Ontsnapte student daagt 'Peking' uit Tamil Tijgers beëindigen hun oorlog in Sri Lanka O NEE HE...VLOOIEN! "Regering is vijand van het volk" Knallende ruzie Botha en Westduitse minister Belgen sturen 30 militairen naar Namibia Premier Uno ontkent affaires met vrouwen 'Relatie VS-Nicaragua onveranderd' Ontvoerder van VS-hulpverlener in Gaza door Israëli's gedood Sovjetauteur haalt Lenin van voetstuk SINGAPORE (GPD) - "Het Chinese volk is erg gefrustreerd maar niet verslagen". Dat heeft een van de belangrijkste leiders van de pro-democratisehe beweging in China. Wuer Kaixi, gisteren verklaard. JOHANNESBURG (Rtr/DPA) - De Zuidafrikaanse president Pieter Botha en de Westduitse minister van arbeid Norbert Blüm voerden gisteren een ruzie-achtig gesprek, maar Blüm omschreef zijn gesprek ken met de Zuidafrikaanse presi dent een dag later als "openhartig" en zei dat die de diplomatieke be trekkingen niet zouden schaden. Details van de ondiplomatieke uitwisseling van opinies tussen Bo tha en Blüm lekten uit via bronnen binnen de delegatie van de West duitse bewindsman na hun 40 mi nuten durende ontmoeting. Het treffen begon met een uiteenzetting van Botha over de pracht van het Westduitse landschap. Blüm, de eerste Westduitse minister in elf jaar die Zuidafrika aandoet, zei dat hij geen belangstelling had voor prietpraat. Hij wilde een gesprek over apartheid. "Botha werd onvriendelijk", al dus de woordvoerder. De president die bekend staat om zijn gebrek aan geduld en zijn aanmatigende, vin- gerprikkende stijl, begon te schreeuwen en viel Blüm herhaal delijk in de rede. Hij ontzegde de Westduitse bewindsman het recht kritiek te leveren op Zuidafrika ge zien het nazi-verleden van Duits land. Volgens Blüm was dat nou juist de reden waarom Westduitsers zich tegenwoordig verzetten tegen schending van de mensenrechten waar ook ter wereld. Blüm weigerde gisteren in te gaan op zijn gesprekken met Botha. "Ik heb mijn mening. De president heeft zijn mening. Dat is alles". Hij voegde daar aan toe dat hij na zijn vierdaagse bezoek hoopvol is ge stemd over de mogelijkheid dat een vreedzame oplossing kan worden gevonden voor de problemen van Zuidafrika. Na zijn ontmoeting met de leider van de Nationale Partij, Frederik de Klerk, die na de parlementsverkie zingen in september zo goed als ze ker Pieter Botha zal opvolgen, zei Blüm dat hij een kans moet krijgen om hervormingen door te voeren. De regerende Zuidafrikaanse Na- sionale Partij NP heeft vandaag het 'actieplan' bekendgemaakt waar mee zij de campagne voor de verkie zingen van 6 september ingaat. Uit het plan blijkt dat de NP de apart heid aanvaardbaar wil maken voor de zwarten en buitenlandse regerin gen. Minister van informatie Stoffel van der Merwe legde de hoofdlijnen van het 22 bladzijden tellende vijfja renplan uit en zei dat de gedwongen apartheid over moet gaan in een vrijwillige scheiding die meer op cultuur dan op ras gebaseerd is. Mensen die apartheid op basis van ras of cultuur verwerpen mogen een 'open' groep vormen, in speciaal daarvoor bestemde gebieden wo nen en van scholen en openbare ge legenheden gebruik maken die voor alle Zuidafrikanen zijn open gesteld. De studentenleider, die via Hong kong naar de de VS is gevlucht, zei verder dat "het volk een tijdelijke nederlaag heeft geleden". Zijn toe spraak was op een videoband opge nomen en werd. in Hongkong aan verslaggevers getoond. Wuer Kaixi was een van de stu dentenleiders die een gesprek had met premier Li Peng, voordat het le ger het bloedbad aanrichtte op het Plein van de Hemelse Vrede. In een emotioneel gesprek met Li Peng eiste Wuer dat de regering een dia loog met de studenten zou aangaan over de bestrijding van corruptie en politieke hervormingen. Op de tele visie zag men toen de studentenlei der, die in hongerstaking was, in zijn pyama, in een heftig gesprek verwikkeld met een boos kijkende premier. Wuer Kaixi viel tijdens de ont moeting flauw. Hij is een van de meest gezochte studentenleiders in China. In zijn video-boodschap zei BRUSSEL (ANP/Rtr) - België zal 30 militairen leveren voor. de VN- vredesmacht in Namibia, de UN- TAG. Dat heeft het ministerie van landsverdediging in Brussel giste ren bekendgemaakt. De UNTAG zal de orde in het gebied handhaven tot de onafhankelijkheid van Nami bia in april volgend jaar. De Belgische groep bestaat uit 15 manschappen van de militaire poli tie en 15 van de rijkswacht, allen vrijwilligers. Zij vertrekken in au gustus of september en keren in april 1990 terug. Volgens het ministerie wórden de Belgen niet ingezet door de militai re, maar door de civiele afdeling van. de UNTAG. Zij krijgen alleen een pistool mee voor hun persoonlijke veiligheid. Ondanks felle protesten van de Verenigde Naties, blijft de gevrees de anti-terreureenheid Koevoet die Zuidafrika oprichtte in Namibia, werkzaam in Namibia. Pretoria lijkt erop uit het onafhankelijkheidspro ces van Namibia, waar Zuidafrika meer dan 70 jaar het bewind voerde, zoveel mogelijk dwars te zitten, al dus Andima Toivo ya Toivo, de se cretaris-generaal van de Namibi- sche bevrijdingsbeweging Swapo, gisteren op een persconferentie in Den Haag. In Namibia opereerde de door Zuidafrika in het leven geroepen anti-terreureenheid Koevoet, om 'ondermijnende' acties de kop in te drukken. Volgens resolutie 435 van de Veiligheidsraad van de VN, waarin de onafhankelijkheid van Namibia wordt geregeld, zou Preto ria de eenheid moeten ontmantelen nu Namibia op 1 april volgend jaar onafhankelijk wordt. Het blijkt echter dat leden van Koevoet worden opgenomen in het Namibische politiekorps. De Nami- biërs zijn daar zeer ongelukkig over, zo benadrukte Toivi ya Toivo, want dat betekent dat er .geen 'eerlijke en vrije' verkiezingen kunnen worden gehouden, omdat het toezicht wordt toevertrouwd aan pro-Zuid- afrikaanse politiemannen. Buitenland kort Ochoa De Cubaanse generaal Arnaldo Ochoa, de hoogste militair die is ge arresteerd vanwege een drugschan daal, heeft president Castro en mi nister van defensie Raul Castro vrij gepleit van enige betrokkenheid met drugssmokkel. Sovjetunie De Opperste Sovjet heeft zijn goed keuring gehecht aan de twee door premier Ryzjkov voorgedragen eer ste vice-voorzitters van de minister raad van de Sovjetunie, de vice-pre miers. Het gaat om Masljoekov en Voronin, die al eerder deze functie bekleedden. Somalia In Somalia is gisteren een verkeers vliegtuig van het type Fokker-27 neergestort. Alle 30 inzittenden zijn daarbij om het leven gekomen, zo heeft Radio Muqdisho bekendge maakt. Dieren De Westduitse regering heeft beslo ten het begrip 'dierenbescherming' op te nemen in het burgerlijk wet boek. Een van de praktische gevol gen van de nieuwe maatregel is dat dieren niet meer in beslag kunnen worden genomen. Gijzeling In de zuidelijke Spaanse kustplaats Puerto de Santa Maria is gisteren een vreedzaam eiijde gekomen aan een gijzelactie door een groep ge vangenen. De opstandige gedeti neerden hielden 19 mensen in gijze ling om te protesteren tegen de slechte levenomstandigheden in de gevangenis. Wuer, van wie gezegd wordt dat zijn vader een generaal is, dat de rege ring "niet de macht heeft om langer te bestaan, omdat zij de vijand is van het volk". Intussen heeft China's hoogste leider, Deng Xiaoping, een nieuw beleid geformuleerd, dat lijkt te zijn bedoeld om de geloofwaardigheid van de regering en de eenheid bin nen de partij te herstellen. Volgens het Amerikaanse pers bureau UPI blijkt de nieuwe strate gie van Deng uit een reeks van niet gepubliceerde toespraken waarop men de hand heeft weten te leggen. De nieuwe strategie houdt in dat de leiders een ideologisch debat uit de weg gaan, de nieuwe leiding de steun van het volk verwerft en dat de economische hervormingen, vol gens de open-deurpolitiek, worden voortgezet. Deng pleit in zijn toe spraken ook voor krachtdadigde aanpak van de corruptie, een van de belangrijkste eisen van de studen ten. In een van zijn toespraken zegt Deng, dat als de strategie slaagt en er geen onrust komt in China, hij zich zou terugtrekken. Uit de toe spraken blijkt Dengs grote bezorgd heid over een economische en poli tieke instabiliteit, die zou kunnen worden veroorzaakt door de strijd in de partijhiërarchie over zijn op volging. Amnesty International is bang dat nog vele honderden Chinese ge vangenen de doodstraf zullen krij gen voor hun optreden tijdens de grote demonstraties in Peking. De gevangenen werden opgepakt na het bloedbad van het leger op en rond het Tiananmen-plein. AI wijst erop dat China een slech te reputatie heeft opgebouwd inza ke executies en oneerlijke proces sen in de jaren tachtig. Sommigen hebben becijferd dat tussen 1983 en 1989 rond de 30.000 mensen in Chi na zijn geëxecuteerd. In sommige gevallen waren zij veroordeeld voor het stelen van fietsen, het uit hotel ramen hangen van spandoeken en het stelen van antiquiteiten uit een TOKYO - De Japanse premier Uno heeft gisteren ontkend, dat hij meerdere vrouwen heeft betaald voor het verlenen van seksuele diensten. Tevens sprak hij tegen dat hij zijn ontslag had aangeboden aan zijn partij, de Liberale Democrati sche Partij. Amerikaanse dollar had betaald voor seksuele diensten, waarvoor zij 24 uur beschikbaar moest zijn. Premier Uno ontkende ook, dat hij zijn ontslag had aangeboden, zoals de Japanse media hadden be richt. "Ik ben geen onverantwoor delijk persoon", zei hij, er aantoe- voegend dat zijn aanwezigheid op de Parijse top van leiders van de ge- industrialiseerde landen, volgende maand, nodig was. Landelijke kranten hadden eer de 66-jarige der gemeld, dat Uno tijdens een im daags na- spoedvergadering van de partijtop gerespecteerd Japans blad had gezegd, dat de berichten over onthulling kwam zijn affaires met vrouwen een bele diging zijn voor zijn waardigheid e De ontkenning getrouwde premier kwam daags i de belangrijkste Chinese studentenleiders die wordt gezocht door de autoriteiten in Peking, i video-boodschap in Hongkong weten in veiligheid te zijn. De student zou naar de Vs zijn ge- (Foto ANP) de premier, die begin deze maand het voor hem moeilijk maakt om op was gekozen tot opvolger van de Pa: Takeshita. Deze moest aftreden keren vanwege betrokkenheid bij het ge ruchtmakende Recruit-schandaal. Politieke waarnemers geloven echter, dat de regerende partij na de verkiezingen Uno toch aan de kant Het gezaghebbende blad, Shukan zal schuiven, het parlement zal ont- Shincho, onthulde dat Uno gedu- binden algemene verkie- AMSTERDAM (GPD) - De veran derde verhouding tussen de super machten heeft positief noch nega tief effect gehad op de ontwikkelin- nister meent dat er weinig van de D'Ëscoto wees nog eens op de de- Verenigde Staten te verwachten plorabele economische situatie in valt. Ook niet van de Democraten, Nicaragua, dat met een inflatie van die de meerderheid in het Congres duizend procent een van de slecht- rende tien jaar een verhouding had zingen zal houden om te voorko men, dat de geloofwaardigheid van de partij nog meer zou worden afge- mentsdistrict van Ginza werkte. Ze kalfd door door de seks- en corrup- kreeg maandelijks ongeveer 1500 tieschandalen van haar topleden. gen in Nicaragua. Zo beweerde de hebben. De continuering van de hu- ste Nicaraguaanse minister van buiten land se zaken D'Ëscoto gisteravond tijdens een toespraak in Amster dam. D'Ëscoto is in Nederland i Midden-Amerika Veel gevangenen werden veroor deeld na oneerlijke processen, al dus Amnesty. Uit legale publicaties maakt de organisatie op dat ook on- schuldigen gedood zijn, nadat zij door martelingen tot bekentenissen waren gedwongen. Sinds juni zijn duizenden actievoerders opgepakt en al 33 mensen geëxecuteerd. De executies van honderden activisten kon AI niet bevestigen. manitaire hulp aan de Contra's ziet heeft. D'Ëscoto acht de Verenigde D'Ëscoto als een optie om zonodig Staten door de economische boycot weer over te schakelen op het ge- die zij heeft ingesteld verantwoor- vecht. delijk voor dit proces. "Wij moeten D'Ëscoto verwacht dat de komen- chirurgische ingrepen plegen zon der verdoving. Zonder de steun van het volk tijdens de tien jaar burger- het lopen en geen nederlaag voor de oorlog zou iedere regering al naar Vredespaleis. De conferentie wordt Sandinisten zullen opleveren. De fi- huis zijn gestuurd", georganiseerd door de niet-gebon- nanciële en technische bijdrage die de de Bondsrepubliek en Spapje giste- in ren hebben toegezegd voor een ui- goed functioneren van de nationale kiesraad acht D'Ëscoto van groot BANDEN belang om het verkiezingsproces goed einde te brengen. De kieslijsten zijn vooral in de gebie- gevochten zeer onvolle dig. Er moeten daarom, volgens kieslijsten wor den gemaakt. Uno heeft dit verhaal woordvoerder laten tegenspreken. Westerse diplomaten merken op, dat de ontwikkelingen in het buur land China de LDP goed van pas zijn komen. De Japanse kiezer zou uit angst voor China bij vervroegde i conferentie over'vrede en de rol de verkiezingen in februari 1990 i van internationaal recht bij interna- Nicaragua democratisch zullen tionale aangelegenheden' den landen, ter herdenking eerste vredesconferentie in 189E Den Haag. De Nicaraguaanse DIPLOMATIEKE Egypte en Libanon hebben gisteren tot het herstel aangekondigd van de di plomatieke betrekkingen, die tien den jaar geleden werden verbroken dat Egypte vrede had gesloten met D'Ëscoto, Israël. r het eerst dat hij met parlementsverkiezingen toch op de LDP stemmen. De socialistische partij, die een toenemende popula- die haar onder 21.000 tische partij. MOSKOU (AP) - Ondanks de glasnost in de Sovjetunie was Lenin tot nog toe gevrijwaard van kritiek op zijn persoon. Een officieel maandblad heeft dat ta boe echter doorbroken met een hevige aanval op de stichter van de socialistische staat. "Lenin - alle overwinningen van de partij en de staat zijn ver bonden met de naam van Len in", schreef Vasily Grossman in zijn novelle 'Eeuwig stromend' die postuum is gepubliceerd in het juni-nummer van het literai re maandblad Oktjabr, "maar al le wreedheid die in het land is begaan, is de tragische last ge worden van Vladimir Iljytsj". Grossman, die in 1964 over leed, zei expliciet dat de politie ke terreur en de dictatuur in de Sovjetunie is begonnen onder Lenin, en niet onder zijn opvol ger Stalin zoals de officiële .doc trine van de communistische partij het voorstelt. Door Grossmans novelle te publiceren zette het maandblad impliciet vraagtekens bij de vi sie van Sovjet-president Gor- batsjov. De huidige Sovjetleider predikt dat zijn land alleen de totalitaire erfenis van Stalin van zich moet afschudden en moet terugkeren naar de oorspronke lijke Leninistische leer om de democratische vrijheden te waarborgen. "Bolsjewieken geloofden niet in de waarde van persoonlijke vrijheid, vrijheid van menings uiting en pers", zei Grossman. "Zij beschouwden, net als Len in zelf, die vrijheden die een droom waren voor vele revolu tionaire arbeiders en intellectu elen, als onbelangrijk". Lenin die de Bolsjewieken in 1917 aan de macht bracht, wordt sinds zijn dood in 1924 bijna als een god vereerd door het Krem lin. Zijn geschriften en ideeën i toetssteen en een bijbel voor de communistische leiders in de Sovjetunie, ook voor Gorbatsjov. In 'Eeuwig stromend' schil dert Grossman een beeld van Lenin dat flink afwijkt van het officiële heldenportret dat hem is toegemeten. Hij wordt daarin afgeschilderd als een politiek fa naticus die eerder zijn vijanden zou uitroeien dat te proberen hen te overtuigen van zijn gelijk. "Lenin poogde niet de waarheid te vinden in discussies, maar wel te winnen", aldus Grossman. In het voorwoord op 'Eeuwig stromend' is Grigory Vodolazov het oneens met Grossmans 'identificatie van Lenin met Sta lin', maar hij verdedigt diens recht om te schrijven zoals hij dacht. Misschien wel de zwaar ste beschuldiging van Grossman aan het adres van Lenin is dat deze rechtstreeks de weg effende voor de gecen traliseerde politiestaat van Sta lin en diens nationale campagne van politieke terreur waardoor miljoenen Sovjet-burgers om het leven kwamen. TEL AVIV (GPD/DPA/Rtr) - De die vorige week in Gaza de veel bekritiseerde gevangenenruil ben tussen Israël en de Palestijnse orga- Amerikaanse welzijnswerker Chris nisatie van Achmed Jibril. Hij had sche kant". vijftien jaar zijn levenslange gevan genisstraf uitgezeten wegens lid maatschap van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina van Ge orge Habash. George ontvoerde, is gisteravond door Israëlische soldaten doodge schoten. Dat gebeurde na een wilde achtervolging door de straten van Gaza-stad, waar militairen de 38-ja- rige Mohammed Aboe Nasr in een auto hadden zien stappen. In de wijk Sabra vond Nasr zijn weg geblokkeerd. Toen hij uit zijn auto stapte werd hij onmiddellijk door het hoofd geschoten. Hij bleek gewapend met een pistool en vijftig patronen. Mohammed Aboe Nasr stond al voor de ontvoering bovenaan de Is raëlische lijst van gezochte perso- nen in de Gaza-strook. Eerder deze gisteren gezegd dat het Israëlische hervatting van de diplomatieke be- maand heeft hij volgens een Israëli- vredesinitiatief niet kan worden trekkingen met de Sovjetunie te sche militaire woordvoerder de aangepast. Het moet in zijn geheel versnellen. Israëlische tank- worden aanvaard, anders is Israël Moskou verbrak de betrekkingen vredesproces te be- met Israël tijdens de oorlog in 1967. De afgelopen jaren werden consu- toespraak in Jeruzalem tot laire banden aangeknoopt, maar het Joods Moskou stelt volledige hervatting de premier van de betrekkingen afhankelijk dat de Arabische landen, "zoals van instemming van de joodse staat mocht wordei* verwacht", negatief met een internationale vredesconfe- Shamir is over het verkiezingen- plan fel aangevallen binnen zijn ei gen partij. Op 5 juli vergadert in Tel Aviv het Centraal Comité van de Li kud en op die bijeenkomst zullen Bij de ontvoering van Chris Geor- Shj>™rs rivalen voor het leider- ge, die na ruim een dag eindigde schap moties ter stemming brengen met de vrijlating van de Amerikaan. dle de handen va" Shamir bij de uit was Nasr vergezeld van twee gewa- voering van het plan verder binden, pende handlangers. Naar hen wordt In Jel Aviv arriveerden dinsdag- nog gezocht. Het leger heeft van- avond onder grote belangstelling 65 nacht een uitgaansverbod afgekon- Armemers die verwondingen oplie- digd voor het vluchtelingenkamp Pen tijdens de aardbeving in de- Jabalya in de Gaza-strook, de woon- cember in de Sovjetrepubliek. Is- plaats van Nasr. rael hood de Sovjetunie aan deze mensen medisch te zullen behande- Intussen heeft premier Shamir 'en- Het hoopt met dit gebaar de chauffeur auto en een bewaker verwond met niet bereid een bijl. Een paar dagen later schoot ginnen. hij in Gaza-stad vanuit zijn auto op In ee een Israëlische officier. Deze raakte functionarissen licht gewond, maar een in de buurt Agentschap verklaarde de premier Nasr werd in 1985 vrijgelaten uit hebben gereageerd op het Israëli- de gevangenis, in het kader van de sche plan. "Maar", zei hij, "wij heb- COLOMBO - De Srilankaanse re gering en de Tamil Tijgers, de be langrijkste Tamil verzetsbeweging, zijn overeengekomen om een einde te maken aan 17 jaar van etnische strijd. Een woordvoerder van het Srilankaanse kabinet heeft dit gis tere in de hoofdstad Colombo be kendgemaakt. Industrie-minister Rani Wickermasinghe zei dat de Ta mil Tijgers bereid waren om het tij delijke bestand in een permanent staakt-het-vuren om te zetten. Het bestand gold ai enige weken in ver band met de besprekingen die tus sen de twee partijen. door Bob Mantiri De hoofdadviseur van de Tijgers, Anton Balasingham, liet de rege ringsdelegatie gisteren weten, dat alle bestaande problemen konden worden opgelost via onderhande lingen. Minister Wickermasinghe zei dat de regering en de Tamil Tij gers nu gezamenlijk zouden werken aan het vertrek van de Indische troepen uit Sri Lanka. Een woord voerder van de Tijgers bevestigde later de verklaring van de minister. Afgewacht moet worden of de Ta mil Tijgers zich ditmaal wèl aan hun woord houden. In het verleden heeft deze verzetsbeweging al vaker een bestand beloofd, dat zij even vaak weer braken. Een ernstige confrontatie dreigt nu echter tussen Sri Lanka en zijn machtige buurland India over de aanwezigheid van de ruim 40.000 Indische vredestroepen in het noor delijke en noordoostelijke deel van Sri Lanka. President Premadasa heeft geëist dat India zijn troepen voor 29 juli uit zijn land weghaalt. Premier Rqjiv Gandhi verklaarde echter, dat dat pas zal gebeuren na dat het Tamil-conflict is opgelost. Maar het gisteren bereikte akkoord tussen de regering in Colombo en de Tamil Tijgers over een beëindi ging van de 17 jaar durende etni sche strijd, heeft New Delhi geen enkele reden meer om de troepen in Sri Lanka te houden. Premadasa heeft nu gedreigd de 'Indische bezetting van zijn land' volgende maand voor het forum van de Zuidaziatische Associatie voor Regionale Samenwerking (SAARC) aan de kaak te stellen. De vier jaar geleden opgerichte SAARC bestaat uit Bangladesj, Bhutan, India, de Maldiven, Nepal, Pakistan en Sri Lanka. Sri Lanka zal zeker steun vinden bij Nepal, een ander buurland waarmee India op het ogenblik een handelsoorlog voert. India heeft dit dreigement van Colombo veroordeeld. Diplomatie- Het wordt niet uitgesloten dat Sri Lanka uit het door India gedomi neerde regionale samenwerkings verband treed*. Dat zou het sein zijn voor andere leden, zoals Nepal, om eveneens af te haken. In de praktijk heeft India geen goede relaties met zijn buurlanden. De Indische troe pen opereren op Sri Lanka, het voormalige Ceylon, sinds 1987, krachtens het tussen de toenmalige president Jayawardene en premier Rqjiv Gandhi gesloten vredesak koord. De belangrijkste verzetsbewe- ging, Tamil Tijgers, strijdt al jaren voor een eigen thuisland en terrori seert het noordelijke en noordoos telijke gebied, waar zij een eigen on afhankelijk Tamil-thuisland willen vestigen. Maar hun leger is aanzien lijk uitgedund door de militaire ac ties van de Indische vredestroepen. Dat is ook een van de redenen waarom de Tamils de Indiërs graag zien vertrekken, evenals de marxis tisch georiënteerde verzetsbewe ging JVP (Volksbevrijdingsfront). Beide partijen willen alleen met Co- lombo over vrede praten, de Indische troepen zouden ver dwijnen. Het oplaaien van het geweld van de kant van de Singalese rebellen leidde recentelijk opnieuw tot de af kondiging van de staat van beleg. De Srilankaanse president Prema dasa verzocht begin deze maand premier Gandhi in een toespraak beleefd om zijn troepen binnen twee maanden terug te trekken. "Zij hebben hier niets te zoe ken", aldus Premadasa. "Zij heb ben geen enkele autoriteit, zelfs niet op een metertje grond". ke dat India voor het door Sri Lanka vast gestelde termijn zijn troepen niet heeft weggehaald, een crisis in de betrekkingen tussen de twee lan den onafwendbaar is. r r NU GRATIS BO DE VIO-KINDERBOEKJES BIJ AANKOOP VAN BOLFO DRUPPELS EN BOLFO MAND- EN TAPIJTSPRAY VERKRIJGBAAR BIJ UW DIERENSPECIAALZAAK

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 5