Summer Candlelight Collectie De mooiste Klassieke Karpetten nu met kortingen tot 40% Van Hanegem niet naar Feyenoord 'Ook Katarina Witt gebruikte doping' Coach Brazilië kiest Romario 99. 199. 199/ 499/ 499. 779/ 1499/ VROOMS DREESM ANN Hu I V E NT I L Protest van Heerenveen PAGINA 16 SPORT DINSDAG 27 JUNI 1989 ROTTERDAM (GPD) - Bij Feye noord is het komend seizoen geen plaats voor Wim van Hanegem, die o.a. kandidaat was voor de functie van jeugdtrainer. Omdat Cor van der Gijp een deel van de coördine rende werkzaamheden van jeugd trainer Maup Martens overneemt, is er volgens directeur Hans Kraay geen vacature meer in de trainers staf. Feyenoord en Inter Football ru ziën over een bedrag van ongeveer 700.000 gulden. Het commerciële bemiddelingsbureau meent een fi nanciële eis op de Rotterdamse ere- divisionist te hebben omdat het, op grond van de overeenkomst met Feyenoord, sponsors heeft aange dragen. Het zou daarvoor niet de juiste vergoedingen hebben ont vangen. De grootte van het bedrag wordt voornamelijk bepaald door het aantrekken van HCS als de nieuwe shirtsponsor. Volgens Hans Kraay, algemeen directeur van de Stichting Feye noord, is de claim van IF onterecht. „Wij hebben met Inter Football een overeenkomst over het aandragen van geldschieters tot het einde van het komende seizoen. Maar de nieu we shirtsponsor is aangedragen door GM, de vorige naamsponsor. IF heeft daarmee niets van doen ge had." Joop Steenbergen, directeur van Inter Football, bevestigde dat er een meningsverschil bestaat. „Maar het geschil is met Hans Kraay. Of het ook een verschil van mening met Feyenoord is, is de vraag. Zoals be kend wil daar nog wel eens een ver schil tussen zitten." De commissie van beroep van de KNVB heeft de schorsing van acht duels voor Leen van der Weel nietig verklaard. Die straf werd de spits van DS'79 medio mei opge legd naar aanleiding van het tumul tueuze comptitieduel tegen AZ op 3 december 1988, waarin hij de Alk- maarse doelman Werner Kooistra zou hebben geslagen. Het lukte de tuchtcommissie van 'Zeist' aanvankelijk niet om bewij- Aschenbach beschuldigt alle DDR-sporters BONN (AFP/SID) - Volgens de vroegere Olympische kampioen schansspringen Hans-Georg Aschenbach gebruiken alle sporters in de DDR tijdens hun loopbaan verboden spierversterkende mid delen. De tien maanden geleden na een trainingskamp in het Zwarte Woud in de Bondsrepubliek achtergebleven Aschenbach, verklaarde dat tegen het weekblad 'Bild am Sonntag'. RIO DE JANEIRO (AFP/ANP) - Romario is door de Braziliaanse bondscoach Sebastiao Lazaroni op genomen in de voorlopige selectie van 24 spelers voor het toernooi om de Copa America, het Zuidameri- kaanse landenkampioenschap. PSV, dat in onmin leeft met de Bra ziliaanse bond over de vrijgave van de spits, vindt het geen probleem als Romario een of twee duels speelt tijdens het evenement, dat van 1 tot 16 juli in Brazilië gehouden wordt. Brazilië is belust op revanche voor de miserabele Europese toer- nee, die drie nederlagen en een ge lijkspel opleverde. De selectie is een andere, dan die Denemarken, Zwit serland en Italië aandeed. Lazaroni kan een beroep doen op zijn „Euro peanen". Van de 24 uitverkorenen verdient de helft zijn brood in Euro* pa. Onder hen vedetten als Careca, Alemao (Napoli) en Mozer (Marseil le). Het is veertig jaar geleden dat Brazilië de Copa America voor het laatst wist te winnen. zen tegen de Rotterdammer aan te dragen. Pas nadat zij via de voorma lige persofficier van justitie van Amsterdam, mr. Wooldrik, op on rechtmatige wijze in het bezit was gekomen van het procesverbaal van de politie in Alkmaar, werd uit spraak gedaan. Wooldrik, die lid is van de tuchtcommissie van de voet balbond, ontving het procesverbaal uit hoofde van z'n functie bij justi tie. Paul Severein, de advocaat van DS'79, ging, met succes, tegen deze procedure in beroep. Hangende het nader onderzoek werd de schorsing voor Van der Weel spoedig opge schort, waarna gisteren vrijspraak volgde. De leden van Excelsior hebben gisteravond in een buitengewone algemene vergadering het groene licht gegeven voor een splitsing tus sen de betaalde en de amateurafde ling. Het hoogste amateurteam de buteert komend seizoen in de vier de klasse KNVB van de zon dagamateurs. Verdediger Ton Pronk verlengt vandaag z'n con tract met een jaar. Pronk stond in de belangstelling van FC Twente. Aschenbach, die sportarts is, beves tigde tegen de Westduitse krant dat sporters die weigeren gebruik te maken van dope uit de selectie wor den gezet. In 'Bild' noemt Aschen bach de namen van de veelvoudige wereld- en Olympische kampioene kunstrijden Katarina Witt en de succesvolste zwemster in Seoul Kirsten Otto. „Ik weet van beiden zeker dat ze anabolica hebben geno men." Aschenbach, die tijdens de Win terspelen van 1976 in Innsbruck zijn gouden medaille veroverde, nam tijdens zijn carrière elke dag zes tot acht tabletten nandrolon, een mid del samengesteld uit meerdere mannelijke hormonen, tot zich. Na vijf dagen is er, aldus Aschenbach, in de urine noch in het bloed een spoor van het middel te vinden. Het middel heeft wel bijwerkin gen. Volgens Aschenbach heeft hij door het gebruik van Nandrolon moeite met articuleren en lijdt hij aan geheugenstoornissen. Genegeerd De Oostduitse media hebben de verdachtmakingen van Aschen bach volkomen genegeerd. In plaats van een reactie heeft het Oostberlijnse blad „Deutsches Sportecho" een halve pagina inge ruimd voor een gezamenlijke ver klaring van de Duitse turn- en sport bond (DTSB) en de Tsjechoslo- waakse bond voor lichamelijke oe fening (CSTV). De respectievelijke voorzitters Klaus Eischler en Jindrich Polednik mochten uitge breid vertellen over hun buitenge woon belangrijke strijd tegen de do ping. „De verantwoordelijkheid voor een succesvolle aanpak van deze ge sel van de sport ligt bij de nationale sportautoriteiten", staat in het arti kel. In de laatste alinea roepen bei de dopingbestrijders op tot een we reldwijde, eenvormige aanpak van het probleem volgens de richtlijnen van het IOC. De Franse zevenkampster Chantal Beaugeant is betrapt op het gebruik van het verboden middel nandrolon. Ze mag tot 28 mei 1991 niet meedoen aan wedstrijden. Dat heeft de Franse atletiekfederatie gisteren bekend gemaakt. Bij de 28-jarige atlete, met haar beste prestatie van 6702 punten achtste op de wereldranglijst aller tijden, werd het middel gevonden tijdens de tweede ronde van de Franse clubkampioenschappen op 28 mei. Zowel bij de eerste controle als bij de contra-expertise bleek Be augeant positief. De nummer acht van de Europese titelstrijd in 1986 liet overigens verstek gaan bij het tweede onderzoek, i uitgenodigd. ADVERTENTIE Bij ons vindt u nu een grote partij Louis de Poortere karpetten. In klassieke dessins en in vele verschillende maten. Allemaal gemaakt van 100% zuiver scheerwol. Dus waar u ook voor kiest, u bent altijd verzekerd van een hoogwaardige kwaliteit Voor prijzen waar u normaal alleen maar van kunt dromen. Khamir 80 X 160 J85> Galaxi 85 X 160 3é2> Muskabad 72 X 142 m- Bidjar 138X 194 m- Keshan 170x240 w.- Youkan 200x300 12991- Kashmir 200 X 297 2099- Alleen verkrijgbaar ir i: Leiden Voor gelegenheidskleding met feestelijke allure kunt u de ze zomer nergens beter terecht dan bij Stad Parijs. Met onze exklusieve Summer Candlelight Collectie bieden we u keu ze uit een prachtige serie kwaliteitskleding, in de maten 38/48. Onder meer japonnen en deux- of trois pièces. Prij zen al vanaf f 219,—. Haarlemmerstraat 144 Leiden tel. 071 120660 Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbodc) zondag tussen 20.30 en 21.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Door marktwerkzaamheden start de Ronde van Leiden, die op woensdag 5 juli op de Breestraat wordt verreden, 45 minuten later. De trimmers en recreanten kun nen nog inschrijven bij Sportbu- reau Finish, Smaragdlaan 140, 2332 JX Leiden. De juiste aan vangstijd is nu 19.15 uur. De lief hebbers gaan om 20.00 uur van start In navolging van Stomp- wijk, Voorschoten en Lisse houdt Warmond op donderdag 6 juli weer een korte-baandraverij. Warmond heeft de draad na weer 25 jaar opgepakt Verenigings voorzitters op de fiets in Noord- wijk. Dit moet haast wel een suc ces gaan worden. Een groot aan tal voorzitters hebben al aange kondigd om op woensdag 26 juli op de Noordwijkse Boulevard van start te gaan Peter van der Wal (LFC) en Leon van Leeuwen (Teylingen) zullen de nieuwe voetbalcompetitiestart niet mee maken. Van der Wal is voor drie en Van Leeuwen voor vier wed strijden door de KNVB uitgeslo ten De landelijke jeugdvoetbal elftallen van UVS, Roodenburg, Noordwijk en Quick Boys zijn voor het komende seizoen bij el kaar ingedeeld in de Eerste klasse A. AFC, Ajax a2, DWV, Elinkwijk. Hollandia, RKAW, RVC en UW zijn de andere tegenstanders Van Nispen (De Zilk) krijgt in de vierde klasse C (West I) te maken met Nieuw Vennep, Hoofddorp, TYBB, VSV, Velsen, De Brug, DSOV, Geel Wit, Onze Gezellen, Renova en Zandvoortmeeuwen De mooie voetbalposter van Ne- derland-Westduitsland in het Feyenoord Stadion is voor twee gulden verkrijgbaar bij de KNVB afdeling Leiden in Leiderdorp De eerste ronde van de amateur- voetbalbeker wordt gespeeld op dinsdag 22 augustus. De amateur competitie alsmede de standaard klasse van de afdeling Leiden be ginnen het eerste weekeinde in september Omdat de profs be gin september al gaan bekeren moet Rijnsburgse Boys op 27 au gustus vooruit spelen bij IJssel- meervogels Bij de zaalvoetbal competitie worden de reserve-, teams volgend seizoen ingedeeld bij de standaardteams. Ook zijn er plannen voor een interregionale competitie voor reserveteams. In het seizoen 1990/91 krijgt ook het zaalvoetbal zijn periodekampioe nen Door de nieuwe competitie- opzet bij het zaalvoetbal zullen extra clubs promoveren. Migor, Stoof, Van der Geest Sport en VNL behoren tot de gelukkigen De Noordwijkse Zwem en Polo Club zoekt een polotrainer Op 16 juli wordt in Spierdijk het Ne derlands kampioenschap kwart- triathlon gehouden. Tot de favo rieten behoren Jan van der Marei (Aarlanderveen) en Aschwin Vermeulen (Boskoop) Ex-Van Nispen voetballer Willem Ras blinkt tegenwoordig uit in triathlons De transfer van voet baller Richard van der Meer (DOSR) naar AZ is van de baan De taekwondoka's Maurice Roncken en Harim Sewbalaksing (Sportschool Gerard van den Berg) behaalden in Den Bosch een derde en tweede dan. Op 14 oktober zijn er in de Leidse 3 Oc- toberhal weer examens Een wielertijdrit in Lisse werd gewon nen door André Hogervorst voor Rhet van Trigt en Ronald van der Tang Ajax houdt op maandag 17 juli een open dag. Op 3 juli vindt er al een foto-sessie plaats in De Meer De paarden gaan morgen op Duindigt om 14.30 uur van start voor de Toscaneprijs Chris Moerer is bij korfbalclub Zuiderkwartier tot lid van erdien- ste benoemd Het betaalde voet bal telt nog maar 11 echte vereni gingen: Ajax, Excelsior, Fortuna Sittard, De Graafschap, NAC, PEC Zwolle, PSV, RBC, RKC, Roda JC en Willem II. De overi gen zijn stichtingen of stichtin gen met samenwerkingsverband met een amateurvereniging (voorbeelden NEC en SW) Wim Huysman (VTL) gaat na 10 jaar jeugdvoetbal iets anders doen Peter Boom (voormalig doelman van onder andere LFC en Roodenburg) werkt als disc- jockey'in Malaga Op 9 septem ber is in de zaterdageersteklasse de eerste streekderby: Rijnsburg se Boys-Katwijk Basketbalver eniging De Rijnvalken uit Rijns- burg vraagt meisjes van 14 tot en met 18 jaar voor het spelèn in de competitie Op 12 juli wordt in Katwijk een duathlon gehouden (1500 m zwemmen in zee en 10 km hardlopen). Rob Barel en Axel Koenders prijken op de deelne merslijst Henk Steinmetz (ere lid van ASC) is op 82-jarige leef tijd overleden Op 7 juli vertrek ken de C-jeugdelftallen van Quick Boys en UVS voor een in ternationaal toernooi in Verona Johan van der Velde is toege voegd aan de deelnemerslijst van de Ronde van Noordwijk Op 2 augustus oefent voetbalclub Quick Boys thuis tegen het Rot terdamse Excelsior. Noordwijk begint op 27 juli al. DS '79 komt dan op bezoek Voor deelname aan de Tour de Frats (een jeugd- ronde door Nederland van 24 juli tot en met 2 augustus) bellen naar A. Lindehoff (071-146881) In Oegstgeest kan vanavond nog ge zwommen worden bij de zwem- vierdaagse Half juli wordt er in De Voskuyl in Oegstgeest een nieuw biljartcentrum geopend Deelname Van Vliet en Talen aan Tour is twijfelachtig AMSTELVEEN (ANP) - De start van Teun van Vliet en John Talen in de komende Ronde van Frankrijk is onzeker geworden. Vijf dagen voor de start in Luxemburg bleken zij niet geheel fit te zijn. Peter Post be sloot tot dinsdagavond te wachten met de definitieve samenstelling van zijn ploeg. Peter Winnen is zijn reserve. Teun van Vliet verliet zondag in een vroeg stadium het Nederlands kampioenschap in Rheden. Hij had een opspelige maag. Toen hij moest overgeven adviseerde Peter Post hem de strijd te staken. Van Vliet probeert op het ogenblik met ?ijn huisarts de kwaal te bestrijden. John Talen raakte zondag gébles- seerd in de grote valpartij na tachtig kilometer. De zeven zekeren in de Tourploeg van Peter Post zijn: Erik Breukink, Jean-Paul van Poppel, Henk Lub- berding, Theo de Rooy (allen Ned), Jean-Marie Wampers, Guy Nulens en Eric Vanderaerden (allen Belg). Jos van Aert rijdt volgend sei zoen voor de ploeg van Jan Gisbers. De 26-jarige Brabander leverde on langs opvallende prestaties in de Giro d'Italia. Hij tekende een con tract voor twee jaar. Eerder versterkte manager Manf red Krikke PDM met de Belgische knecht Dirk de Wolf. Beide renners reden dit seizoen voor de Belgische formatie van Roger de Vlaeminck, die na dit jaar wordt opgeheven. LEEUWARDEN (GPD) - Het be stuur van SC Heerenveen heeft een officieel protest ingediend bij de KNVB, tegen het chaotische ver loop van de laatste minuten tijdens de nacompetitiewedstrijd NEC-Ex- celsior afgelopen zaterdagavond in Nijmegen. Het Nijmeegse- publiek bestormde zeven minuten voor tijd bij een stand van 1-1 het speelveld. Scheidsrechter Hoeben moest de wedstrijd onderbreken, liet verder spelen, waarna NEC via invaller Edwin de Wijs op 2-1 kwam. De wedstrijd moest daarna opnieuw stil gelegd worden, omdat het Nij meegse publiek andermaal bezit nam van het speelveld. De laatste minuten van de wedstrijd konden na een opnieuw langdurige onder breking, vervolgens worden uitge speeld. Het bestuur van SC Heerenveen meent dat de chaos in Nijmegen van invloed kan zijn geweest op het ver loop van de wedstrijd en de uitslag in Nijmegen. Lotto 25 1e prijs: geen winnaar. 2e prijs: 19 winnaars, die ieder bruto 15.789,40 ontvangen. 3e prijs: 120 winnaars, die ieder bruter 1.652,90 ontvangen. 4e prijs: 4.421 winnaars, die ieder 44,80 ontvangen. 5e prijs: 60.190 winnaars, die ieder 5,00 ontvan- cTjferspel 25 6 cijfers goed: geen winnaar. 5 cijfers goed: 2 win naars. 4 cijfers goed: 19 winnaars. 3 cijfers goed: 207 winnaars. 2 cijfers goed: 2.382 winnaars. Toto 25 1e prijs: 38 winnaars, die ieder 481,90 ontvangen. 2e prijs: 773 winnaars, die ieder 8,20 ontvangen. 3e prijs: 4.982 winnaars, die ieder 3.20 ontvangen. 2) - Pridham (Car.) 6-3,6-4,6-1Mansdorf (Isr, 16) - Bruguera (Spa) 6-2, 6-1, 6-4, Kratzmann (Aus) - Paloheimo (Fin) 6-2, 7-6, 6-1.Shiras (VSt) - Kriek (VSt) 6-3, 6-3, 6-3, Pernfors (Zwe, 1 (BRD) 5-7, 6-1, 6-3, 6-2. Stoltenberg (Aus) - Bot- field (GBr) 7-6, 7-6, 6-3, Matuszewski (VSt) - Rahnasto (Fin) 2-6,6-2,.6-4,6-4, Zivojinovic (Joe) - Jarryd (Zwe) 3-6, 7-6. 6-3, 6-0, Goldie (VSt) - Evernden (Nzl) 7-6,7-6,3-6,6-0, Bathman (Zwe) - Garnett (VSt) 6-2, 6-4, 6-7, 4-6, 6-1, Flach (VSt) - Giammalva (VSt) 7-6, 7-6, 3-6, 0-6, 6-3, Bates (GBr) - Motta (Bra) 6-7, 6-1, 4-6, 7-6, 6-3, Cham- berlin (VSt) - Muller (Zaf) 4-6, 6-3, 7-5, 6-3, Lendl (Tsj, 1) Pereira (Ven) 7-6, 4-6. 6-3, 6-7, 6-1, Hogstedt (Zwe) - Hlasek (Zwi, 6) 6-3,7-6,6-1Fra- na (Arg) Grabb (VSt) 6-7, 6-3, 7-6, 5-7, 6-4, Petchey (GBr) - Luna (Spa) 6-2,6-7,6-2,6-1Bec ker (BrD, 3) Shelton (VSt) 6-1, 6-4, 7-6, Masur (Aus) - Ali (Ind) 6-3.6-4,6-2, Rostagno (VSt) - Youl (Aus) 7-6.6-4,6-4, Aldrich (Zaf) - Smith (Bah) 7-6, 6-2,6-4, Connors (VSt, 10) Tsjerkasov (Sov) 6-3, 6-2, 4-6, 6-3. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Henrlcksson (VSt) - Martin (VSt) 6-3,7-6, Sukova (Tsj, 6), Javer (GBr) 6-4, 6-4, Kohde-Kilsch (BrD) - Tauziat (Fra) 6-4, 6-2, Porwik (BrD) - Herr (VSt) 4-6, 6-4, 6-3, McNeil (VSt, 15) Jagerman (Ned) 6-3,6-1Quen- trec (Fra) - Hanika (BrD) 6-4, 6-2, Seles (Joe) - Schultz (Ned) 7-6,1-6, 6-4, Lindqvist (Zwe) - Mac- Gregor (VSt) 6-4, 6-2, Pawlik (BrD) - Bowes (VSt) 7-6, 6-3, Minter (Aus) Van Nostrand (VSt) 6-0, 6- 0. Pfaff (BrD) White (VSt) 6-4, 6-3, Demongeot (Fra) - Guerree (Fra) 6-1, 6-3. Warmond HEC1: E. van Benschop - E. Boelen 6-0, 6-2, A. van der Berg - E. van Weeren 6-2,7-5, E. Snelders - K. Stroo 7-6, 2-6, 7-5. HEC2: F. Rotteveel - S. Goldstaub 6-4, 6-1M. Smit - J. de Mooy 7-6, 6-2, J. W de Vries - E. Steegers 4-6, 6-4, 6-3. DEC2: N. Houwer - H. Merghart 3-6, 6-4, 6-1. Internationaal damtoernool Hierden Valneris (Sov) Tsjizjov (Sov) 1 -1Van Lith (Ned) - Gantwarg (Sov) 1-1, Clerc (Ned) - Goloebeva (Sov) 1-1, Jansen (Ned) - Van der Wal (Ned) 1-1, Autar (Sur) - Scholma (Ned) 0-2, Galperin (Isr) - Koeperman (VSt) 0-2. De stand na zes ronden: 1Koeperman 8 punten, 2. Gantwarg. Valneris, Van der Wal 7. 5. Clerc, Goloebeva, Jansen, Tsjizjov. Scholma 6,10. Van Lith 5. 11. Autar, Galperin 4. VOETBAL - De Belgische eerste klasser Charleroi heeft de Roe meense international Rodion Ca- mataru aangetrokken voor twee jaar. De 30-jarige aanvaller scoorde in het seizoen '86-'87 44 keer voor Dinamo Boekarest en kreeg voof dat aantal toen de gouden schoen. Charleroi maakte geen transfersom bekend.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 16