Onderzoek fouten bouwplan Sixlaan Entente Florale in Voorschoten Bezuinigingsplan weekmarkt Voorschoten valt niet goed JMiHHl'IHI'Hl VOORDEELSTROOK VOOR ADVERTEERDERS. iVOORDEELSTROOK INFORMATIELIJN j Leidsch Dagblad: 071-161400 j Alphens Dagblad: 01720-939611 VVD en CDA Voorschoten brengen zwaar geschut in stelling VRIJDAG 30 JUNI 1989 I VOORSCHOTEN - Er komt een commissie van onder zoek dat voor 1 oktober aan staande de Voorschotense gemeenteraad moet rappor teren over de gang van zaken rond de totstandkoming van het bouwplan voor 25 huur woningen in de wijk Bosch geest. De WD- en de CDA-fractie grepen gisteravond in de raadsvergadering naar dit zeer zware middel dat is te vergelijken met de instelling door de Tweede Kamer van een parle mentaire enquêtecommissie. De fracties van PvdA/PPR en D66 pro testeerden heftig doch tevergeefs tegen het gezamenlijke voorstel van WD en CDA, samen goed voor een overweldigende meerderheid. De meest verantwoordelijk wethouder J. Visser (PvdA/PPR) merkte ver ontwaardigd op dat hij zich niet aan de indruk kon onttrekken dat WD en CDA denken aan "grove fouten of misschien zelfs frauduleuze han delingen". WD-fractievoorzitter J.W.E. van de Poel benadrukte ech ter dat het zijn fractie vooral is te doen om het voorkomen van even tuele fouten in de toekomst. Volgens Van de Poel, die in de commissie vooral een hulpmiddel ziet, is het nu eenmaal niet altijd mogelijk om als raadslid zo volledig mogelijk te worden geinformeerd. D66'er Aikens haalde scherp uit: "Dan moeten de fracties van WD en CDA maar zorgvuldiger hun wet houders uitkiezen". De onderzoekscommissie zal de komende maanden de architect, de :r, ambtenaren en leden van het college van B en W onder vragen over de gang van zaken rond het bouwplan Boschgeest. De 25 woningwetwoningen aan de Sixlaan houden al enige tijd de gemoederen van de Voorschotense gemeenteraad bezig. Wethouder Visser kampt met een gat van 60.000 gulden in het bouwplan en dat be drag moet door de gemeente wor den betaald. De VVD en het CDA voelen echter niets voor "een extra gemeente-subsidie". Volgens de christen-democraten en de libera len is die niet gebruikelijk bij de bouw van woningwetwoningen. Zouden de WD en het CDA voet bij stuk houden dan komt het hele bouwplan in gevaar omdat dan de aan Voorschoten toegewezen con tingenten komen te vervallen. Risico Niet één fractie wil di,t risico lopen. Vandaar dat de volledige gemeente raad gisteravond wél akkoord ging met een voorstel van B en W dat er op neerkomt dat deze dagelijkse be stuurders van de gemeente de zaak verder afhandelen. Hiermee is de bouw van de woningen op het laatste moment gered. Verder gaat de eensgezindheid zeker niet. De progressieve fracties van de raad, die wel bereid zijn om het gat van 60 mille met gemeente geld te dichten, stonden op hun ach terste benen na het voorstel tot de instelling van een "Commissie van Onderzoek bouwplan Boschgeest". D66'er Aikens ziet er vooral een politiek spel in en verwijt de beide fracties "een en ander voor de zo mermaanden nog aardig te willen maken". "Een vakantiespelletje met de heren van de Poel (WD) en Valkenburg (CDA) als de heren Van Dijk en Joekes. De plaatselijke be volking hoort met rooie oortjes toe wie er allemaal in de fout zijn ge gaan". Volgens Aikens is de instelling van de onderzoekscommissie te be schouwen als een motie van wan trouwen aan het adres van B en W. De democraat had het over een "on fatsoenlijk middel". Grof geschut Ook de voorzitter van de PvdA/P- PR-fractie, mevrouw Breunesse, vindt dat CDA en WD veel te grof geschut inzetten. "Ik word hier moe van. Alles is toch al gezegd en er is al zo lang nagepraat. Als dit middel wordt gebruikt is het niet alleen om ervoor te zorgen dat er in de toe komst betere procedures en meer duidelijkheid zal zijn maar ook om dat bij de indieners van het voorstel het idee leeft dat er reeds zwaarwe gende fouten zijn gemaakt". Breunesse is van mening dat WD en CDA er alles aan doen om hun "aftocht" te dekken. De twee fracties kunnen na alles wat er is ge beurd met goed fatsoen niet met 60 mille op tafel komen. In de boezem van het college van B en W, dat wegens de vakantie van burgemeester Cannegieter wordt geleid door CDA-wethouder Marse lis, heerst ook verdeeldheid over het voorstel van WD en CDA. Mar selis vindt de instelling van een on derzoekscommissie "een goede zaak". Wethouder Visser, belast met onder meer woningbouwbeleid en openbare werken en straks een der 'kroongetuigen', stemde tegen de instrüir.g van een onderzoeks commissie. De Voorschotense Sixlaan. CDA en VVD willen met een onderzoekscommissie achterhalen wat er nu precies alle maal is misgegaan met het bouwplan van 25 huurwoningen in deze straat. (foto Wim Dijkman) Internationale jury beoordeelt gemeentelijk groen WARMOND Een gespecialiseerd bedrijf heeft de kastanjeboom op De Baan in Warmond behandeld vanwege een gasvergiftiging. De ongeveer 200 jaar oude boom verloor onlangs bladeren en begon er vreemd uit te zien. On derzoek wees uit dat een nabijgelegen gasleiding lekte. De leiding is inmiddels vervangen. Het bedrijf heeft de groeiplaats van de boom verbeterd. Zo wordt getracht de boom te behouden. (foto wim Dijkman) VOORSCHOTEN - De route van de internationale jury die op 21 augus tus in het kader van de Entente Flo rale een bezoek brengt aan Voor schoten voert door alle wijken van de gemeente. Om zoveel mogelijk te kunnen zien, legt de jury de route afwisselend per bus, te voet en met de boot af. Het gezelschap begint per bus bij het Burgemeester Berkhoutpark en gaat via de Prins Bernhardlaan naar de Bachlaan, Leidseweg, Raadhuis laan, Johan Vermeerplantsoen, naar de Fabritiuslaan, Zwaluwweg, Koninklijke Marinelaan naar de Veurseweg waar bij de Essenlaan wordt uitgestapt voor een bezoek aan het Roucooppark. De tocht voert verder langs de Karei Door manlaan en de Michel Brinklaan naar de begraafplaats Rosenburgh waar te voet wordt rondgekeken. Vervolgens gaat de bus via de Gene raal Spoorlaan naar de Johan Wil lem Frisolaan, de Prins Bernhard laan naar de Louise de Colignylaan, de Juliana van Stolberglaan naar de Charlotte de Bourbonlaan, Nassau- kade naar het park Adegeest waar het gezelschap het rosarium zal be wonderen. Via de Chopinlaan, Grieglaan, Von Weberlaan, de Pa- lestinalaan naar de Mozartlaan, de Richard Wagnerlaan. Het stuk langs de Voorwetering en het golfterrein gaat te voet. Bij de Thorbeckeweg pikt de bus het gezelschap weer op, waarna de tocht verder voert langs het Van Kleffensplantsoen, de Ad miraal de Ruytersingel, Beethoven- laan, Mozartlaan, Leidseweg. Bij de Zilverfabriek maakt de bus een rondje over het terrein, vervolgens gaat het gezelschap terug langs de Leideweg, Krimkade, Leeuwen hoekkade. Bij de ijsbaan bij de Ni- colaas Maeskade stappen de juryle den op de veerboot voor een boot tochtje langs de Vlietlanden. Bij het buurtpark Bijdorp stapt men uit en neemt te voet een kijkje in de buurt. Zo komt het gezelschap opnieuw op de Zwaluwweg uit, waar de bus het gezelschap bij de Bloklaan afzet. Het laatste stukje over De Voor straat zal de jury te voet afleggen Wij ziging ophalen vuilnis Leiderdorp LEIDERDORP - Vuilniszakken en grof vuil moeten in het Leiderdorp- se Wilgenpark vanaf volgende week niet meer op donderdag maar op woensdag op straat worden gezet. De eerstvolgende ophaaldag is dus woensdag 5 juli. Gebroken neus Hillegommer HILLEGOM Een 15-jarige jon gen uit Hillegom heeft gistermid dag een gebroken neus opgelopen bij een vechtpartij. De jongen kreeg volgens de politie in het park aan de Wilhelminalaan in Hillegom ruzie met een 21-jarige inwoner van IJmuiden. Bij het handgemeen liep de jongen een gebroken neus op. Hij werd voor behandeling naar het ziekenhuis gebracht. AUTO TE WATER - Een 28-jarige Voorhouter is gistermiddag met zijn auto in de sloot naast de Berg van Heemstedeweg in Voorhout ge reden. De man raakte op een brug in een slip en schoot het water in. Hij raakte niet gewond, zijn auto is zwaar beschadigd. naar het eindpunt, het Ambachts- en Baljuwhuis. Volgens een ge meentewoordvoerder zal de tocht iets meer dan twee uur in beslag ne- De jury zal bij de keuring letten op gemeentelijke groen en op parti culiere tuinen. Hierbij wordt bij voorbeeld gekeken naar het plan- tenassortiment en de verzorging er van, de kleurencombinaties van de bloemen ten opzichte van de huis gevel en de artistieke indruk van het geheel. Om hoog te kunnen scoren in de internationale wedstrijd, vraagt de gemeente Voorschotense burgers 'een groen steentje' bij te dragen door de eigen voortuin of het bal kon deze zomer wat extra op te fleu ren. Om dit te stimuleren organi seert de gemeentelijke afdeling be plantingen in samenwerking met de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde voortuin- keuringen. Vijfentwintig keurders, alle vrijwilligers, zullen meestal on verwachts de tuinen van Voorscho tenaren bekijken. Vooral de tuinen langs de route die de jury straks zal afleggen en de tuinen in de straten er omheen worden extra gekeurd. De gemeente zelf zal in het kader van de Entente Florale 50 bloem bakken met vooral eenjarige be planting plaatsen. Hiervoor zijn be drijven benaderd. "De respons was boven verwachting", aldus een ge meentewoordvoerder. Tenslotte zal wethouder J. Visser die de groen voorzieningen in zijn portefeuille heeft tien juli een fbto-expositie over de Entente Florale openen in de hal van het gemeentehuis. Daar zullen onder meer foto's van parti culiere tuinen en voorbeeldtuinen te zien zijn en foto's van openbaar groen. 'Provincie is niet objectief over stortplaats in Leiderdorp' LEIDERDORP/ALPHEN AAN DEN RIJN - Gedeputeerde staten beoordelen aanvragen voor vergun ningen die te maken hebben met de stortplaats in het Leiderdorpse j voorzitter van de stichting Leefbaar Leiderdorp, en mevrouw C.C. van I Laar, voormalig lid van de streek- commissie Alphen aan den Rijn en omgeving, in een nieuwe brief aan i de koningin. Daarin vragen ze op-1 nieuw om de komst van de stort- plaats in het Doesgebied in Leider-1 dorp tegen te houden. De briefschrijfsters willen de ko-1 ningin er op wijzen dat gedeputeer- j de J. van der Vlist als reactie op een interpellatie van statenlid J. Steegh (PPR/PSP) heeft toegegeven dat er een koppeling bestaat tussen de aanleg van de stortplaats en de mo gelijkheid van zandwinning in Lei- derdorp. Volgens Van Laar en Dek- I kers is die handelwijze strijdig met de rol van de provincie. 'Het besluit van gedeputeerde staten om af te wijken van haar eigen beleid, om geen nieuwe zandwinputten toe te staan, blijkt duidelijk niet ingege ven door een objectieve beoorde- j ling van de vergunningsaanvraag, maar alleen afgewogen te zijn tegen I de belangen die het provinciebe stuur heeft bij de realisatie van een vuilstortplaats', zo staat in de brief. De niet-objectieve handelwijze van de provincie tast de rechtsbe scherming van burgers aan, stellen J Van Laar en Dekkers. Inmiddels I zijn de eerste bouwwerkzaamheden in het gebied begonnen. De twee briefschrijfsters dringen er bij de koningin op aan deze voorbereiden de werkzaamheden stil te leggen. Tegen de bouwvergunningen zijn verschillende bezwaarschriften in gediend en daarover is nog geen uit spraak gedaan. De Raad van State heeft volgens Van Laar en Dekkers ten onrechte toestemming gegeven om ondanks de bezwaarschriften toch te mogen doorgaan met bou- Wegens geldgebrek kunnen Van Laar en Dekkers geen beroep doen op verdere juridische hulp om ver der stappen ondernemen in hun strijd tegen de storplaats. 'We weten helemaal niet meer hoe we een adempauze moeten creëeren in de ze nachtmerrie van rechtsongelijk heid', zo besluiten Van Laar en Dek kers hun brief. Het college vanl VOORSCHOTEN - De weekmarkt- gelden in Voorschoten gaan voorlo pig niet omhoog en ook de markttij- den blijven vooralsnog ongewij zigd. Tijdens de raadvergadering van gisteravond staakten de stem men over een voorstel van B en W om over te gaan tot reorganisatie van weekmarkt. De wijzigingen zijn nodig om de vrijdagse markt in de Voorstraat kostendekkend te ma ken. Voorafgaand aan de vergadering pleitte de heer Zappeij, lid van de marktcommissie, er voor het voor stel terug te trekken en opnieuw in de marktcommissie te behandelen. Naar zijn mening zijn er voldoende andere middelen om de markt goedkoper te maken. Uitgesproken slecht vond hij het voorstel om de vuilniswagen al om vier uur 's mid dags het afval af te laten halen. Hij vond dit voorstel wel zeer 'consu ment-onvriendelijk'. Zappeij kreeg onverwacht steun van bijna alle fracties. Bij stemming bleek alleen het CDA het eens te zijn met het college van B en W. Ne gen raadsleden stemden voor en ne gen tegen het voorstel. B en W willen dat de weekmarkt Voorstraat al om 16.30 is afgelopen. op den duur kostendekkend wordt. Dat moet onder meer lukken door de markttijden te verkorten (tot 16.30 uur) en de hoeveelheid werk voor de reinigingsdienst te vermin deren. Het personeel zou hierdoor minder lang en minder laat bezig zijn. De gemeente hoeft dan minder overuren uit te betalen. De kosten van de markt kunnen door al deze maatregelen worden teruggebracht van 91.000 naar 69.000 gulden per jaar. B en W willen de wijzigingen eerst als proef gedurende de maan den augustus tot december invoe- Om de markt geheel kostendek kend te maken moeten volgens B en W ook de marktgelden omhoog. Het college stelde de raad gisteren voor om het tarief driejaar achtereen met tien procent te verhogen. Bij gelijk blijvende kosten kan de markt dan in 1992 kostendekkend zijn. Definitief gang is kan eenvoudig niet, meende Aikens. "Zelfs een proefperiode van vijf maanden kan niet. De perio de is te lang om te spreken van een proefperiode. Dit is geen experi ment maar een definitieve fout", zei de fractievoorzitter van D66. Volgens G.P. Both (PvdA/PPR) hoeft de markt helemaal niet kos tendekkend te werken. "Bovendien wordt uit het te behandelen stuk de indruk gewekt dat de marktcom missie het volledig eens is met het door B en W gedane voorstel. Nu blijkt uit de uitlatingen van de heer Zappeij dat die overeenkomst er he lemaal niet is". Wethouder L.L. Marselis (CDA) was zeer verbaasd over de negatieve reactie van de meeste fracties. "Er is lang genoeg gepraat, vijf a zes ver gaderingen van de commissie zijn hieraan gewijd. Het verzoek was te komen tot een redelijke voorzie ning. Ik krijg nu de indruk dat de heer Zappeij de aansluiting heeft gemist. Bovendien is de Voorscho- gesproken slecht en voorspelde dat tense markt een goede markt dit voor de markt in Voorschoten wel eens een gevoelige klap zou kunnen betekenen. Het afval opha len terwijl de markt nog in volle wordt er voldoende verdiend". In de raadsvergadering van sep tember wordt het voorstel opnieuw in stemming gebracht. Als expert in adverteren weet uw Leidsch Daglad natuurlijk zelf precies op welke plaats in de krant zij het beste haar eigen aktiviteiten kan promoten. Juist! Dat is de plaats waar u nu deze advertentie leest (ziet u wel!). Wij noemen deze plaats 'DE STROOK'. Wat ons betreft mag u deze strook voortaan 'VOORDEELSTROOK VOOR ADVERTEERDERS' noemen. Vanwaar dit voordeel? Wij willen bestaande en nieuwe adverteerders graag eens de mogelijkheid geven ook eens op een redaktionele pagina te adverteren. Tegen een gereduceerd tarief wel te verstaan. Omdat wij weten dat deze vorm van adverteren gewoon méér respons geeft. Bel, maar doe het snel, want 'DE STROOKJ beschikbaar. Vandaar ons aanbod: U mag van ons het I.M.-adverteren (want zo heet dat) op 'DE STROOK' uitproberen voor amper de helft van het normale tarief Een extra hoge attentiewaarde voor een extra lage prijs. Dat is eigenlijk dubbel voordeel! Dit is uw kans op een subliem stukje publiciteit. LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD. Verrassend veelzijdig in trefzeker adverteren.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16