Justitie wil boetes innen uitkering via Benauwde VVD klapt zichzelf moed in Rugdekking voor premier Lubbers in Kuwayt-affaire Kritiek op geschop politie bij arrestatie MAANDAG 26 JUNI 1989 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD) - De ministers Van den Broek (buitenlandse za ken) en Ruding (financiën) nemen de verantwoordelijkheid voor alle stappen die vanuit ons land tegen Kuwayt zijn genomen in een geschil over de betaling van een order van Hollandia Kloos, het familiebedrijf Lubbers. Dit blijkt uit een brief die beide ministers het afgelopen weekeinde aan de Kamer hebben gezonden. In het schrijven erkennen beide ministers dat premier Lubbers sinds 1984 zich vijfmaal met de zaak heeft bemoeid. Het betrof steeds waarin hij diplomatieke stappen te- het verzenden van brieven aan zijn gen Kuwayt aankondigde. ambtgenoot in Kuwayt. Het schrij ven gebeurde steeds in nauw over leg met Van den Broek en Ruding. Aanleiding vormde een eind 1984 wilde vooruitlopen op het overleg tussen Lubbers en zijn ambtgenoot met zijn fractie. Hij hield echter wel xtt»\ Ti. i. j. 'll Kuwayt gemaakte afspraak dat vast aan een kamerdebat wc* uc LiJN JJHU VLN (AJNP) - In hoeverre moeten gemeenten ge- de hele affaire op regeringsniveau zaak dat nog deze week gehouden hoor geven aan sommaties van het openbaar ministerie om tot een oplossing gebracht beslag te leggen op een gedeelte van bijstandsuitkeringen? de£J- -- - &e> - K - - J - -- De kamerleden Gualthérie brief te schrijven waarde van het meerwerk slechts 18 miljoen gulden was. Daarmee kwam de waarde van de order uit op 98 miljoen gulden. Kuwait Airways, de opdrachtgever, betaalde echter maar 67,6 miljoen gulden, circa 30,5 miljoen gulden te weinig. Omdat Hollandia Kloos een ex portkredietverzekering In juni 1988 stelde ons land voor het hele geschil als gesloten te be schouwen als Kuwayt 22,3 miljoen gulden zou betalen. Een reactie hierop bleef echter uit. Naar aanlei ding daarvan werd de Kuwayti te verstaan gegeven dat hun houding niet in overeenstemming te bren gen was met normaal diplomatiek verkeer en dat ons land daarin niet kon berusten. Op 5 januari dit jaar werd daarop aan de ambassadeur van Kuwayt in ons land meegedeeld dat hij zich voortaan alleen kon verstaan met het hoofd van het bureau Midden- moeten worden. Er liggen nog enige onbeantwoorde vragen. "Het onmogelijk het bij deze brief te la- raP direc!euren van SOC,iale dlCnSten Weezei (CDA) en We™OnTO len" alXsicombS' (DIVOSA) weten van het ministerie van sociale zaken In de arrondissementen Amster dam, Breda en Den Bosch grijpt Justitie sinds enkele weken naar dit middel om zodoende nog niet be taalde boetes te kunnen innen. In het arrondissement Den Bosch wei geren de sociale diensten van Eind hoven en Geldrop vooralsnog me dewerking aan deze incassometho de. Justitie zegt op bijstandsuitkerin gen tot maximaal 20 procent beslag te kunnen leggen uit hoofde van de artikels 575 en 576 van het Wetboek CPN-kader wil met Groen Links in zee AMSTERDAM (ANP) - Het CPN- kader heeft zich in Amsterdam met overweldigende meerderheid uitge sproken voor gezamenlijke deelna me van PPR. PSP. CPN, EVP en niet partijgebondenen onder de naam Groen Links aan de verkie zingen voor de Tweede Kamer op 6 september. Slechts 15 tot 20 van de ruim 250 afgevaardigden verzetten zich te gen het unanieme voorstel van het partijbestuur. Volgens deze dissi denten wordt met de keuze voor Groen Links de communistische identiteit verkwanseld. De enige CPN-burgemeester in Nederland, mevrouw Jagersma van het Gro ningse Beerta vatte de kritiek aldus samen: "Wij kunnen niet jubelend eens gezind akkoord gaan, Beerta is geen Staphorster-variant, maar wij zijn er tegen als de CPN wordt omge vormd tot een Groen Links-lijst waarbij het communisme wordt WILLEMSTAD/ORANJESTAD misbruikt met een ondergeschikt- (ANP) De raffinage heid zoals dat in dit akkoord met ba kan binnen slikken of stikken is vastgelegd.' van Strafvordering. In Eindhoven probeert justitie zo in 16 gevallen achterstallige boetes te innen. In Geldrop gaat het om een geval. J. Teuwissen van de sociale gen bij de zaak er "onverstandig" dienst van Geldrop: "Beslag leggen op de bijstandsuitkering is volgens artikel 84b van de Algemene Bij standswet niet mogelijk". Teuwis sen heeft zowel de Bossche officier van justitie als de provinciale con sulent van Sociale Zaken van deze visie op de hoogte gesteld. Direc teur drs. Th. Hoppenbrouwers van de sociale dienst van Eindhoven en tevens voorzitter van DIVOSA heeft over de kwestie contact opge nomen met het ministerie van soci ale zaken. Volgens een woordvoerder van dat ministerie is een brief van het ministerie aan DIVOSA onderweg. "Beslag leggen op uitkeringen kan niet, maar er zijn uitzonderingen voor alimentatiebeslag en in geval van niet-betaalde boetes", aldus de woordvoerder van sociale zaken. Volgens een woordvoerder van de gemeente Eindhoven wordt in die stad geen erikele uitkering gekort „zolang er geen volstrekte duide lijkheid bestaat over wat wel en wat niet mag". wilden gisteren niet op de inhoud Uit de brief van beide ministers van de brief reageren. Beide fracties blijkt dat Hollandia Kloos in 1980 zullen de zaak morgen bespreken, een order kreeg voor de bouw van Volgens Engwirda (D66) heeft het hangars in Kuwayt ter waarde van kabinet in de hele zaak 'redelijk' ge- 80 miljoen gulden. Door extra werk handeld, maar heeft premier Lub- claimde het bedrijf nog eens ruim bers gezien zijn persoonlijke belan- 34 miljoen gulden. Een onafhanke- de afspraak werd gemaakt Kloos op regeringsniveau te rege len. Medio 1985 kwam het, voor Ru ding onaanvaardbare, bod vanuit Oosten. Alle andere contacten ble- Kuwayt om het hele geschil met de ven echter in stand. Van den Broek en Ruding noemen de maatregel in hun brief 'passend en geenszins buiten proportie'. Inmiddels heeft de premier van de oliestaat het aanbod uit 1985 her haald en aangeboden het geschil door betaling van 10,4 miljoen gul miljoen gulden. Tevens den te slechten. Ook werd opnieuw voorstel gedaan tot inter- voorgesteld de rechter in Kuwayt in te schakelen. Van den Broek en Ru- 19,2 miljoen gulden uitgekeerd. In emiraat werd begin 1987 te kennen ding wijzen erop dat de oude claim ^■■■^■jtaHfttMHeigen risico gegeven dat er een compromis mo gelijk was op basis van geven en ne- Kuwayt, zo bleek later dta Arbitrage ;n ex- betaling van 10,4 miljoen gulden uit onder de wereld te helpen. Begin 1986 legde Nederland een staatsgarantie voor de order had af gesloten, werd de Staat bij de zaak claim bij Kuwayt op tafel betrokken, aldus beide ministers, kleine M De Staat heeft Hollandia Kloos op werd basis van de verzekering inmiddels nationale arbitrage. Vanuit het olie oen guide i de verzekering zit i 10 procent. Van den Broek i Ruding schil- i Nederlandse zijde uit middels met rente is opgelopen tot 45,3 miljoen gulden, er wordt dan deren in hun schrijven uitvoerig de jaar, wilde alleen akkoord gaan met ook alleen genoegen genomen met gang van zaken sinds eind 1984 toen internationale arbitrage als eerst i rechter in Kuwayt zich c lijk bureau bepaalde echter dat de geschil tussen Kuwayt en Hollandia geschil had uitgesproken. Op Aruba weer olieraffinaderij en nu "met geld' tenminste 22,3 miljoen. Dit bedrag wordt dan door Staat en Hollandia Kloos gelijkelijk gedeeld. Ontvoerder wilde vriendin vrij krijgen ARNHEM (ANP) - In politiekringen is kritisch gereageerd op het optre den van het arrestatieteam afgelo pen donderdag, bij de mislukte po ging de 56-jarige kolonel Van der Kieft te bevrijden. Justitie maakte gistermiddag be kend dat de 33-jarige Westduitser hoopte zijn vriendin vrij te krijgen, die in Westduitsland gevangen zit. De vrouw was betrokken bij een de roofovervallen, die de r Woordvoerder Geelof van de poli- West-Duitsland heeft gepleegd. Bij tie toonde zich ontstemd dat zij de Duitse ontvoerder schopten, toen hij al ontwapend op de grond lag. "Het is begrijpelijk, maar niet goed te keuren. Zij reageerden zich af na een uur onder hoogspanning te heb ben gestaan. Toen zij de kolonel zwaargewond aantroffen, hebben zij zich op de ontvoerder afgerea geerd". Ook volgens de Arnhemse de overval, 31 mei van dit jaar, loor een 70-jarige man beide benen. De ontvoerder vluchtte de grens over en hield zich drie maanden schuil nabij Arnhem. De verdachte heeft dit na uren lange verhoren tegenover de politie verklaard. Hij vertelde bovendien bewust een militair te hebben gegij zeld zonder vooraf de kolonel als slachtoffer te hebben gekozen. A. de Vries - de man die Waarom hij juist een militair op het olie op Aru- jaar weer ter hand kan worden genomen, ver- Oud-fractievoorzitter Ina Brou- wacht premier Nelson Oduber. De wer zal de eerste CPN-kandidaat Arubaanse regering heeft met een zijn voor de gezamenlijke lijst van Amerikaanse oliemaatschappij een Groen Links. Voor haar is na be- principe-overeenkomst gesloten oogd lijsttrekker mevrouw Beckers voor de vestiging van een nieuwe (PPR) en de tweede vrouwelijke olieraffinaderij op het eiland. Het Amerikaanse bedrijf Coastal Oil company, dat in verscheidene delen van de wereld beschikt over raffinaderijen, wordt door Oduber 'een ideale partner' genoemd: "Zij hebben olie en geld". Het bedrijf zal gebruik maken van bepaalde delen van de installatie van de voormalige Amhac^ariPiir Lago-raffinaderij. AmDassaaeur De eigenaar Exxon sloot in 1985 De nieuwe Amerikaanse ambassa- de raffinaderij, nadat die zestig jaar deur in ons land, Howard Wilkins, is de belangrijkste pijler van de eco- zaterdagochtend in Nederland gear- nomie van het eiland was geweest, riveerd. De benoeming van Wilkins, De nieuwe raffinaderij krijgt een voormalig directeur van keten van capaciteit van 150.000 vaten per pizzarestaurants, was in de Amen- dag. een aantal dat volgens Coastal kaanse senaat omstreden. Wilkins oil nu al voldoende is om aan de geen enkele bekwaamheid of vraag te beantwoorden. De olie ROTTERDAM (ANP) Met uiterste precisie werd zaterdag het beweegbare brugdeel in de tweede Van Brie- nenoordbrug bij Rotterdam geplaatst. De 'oude' Van Brienenoordbrug was intussen afgesloten, maar van ver keerschaos was geen sprake. Er heerste 'een bijna zondagse rust' op de wegen, zei de politie. Automoblisten gaven massaal gehoor aan de oproep Rotterdam zoveel mogelijk te mijden. (foto anp> donderdagmorgen opdracht gaf tot ingrijpen zodra zich een mogelijk heid voordeed - is het arrestatie team enigzins te schoppen van de man was niet juist, maar wel begrijpelijk. Het arresta tieteam had al eei spanning gestaan verkeerde man doodgeschoten oog had, is nog niet duidelijk. De man liet ook weten niet ver slaafd te zijn aan verdovende mid- gegaan. "Het delen. De drugs die hij mede als los- gejd had geëist, waren bedoeld als pepmiddel om tijdens de gijzelings onder hoog- actie niet in slaap te vallen. Het Arn- zag toen dat de hemse rechercheteam zet deze week het onderzoek voort. ervaring hebben op het gebied de buitenlandse politie of over heidsdienst. Fraude De belastingdienst heeft een onder zoek ingesteld naar vermeende fraude met belastingvrij gekochte auto's door buitenlandse werkne mers van het Europees Octrooibu reau (EOB) in Rijswijk. Tijdens een routinecontrole kwam aan het licht dat er vermoedelijk is gerommeld met vergunningen. De medewer kers, die bij de aankoop van een au to geen bijzondere verbruiksbelas ting (bvb) en btw hoeven te betalen. wordt afgezet bij bedrijvf oostkust van de Verenigde Staten. De overeenkomst moet nog wor den goedgekeurd door de huidige eigenaar Exxon en door het Aru baanse parlement. AMERSFOORT (GPD) - De Vrouwenpartij (VP) zal Hieke Snijders-Borst, die vorige week tumult veroorzaakte door een ei gen versie van het concept- ver kiezingsprogramma in de krant te plaatsen, uit de partij zetten. Daartoe is een royementsproce dure in gang gezet. Door de rel kon op de algemene ledenverga dering van afgelopen zaterdag in Amersfoort nog geen verkie zingsprogramma worden gepre senteerd. Dat komt samen met de kandidatenlijst op 8 juli. Hoewel de VP de zaak-Snijders als 'afgedaan' beschouwd, werd er zaterdag bijna nergens anders over gepraat. De leden noemden Snijders 'egoïstisch' en uitslui tend belust op macht. Het partij bestuur heeft nu besloten dat Snijders de kosten van de adver tentie (30.000 gulden) zelf moet betalen. Naar aanleiding van de adver- Vrouwenpartij royeert Hieke Snijders-Borst tentie besloot het partijbestuur Snijders te royeren. Deze spande daarop een kort geding aan, waar in een minnelijke schikking is af gesproken. Via een royements procedure zal zij nu uit het leden bestand worden geschrapt. De persconferentie na atloop van de ledenvergadering in Amersfoort, verliep rommelig. Omdat de partij geen voorzitter heeft ('De macht moet democrati sche verdeeld worden'), schreeuwden zo'n twintig vrou wen door elkaar heen. Wietske Planje, een van de vele woord voersters: "Onze partij is nog jong, we bestaan pas drie maan den. Niemand is hier de baas. De vergadering verloopt nog te chao tisch voor publiek van buitenaf. Wij moeten alles nog een beetje leren". Daarom ook was de partijver gadering besloten. Dit in tegen spraak met het beleid van de par tij, want volgens eigen zeggen is de VP 'een organisatie waar ieder een zich met de structuur mag be moeien'. De plannen voor het ver kiezingsprogramma zijn totnog toe erg vaag. Opkomen voor bondgenoten (vrouwen) die het moeilijk hebben, is de strijdkreet voor de komende verkiezingen. Om dat te verwezenlijken wil de partij dat vrouwen in alle posities voorrang krijgen. Ondanks een week van negatie ve publiciteit bleek zaterdag ove rigens dat nog een kleine honderd mensen zich hebben aangesloten bij de partij. Geelof beklemtoonde overigens dat de leden van de arrestatieteams getraind worden om de kalmte te bewaren in dergelijke situaties. De rijksrecherche zal een onderzoek instellen naar het gedrag van het ar restatieteams. Daarnaast zal de be vrijdingsactie worden gereconstru eerd, waarbij wordt getracht te ach terhalen waarom de verkeerde man is neergeschoten. Meisje (18) gedood ALMERE (ANP) - Bij een vechtpar tij in Almere-haven is zaterdag nacht een 18-jarig meisje om het le ven gekomen. Zij liep een slagader lijke bloeding op toen ze een ruzie tussen twee mannen, waaronder een vriend van haar, wilde sussen. Het meisje werd daarbij met een ka potgeslagen bierglas in de hals ge slagen. De vriend van het meisje, die even daarvoor een 18-jarige man uit Almere met een stiletto in de buik had gestoken, is voortvluchtig. AMERSFOORT - Doodstil is het in de WD, benauwd als de libera len zijn voor opnieuw een wan- zouden hun recht op de aankoop klank. De recente broedermoord en afstraffing bij de verkiezingen voor het Europees parlement hebben diepe sporen nagelaten in het libe raal gemoed. "Aan de niet stem mers en de niet-meer stemmers op zeg ik: de boodschap is goed Werkverschaffing De Jongerenbeweging verbonden met de FNV roept de politieke par tijen op stelling te nemen tegen het verstaan", zei partijvoorzitter Leen recente rapport Sociaal Culturele Ginjaar vrijdagmiddag in Amers Verkenningen 1990 van het Sociaal- Cultureel Planbureau. De beweging wijst in een brief het idee af dat min- foort bij de opening van de algeme ne ledenvergadering. Daar stelde de WD haar verkiezingsprogramma stens 45.500 jongeren van 18 tot 25 bij. Maar geen enkele prominente li jaar nooit een baan zullen vinden of beraal waagde zich eraan de weg uit geschoold kunnen worden. Het het dal te wijzen, plan om werkloze jongeren te 1 door Peter de Vries De WD zit letterlijk met de brok- plichten tot 'werkverschaffing' in een eigen inkomen te vinden de FNV-jongeren discrimi nerend. Studentenvakbond De ledenvergadering van de Lande lijke Studentenvakbond LSVb stukken van de zelf gekozen kabi- heeft zaterdag in Utrecht voor drie netscrisis en partijstrijd. Brokstuk maanden (tot eind september) een ken als het 'sociaal-liberale' verkie- interimbestuur benoemd. Dat was zingsprogramma en de noodge- nodig na het aftreden, enkele we- dwongen rechtse toon in de strijd ken terug, van voorzitster Nicky de om de kiezer. Maar ook de twijfel of Hiep. Met haar stapten onlangs nog Joris Voorhoeve er als lijsttrekker eens twee bestuurders op. De LS- jn zal slagen de electorale achter- VB meent dat met de benoeming stand weg te werken, en de weten- i interimbestuur een punt is schap dat de problemen rond bij Staatssecreta ris Koning (fi nanciën) en mi nister Korthals Altes (justitie) wijsheid is vooralsnog dat er niet al te offensief en agressief opgetreden zal worden. De WD moet het verlo ren gegane krediet weer herwinnen, het beeld van een fatsoenlijke, soli de partij restaureren. Het zal al las tig genoeg worden met het meest linkse WD-programma aller tijden de slag om de rechtse kiezer met het CDA aan te moeten gaan. De cam pagne-managers hebben bedacht dat dat gevecht het beste kan wor den gevoerd door geen ondoor dachte aanvallen uit te voeren op het CDA. Het is een paradoxale stra tegie, ingegeven door het feit dat Jo ris Voorhoeve gewoon ongeschikt is voor rechts-populistische straat vechterij. Gematigd Voorhoeves 'voordracht over de sti- Kok: WD sluit deur naar PvdA AMERSFOORT (GPD/ANP) - De WD heeft de deur voor een rege ring met de PvdA gesloten. Die con clusie trok PvdA-fractieleider Kok na afloop van het liberalencongres in Amersfoort. Politiek leider Voorhoeve van de WD hekelde zaterdag de wens van CDA en PvdA om de koppeling tus sen lonen en uitkeringen te herstel len. De WD wil slechts een aantal uitkeringen laten delen in de wel vaartsgroei: "Als het CDA program ma met de PvdA wordt uitgevoerd, zal het herstel van de economie weer ongedaan worden gemaakt. Dan mag de WD na een paar jaar van PvdA-potverteren met een dan weer tot inkeer gekomen CDA de rekening gaan betalen", zette Voor hoeve de toon voor de verkiezings campagne. PvdA-fractievoorzitter Kok zag met deze rechtse profilering van Voorhoeve de mogelijkheden voor een coalitie tussen PvdA en WD in rook opgaan. Voor de radio ver klaarde hij gisteren de kans op een kabinet van liberalen en socialisten "definitief is verkeken". Volgens Kok is de WD op weg naar het midden ernstig verdwaald. "Traditionele conservatieve gelui den, zoals we die in de jaren 70 van de heer Wiegel gewend waren, klin ken luider en luider. De WD wordt niet naar rechts gedrukt door het CDA, maar loopt zelf parmantig die richting uit." Voorhoeve bespot mediabeleid CDA AMERSFOORT (ANP) - "Gor- batsjov scheurt het ijzeren gordijn, maar Brinkman zet een schutting om ons land". Met deze smalende woorden bespotte WD-lijsttrekker luisteren naar mulerende staat' was zaterdag dan Voorhoeve het mediabeleid van het gezet achter een 'verwarrende onduidelijke periode' Huisdieren Het voortbestaan va oorbeeld Nijpels nog altijd niet op gelost zijn. Met wat hulpmiddelen worden die delen bij elkaar gehou den, in de hoop dat ze de druk van oude huis- de verkiezingstijd kunnen kon Voorhoeve de door hem zo be geerde middenkoers varen, en de coalitie met het CDA na 1990 voort zetten. Het waren de liberalen zelf sloten, die roet in het eten gooiden. centraal. pels op een vijfde plaats is even een wapenstilstand bereikt. Er zal in al- De debatten werden snel ge- le beslotenheid nog wel worden ge- bij minder beduidende vochten om de plaatsen 20 tot de rede van hun ook uiterst gematigd. Hij bereed al- voorman Voor- le beproefde WD-stokpaarden: de hoeve. Aloude criminaliteit en de lastenverlich- thema's als las- ting, de socialistenhaat en de betut- tenverlichting telende media-politiek van het en criminali- CDA. Om niet te zeer te polariseren teitsbestrijding schrapte hij uit de oorspronkelijke stonden daarin tekst nog een paar steken in de rich- dierrassen is om genetische rede- staan. Voor het overige praat men e nen van belang, zei J. Zutphen. De liever niet meer over. topambtenaar van het het ministe- Maar liefst 2600 wijzigingsvoor- rie van landbouw en visserij opende stellen waren er door de verschil- zaterdag in Leek een expositiewei- lende WD-afdelingen ingediend de voor zeldzame grotere huisdie- op het concept-programma, dat was ren. Door de moderne fokmethoden opgesteld door een commissie on- zijn veel oude veesoorten bijna uit- der voorzitterschap van oud-minis- gestorven. Op Landgoed Nienoord ter Edzo Toxopeus. Het concept wordt in samenwerking met de oogstte, in de periode dat een poli- Stichting Zeldzame Huisdierrassen tieke crisis nog achter de horizon gewerkt aan de instandhouding van verborgen lag. alom lof om de mil- deze dieren. de, sociaal-liberale toon. Daarmee Niettemin zijn toon en inhoud dat amandement van het programma de afgelopen dagen volledig onaangetast geble ven. Slechts een handjevol wijzigin gen haalde de eindstreep. In de fi- onderwerpen voortgezet. Ginjaar met 30, die net wel of net niet recht hielp geregeld een handje: "Trekt U geven op voortzetting van de poli- ting van het CDA. Het gedraaide plaat. 'Joris is weer terug' prees de een de rede, terwijl een ander opgelucht vaststelde dat Voorhoeve zijn aca demische toon heeft laten varen en al grappend 'communiceert' met de zaal. Want de twijfel knaagde zo diep in het liberale gemoed, dat ook Voorhoeve werd meegezogen met Rust Op een lange traditie de inpol- de partij ging. indachtig het motto de Markerwaard, de 'de mens centraal' altijd over de kernenergie, Smit- kandidatenlijst. Maar ook volgende was discussie, zeker, dering vé noodzaak Kroes' vinding van electronische tolheffing, de defensiebegroting, der zich in zijn lot geschikt, zoals moment ging het bergafwaarts met vice-premier Rudolf de Korte, die de WD en haar voorman. Hij is niet htste toch laag is maar dat roemt als plaats'. Rust is het belangrijkste de leider, en dat is in de huidige ver- nodig heeft. Maar hij is nu eenmaal H medicijn. In het interne campagne die lijst definitief overleg is het voorkomen van ruzie wordt vastgesteld, moet de partij als hoogste prioriteit gesteld. de wel erg vooruitstrevende kalmte blijven uitstralen. Met Nij- De tweede hoogste campagne- WD terug i houdingen al heel wat. Dus klapten zich de handen blauw. Leen Gin- jaarzag in de rede een 'bewijs dat de CDA. Hij zei dit zaterdag op de tweede en laatste dag van het VVD- congres, dat zich bezig houdt met het vaststellen van het verkiezings programma van deze partij. Voorhoeve doelde vooral op de houding van minister Brinkman van WVC, die de twee Nederlandse commerciële omroepen, TV10 en RTV Vëronique, van de kabel wil weren. "Het CDA bepaalt dat deze omroepen niet goed voor u zijn. U mag niet zelf de aan-uitknop bedie nen, want het zorgzame CDA-moe- dertje trekt de stekker eruit", zo schamperde Voorhoeve, die daar mee concludeerde dat amusement van topartiesten vanuit het buiten land niet mag. "Het is kinderbed tijd". Het CDA werpt volgens Voorhoe ve op mediagebied angstvallig bar ricades op om de ontwikkeling van een moderner omroepbestel te blokkeren. Nu het CDA de commer ciële ATV-omroepen geen kans heeft willen geven, dreigt deze par tij haar greep op het mediagebeuren te verliezen. Zendgemachtigden gaan naar het buitenland, zo consta teerde Voorhoeve.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3