Schultz is nog steeds zoekende SpootTV Lace Strong nog altijd ambitieus Toppers mijden toernooi Dekker $an de yjLljn. Nederlandse al uitgeschakeld op Wimbledon Derde winst volleyballers op Griekenland SPORT PAGINA 15 Basketbalprofessor moet Grasshoppers op hoger plan brengen KATWIJK - Onopvallend zit hij aan een tafeltje zijn aanmeldingsformulier in te vullen. Niemand in de kanti ne van de Boorsmazaal in Katwijk, thuishaven van basketbalvereniging Grasshoppers, lijkt zich te bekommeren om Lace Strong, de nieuwe trainer van hun club. Dan staat hij rustig op, pakt zijn sporttas en loopt de zaal in. Een deel van de mannenselectie is al aan het ballen. Dan onder gaat de rijzige Strong een metamorfose. Tijd om ken nis te maken is er niet bij, hij roept met krachtige stem de spelers tot zich en legt ze een spelpatroon uit. Bij de eerste de beste keer dat het mis gaat schreeuwt hij het uit, in plat Amerikaans: "Nog één keer fout, en jullie maken al lemaal vijf sit-ups". door Herman Joustra Dat is de andere kant van de an ders zo kalme en beminnelijke Amerikaan. "De training is voor mij, de wedstrijden zijn voor hen. Dan ben ik heus niet te beroerd om een schouderklopje uit te delen, dat hebben ze ook nodig. Maar in eerste instantie wil ik ze leren knokken, ik ben dan keihard. Ze moeten de juis te mentaliteit krijgen. Daarom laat ik ze ook veel trainen in defensieve situaties. Basketbal is conditie - mentaal en lichamelijk -, agressie en wat talent. Het is natuurlijk wel leuk als je de hele tijd op de basket mag schieten, maar in een verdedi gende situatie leer je vechten", zegt hij na afloop. Juist om die benadering van de sport is 'de basketbalprofessor' ('zo noemen ze me omdat ik normaal ge1 sproken een bril draag') ook aange trokken door het bestuur van Grasshoppers. Het talent is wel aan wezig, maar daar waar het wel lukt met de vrouwen in de eredivisie, komt het er niet uit bij de mannen. Daar komt nog bij dat het afgelopen seizoen ronduit rampzalig verliep voor de vereniging. Omdat niet, zoals verplicht is, voor elke wed strijd een scheidsrechter kon wor den geleverd, kreeg de Katwijkse club een zware straf opgelegd. Het eerste team van de mannen werd uit de competitie gezet. Noodgedwongen moet het daar om dit jaar aantreden in de tweede klasse van het rayon. Nood aan de man dus voor het bestuur. "Halver wege het seizoen klopten ze al bij me aan. Ik speelde nog bij Kimbria in Maastricht. De voorzitter, Peter de Jong, kende ik nog van vroeger. Aan het begin van de jaren tachtig speelde ik met hem bij Fac Stars, in Leiden. Er was toen ook even spra ke van dat we zouden fuseren met Grasshoppers - dus toen maakte ik al kennis met die club - maar daar kwam het niet van. Toen ik hoorde dat die club problemen had raakte me dat enorm". Nadagen Omdat de 42-jarige Strong, oud-spe ler van onder meer Parker Leiden en Haaksbergen, bovendien besefte in de eredivisie bezig te zijn aan de nadagen van zijn carrière, besloot hij toe te happen. Niet alleen om trainer/coach te worden, maar ook om wedstrijden te spelen. "Nee, ik zie dat zeker niet als een stap terug, al is het op papier een paar treetjes lager", veert Strong op. "Er is nog wel een hoop aan mij getrokken. Veel mensen wilden dat ik op hoog niveau zou blijven spelen. Mijn type spel spreekt ze aan: het afstands schot, wat gechoochel met d&bal. Maar ik speelde de laatste tijd al niet zo best meer. Dat kwam niet alleen door een vervelende enkelblessure, maar ook - daarin ben ik eerlijk - door mijn leeftijd". Met zijn ervaring die hij zeventien jaar lang in Nederland heeft opge daan hoopt hij Grashoppers weer op een hoger plan te brengen. Er is zelfs een stilzwijgende 'overeen komst' tussen hem en het bestuur, dat de club driejaar achtereen kam pioen moet worden. Gebeurt dat, dan speelt de club in de eerste divi sie. "Overal is talent in Nederland. Dat moet alleen gecoached worden. Dat is ook de uitdaging voor mij. Ik wil ze motiveren, op het juiste spoor zetten belangrijk is ook de pr-func- tie die ik kan uitoefenen. Het is zaak de spelers die twijfelen of ze door gaan over de streep te trekken. En om anderen te interesseren voor de sport". Voertaal Daarbij bedient hij zich nog steeds, ondanks al die jaren in Nederland, voornamelijk van zijn eigen taal. "Nee, echt niet omdat dat de voer taal is in de basketbalwereld. Neem het geven van een training. Dat is iets heel emotioneels. De eerste woorden die me dan te binnen schieten zijn Amerikaans. Ik kan ook alles net iets beter uitleggen in mijn eigen taal, emotie overbren gen". Hoezeer het basketbal voor Strong is verweven met emotie blijkt wel uit zijn slotbetoog. "Soms ben ik kwaad, dan wil ik basketbal spelen. Een andere keer ben ik ge lukkig, dan wil ik het ook. Begrijp je? Het is voor mij een middel om me in uit te drukken. Als kind had ik dat al. Ik kon uren lang in m'n eentje spelen. Man, wat voelde ik me dan gelukkig. Je kan nog zo hard trainen, je moet er ook plezier in hebben, je emoties in kwijt kun nen. Dat gevoel moeten ze hier krij gen". VOETBAL - In de Sovjetunie loop het bezoekersaantal bij voetbalwed strijden hard terug. Het afgelopen seizoen trokken de wedstrijden ge middeld 21.000 toeschouwers, zes tien procent minder dan het jaar er voor. Toen waren het er nog 24.600. In het topjaar 1987 kwamen per wedstrijd 26.500 kijkers. DE ZOMER VAN '49 Het Wimbledon-toemooi van veertig jaar geleden wemelde van de favorieten. Daar was de titel houder van 1948, de boomlange Amerikaan Bob Falkenburg, van wie je alles en niets kon verwach ten; daar was diens landgenoot, het jonge, fonkelnieuwe fenomeen Pancho Gonzales; de accurate, rustige Frank Parker, de artistie ke Amerikaanse Parijzenaar Budge Patty; de door de wol ge verfde Australiër John Brom- wich, finalist van '48; de sterk op komende Frank Sedgman, de ge louterde Tsjech Droby, de lakonie- ke Zuidafrikaan Sturgess. En niet te vergeten de 28-jarige Califor- niër Ted Schroeder, de enige 18- karaats amateur van het stel, want de rest poseerde wel als zo danig, maar verdiende gewoon via allerlei sluipwegen met tennis de kost. Schroeder kwam in 1949 voor het eerst en tevens voor het laatst naar Wimbledon. Hij hield er niet van lang van huis te zijn en zijn gewone werk (na een succesvolle universitaire studie economie be kleedde hij een hoge functie bij een groot ijskastenbedrijf) liet hem daar de tijd ook niet voor. Hij bleef het liefst in Californië, waar hij jaarlijks aan een select aantal toernooien deelnam. Ted Schroeder was al heel jong dik bevriend geraakt met Jack Kramer, de latere grote tennis- prof en promotor. Kramer was de meest talentvolle, maar Schroeder brak het eerst door: in 1942 werd hij in Forest Hills (New York) Amerikaans titelhouder door een 5-setszege op Parker. Hij bestond het vervolgens om zeven jaar lang niet naar de kampioenschappen van Forest Hills te komen. Geen tijd. Desondanks handhaafde Amerika hem zonder enige aarze ling voorturend in de ploeg voor de Davis Cup. Dat wees op bijzon dere kwaliteiten en die bezat Schroeder ook. Technisch noemde hij zichzelf middelmatig. "Nie mand heeft zoveel ballen met het hout van het racket gespeeld als ik". Hij had een goede, zij het geen uitzonderlijke service, aan het net was hij zeer gevaarlijk en katach tig snel, maar een echt dodelijk wapen had hij niet. Wat maakte hem dan zo bijzonder? Het vermo gen om in spannende situaties ver boven zichzelf uit te stijgen. Als bij anderen de zenuwen trilden, dan genoot Schroeder juist met volle teugen. Hij was een formida bele vechter, deze. gewezen oor logspiloot. Vijfsetters verloor hij dan ook zelden. Schroeder, een man gebouwd als een rugby spe ler, was voor alles een uitmuntend •Vj/a ,a-t aardeen vijf-setter, nadat Schroeder eerst weer twee sets had achtergestaan. Bij 4-5 en ook bij 5- 6 in de laatste set kreeg Sedgman wedstrijdpunten. Op één ervan werd Schroeder op zijn eerste ser vice bestraft op voetfout. Een an der zou er door van zijn stuk zijn geraakt, hij niet. Op zijn tweede service stormde hij onbevreesd naar het net en schoot de bal kei hard langs Sedgman. Het andere matchpoint deed hij teniet met een volley die van het hout van zijn racket kwam. Wanhopig ge worden verloor Sedgman na 7-7 zijn service, waarna Schroeder er een eind aan maakte (9-7). Het was toen wel duidelijk: de goden op de Olympus hadden bepaald dat wat er ook allemaal mocht ge beuren, Ted Schroeder in 1949 Wimbledon Ted Schroeder in 1949. Loting Het begin was al heel leuk. Gard- nar Mulloy, een sterke maar ui terst zure Amerikaan die net bui ten het rijtje geplaatste spelers was gevallen, liet uit zijn mond vallen dat het Wimbledon-bestuur "van de loting zoals gewoonlijk wel weer een potje zal maken". Het wedstrijdcomité nodigde Mulloy daarop uit zelfde loting te komen verrichten. Deze deed dat met grote slagvaardigheid. Grote hilariteit was er echter toen Mulloy voor zichzelf... titelfavo- riet Schroeder lootte. Slechter kon het al niet. Mulloy kon Schroeder bovendien niet luchten of zien. Het werd een titanengevecht. Mulloy won de eerste sets (6-3, 11- 9) en Schroeder leek op weg eruit geknikkerd te worden. Maar de favoriet toonde in de crisis weer zijn klasse en trok met 6-0 en 6-1 de zaak recht. Bij 5-5 in de vijfde set kreeg Schroeder kramp in zijn rackethand en Mulloy besloot all- out te gaan op de backhand van zijn rivaal, verwachtend dat daar de handicap het grootst zou zijn. Jammer voor Mulloy had Schroeder juist aan die zijde de minste last, het slaan van een fo rehand bezorgde hem veel meer moeite. Met 7-5 werd Mulloy ver slagen. Na twee ronden waarin weinig aan de hand was, stuitte Schroe der op het Australische talent Frank Sedgman. Het werd (uiter Vleugels In de halve finale, ontmoette de Amerikaan de vaste, koele Zuid- afrikaan Eric Sturgess. Natuur lijk raakte hij weer achter: 3-6, 7- 5, 5-7. De zoveelste thriller leek in de maak. Het viel mee. Schroeder kreeg plots vleugels, ramde elke bal tegen of op de lijn en rukte met 6-1, 6-2 de zege naar zich toe. In de eindstrijd wachtte hem de geslepen Drobny. Het spreekt van zelf dat ook dat een vijf-sets partij werd. Schroeder verloor de eerste set sullig met 4-6, blies de Tsjech vervolgens van de baan af (6-0, 6- 3), verspeelde door grote zorge loosheid de vierde (6-4) en toonde in de vijfde set nogmaals dat hij niet te kloppen was als het er echt om ging. Bij 3-3 en dertig-gelijk dreef hij twee keer zijn backhand bijkans door Drobny heen en ser veerde na de break feilloos de set uit. Geen Wimbledon kampioen is ooit op zijn weg naar de titel zo veel games en sets kwijtgeraakt als Ted Schroeder. Hij hield er de bijnaam 'Lucky Ted' aan over. Maar geluk had er in feite weinig mee te maken. Later dat jaar wees hij een lu cratief profcontract (dat notabe- ne zijn boezemriend Kramer hem voorhield) van de hand met het argument "Tennis is not my busi ness". Hij gruwde van het idee dag in dag uit te moeten spelen. Nog maar zelden verliet hij Ca- lifornië. Na 1951 deed hij weinig meer van zich spreken, in 1954 zet te hij, 33 jaar oud, officieel een punt achter zijn tenniscarrière. In de lange reeks van Wimble don kampioenen neemt Schroeder stellig een heel eigen plaats in: de laatste echte liefhebber die het toernooi op zijn naam schreef. RUUD PAAUW LONDEN (GPD) „Ik had gewoon moeten winnen", stamelde Brenda Schultz met ge broken stem. Maar voor de achtste keer dit tennisseizoen ging het gistermiddag al in de eerste ronde mis. Op de gevreesde baan twee van Wimbledon, de „graveyard", de begraaf plaats der kampioenen, kon de achttienjarige Heemsteedse de kist van Monica Seles niet dichtkrijgen. Ondanks vijftien aces en een 4-2-voorsprong in de beslissende derde set liet Schultz het als elfde geplaatste Joegoslavische wonderkind overleven (6-7, 6-1, 4-6). Voorlopig scoort de uit de top-vijf- ze nu ten minste bereikt: ze is weer tig gevallen Nederlandse beter met gelukkig, tevreden met de situatie boude uitspraken over collega's die ze zelf heeft gecreëerd". Daarin ("de oudere speelsters zijn allemaal speelt Schultz' oudere zus Sacha lesbisch", liet ze in Sport Internatio- een belangrijke rol. De net afgestu- nal afdrukken) dan op de tennis- deerde ClOS-studente fungeert baan. Bondscoach Stanley Franker voorlopig als begeleidster en praat- keek aan de Londense Church paal, hoewel het volgens Franker Road met lede ogen toe. „Brenda is een nadeel blijft „dat zij het wereld- zoekende, maar geef haar een je niet kent. Bovendien schort het kans", nam de Amsterdammer zijn bij Brenda aan technische begelei- ex-pupil wel in bescherming. „Je ding. Ik bemerk wel vooruitgang, mag nu nog niet zeggen dat ze op maar het werk van Belser is nog niet het verkeerde paard gokt". klaar". Franker doelde daarmee op Schultz' beslissing om, sinds enkele LJOIDIIJ weken, te breken met Bill Belser, de Schultz zelf blijkt echter dolblij dat Amerikaanse coach die hij haar had de samenwerking, die ongeveer zes aangeraden. „Ik dacht dat ze bij maanden heeft geduurd-en net voor hem in goede handen was, maar het Roland Garros werd beëindigd, klikte gewoon niet. Een ding heeft voorbij is. „Bill zei me maar dat ik rustig moest blijven, hij wilde i DINSDAG 14.50-17.10 BBC 1: Tennis: Open Engel se kampioenschappen op Wimbledon. 15.05-16.50 BBC 2: Tennis en cricket: Open Engelse kampioenschappen op Wimbledon en Engeland-Australié. 17.00-21.00 BBC 2: Sport: tennis (Open Engelse kampioenschappen op Wimble don), cricket (Engeland-Australie) en atle tiek (toernooi in Lausanne). 17.44-18.10 Ned 1: Liever Sportiever. 19.00-20.00 SKY: Terrein-autos race Schotland. 20.00-21.45 Super: Super Sports Night: met snooker. 21.00-22.00 SKY: Golf: Open Ierse kam pioenschappen. 22.00-23.00 SKY: Rugby: British Lions te gen New South Wales vanuit Australië. 22.00-00.00 Super Super Sports Night: met Amerikaans prof-basketbal. 22.40-23.06 Ned 1Liever Sportiever. 23.00-01.00 SKY: Atletiek: Grand Prix van 00 00-01.15 BBC 1 Tennis en Atletiek Oepn Engelse kampioenschappen op Wimbledon en een reportage van het toer nooi in Lausanne. 01.15-01.45 BBC 1: Cricket: Engeland- Australië, samenvatting. heel ander spel opleggen. Dat druiste in tegen mijn natuur. Sacha is degene die ik nu nodig heb in het circuit. Want je kunt het niet alleen, Koeperman alleen aan kop HIERDEN (ANP) - De drie oud-we- reldkampioenen in het internatio nale grootmeestertoernooi dam- Hierden hebben het WARMOND - De tennistoppers uit de regio hebben zich niet laten verleiden door de fraaie entourage. Daardoor kan Dekker in War mond dit jaar niet pronken met een sterke bezetting in het B-en kelspel. Bij de mannen is Maarten Kallenberg favoriet, vóór Mark Fleischeuer; bij de zes B-vrouwen behoort Carola Geerlings, winnares in Sassenheim, niet tot de geplaatsten. Verwacht wordt dat Karin Croese en Natalie van Lint de beide poules winnen. Bij de C-mannen en vrouwen is wel de hele top aanwezig. Perry Paauw zal voor een tweede toernooi-zege Johan Draulans moeten verslaan en Reneé Crama ontmoet Claudia Witteman. zesde ronde dat merkte ik in Eastbourne (waar Schultz overigens de tweede ronde haalde en verloor van Smylie, red). Ik heb goed contact met de meeste speelsters en vooral Aranxta San chez, maar daar voelde ik pas hoe Schultz hoopt nu de opgaande lijn weer te pakken te krijgen, mede door een goede wisselwerking tus sen haar zuster en coach Cees Hou- weling, haar Amsterdamse ontdek ker en tennismentor. „Het zijn maar kleine dingen die ik fout doe", weet het servicekanon, dat haar volko men onnodige nederlaag gisteren vergeleek met vorig jaar, toen ze ook in de eerste ronde van The Championships na winstkansen met 8-6 in de derde set verloor van Gigi Fernandez. Destijds maakte Schultz echter veel goed door het binnenhalen van de juniorentitel, maar ditmaal restte slechts de kater. Uitgerekend tegen een speelster, die haar eerste partij op gras af werkte en na een weinig aangename kennismaking met de groene zoden nog even overwoog zich terug te trekken, liet Brenda Schultz zich af bluffen. „Ik wist precies hoe ik Se les moest aanpakken, maar op de belangrijke momenten maakte ze weinig fouten. Aan lekker tennis sen kwam ik gewoon niet toe. Zij zette mij onder druk in plaats van andersom", constateerde de Heem- geen schande. De Amstelveense was gisteren derhalve de enige Ne- Brenda Schultz kon het niet bolwerken tegen de jonge Seles. te verduren ge- steedse, die het de vijftienjarige hal- had de pech de als vijftiende ge- derlander die zich in positieve finaliste op Roland Garros des- plaatste Lori McNeil, een liefheb- onderscheidde. De Limburger ont- gemakkelijk ster van snelle pistes, gelijk op haar deed zich bekwaam in drie sets van pad te treffen. De donkere Ameri- de Oostenrijker Horst Skoff: 7-5, kaanse gunde Jagerman slechts 6-3,6-2. vier games: 6-3, 6-1'. Tom Nijssen JEROEN TE NUIJL i de eerste ronde 1 kregen. Alleen de 67-jarige nestor Iser Koeperman behaalde tegen ondanks Galperin een gelukkige klokzege. maakte. Dat bracht hem alleen op de eerste Dat Nicole Jagerman plaats, omdat zowel Van der Wal (te- sneuvelde J gen Jansen) als Gantwarg (tegen Van Lith) met een puntendeling meer dan tevreden mochten zijn. De vierde koploper, Valneris, hield wereldkampioen Tsjizjov op remise. Clerc kwam tegen Goloeb- HARDERWIJK (ANP) - De Neder- kas, die rust in het overspelen jeva ook al niet tot winst. De tweede landse mannen-volleybalploeg bracht. De Zuideuropeanen namen t Schol- heeft ook de derde wedstrijd in de een voorsprong van 10-5, maar toen testserie van vijf tegen Griekenland sloeg Ron Zwerver toe. Met zijn op- a, die Autar versloeg. Ruim vijf en een half i was kwalitatief de beste en de lang ste: 32 minuten, tegen 20 en 21 voor de eerste twee. Dat terwijl de Grie- ken maar vijf punten maakten. Het zorgde met 3-0 gewonnen. Na 73 minuten slag scoorde hij vier punten op rij, bleef heel lang 1-1, waardoor de set Een week voor de districtskam pioenschappen laten de twee Sas- senheimse finalisten, Marcel Vink en Marco van Trigt, het afweten. Zij prefereren in deze eindeloze weken tennis een rustperiode boven het vasthouden van wedstrijdritme. Kees Jan Schuilenberg, de favoriet voor de titel op Unicum, is direct toegelaten tot het A-toernooi in En schede en speelt morgen zijn eerste partij. Bionda Zonderop zal zich daar donderdag proberen te kwali ficeren. Daarnaast spelen vier ander sterke B-spelers bij Tean in Alphen (1. M. Krans, 2. M. Nagelberken, 3. R. Liefbroer, 4. M. Lolling). De organisatie is tevreden over de opkomst in de C, D en E, waar ook het accent ligt van dit toernooi, dat op twaalf van de achttien banen wordt afgewerkt. In de B en de C be treden de geplaatsten pas vanaf morgen het strijdperk. Bij de mannen-C had de winnaar van 'Sassenheim', Erik Snelders (23 jaar), in de eerste ronde grote moei te met Koen Stroo (25 jaar) van OLTC. De Katwijker (Zee en Duin) trok pas in een derde set met 7-5 de winst naar zich toe. In een aantrek kelijke C-partij acteerden twee spe lers die de jeugdleeftijd ontgroeid zijn en derhalve een veelzijdig spel letje etaleerden met leuke, lange ral ly's en weinig simpele fouten. Na dat Stroo in de tie-break van de eer ste set zes setpoints had overleefd, verloor hij uiteindelijk toch zijn ge duld en won Snelders met 10-8. Ver volgens serveerde Stroo zich naar een soepele 6-2 winst in de tweede set. Snelders hervond zich in de be- slissinde set op tijd, hij hield zijn ze nuwen beter in bedwang en maakte in de eindfase de minste fouten 7-5. Snelders won vorig jaar in Brabant winding. Maar toen Gantwarg i de tweede keer in tijdnood dreigde r de nodige op- speeltijd stonden de cijfers 15-13, drie vrijwel rechtstreeks. 15-8, 15-5 op het bord. Op 13-13 viel de beslissing in Neder- De Grieken, in september tegen- lands voordeel uit, door twee te komen, meende de Witrus toch stander^an Nederland in de strijd vallende fouten van de Grieken, nog een remisevariant te hebben ge- de Europese titel, maakten vonden. Van Lith werd even verrast Harderwijk een sterkere indruk dan In de tweede reeks werkte de ba- Gantwarg voldoen- in de eerste twee duels. Dat kwam sisformatie van Harrie Brokking vooral door de terugkeer van de een achterstand van 0-4 weg, om aanvankelijk geblesseerde Gonti- naar 15-8 uit te lopen. De laatste set de een mogelijk verrassende neder laag te ontlopen. niet erg vlotte. Bij de stand 10-4 maakte Paul Hamelink van DOS Schoonhoven, onlangs toegevoegd aan de selectie, zijn debuut. Hij had een goede binnenkomer door uit een sprongservice te scoren. Ook de andere nieuwkomers Henk-Jan Held en Martin van der Horst vielen in de slotfase in. een paar toernooien, in zijn eerste Leidse seizoen wacht hem in de tweede ronde Remco van der Lin den, de nummer drie op de plaat singslijst. Plaatsingslijsten Warmond: HEB: 1. M. Kallenberg, 2. M. Fleischeuer, DEB: 1/2. N. van Lint en K. Croese, HEC: 1. J. Draulans, 2. P. Paauw, 3. R. van der Linde, DEC: 1. R. Crama, 2. C. Witteman, 3. F. Velzel. Alphen Bij ontstentenis van Kees Jan Schuilenburg is Martijn Krans als eerste geplaatst in het B-toernooi van de open Alphense kampioen schappen. Op de tweede dag van de titelstrijd rekende Krans, dit week einde verliezend finalist op De Munnik, gisteravond simpel af met Alphenaar Frank van de Donk, die nog teveel door een knieblessure gehinderd werd om goed partij te kunnen geven. Met twee keer 6-1 trok Krans de winst in no-time naar zich toe. Ook de plaatselijke favo riet Mark Nagelkerken, die even eens een finaleplaats wordt toebe dacht, kwam een ronde verder. Maar tegen de hard en goed serve rende Hazerswoudenaar Eelco Adrichem ging dat niet probleem loos. Nagelkerken ontsnapte met 7- 6 en 6-4 aan een vroege uitschake ling. Rogier Liefbroer en Marcel Lolling, de nummers drie en vier, kwamen nog niet in actie. In het C-toernooi vielen er bij de mannen geen verrassingen te note ren. Jan van Leeuwen (Tean) klopte Nieuwkoper Eric Walters met 6-1 en 6-4. Marcel Ooms, als vierde ge plaatst, won eenvoudig van Paul Bakker (Nieuwe Sloot): 6-2, 6-4. En Martin Kip, de nummers drie, ver sloeg in een Tean-onderonsje Bou- dewijn Ponsioen met 6-4 en 6-0. De niet-spelenden Alphenaar René Cardinaal en Noordwijker Michael van Maaren worden in de finale ver wacht. In het VEC zegevierde Ellen van Hof (Tean) verrassend over Ingrid Tjho (Nieuwe Sloot). Van Hof deed dat nog met duidelijke cijfers ook: 6-2, 6-0. In het GDC had het Wou- brugse koppel Verberg/Spoelder drie sets nodig om het Noordwijkse duo Van Zanten/Van Dam klein te krijgen: 3-6, 6-3, 6-4.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15