Ruim kwart weigert parkeren te betalen DE TIJD, VAN TOEN Onderzoek in Noordwijk wijst uit ^'lllilHi'Hiiiiiiini,rzai Kantonrechter stelt bejaarden in gelijk Propaganda van laagste soort INTERIEUR LODEWIJKSKERK INTACT GEBLEVEN GIÜDICI PAGINA 8 REGIO MAANDAG 3 JULI 1989 NOORDWIJK Ruim een kwart van de automobilisten dat in Noordwijk aan Zee zijn au to parkeert, weigert daarvoor te betalen. Alleen door het afsluiten van de parkeerterreinen met slagbomen kan een betere betalingsmoraal worden afgedwongen. In combinatie met een uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen levert deze maatregel de gemeente echter maar een geringe stijging van de inkomsten op. Tegenover een extra opbrengst van 152.000 gulden staat een bedrag van 142.000 gulden aan lasten omdat forse investeringen moeten worden gedaan. Door het eerste uur het par keren op de terreinen gratis te ma ken, kan echter wel een aanzienlijke vermindering van de overlast van in woonwijken geparkeerde auto's worden bereikt. Dat is een van de conclusies van Alphense inbreker wilde 'slapen' in lege school ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 18-jarige Alphenaar was er nog niet helemaal uit wat hij precies aan het doen was in de leegstaande school De Toermalijn aan de Diamant straat in Alphen toen hij zaterdag morgen om twee uur door de politie in het gebouw werd aangetroffen. Hij had een steen door de ruit ge gooid en was naar binnen gegaan. In eerste instantie liet hij de politie weten dat hij in de school wilde sla pen. Vervolgens meldde hij dat hij in de school wat had gehoord en dat hij zelf op onderzoek was uitgegaan. Op het moment dat de politie arri veerde, had de jongen nog niets meegenomen. Hij heeft in elk geval toegezegd om de ruit te betalen. Leidenaar op de vuist NOORDWIJK Een automobilist uit Leiden is vannacht op de Zwar te weg in Noordwijk op de vuist ge gaan met een Amerikaanse bestuur der. Omdat de Amerikaan niet snel genoeg reed naar z'n zin, haalde de Leidenaar hem in, reed hem klem en stroopte z'n mouwen op om blijk te geven van z'n ergernis. De politie, gewaarschuwd door een voorbij ganger, haalde de twee vechtende mannen uit elkaar. Geen van twee- ë"n wilde echter aangifte doen van mishandeling, zodat hqt bleef bij een flinke berisping voor de Leide naar. 1. 2. G. Verkerk en Zn. 3. Combinatie Gr., 4. M. Wortman, 5. F. Sanders. Uitslag Pont St. Maxence: 1. Gebr. Hei- nen, 2. J. Spierenburg. 3. A. Marbus, 4. H. Sassen en Zn.. 5. B. Hoogervorst. 2. H. Sassen en Zn., 3. B. Hooger vorst, 4. N. van Wilgen, 5. P. Bruné en Zn. Uitslag Minderhout: 1. Gebr. Heinen, 2. H. Sassen en Zn.. 3. G. van der Sluis. 4. J. Heinen. 5. C. Visser. L.P.C. Uitslag Minderhout (jonge duiven): 1. J. Boelee. 2. W. Siera, 3. J Boelee. 4. K. Le- febre Zn.. 5. P. de Haas. 6. K. Lefebre Zn., 7. W. Siera. 8, 9. 10. P. de Jong. Uitslag Pont St. Maxence (oude duiven): I. A. Witteveen, 2. idem, 3. P. de Haas, 4. J. Staffeleu, 5. J. Boelee, 6. 7. P. de Haas, 8. F. Gijsman, 9. P. Schlagwein, 10. W.L. Onstenk. De Reisduif Uitslag Haasdonk: 1. W. Kop, 2-5-9 P. Kooijman, 3-7 N. de Groot en Zn., 4. P. Kop, 6. W. Ouwersloot, 8-10. Harteveld- ti Zn., 2-4-5-7-9-10. N. de Groot en Zn., 3. P. Kooijman, 8. W. Tolboom. P.V. Het Oosten Uitslag Pont St. Maxence. 1. A Pracht, 2. Comb. Putten v. Weezen, 3. W. v.d. Hoogt, 4. W. v.d. Hoogt, 5. J. Verbaan, 6. P. v. Duyl, 7, 8. Comb. v. Putten v. Wee zen, 9. A. Pracht, 10. Comb. Putten v. Weezen. Uitslag Minderhout (jonge duiven): 1, 2. Comb. Putten v. Weezen, 3. T. v. As, 4. W. de Jong. 5. Comb. Putten v. Weezen, 6. J. Verbaan, 7. W. de Jong, 8. Comb. Putten v. Weezen, 9. J. Verbaan, 10. W. v.d. Hoogt. De Blauwkras Uitslag Minderhout: 1. R. v.d. Geer, 2, 3, 9. A. Houweling, 4. H. v. Polanen, 5. J. Schouten, 6, 7. C. Nieuwendijk, 8. F. v.d. Wetering, 10. N. Bink. Uitslag Pont St. Maxence: 1. P. Landens- bergen, 2, 5, 6, 7, 8. 9. A. Houweling. 3. C. Nieuwendijk, 4. H. Koome, 10. A. Hou- P.V. De Zwaluw Uitslag Peronne: 4. P. v. Wissen, 2, 7, 10. P. v.d. Geest, 3. J. Hoogervorst, 5, 8. H. v.d. Kooij, 6. P. v. Leeuwen, 9, Comb. Vlekke- de Water. "Leiderdorp" Uitslag St. Maxense: 1. J. van Laar Zn., 2. P. Sloos, 3. P. Sloos, 4. J. van Laar Zn., 5. R. v.d. Nieuwendijk, 6. W. Jacobi, 7,8. R. v.d. Nieuwendijk, 9. A. Petit, 10. J. van Laar Zn. Uitslag Minderhout: 1, 2. W. van Oosten, 3, 4. R. v.d. Nieuwendijk, 5. W. van Oos ten, 6. D. van Seggelen, 7. A. Petit, 8. J. Knijnenburg, 9. D. van Seggelen. de projectmanagementgroep par keren, neergelegd in een dit week einde verschenen rapport. De groep is ingesteld nadat de gemeenteraad had besloten dat de opbrengsten uit parkeren moesten worden ver hoogd en dat de overlast die bewo ners van foutparkeerders ondervin den, moet worden verkleind. In de groep hebben onder ande ren vertegenwoordigers van de ge meente, de Noordwijkse Onderne mers Vereniging, de politie en de bewonersvereniging kern Noord- wijk aan Zee zitting. In eerste in stantie is een inventarisatie ge maakt van het aantal parkeerplaat sen dat de kern van Noordwijk aan Zee telt en de mate waarin deze worden gebruikt. De werkgroep concludeert dat er in de wintermaanden, buiten de weekeinden, voldoende parkeer plaatsen zijn. Verdere regulering van het parkeren in de winter staat de werkgroep niet voor ook al wordt zelfs in die maanden veel in de woonwijken geparkeerd. Strand In de zomermaanden is, zeker als het weer een beetje meewerkt, het aantal parkeerplaatsen bij lange na niet voldoende. Om de enorme stroom auto's op topdagen te kun nen opvangen, moet er volgens de opstellers van het rapport een 'over loop-terrein' worden aangelegd. De voorkeur van de groep gaat uit naar het terrein ten noorden van het kruispunt Northgodreef/Duinweg. Dit stuk grond zou plaats kunnen bieden aan 1.500 auto's. De aanleg ervan zal overigens niet een, twee, drie te realiseren zijn omdat de grond in eigendom is van 11 ver schillende personen en instanties. In de zomermaanden op dagen met 'normaal' weer en in de week einden is er sprake van een structu reel tekort aan parkeerplaatsen. Dat betekent dat er veel auto's in de woonwijken worden neergezet. Dit probleem wordt nog verergerd om dat veel mensen weigeren voor par keren te betalen en dus de 'gratis' woonwijken verkiezen boven de be taalde terreinen. De bestaande parkeerterreinen zouden volgens de werkgroep dan ook beter moeten worden benut. Dit is mogelijk door een betere be wegwijzering, goede pendeldien sten en het invoeren van een gedif ferentieerd tarief. Om te voorko men dat winkelend publiek voor een uurtje de auto in de woonwijk zet, moet volgens de werkgroep op alle terreinen het eerste uur parke ren gratis zijn. Met name het af en aan rijden van auto's wordt door de bewoners als storend ervaren. De opbrengst uit betaald parke ren kan worden verhoogd door ook de terrein aan het Wantveld en de Koningin Astrid Boulevard te voor zien van betaalappafaten. Verho ging van de inkomsten was, naast vermindering van de overlast, een van de doelstellingen van de werk groep. Slagboom De vier bestaande betaald-parkeer terreinen, het Jan Kroonsplein, de Maarten Kruytstraat, het Palace- plein en de, aan elkaar te koppelen Abraham van Royenstraat/Huis ter Duinstraat, moeten worden aange past. Met de huidige apparatuur is het niet mogelijk het eerste uur par keren gratis te maken om de terrei nen zodoende voor kort-parkeer- ders aantrekkelijk te maken. Er moeten slagbomen worden aange bracht met centrale betaalautoma ten. De werkgroep stelt voor op deze terreinen van 09.00 tot 21.00 uur het eerste uur gratis te maken. Na 21.00 uur geldt ook voor het eerste uur een tarief van een gulden. Tussen 09.00 en 21.00 uur kost het tweede uur een gulden en het derde en de daarop volgende uren 1,50 gulden. Tussen 02.00 en 09.00 uur is het par keren gratis. Omdat niet helemaal te voorzien is of de apparatuur die zou moeten worden aangeschaft aan de ver wachtingen voldoet en of de auto mobilisten zich gedragen zoals voorspeld, wil de werkgroep eerst een proef doen met het nieuwe sys teem. Daartoe zou op het Jan Kroonplein gedurende een jaar de nieuwe methode moeten worden toegepast. Voor de 'nieuwe' parkeerterrei nen aan het Wantveld en de Konin gin Astrid Boulevard zou volgens de werkgroep een tarief van 2,50 gulden per dag (08.00 tot 17.00 uur) moeten worden gehanteerd. In de wintermaanden hoeft dit tarief al leen in het weekeinde te worden be rekend. De nieuwe apparatuur op de ter reinen, inclusief slagbomen en een beveiligingssysteem, kost de ge meente bijna 730.000 gulden, het geen een jaarlijkse last van 142.000 gulden betekent. Het rapport van de werkgroep is niet meer en niet minder dan een aanbeveling. De gemeenteraad be slist wat ervan wordt overgenomen. Het rapport komt voor het eerst ter sprake in de vergadering van de commissie verkeer op maandag 10 juli. Minister L. Brinkman: "In Katwijk werd artistieke geschiedenis g< KATWIJK Het Katwijks Muse um staat deze zomermaanden in het teken van de expositie met werk van de schilder G.A.L. Morgenstjer- ne Munthe (1875-1927). De tentoon stelling werd afgelopen zaterdag onder grote publieke belangstelling officieel geopend door minister L. Brinkman. De expositie is tot en met 30 september te bezichtigen. Het museum is van dinsdag tot en met zaterdag open tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 17.00 De tentoonstelling in het Kat wijks Museum is de derde grote ex positie over een schilder die rond de eeuwwisseling in Katwijk heeft ge werkt. Munthe, een kunstenaar van Duitse komaf, heeft van 1897 tot aan zijn dood in Katwijk aan Zee ge schilderd. Hij maakte talloze olie verfschilderijen, aquarellen en schetsen van Katwijkse strandtafe relen. Op de tentoonstelling is een grote selectie van werk uit deze pe riode te bezichtigen. Veel materiaal is afkomstig uit particuliere verza melingen. Minister Brinkman prees Munthe in zijn openingspeech als een kun stenaar die een enorme hoeveelheid werk heeft afgeleverd. "Munthe was een man die ten dele ook voor het publiek schilderde en derhalve, volgens sommige critici uit die da gen, zichzelf soms herhaalde. We kunnen nu alleen maar zeggen dat het goed is dat er veel van zijn wer ken voor het nageslacht bewaard zijn. Ze geven een goed beeld van het leven rond 1900", aldus Brink- De bewindsman erkende het gro te culturele belang van Katwijk voor de schilderkunst: "De kust plaats is inderdaad een artistieke bron van inspiratie geweest voor talloze kunstenaars". Hij haalde in dit verband zelfs even de rivaliteit aan die er altijd tussen Katwijk en Noordwijk is geweest. "Uit eigen er varing weet ik dat er in beide ge meenten vroeger nogal schamper over elkaar werd gesproken. Maar Katwijk heeft in artistiek opzicht al tijd iets vóór gehad op Noordwijk. In Katwijk werd artistieke geschie denis geschreven met dikke pense len", aldus Brinkman. De minister zwaaide het museum en de medewerkers veel lof toe voor wat zij gedurende de eerste vijf jaar na de opening van het gebouw heb ben bereikt. In dat kader haakte hij ook in op de financiële perikelen en hierbij richtte hij zich tot burge meester G.W. van Montfrans-Hart- man. "Ik heb begrepen dat het mu seum meer subsidie kan gebruiken, maar dat zal van u afhangen", aldus Brinkman. Na de opening van de tentoon stelling sprak Munthes dochter, de 87-jarige Sigrid Munthe, een dank woord. ALPHEN AAN DEN RIJN - De kantonrechter heeft de bejaarden van het wooncentrum Anton Con- standse I aan de Marketentster in Alphen in het gelijk gesteld in het geschil met de Humanistische Bouwstichting Bejaardenhuis- vesting (HBB). Dat betekent dat zij gemiddeld ongeveer veertien honderd gulden per persoon terug krijgen aan servicekosten die zij Doorgereden na aanrijding ALPHEN AAN DEN RIJN - Zeven automobilisten zijn het afgelopen weekeinde in Alphen doorgereden na een aanrijding. In één geval werd een 17-jarige fietser aangereden. De fietser kwam ten val, maar liep geen letsel op. Twee keer werd een lan taarnpaal uit de grond gereden en werd materiële schade aangericht. Een van de bewoners, L. Harms, heeft jarenlang strijd gevoerd te gen de stichting, waarbij hij onder meer is geholpen door de Socialis- tiese Partij die de uitspraak van de kantonrechter bekend heeft gemaakt. Daarmee is overigens nog geen eind gekomen aan de ac tie. Harms wil proberen om ook te veel betaald geld over de periode 1985 tot en met maart 1989 terug te krijgen. Daarbij gaat het om te hoge huren die in rekening zouden zijn gebracht. Harms baseert zich in dit geval op het feit dat het mi nisterie van volkshuisvesting in maart heeft vastgesteld dat de ka le huur per 1 april met 17,50 gul den moest worden verminderd. In totaal zou het gaart om een bedrag van enkele tonnen. Twee jaar eel na buurtterreur DEN HAAG/ALKEMADE - Een 34-jarige inwoner van Oude Wete ring is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar, met aftrek van voor arrest, waarvan zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De man werd eind maart samen met een Leidenaar aange houden omdat hij ernstige overlast veroorzaakte in de buurt van zijn huis aan de Van Wichenlaan. De Leidenaar, die ervan is be schuldigd met een luchtdrukpistool op agenten te hebben gevuurd, werd eveneens tot twee jaar met af trek van voorarrest veroordeeld. Omdat hij het misdrijf pleegde tij dens een proeftijd, wordt ook een voorwaardelijke straf van vijf maanden ten uitvoer gelegd. Het huis van de Weteringer is ont ruimd. De spullen die in beslag zijn genomen, krijgt hij niet terug. ALPHEN AAN DEN RIJN - De wijze waarop de Socialistiese Partij in Alphen te werk gaat in de 'gifzaak Coupépolder' riekt volgens wethou der W. de Jong (PvdA/milieu) naar 'propaganda van de laagste soort'. De Jong zegt dat naar aanleiding 'van een open brief die de SP heeft gestuurd aan het Alphense en het provinciale bestuur. In die brief wordt melding ge maakt van de risico's die zwemmers en surfers lopen als zij in aanraking komen met mogelijke verontreini gingen als. gevolg van de illegale stort van chemisch afval op de vroe gere vuilstortplaats in de Coupépol der waar nu het recreatiegebied Ze- gersloot ligt. De SP stelt onder meer dat de verontreiniging met schade lijke stoffen (onder meer fenolen) op de plaats waar de Kromme Aar uitkomt in de Zegerplas, ernstiger is dan wordt gedacht. Volgens De Jong getuigt de brief 'wederom van een poging om de be volking nodeloos angst aan te ja gen'. Hij noemt de tekst een oud verhaal, dat niets zegt over de ver vuiling uit de belt: "Het is een mix van onjuiste feiten, onduidelijkhe den en veronderstellingen, die niet worden onderbouwd. De SP doet tevens voorkomen alsof ook na mens de bewoners wordt gespro ken. Ik heb echter contact gehad met de vertegenwoordigers van het bewonerscomité in de projectgroep en met de streekcommissie, maar zij ontkennen dat overleg met hen is gepleegd". Slachtoffer inbraak blijkt heler ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij het onderzoek naar een inbraak in een woning aan het Topaasplantsoen is de Alphense politie bij toeval een andere inbraak op het spoor gekomen. Een Alphenaar die aangifte deed van een gestolen cassettedeck ter waarde van 1.700 gulden, een opoefiets en een portefeuille met cheques en een kentekenbewijs, bleek zelf de heler te zijn van een autoradio-cassetterecorder. De recor der werd in de woning van de man aangetroffen. Geslaagd Aan de Chr. Mavo in Rijnsburg zijn ge slaagd: C. van Egmond, W. Kralt, C. Ra- vensbergen, M. Stock, D. Brouwer. Geslaagd aan het Stedelijk Gymna sium: S. Aschenbrand, J.J. de Graaff, A.R.J.F.J.L. Sevenstern, N.E. de Waal. LEIDSE KRONIEK OVER 'MENSEN EN 'GEDANE ZAKEN Aan het einde van de vijftiende eeuw kreeg de broederschap van Sint Jacob toestemming om op de plaats van de huidige Lode- wijkskerk (Steenschuur 19) een kapel gewijd aan hun bescherm heilige te bouwen. Maar vooral financieel ging het de broederschap al snel niet meer zo goed. Ze kon de Jacobskapel niet meer onderhouden en be sloot het gebouw met de bijbeho rende schulden over te doen aan de 'Huiszittenmeesters van de Sint Pietersparochie'. Deze Huis zittenmeesters, die zich bezig hielden met de armenzorg, had den plannen om er hun kantoor te vestigen maar dat is er nooit van gekomen. Uiteindelijk werd de kapel in 1567 aan de stad ver kocht, die er in 1596 een saaihal vestigde. Hier werden de lakens van een stadsstempel voorzien. Gotisch uiterlijk De bakstenen gevel met toren is verlevendigd met natuurstenen lagen en hoekblokken. In de sluit steen van het venster boven de in gang is het jaartal 1538 aange bracht, kennelijk het bouwjaar. In 1593/94 werd de torenspits geplaatst. Aan het begin van de eeuw was in het raamland, in de buurt van de huidige Raamsteeg, al een toren gebouwd met een werkklok zodat alle werknemers konden horen wanneer ze aan het werk moesten. In 1588 kreeg stadstimmerman Pieter Antho- niszoon opdracht een nieuwe spits voor deze toren te ontwer pen, maar nog voor die werd ge plaatst werd de toren al gesloopt omdat de raamlanden vanaf de ja ren negentig uitgegeven waren als bouwterrein. Men besloot uit eindelijk de bijzonder mooie bo venbouw dan maar op de toren van de saaihal te plaatsen. De kerk bleef als saaihal in gebruik tot ze bij de kruitramp van 1807 zeer zwaar werd beschadigd. Neoclassicistisch inte- rieur In 1795 hadden alle niet-hervorm- de geloofsgroeperingen onder het Franse bewind vrijheid van gods- dienstbeoefening herkregen, waardoor een grote behoefte aan katholieke kerken was ontstaan. dracht de saaihal i tholieke) luister te herstellen. Carlo Giovanni Francesco Gi- udici was op vijf januari 1746 in Dulzago in Lombardije (Italië) ge boren en hij was in 1770 via Frankrijk, waar hij in de Lode- wijkstijlen onderricht was, naar ons land gekomen. Hij vestigde zich in Rotterdam en men noem de hem Jan Giudici. Hij was be paald niet de enige Italiaanse kunstenaar die in Rotterdam was neergestreken. Voor hem had zich al menige Italiaanse beeld houwer en stucwerker in die stad gevestigd. Giudici had al vanaf het begin van zijn carrière enorm veel succes. Hij heeft veel huizen in Schiedam en Rotterdam op zijn naam staan en door zijn ka tholieke achtergrond verwierf hij vooral veel opdrachten in die kringen. Zijn huizen in Rotter dam en de Rosaliakerk (1777- 1779) in die stad zijn in 1940 he laas verloren gegaan, maar in Na de kruitramp moest de saai hal, op de toren na, nieuw worden opgetrokken. De stad voelde aan vankelijk veel voor het plan de to ren dan maar te slopen en op deze plaats een ander gebouw neer te zetten. Gelukkig stelde koning Lodewijk Napoleon voor, de voormalige Jacobskapel aan de Rooms Katholieke gemeente te Leiden af te staan. Hij stelde de befaamde architect Jan Giudici als hoofdopzichter bij de weder opbouw van het verwoeste ge bied aan en gaf hem tevens de op Schiedam kan men nog enkele door hem ontworpen woonhui zen bewonderen. Naast woonhui zen en kerkinterieurs ontwierp hij enkele buitenplaatsen. De Nederlandse bouwkunst werd in die tijd geïnspireerd door de Franse rococo en ook Giudici werkte aanvankelijk in deze stijl. Aan het einde van de achttiende eeuw echter nam de belangstel ling voor de klassieke oudheid en met name voor de Griekse bouw kunst toe. In Frankrijk leidde dat tot het neoclassicisme, een stijl die in de Nederlanden al snel na volging vond en ook Jan Giudici maakte zich deze bouwtrant van af het einde van die eeuw snel ei gen. Beeldhouwopdrachten speelde hij over het algemeen door aan zijn Antwerpse vriend Francois van Ursel. Giudici schiep een imposant neoclassicistisch interieur voor de tot Lodewijkskerk (naar Lode wijk Napoleon) omgedoopte Ja cobskapel. Het interieur voerde hij uit in het in die tijd zeer gang bare stucwerk. Klassieke elemen ten als de ionische halfzuilen te gen de wand, het hoofdgestel en het gestucte tongewelf laten zien dat ook hij teruggreep op de nog maar net herontdekte architec tuur van de Griekse oudheid. De koepelvormige altaaroverhuiving wordt gedragen door korinthi- sche zuilen. Ook het meubilair zoals de preekstoel dateert nog uit de tijd van Giudici. In 1956/57 werd de kerk geres taureerd en van een zijbeuk met dagkapel voorzien. Het interieur van Giudici is daarbij intact ge bleven en het is een van de weini ge complete neoclassicistische kerkinterieurs in Nederland die we nog kunnen bewonderen. BIANCA VAN DEN BERG MAANDAG 3 JULI Katwijk strandloop AV Rijnsoever over 2, 4 en 8 km, bij strandpaviljoen 't Centrum, aanvang 19.30 uur. Leiden concert van The Copenhagen Motet Choir, aanvang 20.00 uur, Hooglandse kerk. Leiderdorp zomerdrive Crash, Bernhard- straat 3. inschrijven tussen 10.00 en 19.30 uur. Noordwijk rondleiding door het botenhuis van de Koninklijke Noord-Zuid- Hollandsche Reddingsmaat schappij. Bosweg, van 19.00 tot 21.00 uur. zwemvierdaagse, van 18.00 tot 20.30 uur in hel Bollenbad, Nieu we Zeeweg. Oegstgeest zomerbridge voor niet rokers, in 'het Witte Huis', aanvang 19.45 DINSDAG 4 JULI Katwijk raadsvergadering ABZ, aanvang 16.30 uur in raadhuis. sporten voor mensen CARA olv een fysiotherapeut. Leiden film: 'China op het eerste ge- zicht', aanvang 15.00 uur in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat. oecumenisch avondgebed, van 19.00 tot 19.30 uur in de Oud- Katholieke kerk, Zoeterwoudse singel. Leiderdorp concert door het Zweedse koor 'Pro Musica' met negro-spirituals en Zweedse composities, aan vang 20.00 uur, Hervormd/Gere formeerde kerk, Hoofdstraat. Noordwijk zwemvierdaagse, van 18.00 tot 20.30 uur in het Bollenbad, Nieu we Zeeweg. avondwedstrijd HSV De Sport visser in de Leidsevaart (bij P. Bakker, De Zilk), verzamelen van af 18.00 uur. historische rondwandeling door Noordwijk, start om 19.30 uur bij het raadhuis, Voorstraat (aanmelden bij VVV of Museum Oud-Noordwijk). Valkenburg vergadering gemeenteraad, 20.00 uur in het gemeentehuis. Warmond zomeravondconcert door Sint Matthias, in de Warmundastraat. WOENSDAG 5 JULI toot 50 r Kwartelstraat 66a, van 10.00 tot 12.00 uur. Katwijk duinwandeling start om 10.00 uur olv een boswachter, start om 19.30 uur olv IVN-gids. t.o. Soefi- tempel, Sportlaan. woensdagavondzang mmv 'De Zonnestralen', aanvang 20.00 uur in de Oude kerk, Boulevard. Leiden première musical 'Guys and informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur, Vereniging Centraal Wonen, Gerestraat 20, tel: 121554. straatfestival 'Boulevard of Brooks Dreams', van 20.00 tot 22.00 uur op het Pieterskerkplein. Noordwijk zwemvierdaagse, van 18.00 tot 20.30 uur in het Bollenbad.'Nieu we Zeeweg. woensdagavondzang mmv 'Hosanna in Excelsis', 20.30 uur in de Oude Kerk, Hoofdstraat. optreden 'De Zeedorper Muzi kanten', van 20.00 tot 22.30 uur in de Redschuur, Kon. Wilhelmina- boulevard. Valkenburg openluchtconcerl Valkenburg's Harmonie, aanvang 20.00 uur in 'De Wei'. DONDERDAG 6 JULI Alphen zomerschildercursus in Ex pressie 70. van 10.00 tot 16.00

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 8