Prijsvraag ontwerpen plan Oostveerpolder Gemeente dreigt met Warmonders op de bres voor hun groen Leiderdorp stelt keuze controle stortplaats uit WIE MET ADVERTEREN HOOG WIL SCORE KAN 'T BESTE Z'N KOPPIE GEBRUIKEN. sluiting van lasschool PAGINA 12 REGIO LEIDEN DINSDAG 27 JUNI 1989 LEIDERDORP - Over de wijze waarop de toekomstige stortplaats De Does gecontroleerd moet wor den, zijn de Leiderdorpse fracties het nog steeds niet eens. De door burgemeester en wethouders voor gestelde onafhankelijke controle door een gemeenteambtenaar aan gevuld met onderzoek van een ex tern bureau haalde het gisteravond tijdens de raadsvergadering niet. WD, PPR/PSP en D66 twijfelen aan de kwaliteit van de voorgestel de gecombineerde controle. J. de Waard kwam met een nieuw voorstel. Zijn WD-fractie wil graag dat de regionale milieudienst, die nog in oprichting is, de controle gaat verrichten. Alleen op die ma nier is er sprake van een 'onafhan kelijke controle', zo stelde de WD- WD wil regionale milieudienst inschakelen er. Zo lang de regionale milieu dienst nog geen feit is, moet een ambtenaar of een extern bureau de controle verrichten, meende De Waard. De WD-fractie verklaarde zich tevens bereid om voor een goe de controle meer uit te geven dan de 50.000 gulden die het college van B en W daarvoor in gedachten heeft. Ook H.A.A.M. van der Zande (PPR/PSP) maakte duidelijk dat hij het begrip 'onafhankelijke controle' opvat als controle die helemaal los staat van de gemeente. De hulp in roepen van een regionale milieu dienst vond hij "best bespreek baar". PvdA en CDA vinden dat on afhankelijke controle juist nooit he lemaal los van de gemeente kan plaatshebben. Mevrouw C. Schel lingerhout (WD): "Het gaat om on ze eigen grond, het is onze eigen verantwoordelijkheid". D66 steunde onverwacht de beide tegenstemmers. Fractievoorzitter R.D. Stam pleitte eveneens voor de inschakeling van de regionale milieudienst. "Zo'n dienst is groter, heeft meer disciplines", aldus Stam. Door afwezigheid van wethouder Keijzers (PvdA) en de ommezwaai van wethouder Huigen, die even eens tegen het voorstel was, kwam de stemverhouding op negen voor (CDA, PvdA), negen tegen (D66, PPRyPSP, WD). Tot een stemming kwam het echter niet. Na een schor sing voor gezamenlijk overleg van alle fracties besloot de raad de kwestie opnieuw aan de orde te la ten komen in de raadsvergadering van 17 juli. Principieel Wethouder J. den Boeft (CDA) voel de niet veel voor de inschakeling van de regionale milieudienst. "Van een regionale milieudienst is de ko mende jaren nog geen sprake". Een principieel verschil tussen controle door een gemeente-ambtenaar of controle door een milieudienst is er volgens de wethouder niet. "Je geeft altijd als gemeentebestuur de opdracht tot onderzoek". Den Boeft wilde liever niet over dienst spreken maar sprak over sa menwerking tussen gemeenten op het gebied van milieuzaken. "In de meest optimistische oplossing zijn we meer dan een jaar verder voor zoiets effect heeft". En zo lang kan de gemeente Leiderdorp niet wach ten, meende Den Boeft, die overi gens wel kon instemmen met het uitstel van de beslissing tot de vol gende raadsvergadering. "In het na jaar moeten we beschikken over een geregelde controle". De wet houder liet doorschemeren in juli niet echt met een nieuw voorstel te willen komen. Hoorzitting over emancipatie-nota in Leiderdorp LEIDERDORP - De gemeente Lei derdorp houdt woensdag 28 juni een openbare hoorzitting over de ontwerp-emancipatienota in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Statendaalder 1 in Leiderdorp. De hoorzitting begint om 20.00 uur. Het forum bestaat uit voorzitter C.A. Huigen-Van Boven, A. Wage- makers-Muller, de opstelster van de nota en leden van de ambtelijke werkgroep die betrokken waren bij de samenstelling van de nota. U wilt als ondernemer uw doelgroep zo effectief mogelijk bereiken. Dus stelt u zich, als het om adverteren gaat zó op, dat u doelrijpe kansen meteen in pure winst kunt omzetten. Het LEIDSCH/ALRHENS DAGBLAD biedt u volop de gelegenheid te scoren. Met onder andere de pagina's AUTOMARKT - WATERSPORT - ONROEREND GOED - VAKATURES geven wij u zomaar een aantal voorzetten op maat die écht niet te missen zijn. En wat belangrijker is: uw klant mist ze niet. Want die staat daar, oog in oog met u, in het interesseveld. Als u ook op resultaat wilt adverteren, bel dan 071-161400 Dan geven wij graag de taktiek prijs. LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD. Verrassend veelzijdig in doeltreffend adverteren. Gemeente Oegtgeest kiest zelf vier deelnemers uit OEGSTGEEST - De Oegst- geester Overveerpolder wordt het onderwerp van een prijsvraag die B en W willen uitschrijven. Aan de maximaal vier deelnemers wordt gevraagd een globaal bestemmingsplan voor de polder achter zwembad Poelmeer, tussen Abtspoel- weg en Haarlemmertrek vaart te maken. De deelnemers mogen een bod doen op de grond. Dat bod moet minimaal 5,8 miljoen gulden (ex clusief btw) bedragen. Als het bod van de winnaar wordt aanvaard, dan heeft hij het recht het zwem bad Poelmeer te verbouwen tot het "moderne en op de markt vraag afgestelde geheel", dat de gemeente er van wil maken. Deel name aan de prijsvraag geschiedt op basis van 'no cure, no pay'. min mogelijk tijd verloren in de strijd om een gunstiger exploitatie van Poelmeer. Bovendien blijft de gemeente verschoond van allerlei kosten die gepaard gaan met het maken van bestemmingsplannen. Die kosten komen voor rekening van de deel nemers. Nog een voordeel is dat door deze gang van zaken het over leg met de provincie, die in deze zaak een beslissende stem heeft, wordt vergemakkelijkt en bekort. Belangrijkste voordeel is echter dat er sprake zal zijn van een "daad werkelijke concurrentie tussen be drijven waardoor een commerciële prijs wordt gemaakt voor de te ver kopen gronden". B en W denken dat de opbrengst hoger zal zijn dan bij onderhandse verkoop. De gemeente wil zelf vier deelne mers selecteren. Die moeten op blanco papier ten kantore van een notaris hun vondsten inleveren. De plannen zijn slechts genummerd als de gemeentebestuurders ze beoor delen zodat de objectiviteit bij de ju rering optimaal is gwaarborgd. Pas bij de bekendmaking van het win nende ontwerp wordt de identiteit van het bedrijf dat het heeft ge maakt bekendgemaakt. Nog in oktober van dit jaar zullen B en W de deelnemers uitkiezen. Voor 2 februari moeten zij hun plan nen bij de notaris hebben inge diend. In mei van 1990 maken B en W de winnaar bekend. Zoeterwoude weigert hinderwetvergunning De Oegstgeester Overveerpolder, met op de achtergrond de tv-mast. De polder is onderwerp i het recht krijgt zwembad Poelmeer tot een subtropisch zwemwalhalla te verbouwen. (foto wim Dijkman) Brief van actiecomité aan college van B en W gericht dat het openbaar groen in de kiest. Het actiecomité heeft gisteren :en brief aan het college en aan de bomen te rooien langs de wegen, die raad afgegeven. Hierin wordt met volgens de huidige plannen moeten klem verzocht de bomen voor het worden geasfalteerd. 'Warmonds Bos van Krantz te sparen. "Wanneer Groen' denkt zelfs al verder. Het wil die bomen weg gaan, is de entree bijdragen aan het opstellen beleidsplan voor het behoud eventuele uitbreiding van het open baar groen in Warmond Uite de noord-oostkant van War de mond verknoeid. Het zal er echter ook toe leiden dat het Bos van Krantz verdwijnt". Bonjer doelt ben en krijgen bosbomen last van het verschijnsel 'zonnebrand'. In de brief vraagt het actiecomité het college te wachten met de aan besteding van het gedeelte van de Herenweg tussen de Beatrixlaan en de Korenmolenbrug. Eerst zou een onafhankelijk bureau advies moe ten uitbrengen over de invloed gelen voor verbetering van de con ditie van de wortels. Bonjer zelf denkt dat de levens kansen van bomen beter zijn. De prijsvraag heeft alles te maken met het gemeentelijke zwembad. Zoals bekend wil de gemeente een punt zetten achter het alleen maar verliesgevende buitenbad van zwembad Poelmeer. Van het goed draaiende binnenbad moet daaren tegen een subtropisch zwempara dijs worden gemaakt, waarvoor een reeds door de raad goedgekeurd plan klaarligt. Uit de opbrengsten van de grond- verkoop van het zwembadterrein moet de operatie worden gefinan cierd. Uit gesprekken met de pro vincie is echter komen vast te staan dat deze pas toestemming verleent aan de bouwplannen voor het bui- tenbadterrein als is aangetoond dat ze passen "in breder perspectief'. B en W schrijven in de nota 'ont wikkelingsprocedure Overveerpol der' dat dit betekent dat plannen voor de zwembadterreinen pas kun nen worden getoetst als er voor de hele Overveerpolder een concept- de wegbedekking op de levenskan- viesbureau maar doen". i brief aan de pers blijkt dat hiermee op de beschermende i king die de laanbomen op dit mo- vorige ment hebben voor het groen in het bos. Wanneer laanbomen worden omgehakt, zal de zon vrij spel heb- de actiegroep is opgericht leiding van de discussie week woensdag. Tijdens de missie openbare werken probeer den negen verontruste Warmonders uit alle macht de kap van 22 beuken langs het Bos Van Krantz aan de Herenweg tegen te houden. De commissieleden adviseerden het college de bomen voorlopig te laten staan en te kijken of de bomen nog kunnen worden opgelapt. 'Hiermee leken onder meer de 22 beuken aan LEIDERDORP - Burgemeester een wisse dood te ontsnappen', wethouders van Leiderdorp ove schrijft het actiecomité 'Warmonds wegen bezwaar te maken tegen ef Groen' in de brief. onlangs aangevraagde nieuwe pr Waarom dan toch een actiecomité vinciale vergunning van bouw- t de beuken en andere laan bomen. "Een onafhankelijk bureau zou ook kunnen kijken hoe we de le venskansen van de bomen kunnen optimaliseren", zegt Bonjer, die daarbij denkt aan een betere be luchting, vochtregulatie en maatre- te verwachten uit de verkoop de gemeente op deze plaats bestemmingsplan of een daarmee kiest voor klinkers, maar zegt dat vergelijkbaar "werkstuk" op tafel het actiecomité geen uitspraak wil komt. Bovendien kan er pas echt in doen over de voor bomen gewenste het zwembad worden geinvesteerd wegbedekking. "Dat moet het ad- als duidelijk is dat er inkomsten zijn Volgende week dinsdag houdt de gronden, gemeente om 20.00 uur een hoorzit- Door nu een prijsvraag uit te schrij- ting over de doorgaande route in de ven, denken B en W twee vliegen in raadszaal van het gemeentehuis. De één klap te kunnen slaan. De opera- kersverse voorzitter verwacht dat tie Poelmeer is vanaf nu een onder- de voorstellen van het comité tij- deel van het door anderen te maken dens de discussie een rol zullen spe- concept-bestemmingsplan Over- len. veerpolder. Op deze wijze gaat zo DEN HAAG/ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse lasschool Metal Treatment Education heeft de Raad van State gevraagd te verhinderen dat de gemeente de inrichting sluit. De gemeente eist sluiting, omdat zij op grond van de nu verstrekte gege vens weigert een hinderwetvergun ning af te geveri. Daar draaide het vanochtend alle maal om. Een woordvoerder van de lasschool vertelde dat er overleg met de gemeente Zoeterwoude was gevoerd, maar dat dit uiteindelijk niet tot het gewenste resultaat had geleid. Hoewel het daar aanvanke lijk wel naar uit zag. Sluiting dreigt nu voor de lasschool. Volgens de woordvoerder is dat de schuld van de gemeente. Metal Treatment Edu cation wil aan de bezwaren die er nog leven tegemoet komen, maar de gemeente eist dat dit middels rap portage moet geschieden. Hij be streed de gedachte dat er sprake is van geluidsoverlast. De metingen die hiernaar zijn verricht zouden niet correct zijn uitgevoerd. De lasschool heeft de beschik king over 15 lasboxen die stuk voor stuk van een afzuiginstallatie zijn voorzien. Moeten zijn voorzien. Maar die installaties werken nooit alle tegelijk, zei de woordvoerder van de school, omdat er op verschil- Leiderdorpse PPR/PSP bezorgd over omvang afvalbedrijf Vliko opgericht? Voorzitter F. Bonjer telt dat de commissie openbare wer ken weliswaar negatief heeft gead viseerd, maar dat tijdens de sloopafvalbedrijf Vliko aan Achthovenenveg. Wethouder J. den Boeft is bezorgd over de 'omvang de activiteiten van Vliko' financiën geen negatieve ge- denkt als gemeente weinig te kun- luiden te horen waren. "Het college van B en W krijgt dus twee tegenge stelde adviezen", zegt Bonjer die er doen om het bedrijf te i "Onze polsstok kan niet ver rei ken", zei Den Boeft als reactie od 'Inkomsten abonneetelevisie naar radioprogramma Leiderdorp Lokaal' LEIDERDORP - De extra inkom- even serieus bespreken in de com- sten die Leiderdorp ontvangt uit missie". Met dit voorstel gingen de het doorgeven van abonneetelevisie andere fracties akkoord, op de kabel moeten naar radiopro- Molkenboer verbaasde zich er gramma 'Leiderdorp Lokaal' van verder over dat juist de WD met dit omroep Rijnland gaan. Dat stelde voorstel kwam. "De WD is altijd VVD-er Th.C. Stuivenberg gister- tegen subsidiëring van omroep avond voor tijdens de raadsverga- Rijnland geweest", dering. Zijn voorstel vond veel bijval. De Welzijnswethouder meeste fracties wilden er gelijk toe C.A. Huigen wees de raad er op dat over gaan in principe dit geld te re- inkomsten uit abonneetelevisie niet verleden wel serveren voor de vrijwilligers van eik jaar even hoog zullen zijn. "Maar mafl' de streekomroep. PvdA-fractie- voor incidentele uitgaven kunnen voorzitter V. Molkenboer vond dat we de medewerkers best veel te snel gaan. "Laten we dit wel helpen". verontruste vragen van H.A.M. van der Zande (PPR/PSP) over de be drijfsontwikkeling van Vliko. De PPR/PSP-fractie vroeg Den Boeft om gemeentelijk afval in het vervolg niet meer aan Vliko aan te bieden om zo de omvang van vuil verwerking op deze plaats te beper ken. Ook voor het overladen van groente-, tuin- en fruitafval zou de gemeente een andere plaats moeten uitkiezen, meende Van der Zande. Den Boeft denkt dat Vliko niet meer uit Leiderdorp zal vertrekken: "De raad zal moeten berusten in een permanent karakter van de vesti ging". De wethouder heeft zijn onge rustheid over de bedrijfsactiviteiten van Vliko onlangs met milieugede puteerde Van der Vlist besproken. Maar die reageerde daar volgens Den Boeft "tamelijk lakoniek" op. OVERLIJDEN - Ten onrechte is gisteren in een bericht over het overlijden van de Leiderdorpse voetballer F. de Haas de indruk ge- mevrouw wekt dat de man tegen medisch ad- in heeft gesport. De Haas is in aan een hartkwaal werd daarna door zijn artsen genezen verklaard en handje mocht weer aan wedstrijden mee- Sloop- en afvalbedrijf Vliko aan de Achthovenenveg heeft inmiddels een permanent karakter. lende tijdstippen wordt gelast. Om dat Metal Treatment Education graag de hinderwetvergunning wil hebben, heeft zij voorgesteld de af voerpijp, die nu op acht meter van woningen staat, in totaal negen me ter te verplaatsen. De gemeente Zoeterwoude blijft echter gereserveerd staan tegen over het afvoeren van de lasdam- pen. Haar deskundigen zeggen dat je hiermee voorzichtig moet zijn, maar de deskundigen van de las school beweren dat die dampen in het geheel geen kwaad aanrichten. Op dit punt wenst de gemeente daarom nader te worden geïnfor meerd. Tot groot ongenoegen van Metal Treatment Education. De woordvoerder: "Het is vol strekt zinloos en pure kolder om hierover rapportage aan te vragen zeggen de deskundigen (onder an dere van TNO), omdat de uitslag daarvan al bij voorbaat bekend is. Over het land zitten enkele grote lasscholen verspreid. Niet één van hen is hinderwetplichting voor het afvoeren van de lasdampen. Alleen als er met aluminium wordt ge werkt dan moeten er speciale maat regelen worden getroffen. Wij wer ken helemaal niét met dit materi aal". De gemeente Zoeterwoude was kort in haar commentaar: Metal Treatment Education werkt zonder hinderwetvergunning. De metin gen die zij heeft laten uitvoeren naar geluidsoverlast beschouwt de ge meente als juist, ondanks het feit dat de lasschool ze bestrijdt. Over het verplaatsen van de afvoerpijp wilde zij nog geen uitspraak doen. Het blinderen van de ramen acht de gemeente voldoende om hinder van lichtflitsen die bij het lassen ont staan te voorkomen. De Raad van State velt vrijdag een oordeel. Snelheidscontrole LEIDERDORP - De Leiderdorpse politie heeft gistermiddag een auto mobilist bekeurd, die met een snel heid van 114 kilometer per uur over de Engelendaal reed. Het was de hoogste snelheid die de politie tij dens een radarcontrole heeft geme ten. De bestuurder kreeg een pro ces-verbaal. Ook 42 andere automobilisten kregen tussen half twee en drie uur 's middags een prent. Twee bestuur ders reden meer dan 100 kilometer per uur, 40 anderen reden harder dan 80 op de weg waar zij slechts 50 kilometer per uur mogen rijden. Het was volgens een politie woordvoerder opvallend dat auto mobilisten die de gemeente Leider dorp binnenreden zich vaak keurig aan de snelheidslimiet hielden. Met name het verkeer dat de gemeente verliet, reed te hard. "Ze hebben blijkbaar haast om het dorp te verla ten", concludeert hij.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 12