, 6-3, 6-2). De Zweed had in de kwartfinales bijna gezel schap gekregen van twee landgeno ten, van wie uiteindelijk echter al leen Mats Wilander overbleef. Vertuigend Peter Lundgren begon weliswaar zeer overtuigend tegen wereldkam pioen Ivan Lendl, kwam na een 2-5- achterstand in de tweede spelreeks zelfs andermaal op setpoint by 6-5, maar de blonde Scandinaviër met haarband bleek niet over het killer- instinct te beschikken van zijn ui terlijke evenbeeld Björn Borg. Lendl won (1-6,7-6,6-2,6-4) en krijgt morgen te maken met Dan Goldie. De Amerikaan, eerder te sterk voor Jimmy Connors, ontdeed zich in drie sets van de Joegoslavische krachtpatser Slobodan Zivojinovic en is samen met zijn onbekende landgenoot Paul Chamberlin, die Leif Shiras gisteren geen kans gaf, de enige ongeplaatste kwartfinalist. De 27-jarige Chamberlin, 91e op de wereldranglijst, vindt nu Boris Becker tegenover zich. De West duitser, die een degelijke zege boek te ten koste van Aaron Krickstein (6-4, 6-4, 7-5) is de enige speler zon der setverlies tijdens The Cham pionships. Mats Wilander had tot gisteren verrassend genoeg ook nog geen spelreeks afgestaan, maar liet tegen Christo van Rensburg voor het eerst een steekje vallen: 3-6,7-5, 7-5, 6-3. Bedachtzaam De bedachtzame Zweed kon daar uiteraard niet mee zitten. Het suc ces bij zijn centre-courtdebuut te gen de lastige Zuidafrikaanse aan valler, onlangs verliezend van Lendl in de finale op Queens, mar keerde zijn derde achtereenvolgen de positie bij de beste acht. Nooit kwam Wilander verder - in '87 was Cash te sterk, Vorig jaar Mecir - maar dit jaar voelt de 24-jarige Scan dinaviër zich meer dan ooit op zijn gemak in de Londense buitenwijk* In de schaduw van de favorieten - toen Wimbledon van start ging stond Wilander 25 tegen 1 bij de bookmakers - werkt hy zich rustig omhoog, heilig gelovend in zijn kansen. „Als ik me iets zou aantrek ken van wat anderen over me den ken, zat ik in het eerste vliegtuig te rug naar huis", aldus Wilander, wiens tennismoeheid (voorlopig) weer verdwenen is. „Ja, ik verveel de me. Maar dat heeft iedereen wel eens, al beleven ze nog zo veel ple zier aan hun werk. En in ons vak, als je verliest, ga je alleen maar met meer tegenzin aan de slag". zonder slag of stoot gebeurde dat niet. McEnroe, die weer een telefo nische bedreiging had ontvangen en eerder door een maniak met een spuitbus in het gezicht was getrof fen, liet zich volkomen onnodig uit zijn ritme halen. Hij was daar vooral zelf schuldig aan. Eerst door een 4-0-voorsprong in de eerste set te verspelen, daarna door Fitzgerald (vals) te beschuldi gen van onsportief gedrag en ver volgens niet op de hoogte te zijn van de regels. McEnroe talmde zo lang bij het ontvangen van de service van de Australische dubbelspecia- list („ik dacht dat ik ook dertig se conden mocht nemen, mijn fout") dat hij van umpire Rudi Berger een waarschuwing wegens tijdrekken kreeg. Humeurig John McEnroe helpt zoals gebruikelijk de lijnrechters een beetje, «foto Complot De nummer vyf van de wereldhaat morgen een ongetwijfeld fascine rend gevecht aan met John McEn roe, die gisteren zijn vyftigste Wim- bledon-overwinning boekte. De oudste overgebleven deelnemer (30) rekende af met het 'Australi sche complot' dat schijnbaar tegen hem werd gesmeed door John Fitz gerald in vier sets te verslaan, maar De humeurige Amerikaan pakte daarna wel de eerste set, maar bleek toch zijn concentratie verloren te hebben. Voor het eerst in zijn carriè re op Wimbledon maakte hij geen game in een set. Wellicht mede een gevolg van het irritante getik waar McEnroe herhaaldelijk over klaag de - gezien alle bedreigingen aan zijn adres dacht hij mogelijk aan een bom - en dat afkomstig bleek van de ijskast langs de baan waarin de ballen worden bewaard. Toen dat verholpen was, toonde 'Big Mac' alleen nog figuurlijk gezien en in positief opzicht zijn explosiviteit: 6-3, 0-6, 6-4, 6-4. Graf Steffi Graf laat er op Wimbledon» geen gras over groeien. De net twin tigjarige Westduitse titelverdedig ster blijkt zowel fysiek als mentaal volledig hersteld van de geleden pijn op Roland Garros en is kenne lijk vastbesloten gevoelig wraak te nemen. Monica Seles, de Joegosla vische giechel die de beste tennis ster ter wereld in Parijs nog als een hinderlijke horzel bleef achtervol gen, was gisteren op een centre- court het vierde willoze slachtoffer van Grafs strafexpeditie: 6-0, 6-1. De volgende scalp moet die van Arantxa Sanchez-Vicario worden. De Spaanse ontdeed zich gisteren knap in drie sets van de Amerikaan se Lori McNeil (6-3, 2-6, 6-1) en gaat nu in de kwartfinales op herhaling tegen Graf, die ze zo sensationeel onttroonde op het Franse gravel. Wanneer 'Fraulein Forehand' ech ter met dezelfde overtuiging en klasse optreedt als tegen Seles, lijkt ook Sanchez kansloos naar de slachtbank te worden gevoerd. „Ze zal me willen vermoorden", besefte de vrolijke Zuideuropese zelf ook. De enige die de stoomwals logi scherwijs kan afremmen en mis schien tot stilstand weet te brengen is Martina Navratilova, Grafs ge plande finale-opponente. Mandlikova Op 1 juli 1981 miste de nummer twee van de wereld voor het laatst de finale op Wimbledon. Navratilo va werd toen verslagen door Hana Mandlikova, waarop ze vyf jaar la ter revanche nam in de eindstryd. Gisteren troffen de voormalige landgenotes, inmiddels voorzien van een Amerikaans en Australisch (Mandlikova) paspoort, elkaar voor de derde keer tijdens The Cham pionships. Het werd echter niet het spectaculaire gevecht waarop me nigeen stilletjes had gehoopt. Na vratilova, die al 28 van de 35 voor gaande ontmoetingen had gewon nen, had weinig moeite (6-3,6-2) met de grillige, als veertiende geplaatste Mandlikova, die tegenwoordig wordt getraind door Navratilova's voormalige coach Mike Estep. De overige duels zijn die tussen Chris Evert en de Italiaanse Laura Golarsa, terwijl Caterina Lin- dqvist Ros Fairbank treft. Eerstge noemde Zweedse klopte gisteren de als zesde geplaatste Helena Suk- ova en Fairbank, een in Amerika verblijvende Zuidafrikaanse, was te sterk voor de nummer twaalf van de plaatsingslijst, Mary Joe Fernan dez. Het staat derhalve vast dat min stens één ongeplaatste speelster de halve finales zal bereiken. JEROEN TE NUIJL hoek (Ned) z.t.. 4. Marie (Fra) 0.06,5. Madiot (Fra) z.t., 6. Van Slycke (Bel) 0.33,7. Vichot (Fra) 0.50. 8. Kelly (Ier), 9. De Wilde (Bel). 10. Sergeant (Bel). 11. Da Silva (Por). 12. Anderson (Aus), 13. Dhae- nens (Bel). 14. Theunisse (Ned), 15. Maassen (Ned), 16. Gölz (BrD), 17. Bauer (Can), 181Lavain- Vrouwen Sanchez (Spa/7) - McNeil (VSt/15) 6-3. 2-6. 6-1. Lindqvist (Zwe) - Sukova (Tsj/6) 6-4, 7-6 (7-5), Fairbank (Zaf) - Fernandez (VSt/12) 6-4,2-6,6-0, Navratilova (VSt/2) - Mandlikova (Aus/14) 6-3,6-2, Magers (VSt) - Faull (Aus) 6-7 (5-7), 6-1,6-0, Go larsa (Ita) - Novotna (Tsj/10) 7-6 (7-4), 2-6, 6-4, Evert (VSt/4) - Fendick (VSt) 6-2, 6-2. Dubbelspel, tweede ronde: Pfaff/Bollegraf (BRD- /Ned/12) - Putter/Rinaldi (VSt) 7-6 (8-6), 6-2. DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN MEB1: M. Fleischeuer - F. Liefbroer 6-4, 6-2, P. Hampsten (VSt), 30. Wilson (Aus). 31. LeMond (VSt). 36. Rooks, 50. Delgado (Spa). 51. Fignon (Fra). 55. Zimmermann (Zwi). 58. Roche (Ier), 61. Criquiehon (Bel). 62. Breukink, 65. Van Aerl allen zelfde tijd als Vichot, 93. Indurain (Spa) 1.08, 94. Solleveld, 98. Stevenhaagen, 100. Hanegraaf. 101. Parra (Col). 109. Draaijer, 111. Lammerts, 113. Herrera (Col), 121. Pieters, 122. Manders, 126. Poels, 152. Ducrot, 155. De Rooy, 161Klein- smann. 164. Nijdam allen zelfde tijd als Indurain. 174. Schürer 2.04,175. Van der Poel z.t., 178. Van Vliet 2.20,179. Van Poppel z.t., 180. Jakobs z.t., 182. Hermans 2.22, 183. Van Orsouw z.t187. Nijboer 3.38. 188. Beuker z.t. 189. Lubberding 5.01190. Talen 5.28,191Siemons 5.54,195. en laatste Gianetti (Zwi) 17.32. Algemeen klassement: 1. Da Silva (Por) 11.02.34,2. Ulholt (Den) 0.24,3. Marie (Fra) 1.57, 4. Fignon (Fra) 2.37,5. Pascal S.mon (Fra) 2.48.6. Alcala (Mex) 2.52, 7. Rué (Fra) 3.00, 8. Breukink (Ned) 3.03, 9. Lavainne (Fra) 3.08, 10. Skibby (Den) 3.18,11. Imboden (Zwi) 3.20. 12. Barteau (Fra) z.t, 13. Garde (Fra) 3.26,14. Kelly (Ier) 3.27, 15. LeMond (VSt) 3.28, 16. Vanderaerden (Bel) 3.31, 17. Tolhoek (Ned) z.t., 18. Müller (Zwi) z.t, 19. Maassen (Ned) 3.36, 20. Theunisse (Ned) 3.39,21. Yates (GBr) 3.40.22. Rooks (Ned) 3 41. 23. Hampsten (VSt) 3 44. 24. Kuum (Noo) 3.48. 25. Earley (Ier) 3 51, 26. Nulens (Bel) 3.52, 27. Dhaenens (Bel) z.t, 28. De Rooy (Ned) 3.54. 29. Mottet (Fra) z.t. 30. Colotti (Ita) 3.56, 32. Nijdam 3.59,37. Anderson (Aus) 4.09,41. Draaijer 4.17, 46. Bauer (Can) 4.25, 47. Boyer (Fra) 4.26, 61. Stevenhaagen 4.45, 76. Zimmermann 5.01, 80. Criquiehon (Bel) 5.04, 85. Roche (Ier) 5.16, 86. Van Aert 5.17,88. Van Poppel 5.19,91. Van Vliet 5.24, 94. Manders 5.25, 97. Solleveld 5.31, 107. Schurer 5.43. 115 Ducrot 5.58, 128. Poels 6.17. 139. Herrera (Col) 6.42. 145. Parra (Col) 7.11. 146. Van der Poel z.t.. 153. Indurain (Spa) 7.31, 158. Lammerts 7.47, 159. Lubberding z.t., 165. 182. Beuker 9.39,184. Delgado (Spa) 9.57,185. Siemons 10.00,187. Hermans 10.09,190. Nijboer 11.18. 192. Talen 13.40,195. en laatste Gianetti (Zwi) 23 12. Oagptoegenklaeeement: 1 Gisbers 19 uur. 44 minuten en 31 seconden. 2. Raas op 5 seconden. 3. Priem z.t., 4. Guimard 0.06, 5. Ha zard 0.06,6. Teirlinck 0.33,17. Post 1.08. Algemeen ploeg enktosaement: 1. Guimard 33.15.04,2. Gisbers2.25,3. Raas 2.43,4. Boifava 2.48,5. Post 2.57,6. Teirlinck 3.21,9. Priem 4.34. Puntenklassement: 1Da Silva (Por) 55 punten. 2. Kelly (Ier) 53. 3. Lilholt (Den) 48, 4. De Wilde (Bel) 42.5. Alcala (Mex) 35.10 Tolhoek (Ned) 27. Bergklassement: 1 Claveyrolat (Fra) 13. 2. Le Clerc (Fra) 12, 3. Da Silva (Por) 8. 4. Kelly (Ier) 7. 5. Lilhoh (Den) 7. 7. Theunisse (Ned) 4, 8. Sie mons (Ned) 2. Tussen sprintklassement: 1. Talen (Ned) 18, 2. Lilholt (Den) 18. 3. Zanatta (Ita) 14, 4. Da Silva (Por) 8. 5. Chaubet (Fra) 6. WIMBLEDON Mannen Vierde ronde: Becker (BrD/3) Krickstein (VSt) 6 4, 6-4, 7-5. McEnroe (VSt/5) Fitzgerald (Aus) 6-3,0-6,6-4,6 4. Chamberlin (VSt) Shiras (VSt) 7-5,6-4,7-6 (7- 4), Wilander (Zwe/4) - Van Rensburg (ZAf) 3-6, 7- 5,7-5.6-3, Mayotte (VSt/8) - Chang (VSt/9) 6-3,6- 16-3, Goldie (VSt) Zivojinovtc (Joe) 6-4,6-4,7-6 terteller 6-4,6-0, P. Kieboom - L. Verhees 7-6,6-1 A. J. van der Meer H. van Bijsterveldt 6-4,6-2,0, van Paridon - P. Paauw 6-2,7-5, P. Guyt - M. Kal lenberg 5-7.6-3,6-3. VEB1J Jünger - M. Lange laan (w.o.). VEB2: C. Berkhout - L. Hooghoudt 7- 6,6-4, M. Goedhart - P. Velzel 3-6,6-16-1M. van de Bent W. den Hollander 6-3, 4-6, 6-3, N. van Lint - P.Wille 7-6, 6-2. MEC1: J. Manuputty - A. Turk 7-6,6-1, P. van Paridon - J. van Leeuwen 7-5, 6-4, J. Vink - T. Boelen (w.o.), M. Sprigt - H. Bran denburg (w.o M. van Buuren - D Kleijn 6-1,6-3, K. Stroo - M. Smit 6-4,6-2, M. de üjster - M. van Doom 6-4,1-6,6-4, J.P. Hartwijk - D. Lesquiller 6 16-4. MEC2: M. de Lijster J. van Delft 6-3,6-2, D. van Dijk R. Verschoor 1-6,6-0, 6-0, J. Raap - P. Kleijan 6-3,6-2, R. Poots R. Jansen 6-2,6-4, W. Adrichem - J. de Mooij 6-16-4, A. Paoloni L. van Wijk 6-3,6-0, F. Rotteveel - B. Albers 7-6.6-1, E. Spoelder - W. Haasnoot (w.o.). VEC1: A. Bon net - M. Booms 6-2,6-3, S. Paauw - F. Velzel 64. 7-5, J. Paauw - M. van de Bent 2-6,6-0,6-1, M. En gel - M. Kusano 6-2, 6-1. VEC2: J. Verhoef» - M. Zeilmaker 616-1M. Engel A. Salvatori 63.3-6, 6-4, S. Faas - A. de Jong 7-5, 6-2, Nic. van de Voort Y. Hooqeveen 6-3, 6-2. GP STOCKHOLM Mannen 200 m: 1. Oa Silva (Bra) 20,30, 2. Smith (VSt) 20,37,3. Mitchell (VSt) 20,47,4. Male (GBr) 20,64 400 m: 1. Lewis (VSt) 44,83,2. Simon (VSt) 45.34, 3. Tiacoh (Ivo) 45,37,4. Clark (Aus) 45.69.5. Eve rett (VSt) 45,87 800 m: 1. Ereng (Ken) 1.44.09, 2. McKean (GBr) 1.44,59, 3. Bile (Som) 1.44,68. 4. Parpala (Fin) 1.46,27, 5. Kersh (VSt) 1.46,30.6. Barbosa (Bra) 1.46.32 1500 m: 1. Aouita (Mar) 3.34,60,2. Kip Cheruiyot (Ken) 3.35,01, 3. Di Napoli (Ita) 3.37,58, 4. Atk inson (VSt) 3.37,61, 5. Scammel (Aus) 3.38,13 3000 m: 1Charles Cheruiyot (Ken) 7,42,35.2. Da- nielson (Zwe) 7.42.41,3. Hacker (VSt) 7,43,21. 4. Abshire (VSt) 7.45,67,5. GukJberg (Den) 7.46.50. 6. Boutayeb (Mar) 7.47.53 10.000 m. 1 Barrios (Mex) 27.18.45. 2. Domingos Castro (Por) 27.36.00. 3. Kimeli (Ken) 27.38,29, 4. Dionisio Castro (Por) 27.49.69. 5 Canario (Por) 27.50,00, 6. Prianon (Fra) 27.53,90 110 m horden: 1. Kingdom (VSt) 13,42,2. Pierce (VSt) 13,62, 3. Hawkins (VSt) 13,63, 4 Sj.skin (Sov) 13,66,5. Kazanov (Sov) 13.66. Foster (VSt) gediskwalificeerd na twee valse starts. 400 m horden: 1. Young (VSt) 48.34 (bwp), 2. Pa trick (VSt) 48,98, 3. Graham (Jam) 49,41 3000 m steeple chase 1Koech (Ken) 8.05,35 (WR). 2. Sang (Ken) 8.06.03,3. Fell (Can) 8.15.85, 4. Melzer (DDR) 8.16,35,5. Diemer (Can) 8.16,92, 6. Maminski (Pol) 8.17,93, 11. Koeleman (Ned) 8.28,64 ver. 1Lewis (VSt) 8,53 m, 2. Myricks (VSt) 8,39 m, 3. Conley (VSt) 8,04 m. 4. Powell (VSt) 8.00 m hoog: 1. Sotomayor (Cub) 2,37 m, 2. Avdejenko (Sov) 2,37 m, 3. Sjöberg (Zwe) 2,34 m, 4. Howard Sergei Boebka (Sov) 5,90 n Vrouwen 100 m: 1Ottey (Jam) 11.10,2. Echols (VSt) 11,11, 3. Dunn (GBr) 11,35. 4. Cooman (Ned) 11,43, 5. Jones (VSt) 11,57 800 m: 1 Ouirot (Cub) 1.59.98, 2. Olisarenko (Sov) 2.00.73,3. Murray (GBr) 2.00,80

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17