Bislett blijft een inspiratiebron Silverentand naar goud Brons voor Peter Verkade Hanclbalsters spelen finale Olijslager wint in Essen Toptijden van Aouita en Ondieki bij Grand Prix in Oslo MAANDAG 3 JULI 1 RKC begint in bitertoto met overwinning ILMENAU (ADN) - RKC is de Intertoto-competitie begonnen met een overwinning van 1-0 op Carl Zeiss Jena. Voor ruim 3000 toeschouwers in de Oostduitse plaats Ilmenau maakte Ricardo Moniz na 35 minuten het doel punt. Doelman Teeuwen van RKC stopte na 32 minuten een straf schop van Raab, toegekend na een overtreding van Joore. In de andere wedstrijd van groep 11 won Vienna thuis met 3-0 van Kaiserslautern. Woensdag ont vangt de club uit Waalwijk Vien- Ex-hulptrainer Frankrijk komt om bij ongeluk LISSABON AFP) - De Portuge se voetbaltrainer Antonio Mo- rais is afgelopen weekeinde bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Morais was technisch mede-verantwoordelijk voor de nationale ploeg, die tijdens de Europese titelstrijd van 1984 in Frankrijk goed speelde en in de halve finales werd uitgescha keld door het gastland. Onderweg van Lissabon naar zijn vakantie-bestemming in de Algarve, botste de auto met de 53-jarige Morais tegen een ander voertuig. Ook de vrouw en de zoon van de trainer vonden de dood. Antonio Morais was in het verleden oefenmeester van de topclubs FC Porto en Sporting Lissabon. Bondscoach van Brazilië door publiek belaagd SALVADOR (RTR) - Lazaroni, de coach van het Braziliaanse voetbalelftal, is in zijn geboorte land op het moment een weinig geliefd man. De drie nederlagen van het team tijdens de Europe se tour, onder andere 0-4 tegen Denemarken, hebben de positie van de bondscaoch aardig on dermijnd. Bij de wedstrijd tegen Venezuela, voor het Zuidameri- kaanse kampioenschap, werd Lazaroni zaterdag door de toe schouwers uitgefloten, uitge scholden en met water beko geld. De woede van de 30.000 fans in de Noordbraziliaanse stad Salvador werd nog eens gevoed door het wegvallen uit de selec tie van de lokale held, Charles. De emoties liepen zo hoog op dat in het stadion, dat 80.000 toe schouwers kan bevatten, een grote Braziliaanse vlag werd verbrand. Op het team hadden de uitla tingen van de fans de werking van doping. Al na twee minuten stond de thuisploeg op voor sprong door een treffer van Fla- mengo-ster Bebeto. Halverwege werd het 2-0 door een door Geo- vani benutte strafschop. Bij Brazilië speelde PSV'er Roma- rio mee, op 10 juli (na de groeps wedstrijden) dient hij zich weer in Eindhoven te melden. In de tweede helft pikte ook Balthazar zijn doelpunt mee. De topscorer in de Spaanse compe titie, in de selectie door het af vallen van Careca, scoorde in de 56e minuut. De Brazilianen hielden zich daarna, het veld was door de re gen zwaar te bespelen, rustig. De gasten kregen daardoor een paar kansen. In de 62e minuut zorgde Maldonado voor de te gentreffer. Het was de eerste keer dat Venezuela tegen Brazi lië scoorde in twaalf wedstrij den. In de openingswedstrijd van het toernooi versloeg Paraguay Peru met 5-2. Nationale team vrouwenvoetbal in groep met Ieren KAMEN (SID) - Het Neder lands vrouwen voetbalelftal is in de voorronde van de strijd om de Europese titel in 1991 inge deeld in groep éën met Ierland en Noord-Ierland. De loting vond zaterdag in Kamen (BrD) plaats. De wedstrijden moeten voor 15 oktober 1990 worden ge speeld. De groepswinnaar plaatst zich voor de kwartfinales van het toernooi. De halve-fina- listen kwalificeren zich recht streeks voor de eindronde van het wereldkampioenschap in 1992. Het vrouwenvoetbalteam van Westduitsland is gisteren in Os- nabrück Europees kampioen geworden. In de eindstrijd ver sloegen de gastvrouwen titel verdediger Noorwegen met 4-1. Engelse FA-Cup in de verkoop LONDEN (Reuter) - Het toer nooi om de FA Cup in Engeland, 's werelds oudste voetbalcom petitie, is te koop. Geïnteres seerden dienen wel 25 miljoen pond sterling neer te tellen, on geveer tachtig miljoen gulden. Van der Tang 'held op sokken' LEIDEN - De wielrenners van De Kerngroep/Bollenstreek hebben goed gepresteerd tij dens de '5 dagen-omloop' in Em- men. Ronald van der Tang be haalde een tweede plaats, ter wijl Eric Stroombergen als vier de over de eindstreep kwam. Van der Tang was letterlijk een held op sokken in Emmen. De amateur lag op kop met een voorsprong van twaalf secon den. Door het natte wegdek gleed hij echter onderuit waar door zijn eerste plaats moest worden overgedaan. De neutra le materiaalwagen leverde hem een andere fiets, maar de bin dingen van het exemplaar pas ten niet bij het schoeisel van Van der Tang. Op sokken trapte de gedesillusioneerde renner daarom naar de meet. Paul Kooyman maakte dit weekeinde een dubbelslag bij de liefhebbers/veteranen. Na za terdag al de ronde van Vreeland op zijn naam te hebben gebracht (Richard van Kempen finishte als zevende), was de Leidse arts gisteren ook de sterkste bij een wielerkoers in Volendam. De re gio-renners maakten in het pa lingdorp overigens volledig de dienst uit, want achter de Swift- /Casba renner kwamen clubge noot Frans Paardekooper, Sjaak Spreeuw (Hillegom) en Stap Paardekoper als de nummers twee tot en met vier over de meet. Henk Eigenbrood eindig de als negende. Swift/Casba nieuweling Ro bert van Dongen (Zevenhuizen) eiste gisteren in het Brabantse Nuland de eerste plaats voor zich op, terwijl Noordwijker Mi ke Hassing zaterdag in Sprun- Paul Kooyman. del goed was voor een vierde plaats. Barry de Ruiter finishte in Vreeland als achtste. Pascal Vergeer behaalde bij de junioren een knappe derde plaats in een koers in Hoog Kar spel, terwijl voor Robert Karre- mans een zevende plaats was weggelegd in Zuidland. Corine Ouwehand heeft gis teren een tweede plaats behaald in een criterium over 72 kilome ter in het Westduitse Hasbach- (archieffoto) bruch. De Katwijkse - eind de ze week vertrekt ze naar Mos kou voor de WK junioren op 16 juli - reed gedurende vrijwel de gehele koers onder barre weers omstandigheden. Eerder in het afgelopen weekeinde werd de wielrenster 24ste in Harderwijk waar de Parel van de Veluwe over 135 kilometer werd verre den. Petra Grimbergen kwam daar ongeveer gelijk met Ouwe hand over de meet. BERGEN OP ZOOM - De op brengst voor de Alphense streekat- leten luidde na afloop van de Neder landse kampioenschappen voor A- en B-junioren welgeteld één me daille. Slechts Peter Verkade wist een plak te pakken. De meerkam- per van AV '47 behaalde een derde plaats bij het hink-stap-springen met een afstand van 13.89 meter en greep daarmee het brons. Eervolle vijfde plaatsen waren er voor Alp- henaar Wouter Hertzberger bij het verspringen en Boskoper Falko Koster op de 300 meter horden. Verkade profiteerde van het idea le weer, waardoor de Boskoopse A- junior de driesprong feilloos kon uitvoeren. De 13.89 betekende voor hem een verbetering van zijn verste afstand met ruim 60 centimeter. Gisteren had de springer echter met een heel ander weertype te maken: een onvoorspelbare wind en een vieze miezer. Een tiende plaats viel hem ten deel met 6.30. Hertzberger klaagde ondanks zijn vijfde plaats ook over het weer. "Op die wind viel geen peil te trekken. Dan had je hem tegen, dan had je hem mee. Over die 6.64 ben ik daar om redelijk tevreden". Het verging de tienkamper van AAV '36 minder voortvarend in de finale van de 110 meter horden, het nummer waarop hij in de series uitstekend voor de dag kwam door een persoonlijk en tevens clubrecord van 15.11 te lo pen. "Tsja, ik knalde met mijn bij- trekbeen finaal tegen de eerste hor de. Ik viel weliswaar niet, maar stond wel helemaal stil. Natuurlijk werd ik daardoor laatste. In de stromende regen moest B- junior Falko Koster (AV '47) zijn fi nale 300 meter horden afwerken. Daarin liep hij 40.96 en werd vijfde. Die 40.96 was precies één honderd ste langzamer dan zijn halve finale- tijd (40,95) die Koster neerzette on der perfecte omstandigheden. De Boskoopse jongeling was eveneens actief met de speer. Hij bereikte een negënde plaats en wierp verder dan hij ooit had gedaan: 48.20. Een finaleplaats bleek voor Brian Bunnik (AV '47) het hoogst haalba re op de 400 meter. In die finale werd hij zesde in een persoonlijke toptijd van 52.71. Bunnik kwam ook uit op de 800 meter, maar daarin kon hij geen potten breken en werd via een serietijd van 2.03.12 uitge schakeld. Mariëlse van Cruchten (AV '47) miste nipt de finale 300 me ter horden bij de meisjes-B. Met een zevende plek in 47.49 moest zij ge noegen nemen. Atlete snel over horden bij NK junioren De 48.20 van meerkamper Bob Dongelmans (AAV '36) met de speer was nog wel voldoende voor deelna me aan de finale, maar tijdens die sessie verbeterde hij zich niet en werd uiteindelijk achtste. B-juniore Sonja Klein (AV '47) liep de 800 me ter in 2.21.68. Haar Alphense rivale Liselore Zeelenberg (AAV '36) werd tiende op de 1500 meter in 4.58.32. Mariska Valk (AV '47) reikte op de 400 meter tot de halve finalestrijd, waarin zij 62.16 liet klokken. Op de 400 meter moest Franklin Mulder de halve finale vanwege een onwilli ge kuit overslaan, nadat hij in de se ries op 53.04 was uitgekomen. Bert Jan van Bruggen (AV '47) vestigde met 24.75 een nieuw clubrecord op de 200 meter. Tijdens een avondwedstrijd in Lisse heeft de veertienjarige Theo Brave (AAV '36) het clubrecord hoogspringen verbeterd tot 1.78. Hij kwam één centimeter hoger dan Re- né Zorgedie negen jaar geleden 1.77 sprong. Brave evenaarde het club record van Wouter Hertzberger op de 300 meter horden met 43.3. Ruud van Maurik van AAV'36 werd bij een wedstrijd in Eindho ven eerste op de 110 meter horden. Zijn tijd was 14,29. LEIDEN - De regionale atleten heb ben op de nationale jeugdkam pioenschappen in Bergen op Zoom vijf medailles binnengehaald. Ellen Silverentand verraste bij de meis- jes-A met een fraaie eerste plaats op de honderd meter horden. Daar naast behaalde Stefan Molenaar zil ver bij het verspringen en de meer kamp en werd Marco Kortleever tweede op de driehonderd meter horden. Marijn van der Ploeg scoor de brons op de 2000 meter steeple chase. Jeroen Sunter sneuvelde met een blessure in het zicht van eremetaal. Veteraan Dirk Maassen van de Brink sleepte een nationale titel binnen op de vijf kilometer snelwandelen. Ellen Silverentand had het geluk dat de favoriete, Petra Huybrecht- se, zich licht geblesseerd beperkte tot de honderd meter vlak. De 19-ja- rige atlete van De Bataven liet daar door de rest van het veld kansloos met een fraaie tijd van 14.53. De nummer twee, Johnson (Olympia '48), kwam maar liefst drie tienden te kort. Silverentand was achteraf verbaasd over haar succes: "Ik had wel gehoopt een medaille te win nen, of bij de eerste vier te eindigen. Mijn tijd dit weekeinde was echter veel sneller dan verwacht. In de Alphen Eagles hervindt zich ALPHEN AAN DEN RIJN - Al phen Eagles, dat na nederlagen te gen Eindhoven (0-14) en Zaandam (13-20) op de laatste plaats van de tweede divisie terecht was geko men, heeft zich bijtijds hervonden. De American-footballers uit Alphen wonnen gisteren royaal van mede- hekkesluiter Hoorn Unicorno: 28-0. In het eerste kwartier nam de thuisploeg door een 'safety' van Serge Hitijahubessy en een touch down van Tony Carera een 8-0 voor sprong. Daar kwam tot de rust geen verandering in. In de tweede helft maakte quarterback Koen Olders er 15-0 van en toen stond Hoorn op in storten. Daan Blankenbijl tilde de stand naar 22-0 en Hian Seng Kwee tekende voor de laatste score. Dat was ook de laatste touch-down die de Canadese coach Andrew White zag. Na acht weken houdt hij het bij Alphen Eagles weer voor gezien. White keert terug naar Canada. competitie liep ik nog niet beter dan 14.6 en 14.7, met de hand geklokt. Nu was ik zo'n drie tienden sneller." In haar derde A-jaar (de grenzen werden in de tussentijd verlegd) haalde economie-studente Silve rentand pas haar eerste nationale kampioenschap. Kortleever Marco Kortleever van AV Holland eindigde achter Mike Roosen (39.84) op de tweede plaats (39.90) van het drie-honderd meter horden in zijn eerste jaar bij de jongens-B (15 en 16 jaar). Op de tweehonderd meter kon hij zijn succes niet herha len: een tijd van 23.51 was goed voor een vijfde plaats. Atleet Stefan Molenaar (De Spar taan, Lisse, jongens B) bereikte zijn zilveren medaille in de meerkamp voornamelijk door een mooie twee de plaats bij het verspringen waar hij een afstand van 6.90 meter over brugde. Daarnaast werd hij twee maal vierde: bij het hoogspringen kwam hij tot 1.85 meter, bij de hon derdtien meter horden tot een tijd van 14.87. Zijn clubgenoot, Marijn van der Ploeg, jongens B, behaalde een derde plaats op de 2000 meter steeple-chase. Sunter Jeroen Sunter (AV Holland, jon gens A) was vorig jaar nog goed voor een medaille in de honderd meter sprint. Ook ditmaal leek hij op een ereplaats af te stevenen. Hal verwege de finale scheurde hij ech ter een hamstring in zijn rechter been, waardoor hij het zomersei zoen wel kan vergeten. Tot een fina leplaats reikte Menno Jansen (jon gens B), die 52.54 liep op de vierhon derd meter. Bij de meisjes kwam Bianca Vermond op dezelfde af stand tot 60.55, eveneens goed voor een vijfde plaats. Fabian Ros werd in zijn finale (100 meter, jongens B) laatste in 11.79. Joyce Emons had in haar halve fi nale (100 meter, meisjes A) nog tot grote hoogten kunnen reiken. Ze was zich er echter niet van bewust zich gekwalificeerd te hebben en al naar haar vakantiebestemming ver trokken. Veteranen Het veteranen kampioenschap in Beverwijk leverde drie regionale ereplaatsen op. Bij de mannen 40-44 jaar liet Dirk Maassen van de Brink van AV Holland zijn concurrenten kansloos met een tijd van 23.52.5 over vijf kilometer snelwandelen. Bij het speerwerpen was een worp van 29.68 (weliswaar ver achter winares Lida berkhout met 50.14 meter) voor Bep van Pelt (vrouwen 35-39) van AV Holland goed genoeg voor een bronzen plak. Arie van Tol (De Bataven) veroverde zilver bij de mannen 45-49 op de 800 meter met een tijd van 2.Ö9.42. Theo van der Veer is op een fraaie tweede plaats geëindigd bij een loop over 10,7 kilometer in Hoorn. De Leidenaar kon op de laatste kilometer winnaar Bert van Vlaanderen niet meer achterhalen. Van Vlaanderen won de zeer snel gelopen race in 31 minuten 40 se conden. Van der Veer deed er tien seconden langzamer over. Patrick Aris werd derde, in 31.58. MARSALA (AN?) - Het Nederland se vrouwenhandbalteam heeft zich geplaatst voor de finale van een zes- landentoernooi op Sicilië. De ploeg van bondscoach-Ton van Linder komt in de eindstrijd uit tegen Tsjechoslo wakije. Door een overwinning op Italië van 13-12 verzekerde Nederland zich zaterdag van de eerste plaats in de groepsduels. In de kruiswed- strijd zegevierde Nederland met 22- 12 over Algerije. Nederland had het toernooi in Marsala, aan zuidwest kust van Sicilië, geopend met een zege op Tunesië. Tsjechoslowakije plaatste zich voor de eindstrijd door het gastland met 18-15 te verslaan. Van Helden wordt scha atsbondscoach DEN HAAG (ANP) - De oud-Ne derlander Hans van Helden is be noemd tot bondscoach van de Fran se schaatsenrijders. De 41-jarige Van Helden, die op de Olympische Winterspelen van 1976 in Innsbruck tweemaal brons veroverde en van 1982 tot 1988 Frans kampioen werd. volgt Marc Vernier op. ESSEN (ANP) - Marjan Olijslager blijkt geen gunstige omstandighe den nodig te hebben om de 100 me ter horden in minder dan dertien se conden af te leggen. De Nederland se recordhoudster zegevierde giste ren tijdens internationale wedstrij den in Essen in 12,98 seconden. Evenals een week tevoren in Vil- leneuve d'Asq versloeg Olijslager de Amerikaanse Linda Tolbert (13,04). Derde werd de Westduitse Claudia Zackiewicz in 13,11. In Vil- leneuve d'Asq bracht Olijslager, die in haar laatste wedstrijdjaar rustig aan traint, het record op 12,77 se conden. Op de door de regen spekgladde baan, waar op een gegeven moment ook nog de electronische tijdwaar neming uitviel, won Achmed de Kom de B-ioop van de 100 meter in 10,74 seconden. Het nieuwe 1500- metertalent Bob Dielis, die onlangs 3.37,50 noteerde, won zijn race in de stromende regen in 3.40,84. Faldo snel rijk CHANTILLY (ANP/Reuter) - Nick Faldo heeft een bijzonder lucratieve manier van golfen. Elke swing (slag) op zijn laatste vier Europese toernooien lever de de Brit 310 dollar op, ruim 600 gulden. De bijna 32-jarige Faldo is in Europa zeer succesvol. Gisteren .won hij zijn vierde toernooi in serie. Op de banen van Chantil-- ly, bij Parijs, veroverde hij de open Franse titel. Door een bir die op de laatste hole ontsnapte hij aan een barrage met zijn landgenoot Roe, de Zuidafri kaan Baioochi en de Westduit ser Langer. Het trio deed over de vier parkoersen van achttien holes 274 slagen, Faldo 273. Italië met zeven clubs aanwezig in Europa Cup DEN HAAG (ANP) - In het komen de seizoen zal Italië het sterkst ver tegenwoordigd zijn in de Europese bekertoernooien. Door zeven clubs namelijk. Bekerhouder AC Milan en kampioen Internazionale in Europacup 1, Sampdoria bij de be kerwinnaars en Napoli, Juventus, Atalanta en Fiorentina in de strijd om de UEFA-beker. Zou Napoli dit jaar in Italië geen plaats veroverd hebben, dan had de club van Maradona toch Europees gespeeld door zijn winst in het toer nooi om de UEFA-beker. Door hoog te eindigen in de serie A heeft Napo li feitelijk een andere Italiaanse club van Europees voetbal beroofd en de deur naar het toernooi om de derde beker open gezet voor een derde Franse (Auxerre) of Joegosla vische (Dinamo Zagreb) club, die nog een beslissingswedstrijd moe ten spelen. De verenigingen die in de laatste vijf jaar tenminste de halve finales hebben bereikt in één van de drie bekertoernooien, zijn geplaatst voor de eerste ronde. Het betekent dat die clubs in de eerste ronde geen andere „geplaatste" tegenstander kunnen ontmoeten. PSV en Ajax zijn de enige Nederlandse vereni gingen met een voorkeursbehande ling. De landskampioen zal daar door in de eerste ronde niet kunnen loten tegen Mechelen, Sredets So fia, Dinamo Dresden, Bayern Mün- chen„01ympique Marseille, Intern azionale en AC Milan, Tirol Inns bruck, Benfica, Steaua Bukarest en Real Madrid. Ajax „ontloopt" Köln, HSV Ham burg, Stuttgart en Werder, Napoli, Juventus en Atalanta, Rapid Wien, Porto, Dundee United, Atletico Ma drid en Zaragoza, Dinamo Kiev en Galatasaray. De loting voor de Eu ropese bekertoernooien is op 12 juli in Génève. Titel Hollands paard NUENEN (ANP) - De traditie dat in Nederland gefokte paarden bij in ternationale wedstrijden met bui tenlandse ruiters topprestaties leve ren, is bij de strijd om het Europees kampioenschap voor junioren in Nuenen voortgezet. De Engelse amazone Marie Edgar vormde met Sure Thing de beste combinatie van de deelnemers tot achttien jaar. meter tijd van dit seizoen zorgde. Kibet finishte 0,31 seconden later. In de snelle race kon Rob Druppers in de slotfase niet meer meekomen. De Utrechter werd negende in 1.46,52. OSLO (ANP) - Het aloude Bislett in Oslo heeft zijn faam als stadion waar bij atletiekwedstrijden topprestaties worden geleverd, weer eens waar gemaakt. Zaterdagavond, tijdens de vijfde Grand Prix-wedstrijd van het seizoen, werden dan weliswaar geen wereldrecords verbeterd maar wel zeven prestaties geleverd en een geëvenaard, die de beste van het nog jonge seizoen zijn. Op twee onderdelen, de 3000 en 5000 meter kwamen de wereldre cords niet echt in gevaar, maar ze werden wel zeer dicht benaderd. Said Aouita won de 3000 meter in 7.34,79, een tijd waarmee hij slechts ruim twee seconden verwijderd bleef van de reeds elf jaar oude top prestatie, die Henry Rono (Kenya) elf jaar geleden met 7.32,1 in Oslo vestigde. De frêle Marokkaan zinde op wraak. Hij was geweigerd voor de „Gouden Mijl", het traditionele hoofdnummer van de wedstrijden in Noorse hoofdstad. Aouita wilde aanvankelijk de wedstrijd boycot ten maar besloot toen de 3000 meter te lopen. Yobes Ondieki, die Aouita dit sei zoen in Sevilla versloeg, liep een im ponerende 5000 meter. De Kenyaan miste in de slotfase de tegenstand om met succes een greep te doen naar het wereldrecord, dat met 12.58,39 in handen is van Aouita. Ondieki zegevierde in 13.04,21, de zesde tijd ooit gelopen. Alleen Aouita (3 x), Europees recordhou der David Moorcrooft (Eng) en de Amerikaan Sydney Maree waren ooit sneller. Kibet De Kenyanen die vorig jaar in Seoul imponeerden met Olympische titels op de 800, 1500, 5000 en 3000 meter steeple chase, beheersen die num mers dit seizoen opnieuw. In Oslo werd met Robert Kibet, die onlangs een hand geklokte 1.42.2 op de 800 meter liep, een nieuw wapen in de strijd geworpen. De 23-jarige atleet ging in Oslo voortvarend van start maar moest in de slotfase buigen voor de Amerikaan Johnny Gray, die met 1.43,69 voor de beste 800 Olympisch kampioen Julius Ka- riuki, die vorig jaar in Seoul het we reldrecord op de 3000 meter steeple chase van Henry Rono (8.05.40) met 0,11 seconden miste omdat hij op de laatste meters naar het publiek zwaaide in plaats van voluit door te gaan, bevestigde zijn reputatie. De Afrikaan die zijn eerste hindernis loop van het seizoen afwerkte, deed dat in 8.14,39. Hij loste zijn landge noot Julius Sang, donderdag in Hel sinki goed voor 8.15,06, af als eerste op de wereldranglijst van dit jaar. Cram Steve Cram, vier jaar geleden in Os lo met 3.46,32 wereldrecordhouder op de mijl geworden, leek aanvan kelijk op weg naar zijn vijfde achter eenvolgende overwinning op het hoofdnummer van de wedstrijden in Oslo. De fraai lopende Brit moest echter ook buigen voor Afrikaans geweld al kwam dat nu niet uit Ke nya maar uit Somalië in de persoon van Abde Bile, de wereldkampioen op de 1500 meter van 1987. De lange Afrikaan kwam in de slotfase on weerstaanbaar naar voren en zege vierde in 3.49,40. Cram werd ook nog voorbij gestreefd door de we reldkampioen bij de junioren, de 19- jarige Wilfred Kirochi (Ken), en de verrassende Amerikaan Joe Falcon. Op de technische nummers wa ren twee „bekenden" een klasse apart. Wereldrecordhouder Ulf Timmermann stootte de 7,25 kilo wegende kogel 21.93 meter weg. Carl Lewis (links) wordt op de 100 meter verslagen door zijn landgenoot Calvin Smith. (toto ad wat evenals de 5,90 meter van de Rus Rodion Gataoellin bij het pols stokhoogspringen, de beste wereld- seizoenprestatie betekende. Ga taoellin moet de eer echter delen met zijn landgenoot Sergei Boebka en de Amerikaan Joe Dial. Lewis Een verrassing was de nederlaag van Carl Lewis op de 100 meter. De zesvoudige Amerikaanse Olympi sche kampioen moest, op zijn 28e verjaardag, buigen voor zijn landge noot en oud-wereldrecordhouder Calvin Smith, die 10,05 seconden won. Lewis finishte 0,06 seconden later. Bij de vrouwen zorgde Ingrid Kristiansen, de lieveling van de 22.000 toeschouwers, voor de beste wereldseizoenprestatie op de 10.000 meter. De Noorse, die wereldre- cordhouidster is op de vijf en tien kilometer en de marathon, werd ruim drie kilometer gegangmaakt door de Amerikaanse Patti-Sue Plumer maar moest toen alleen door. Haar wereldrecord, drie jaar geleden in Oslo op 30.13.74 ge bracht, bleef buiten bereik. Met 30.48,51 liep de Noorse wel de snel ste tien kilometer van dit seizoen bij de vrouwen.Imponerend was ook weer het optreden van Ana Fidelia Quirot. De 26-jarige Cubaanse, die donderdag in Helsinki Olympisch kampioene Sigrun Wpdars op de 800 meter versloeg, bleek nu ook te sterk voor een andere Oostduitso, Christine Wachtel, die in Seoul het Olympisch zilver veroverde.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12