Zonderop nerveus in eigen huis Amateur De Bakker wil even bedenktijd Derde plaats stemt Schouten tevreden Stellinga snelste in koers Lisse Marcel Vink winnaar in toernooi Sassenheim Moeizame toernooiwinst bij De Munnik Selecties voor Tour bijna compleet MAANDAG 26 JUNI 1989 SPORT PAGINA 15 Profcontract lonkt na zege NK wielrennen RHEDEN (GPD) De echte Hollandse jongens komen nog steeds tussen de koeien vandaan. Maarten den Bakker is er zo een tje: fris blozend en een gezond karakter. Daarom was iedereen zo blij met zijn overwinning in het Nederlands kampioenschap voor amateurs, zaterdag. Daafom ook wilde niemand iets op die over winning afdwingen. Waterpoloploeg ligt op schema KATWIJK - Het uitgangspunt is de Olympische Spelen. De eerste opdracht is een goede prestatie op de Europese kampioenschap pen om kwalificatie voor de WK'91 in Perth af te dwingen. Anders gezegd: de buitenwacht verwacht prestaties van het Nederlands waterpoloteam, dat gisteren het zeslandentoernooi in Katwijk met een derde plaats afsloot. Verrassende winnaar in het Aquamar werd Spanje, dat in punten gelijk eindigde met Westduitsland maar het betere doelsaldo leverde de Zuideuropeanen de hoofd prijs op. Coach Rob Schouten (met bril) kijkt naar de verrichtingen van het Nederlandse team. Naast hem Mark van Bel- kum (2) die in gesprek is met Hans Nieuioenburg. <roto Loek zuyJerduin) Het vernieuwde Oranje kon in de kustplaats niet echt overtuigen. Maar Rob Schouten wanhoopt niet. Volgens de coach lieten zijn pupil len in de afgelopen drie dagen zeker niet het achterste van hun tong zien. Westduitsland kan in aqgustus der halve een beter ingespeeld team verwachten. De niet bepaald met toppers be zette zeskamp fungeerde volgens Schouten als eerste meetpunt na een trainingsstage van drie weken. De Zoeterwoudse coach weigerde daarom conclusies de verbinden aan de verrichtingen van zijn jonge ploeg. En dat was maar goed ook, anders had het rapport er niet be paald rooskleurig uit gezien. Nederland kon alleen in de con frontatie tegen Westduitsland zater dagavond boeien. Een overwin ning, en dat zou een verrassing van de eerste orde zijn geweest, behoor de zeker tot de mogelijkheden, maar in de slotfase toonde Oranje zich niet koelbloedig genoeg. De ploeg liet bij 9-9 een overtal-situatie onbenut en reikte daarmee de 9-10 zege op een presenteerblaadje aan de Westduitsers. Maar het verschil was in jaren niet zo miniem ge weest. Stuurloos Tegen Frankrijk (10-9 winst). Grie kenland (10-8 winst) en Spanje (7-8 Makkelijke duels voor volleyballers EMMEN/KAMPEN (ANP) - Het Ne derlands volleybalteam heeft in de eerste twee van vijf wedstrijden te gen Griekenland nauwelijks tegen stand ondervonden. Zowel zaterdag in Kampen (15-3,15-8,15-3) als giste ren in Emmen (15-6,15-7, 15-11) was het karwei in iets meer dan een uur geklaard. Alleen in de derde en laatste set van gisteren leek er even sprake van evenwicht. Tegen een ploeg met Teffer voor Zwerver, Buys voor Grabert en Selinger voor Blangé na men de Grieken zelfs een voor sprong van 9-6. Nadat Blangé als spelverdeler in het veld was terug gekeerd, herstelde de ploeg van de nieuwe coach Harry Brokking snel de balans. Brokking koos beide dagen voor het „jonge" team rond Blangé. met Zwerver, Zoodsma, Grabert, Post- huma en Benne. Voor het eerst werd even een plaatsje voor Henk- Jan Held ingeruimd. Het debuut stemde Brokking tevreden. In de laatste set nam echter Posthuma weer Helds positie in. Het Nederlandse team heeft niet ongunstig geloot voor de eindronde van de strijd om de Europese titel, van 23 september tot en met 1 okto ber in Zweden. Bij de loting, die verricht werd in de Westduitse stad Stuttgart, werd de formatie van bondscoach Harry Brokking ge koppeld aan titelverdediger Sov jetunie. de nummer drie van de vo rige titelstrijd Griekenland, Polen, Joegoslavië en Roemenië. De wed strijden voor deze groep worden afgwerkt in Orebrö. De andere groep, die .wordt ge speeld in Stockholm, bestaat uit Frankrijk. Zweden, Bondsrepu bliek Duitsland, Bulgarije, Italië en de DDR. Het resultaat van de loting stem de bondscoach Harry Brokking te- vrende. „Ik had van te voren een verlanglijstje samengesteld. De in deling van Orebrö komt daar rede lijk mee overeen. Het ziet er gunstig voor ons uit. De enige onbekende factor in de groep is Roemenië. Daar hebben we eigenlijk sinds de Europese titelstrijd van 1987 niets meer van gehoord. Wat dat betreft was de DDR als opponent eenvou diger. daar weten we meer van. Navratilova wint weer Eastbourne EASTBOURNE (Reuter) - Martina Navratilova heeft haar abonnement op de titel bij het grastennistoer nooi in Eastbourne met een jaar ver lengd. Zaterdag veroverde de Ame rikaanse haar achtste enkelspeltitel bij het evenement in de Engelse badplaats door de Italiaanse Raf- faella Reggi in twee sets te verslaan: 7-6. 6-2. Eric Jelen heeft zaterdag het tennistoernooi in Bristol gewon nen. De Westduitser, verantwoorde lijk voor de uitschakeling van Mi- chiel Schapers in de halve finales, versloeg in de eindstrijd de verras send ver gekomen Nick Brown. De Brit gaf in de finale ook Jelen niets cadeau, pas bij 5-6 in de derde reeks viel de beslissing in het voordeel van de Duitser. Boris Becker en Kevin Curren hebben hun zelfvertrouwen twee dagen voor het toernooi van Wim bledon begint nog wat gesterkt. De Westduitser won zaterdag het invi tatie-toernooi in West-Kirby door in de eindstrijd de Zweed Peter Lund- gren te verslaan: 7-5, 6-4. Curren zegevierde bij het toer nooi in Wentworth. Hij versloeg in de eindstrijd de Zweed Mats Wilan- der opvallend eenvoudig in twee sets: 6-2, 6-4. nederlaag) kon Nederland het ove rigens matig opgekomen publiek niet voor zich winnen. Dat er van de Fransen werd gewonnen was voor namelijk te danken aan de factor ge luk. Terwijl de Schouten-brigade stuurloos ronddobberde en rijp was voor een nederlaag, vond Mark van Belkum in de laatste seconden een gaatje in de Franse afweer en voor kwam daarmee een afgang. Ondanks het tegenvallende aan tal bezoekers (ongeveer 700) heeft de polozesdaagse de zwem- en polo club Katwijk geen financiële scha de bezorgd. De zwembond draait op voor de alle kosten. Die voltrok zich wel tegen Span je, al probeerde Nederland in de slotfase een nederlaag te voorko men. In de eerste twee partjes spot te de nationale polo-elite met alle in ternationale principes. Het toch niet supersterke Spanje maakte dankbaar doeltreffend gebruik van het Nederlandse gestuntel. De in de beginfase verkregen marge (0-4) gaf de latere toernooiwinnaar niet méér weg. Met dank overigens aan de ma tige leiding, die zeker niet in het voordeel van de 'thuisploeg' floot. Oranje werd bij 6-7 een 'geheide' strafworp onthouden. Niettemin was de nederlaag verdiend en eisten de Spanjaarden (druk in training om in 1992 in Barcelona te schitte ren) terecht de eerste plaats op. "We hebben de eerste fase afge sloten, na dit toernooi beginnen we aan fase twee", keek Rob Schouten Dat speelde haar overduidelijk par ten in de eerste set. 'La Bionda' oog de nerveus, maakte veel fouten, en leek als verlamd op de baan te staan. Prompt verloor ze dan ook haar opslag, zonder ook maar een enkel punt te scoren. Haar tegen standster deed vervolgens hetzelf de, maar liep daarna vlot weg naar een 1-4-voorsprong. De speelster van Intertennis, vorig jaar districts kampioene van Den Haag, hoefde daarvoor niet al te diep te gaan. Zonderop maakte de fouten. Van der Linden incasseerde de punten. Weelde De Haagse kon de weelde van die alweer vooruit. "Ik heb in de afgelo pen dagen wat uitgeprobeerd en dat ga ik in de komende weken uitbou wen. De jongens zijn me zeker niet RHEDEN (GPD) De Profronde van de Zaanstreek, morgen onder de noemer GP Forbo op de kalen der is in een aantal gevallen beslis send voor de invulling van de laatste plaatsen in de Nederlandse Tourploegen. Bij Panasonic zijn zeker van de Tour: Breukink, Van Poppel, Lub- berding, Van Vliet, Talen (allen Ned), Vanderaerden, Nulens en Wampers (allen Bel); voor de negen de plaats zijn kandidaat Winnen, De Rooy en De Koning. Voor Superconfex rijden: Maas- sen, Nijdam, Jacobs, Solleveld, Poels en Tolhoek (Ned), Gölz (BRD), Edwig van Hooydonck (Bel); voor de negende plaats maakt plotseling verkregen voorsprong echter niet aan en sprong herhaal delijk zelf in de fout. Hierdoor kon Zonderop, zonder tot grote hoogte te reiken, alsnog de eerste set bin nen halen met 7-5. Het pleit leek be slecht, zeker nadat Zonderop in de tweede was uitgelopen naar 5-1. Op nieuw viel de hoogblonde tennister echter volkomen stil en Van der Linden vocht zich, en passant nog twee matchpoints wegwerkend, te rug naar 5-5. "Ik ging zachter slaan. Amy kon daardoor weer het initia tief nemen", zocht zij achteraf naar een verklaring. Het betekende de inleiding tot de boeiendste fase van de partij. Beide tegengevallen. In deze samenstel ling werken we naar het EK toe en in principe werk ik met deze gasten toe naar de Olympische Spelen". Raas een keuze uit Cordes, Verhoe ven, Seegers en Fuchs. De zekere acht van PDM: Rooks, Van Orsouw, Draaijer (Ned), Kelly, Earley (Ier), Dhaenens (Bel), Müller (Zwi) en Alcala (Mex); de negende man komt uit Hoondert en Dag- Erik en Atle Pedersen. ,TVM gaat naar de Tour met: Hanegraaf, Kleinsman, Siemons, Schurer (Ned), Anderson (Aus), Vandenbrande en Capiot (Bel) en Skibby (Den); de negende wordt Pieters, de Katwijker Martin Schal- kes of Eriksen. De Nederlandse deelnemers in buitenlandse ploegen zijn: Hitachi - Van Aert, Caja Rural (Paternina) Hermans, Nijboer, Dekker; ADR - speelsters haalden plotseling alles uit de kast en produceerden de ene fraaie passeerslag na de andere. Uit eindelijk trok Zonderop de set, en daarmee de partij, met 7-6 naar zich toe via de noodzakelijk geworden tie-break (8-6, na een 0-3-achter- stand). Moeite Ook clubgenoot Kees-Jan Schui- lenburg moest zich de nodige moei te getroosten voordat hij de bloe men in ontvangst kon nemen. Aller eerst kwam hij afgelopen zaterdag in de halve finale tegen Elmar Gerth van Leeuwenbergh met de schrik vrij (2-6, 6-2, 7-6), in de finale van het mannen-enkel B tegen Martijn Krans ging het evenmin gemakke lijk. In de eerste set leek het daar in de verste verte nog niet op. Schui len burg leek vast besloten er een strafexpeditie van te maken en mepte, schijnbaar zonder inspan ning, alle ballen met de grootste precisie langs en over zijn tegen stander: 6-1. En dat binnen twintig minuten. Maar net als in het vrouwen-enkel kreeg ook hier de finale een verras sende wending. Schuilenburg ver loor zijn precisie ("ik was er even met mijn gedachten niet bij") en Krans maakte daarvan dankbaar gebruik. Eén servicebreak - bij de stand 2-1 in zijn voordeel - bleek vol doende voor de setwinst: 6-3. Hier na was het over-en sluiten voor Krans. Schuilenburg maakte in de derde en beslissende set korte met ten met de speler van Unicum: 6-0 HERMAN JOUSTRA Verrassende winst Keytown Hitters LEIDEN - De Leidse Keytown Hit tere revancheerden zich in de honk balcompetitie tegen Blue Birds 2 uit Delft met een nipte 8-7 zege. De thuisploeg nam in de eerste inning direct een 2-0 voorsprong en hield de tegenstander op de nul door goed werpen van de nieuwe man op de heuvel Ramsy Hansen, die twee maal drie slag gooide. In de vijfde en zevende inning liep de score op tot 5-2 en tot 7-5, voordat in de acht ste inning het beslissende punt werd behaald. Adegeest uit Voorschoten speel de het sterker geachte Liebert Birds uit Zoetermeer van het veld: 11-1. Werper Richard Spraakman leidde zijn ploeg naar de overwinning. De weg naar Barcelona is echter nog lang. ROB ONDERWATER (uitslagen zie scorebord) Lammerts; Helvetia - Stevenhaagen en Manders; Domex - Adrie van der Poel. De Sectie Beroepsrennen van de Koninklijke Nederlandse Wiel- ren Unie heeft gisteren de namen van twintig renners bekendge maakt van wie er op 27 augustus twaalf het wereldkampioenschap voor profs zullen rijden. Het zijn: Breukink, De Koning, Lubberding, De Rooy, Van Vliet en Winnen uit de ploeg van Post, Rooks, Théunisse, Draaijer en Van Orsouw van Gisbers, Solleveld, Verhoeven, Maassen en Tolhoek van Raas, Schurer en Martin Schal- kers van Priem, Van der Poel, Lam merts, Suykerbuyk en Van Aert uit de buitenlandse ploegen. LISSE Op het wielerparcours van De Bollenstreek werd gisteren de afsluiting gehouden van de 'Fietsweek Lisse'. Een groot aantal nieuwelingen en liefhebbers stre den op 'Ter Specke' om de prijzen. De nieuwelingenwedstrijd werd ontsierd door een tweetal valpartij en, waarbij vooral Camile van Beek uit Leiderdorp het slachtoffer was. Ondanks de strijdlust van onder meer Jeroen Swart (Amstelveen) en Robert van Dongen (Zevenhuizen) werd de jury op een massasprint ge- tracteerd. Met zes renners op de eer ste rij kon die zelfde jury moeilijk tot een goede uitslag komen. Jordy Stellinga uit Nieuw Amsterdam werd voor Jeroen Swart duidelijk winnaar. Daarna kwamen de na men van Bertwin Zwiers (Emmen) en Arno Lorieux (Zoetermeer) nog als derde en vierde uit de bus. Uit eindelijk besloot de KNWU-jury vanaf de vijfde plaats dertien ren ners, waaronder Barrv de Ruiter. Mark Varkevisser en Martijn Noor- dermeer, als ex-aequo op te nemen. Bij de liefhebbers viel het peloton wel uit elkaar. Nadat Paul Kooy- man een solo niet bekroond zag, kwamen er negen renners op kop. Aloys Goossen, John Kuyvenho- ven, Herman de Jong, Ton van Duy- Af en toe gebeurt het nog steeds in het wielrennen. Dan wint echt dege ne die er die dag met kop en schou ders bovenuit steekt. Maarten den Bakker had de meeste kracht in de ruim 200 kilometer en op het vele vals plat van de Posbank, die in ver gelijking met vorig jaar, nu in omge keerde richting werd genomen. Zo'n 25 keer op en neer met een lan ge, op den duur slopende, klim, en een korte, felle afdaling. Vrijwel constant spanning op de benen dus. De verandering bleek een succes en Maarten den Bakker een goede win naar die, zoals het een echte Hol landse jongen betaamt, huilde bij het Wilhelmus. Z'n familie pikte een traantje mee en sprak hees over de zelfdiscipline die de oogappel uit Abbenbroek ook thuis aan de dag legde. Maarten was zo'n goeie jongen, hij haalde in de avonduren alle diploma's die in de veeteelt noodzakelijk zijn en zou zo de melkkoeien en dikbillen van zijn - inmiddels arbeidsongeschik te- vader kunnen overnemen. Kan het verhaal nog mooier? Troetelkind Maar Maarten den Bakker heeft de eerste vijftien jaar weinig of geen tijd meer voor de boerderij als alles gaat zoals nu wordt venvacht. Dat- ie een talent was, wist iedereen al. Den Bakker is ook de enige overge bleven renner uit de Olympische ploeg van André Boskamp. Den Bakker werd direct ook het troetel kind van de nieuwe bondscoach Piet Kuys, die hem zaterdag aan het hart drukte en de coureur, voorzich tig, een grote toekomst voorspelde. En collega-ploegleider Arie Has- sink van de Giant-formatie, die za terdag goed presteerde maar uitein delijk ook moest buigen voor het venbode, Martin van Kessel en Hans Vergeer waren als regio-ren ners vertegenwoordigd. Later kwam daar alleen Ruud Dobbelaar nog bij. De eindsprint werd aange trokken door Utrechtenaar Rob Lems met Jan Blijleven uit Lely stad in zijn wiel. In de laatste meters schoot Leidenaar Aloys Goossen, met een aantal andere koplopers in zijn wiel, de twee nog voorbij en be haalde zijn eerste seizoenszege. De uitslag: 1. Aloys Goossen (Lei den), 2. Wim Kroone (Bergam bacht), 3. Rob Lems (Utrecht), 4. John Kuyvenhoven (Leiden), 5. Ton van Duyvenbode (Noordwijk), 6. J an Blijleven (Lelystad), 7. Mart van Kessel (Ter Aar), 8 Hans Vergeer WAREGEM (AFP) - Carlo Bomans heeft gisteren, op het snelle par koers van Waregem, de sprinters verrast in de strijd om de Belgische wielertitel. Van de snelle mannen zat alleen Eddy Planckaert m de laatste ontsnapping. Eric Caritoux is kampioen van Frankrijk gebleven. De 28-jarige ti telverdediger versloeg na 260 kilo meter op een omloop in Montlucon Laurent Bezault en Martial Gayant. Pascal Richard (Zwi) heeft in Chiasso de strijd om de wielertitels geweld van met name Maarten den Bakker: „Ik heb met zo'n winnaar geen enkele moeite. Een ruwe dia mant, die bij de amateurs nog ver der geslepen moet worden. Laat-ie eerst maar een gooi doen naar de wereldtitel. Dit jaar of volgend jaar. Hij is nog zo jong". Ronderenner Maarten den Bakker is ook de enige echte ronderenner uit de huidige nationale selectie van Kuys. Dat bleek in Olympia's Tour, waar hij als enige in het spoor van de Oos- duitse eindwinnaar Thomas Liese kon blijven. Dat blijkt ook uit de be perkte erelijst van Maarten den Bakker, die dit seizoen alleen prat kon gaan op een overwinning in de Omloop van de Braakman. De vedette in spé zelf: „Wat zeurt iedereen nu toch over profambities. Ik ben pas anderhalf jaar amateur, nog niet eens twintig. Ik moet eens goed nadenken. Natuurlijk, ik ben geweldig blij met deze zege. Zoveel win ik er niet. Daar ben ik het type renner ook niet voor. Ik ben geen rappe finisher. In een kopgroep van tien, word ik vierde of vijfde. Maar zoals nu, als we met z'n tweeën vooraan zitten en de finale is zwaar geweest, dan heb ik kansen. Zeker tegen Jan Goedendorp. die ik van vroeger goed ken". Den Bakker was de enige geweest die in de slotfase de weggesprongen criterium-specialist kon achterha len op het moment dat die de macht uit zijn benen zag vloeien. De inspanningen in de kopgroep tastten de kracht van Maarten den Bakker nauwelijks aan. Daar waar andere kanshebbers op de Posbank steeds moeilijker kwamen te zitten, daar had hij nog wat reserves over. Genoeg om in de sprint Goeden dorp te verslaan en het wielerpu bliek in Rheden getuige te laten zijn van de geboorte van een nieuwe ster, Maarten den Bakker. (Voorhout), 9. Herman de Jong (Zoeterwoude), 10. Ruud Dobbelaar (Leiden), 11. Pieter Evelein (Lei den), 12. Rini Vergeer (Warmond), 13. Piet van der Geest (Zoeterwou de), 14. Paul Kooyman (Leiden), 15. Richard Ippel (Leiden). De overige prestaties in criteri ums waren: Portugaal (Corina Óu- wehand 7e), Rijswijk (Francisco Cortes 16e en Jeroen Cortes 17e), Warmenhuizen (Pascal Vergeer 3e en Ronald van der Tang 12e), Nieuwdorp (Rik van Wetten 5e, Menno Leyerzapf 16e en junior Ro bert Karremans 16e), Wijk en Aal burg (Mike Hassing 4e en Mark Var kevisser 15e), Lepelstraat (Mike Hassing 10e). van Zwitserland, de Bondsrepu bliek en Luxemburg gewonnen. Dariusz Kaiser (BRD) eindigde als tweede op 2 minuten en 41 secon den. Pascal Triebei eindigde met een achterstand van meer dan twin tig minuten als eerste Luxembur ger. Moreno Argentin is gisteren Ita liaans wielerkampioen geworden. De vroegere wereldtitelhouder (1987) was de snelste na een wed strijd over 256 kilometer door de Apenijnen. LEIDEN - Het B-tennistoernooi in Sassenheim is overtuigend ge wonnen door Marcel Vink van HTC. Hij had in de finale weinig tegenstand van zijn teamgenoot Marco van Trigt: 6-3, 6-3. Bij de vrouwen kon Mirjam Siemerink haar vorm in de halve finale (winst tegen Madeion Verdegaal) niet handhaven. Carola Geerlings (Zee en Duin) bleek op de laatste speeldag veel te sterk: 6-2,6-4. Bij de C-spelers gingen Erik Snel- ders (Zee en Duin) en Renée Cra- ma (De Kikkers) met de eer strij ken. Tussen de twee teamgenoten uit Hillegom (nummer éen en twee op de lijst) voltrok zich een voorspelbare finale. Vink was in de competitie, in tegenstelling tot Van Trigt, op éen dubbel na onge slagen gebleven en had in de on derlinge partijen een 4-0 voor sprong opgebouwd. Voordat de linkshandige Van Trigt zondag in zijn spel kwam stond hij in de eer ste set al met 5-0 achter. Vink ging onverstoorbaar verder met recht- lijning en simpel tennis, terwijl zijn tegenstander steeds de moei lijke oplossing koos en te veel miste. De produktie van de 24-jarige winnaar stokte eventjes in de tweede set, nadat een snaar was gebroken en het reserve-racket met een dunnere bespanning uit de hoes kwam. Zelfs met deze handicap speelde Vink zich een voudig naar een tweede 6-3 winst. Van Trigt zal zich afvragen of hij ooit nog eens van Vink gaat win nen. Tijdens de partij klonk het herhaaldelijk „Nooit, nooit". Het verhinderde Van Trigt ove rigens niet om samen met Vink het dubbelspel te winnen van Herman van de Capellen/Peter Grimbergen met 6-1, 3-6, 6-3. Het vrouwentennis kent een bredere top. De favoriete Ma deion Verdegaal (HTC) werd in de halve finale gëelimineerd door Mirjam Siemerink (Unicum, vier de geplaatst) met 6-^ en 6-4. Een dag later liet Carola Geerlings er echter geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. „Haar spelle tje ligt mij wel, lekker diep gesla gen ballen, waarop ik veel met mijn forehand kon scoren", zo verklaarde Geerlings haar een voudige zege. Het verschil lag daarnaast in het grote aantal fou ten dat Siemerink sloeg. Geer lings zal ooit van de partij zijn in Warmond en bij 'het district', voordat ze voor een jaar afreist naar de Verenigde Staten, niet met een tennis-beurs, maar om een jaar high school te volgen met tennis als keuzevak. Bij de mannen-C hield Erik Snelders zich de debuterende Willem Visser (Sassenheim) van het lijf: 6-3, 3-6. 6-3, nadat hij ook al de favoriet Leon Biezeman had uitgeschakeld. Renée Crama had geen problemen met Marïelle Sie- vers (STV): 6-1, 6-0. Het D-toer- nooi had als winnaars Martijn Zandvliet en Alette Stoutenbeek. REMMELT OTTEN LEIDERDORP - De favorietenrol drukte zwaar op de schouders van Bionda Zonderop. Het hele seizoen had de 17-jarige speelster van De Munnik bijna alles gewonnen wat er te winnen viel, maar juist de extra druk van het spelen voor eigen publiek leek haar gisteren te veel te worden. In de halve finale van het vrouwen-enkel B tegen Karin Croese, een dag eerder, bleef zij moeizaam aan de goede kant van de score: 6-3, 4-6 en 6-4. In de eindstrijd legde de kleine, evenoude Amy van der Linden haar het vuur na aan de schenen, maar slaagde er uiteindelijk op de beslissende momenten niet in het karwei af te maken. Omdat Zonderop dat nu juist wel deed, was de eindzege (7-5, 7-6) voor haar. "Iedereen kent me hier. En allemaal verwachtten ze niets anders dan een overwinning van mij", aldus Zon derop. jvoKKeiKoren is kandidaat W K-selectie RHEDEN (GPD) - Amateur- bondscoach Piet Kuys krijgt de se lectie voor het WK wielrennen op de weg in Chambéry steeds duidelij ker voor ogen. De ontwikkelingen zaterdag op het nationaal kam pioenschap, vormden voor hem daarbij een nieuwe vingerwijzing. Opmerkelijk genoeg, kondigde Kuys nu al aan „dat waarschijnlijk geen enkele renner van de huidige nationale selectie straks deel zal uit maken van de ploeg die de honderd kilometer tijdrit voor zijn rekening zal nemen". Voor de ploegentijdrit heeft Kuys inmiddels vijf namen voor vier plaatsen: Cent, Bol, Luppes. Vos kamp en De Kortenaar. Eén daar van zal moeten afvallen. De voor naamste gegadigden voor de indivi duele wedstrijd zijn op dit moment volgens Kuys Van de Vin, Den Bak ker, Harm Jansen, Noordwijker- houter Martien Kokkelkoren, Bouwman en Theus. Kokkelkoren is nieuw in dit rijtje. Eén naam ontbreekt, die van Joost van Adrichem. Met hem wenst Piet Kuys niet meer in zee te gaan. ,,Ik had met Van Adrichem de afspraak dat-ie me terug zou bellen in verband met plannen om te trai nen voor het WK en die afspraak is'ie niet nagekomen. Dat is niet professioneel. Dan ben ik keihard en onverbiddelijk. Dan is het ge daan. Van Adrichem moet ik niet Carlo Bomans Belgisch kampioen

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 15