&E&0 Freek de Jonge op Yeronique TROS wil met tY-shows acht miljoen ophalen Ladbroke sponsor Aktua Sport? Musicals 'Cabaret' en 'Sweet Charity' op de planken INGEN AGINA 28 DONDERDAG 29 JUNI Programmering grotendeels rond HILVERSUM (GPD) - Cabare tier Freek de Jonge is vanaf be gin oktober wekelijks te zien op de commerciële satellietzender Veroniquc. Het station heeft beslag weten te leggen op alle shows van De Jonge, die tussen 1982 en 1988 op televisie zijn uitgezonden. Het gaat om in to taal 26 uur tv-beeiden, waarvan compilaties gemaakt worden van ieder vijftig minuten. Volgens Ruud Hendriks van Ve- ronique is het de bedoeling dat Freek de Jonge ook anderszins bij de programmering van het sta tion betrokken blijft. „Van beide kanten bestaat daartoe in princi pe de bereidheid. Op dit moment is het een kwestie van verder on derhandelen." In tegenstelling tot TV 10 van Joop van den Ende is het de afge lopen periode vrij stil gebleven rondom Veronique. „Onze pro grammering hebben we in zes we ken uit de grond gestampt. En terwijl de concurrentie dacht dat we de tuin aan het sproeien wa ren, hebben we beslist niet stilge zeten," aldus Hendriks. Voor het Avondnieuws om tien Enkele nieuwe medewerkers van Radio Tele Veronique. Van links naar rechts Gerard Berg (Talkshow Berg), Daphne Decker (Top 20), Wessel van Diepen (Jukebox, Countdown) en Caroline Tensen (Hits uit Holland). ANP) uur is Nieuwslijn-presentator Jaap van Meekren aangetrokken, die binnenkort zijn dienstver band bij Veronica beëindigt. Het weerpraatje in het nieuws van tien uur, dat een half uur gaat du ren, wordt verzorgd door John Bernard van Meteo Consult. Ve ronique heeft in totaal 35 mensen nodig voor de vier dagelijkse nieuwsbulletins, van wie er al twintig onder contract staan. Catherine Keyl, tot voor kort werkzaam bij AVRO's Service Salon gaat samen met Mare Ja cobs van Radio Noord tussen ze ven en negen uur 's ochtends de Ontbijtshow presenteren. De kor te nieuwsblokjes daarin worden gelezen door Jan de Hoop van Ve ronica's Nieuwslijn. Adam Curry gaat iedere zater dag rechtstreeks vanuit New York Countdown USA presente ren. Op maandag, dinsdag en donderdag verzorgt Wessel van Diepen een 'gewone' Countdown. Goochelaar Hans Kazan is door Veronique gecontracteerd voor de presentatie van een quiz. HILVERSUM/DEN HAAG (GPD) - Ladbroke Totalisa- tor, een organisatie voor het wedden op paardenrennen, gaat mogelijk het program ma TROS Aktua Sport spon soren. Met de sponsoring zou een bedrag van een miljoen gulden gemoeid zijn. De TROS hult zich omtrent de zaak in stilzwijgen. Volgens Peter Woodward, algemeen directeur van Ladbroke Nederland, zijn de gesprekken met de omroep thans „in een eerste fase". Hij verwacht dat volgende week een definitieve beslis sing wordt genomen. Over de details van de on derhandelingen wil Woodward op dit ogenblik geen nadere mededelingen doen. „De Tr.os heeft ons een -aantal mogelijkheden aan geboden omdat ze voortaan op vrijdag aandacht wil be steden aan de draf- en ren sport en aan bepaalde koer sen." Ook over de hoogte van het sponsoringbedrag wil hij geen mededelingen doen, al noemt hij het bedrag van een miljoen „heel voorbarig". Voor Dierenbescherming TILBURG (GPD) De TROS wil vanaf dinsdag met acht wekelijkse spectaculaire bingo-shows op radio en tv tussen de 6 en 8 miljoen gulden inzamelen. Het groot ste deel van de opbrengst van deze 'Dierenbingo's' gaat naar de 125-jarige Nederlandse Vereniging tot bescher ming van Dieren. Om boetes wegens het maken van re clame te voorkomen heeft de TROS in advertenties en in het TROS-kompas logo's van de uitzending en merkna men weggelaten. Vorige zomer kreeg de TROS we gens het maken van reclame voor leveranciers van produktén tij dens de 'Way of Life'-shows van Ron Brandsteder een boete van een ton. Het beroep bij de Raad van State, het hoogste rechtscol lege in Nederland, heeft nog geen uitslag opgeleverd. TROS tv-di- recteur Cees den Daas: „Voor alle zekerheid hebben we nu maar de maatregelen genomen, die het Commissariaat van de Media eis te." Maar bekent de TROS daarmee dan niet het ongelijk tijdens de AALSMEER (ANP) - Joop van den Ende Productions brengt het komende seizoen twee mu sicals uit: Cabaret op muziek van John Kander in de regie en choreografie van Scott Fa- ris en Sweet Charity op mu ziek van Cy Coleman, geregis seerd door Chat Walker. In de eerste musical keert Lia Dorana na 20 jaar terug op het podium en viert Willem Nijholt zijn comeback in een musical. De eerste voorstelling is op 17 september in Carré in Amsterdam. In de tweede musical is de hoofdrol voor Simone Klein- sma. De première is 1 novem ber in het Luxor Theater in Rotterdam. Beide musicals worden tot en met mei volgend jaar in den lande gespeeld. De Amerikaanse musical Cabaret wordt voor het eerst in ons land uitgebracht. Hij biedt een modern-klassiek ver haal. Dit gaat over de geschie denis in het Europa van rond 1930in het decadente Berlijn als cultureel centrum van Eu ropa. Nijholt is de gastheer in ae nachtclub. Alexandra van Marken speelt het meisje Sally Bowles. Dorana is haar hospi ta en de tegenspeelster van Guus Verstraete sr. De vijfde hoofdrol is voor Theo Nijland. Voor de uitvoering zijn 24 acteurs, actrices, dansers en danseressen aangetrokken en een orkest dat uit 14 man be staat en geleid wordt door Maurice Luttïkhuis. Voor de choreografie zorgt Bonnie Walker, geassisteerd door Bill Hastings. Zestien dansers en danse ressen vormen de balletgroep voor muzikale komedie Sweet Charity. Hoofdrollen zijn be halve aan Kleinsma toege dacht aan: Fred Butter, Hans van der Gragt, Rob van de MeebergDiana Coolen en Ca rol Timmermans. De voorstelling behelst veel dans- en zangnummers op ro mantische en opzwepende mu ziek. Het nachtclubmeisje Charity is een lichtgelovig en argeloos type dat zich door liefdes en verliefdheden heen danstzingt, lacht en huilt. i de 'Way of Life'- Den Daas: „Nee. We wachten het resultaat van ons hoger be roep af. Omdat we de uitslag ech ter nog niet kennen nemen we het zekere voor het onzekere." De acht bingo-shows worden door Linda de Mol rechtstreeks gepresenteerd vanaf de terreinen van het safaripark De Beekse Bergen bij Tilburg. De regie is in handen van Bob Rooyens, die in het verleden ook een seizoen lang de circus-shows van Ruis voor de VARA-tv regisseerde. De TROS laat de serie shows maken door de produktie-maatschappij van John de Mol. De "Way of Life'- shows werden vorig jaar nog ge produceerd door Joop van den Ende, nu algemeen-directeur van TV 10. Informatiecentrum De Vereniging tot bescherming Dieren wil van de opbrengst in ieder geval een landelijk infor matie-centrum gaan inrichten en exploiteren. Daar is naar schat ting zeker vijf miljoen gulden voor nodig. Van de opbrengst van dit soort acties gaat 60 percent naar het „goede doel" en 40 per cent is voor TROS en producent om de kosten te dekken. Er worden in iedere negentig minuten durende aflevering vier bingo-spelletjes gespeeld. Verder treedt een nationale of internatio nale vedette op, is er een showbal let aan het werk, zingt presen tatrice Linda soms ook zelf en treedt de groep Frizzle Sizzle op. Met de bingo kunnen prijzen tot f 25.000 worden gewonnen. MONACO - Het Monaco is weer eens in het nieuws. Dit keer niet door (ver meende) escapades van één van de bewoners die blauw bloed heb ben - prins Albert, prinses Caro line of haar zuster Stephanie vanwege een heus rege- allerlei evenementen op touw heb- ringsjubileum. Prins Rainier ben gezet. Op de foto het prinsélij- vierde gisteren het feit dat hij op ke gezin (zonder de enkele jaren de kop af veertig jaar geleden aan geleden verongelukte prinses 'de macht' kwam in Monaco. Ter Graciatijdens de plechtige mis. gelegenheid waarvan de bewo- Links Stephanie, daarnaast Al- ners in het luxueuze jet-set oord bert, prins Rainier en, uiterst rechts, Caroline. Het is nog altijd 'niet duidelijk wanneer Rainier het voor gezien houdt. Evenmin is bekend of Al- bert, dan wel Caroline het bewind van hem zal overnemen. (foto AP) HEERLEN - Nederland zal komend winterseizoen op nieuw verstek moeten laten gaan bij het internationale 'Spel zonder Grenzen'. De NCRV, die in het verleden steeds met dit programma voor de draad kwam, moet het bij gebrek aan voldoende geldmiddelen andermaal la ten afweten. Duitsland, Italië, Portugal, Groot-Britannië en wellicht België zullen met hun teams wel weer in het in ternationale strijdperk treden. WC doortrekken Inwoners van Singapore die ge bruik maken van een openbaar toilet hebben er vanaf 1 juli een nieuwe zorg bij. Ze moeten eraan denken om na gebruik de WC door te trekken, op straffe van een boete. De wet heeft betrekking op alle toiletten die voor het publiek toe gankelijk zijn, zoals in hotels, res taurants, winkelcentra en biosco pen. Als iemand voor de eerste keer wordt betrapt op het niet- doortrekken, kost hem dit 150 Singaporaanse dollars (ongeveer 150 gulden). Bij een herhaling loopt dit al op tot 500 dollar, en drie keer of meer een WC vies achterlaten kost 1.000 dollar. Een woordvoerder van het mi nisterie zegt dat de wet is uitge vaardigd omdat veel openbare toiletten een buitengewoon treu rige aanblik bieden. Ongevraagd faxen In de Amerikaanse staat New York is de verzending per faxap paraat van reclame, foldermateri aal en andere post waar de ont vanger niet om heeft gevraagd aan banden gelegd. Voortaan mogen verzenders van dergelijke 'junk fax' alleen nog in de nachtelijke uren buiten kantoortijd, van 9 uur 's avonds tot 6 uur 's ochtends, ongestoord hun gang gaan. Op overtreding van het verbod staat een boete van 100 dollar per geval. In ande re staten worden ook maatrege len tegen het groeiende probleem van de ongevraagde faxpost over wogen. Duurste stad Teheran is voor bezoekende za kenlieden en diplomaten de duurste stad ter wereld. De hoofdstad van Iran is volgens het woensdag in Genève verschenen blad Business International op dit moment Tokyo en Osaka voor bijgestreefd. Deze Japanse ste den voerden vier jaar lang de ranglijst aan. In deze traditionele lijst van de duurste wereldsteden volgen van af de vierde plaats vijf Afrikaanse steden: Libreville, Brazzaville, Lome, Douala en Abidjan. Dan komen een aantal Europese ste- den: Osio en Helsinki, Genève, Kopenhagen, Wenen en Zurich. Ook Stockholm, Moskou. Parijs en Londen zijn duurder dan New York. Quito, de hoofdstad van Ecua dor, is het goedkoopst. De gewo gen index vergelijkt in 105 steden over de hele wereld de prijzen van In het Britse Henley werd gis teren de traditionele roeiregat- ta gehouden. Het is de oudste regatta die bovendien het 150- jarig bestaan vierde. Aanlei ding voor David Rachel om zich te kleden in een klassieke Edwardiaanse blazer en strooi en hoed. (foto AP) onder meer, voedingsmiddelen en kleding, tabak, huishoudelijke goederen en verzorgingsmidde len, vermaak, sport en vervoer. e/V ALS tK KIJK. PAN DRINK JU SN£L Af VV UMO~ NAPE OP.NETALS 6'S- TEREN

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 28