TAD LEIDEN Bijzonder plan voor voortuin Hortus Mezza Notte voorlopig dicht LEIDSCH B DAGBLAD Feesthallen van Minerva zijn nog niet goedgekeurd PvdA'er Laurens Beijen verlaat gemeentepolitiek Verzoek voor Islamtische school behandeld en opnieuw afgewezen s ZATERDAG 1 JULI 1989 Bezwaren tegen bouw huizen in kerkgebouw Middelstegracht LEIDEN Twee bewoners van de wijk Pancras-Oost hebben bezwaar aangetekend tegen de bouw van elf appartementen aan de Middelste gracht. De woningen komen in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente. Dit kerkgenootschap is inmiddels in Leiderdorp gevestigd. Het gebouw is aangekocht doof Eri ca-beheer. De bezwaarmakers, C. Vogel en M.J. Vink, wijzen erop dat door de bouw van appartementen "het mo numentale karakter van dit stukje Leiden naar het verleden wordt ver wezen". Bovendien vinden zij wo ningbouw een aantasting van de sfeer in de straat. Vogel en Vink stellen voor om de kerk te verbouwen en geschikt te maken voor andere doeleinden. Ook suggereren zij om een groen voorziening te maken aan de Middelstegracht. Tegen de hoogte van de apparte menten bestaat ook bezwaar. Vol gens de bezwaarmakers wordt geen eenheid met de omliggende huizen gevormd. "De totale hoogte van het nieuwbouwcomplex zorgt ervoor dat de appartementen met kop en schouders boven de naast gelegen panden uisteken", schrijven Vogel en Vink, die ook nog wijzen op dat extra parkeerplaatsen nodig zijn. De bezwaren zijn gisteren door de commissie voor beroep- en be zwaarschriften behandeld. De com missie doet na de vakantie een uit spraak. Katwijkse valt van en breekt been paard NOORDWIJK - Een 13-jarig meisje uit Katwijk is gisteravond even na zeven uur met een gecompliceerde beenbreuk opgenomen in het Dia- conessenhuis in Heemstede. Zij viel in de manege in het Langeveld door onbekende oorzaak van haar paard en liep daarbij een beenbreuk op. Ontwerper Gilbert de Jong krijgt prijs v&n 2500 gulden LEIDEN Amsterdammer Gil bert de Jong van 'Slager tuin- en landschapsadviseurs' uit Dordrecht heeft de prijsvraag ge wonnen die de Hortus Botanicus heeft uitgeschreven voor de her inrichting van de voortuin, die in december 1987 kaal werd door het vellen van de grote bruine beuk. Voor zijn ontwerp 'Cedaar' ontving De Jong gisteren uit han den van Hortus-directeur Prof. dr. C. Kalkman een geldbedrag van 2500 gulden. Het door de jury als 'briljant, spannend en fraai' bestempelde ontwerp omvat de komst, in een ovale vorm, van een haag en een muur rond de voortuin. Die krijgt daardoor de functie van een in tiem binnenplein en kan als rust punt voor bezoekers fungeren. De muur moet volgens het plan 2,60 meter meten, maar over die hoogte wil de Hortus nog wel met De Jong in discussie. In de muur komen drie kijkgaten van 1,5 me ter doorsnee en er is plaats voor herinneringsstenen. Rond de te plaatsen Libanonceder, een ca deau van twee ex-stagiaires, heeft De Jong een zitrand van kasseien gedacht. Iets meer dan de helft van de tuin wordt voorzien van keien, de rest wordt gazon. Zeer gecharmeerd is de jury van het idee van De Jong om de portiersloge, nu een wat onopval lend hokje op een nog onopval lender plaats gesitueerd, bij de gang van het plein neer te zetten Voor de verdere groene aankle ding koos de winnaar voor een tulpenboom. een hulstboom en e'fcn gouden regen. Hoe mooi het ook is, het is nog de vraag of het ontwerp ook zal worden uitgevoerd. Hoewel wordt gesproken van een relatief goedkoop plan, heeft de Hortus de benodigde 100.000 tot 125.00 gulden namelijk niet in haar ach terzak zitten. Daarom zal worden gezocht naar een sponsor. Prijswinnaar Gilbert de Jong ontving gistermiddag voor zijn voor de Hortus Botanicus ontwikkelde idee een geldbedrag van 2500 gulden. (foto Jan Holvast) De Amsterdammer Marc van der Zwet sleepte met zijn plan 'Naranja' de tweede prijs in de wacht: een bedrag van 1000 gul den. De derde prijs, vijfhonderd gulden, ging naar het plan 'Infor mal', ingestuurd door Paul-Vic Loeliger en Henk Krouwel uit Boskoop. In totaal zijn acht ont werpen ingezonden, wat volgens educatief medewerkster Stans van der Veen een nogal teleurstel lend aantal is. Zeker omdat 47 tuinarchitecten in principe be langstelling hadden getoond door de voorwaarden waaraan een ont werp moet voldoen, op te vragen. De tuinarchitecten moesten bij hun ontwerpen rekening houden met drie voorwaarden: de Liba nonceder moet een plaats krijgen, praktisch vervoer van groot mate riaal moet mogelijk blijven en het ontwerp moet op enigerlei wijze vernieuwend zijn en tegelijker tijd een aanvulling op de rest van botanische tuin. Eindcontrole brandweer verplaatst LEIDEN - De brandweer heeft de hallen op het terrein van de HCG in Leiden nog niet goedgekeurd voor de festiviteiten van studentenvere niging Minerva, die woensdag 5 juli beginnen. Volgens woordvoerder Volker van de brandweer zou giste ren de eindcontrole plaatshebben, maar is dat uitgesteld tot dinsdag omdat de vereniging een paar da gen achterloopt op het schema. Die vertraging is volgens de brandweerman niet zozeer opgelo pen als gevolg van de korte brand die in de nacht van maandag op dinsdag in een van de hallen woed de. Vooral het feit dat veel studen ten de afgelopen weken tentamens hebben gedaan en daardoor niet Beatrix niet op lustrum van Minerva LEIDEN - Koningin Beatrix komt volgende week zaterdag niet naar de officiële opening van het lustrum van de Leidse studentenvereniging Minerva. De vorstin heeft die dag privéverplichtingen. Minerva had Beatrix uitgenodigd voor het begin van de festiviteiten ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan. Gerbert van Genderen Stort, pr- man van de lustrum-commissie, vindt het jammer dat de koningin dit keer niet komt "Maar ik kan me heel goed voorstellen dat onze vor stin andere verplichtingen heeft". Er is overigens wel belangstelling van het koninklijk huis voor het ju bileum. Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven zullen op vrijdag 7 juli een voorstelling van de musical Guys and Dolls bijwonen. Deze mu sical wordt opgevoerd in de Schouwburg. Alle rollen worden gespeeld door leden van Minerva. Gemeente trekt ontheffing sluitingsuur voorlopig in LEIDEN - Swingcai'é Mezza Notte aan de Pieterskerkchoor- steeg sluit voorlopig zijn deu ren. Aanleiding hiervoor is de beperking van de - sluitingstij den door de gemeente tot 24.00 uur. Het café beschikte over een vergunning om in het weekein- de tot 2.00 uur en doordeweeks gemeente heeft als vaste regel dat tot 1.00 uur open te blijven. na het derde proces-verbaal de ont heffing voor het late sluitingsuur tij- Deze vergunning is ing^rokken na- deliJk Mw°rdt. ingetrokken. Over rfst hot oïfó ofoJioooo Mezza Notte kwamen bij de politie regelmatig klachten binnen wegens geluidsoverlast. Volgens eigenaar Naleye M. Ah med heeft het geen zin om zijn zaak tot 24.00 uur open te houden. Zijn klanten komen pas rond 23.00 binnen. De inkomsten die binnen komen door één uur open te blijven, wegen niet op tegen de kosten die het in dienst nemen van personeel voor een hele avond met zich mee brengen. Ahmed overweegt dat het café afgelopen zondag 1 de derde keer binnen korte tijd een proces-verbaal kreeg vanwege over treding van de sluitingstijden. De LEIDEN - Het PvdA-raadslid Laurens Beijen, plaatsvervan gend voorzitter van de fractie, verlaat de Leidse politiek. Hij heeft gistermiddag burgemeester Goekoop zijn vertrek aangekon digd. Beijen kan het raadswerk niet meer combineren met zijn gezin en zijn werk. De eerste op volger op de PvdA-lijst is Tjeerd van Rij, de voorzitter van de Fe deratie van Woningbouwvereni gingen. Laurens Beijen zit sinds 1986 in de gemeenteraad voor de PvdA- fractie. Daarvoor was hij ook al raadslid in de periode 1974-1980, maar toen voor de PPR. Na de voor de PPR teleurstellende Ka merverkiezingen in 1982 keerde hij deze partij de rug toe. Hij meende dat er voor de radicalen geen perspectief meer was. Beijen hield zich binnen de PvdA-fractie vooral bezig met fi nanciën. Volgens hem kwam het raadswerk steeds meer in het ge drang omdat zijn gezin een groter beslag op hem legt. "Het raads werk kost je een aantal avonden per week", schetst hij. "Mijn ge zin vraagt steeds meer van mijn tijd. Ik heb een vrouw en drie op groeiende kinderen". Van Rij was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. Volgens voorzitter mevrouw Greetje van den Bergh van de PvdA beraadt hij zich nog over het raadslidmaatschap. Eerder wees Van Rij het lidmaatschap van de Leidse raad af omdat hij die functie onverenigbaar vindt met het voorzitterschap van de Federatie van Woningbouwvere nigingen. Hij is evenwel in okto ber aftredend en volgens Van den Bergh zou dat ongeveer op het vertrek van Beijen aansluiten. Indien Van Rij een zetel afwijst, waarmee Van den Bergh overi gens voorshands geen rekening houdt, komt W. Tesselaar in aan merking voor de raad. Zij is de vrouw van wethouder Tesselaar. Sinds een wijziging van de Kies wet enkele jaren geleden is het toegestaan dat echtgenoten voor dezelfde partij in de gemeente raad zitten. t andere stad opnieuw te be ginnen. Hij erkent overigens dat hij tot drie keer toe te lang is doorgegaan en dat terecht een proces-verbaal is opgemaakt. Ahmed stelt daar te genover dat zijn sluitingsbeleid in de afgelopen 2,5 jaar nooit anders is geweest. "Mijn personeel is dat zo gewend. Als het tijd is worden de mensen er nooit onmiddellijk naar buiten gestuurd. Klanten blijven al tijd even hangen". Ahmed zegt verrast te zijn door het plotselinge strakke beleid. "Ik wist wat er boven mijn hoofd hing in het geval dat ik drie processen- verbaal zou krijgen. Dat in ander halve maand zou gebeuren wat in de tweeënhalf jaar niet is gebeurd, had ik niet verwacht". LEIDEN - Hoewel niet iedereen er tevreden over is, heeft de Merenwijk najaren toch zijn eigen warenmarkt. Wet houder Kuijers opende even na het middaguur de eerste warenmarkt die voortaan elke vrijdag (van 11.00 tot 17.00 uur) op het parkeerterrein bij winkelcentrum De Kopermolen wordt gehouden. Een aantal winkeliers heeft nogal wat moeite met die markt op vrijdag omdat juist die dag de behoefte aan par keerruimte groot is. Door de komst van de markt is het aantal parkeerplaatsen nu beperkt, terwijl er juist meer mensen naar het centrum komen. Op de markt staan wekelijks 38 kramen opgesteld. Uitbreiding tot 50 kramen behoort volgens het hoofd van de afdeling Havens en Warenmarkten van de gemeente, A. van Paridon, tot de mo gelijkheden. (foto Jan Holvast) LEIDEN - Het college neemt de aanvraag voor een islamitische ba sisschool in Leiden alsnog in be handeling. Burgemeester en wet houders zullen het verzoek echter meteen weer afwijzen omdat het op een aantal punten niet aan de nor men voldoet, het college heeft dit gisteren besloten. Het verzoek van de Stichting Isla mitische Basisscholen werd halver wege deze maand ter zijde gelegd omdat het was geadresseerd aan de verkeerde instantie. De stichting had het aan het college gestuurd en niet, zoals hoort, aan de gemeente raad. De raadscommissie voor on derwijs kritiseerde vorige week het college hierover. Ze vond dat burge meester en wethouders zich wel heel erg formeel hadden opgesteld en verzocht hun de aanvraag alsnog in behandeling te nemen. Dat heeft het college nu dus ge daan. Het verzoek is echter afgewe zen omdat de stichting haar statu ten en de benodigde ouderverkla ringen niet voor 1 april - de slui tingsdatum voor dit soort verzoe ken - had meegestuurd. Weliswaar heeft de organisatie haar verzuim later goedgemaakt en het college de stukken alsnog doen toekomen, maar voor de behandeling van de aanvraag heeft dat niet meer uitge maakt. Wethouder Van Dongen: "Het college heeft die stukken pas vrijdagochtend gekregen". De Stichting Islamitische Basis scholen Leiden houdt vol dat haar verzoek, behalve dan de adresse ring, aan de normen voldoet. "In de wet staat niet dat ouderverklarin gen en statuten voor 1 april moeten zijn ingezonden. Het kan ook na die datum", aldus een woordvoerster van de stichting. De organisatie kan nog niet zeggen welke stappen ze na de afwijzing onderneemt. "We heb ben begrepen dat het maandag of dinsdag in de gemeenteraad wordt behandeld. We willen eerst afwach ten wat daar uitkomt". Geen optreden Senemali in LVC LEIDEN - Het optreden van de band Senemali uit Senegal van avond in het LVC aan de Breestraat gaat niet door. In verband met vi sumproblemen kan de groep niet optreden. In plaats daarvan heeft het LVC Kuni Kids gecontracteerd, een band die Zaïrese muziek brengt. Aanvang 23.00 uur, zaal open 22.00 uur. Burgerlijke Stand LEIDEN - Brian, zv. C.A. Kulk en J.J.C. Groenewoud; Francisca Johanna Theresia, dv. M. van Óuivenboden en G.J.M. van der Stap; Salim, zv. M. Kurt en Y. Kurt; Nick. zv. J. Schimmel en J. Sieders; Marco, zv. C. Schaap «joise Gertrude, dv. M.A. Fles en G.J. Brons wijk; Johannes Theodorus Maria. zv. H.J.C. Zwaan en l.F.A. Bonink; Arno. zv. R.J.M.M.T. Stouten; Yivica-devi, dv. D. Bansraj en S. Dhal- ganjansing; Bart, zv. J.P. Wetselaar en M.J. Barnhoorn; Christopher, zv. A.H. van Hensber- gen en E. den Hartog; Daan Gijsbert, zv. G.H.H. van der Plas en J.P. Beltman; Sebasti- aan, zv. P.V. Hamming en M. Keislair; Roy An ton, zv. A.E. van Kempen en L. de Witte; Frank, zv. F.C. Koemans en A.H. Rhijnsburger, Melis- sa. dv. F P Koree en G M. de Swijger; Wouter Sebastiaan. zv. M.J. Breuer en S.C C. Kuiper; Wiebe Folkert. zv. M.W Sabelis en E.C.M de Wit; Daan. zv. J.P. Barnhoorn en J A Plug; Carlijn Cornelia Maria, dv. E.T. Broekhof en J. Plug; Johannes Cornells Wilhelmus Christen, zv. J.W.M. van Rijn en A.A.E.M. Pijpers; Chris tina Stefanie Woutera, dv. C.M. van Eek en E.C.M. Bulder; Michelle Gabrièlle Mirelle, dv. M.H.E. Kolkman; Mireille, dv G.G. Koree en B. van Leeuwen; jhr. Charles Titus Pieter. zv jhr. J.C.P. de Beaufort en M.M Eliens. Sietsge Pe ter, zv. W.P. van der Born en S. Sloos konden meewerken aan het optui gen van de hallen is debet geweest aan de vertraging. Vanaf maandag wordt volgens Volker met man en macht gewerkt aan het aanpassen van de feesthallen. Studentenvere niging Minerva was gisteravond niet bereikbaar voor commentaar. Na de brand heeft Volker een be zoek gebracht aan de hallen. "Er moet nog heel wat gebeuren. Er zijn bij voorbeeld verkeerde materialen gebruikt, onder meer hardboard. Dat is verboden. In overleg met me dewerkers van de studentenvereni ging is besloten de eindcontrole daarom naar dinsdag te verplaat- Hij is trouwens vol lof over de ac tiviteiten die Minerva in verband met de (brand)veiligheid heeft on dernomen: "Er is noodverlichting, er zijn brandblussers gehuurd en de bewakingsdienst heeft een brand oefening gehouden. Bovendien heeft de brand van maandag op dinsdag ze zeer alert gemaakt". Vol ker verwacht dat de vereniging er in slaagt alle werkzaamheden af te ronden voor woensdag 5 juli, de dag waarop de lustrumviering (175 jaar) van Minerva begint. Gemeente en De Raad nog in gesprek over bebouwen van veilingterrein LEIDEN De gemeente Leiden en projectontwikkelaar De Raad heb ben nog geen overeenstemming be reikt over de bouw van woningen op het terrein van de voormalige groenteveiling. Directeur P. de Waal van het bouwbedrijf uit Kat wijk verwacht dat er over enkele weken duidelijk bestaat of er wer kelijk woningen komen aan de Vei lingkade. Het is de bedoeling dat de gemeente voor de woningbouw grond van De Raad koopt. Intussen heeft de gemeente de aanvraag voor bouwvergunning voor de bedrijfsruimten op het ter rein afgewezen. De Raad zou de ge meente hebben verzuimd voldoen de inzicht te hebben gegeven in de plannen voor de bedrijfsruimten. Ook zou er onvoldoende parkeer ruimte op het terrein worden gerea liseerd. Het bouwbedrijf is het met de weigering niet eens. Inmiddels is er wel voor voldoende parkeerplaat sen gezorgd. Het bouwbedrijf meent ook dat de gemeente wel in zicht had in de plannen voor het ter rein. Indien dat niet het geval was, hadden burgemeester en wethou ders zelf wel om nadere inlichtin gen kunnen vragen. De commissie beroep- en be zwaarschriften behandelde de wei gering gisteren. Of de commissie ook uitspraak doet, is nog niet ze ker. De Raad heeft inmiddels gewij zigde plannen bij de gemeente ge deponeerd. Het is niet uitgesloten dat de gemeente Leiden daar wel mee akkoord gaat. Gouden speld voor adjudanten LEIDEN Drie agenten van de Leidse politie hebben gistermiddag afscheid genomen van het korps. J. Ebes, G. Slootweg en W. Stuifzand kregen uit handen van burgemees ter Goekoop de gouden speld van de gemeente Leiden. Ebes heeft het grootste gedeelte van zijn carrière bij de politie door gebracht bij verkeerszaken, de laatste jaren als chef bureau. Sloot weg werkte jaren bij de verkeerspo litie en sloot zijn carrière af op het stafbureau van de justitiële dienst. Stuifzand was actief bij de recher che en was chef van het bureau Bij zondere Wetten. J. van Kampen krijgt eremedaille LEIDEN De heer J. van Kampen heeft gisteren in de Stadswerf uit handen van loco-burgemeester Van der Molen de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau ontvangen. Van Kampen nam afscheid als opperman-straat- maker van de directie civiele wer ken van de gemeente Leiden. Van Kampen begon zijn loop baan bij de gemeente in 1958 en was in 1983 mede-oprichter van buurt vereniging Noord-Rijneveld. Sinds 1986 is hij voorzitter van deze vere niging. STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 9