Spaan eist hoofdrol voor zich op Tweemaal zilver zwemmers regio bij NK zwemmen Falende zwemmers stellen keuzeheren voor dilemma Van Lith maakt reclame voor vrouwendammen Van den Berk verliest weer Stalbazen in verlegenheid gebracht na derde zege 500cc-race alsnog geannuleerd Negende plaats voor Luyendijk MAANDAG 3 JULI 1989 SPORT PAGINA 15 AMERSFOORT - Het tweede en laatste weekeinde van de Neder landse Kampioenschappen (NK) zwemmen in Amersfoort leverde Antoine van Weerde (LZ) niet de begeerde plaats op het erepodi um voor de 100 meter schoolslag. Christian de Groot (LZ) en Ro bin Sprinkhuizen (Zijl/LGB) veroverden wel eremetaal. Bij de Speedo-kampioenschappen presteerde de LZ-jeugd optimaal. Dankzij een groot aantal ereplaatsen werden zij eerste in het pun tenklassement. Na een succesvol eerste weekeinde, verliep het tweede weekeinde van de NK voor Antoine van Weerde iets minder. In de ochtendserie zwom Van Weerde een prima 100 meter schoolslag. Achter Ron Dek ker finishte hij in een persoonlijke recordtijd van 1.05,81 als tweede. Tijdens de all-in finale zou het voor hem moeilijk worden om opnieuw bij de eerste drie te eindigen omdat de concurrentie daarop groter is. Hij scoorde wederom een goede tijd 1.06,17 maar moest genoegen ne men met een vierde plaats. Robin Sprinkhuizen (Zijl) liet op nieuw zien dat hij een sterke rug- slagzwemmer is. In zijn jaargang (1974) werd hij, met een persoonlij ke beste tijd, tweede op de 100 me ter rugslag in 1.06,23 wat een positie hoger is dan vorig jaar en voldeed hiermee aan de hoge verwachtin gen. Ook Christian de Groot (LZ) maakte de verwachtingen waar. Hij wist bij de jongens geboren 1975 eveneens zilver te veroveren op de 100 meter rugslag in een tijd van 1.06,69. Dennis Schouten werd hier op zevende in 1.08,76, terwijl broer Mark aantikte in 1.09,62 waarmee hij tiende werd. Ivonne de Kier (Zijl) wist bij de vrouwen op de 100 meter vlinder slag een vijfde plaats te veroveren met een tijd van 1.06,68. Deze tijd bleek snel genoeg voor een plaats in de B-finale. Daarin eindigde zij als vierde met een tijd van 1.0737. Startbewijs De prestatie van Paulien Stastra op de 100 meter rugslag leverde haar net geen A-finale plaats op. Haar tijd van 1.08,91, die een zesde plaats opleverde bij de vrouwen geboren 1971-1972, gaf wel recht op een start bewijs voor de B-finale waarin zij als zesde aantikte in 1.09,8. Bianca Hoeks (LZ) sloot haar op treden tijdens de NK af met een ver dienstelijke 100 meter rugslag in 1.14,32 waarmee zij vierde werd. Ook Suzette de Kier (Zyl) behaalde een vierde klassering en wel op de 100 meter schoolslag met een per soonlijk record van 1.18,73. De Speedo-finales voor de jeugd werd een regelrecht succes voor- LZ. De meisjesploeg van trainer Ro bert van Zijp lieten een bijzonder goede indruk achter door met een nieuw record van 308 punten de Speedo-Cup te winnen. TZC uit Tiel, de kampioen van vorig jaar werd nu tweede met 211 punten. De jongensploeg van LZ werd derde met 168 punten, zgdat het totaal klassement een eerste plaats liet zien voor deze Leidse club met we derom een nieuw record van 476 punten. Voor deze hoge score zorg de onder andere Natasja Sierag met haar derde eerste plaats op deze kampioenschappen. Zij zwom een fraaie 400 meter vrije slag in de nieuwe recordtijd van 5.18,05. Rosan Bakker eindigde op een tien de plaats in 6.09,8. Ook Fleur Bak ker scoorde veel punten bijeen. Na eerder al drie maal eremetaal te heb ben veroverd, behaalde zij nog op ie 100 meter vrije slag en op de 100 meter rugslag bronzen medailles met de respectievelijke tijden van 1.05,68 en 1,15,51, waarmee zij terug kan zien op een geslaagd kampioen schap. Bij de jongens zorgden Rem- co Singeling, Richard van Duyven- bode en Stephan van Iterson voor de punten. Singeling kwam het afgelopen weekeinde op de lange afstanden (400-800 m vrije slag) goed voor de dag met tijden van 5.28,6 en 11.08,9. Van Duyvenbode viel op de 100 me ter vlinderslag net buiten de prij zen. Zijn tijd van 1.14,94 leverde hem een vierde plaats op. De 200 meter wisselslag legde hij af in 2.42,0 wat hem een zesde plaats op leverde. Van Iterson bleek ook over een lange adem te beschikken want op de 400 meter vrije slag werd hij zesde in een persoonlijk record van 5.46,52. Wisselende successen De jeugdige zwemmers van De Zijl verlieten met wisselende successen het water. Jorien Kleywegt zwom naar een prima vierde plaats op de 400 meter vrije slag in 5.49,43. Club genote Fatma Memisoglu tikte aan in 6.16,76 waarmee zij dertiende werd. Micha Prins let op dezelfde afstand een tijd van 5.25,20 noteren- ,wat bij de jongens geboren 1978 een negende plaats betekende. Ook Tom Onderwater zwom de 400 me ter vrije slag. Hij deed de klokken stilstaan op 5.48,24 wat goed was voor een achtste plaats. NORA BAKKER AMERSFOORT (GPD) - Misschien had alleen Ton van Klooster het door. Op het moment dat de bondscoördinator van de KNZB gisteravond aan tafel schoof met het bestuur van zwembond, had het evaluerende gesprek over de NK een veel diepere betekenis dan de simpele samenstelling van een equipe voor de Europese kampioenschappen in Bonn. Over twee weekenden van selectiestrijd in de steek gelaten door de falende zwemmers, moest Van Klooster nu vanachter de bestuurstafel een verbeten gevecht met de keuzeheren aan om de toekomst van de sport alsnog veilig te stellen. Slechts vier zwemsters hadden op persoonlijke titel aan de EK-limiet voldaan. Het dilemma lag er onver biddelijk. Vasthouden aan de kille lichttijden zou de nationale zwem- top jaren terug werpen in hun ont wikkeling, die tijden iets soepeler hanteren zou het selectie-systeem weer in een kwaad daglicht stellen. De weegschaal sloeg uiteindelijk naar de bedenkelijke kant door, Ne derland reist medio augustus met name die nogal negatief uitvalt. Vandaar dat de bond mijn voorstel heeft geaccepteerd alle de (Dekker, Sloeserwij, Van Dam Ran) met een aanvulling tafette (Grannaman) rr misschien is dit systeem wel te rucksichtlos. Wat niet wegneemt dat ik met gemengde gevoelens op 100 meter deze twee weekenden terugkijk. Het woord 'aftakeling' zal ik niet i mijn mond nemén, maar ik had nooit verwacht dat het nog slechter zou kunnen dan bij de winterkam- Bij de de dames had Van Klooster pioenschappen. Daarmee heb ik dacht ik voldoende aangegeven". Net als in februari in Dordrecht Elzerman (rug) en Judith Anema viel ook in Amersfoort geen enkel forse (tien dames, vijf he- (vlinder) doken gezamenlijk onder nationaal record te noteren, iets wat ren) delegatie af naar de Westduitse hoofdstad. En Van Klooster haalde opgelucht adem, ondanks de con clusie dat alle betrokkenen de afge lopen dagen met een luchtballon bezig zijn geweest. "Als we hadden vastgehouden aan de tijden die in Amersfoort zijn gezwommen", verklaarde Van Klooster de verrassende uitkomst van het onderhoud, "dan had dat de ondergang van het Nederlandse he- renzwemmen betekend. Niemand heeft voldaan aan de limiet nee, daar kan ik niet omheen. Maar om geen enkele zwemmer naar de EK te sturen, dat ging me echt te ver. We moeten aan de toekomst blijven anp) denken, ondanks een moment-op- de lichttijd. Met Van der Plaats, Sil- sinds de beginjaren van de ;r, Mas vester, Mastebroek - zij kreeg afge- NK' (1927) nooit i •geschre- komen. "Maar vind je dat gek eigen- loes kan lijk", vroeg sprinter Erik Ran zich bovendien op alle estafettenum- hardop af. Ran studeert en sport mers worden ingeschreven. Deson- sinds twee jaar in Californië, a danks, Van Klooster: "Ik zal bin- universiteit nenkort in overleg treden met de vond het technische bondsbestuur Los Angeles en kwelling om weer in het zijn vaderland te acteren. "Het is het selectie-sys- hier een zooitje. De ambiance i de kaak te stellen. Zeker bad, de mensen eromheen, de i met het oog op de WK (begin 1990 Australië) kan dat nog problemen gaan geven. Het is mijn idee de op aarop een Nederlandse zich moet voorbereiden NK, het is allemaal bedroe- kernploeg die in het najaar wordt vend. Het is dat ik twee jaar gelden geformeerd een soort van be- de kans kreeg om naar de VS te schermde status te geven. Kijk, dereen zal zich moeten bewijzen, dat staat buiten discussie, maar HIERDEN (GPD) - Vooraf werd door de heren dammers wat sma lend gelachen, toen bekend werd dat aan het internationale groot- meestertoernooi in Hierden twee vrouwen zouden deelnemen. Elf wedstrijden later siert een glim lach juist de gezichten van de Russische wereldkampioene Zo- ja Goloebjeva en de Nederlandse titelhoudster Karen van Lith. Acht punten uit elf wedstrijden veroverde de laatste in het door Anatoli Gantwarg gewonnen toernooi. "Een stuk erkenning voor mij en het vrouwendam- Gantwarg won ondanks het feit dat hij in punten gelijk eindigde met Jannes van der Wal. De Gro ninger weigerde echter een be slissingspartij in versneld tempo te spelen. Omdat de organisato ren met de spelers waren over eengekomen dat het toernooi één winnaar zou krijgen, werd de Sovjet-grootmeester 'eigenaar' van de eerste prijs, een elektro nisch orgel. Van Lith kon ook te vreden zijn. Ze dreef de wereld kampioen en een ex-wereldkam pioen naar de rand van de af grond. Het resultaat dat ze boekte was dan ook meer dan de gedeel de laatste plaats. Of een opmerking als "Je hebt toch sterker gespeeld dan ik had verwacht" nou als een compli ment moest worden gezien of juist onderstreepte welk vooroor deel er heerste tegen het vrou wendammen. kon de 23-jarige Karen van Lith eigenlijk niet veel schelen. Mannen maken sinds jaar en dag de dienst uit in de damsport. De vrouwentak telde niet mee. De mededeling dat Goloebjeva (voordat ze trouwde was ze be kend onder de naam Sadowskgja) en Van Lith (sinds vier jaar is ze nationaal titelhoudster) in Hier den hun opwachting zouden ma ken, had dan ook vooral één reac tie tot gevolg: "Die twee worden afgeslacht". Karen van Lith glimlacht, als ze daarmee wordt geconfronteerd. "Nikhila (bondstrainer KNDB, red.) zei me dat ik tevreden zou kunnen zijn met vijf punten. Ik heb uiteindelijk acht remises ge speeld. En twee van die partijen had ik zelfs kunnen Uitgerekend tegen twee su persterren schitterde de Rosma- lense. Meervoudig ex-wereld kampioen Anatoli Gantwarg, die binnenkort tegen Ton Sijbrands een match speelt met als inzet het recht om wereldkampioen Alexei Tsjitsjov te mogen uitdagen, kost te het duel tegen Nederlands bes te vrouw menig zweetdruppel. "We speelden een hekstellings- partij", blikt Van Lith terug op haar partij tegen de Wit-Rus. "Gantwarg raakte in tijdnood. Ik kwam voordelig uit de opsluiting. Toen de tijdnoodfase voorbij was dacht ik: nu ga ik door; hier heb ik een goede kans. Ik wist dat ik be ter stond. Gantwarg dacht toen drie kwartier na. En het werd re mise. Na afloop wezen de andere spelers mij erop dat ik een fout had gemaakt. Er had winst in ge zeten. Net als ik, had Gantwarg dat niet gezien". Gantwarg tegen Van Lith op de rand van de afgrond; een morele nederlaag voor de Sovjetspeler. Een topprestatie van de Neder landse. Ze spreekt er echter over alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. "Ik denk heus niet telkens: o, o, nou speel ik tegen Gantwarg, nu moet ik oppassen... Na de tijdnood heb ik hem af en toe wel aangekeken. Maar je ziet niet wat hij denkt, hoe hij zich voelt. Lange tijd hebben vooroor delen bestaan. Inmiddels weten de heren dat ze niet even simpel van een dame kunnen winnen". GEP LEEFLANG MARACAY (ANP) - John van den Berk heeft opnieuw terrein ver speeld in de strijd om de wereldtitel motorcross 250 cc. In de Grote Prijs van Venezuela, die in grote hitte in Maracay werd gehouden, werd hij nog wel tweede in de eerste man che. In de tweede race moest hij echter de strijd staken toen hij bij de start over de motor van de ten val gekomen Belg Peter Dirkx struikel de. „Mijn motorblok zat vast onder zijn wiel", aldus een teleurgestelde Van den Berk, die kort voor zijn tweede start nog last had van maag stoornissen. „Ik heb eerst het scha kelpedaal moeten rechtbuigen. Als laatste was ik weg. Ik nam me voor niet als een dwaas te gaan rijden. Toch voelde ik mijn krachten na twee ronden wegvloeien. Dat kwam omdat ik had moeten overgeven. Dat is me in de hitte al eerder over komen." De trip van Van den Berk naar Venezuela stond in het teken van veel problemen. Die begonnen al tijdens de vliegreis. In het vliegtuig liep de Brabander een schouder blessure op. In Maracay aangeko men bleken de Japanse ingenieurs niet aan de technische eisen van Van den Berk tegemoet te kunnen komen. Tuner Theo van Geffen scharrelde oude en nieuwe onder delen bij elkaar om aan de wensen van de Yamaha-coureur te voldoen. Tijdens de training bleek.de mo tor echter lang niet snel genoeg om het Franse wonderkind Jean-Mi- chel Bayle te kunnen bijhouden. De door Van Geffen geprepareerde speciale cilinder was kapot, waarna de rijder een beroep moest doen op een oude krachtbron. Het zit het Suzuki-team van Da ve Strijbos dit seizoen niet mee. Na dat eerst de Brabantse kopman met een knieblessure de Grand Prix-cy- clus vaarwel zei, volgde gisteren in Stonechester de tweede domper. Pedro Tragter staakte in de och tenduren de training en liet weten voorlopig niet meer op de motor te kruipen. Hij wil zijn polsblessure in alle rust laten genezen. Daarmee is de weg paar de we reldtitel voor de Amerikaan Tram pas Parker vrijgekomen. De met een Italiaanse licentie rijdende cou reur vergrootte tijdens de Grote Prijs van Engeland zijn voorsprong op zijn enige rivaal Alessandro Pu- zar tot 54 punten. SPA (ANP) - Hans Spaan heeft met zijn derde opeenvolgen de zege in een Grand Prix de stalbazen van Honda in verle genheid gebracht. De Castricummer. die na zijn glorieuze winst op Assen zijn zegereeks zondag in de Grote Prijs van België voortzette, was dit seizoen aanvankelijk de tweede man achter de Spanjaard Ezio Gianola. De Nederlander deelt echter na de Grand Prix op het circuit van Francor- champs de eerste plaats in de strijd om de wereldtitel met zijn stalgenoot, een ontwikkeling die bij Honda niet was voorzien. Gianola kreeg aan het begin van de cyclus om de wereldtitel de voor keur boven Spaan. Door de matige seizoenstart van de Nederlander - uitgevallen in Japan en Spanje en een teleurstellende achtste plaats in. Australië - leken de Japanners op de juiste coureur te hebben gegokt. Spaan sloop na de tegenvallende Grand Prix in Spanje langzaam naar de top van de 125cc-klasse. Zijn zege in Salzburg, het gekken huis in Assen en zijn perfecte race in Spa brachten hem aan de leiding in het wereldkampioenschap. Gia nola, tweede in Spa, heeft eveneens 98 punten, maar won een race min der. Koploper Crivillé viel met pech uit en staat nu derde met zes punten minder dan het Honda-duo. Met twee kansrijke coureurs zal er de komende weken druk overleg in Japan plaatsvinden. In de nog reste rende vier Grote Prijzen zullen ze el kaar geen overwinning gunnen. De rivaliteit mag niet zo ver gaan, dat beide rijders naast de hoofdprijs grijpen. Spaan zal geen genoegen nemen met een bijrol. "Ik ga nu voor de punten rijden. Van stalor- ders wil ik niets weten. Met drie overwinningen heb ik mijn klasse bewezen. Ik durfde strijd wel aan", luidde de zelfverzekerde verklaring na zijn derde zege. Een week geleden durfde de der tig-jarige Nederlander nog niet aan een eventuele wereldtitel te den ken. Met rode oogjes verklaarde hij op de Drentse hei meer dan tevre den te zijn met twee Grand Prix- overwinningen, met als hoogtepunt de massale huldiging in Assen. De afgetekende overwinning in Spa heeft Spaan kennelijk op andere ge dachten gebracht. "Het wordt een harde strijd. Er zijn nog drie kanshebbers, want ook Crivillé is niet uitgeschakeld. Het moet alleen niet zo zijn, dat hij profi teert van de rivaliteit tussen mij en Gianola", zei Spaan. Op Fraijcorchamps reed Spaan rondenlang in het spoor van zijn stalgenoot, die in de training een fractie van een seconde sneller was. Het deels natte wegdek was in het voordeel van de Nederlander, die in Salzburg onder gelijke omstandig heden de concurrentie ook op grote achterstand reed. In tegenstelling tot Assen, waar hij direkt de koppositie opeiste en daarna voortdurend stuivertje wis- r de derde achtereenvolgende keer succesvol. selde met Crivillé, wachtte Spaan i België op het juiste moment om a champs loste hij de verwachtingen wel in. Met de lichtgewicht xBallie' te vallen. "Ik had de juiste banden de Haas in de bak nam hij niet al- gekozen. Dat voordeel was beslis- leen revanche op de Britse wereld- iTo- SPA (SID) - Uren na de Grand Prix-races op het circuit van Francorchamps heeft de Interna tionale Motorsport Federatie be sloten de wedstrijd in de 500cc- klasse te annuleren na diverse protesten var De jury wilde na de in drieën gesplitste race Eddie Lawson tot winnaar verklaren in plaats van diens landgenoot Wayne Rainey, die aanvankelijk als winnaar was uitgeroepen. Volgens de juryle den kwamen alleen de eerste twee delen van de wedstrijd in aanmerking voor het opmaken van de eindstand. De wedstrijd leider had volgens de wijze man nen nooit tot een derde start mo gen overgaan, nadat de rijders op eigen initiatief twee keer de race hadden onderbroken. Het besluit lokte zoveel protes ten bij de rijders uit, dat uren daarna werd besloten de wed strijd dan maar in zijn geheel te annuleren. Bij Yamaha was men woedend. "De coureurs hebben hun leven in het derde gedeelte in gevaar gebracht. Dat moet de jury in het besluit meenemen", luidde de met grote haast uitgegeven verklaring. De beste vijftien coureurs kre gen te horen, dat de punten voor lopig worden ingetrokken. Over enkele weken zal pas duidelijk worden wat de FIM verder met de race gaat doen. Gianola, die geen onnodige risico's wenste te nemen, zag Spaan enkele ronden voor het einde voorbij flit sen. Het gat groeide daarna uit tot kampioenen Steve Webster ny Hewitt, die hem in Assen laatste ronde de zege ontnamen, maar vooral op zichzelf. Ruim twee jaar moest Streuer vachten op zijn zestiende Grand- i twaalf seconden. Er was geen Prixzege. Twee seizoenen geleden spoor van onzekerheid in het rijden zette hij zijn geboorteplaats Assen van Spaan te vinden. Ondanks de op zijn kop door met zijn bakkenist uitglijder, die hij donderdag in de van het eerste uur Bernard Schnie- training maakte. ders naar de zege te rijden. Daarna "Ik belandde op de spekgladde volgde slechts een periode van pech witte lijn. Ik kneep in de remmen en en problemen. Niet alleen met de ging onderuit. Daarom heb ik in de machine maar ook met Schnieders, wedstrijd in de bochten rustiger aan die steeds minder tijd wilde vrijma- gedaan. Zodat ik niet opnieuw die ken voor de zijspan-sport. Voor fout zou maken". Het resultaat was Streuer, die dag en nacht aan de ma- Over twee weken volgt c nieuwe aflevering op het circuit v Le Mans. Streuer Egbert Streuer heeft eindelijk einde gemaakt aan een lijdensweg, zijn afscheid die ruim twee jaar duurde. Een Streuer maalde week geleden greep hij op zijn eigen Geral de Haas als vervanger. De grondgebied in Assen op het nip- piepkleine touringcar-chauffeur pertje naast de zege, acht dagen la- voelde zich geëerd door het aanbod ter op het circuit van Francor- van zijn idool en hapte direkt toe. chine knutselt, een onverteerbare zaak. Ook dit seizoen verliep het aan vankelijk niet naar wens. Na het uit vallen in de Verenigde Staten hield Schnieders de eer aan zichzelf door te kondigen, niet om en polste Met de komst van De Haas keer den ook de resultaten terug. Twee de plaatsen in Hockenheim. Salz burg en Assen gaven aan, dat de nieuwe combinatie de aansluiting met Biland/Waltisperg en Webster- /Hewitt had gevonden. Alleen een zege ontbrak nog. „Op Francor champs", verklaarde Streuer na zijn domme nederlaag in Assen, „ma ken we een goede kans. Het circuit ligt me wel en de verschillen met de andere toppers zijn miniem." De regen in Spa maakte de op dracht van Streuer nog gemakkelij ker. In het door mist omgeven cir cuit was hij als eerste weg en stond die positie niet meer af. Achttien se conden na de winnaar arriveerde Webster en Hewitt de finish. De Haas kwam al honderden meters voor het vallen van de finishvlag omhoog en vierde zijn eerste Grand Prix-overwinning met opgeheven De winst bracht de Nederlanders ook weer terug in de strijd om de wereldtitel. Zoals Streuer trouwens al in Assen had voorspeld. Zeven punten scheiden de Drent nog van de eerste positie. Met nog vier races is de kans op een vierde wereldtitel weer volop aanwezig. gaan, anders had ik er echt de brui aan gegeven. Als je hier terugkomt word je keihard geconfronteerd met dat super-amateurisme. Laat de KNZB daar eens op letten, en zich niet alleen bezighouden met het stellen van veel te scherpe richt- tijden...". Marianne Muis, net als Ron Dek ker goed voor vijf titels en dus de absolute blikvanger van de NK, liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. "Het blijft een vreemde erva ring wanneer je op dat ereschavot staat voor de huldiging. Niemand kijkt, niemand klapt, iedereen is met zichzelf bezig. Het is armoe, ik stoor me er liever ook niet meer aan. Je moet toch verder". Muis deed dat ook, samen met haar zus overigens die vier keer ach ter haar als tweede eindigde. "Ik ben me op een gegeven ogenblik zelfs gaan schamen als ik weer werd gehuldigd. Vijf titels, dat is me nog nooit overkomen. Maar goed. als ie dereen ziek wordt van al die Muizen op het podium, moeten ze daar zelf iets aan doen. Harder zwemmen bij voorbeeld. Ik heb hier wel gemerkt dat de jongeren wat al te makkelijk afhaken. Onzin, als je in deze sport aan de fop wilt komen, dan zul je je verstand op nul moeten zetten en gewoon rammen. Doorzettingsver mogen, daar gaat het om. En dat ontbreekt er bij veel Van Klooster kon het goudvisje van de NK slechts gelijk geven. Eer der liet hij al weten voor een 'fiasco' in Bonn te vrezen, de gezapige reac tie van de EK-selectie op zijn in aan wezigheid van de pers uitgesproken donderspeech doet inderdaad het ergste vrezen. "Een goed EK begint morgenochtend al", probeerde de bondscoördinator gisteravond laat het vlammetje nog aan te wakkeren. "We gaan er met z'n allen tegenaan. In Bonn moet je je absolute beste prestatie van dit seizoen neferzet- ten". En het zaaltje in het sportfond- senbad van Amersfoort viel stil. KAREL JANSEN Tweede medaille voor Antoine Calis ALPHEN AAN DEN RIJN - Antoi ne Calis heeft tijdens de Nederland se zwemkampioenschappen in Amersfoort zijn tweede medaille veroverd. Na vorige week op de 200 meter vlinderslag al zilver uit het water gevist te hebben, deed de veertienjarige Boskoper in AZC- /Tarvo-dienst nu op de halve af stand hetzelfde. Evenals een week terug moest Calis voorrang verlenen aan Evert Jan van Harten (DWK), die de 100 vlinder won in 1.07.61. Dat was voor de AZC-er een tikje teleurstellend, want hij was als eerste op dat num mer geplaatst. Maar hij bleef met zijn tijd (1.08.74) toch ruim een se conde op de winnaar achter. Op de 100 meter rugslag eindigde Calis als zevende in 1.12.91 en de 200 meter wisselslag legde hij in 2.41.40 af, goed voor een achtste plaats. Mi randa den Hollander werd veertien de op de 100 meter schoolslag voor meisjes '75 in 1.25.86. Waterpolovrouwen winnen toernooi SOPRON (ANP) - Het nationale vrouwen waterpoloteam heeft het internationale toernooi in Sopron (Hongarije) gewonnen. De Neder landse ploeg versloeg de Amerika nen twee keer. Tegen Hongarije volgde een winst- en verliespartij. Het toernooi diende als voorberei ding op de strijd om de FINA-Cup, over twee weken in Eindhoven. CLEVELAND (AFP) - Arie Luyen dijk is gisteren negende geworden in de autorace om de Grote Prijs van Cleveland, tellend voor het klassement om de CART-Indy titel. Hij had met zijn Lola-Cosworth een achterstand van een ronde op de Braziliaanse winnaar Emerson Fit- tipaldi. Deze legde de 320 kilometer af met een gemiddelde snelheid van 206,106 km per uur.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15