Koude douche voor Connors Siemerink blaast Croese van baan Matt Biondi zwemt weer Jan Wouters blijft gewoon bij Ajax Belangrijk bericht vooralle giioiekcninghouders. S''™'TV f7T1 voor^ff!Z po: k Peper gaat akkoord met jubileumduel MET HET OOG OP 00RT DONDERDAG 23 JUNI 1989 SPORT PAGINA 19 Geen surprises in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Het toernooi om de open Alphense tennistitels begint goed op gang te komen. Verrassingen blijven tot nu toe echter uit. Op een enkele uitzondering na zijn de krachtsverschillen in de eerste ronden nog te groot. De plaatsings lijst bij de vrouwen kreeg het gisteren in Warmond wel zwaar te verduren. Beide B-speelsters van Dekker Tennis-2, die op eigen terrein als favorieten waren genoteerd, begonnen het toernooi met een kansloze nederlaag. Daarmee zijn Natalie van Lint en Karin Croese vrijwel uitgeschakeld voor een finaleplaats. Miijam Sieme rink en Carola Geerlings dreigen een herhaling te presenteren van de eindstrijd uit Sassenheim. mm 9- In Alphen was de partij in het man- nenenkelspel tussen Onno Guineau (De Munnik) en Rogier Liefbroer (Nieuw Vennep) de meest interes sante. Guineau. die overweegt terug te keren naar Tean, startte tegen de veel fouten makende Liefbroer voortvarend (6-1), maar zag de rol len in de tweede game (1-6) omge keerd. In de verlenging was het niet te voorspellen wie zou gaan winnen. Er moest een tie-break aan te pas komen en die werd met 7-5 door Guineau opgeëist. Clubgenoot Thomas Koemans re kende gedecideerd af met C-speler Martin Kip (Tean), die slechts drie games tot de zijne kon maken: 6-3, 6-0. Ook de sterk serverende Alphe- naar Charles Asselbergs kon zich te gen Nieuwkoper Eric Walter lekker uitleven: 6-1 en 6-1. Unicum-speler Coen van Bemmel had van Marco Smit (De Munnik) eveneens weinig te duchten: 6-4, 6-1. Bij de vrouwen stonden er twee partijen op het programma. Daarin werden twee Alphense vertegen woordigsters afgeserveerd. Wed strijdleidster Ingrid Chaudron kon zich tegen Ellen Reeuwijk (Lisse) onvoldoende concentreren en kwam ook klasse tekort: 2-6, 2-6. Margo van den Oudenrijn moest het onderspit delven tegen de jeugdige, veel trainingsuren makende, Elisa Hodes uit Den Haag. Alleen in de tweede set kon ze tegengas geven aan de eerste halve finaliste: 1-6,5-7. Gert Jan Anker uit Zoeterwoude bereikte in het C-toernooi de kwartfinales door Eric Kip met 6-3 en 6-2 het nakijken te geven. De op merkelijke D-speler ontmoet daarin Tean-troef Marcel Ooms. De niet- geplaatste Patrick Laan (Nieuw Vennep) meldde zich volgens insi ders als favoriet voor de titel. Hij klopte oud-B-speler Johan Vis (Tean) in een bijna drie uur durende marathonpartij met de cijfers 7-5, 3- 6, 6-3. De defensie-specialist krijgt nu de als eerste geplaatste Rene Cardinaal (Tean) tegenover zich. Warmond Nog voordat het mannen B-geweld op het Warmondse tennispark te zien is, zijn de twee finaleplaatsen bij de vrouwen al vergeven. Carola Geerlings hoeft na haar zege op Van Lint (6-1, 6-0), in haar poule slechts de C-speelster Claudia Witteman verslaan om zich te plaatsen. Mir jam Siemerink (15 jaar) verraste door de strijd in haar poule open te gooien met een simpele zege op Ka rin Croese (17 jaar), die bij De Mun nik pas in de halve finale op Bionda Zonderop was gestuit. Op de uiterst winderige baan, nummer 14, bleek Siemerink het minste last te hebben van de omstandigheden. Zij won met 6-3 en 6-1 en concludeerde: „Heerlijk, heerlijk, al die wind." In deze poule kan Cindy Berk- Paardekooper koerst naar zege LEIDEN De wielrenners van Swift/Casba blijven succesjes beha len. In Warmenhuizen schreef Stan Paardekooper uit Zoeterwoude een liefhebberskoers op zijn naam. Zijn broer Frans werd vijfde. In Monster greep Aloys Goossen net naast de zege. In de sprint was Jaco Tettelaar Vlaardingen) net iets sneller dan de Leidenaar. Piet Kralt (Rijnsburg) werd vijfde. Bij de nieuwelingen kreeg Mike Hassing (Noordwijk), toen hij met Koos Moerhout uit het peloton ontsnapt was, een lekke band. Toen hij snel van fiets kon verwisselen werd hij toch nog twee de. hout eventueel nog roet in het eten gooien door Siemerink onderuit te halen. De onderlinge score tussen deze twee kemphanen verkeerd tot nu toe in een evenwicht. Croese heeft pas vier games op haar naam staan en zal vervolgens heel ruim van Berkhout moeten winnen om nog een kans te maken. Wedstrijdritme en vertrouwen iij- ken een onverslaanbare combinatie in het vrouwentennis, dat voorna melijk gebaseerd is op vastheid en uithoudingsvermogen, niet op kracht en impulsieve flitsen. De zes tien jarige Carola Geerlings won af gelopen zondag het toernooi in Sas senheim en speelde zich gisteren zelfverzekerd en in een hoog tempo naar een afgetekende zege, die on verwacht ruim uitviel. „Vorige week had ik nog met haar getraind. Toen ging het gelijk op en wonnen we allebei een set. Nu had ze zelfs geen antwoord om mijn service, die toch niet al te gevaarlijk is", aldus Geerlings. Tegenstandster Natalie van Lint zat er na de wedstrijd ge broken bij: „Op de training lukt al les, in een partij gaat het allemaal veel minder, en ik weet niet waar- Bij de C-spelers vèrliep de strijd veel gunstiger voor de favorieten. Reneé Crama van De Kikkers liet Bleijee weinig illusies (6-1, 6-0) en Johan Draulans (OLTC) bezit nog altijd een ongeslagen forehand. Te gen Erik van Benschop stond hij slechts vijf games af: 6-2, 6-3. Vijfvoudig Olympisch kampioen Biondi kan het wedstrijdzwemmen niet n WASHINGTON (AFP) - De retraite van de Amerikaanse zwemmer Matt Biondi, de vijfvoudig Olympisch kampioen van Seoul, duurt niet lan ger dan tien maanden. Biondi blijkt bij nader inzien het wedstrijdzwem men niet te kunnen missen. Volgen de week maakt de 2,01 meter lange vlinder- en vrijeslagspecialist zijn rentree bij een evenement in Santa Clara, waar hij zich wil kwalificeren Cup voor Sampdoria GENUA (RTR) Sampdoria heeft voor de tweede achtereenvolgende keer de voetbalbeker van Italië ver overd. De ploeg van trainer Boskov won gisteren de tweede wedstrijd tegen Napoli met 4-0. Napoli had in het eerste duel met 1-0 gezegevierd. Sampdoria, dat eerder dit seizoen de finale van de strijd om de Europa Cup II verloor van Barcelona, had bij rust een voorsprong van 2-0. Vi- alli en Cerezo scoorden. Vierchow- od en Mancini (strafschop) maakten de treffers na de hervatting. Er wa ren 20.000 toeschouwers. voor de Amerikaanse kampioen schappen, die eind juli beginnen. Hoewel Biondi stopte na de Spe len, heeft hij in de afgelopen maan den niet droog gestaan. In de Zuid- koreaanse hoofdstad dichtte hij zichzelf voorzichtig al een kans toe er in 1992 in Barcelona als water- poloër, zijn liefhebberij naast het zwemmen, bij te zijn. Een oefentrip met de Amerikaanse selectie, die onlangs onder meer West-Berlijn aandeed, leerde echter dat Biondi voornamelijk werd gebruikt om de bal aan het begin van de periode op te halen. Als zwemmer is Biondi ook nog actief gebleven, ter wille van de filmindustrie. Hij trad op in een rol prent die op de Bahamas is opgeno men en die in januari op de televisie te zien zal zijn. "Zijn waterpolocarrière is van de baan", vertelde zijn zaakwaarnemer Parkes Brittain. "Dat hij weer gaat zwemmen, is zeker. Biondi zal zich concentreren op de sprint, met na me de 50 meter vrije slag. Over de 100 meter is nog geen beslissing ge vallen, maar hij is niet meer van plan te starten op de 200 vrij en de vlinderslag. Dat is voorbij". Omdat Biondi na Seoul, waar hij op de 100 meter vlinderslag verras send van een zesde gouden medail le werd afgehouden door de Surina mer Anthony Nesty, niet meer aan wedstrijden heeft meegedaan, moet hij zich eerst voor de Amerikaanse titelstrijd kwalificeren. Ook al is hij met respectievelijk 22,14 en 48,42 seconden wereldrecordhouder op de 50 en 100 meter vrije slag. De Korte eist baan op DEN HAAG (ANP) - Chris de Kor te eist het coachschap van de Judo- bond Nederland op. De JBN stelde vorige week Wim Visser aan als zijn opvolger, maar De Korte is bereid via de Bond voor Werknemers in de Sport (BWS) de rechter in te schake len om zijn baan terug te krijgen. Via de BWS, die fungeert als zijn gemachtigde, heeft De Korte de JBN in een brief gesommeerd zijn op non-actiefstelling met onmiddel lijke ingang op te heffen. Hij eist de functie van bondscoach/STK-func- tionaris op. AMSTERDAM/UTRECHT (GPD) Ajax heeft zich ten onrechte de schrik op het lijf laten jagen door een mogelijk vertrek van Jan Wou ters naar Olympique Marseille. Vol gens Wouters' zaakwaarnemer Wil lem van de Wijngaert is de transfer sinds gisteravond definitief van de baan. Olympique zou op het laatste moment de voorkeur hebben gege ven aan een andere internationaal gelouterde spelër. Ajax-voorzitter Van Praag haalde opgelucht adem na de onverwachte afmelding van Olympique. Van de Wijngaert toonde zich daarentegen „zëér onaangenaam verrast". De zaakwaarnemer, dagelijks in con tact met eigenaar/voorzitter Ber nard Tapie, heeft zich de afgelopen weken met de afwikkeling van de transfer bezig gehouden en wachtte nog slechts op de schriftelijke be vestiging van de (financiële) afspra ken. Ajax verzette zich van meet af aan met hand en tand tegen het vertrek van Wouters, contractueel tot 1994 aan de club verbonden. Voorzitter Michael van Praag noemde een transfer „absoluut onbespreek baar". Middenvelder Wouters, bijna 29 en momenteel op de weg terug na een knieblessure, verbond zich vo rig jaar 'levenslang' aan Ajax. Een half jaar geleden werd zijn contract door de club opengebroken om be langstellende clubs af te schrikken. Een speciale clausule zorgt er voor dat Wouters ook na zijn loopbaan op een maandinkomen kan blijven re kenen. Bij de Franse lands- en beker- kampioen Olympique Marseille, het speelgoed van de schatrijke eige naar-voorzitter Bernard Tapie, dacht Wouters een miljoen gulden te kunnen gaan verdie- Ajax twijfelt nog over de tijdelij ke opvolging van de zwaar aan de knie geblesseerde spits Stefan Pet- tersson. Het aantal kandidaten is geslonken tot twee, de Hongaar Paul Fischer (23) van Ferencvaros, de meest serieuze kandidaat, en de Zweed Hakan Lindmann van Mal- mö FF. Om snel te kunnen hande len heeft de club voor Fischer bij de Stichting Arbeidszaken reeds een werkvergunning aangevraagd. Benefiet in september AMSTERDAM (ANP) - Op 20 sep tember zal in het Feyenoordstadion in Rotterdam een benefietwedstrijd worden gespeeld waarvan de baten ten goede zullen komen aan de na bestaanden van de slachtoffers van de vliegramp in Suriname. De KN VB heeft dit gisteren meegedeeld. 'Belleville Kid' al in tweede ronde uitgeschakeld LONDEN (GPD) Op de dag dat stakend spoorweg- en metropersoneel voor verkeerschaos zorgde in Engeland en de helft van de bevolking uit voorzorg maar een vrije dag had opgenomen, maakte Jimmy Connors weer eens over uren. Maar deze keer mocht het allemaal niet baten. De 36- jarige Amerikaan, die dit jaar de eerste man in de Wimble- don-historie had kunnen worden met honderd enkelspel- partijen achter zijn naam. verslikte zich gisteravond reeds in de tweede ronde van 'zijn' toernooi. Landgenoot Dan Goldie bleëk op baan 1 een te groot struikelblok: 7-6, 5-7, 6-4. 6-2. Wimbledon fungeerde vaak als een warm bad voor zijn strammer wor dende ledematen, maar zo langza merhand krijgt hij zelfs in Londen koude douches over zich uitgestort. In het gevecht tegen de tijd is nu eenmaal iedereen kansloos, ook al heet hij James Scott Connors. Dit jaar meldde de veruit oudste deel nemer aan The Championships zich voor de achttiende keer aan de Church Road, waar hij liefst veer tien maal de laatste acht bereikte of het nog beter deed; inclusief zes fi nales, waarvan hij er twee won ('74/'82), en vijf halve finales. Men zou haast vergeten dat de nog immer jeugdig ogende Connors debuteerde in 1972 toen de genera tie Smith-Hoad-Nastase-Gonzales de dienst uitmaakte op Wimbledon, de ballen nog wit waren en de rac kets van hout. Hij heeft het allemaal overleefd, maar zelfs 'Jimbo' zal moeten beamen dat de jaren nu toch beginnen te tellen. Ondanks zijn nog altijd formidabele vecht lust, waarvan het meest sprekende voorbeeld tegen de Zweed Pernfors twee jaar geleden nog steeds op het netvlies staat - Connors maakte toen een 1-6-, 1-6-, 1-4-achterstand ongedaan - spreken de resultaten boekdelen. Een eerste-rondenederlaag tegen Robert Seguso in '86, twee jaar later bij de beste zestien ten onder tegen de Westduitser Patrick Kuhnen en gisteravond viel het doek dus al na de eerste schifting, bij de laatste 64. En dat nog wel door toedoen van een speler, die op Wimbledon nog nooit een rondje wist te winnen. De 25-jarige Goldie, eerder twee keer verslagen door Connors, speelde dit seizoen zeven toernooien en ging zes keer in de openingsronde onder uit. Dat de nummer 48 van de wereld die negatieve reeks uitgerekend op het Londense gras kon doorbreken zei vooral veel over zijn tegenstan der. Natuurlijk, Jimmy Connors blijft een meester in het maken van schijnbewegingen; het ene moment lijkt hij afgeschreven om bij de vol gende gelegenheid weer te spotten met alle wetten der logica en de sceptici te.kijk te zetten. In '88 pakte hij, na viereneenhalf jaar 'droog' te hebben gestaan, plotseling weer twee hoofdprijzen, in Washington en Toülouse. Zijn totaal aantal toer nooizeges kwam daarmee op 107, een absoluut record in het proften- Maar behalve het verval op Wim bledon is het toch veelzeggend dat de voormalige 'Belleville Kid' voor het eerst sinds 1973 geen deel meer In overleg met de consumentenorganisaties zijn de voorwaarden voor het gebruik van geld- en betaal automaten gewijzigd. Die wijzigingen gelden voor alle banken. Dus ook voor de Postbank. De wijzigingen hebben met name be trekking op het eigen risico in geval van verlies of diefstal van de giromaatpas. In geval van verlies of diefstal dient u direct te bellen naar het volgende nummer: 06-0225522. Dit is een gratis nummer dat u zeven dagen per week dag en nacht kunt bereiken. Op het moment dat u belt wordt uw giromaatpas onmiddellijk geblokkeerd. U bent dan niet meer aansprakelijk voor eventuele schade bij elektro nisch geldverkeer. Tót aan het moment van melding is het maximale risico f 350,-. Onder voorwaarde dat u de nodige zorg in acht heeft genomen. Verstrek in ieder geval nooit uw geheime PIN- code aan iemand anders. Mochten er geschillen zijn tussen u en de Postbank, dan kunt u zich wenden tot de Geschillencommissie van de Postbank Tenslotte, de nieuwe voorwaarden zijn per 1 juli verkrijgbaar op het postkantoor en via het gratis informatienummer 06-0400. uitmaakt van de top-tien. Op de laatste wereldranglijst staat Con nors dertiende, mede een gevolg van de chronische voetblessure waaraan hij zich in november uit eindelijk maar liet opereren. Het ty peert Connors' instelling dat hij ver volgens gewoon de draad weer op pikte. Meer dan dat zelfs, uit op luchting dat het herstel boven ver wachting was verlopen en hij ge heel pijnvrij aan de slag kon, maak te de Amerikaan met zijn familie voor het eerst de grote oversteek om zich geheel op het Europese gravel- circuit te storten. Heilige vuur Een sportief succes was het verblijf van de Connors-clan niet - in Monte Carlo, Munchen, Hamburg, Rome en op Roland Garros (in de tweede ronde was Jay Berger te sterk; van je landgenoten moet je het maar hebben) -, maar het typeerde wel dat het heilige vuur bij pa nog geenszins gedoofd was. Vol bravou re kondigde hij aan dat alle arbeid "dan wel op Wimbledon tot resul taat zou leiden". Het mocht echter niet zo zijn, constateerde Connors, die na twee-en-een-halve maand in Europa te hebben gebivakkeerd weer op huis aan kan, gisteravond tot zijn spijt. "Ik heb er alles aan gedaan: kei hard getraind, de vorm was goed, al leen mijn wedstrijden kon ik niet winnen. En daar gaat het toch nog steeds om. Wat niet betekent dat ik spijt heb van mijn beslissing hier heen te komen. Integendeel, het was een bewuste keuze en ik heb het prima naar mijn zin gehad. Het kan me geen lor schelen wat ande ren nu van me denken. Ik sta niet op de baan om het hen naar de zin te maken, ik doe het puur voor mezelf. Het is leuk wanneer het publiek me waardeert of goede herinneringen aan me heeft, maar eigenlijk laat dat me volstrekt koud". Zeuren "Zolang ik er plezier in heb, blijf ik spelen; een andere reden heb ik niet nodig. Ik stop er echt niet mee om dat jullie (de pers, red) er straks maar weer over blijven zeuren dat ik al 37 ben. Op een dag stap ik ge woon uit bed en denk ik: nou heb ik er geen zin meer in. Zo simpel ligt dat. Ik heb er totaal geen moeite mee mijn reputatie op het spel te zetten. Ik ga me niet verstoppen. Ik zou het zelfs toejuichen als er een regel komt waarin de spelers ver plicht wordt op alle baansoorten een keer te tennissen", aldus Con nors, daarbij onder meer een sneer uitdelend naar zijn in Londen afwe zige landgenoot Andre Agassi. De veteraan speelt "dit jaar ge woon uit en zie verder wel wat er ge beurt. Dus blaas dit nou niet op, schrijf niet dat ik met pensioen ga, want dat doen jullie hier nogal gauw". Wimbledon zal Jimmy Con nors in 1990 weer met open armen ontvangen. JEROEN TE NUYL ROTTERDAM (ANP) - Burge meester Peper van Rotterdam is niet van plan naar aanleiding van de hevige rellen in Rotterdam rond de voetbalinterland Nederland-West- Duitsland in april van dit jaar de wedstrijd Nederland-Engeland te verbieden. Die wedstrijd, in het ka der van het 100-jarig bestaan van de KNVB, wordt in december even eens in de Rotterdamse Kuip ge speeld. Peper zei dit gisteren na afloop van de vergadering van de raads commissie politiezaken die onder andere was gewijd aan de voetbal rellen rond Nederland - Westduits- land. Hij zei zijn medewerking aan de wedstrijd al te hebben toegezegd en bovendien niet bij voorbaat te willen wijken voor het voetbalvan dalisme. Vanuit het Rotterdamse politie korps is naar aanleiding van de rel len rond Nederland - Westduitsland opnieuw de suggestie gedaan "bij wedstrijden van dit kaliber indrin gend stil te staan bij de vraag of er wel toestemming moet worden ge geven". Dat gebeurt in Rotterdam al, al dus Peper. Dat heeft volgens hem in het verleden al eens geresulteerd in het niet doorgaan van een Europa Cup-wedstrijd in De Kuip. Volgens Peper zullen er voor de interland Nederland - Engeland wel duidelijk "restricties" gelden, waar op hij niet vooruit wilde lopen. Mo gelijk is dat de suggestie vanuit het korps om het aantal supporters van de tegenpartij te beperken aan de orde komt. De rellen waren volgens de Rot terdamse politie van een ongeken de hevig- en hardheid. De aanwezig heid en het optreden van politie hadden hierop nauwelijks enige in vloed. Er was van tevoren rekening gehouden met onrust in het cen trum van de stad, maar niet zo vroeg en hevig. Al rond tien uur 's mor gens werden de eerste arrestaties verricht nadat Nederlandse en Duitse supporters elkaar bij het Centraal Station waren tegengeko- De rellen deden zich met name voor vóór aanvang van de wed strijd. In het stadion zelf bleef het tijdens de interland rustig. Ook na afloop was er nauwelijks sprake van ongeregeldheden. "Vooral dankzij de 'gunstige' uitslag (1-1)", wordt hierover in het politierapport opge merkt. De raadscommissie was unaniem van mening dat het aan het politieoptreden niet heeft ge schort. Peper opperde tijdens de verga dering dat mogelijk de sentimenten rond het treffen Nederland - West duitsland een rol hebben gespeeld. Zege volleyballers NIJMEGEN (ANP) - Ook in de vierde van de reeks van vijf volley balinterlands tegen Griekenland heeft de Nederlandse ploeg geen set afgegeven. In de Goffert-hal in Nijmegen werd het gisteravond voor 800 toeschouwers opniew 3-0 (15-9, 16-14, 15-3). Jimmy Connors: "Zolang ik er plezier in heb, blijf ik spelen". (foto anp> Van den Ben zegt af voor Trophy DEN HAAG (ANP) - Helen van de Ben heeft afgezegd voor het Neder landse vrouwen hockeyteam, dat begin september in de Bondsrepu bliek strijdt om de Champions Tro phy. De speelster van Amsterdam kreeg onlangs een baan in het on derwijs. Ze geeft haar werk voorlo pig voorrang. Het afzeggen van Van de Ben stelt bondscoach Gijs van Heumen voor grote problemen. Omdat ook Lisan- ne Lejeune niet meedoet heeft hij geen specialiste voor de strafcorn- ner in zijn selectie. De kans is groot dat hiervoor nu Wietske de Ruiter wordt aangewezen. De Ruiter doet dat ook bij haar club, HGC, en bij Jong Oranje dat volgende maand in Canada om de wereldtitel speelt. DONDERDAG 14.50-17.10 BBC 1: Tennis: Open Engel se kampioenschappen op Wimbledon. 15.05-21.00 BBC 2: Tennis: Open Engel se kampioenschappen op Wimbledon. 18.05-18.35 BBC 1 Move: sportcompeti tie voor Britse jongeren. 19.00-19.30 SKY. Motorsport News. 19.30-20 00 SKY: Surfen vanuit Hawaii. 20.00-21 00 SKY Australian Rules Foot ball. 21 00-22.00 SKY: Golf hoogtepunten US Masters toernooi 1988. 22.00-23.00 SKY- Indy Carl Racing: vanuit Detroit. 23.00-00.00 SKY Atletiek: Grand Prix ADVERTENTIE IfJJIJCI H'Ju! IJ-lfM? I* E Kamsteeq Auti Kamsteeg Auto Lease 071-317436 01720-311102 Oegstgeesl Kt1wl|k Lists. Hillegom, Leiderdorp. Alphen »/d Rljn.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 19