Van Klooster: 'We zijn weer terug op nulpunt' Opnieuw record voor Olijslager Teleurstelling voor AV Holland Brienesse haakt af Van Weerde zwemt naar tweede plaats Erik de Bruin maakt indruk r MAANDAG 26 JUNI 1989 PAGINA 17 Zwemtop valt ver terug tijdens nationale titelstrijd AMERSFOORT (GPD) De KNZB mag dan inmiddels in onderhandeling zijn met twee potentiele geldschieters voor de zwemtop, de dadendrang in het water blijft daar voorals nog ver bij achter. Sterker nog, de zwemelite liet een uitermate sombere indruk achter na het openingsweekeinde van de nationale kampioenschappen in Amersfoort. Nederlandse records werden niet of nauwelijks benaderd, slechts een enkeling voldeed op een persoon lijk nummer aan de richttijd voor de Europese kampioenschappen in Bonn, en er openbaarde zich een verbazingwekkende matheid die bij tijd en wijle zelfs een vloek van de tribunes deed rollen. De geschiede nis herhaalt zich. Net als twee jaar geleden is de zwemtop zich hortend en stotend aan het voorbereiden op de EK. Was het in 1987 nog de lokroep van het studentenfeest op de Uni- versiade die de toenmalige bonds coach Bert Sitters met een gehal veerde selectie naar de EK in Straat sburg deed afreizen, dit keer zit zijn opvolger pas echt met de handen in het haar. Jarenlang teerde de KN ZB op de inbreng van de gevestigde namen, maar nu Annemarie Ver stappen, Jolanda de Rover en, sinds kort, ook nog eens Conny van Ben- tum, Frank Drost, Hans Kroes en Patrick Dybiona hun badspullen definitief hebben opgeborgen komt de realiteit wel erg plotseling bo vendrijven. „We zijn weer terug bjj af', con cludeerde bondscoach Ton van Klooster terecht. „Het afhaken van zoveel talent en routine heeft onver mijdelijke gevolgen voor het ni veau. Ik had hier op de jeugd ge hoopt, maar ze grijpen hun kans niet. De doorstroming stagneert. En dat is verschrikkelijk om mee te ma ken. Je houdt natuurlijk altijd hoop, maar ik vrees voor een fiasco in Bonn". Mocht de Oranje-brigade inder daad zwemmend ten onder gaan in augustus, dan zal er toch wat verwij tend achterom worden geblikt. Richting de tegen die tijd vakantie vierende routiniers, die volgens Van Klooster en zijn voorganger Sitters al veel eerder de knoop door hadden moeten hakken om het jon ge talent alvast aan het 'echte' werk te laten ruiken. Sitters bijvoor- AMERSFOORT (GPD) - Karin Brienesse volgde de NK zwem men het afgelopen weekeinde op krukken. De zwemster, deel uit makend van de zilveren estafette ploeg in Seoul, werd bijna twee weken geleden door dr. Strik- werda aan haar heup geopereerd. Bij die poliklinische ingreep wer den de slijm beurzen verwijderd en enkele uitgerekte pezen weer 'vastgezet'. Brienesse heeft zich inmiddels bij bondscoach Ton van Klooster afgemeld voor de Europese kampioenschappen (15-20 augustus) in Bonn. De Friezin twijfelde lang of zij zich moest laten helpen of niet. Niemand nam de blessure seri eus. „Als ik er tijdens het trai ningskamp op de Canarische Ei landen of zelfs op de Olympische Spelen vorig jaar over klaagde, geloofde niemand me. Echt, mijn hele been verlamde, ik had geen enkel gevoel meer. Maar omdat ik vaak minuten later weer vol van het startblok ging, dacht iedereen dat ik me aanstelde. Bovendien kon niemand me vertellen of ik weer op m'n oude niveau terug zou kunnen keren. Dat weerhield me ervan de knoop door te hak ken. Ik trainde maar door. Ach teraf kan ik slechts concluderen dat er met mijn gezondheid is ge sold. Ik beoefen topsport, en als er dan niemand is die naar je luis tert, je gelooft, ja dan ga je je toch wel eens iets afvragen". Tijdens de interland in en tegen Westduitsland (medio mei) was de maat vol. Brienesse: „Ik kon totaal niet meer op mijn been staan. Dokter Ouwerkerk (KN- ZB-arts) heeft me toen de opera tie aangeraden. 'Zo heeft het ook geen enkele zin', zei-ie. En hij had gelijk. Goed, ik kan nu niet mee naar de EK, maar volgende week begin ik weer met de training. Ik gok nog steeds op het trainings kamp in Australië eind van dit jaar. En uiteraard de WK (1991) in dat land. Daar moet ik gewoon bij zijn. Lukt me dat niet, dan stort mijn wereld in". Op 200 meter schoolslag AMERSFOORT - Het openings weekeinde van de de Nederlandse kampioenschappen heeft voor de Leidse zwemmers wisselende suc cessen opgeleverd. Antoine van Weerde leverde met een tweede plaats een uitstekende prestatie op de 200 meter schoolslag. Bij de Speedo-finales werd door de zwem mers van LZ1886 veel eremetaal veroverd. Voor Antoine van Weerde (LZ) verliep het eerste weekefride van de NK volkomen naar wens. In het ochtendprogramma liet hij op de 200 meter schaolslag al een sterke indruk achter, door een nieuw per soonlijk record in een vijftig meter bad. Achter Ron Dekker tikte hij als tweede aan in 2.25,26. Met deze tijd plaatste hij zich, voor de all-in finale als tweede. Zijn directe belager voor de twee de plaats in die finale, Stan Stege- ling, probeerde Van Weerde zand in de ogen te strooien door in de och tendserie een aanzienlijk minder goede tijd (2.28,95) te scoren om ver volgens ook nog te zeggen dat hij niet goed in vorm is,wetende dat Van Weerde gevoelig is voor dit soort intimidatie-politiek. Tijdens de A-finale gaf Van Weer de zijn concurent echter weinig kans. Met bijna twee seconden voorsprong tikte hij als tweede aan in 2.24,58 achter de ijzersterke Ron Dekker d,ie 2.20,92 liet noteren. Van Weerde verbeterde zijn beste tijd met ruim twee seconden en het ein de lijkt daarmee nog niet in zicht, Als hij, volgens zijn trainer Rob van Zijp wat minder rond kijkt tijdens zijn race, kan zijn tijd beslist nog scherper. Bij de jongens geboren in 1975 viel de prestatie van Christian de Groot (LZ) op. De 200 meter rugslag legde hij als snelste af in een tijd van 2,23,05, waarmee hij ruim vier se conden sneller was dan zijn plaat- singstijd en daarmee doordrong tot de B-finale. Daarin werd hij uitein delijk zesde. Op de 200 meter vlin derslag legde hij beslag op een der de plaats met een tijd van 2.23,52 voor de gebroeders Schouten die vijfde en zesde werden. De tijd van Mark was 2.25,69 terwijl Dennis de klok liet stilstaan op 2.26,51. Dennis Schouten heeft de pech vrij plotse ling met een behoorlijke bloedar moede te kampen, waardoor zijn prestaties nogal tegen vielen. Katwijker Cristiaan Fischer (HPC) wist ook enkele malen ere metaal te veroveren. Op zowel de 400 meter wisselslag als de 200 me ter rugslag was hij de sterkste bij de beeld: „Ik kan me niet aan de in druk onttrekken dat sommigen het afscheid steeds hebben uitgesteld om op die manier hun (NSF-)uitke- ring niet in gevaar te brengen. Vanuit hun oogpunt misschien lo gisch, zwemmers hebben het nu eenmaal niet breed, maar voor de sport is het een hele slechte zaak. Daarom ben ik er ook altijd voor stander van geweest de uitkering te binden aan de prestatie. Ben je meteen van al dit soort praktijken af'. En Van Klooster: „Frank (Drost) en Patrick (Dybiona) riepen bij de bekendmaking van de EK-richttij- den nog uit dat 'die een eitje zouden zijn'. En toch haken ze vlak voor de NK, de selectiewedstrijden af. Waarom doe je dat dan niet eerder? Ik wil niet zeggen dat ik nu met de gebakken peren zit, maar echt 'hap py' voel ik me nu ook weer niet. Als ik eerder bij de KNZB in dienst was getreden - Van Klooster is sinds 1 juni fulltimè in dienst als bonds- coordinator -, dan zou dit nooit zijn gebeurd". „Ik had duidelijkheid geschapen ja. Wie gaat er door, en wie stopt er. Dat is een eerlijke vraag. Nu ont brak de tijd daarvoor. En nog steeds eigenlijk. Sinds ik op het bondsbu- reau zit ben ik constant bezig met een inhaalmanoeuvre. Niets ten na dele van mijn voorganger, maar feit is wel dat het ontbreken van een fulltimer voor gaten heeft gezorgd. We hebben jarenlang op een afbrok kelende weg gewandeld die met een heel dun laagje asfalt net niet werd afgesloten. Nu dat laagje echt is af gesleten, dringt de realiteit pas door" De kritiek op de scherpe richttij- den voor de EK neemt Van Klooster voor lief. Zelf diende de coach een ander, meer gematigd rooster in bij het bondsbestuur, maar toen de KNZB hem meedeelde toch vast te willen houden aan de achtste tijd op de Europese ranglijst kon hij daar wel vrede mee hebben. „Richttij- den of limieten zijn altijd te scherp", vindt Van Klooster de alom bekriti seerde keuze van het bondsbestuur geen excuus voor de wanhopige strijd van mens tegen chronometer. „Ik vervloekte de bond ook toen ik me in '72 met die tijden voor de Olympische Spelen moest zien te VILLENEUVE dASQ (ANP) Sinds Marjan Olijslager be sloten heeft dat dit seizoen haar laatste zal zijn op interna tionaal niveau, gaat zij alleen maar sneller over de horden. Gistermiddag in het Noordfranse Ville dAsq verbeterde de atlete uit Capelle aan den IJssel voor de twaalfde maal het nationale record op de 100 meter horden. Zij bracht het op 12.77 seconden. Ellen Elzerman neemt de gelukwensen op de 200 meter rugslag. plaatsen. Maar in Amerika en Oost- duitsland zwemmen ze ook gewoon hun tijden, waarom dat niet bij Na het eerste NK-weekeinde heeft de bondscoach heel voorzich tig zes namen genoteerd, vier zwemsters en twee zwemmers die hij na de EK in ieder geval een uit nodiging zal sturen voor de te for- Precies zes jaar en één dag geleden, voor zij op de laatste zondag in juni het dozijn recordverbeteringen vol maakte, werd Marjan Olijslager in Parijs voor de eerste maal Neder lands snelste met een tijd van 13,27 seconden. Op 7 juni van het vorig jaar in St. Denis doorbrak Marjan Olijslager voor de eerste keer de grens van 13,00 seconden met een tijd van 12,93. In dat seizoen ging het via 12,92 (Hengelo) op 19 augus tus in Brussel naar 12,83 seconden. Marjan Olijslager werd in Ville- neuve dAsq bij Lille gesteund door een rugwindje van 0,6 meter per se conde. Een jaar geleden bij dezelfde wedstrijd was zij ook al sneller dan het toen geldende nationale record met een tijd van 12,87 seconden. Toen blies echter een niet toelaatba re rugwind. Marjan Olijslager be haalde haar tweede internationale overwinning in drie dagen tijd. Vrij dag had zij in St.Denis de 100 meter ontvangst na haar overwinning horden gewonnen in 12,93 secon- (foto and den. In Villeneuve versloeg Olijsla ger een respectabel veld. De Ameri- slag Erik Ran, sinds een jaar studie kaanse kampioene Linda Tolbert en sport combinerend bij de univer- had 31s tweede eentiende seconde siteit van Zuid-Californie in Los An- achterstand en de Bulgaarse we- geles, moet zijn vooruitgesnelde reldkampioene Ginka Zagortsjeva faam nog waarmaken. Niet alleen bracht het, na een slechte start, niet het verder dan de zesde plaats in 13,15. Ran zelf. Said Aouita kreeg een late belangrijk zwemmen, maar ook Mocht hij zich in Amersfoort plaat sen voor de EK, en in Bonn zelfs een medaille wegkapen, dan hoeft hij de kosten van zijn vliegticket niet che 1 gen zijn eindsprint was niemand opgewassen. De Olympische kam pioen op de 5000 meter van Los An geles won in 3.35,24 Tot zijn „slachtoffers" in de vrijwel volledig Afrikaanse race behoorde ook Olympisch kampioen Peter Rono, die als vierde finishte achter zijn Kenyaanse landgenoten Cheruyiot (3.35,84) en Cheshire (3.35,88). Rono noteerde 3.36.15. Zesvoudig Olympisch kampioen Carl Lewis, die door de speaker werd aangekondigd als zijne ma jesteit", stond er weinig koninklijk bij met zijn trainingsbroek om de enkels toen het gezegd werd. Lewis won de 100 meter in 10,05 voor de Jamaicaan Raymond Stewart en de Amerikaanse kampioen Leroy Bur- rel, die met 9,94 seconden de beste jaarprestatie op zijn naam heeft staan. Bij de vrouwen moest de nieuwe Amerikaanse sprintsensatie Dawn Sowell, dit seizoen goed voor 10,78 seconden, buigen voor de Ja- maicaanse Merlene Ottey., die in 10,95 seconden zegevierde. Siowell finishte eenhonderdste later. Wind speelde een overheersende rol tijdens de vierlandenwedstrijd in atletiek in Birmingham. De win nende sprongen van Galina Tsjist- jakova (7,27 meter) en Mike Powell (8,39) werden beinvloed door e i kernploeg. Zeker is in ieder de bond terug te betalen. Voorlopig geval de selectie van Marianne en staat hij nog fors in het rood. En de Mildred Muis, de twee zusjes die chronometer tikt voor iedereen on- zijn voorbestemd de rol van Ver- verbiddellijk door. stappen/Van Bentum over te ne- men. Marianne Muis veroverde drie nationale titels en voldeed op al haar afstanden aan de EK-richttijd (50, 100 en 200 vrij). De studente fy siotherapie krijgt zeker gezelschap van haar zus Mildred, rugslagtalent HAAG (ANP) Kort Ellen Elzerman en via de gebruike- 1 lijke 'vluchtroute' (de estafettes) ook Van der Plaats, Masseurs, Mas- tebroek en Silvester. zijn uitschakeling op de strakke bries, terwijl de prestatie ;che 1500 meter van Seoul, van Colin Jackson op de 110 meter okkaan, die in de Zuidko- horden niet in de recordboeken hoofdstad werd gehinderd komt. Jackson doorbrak op de eer- i dijbeenblessure, liep zijn ste dag van de ontmoeting voor het eerst in zijn loopbaan de dertien-se- condengrens: 12,99. door eerste 1500 meter sedert de Spelen. Aouita bleek weer in oude doen. Te- begin van het Westeuropese gedeel- het Grand Prix-circuit, waar- i ook het discuswerpen dat hij op 7 mei in Point a Pitre op Guadeloupe op 67,52 meter bracht, tot op 38 centimneter benaderde. De Bruin zegevierde ook bij het ko- van 53,36 meter, twee centimeter verder dan de oude prestatie uit 1976 van Bea Wiarda. Laetitia Vries- de, die bij de Olympische Spelen i Erik de Bruin aangetoond in grote vorm te zijn. In de tweede wedstrijd voor de nationale atletiekcompeti- ker, de allrounder die inmiddels op tie leverde de atleet uit Hardinx- hoogte staat in Nederland, veld-Giessendam gisteren in Krom- mannen is opgenomen, heeft gelstoten met 19,98 meter. Met zijn Seoul voor Suriname uitkwam. Traditiegetrouw is de spoeling bij i nog dunner. Ron Dek- wist zich gisteren nog niet te kwali ficeren voor de EK, maar richt zich ties, vol zelfvertrouwen op de 100 schoolslag van komend weekeinde. Zijn directe tegenstrever op de vrije twee voortreffelijke presta- De Bruin won het discuswerpen met een afstand van 67,14 meter, waarmee hij het nationale record overwinningen droeg De Bruin eén groot aantal punten bij in de winning van zijn club VLTC tweede wedstrijd. In de hoofdklassewedstrijd voor de vrouwen in Amsterdam verbe terde de 19-jarige Jacqueline Goor- machtigh het op één na oudste na tionale jeugdrecord. De Rotterdam se wierp met de discus een afstand haar club AV Rotterdam twee onderdelen. De 400 meter in de 54,89 seconden, een nieuw Suri naams record, en de 800 meter in 2.03,78. Zevenkampster Anouschka Daans (PAC) sprong 1,75 meter en miste toen de lat vijf centimeter ho ger lager op een haar. AV Rotter dam won in Amsterdam de tweede wedstrijd vóór stadgenoot PAC. jongens geboren 1976. Zijn tijd op de wisselslag was 5.13,55, de win nende tijd op de rugslag was 2.29,00. Op de 200 meter vrije slag, waarop hij tweede werd, liet hij een tijd no teren van 2.12,08. Robin Sprinkhuizen (De Zijl) wist bij de jongens geboren 1974 zich verdienstelijk naar een derde plaats te zwemmen. Zijn tijd van 2.24,35 betekende een nieuw per soonlijk record. Hiermee herhaalde hij zijn prestatie van vorig jaar en bezorgde zijn club de eerste medail le. Bij de vrouwen zwom Paulien Stastra op de 200 meter rugslag naar een tijd van2.29,59. Met deze tijd mocht ook zij in de B-finale starten waarin zij derde werd in 2.30,17. Bij de Speedo-finales legden de zwemmers van LZ beslag op maar liefst negen ereplaatsen. Natasja Sierag won de 100 meter rugslag overtuigend in 1.19,7 en evenaarde' daarmee het record van haar club genote Fleur Bakker. Op de 50 me ter vlinderslag was zij ook voor ie dereen te snel en won in 0.36,0 haar tweede gouden plak. De 100 meter vrije slag leverde haar een tweede plaats op omdat zij hier ten opzichte van haar tegenstandster lengte te kort kwam. Hier was haar tijd 1.11,74. Fleur Bakker legde voor het der de achtereenvolgende jaar beslag op de eerste plaats van de 100 meter schoolslag in 1.22,74. Zeer verras send wist zij ook nog eens twee zil veren medailles te pakken op de 400 respectievelijk 800 meter vrije slag in persoonlijke recordtijden van 4.59,24 en 10.13,52. Tenslottte deelde ook Remco Sin- geling in de feestvreugde. Op de 100 meter vlinderslag werd hij tweede in 1.18,67. Ook op de 200 meter wis selslag wist hij beslag te leggen op een tweede plaats met een tijd van 2.51,07. En of dat nog niet voldoen de was pakte hij vervolgens ook nog de derde plaats op de 100 meter rug- slag in 1.20,82. NORA BAKKER DUISBURG (ANP) - Jaro Boubin, bondscoach van de Nederlandse Kanobond (NKB) heeft zes mensen geselecteerd voor deelneming aan de wereldtitelstrijd. Annemarie Cox en Nicole Bulk bij de vrouwen. Mark Weyzen, Jean-Paul Sits en de broers Ronald en Eric Pel bij de mannen. Het ploegje vaart van 23 tot 27 augustus in Plovdiv, Bulga rije. Boubin maakte zijn selectie gis teren bekend, na de internationale regatta in Duisburg. wt ',v Michel Jacobs neemt de waterbak tijdens de 3000 meter steeplechase. AMSTERDAM (ANP) - Na het Olympisch goud van de dubbel tweeën ook de Holland Beker. Juichend stootte Nico Rienks de armen ten hemel toen de finis hlijn gepasseerd was. De 27-jarige Amsterdamse student won giste ren het hoofdnummer van de Ko- ninklijke-Hollandbeker roeiwed- strijden niet alleen met over macht. Hij zorgde ook voor een grandioos internationaal Bos baanrecord. Na 6 minuten 47,7 se conden sloot hij zijn race om de uit 1886 stammende puur zilveren bokaal af. Het inmiddels twaalf jaar oude record van de Rus Niko- laj Dovgan werd met bijna twee volle seconden verbeterd. Aanvankelijk leidde de Nieuw- zeelandse winnaar van het Olym pisch brons Eric Verdonk. Dui zend meter lang mocht hij de illu sie koesteren met de hoofdprijs naar huis te kunnen gaan. De wij ze echter waarop Rienks het baantempo kan handhaven werd ook de Nieuwzeelander noodlot tig. Toen Verdonk wel moest ver slappen op de laatste 500 meter ging de Nederlander onverdroten door. De verkrampte Verdonk zag behalve Rienks ook de West duitser Handle, die vorig jaar tri omfeerde, over zich heengaan. Tegenover de triomf van Rienks stond het drama van diens dubbel-tweepartner Ronald Flo- Rienks juicht na veroveren Holland-beker rijn. In de halve eindstrijden had die juist niet de kracht om de der de plaats te bereiken die goed was voor de grote finale. Teleurstel ling was er ook voor Henk Jan Zwolle, die eerder dit jaar op de Bosbaan al een zeer scherpe tijd neerzette. Hij zag geen kans zich in de strijd om de ereplaatsen te mengen en moest met een vierde klassering tevreden zijn. Een troostprijs voor Henk-Jan Zwolle was, dat hij zaterdag de Oostduitse zegereeks doorbrak dankzij een overtuigende zege op Steffan Zulke. De skiffeur uit Oost-Berlijn, die in Seoul deel uit maakte van de DDR-dubbel vier die het brons greep, mocht hal verwege de twee kilometer nog licht leiden, op de finishlijn be droeg zijn achterstand op de zege vierende Amsterdammer bijna zeven seconden. Frans Göbel, in Milaan bij de wereldkampioenschappen van 1988 voor lichte roeiers van het zilver, daarentegen kwam niet aan een zege toe. Beide wed strijddagen was de Belg Wim van Belleghem duidelijk te sterk voor de Amsterdammer. De Brugge- naar leidde vrijwel van start tot fi nish en zegevierde met ruim ver schil. Harriet van Ettekoven, de Olympische reserve die in Seoul een ieder vèrraste door niet alleen de finale van het skifnummer te bereiken, doch vervolgens ook nog als vierde, net buiten de ere prijzen, te eindigen, bereikte evenmin het erevlot. Beide dagen werd zij derde. Bij de lichte roeisters bleken Laurien Vermulst en Ellen Melie- sie, wereldkampioenen bij de lichte dubbel tweeën, in het een zaamste nummer dat de roeisport kent ook nu niet in staat Rita De- fauw van de zege af te houden. Doordat Laurien Vermulst be sloot haar succes in het skifnum mer te zoeken, viel de vorig sei zoen zo succesvolle combinatie uiteen. Vermulst maakt het, naar mate het seizoen vordert, Rita De- fauw steeds moeilijker. Op de Bosbaan lag er tussen de Belgi sche winst en de tweede plaats van de Zwolse nog geen twee vol le seconden. Voor Meliesie ziet de toekomst er echter aanmerkelijk minder gunstig uit. Zij werd bei de dagen op afstand geroeid. LISSE De tweede competi tieronde atletiek is gisteren voor de mannenploeg van AV Holland teleurstellend verlo pen. Uitkomend in de eerste klasse, eindigden de Leidena- ren op de vijfde plaats met 22.119 punten. Door dit resul taat zal Holland in september in de degradatiepoule uitkomen. De ploeg van De Spartaan ken de een betere dag. De Lissena- ren zegevierden in de tweede klasse met 17.687 punten, waar door zij uitzicht op promotie be houden. In Rotterdam deden de man nen van De Bataven het in de derde klasse een stuk beter dan tijdens de eerste kompetitieron de. De ploeg verzamelde maar liefst 15.382 punten en eindigde hiermee op de tweede plaats in hun poule. Het door vele afzeggingen gehaven de Hollandteam had de moeilijke taak een plaats in de promotiepoule te behalpn. Er werden desondanks toch nog wel enkele uitstekende prestaties geleverd. Uitblinkers in de Leidse ploeg waren Jeroen Sun- ter en Theo van der Veer. De eerste snelde op de 100 meter naar een ra zendsnelle 10.7. Dit betekende voor het Leidse sprinttalent de beste handgeklokte tijd dit seizoen. Rou tinier Van der Veer liet zien dat hij het lopen op de baan nog niet ver leerd is. De atleet uit Leiderdorp draaide regelmatig zijn rondjes en liet de klokken op de 5000 meter stilstaan na 14.50.0 seconden. GertJan Palm scheerde naar een prima tijd van 14.7 seconden over de 1 IOmeter horden. Op de 400 me ter horden werd behoorlijk ge scoord door Arjen de Haan en Koert Veldmaat met respectievelijk 56.5 en 56.9 seconden. Rob Gordijn en Cor Brandwijk waren eveneens aan elkaar gewaagd met goede tijden van achtereenvolgens 4.01.9 en 4.03.0 seconden op de 1500 meter. Walter Botman kwam bij het hoog springen tot 1.90meter. De mannen van De Spartaan de den het gisteren op de eigen baan uitstekend. Vincent van Stijn sprong eveneens 1.90m hoog. Willi am Augustinus en Erik Bakker kwamen op de 1500 meter tot tijden van 4.02.4 en 4.03.7seconden. Olaf de Hoop rondde de 5000 meter af in een keurige 15.27.1 seconden. De gebroeders van Noort haalden goed uit met de discus. Nico van Noort wierp de schijf naar 44.46m, terwijl Peter tot 37.56m kwam. In Rotterdam was de mannen- ploeg van De Bataven goed op dreef en veroverde een plaats in de pro motie poule. Op de 1500 meter do ken Jan Jansen en Hans van der Voorden onder de 4 minuten met 3.56.2 en 3.59.0. Kees van Klink en Luuk Steenbergen draaiden naar goede tijden van 14.55.4 en 14.57.8 seconden op de 5000m. Veteraan Theo Brusse was weer ouderwets goed bezig met een vertesprong van 6.47 meter. Krachtpatser Ruud Kerkman zorgde voor veel punten op de technische nummers discus (37.36m) en kogel (12.14). Alphen— De vrouwenploeg van AV Holland is er gisteren niet in ge slaagd een plaats in de promotie- poule te bemachtigen. De in de eer ste klasse uitkomende Leidsen be landden op de zevende plaats met 14.203 punten, waardoor hun zelfs een stek in de degradatie poule niet bespaard blijft. Prestaties die er in positieve zin uitsprongen kwamen van Joice Emons op de 100m in 12.7 seconden en van Yvonne van Dorp op de 400m in 55.0sec. Regina van Duyn probeerde het weer op de 800m en kwam tot een redelijke tijd van 2.20.4 sec. Bij het discuswerpen werd door Wendy Waterreus goed gepresteerd met 35.54 meter. In Lisse behaalden de vrouwen van De Spartaan een plaats in de promotiepoule. De in de tweede klasse uitkomende ploeg uit Lisse eindigde op de tweede plaats in hun poule met 13.376 punten. Ingrid van der Heuvel wierp de discus naar een uitstekende 43.70m en stootte de kogel 13.12 meter van zich af. Lea van der Aart kwam tot een afstand van 33.94m met de discus. Annet van Veldhuizen had geen last van het warme weer en liep naar een knappe tijd van 10.16.3sec op de 3000m. De in de zelfde klasse uitko mende vrouwenploeg van De Bata ven kenden een minder succesvolle dag. De Leidse atletes belandden op de vijfde plaats met 12.289 punten en zullen daardoor in de degradatie poule moeten uitkomen. Ellen Sil- verentand demonstreerde een goe de vorm op de lOOmeter met 12.3 se conden en 14.6sec op de 100m hor den. Helen Bank liet zien weer op de weg terug te zijn met 12.7 en 59.3sec op de 100 en 400m. De 4xl00m estafetteploeg liep naar een goede 49.7 seconden. Tijdens de Districtsfinale B-ju nioren Westll die zaterdag in Lei den plaatsvond zijn enkele goede prestaties geleverd. Van de jongens van De Spartaan kwam Stephan Molenaar tot aansprekende verrich tingen op de 110m horden in 15.0 sec en 6.84m bij het verspringen. Eric Kortekaas stootte de kogel naar een uitstekende 13.51m en wierp de discus 37.76m ver.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 17