Kinderen uit buurt van landbouwgif houden Voor doodrijden Leidenaar zes jaar gevangenisstraf geëist Uitbreiding Estec geopend Milieugroepen waarschuwen voor risico's spelende jeugd in bollenstreek Lobbyist provincies in Brussel Petitie voor Smit-Kroes PAGINA 18 REGIO VRIJDAG 30 JUNI 1989 LEIDEN/BOLLENSTREEK - Echt verontrustend zijn de resultaten niet, maar toch is het beter kinderen zo ver mogelijk weg te houden van landbouwgif. En zeker als het om poedervormige stoffen gaat die de kinderen via stof aan de handen naar binnen kunnen krijgen. Groentetuintjes Van den Berg doet ook nog eens de suggestie om aandacht te ge ven aan groentetuintjes of speel plaatsen van kinderen. De onder zoekster waarschuwend: "De tuintjes liggen vaak naast de bol lenvelden. Daarom kan het best wel eens gebeuren dat bij het spuiten nevel in die richting waait en vervolgens op de groenten te rechtkomt. Metingen hebben aangetoond dat er op groenten uit de winkel ook nog behoorlijk wat bestrijdingsmiddelen voorko men. De helft van de hoeveelheid die de kinderen mogen binnen krijgen". Maar er zijn andere manieren om middelen binnen te krijgen die tot ongewenste effecten op de gezondheid kunnen leiden. De spuitnevels kunnen worden inge ademd evenals damp en stofdeel tjes tijdens stofstormen. Inade ming van rook bij (plant) verbran ding komt eveneens voor. In en kele gevallen werd er een te hoge concentratie cholinesteraserem- mers aangetroffen in particulier opgepompt drinkwater. Die waarschuwing staat in het rapport 'Risico's van bestrij dingsmiddelen voor jonge kinde ren (1-6 jaar) in de Bloembollen streek'. Het rapport, gisteren voor publikatie vrijgegeven, is in op dracht van de Milieugroep Bol lenstreek en de FNV Voedings bond door het Centrum voor Milieukunde in Leiden opge steld. Ruim een jaar nam het on derzoek, dat was gericht op choli- nesteraseremmers en dithio- carbamaten, in beslag. Elf bollen- bedrijven, met gezamenlijk 20 kinderen, werkten aan het onder zoek mee. door Jan Westerlaken Onderzoekster Magdalena van den Berg: "Kinderen leven dich terbij bij de bodem, wegen lich ten dus zijn de grenswaarden sneller overtreden. Bovendien spelen ze op de boLlengrond, in de bollenschuur of gewoon op de grond. Hun handjes worden vuil, steken die in de mond en er kan gif mee naar bipnen gaan. Nee, verontrustende waarden hebben we niet gevonden hoewel er bij twee bedrijven erg onzorgvuldig met de middelen werd omge sprongen. Bij hen hebben we zul ke hoge concentraties gevonden dat wanneer kinderen die door slikken er ziek van worden". "Vaak wordt tweemaal zoveel gif gebruikt dan nodig Van den Berg komt tot zeven aanbevelingen om de risico's voor kinderen zo klein mogelijk te houden of zelfs helemaal te voorkomen: het schoonmaken van bollen schuren en erven na het bereiden van spuitvloeistoffen of na het ontsmetten van de bollen; jonge kinderen liefst zoveel mogelijk uit de bollenschuren weghouden; kinderen na het spelen in de bollenschuur of op het erf hun handen laten wassen; het achter slot en grendel houden van bestrijdingsmidde len; alleen spuiten als daarbij de nevel niet in de richting van een groentetuin of speelplek van kin deren waait; hetzelfde geldt voor het verbranden van plantenloof; geen of zo weinig mogelijk bestrijdingsmiddelen gebruiken in de eigen groentetuin. Hans Muilerman van de Milieu groep Bollenstreek: "De voorzorg moeten de bollenkwekers zich goed ter harte nemen. Het is toch stom om je kinderen aan gevaar bloot te stellen? Wij hebben nu aangegeven dat er wat mis is, het is de taak van de overheid om stappen te nemen als er iets bij de bedrijven moet worden onderno men. Ik denk dan aan de Algeme ne Inspectie Dienst of de arbeids inspectie". Muilerman merkte tevens op dat er eens moet worden gekeken naar die duizenden kinderen die aan het bollen pellen zijn. Hij is van mening dat ook hier wat moet worden gedaan. De informatie die er is, is gebrekkig. Volgens hem ligt hier een taak voor de mi nister van VROM. Muilerman: "Er moet in de Bol lenstreek drastisch wat gebeuren. Het totale beeld is echt alarme rend. Jaarlijks worden er per hec tare tussen de 130 en 170 kilo be strijdingsmiddelen verbruikt. En dan te bedenken dat er zo'n 3.000 hectare bollengrond ligt. Het ge bruik van landbouwgif is ex treem hoog. Groenteteelt is aan normen gebonden, sierteelt niet. Sierteelt moet er goed uitzien, dus wordt er fors gebruikt". Andere teelt Volgens de woordvoerder van de Milieugroep Bollenstreek moet er aan een andere vorm van bollen teelt worden gewerkt. Een vorm die men samen met de werkge vers wil proberen te bereiken. "Ik hoop dat zij die uitdaging aanpak» ken. We moeten naar biotechno- logische alternatieven voor land bouwgif op zoek. In kassen kun je met insecten werken, maar dat gaat weer niet op het open veld. Helaas is men in de Bollenstreek vrij laat tot het besef gekomen dat werken met landbouwgif gevaar met zich meebrengt. Er moet aan alternatieven worden gewerkt want in het Nationaal Milieu Be leidsplan staat dat het gebruik van bestrijdingsmiddelen met de helft moet worden teruggedron gen. Ik verwacht dat het zeker een jaar of vijf duurt alvorens we zover zijn. Maar het kan. De ak kerbouw heeft dat bewezen. Zij gebruikt nog maar tien procent bestrijdingsmiddelen. Dat heeft tijd gekost maar in de tijd dat je naar wat anders zoekt, kun je rus tig aan doen met het gif. Watje nu vaak ziet is dat het dubbele wordt aangewend vah wat nodig is en er soms onnodig in sloten worden gespoten. Eigenlijk zouden de kwekers de spuit pas moeten han teren als er een ziekte zichtbaar is. Dan al kun je tientallen procenten op het gebruik van bestrijdings middelen besparen". Distantiëren De drie Hollandse Landbouwor ganisaties hebben zich gedistan tieerd van de resultaten van het onderzoek. "De representativi teit", zeggen de HLO's in een eer ste reactie, "trekken we in twijfel. De onderzoekster geeft zelf al aan dat bepaalde situaties niet veel voorkomen of dat er geen harde conclusies kunnen worden ge trokken". In het rapport wordt er over de gevaren van rook onder meer op gemerkt dat het een berekening betreft op basis van zeer grove schattingen en nauwelijks gefun deerde aannamen. "Een aantal aanbevelingen wekt de indruk dat de bloembollensector de wet telijke voorschriften ontduikt. Een situatie die geenszins werke lijkheid is. Dit soort slecht onder bouwde onderzoeksresultaten brengen een hardwerkende sec tor als de bloembollen in discre- diet", stellen de drie HLO's. "We willen best met andere groeperin gen standpunten naar buiten brengen. Dat kan zijn over moge lijke gezondheidsrisico's en het milieu". DEN HAAG/NOORDWIJK Tegen een 43-jarige Westduitser die in de zomer van vorig jaar in de Huis ter Duinstraat in Noordwijk een 24- jarige Leidenaar doodreed, is gisteren voor de Haagse rechtbank zes jaar gevangenisstraf geëist. Officier van justitie J.J. van Eek achtte be wezen dat de man opzettelijk op het slachtoffer was ingereden, nadat hij daarvoor door de groep jongeren waarvan de Leidenaar deel uit maakte, was getart. "Het was niet meer dan een ordinaire afrekening", aldus de officier. De advocaat van de verdachte, mr H.J.M. Scholman, vroeg vrijspraak voor zijn cliënt. Hij betoogde dat ie der ander onder deze omstandighe den op dezelfde manier zou hebben gehandeld. Niet de Duitser maar de jongeren die hem op de bewuste avond hadden geprovoceerd en dol gedraaid, waren volgens hem de hoofdschuldigen in dit drama. De verdachte reed vorig jaar in de nacht van 4 op 5 juli met zijn vrien din over de Huis ter Duinstraat in Noordwijk, waar zich op dat mo ment ook een groep van vijftien tot twintig jongelui ophield. De groep gedroeg zich baldadig wat tijdens de zitting vooral toegeschreven werd aan de successen van het Ne derlands elftal in Duitsland en het passeren van de auto met het Duitse kenteken riep de nodige re acties op. Er werd geschreeuwd naar de inzittenden en met bepaal de voorwerpen, waaronder vuilnis zakken, naar het voertuig gegooid. Verklaringen De Duitser reed aanvankelijk door, maar keerde aan het eind van de straat met de bedoeling om bij de jongeren verhaal te halen. Toen hij voor de tweede keer passeerde werd de sfeer nog aggressiever en ook nu werd de wagen door de groep bekogeld. Omdat hij aan deze kant van de straat niet kon stoppen, draaide de verdachte opnieuw om en stopte dit keer ter hoogte van de jongeren. Van het beoogde gesprek kwam niet veel terecht. Qe groep schudde de wagen heen en weer, til de het voertuig aan de achterkant op waardoor de wielen doordraai den en probeerde volgens de ver dachte zelfs de wagen om te gooien. Ook zijn vriendin raadde hem dat herhaaldelijk aan. Maar de verdach te ging terug om zijn rekening te vereffenen. Voor deze verachtelijke daad is een zware straf op zijn plaats". De advocaat van de Duitser noemde het bewijsmateriaal van de officier van justitie volstrekt onvol doende. Volgens mr. Scholman was het zonneklaar dat de verdachte nooit opzettelijk op de dood van de 24-jarige Leidenaar heeft aange stuurd. "Waar stond het slachtof fer? Afgezonderd van de groep, op een donker gedeelte van de weg en net in een flauwe bocht op de schei ding van het fietspad en de rijbaan. Hij hield een donkere vuilniszak voor zich, met de bedoeling die op de aanstormende auto te gooien. Mijn cliënt hield zijn aandacht ge richt op de groep jongeren links van de weg en kan het slachtoffer nooit hebben gezien". Scholman wees er verder op dat de Leidenaar volgens de bloedproef die later is afgenomen, dronken Was geweest en bij het gooien van de vuilniszak waarschijnlijk in de baan van de auto is gekomen. "Hoe tra gisch het ook allemaal is, het slacht offer is zelf de hoofdschuldige aan het gebeurde". De belastende ver klaringen van de vriendin van de verdachte schreef hij toe aan rancu ne omdat de relatie al enige tijd ver broken is. Scholman had verder kri tiek op het feit dat hij pas kort voor de zitting kennis had kunnen ne men van de belastende verklaring van de vriending en noemde het ge brek aan voorbereidingstijd een re den om deze zitting aan te houden. De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer. Van Leeu wen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Jans sen, Mans en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, Stokroos 1tel: 215510. zo 8 uur tot 24 uur: R. van Leeuwen, Rosmolen 2, tel: 218661. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: Dr. Klaassen. Prinsen straat 5. tel: 213546. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, Minnebroers gracht 41, tel: 126371. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggravenlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur: J.W. Lely, Lekstraat 91 a. tel: 416555. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- mt, Nieuwenhuis. Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J.G. en R.E. Zaaijer, R.P. Geerligspad 11, tel: 316008. zo 8 uur tot 24 uur: J.S. de Kanter, Ina Boudier Bakkerplein 3, tel: 311414. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: A. Hammerstein, Robijn straat 2b, tel: 767646. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, Gerard Brandt- straat 29. tel: 760947. Medische Diensten Waarnemingsregeling Homeopatische artsen- Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za L. Middendorp. Tel:895525. spreekuur (uit sluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op Pepelschans k 14. tel: 895525. zo P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel: 410070. spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) op Hoofdstraat 40, tel: 410070. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hugenholtz, Prins hendriklaan 4, tel: 155666. Voorschoten za A. Tromp, leidseweg 328, tel: 762159, zo E. Schotanus. Leidseweg 305, tel: 2356. Warmond Dr. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar - za dr. v.d. Veen, Hofcampweg 65, tel: 18309, zo dr. Op 't Land, Middelweg 21 tel: 13056. Zoeterwoude via het antwoordapparaat vap een van de Zoe- terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, u welke huisarts de weekenddienst apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 2 tot vr. 9 door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel: 120136, Apotheek van Breest-Smallenburg, Loevestein 6, tel: 890000, Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, Tel: 762877. (Leiden en omstreken): dr. G. Roest, Ocken- rode 14, tel: 890405. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of DJ. Brandt. Homans- traat 1Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door- E.J.M.J. Zegen, Piet Heinlaan 30, tel: 175394, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke. Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk. tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar - Dr. Hazenberg. Santhorstlaan 39, tel: 15535. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land'. werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen buiten de spreekuurlijden, tel- 01720-74951. NOORDWIJK - Mr. Pieter van Vollenhove heeft gistermiddag het nieuwe kantorencomplex, restaurant en de conferentie ruimten van het ruimtevaart- centrum Estec in Noordwijk of ficieel geopend. De internatio nale bijeenkomst werd onder anderen bijgewoond door de missionair minister De Korte van Economische zaken, com missaris van de Koningin S. Pa- tijn en tal van 'ruimtevaart-kop stukken' onder wie astronaut Wubbo Ockels. Van Vollenho ven verving zijn echtgenote Prinses Margriet die wegens ziekte verstek moest laten gaan. De nieuwbouw op het terrein van de European Space Research and Technology Centre heeft 30 miljoen gulden gekost. De karakterestieke panden zijn ontworpen door het ar chitectenechtpaar Hannie en Aldo van Eyck. De bouw van het 200 kan toren tellende complex, de confe rentieruimten en het enorme res taurant heeft tbijna drie jaar in be slag genomen. De uitbreiding was noodzakelijk omodat er de laatste jaren bij de Ne derlandse vestiging van de Euro pean Space Agency (ESA) vele hon derden extra technici zijn aangeno men. De personeelsuitbreiding is nodig in verband met het interna tionale ruimtevaartsprogramma voor de jaren negentig. In Noord wijk wordt gewerkt aan de Ariane 5 (een nieuwe draagraket), Colum bus, de Europese bijdrage aan het ruimtestation en het ruimtevlieg tuig Hermes. Professor R. Lüst, algemeen di recteur van ESA, toonde zich gister middag ingenomen met de nieuw bouw. Lüst hield de aanwezigen voor dat Estec binnen de internatio nale organisatie ESA een unieke po sitie inneemt. "Estec laat zien wat door samenwerking en de combina tie van ervaring en kennis kan wor den bereikt", aldus Lüst. Lüst maakte bekend dat minsiter de Korte van economische zaken 150.000 gulden beschikbaar heeft gesteld aan Estec als bijdrage in de bouw van Noordwijk Space Expo. Deze ruimtevaarttentoonstelling wordt gerealiseerd door Estec sa men met de Stichting Noordwijk Space Expo. Deze stichting is opge richt door enige voormalige Noord- wijkse gemeenteraadsleden. Estec-directeur Marius Le Fèvre omschreef'zijn' Estec als een kleine maar uiterst efficiënte organisatie van hoog technisch en technolo gisch niveau. Met de uitbreiding die gisteren werd geopend, is Estec zijns inziens klaar voor de uitdaging van het in ternationale ruimtevaartprogram ma van de komende jaren. ESA neemt deel aan het project van het permanent bemande ruimtevaartla boratorium Freedom. AMSTERDAM (ANP) - De provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht hebben besloten samen een eigen vertegenwoordiger in Brussel aan te stellen. De totale kosten, drie ton per jaar, worden gelijkelijk ge deeld door de provincies. Een woordvoerster van Zuid-Holland, die het initiatief nam, heeft dit donderdag bevestigd. Het gaat om een proef van drie jaar. De provincies hebben het besluit genomen met het oog op het belang van Brussel als bestuurscentrum, zeker als na 1992 de binnengrenzen weg vallen. „Wij willen de boot niet missen", aldus de woordvoerster. De sollicitatie-procedure voor de randstad-vertegenwoordiger in Brus sel begint binnenkort en de verwachting is dat hij of zij over enkele maan den kan beginnen. De vertegenwoordiger fungeert als lobbyist: Hij of zij zal onder meer in de gaten moeten houden welke wetgeving in aantocht is en hoe de provincies kunnen profiteren van bijvoorbeeld subsidies. ALPHEN AAN DEN RIJN - Bur gemeester M. Paats van Alphen overhandigt de demissionaire mi nister N. Smit-Kroes van verkeer en waterstaat woensdag in Den Haag een petitie waarin wordt aange drongen op het snel aanleggen van rijksweg 11 tussen Leiden en Bode graven. In de petitie wordt gewezen op de economische waarde van de ze weg voor de Rijnstreek en het feit dat bestaande wegen overvol zijn. Het verzoek aan de minister wordt gesteund door alle gemeen ten langs de aan te leggen weg, het bedrijfsleven en de provincie. De actie wordt ondernomen omdat het ministerie overweegt om wegens geldgebrek tot het eind van de jaren '90 te wachten met het aanleggen van het gedeelte tussen Zoeterwou de en Alphen. Het stuk tussen Al phen en Bodegraven wordt moge lijk pas na de eeuwwisseling aange legd. Het is nog niet bekend door wie Paats wordt vergezeld. Postagentschap Rijnsaterwoude overvallen RIJNSATERWOUDE - Bij een overval gistermorgen op het post- agenschap in Rijnsaterwoude is een geldbedrag geroofd van, naar zeg gen, 25.000 gulden. De politie doet geen mededelingen over de om vang van de buit. Van de daders, twee gemaskerde en gewapende jongemannen, ontbreekt tot nu toe elk spoor. Het duo betrad gistermorgen rond 11.30 uur de supermarkt aan de Herenweg waarin het postkan toortje is ondergebracht. Terwijl één overvaller de aanwezige klan ten onder schot hield (eerst drie, la ter een vierde), ontving de ander van de beheerster van het PTT- agentschap het geld. Zij zag geen kans de knop voor het stil alarm in te drukken, waardoor de overval lers ruim de tijd hadden. Na de overval zijn zij in een auto gevlucht richting Leimuiden. Hun leeftijd wordt geschat tussen de 17 en 20 jaar. Aan de hand van het kenteken kon de politie achterhalen dat de auto eerder in Amsterdam was ont vreemd. Op 8 november van het afgelopen jaar was het agentschap ook al doel wit van overvallers. Die zaak heeft de politie niet kunnen oplossen. Volgens de politie ziet de beheer ster van het agentschap in de over vallen geen aanleiding het loket te sluiten. VRIJDAG 30 JUNI Alkemade concert Liefde voor Harmonie en de Oegstgeester Troubadours, St. Petreus Bandenkerk. Roelo- farendsveen. aanvang 20.00 uur. Alphen ontmoetingsavond stichting Mladost voor Joegoslaven in - buurtcentrum De Boterbloem, aanvang 20.00 uur. Hazerswoude expositie aquarellen deelne mers wintercursus, Het Anker, aanvang 20.00 uur. HMegom optreden duo John en Wess in Blues Brothers, aanvang 21.00 Katwijk concert op Van der Heuvelor gel in de Nieuwe Kerk door Mar- gareta Hurholz, aanvang 20.15 actieve ledenvergadering in de Schuit aan de Dwarsstraat, aan vang 20.00 uur. fietsenkijkmiddag op het poli- Leiden LVC,* Breestraat 66. film 'Can- ción en Exilo'. Mercedes Sosa. concert Hans van Nieuwkoop in de Hooglandse Kerk, met werk van Scheidemann, Scheidt. Reincken, Anonymus, Bach, Kell- ner, aanvang 20.15 uur. disco lesbise vrouwen. Lange- gracht 65. van 21.00 tot 02.00 uur. Poelhuys, aanvang itie fbii de uitste kende duinvoet nabij de Dr. Wil lem van den Berghstichting). aan vang 19.00 uur. Evangelisch Ontmoetingscen trum De Ark, Picképlein, jonge- ZATERDAG 1 JULI Alphen SKA-band Mr. Review. Het Kasteel, aanvang 21.00 uur. films Wereld Natuurfonds, ge bouw Onderweg, aanvang 14.30 Friesche Wei. Stoomtreinritten door de duinen, van 10.00 tot 17.00 uur. muziek in het centrum van Kat- At War, Exumer speed metal/trash, 20.00 braderie op het Bosplein. aan vang 10.00 uur. eerste steenlegging op sport park Nieuw Zuid voor het jeugd honk van Quick Boys door burge meester Van Montfrans-Hartman, aanvang 11.30 uur. bijeenkomst AA groep in dien stencentrum Zwanenburg van 19.00 tot 21.00 uur. festival in hardrock-centrum SCUM aan de Helmbergweg, aanvang 20.00 uur. Leiden De Stichting Kadercursussen Leiden houdt open huis bij de Volksuniversiteit K&O, van 10.00 tot 14.00 uur. Keti-Koti viering in Het Witte Huis, met optreden van de band Trafassi, aanvang 20.00 uur. Droomtabriek, optreden Finis hing Touch, aanvang 21.30 uur. muziek in de Pancras, Pieters kerk, orgelconcert, aanvang 13.30 disco Leidse Werkgroep Ho moseksualiteit, Langegracht 65, van 22.00 tot 02.00 uur. open soos NVSH-Trefcentrum, Rapenburg 48. aanvang 22.00 't Nieuwe Poelhuys, Ruishorn- laan, nationale platenbeurs, van 10.30 tot 16.00 uur. Ringvaart, viswedstrijd tussen de H.S.V. "De Sportvisser" tegen de H.S.V. "De Arnoud", verzame len bij P. Bakker in De Zilk om 05.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 18