Chai tiir bliift kalm Martijn Krans pakt eerste zege Carel de Bruin ongenaakbaar Nicole Jagerman: 'op heterdaad betrapt' Vierde plaats Schapers 1 iaat winst door handen glippen Amerikanen zetten ook in Londen opmars voort Sabonis eerst naar Spanje Lisse ziet vier basketbalsters vertrekken MAANDAG 3 JULI 1989 SPORT PAGINA 13 In tennistoernooi Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Martijn Krans heeft zijn eerste toer nooizege binnen. De negentienjarige Unicum-speler versloeg gis termiddag tijdens de open tenniskampioenschappen van Alphen aan den Rijn in een boeiende B-finale de Alphense favoriet Mare Nagelkerken in drie sets: 6-3, 3-6, 6-4. Els Reeuwijk eiste de vrou wentitel voor zich op door de jeugdige Elisa Hodes uit Den Haag met 6-2 en 7-6 van zich af te schudden. Het was voor Krans, vorig week ver liezend finalist op De Munnik, de derde keer dat hij de eindstrijd in Alphen wist te bereiken. In voor gaande jaren hielden Michael van der Berg ('87) en Kees Jan van Schuilenburg ('88) de student ken. Frank Liefbroer dwong Nagel- kerken in een drie uur durende par tij tot het uiterste: 4-6, 7-6, 7-6. Bij de vrouwen had Els Reeuwijk in de halve eindstrijd drie sets nodig om Nathalie van der Voort er onder te krijgen (6-7, 6-0, 6-0) en was Elisa tuurkunde van de zege af. Nagelker- Hodes tegen de verrassende C- ken, debuterend in de finale Bl-toernooi, wilde voor eigen pu bliek ook best i "We moesten allebei over een drempel he^n en Mare had duide- speelster Saskia Paauw (winnares in C) in twee sets klaar: 6-3, 6-2. Reeuwijk uit Lisse toonde zich gis teren geroutineerder dan Hodes, die in de tweede set van de finale nog sterk kwam opzetten. Maar lijk de steun van het publiek. Hoe- Reeuwijk stond de Haagse geen wel ik eigenlijk te krap van hem ge- verlenging toe: 6-2, 7-6. wonnen heb, ben ik daarom toch Rene Cardinaal won overtuigend best tevreden. Ik heb veel te weinig de finale van het C-toernooi. Hij druk op hem kunnen zetten. Dat veegde de Alphenaar Jan van Leeu- komt omdat ik nog niet echt de vórm te pakken heb. De forehand is mijn sterkste wapen, maar die draait nog niet zoals ik wil. Ik kwam te vaak in de verdrukking", oordeel de de winnaar na afloop. In de eerste set kon de baseline specialist de gretige Nagelkerken nog gemakkelijk opvangen. Een service-doorbraak was voldoende voor de winst (6-3). Maar toen de Alphense favoriet meer risico ging nemen werden de rollen omge draaid (3-6). In de beslissende set verloor Nagelkerken zijn eerste ser vice-game en kwam Krans met 3-0 voor. De Leidenaar: "Toen voelde ik de adrenaline weer in me stro men. Dat was precies wat ik nodig had om mezelf op te peppen". Na gelkerken vocht verbeten terug. De ene doorbraak volgde op de andere en de wankelende Krans leek als nog achterhaald te kunnen worden. De Tean-speler maakte zelfs vijf matchpunten ongedaan. Uiteinde lijk benutte Krans de zesde om met 6-4 te winnen. "Ik ben heel tevreden", klonk het na afloop onverwacht uit de mond van de verliezer, die dat echter na der verklaarde. "Ik heb voor eigen publiek een perfecte pot gespeeld. Op mijn eigen spel heb ik dan ook geen aanmerkingen. Waarschijnlijk kan ik niet van Krans winnen. Wel had ik het gevoel dat het er vandaag in zat. Ik moest echter het spel ma ken en dat is nooit een ideaal uit gangspunt. Nogmaals, ik ben tevre den". Beide finalisten hadden een dag eerder op een binnenbaan alle zei len moeten bijzetten om in het toer nooi te blijven. Onno Guinau maak te het Krans lastig (3-6, 6-4, 6-0), maar moest door een blessure afha- de baan: 6-1, 6-0. Saskia Paauw had met Petra Wille (Tean) meer moeite, maar liet zich de titel niet ontgaan: 6-0, 2-6, 6-2. WARMOND - Carel de Bruin heeft hoofdtrainer het B-tennistoernooi in Warmond enige toernooi gewonnen. Hij versloeg Eric Snellenberg 6,6-3. Bij de vrou rola Geerlings haar succes in Sas senheim door Mirjam Siemerink Dekker, heeft het ar hij aan meedoet de finale afgetekend gewonnen. Kallenberg, drie sets: 6-2, 4- Draulans en Bouwman werden ge- herhaalde Ca- zamelijk slechts vier games toege staan. Tegen Snellenberg leek De Bruin er in de hal alweer de derde set de tie-break afhandig te monstratie van te willen maken. Bij maken. In de C-categorie toonde 2-1 brak hij door de service heen. Perry Paauw zich de sterkste in het liep uit naar 5-2 en pakte de set met enkelspel én in het dubbelspel met Erik van der Berg, terwijl Bettina Konsor de vrouwentitel won. Eric Snellenberg won twee jaar geleden het Dekker-toernooi en zag kort daarna zijn sportieve carrière hardhandig afgebroken toen hij van zijn brommer viel en een zware knieblessure opliep. Tegen de ver wachtingen van de doktoren staat Snellenberg toch we« tennisbanen. Getooid met drukwekkende 'bundel' stalen tweede doorbraak. In de tweede set ontbrak echter de inspiratie om het direct af te ronden en ging hij meer fouten maken: 4-6. Daarna liet De Bruin er geen twij fels meer over bestaan. Snellenberg sloeg bij 1-2 en 15-40 een dubble fout en De Bruin pakte de vijfde ga me met een schitterende cross ge- op de slagen volley. Na een 6-3 zege vroeg en in-_ de winnaar zich af of de afwezige B- toppers zich misschien door zijn scharnieren en zwachtels bereikte deelname hadden laten afschrik- hij wederom de eindstrijd door in ken. de halve finale Mark Fleischeuer Carola Geerlings (16) versloeg met 6-3, 6-3 weg te serveren Miijam Siemerink (15) in een span- "Ik heb er helemaal geen last nende finale. Slechts door hun moe- meer vap. Die scharnieren zijn door ders gadegeslagen, schreven beide het ziekenhuis voorgeschreven als speelsters één set op hun hinderen Martijn Krans boekte in Alphen zijn eerste toernooizege i WIM VAN WANROOY ik nu presteren'. 'Bij de districtskampioenschappen wil beveiliging, niet. Ik ben tie-start wee veau, ook al heb ik hier vandaag merink, zij verloor verlon^ji," zo zei de Dekker-2 speler, rij. Geerlings (Zee LONDEN (GPD) - Nicole Jager man was het afgelopen weekein de het verbaasde middelpunt van een storm, in een glas water. Een breed uitgemeten "rel" rond de 21-jarige Amstelveense, die een Wimbledon-kaartje had verkocht aan een zwarthandelaar, liep uit eindelijk met een sisser af. Na een officiële verklaring van zowel de "misdadigster" zelf als de All England Club kwam Jagerman met de schrik vrij. Geschrokken zal de Nederland se" tennisster zeker zijn toen ze za terdagochtend de Daily Mail on der ogen kreeg. "Op heterdaad betrapt", luidde de kop (vertaald) op de voorpagina in koeieletters. De foto ernaast liet niets aan dui delijkheid te wensen over: Jager- man, in trainingspak, zoekend in haar tennistas en een louche "tout" met pet op en bankbiljet ten in zijn hand. Het "exclusieve" artikel gaf alle details van de schokkende transactie prijs. Ja german had in ruil voor geld twee van de haar toegewezen zogehe ten rovertickets, ongenummerde plaatsen voor alle banen, aan de man gegeven. Zelf zei ze voor twee biljetten van vijf pond (ongeveer 35 gul den), maar de oplettende verslag gevers hadden gezien dat de zwarthandelaar alleen brietjes van tien in handen had. Hoe dan ook, mede omdat zelfs de eerbied waardige Times een uitgebreid bericht wijdde aan de affaire, die duidelijk in scene leek te zijn ge zet, kondigde de All England Club bij monde van Chief Execu tive Christopher Gorringe een "indringend onderzoek" aan. Twee jaar geleden werden vier Wimbledon-umpires ontslagen omdat ze in kaartjes handelden. Één van hen bood ze zelfs via de Times aan. Nicole Jagerman ("volgens mij ben ik in de val gelokt", liet het blad Today haar zeggen) bleef een dergelijke verbanning echter be spaard. Na een gesprek met de Amstelveense bleken Georgina Clark van de WITA (vrouwenvak bond) en Gorringe ervan over tuigd dat ze niet met boze opzet had gehandeld. Jagerman: "Don derdag heb ik een kaartje wegge geven aan een man. Hij vroeg me hoe veel ik ervoor wilde hebben, maar dat weigerde ik. Toen ik wegliep, drukte hij me alsnog twee briefjes van vijf pond in de hand en die heb ik toen naief ge noeg maar geaccepteerd. Daar heb ik nu veel spijt van en ik bied mijn excuses aan tegenover de All England Club. De tien pond tie-break in de derde matige competi- uitkomst moest bieden. Bij een 2-0 terug op mijn oude ni- voorsprong knapte er iets bij Sie ren punten op Duin) door CareT de Bruin, de 35-jarige haar zege Bionda Zonderop voorbij gegaan in het Masters-circuit. En Siemerink (Unicum) is volgens De Bruin in dit toernooi 'doorgebro ken' met haar zeges op Croese en Berkhout. C-speler Perry Paauw (De Mun nik) liet tegen Mathias Mattke in de halve finale nog een set liggen, maar had daarna geen moeite met René van der Linden: 6-3, 6-3. In de dub belspelfinale versloeg hij met Erik van der Berg het duo Stroo/Drau- lans met 6-1, 6-4. Bij de vgpuwen schakelde Bettina Konsor (Uni cum) zowel Reneé Crama (6-2, 6-1), als Claudia Witteman (6-4, 6-3) uit. REMMELT OTTEN heb ik aan de Club gegeven". Clark: "Ik geloof volledig in haar verhaal, ze is heel eerlijk ge weest. Nicole was eerder naief dan schuldig aan een moedwilli ge overtreding van de regels. De WITA stelt daarom voor verder geen actie te ondernemen". Gor ringe ging daarmee akkoord, al wilde hij nog wel een keer bena drukken dat "de kaartjes die de spelers krijgen alleen bedoeld zijn voor vrienden of familie, niet voor de verkoop. Dat is duidelijk vastgelegd in de gids met regels die alle deelnemers krijgen. Wordt daar de hand mee gelicht, dan raken ze hun privilege kwijt". Vooral door John McEnroe, nooit te beroerd om luid en duidelijk voor zijn mening uit te komen. "Ik laat VnOï1 TllT^Tlf^T^Q mijn broek zakken op het centre- V J. court als hij de finale haalr, was het sceptische commentaar van de der- RENDSBURG (ANP) - De Neder- tigjarige Amerikaan ten LONDEN (GPD) Graveltennis wint terrein op het Wimbledon-gras. Andrej Tsjesnokov uitgezonderd zijn alle halve finalisten van Roland Garros nog in de strijd na één week Championships. De twee zeventienjarige Parijse winnaars, Arantxa Sanchez en Michael Chang, trekken bij het opmaken van de tussenbalans weer onbetwist de meeste aandacht naar zich toe. Hun dappere en tot vandaag succesvolle pogingen ook het snelle natuurlijke tapijt de baas te blijven, worden met argusogen gevolgd. "Chang-mythe" kan beeindigen. München tegen Westduitsland de McEnroe zou vandaag eerst de VS-kleuren in het enkelspel laten Australiër Fitzgerald en vervolgens verdedigen door McEnroe en Agas- landse mannen turnploeg is bij de strijd om de Rudy Gauch-beker in de Westduitse plaats Rendsburg als derde geëindigd. De overwinning ging Hongarije. Nederland, bestaande uit Jan 6-3, 7-5, 7-5). Mantel, Marcel de Greef, Christian "Gezien het kaliber vai en Alexander Selk en Jeroen Ja- genstanders verbaast het cobs, bleef in de zeskamp 0,8 pun ten verwijderd van de derde plaats, die naar een provinciale ploeg uit China ging. Aan de wedstrijd na- turners uit negen landen deel. zijn jonge landgenoot. "En ik tente Mayotte neem daar niets van terug", voegde Mansdorf treft. McEnroe er zaterdag gedecideerd toe, in de wetenschap dat ook moet behoorlijk twijfelen zijn gebracht. Tijdens de- ijl Chang zich dient te ontdoen zelfde periode (21-23 juli) treedt Ne- de op Wimbledon altijd consis- derland in het Brabantse Best aan daarna Edberg of tegen dwerg Indonesië voor promo tie naar de wereldgroep in Davis Cup-verband. Normaal gesproken zijn Nijssen en kopman Schapers Generatiegevecht de vereniging Dozsa uit Chang de laatste zestien had bereikt Hoe onwaarschijnlijk het Ameri- eerste keus, of een slepende buik ten koste van Michiel Schapers (4-6, kaanse generatiegevecht bij de spierblessure moet laatstgenoemde laatste vier in theorie ook lijkt, de te veel parten spelen, zijn te- praktijk heeft geleerd dat progno- me nau- ses waar Michael Chane bii betrok- Onthutsend welijks dat hij nog steeds in het toernooi zit. Ik zou me pas zorgen gaan maken op vrijdag, wanneer hij and Garros in de halve finale staat", glimlachte éus tot het te laat McEnroe, de drievoudig Wimblë- rende opmerking Michael Chang bij betrok ken is meestal net zo waardeloos De Rotterdammer, die deze week zijn als het Britse toptennis. Op Rol- toch nog in het gemengd-dubbel Alexander Selk zorgde tijdens de don-kampioen, die zich zaterdag toestelfinales van zaterdag voor de niets aantrok van een telefonische beste Nederlandse prestatie. Hij scoorde 9,25 voor zijn oefening op de brug. bedreiging met de dood en landge noot Jim Pugh simpel elimineerde. Mogelijk dat de Newyorker zelf de niemand hem seri- aantreedt, gaat daar niet was en de denigre- Hoewel "ik er per partij steeds meer van McEnroe ("Ik last van krijg en me in Nederland het al voor me", grinnikte Chang zeker door een specialist laat onder en vervolgens met een stalen ge- zoeken", denkt hij tijdig fit te zijn. zicht: "Iedereen heeft recht op een Schapers zal zaterdag tegen Chang eigen mening, ik denk dat hij het als eerder mentaal een behoorlijke op- LONDEN (GPD) - De Amerika nen kruipen ook op Wimbledon langzaam uit het tennisdal. In het mannen-enkelspel behoren zeven VS-tennissers tot de laatste zes tien, bijna net zo veel als in de voorgaande drie edities samen. Vijf jaar geleden stonden maar liefst elf Amerikanen in de vierde ronde. Bij de vrouwen hebben de Ver enigde Staten nog zes troeven in handen, inclusief de ex-Tsjechos- lowaakse Martina Navratilova die op zoek is naar haar negende Wimbledon-titel, een record. Pam Shriver sneuvelde zaterdag welis waar, maar dat was tegen een landgenote, Gretchen Magers, die eerder Manon Bollegraf had ver slagen. Magers won de derde set van de slijtageslag ftiet 12-10. ^De achtste finales bij de man nen zien er als volgt uit: Lendl (Tsj)-Lundgren (Zwe); Goldie (VSt)-Zivojinovic (Joe); Becker (Wdl)-Krickstein (VSt);> Shiras (VSt)-Chamberlin (VSt); McEn roe (VSt)-Fitzgerald (Aus); Van Rensburg (ZAf)-Wilander (Zwe); Mayotte VSt)-Chang (VSt) en Ed berg (Zwe)-Mansdorf (Isr). de paring: John McEnroe: bij laatste zes tien. (foto AP) Graf (Wdl)-Seles (Joe); McNeil (Vst)-Sanchez (Spa); Evert (VSt)- Fendick (VSt); Novotna (Tsj)-Go- larsa (Ita); Sukova (Tsj)-Lindqvist (Zwe); Fernandez (VSt)-Fairbank (ZAf); Magers (VSt)-Faull (Aus) en Mandlikova (Aus)-Navratilova (VSt). soort grap bedoelde".) wijst a dermaal op misplaatste onderschat ting. doffer hebben gekregen, gezien de onthutsende wijze waarop hij de wedstrijd uit handen gaf. Zelfs i Hoewel fysiek gezien eikaars te- 5-1-voorsprong en twee setpoints genpolen, dringt zich toch een voor zichtige vergelijking met Björn Borg op. Qua voetenwerk, anticipa- met 2-1 de leiding te r tievermogen, accuraat passeren en vooral mentaliteit doet de kleine Op baan 1, Michael Chang werkte in de derde set van zijn partij tegen Michiel Scha pers een 1-5 achterstand weg om uiteindelijk in vier sets te zegevieren over zijn Nederlandse tegenstander. oosterse Amerikaan denken i de de r 3 de gemoederen nog steeds "Maar ik wil geen kloon zilverachtige Chang zich niet 1 Borg zijn. Hoewel ik vroeger gen. Dank zij "Borgiaanse" ijzige tje staat e Ook een verdienste van Chang, er- .weest zou het zeker beter zijn ge kende Simek ruiterlijk. "Dat jonge- gaan. Ik wil echter niet kinderach- graag naar hem keek, probeer ik een kalmte en stalen hoefde wezig dat tegenstanders een hele- tig doen, hij heeft het verdiend' Schapers, die voor de derde ach- speeld te hebben eigen stijl te ontwikkelen", aldus de tennismuis met de leeuwemoed boel dingen ontgaat". Schapers zelf tereenvolgende keer in de derde Frankrijk. Feenstra verrast tegen Kempers TILBURG (ANP) - Christian Feenstra heeft het eerste Neder landse satelliet-toernooi op zijn naam gebracht. De 22-jarige tennis ser uit Hilversum versloeg gisteren in Tilburg in de eindstrijd verras send Tom Kempers met 7-6 (7-2) en 7-5. Met de overwinning verdiende Feenstra een kleine duizend gul den. Het satelliet-circuit bestaat uit vier toernooien. Tilburg was het eerste. Het wordt gevolgd door As sen en Velp en afgesloten met de Masters in Amersfoort. MOSKOU (ANP/SID) - Tussen Kaunas in Litouwen en Portland in de Verenigde Staten ligt Valladolid in Spanje. Het touwtrekken om Sa bonis is in het voordeel van Vallado lid beslist. De center van de basket- balploeg van Zalgiris Kaunas en de nationale ploeg van de Sovjetunie gaat één seizoen in Spanje spelen. De Spaanse club telt voor de 'beer uit Litouwen' 800.000 dollar (1,8 mil joen gulden) neer. Na dat seizoen maakt Sabonis de oversteek naar de Verenigde Staten, naar de Portland Trail Blazers. De speler heeft uit ge- zondsheidsredenen afgezien van een directe overstap naar de Ameri kaanse profcompetitie. Sabonis krijgt in Valladolid gezel schap van Khomichius uit Riga. Voor de kleine forward moet de ere divisieclub uit Spanje 75.000 dollar (160.000 gulden) overmaken. Rimas Kurtinaitis (Kaunas) ver trekt voor twee jaar naar het West duitse Hagen, waarmee hij vorig jaar al tot een akkoord kwam. De club uit de Bundesliga betaalt voor de afstandsschutter een jaarsalaris van 75.000 marken. Zijn club ver langde als „transfersom" een auto bus. De Sovjet-spelers zelf krijgen maar en schijntje van het bedrag dat overgemaakt moet worden naar de nationale basketbalfederatie. Meer dan twee- of driehonderd dollar per maand (zo'n duizend gulden) zit er voor hen niet in. „Een hongerloon- tje" vond de basketbalster Semano- va vorig jaar al. Semanova vertrekt Spanje ge- Orchies in Minder kans Vast staat dat de Californiër zich deelde de tactische kritiek van zijn ronde werd gestuit, bleek ook ach- veiligheid oefenmeester niet. "Eigenlijk heb teraf "al blij niet twee te zijn. "Jaren geleden, ik wgsonge- ik niet zo veel fout gedaan. Ik ben gen". Tot een stunt acht hij Michaoi met de overgang van spelmaker r elf, stond ik met twee keer 5-2 genoeg ingekomen. Per slot tegen Mark Rehe. Ik verloor steeds beter thuis begint te voelen beide sets nog met 7-6. Die partij zal de Londense Church Road. "Hoe meer je op gras speelt, hoe be ter je het begrijpt. Je raakt gewend moet je nooit' aan vreemde stuiters", constateert de jongste Grand-Slam winnaar, die J altijd blijven herinneren. Hoe [je ook achter staat, opgeven Chang later. 'Als zand door mijn vingers, zo het logisch vond dat hij voor Wim- snel ging het", typeerde Schapers bledon slechts als negende werd ge- later de teloorgang van zijn riante plaatst, hoewel het volgens de we- voorsprong. Martin Simek, Scha- reldranglijst de vijfde positie (nu pers' coach die zyn pupil in de vier- ironisch genoeg voor McEnroe) had de set nog een waarschuwing be- kunnen zijn. "Als baseliner heb ik zorgde door het geven van aanwij- nu eenmaal minder kans. Maar er zingen, had een en ander met stij- blijven altijd contrasten: Neem de gende verbazing gevolgd. "Onbe- kening breek ik hem vijfmaal (het was vier, red), alleen verlies ik nor maal gesproken mijn eigen Chang niet in staat. "Een kat nauw maakt rare sprongen, verder dan de kwartfinales hem echt niet komen". In dat geval keer. Door de kou begon blijven Wimbledon die spier toch steeds op te spelen. Ik heb genoeg kansen gehad, ook in de broek bespaard. Sharunas Marchulenis naar de Gol den State Warriors. Forward Aleks- ander Volkov gaat (nog) niet naar de Verenigde Staten. Hij blijft bij CS- John McEn- KA Moskou. Pas na de wereldtitel- afgezakte strijd in Argentinië 1990 mag hij de onderhandelingen (laten) openen JEROEN TE NUIJL met de Atlanta Hawks. Borg of Connors hier t de successen van Emerson op Rol and Garros", kent Chang de "ten- chiel kon alleen van hem verliezen nisklassieken" opvallend uit het hoofd. Changs weergaloze opmars - sinds begin mei bleef hij in zijn laatste twaalf officiële duels onge slagen - levert Tom Gorman dat is gebeurd. Hij had gewoon door de zwakke "vakantieservice" van Chang, die ik sla als ik pijn in mijn rug heb, heen moeten lopen. Michiel had dat zelf moeten zien bleef te veel aan de achterlijn luxe-probleem op. De Amerikaanse hangen, terwijl de ballen vlak ach- Davis Cup-coach zpu voor de halve- ter het net Vielen. Hij maakte dezelf- finalestrijd volgende maand in de fout als Lendl in Parijs". LISSE BV Lisse is de grote ver liezer vap de overschrijvingspe riode in de vrouwenliga van de basketbalbond. Lisse verliest vier speelsters. Het kwartet Plieger, Bruynes, La Cruz en Holleeder vertrekt na één seizoen weer bij de promotiedivisionist. „Dat toont aan dat je beter met eigen talenten kunt werken en niet met mensen van buiten", aldus voor zitter Simon Kooyman. Concurrent MSV ziet Marloes Driessen vertrekken naar eredivi- sieploeg Festo Voorburg, waar haar broers ook al spelen. Van BV Leiderdorp keert Tineke Vos te rug in Noordwijk. Leiderdorp krijgt Saskia Warmerdam (Grasshoppers) er voor terug. Grasshoppers krijgt na het bin nenhalen van de Joegoslavische forward Violetta Stojadinovic versterking van Esther van de Bosch van Voorburg, dat door de komst van Annet Keur, Jolanda Hoolboom en Ellen Ingelse dui delijk de grote eredivisie. Grasshoppers onder handelt nog met Margreet Visser, die het afgelopen seizoen in Span je speelde. Van Forwodians komt Marja Schuit erbij. Petra van der Oever stopt. Tweevoudig landskampioen Den Helder heeft een vijfjarig contract gesloten met Commodo re, dat eerder al een overeen komst tekende met de ploeg.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 13