ëmw 'Ciïsisdagen' in Hilversum 'Nederlandse artiesten verdienen hulp' gpaao ^pni y Paul de Leeuw naar de VARA 9Gratis Annette van Trigtnaar Studio Sport Gecensureerde versie 'Rain Mafi' in de lucht Vvtt1- IP" x\ Spaanse schat Bergers die voor de Amerikaanse kust bij Key West een bronzen bel naar boven hebben gehaald ho pen dat het kleinood afkomstig is van de Nuestra Senora de la Mer ced, een Spaans schip dat in de 17de eeuw beladen met rijkdom men voor de kust van Florida in een orkaan is vergaan. De bel, 20 bij 28 centimeter groot, is opgehaald uit de wrak stukken van een schip die op 450 meter diepte onder het slik ver- horgen liggen. De Merced had waarschijnlijk tweemaal zoveel zilver, goud en juwelen aan boord als de Nuestra Senora de An- tocha, een ander Spaans galjoen dat in 1985 op kortere afstand van Key West werd gevonden door schatgraver Mei Fisher. Fisher heeft de waarde van zijn vondst geschat op 400 miljoen dollar. Samen ruimte in In de Britse pers zullen de ko mende dagen vacatures worden aangekondigd voor twee astro nauten met het oog op de eerste ruimtemissie van Groot-Brittan- nie met de Sovjetunie. Gisteren ondertekenden beide landen de definitieve overeen komst voor hun gezamenlijke ruimteproject. Daarmee startte ook de zoektocht naar de man of vrouw die de eerste Brit in de ruimte zal worden en twee Sovjet kosmonauten in 1991 zal verge zellen op hun vlucht naar het ruimtestation Mir. Het project werd "Juno" gedoopt, de naam van de Romeinse godin van het huwelijk. Fez van Mussolini Een zwarte fez van de Italiaanse dictator Benito Mussolini heeft gisteren op een veiling in Londen 48.400 pond (bijna 170.000 gul den) opgebracht. De koper van de fez die Musso lini in de laatste maanden Voor zijn val en executie in 1945 droeg, is een Amerikaanse verzamelaar. De ronde muts met een gebor duurde adelaar werd na de Twee de Wereldoorlog door een Ameri kaanse inlichtingen-officier sa men met andere spullen van Mus solini ontdekt in een kasteel. Mussulini en zijn zwarthemden grepen in 1922 in Italië de macht. HOLLYWOOD Ook de eeuwig Jong blijvende zanger Tom Delilah* Jones hééft nu zijn eigen ster in de beroemde "Walk of Fame* in Hollywood. De naam van Tom Jones, na een jarenlang verblijf in Las Vegas weer zwervend over de wereld, is in het trottoir ingemetseld omdat de zanger meer dan 30 miljoen pla ten heeft verkocht. Zijn eerste hit, It's Not Unusual', had hij in 1965. UotoAPl PAGINA 26 HILVERSUM (ANP) - Het zijn „crisisdagen" in Hilversum, zegt Veronica's Joop Daalmeyer. Het gonst van de geruchten over wie overstappen naar TV-10 en Veronique en voor hoeveel geld ze dat doen. Dezer dagen moeten de meeste gegadigden de knoop doorhakken in verband met de opzegtermijn bij hun huidige werkgever. Bij de publieke omroepen brengen deze transfers aardig wat onrust teweeg. Voor sommige omroepen heeft de komst van commerciële zen ders meer gevolgen dan voor de ander. Voor Veronica was vooral het verlies van een aantal ervaren en getalenteerde krachten een flinke aderlating, zo beaamt Joop Daalmeyer, directeur televisie bij VOO. Niet alleen vertrok een aan tal Veronica-coryfeeën, zoals Ti neke en Koos Postema, ook de ac tualiteitenrubrieken Nieuwslijn (televisie) en Nieuwsradio heb ben een aantal medewerkers zien vertrekken, vooral naar Veroni que. „Door snel optreden zijn de meeste gaten inmiddels opge vuld", aldus Daalmeyer. „Maar het zal bij voorbeeld bij Nieuws lijn wel een tijdje hard werken zijn voor degenen die blijven om dat ze tijdelijk wat meer reporta ges moeten maken en de nieuwe collega's inwerken". Daalmeyer noemt het wegkopen van mensen bij de omroepen "fu nest". Hierdoor vallen er gaten qua kennis en ervaring. Boven dien worden om mensen 'binnen' te houden hoge bedragen gebo den aan twijfelaars. „Dit is niet eerlijk tegenover de blijvers", al dus Daalmeyer. De kans bestaat dat situaties zoals in Groot-Brit- tannie ontstaan. Daar hebben BBC-medewerkers al gestaaki omdat hun salarisniveau onder dat van de commerciële zenders ligt. Bij omroepen als VARA, NCRV en AVRO heerst - zoals in heel omroepland - ook onrust, maar er zijn tot nu toe maar weing transfers bekend. Bij de AVRO vertrekken Hans van der Togt en Katherine Keyl, maar hun opvol ging levert weinig problemen op. NCRV en KRO zitten niet zo zeer met vertrekkende medewer kers, maar met gaten in de pro grammering omdat de contacten met producent Van den Ende ver broken zijn. Deze maand moest de KRO een aantal ad hoe oplos singen bedenken zoals het in drie- en knippen van ,,My fair Lady". Voor de winterprogrammering wordt nog aan een paar nieuwe programma's gewerkt, onder an dere met een nieuwe producent. Ook de NCRV wil met nieuwe programma's komen, welke dat zijn blijkt pas bij de bekendma king van de winterprogramme ring. UEVE HEMEL 3EH JE SOMS POOF 6EW0RDEN? NCRV kiest voor nieuwe opzet 'Familieshow' HILVERSUM (GPD) - De ca baretier Paul de Leeuw gaat, met ingang van dinsdag 11 ju li, het V ARA-radioprogram- ma 'Holland wordt wakker presenteren. Hij volgt daar mee Peter Holland op die on langs naar Veronica overstap te. De Leeuw zal het program ma, dat tussen zes en negen 's ochtends wordt uitgezonden, een eigen karakter geven, zo laat de VARA weten. In het eerste deel van het program ma wil hij vooral 'de kranten jongens en -meisjes' in het zon netje zetten. Het tweede deel van de uitzending krijgt een culinaire toets, met aandacht voor buitenlandse ontbijten, en het derde uur zal in het te ken staan van 'de blijde bood schap', aldus De Leeuw. Twee elkaar passerende zebra's in de dierentuin van Birming ham leverde dit opmerkelijke plaatje op. (foto ap) in 1945 werd hij door partizanen afgezet en samen met zijn maitresse Clara Petacci geëxecu teerd. Niet slapen Om de naam van de wereldbe roemde Italiaanse hoofdstad hoog te houden heeft de gemeen te Rome aangekondigd dat voortaan niet meer mag worden geslapen op de Spaanse Trappen en niet meer mag worden pootje gebaad in de daaronder gelegen fontein op een van de drukstbe- zochte pleinen. Onder de maatregelen die de commissie voor orde en openbare veiligheid heeft getroffen was een waarschuwing dat ook het dragen van badgoed of al te blote kleding niet langer zal worden getole reerd. Winkeliers en buurtbewoners hadden aangedrongen op strenge maatregelen in verband met een groeiende aanwezigheid van zwervers, zakkenrollers, dealers en verkrachters op het plein. er is een groeiende oMzer in oe plastischs chirurgie, Die kans zier db Meneen re vei? 30ngen en mooier te maken,met" grotere kan66n o? pe ar - beide-en huwel 13k6 MARKT HILVERSUM (GPD) - Annet te van Trigt (32) gaat met in gang van 28 augustus het pre sentatie-team van Studio Sport versterken. Zij zal, zo laat de NOS weten, met name de extra uitzendingen van het sportprogramma presenteren. Daarnaast zal ze ook reporta ges maken voor de zondag avonduitzendingen van Stu dio Sport. Naast het werk voor de NOS zal Van Trigt ook nog het VARA-programma 'Bal op 't dak' blijven presenteren. Het VARA-programma TV-Maga-> zine', dat ze samen met Felix Meurders presenteerde, zal volgend seizoen niet op het scherm terugkeren. HOLLYWOOD (AP) Zeker vijftien grote luchtvaartmaat schappijen tonen hun reizigers de succesfilm 'Rain Man' zonder de scène, waarin de autistische hoofdpersoon Raymond (Dustin Hoffman) weigert aan boord te gaan van een vliegtuig. In de bewuste scène weerstaat Raymond het aandringen van zijn broer. Hij ratelt dan statistische gegevens over vliegtuig ongelukken op, die hij uit het hoofd kent "Het is een cruciale scène", zegt regisseur Barry Levinson, die net als Hoffman werd bekroond voor 'Rain Man'. Een woordvoerster van United Airlines zegt dat de ingreep bedoeld is om de reizigers te sparen. "Het is ons beleid om alles uit films te verwijderen wat passagiers een onbehaaglijk ge voel kan bezorgen". LEIDEN 'Gratis bier'. Dat is geen kreet van een café om klan ten te trekken, maar de naam van een Leidse band die van avond haar eerste-single presen teert. Daarop staan de nummers 'Al m'n exen worden lesbies' en 'Het gratis bier-drinklied'. De band bestaat uit Toon Wal schots (zang), Rinus van de Bok (zang), Jan van de Bok (zang), Eltjo Cleton (toetsenist), Adrie Walen, Ronald Willemsen en Marcel Willemsen op drums. Ambities op muziekgebied heb ben ze geen van allen, zin om te spelen wel. "En we zijn momen teel de meest optredende band van Leiden", meldt hun woord voerder. Welk soort muziek 'Gra tis Bier' speelt? "Van alles, vari ërend van smartlap tot woon- bootblues". Waarvan acte. STER VOOR TOM JONES Annette van Trigt (foto gpd) HILVERSUM (GPD) De Familieshow van de NCRV was gistermiddag voor het laatst te beluisteren op Radio 2. Driejaar lang is presentator Jaap de Groot door het land getrokken om zijn programma met Ne derlandse artiesten op locatie op te nemen. Om organi satorische en financiële redenen heeft de NCRV-lei- ding, in overleg met Jaap de Groot, besloten een punt te zetten achter het live-spektakel. Toch verdwijnt De Groot niet uit de ether. Sterker nog; deze week is be sloten de Familieshow, zij het in totaal gewijzigde vorm, vanaf oktober voor te zetten. Voor wie het allemaal wil mee maken: plaats van handeling vanavond is Catena in de Kolf- makerssteeg in Leiden. Aan vang 21 uur. (foto pr) door Frederike Contant lijk genoot ik van het succes van het programma. Voor al omdat ik in hart en nieren een man ben die de Neder landse artiest support. Ik zie het als een verplichting om de Nederlandse artiesten te helpen. Ze verkeren in een hele moeilijke positie. Tegen het buitenlandse ge weld als mensen van het kaliber Michael Jackson en Prince valt moeilijk te knokken." Promoten De Groot ondersteunt deze verklaring door te melden dat hij alles zal doen wat in zijn vermogen ligt om de gasten die hij in zijn programma ontvangt ook te pro moten via de Radio 3-programma's van de NCRV. Jaap de Groot treurt niet over het verdwijnen van de Familieshow-oude-vorm. Integendeel. De Groot: „Ik wil graag terug naar de oorspronkelijke opzet van de show. De nieuwe show wordt in de studio opgenomen, in eerste instantie zonder publiek. Gezellige muziek, ontspannen praatjes met de artiest. Zo ben ik van plan om vanaf oktober steeds drie artiesten in de studio uit te nodigen. Met hen kan ik dan uitgebreid praten. Ik wil meer van hen weten dan de verkoopcijfers van de laatste plaat. Ik wil serieuze, menselijke, gesprekken voeren zonder in roddel te vervallen. Eén ding staat vast; ik zal de artiest altijd in bescherming nemen. Ik ben er niet op uit iemand te beschadigen." Jaap de Groot is blij met deze beslissing. „Ik vond zelf ook dat het live-spektakel in het land te groots was geworden voor één uur uitzending per week. De Fami lieshow begon drie jaar geleden als een gezellig pro gramma. Het was echt een onderonsje met Nederland se artiesten en het publiek. De formule sloeg echter zo goed aan, dat de show meer en meer uitgroeide tot een evenement dat tegen de vroegere Los Vast-spektakels aan zat. Dat is nooit mijn bedoeling geweest. Natuur Jaap de Groot: menselijke ge sprekken met artiesten.... (foto PR)

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 26