Uitlaatgassen auto jaarlijks gecontroleerd Lezen struikelblok Turkse kinderen Paniek over water Natural Geknoei piloten met belasting WD: politie onder binnenlandse zaken LEIDSCH DAGBLAD Wettelijke plicht vanaf '90 Gemeente moet zorg verslaafde gaan betalen Les tegen incest 'Leidse gemeenteraad lijkt op puffend sleepbootje' Crisis in studentenvakbond tom westen kapsalon Nieuwe Revu moet wethouder gespreksopnamen toch geven ZATERDAG.24 JUNI 1989 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft ingestemd met een wettelijk verplichte jaarlijkse milieukeuring voor auto's. De milieukeuring geldt voor alle auto's van vier jaar en ou der. Ook verdroging natuur valt mee volgens Vewin Het is de bedoeling dat de keuring al volgend jaar verplicht wordt. Vooralsnog zal de keuring door de garages worden uitgevoerd. Door de keuring te combineren met de Algemene Periodieke Keuring (APK) kunnen de kosten volgens het kabinet relatief laag worden ge houden. Hoeveel de keuring precies zal gaan kosten weet men op het mi nisterie van milieubeheer nog niet te vertellen. In 1993 wordt bezien of de milieu keuring afdoende werkt. Hiertoe worden steekproeven langs de weg UTRECHT (ANP) - Staatssecretaris Dees (volksgezondheid) wil de ver antwoordelijkheid voor het beleid op het gehele gebied van de ambu lante verslavingszorg bij de ge meenten leggen. Hij is van plan de bevoegdheden die de gemeenten al hebben met betrekking tot de maat schappelijke hulp- en dienstverle ning aan druggebruikers en de me- thadonprogramma's van de basis gezondheidsdiensten uit te breiden met die over de consultatiebureaus voor alcohol en drugs (CAD's). Dees heeft gisteren het ontwerp van een tijdelijke financieringsrege ling verslavingszorg (TFV) naar de Tweede Kamer gestuurd. Het gaat uit van 23 regio's waarin het beleid door één of meer aangewezen ge meenten wordt vastgesteld. Per re gio wordt één rijksbijdrage ver strekt van maximaal 95 procent van de kosten (doel van de regeling is ook een bezuiniging). Met deze bij drage moeten alle ambulante voor zieningen voor verslaafden worden betaald. De reclasseringsfunctie van de CAD's is volgens Dees gegaran deerd. In de regeling staan mini mumnormen voor het gebruik van de rijksbijdrage op de gebieden al- coholzorg, preventie, consultatie en behandeling. Verder staan er eisen in met betrekking tot onder meer de samenhang (bijvoorbeeld met de klinische zorg), de doelmatigheid en de kwaliteit. Om te voorkomen dat hun be leidsvrijheid wordt beperkt gelden enkele bepalingen niet voor de vier grote gemeenten. Het gaat volgens Dees om een in de Tweede Kamer niet omstreden zaak. Het opnieuw uitstellen van een integrale finan cieringsregeling voor de ambulante verslavingszorg (aanvankelijk was gemikt op begin 1989) noemt hij on wenselijk. Binnenland kort Alimentatie Het recht op ouderdomspensioen, voor zover tijdens het huwelijk op gebouwd. behoort na een echtschei ding in beginsel voor de helft aan beide partners toe. Als een man een pensioen heeft opgebouwd kan zijn ex-vrouw als alimentatie haar deel vorderen van het pensioenfonds. De ministerraad is akkoord gegaan met een wetsvoorstel met deze strekking, die voortvloeit uit een uitspraak van de Hoge Raad in 1981. Ziekenhuis Elke maand worden minstens 2.500 patiënten die voor een operatie naar het ziekenhuis gaan op het aller laatste moment onverrichter zake naar huis gestuurd. De voorzitter van de Landelijke Specialisten Ver eniging. C. Piasmans, vertelde dit in Ede op een bijeenkomst van het Ne derlands Studiecentrum. Volgens Piasmans is dit een gevolg van een tekort aan personeel. Huzarenstukje Nederlandse huzaren hebben in Bergen-Hohne (BRD) de tweejaar lijkse NAVO-tankschietoefeningen gewonnen. Het Nederlandse pelo ton van vier Leopard 2 tanks het in de totaalscore twintig Amerikaan se, Belgische, Canadese en West- duitse pelotons achter zich. De Ne derlandse tankbemanningen be staan vrijwel geheel uit dienstplich tigen, terwijl de andere landen wer ken met beroepspersoneel. Van de 32 doelen raakten de huzaren er 31. Olympiade De tiende Nationale Chemie Olym piade, die op 14 en 15 juni is gehou den in Groningen, is gewonnen door het enig deelnemende meisje, de 18-jarige Katinka Ridderbos uit Zwolle. Romke Jonker uit het Drentse Vries werd winnaar van de Natuurkunde Olympiade. De twee nemen in juli deel aan de internatio nale Natuurkunde Olympiade in Warschau. Staatssecretaris Ginjaar- Maas (onderwijs) reikte gisteren in Grioningen de prijzen qit. gehouden. Wanneer blijkt dat ge breken in de garage niet worden ontdekt en verholpen wordt de keu ring verzwaard. Daarvoor zullen dan meer centrale keuringscentra in het leven worden geroepen. In het besluit permanente eisen motorrijtuigen luchtverontreini ging wordt een verbod op verande ring van het emissiesysteem opge nomen en wordt het maximaal toe gestane CO-percentage bij een sta tionair draaiende motor verlaagd van 4.5 naar 3.5 procent. De Bovag vindt het besluit van het kabinet voor een wettelijk ver plichte jaarlijkse milieukeuring voor auto's van vier jaar en ouder "een goed plan". De Bovag heeft zijn medewerking toegezegd om in nauw overleg met het ministerie van VROM een milieukeuring in te Plannen voor speciale keurings centra die zouden moeten worden opgericht als de autobedrijven er niet in zouden slagen de auto's goed op milieuaspecten te keuren, vindt de Bovag uit de lucht gegrepen. "De autobranche heeft met de invoering van APK voor personenauto's sinds 1985 aangetoond goed zulke keu ringssystemen te kunnen uitvoe- HAARLEM (ANP) - De fiscale in lichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een strafrechtelijk on derzoek ingesteld naar mogelijke fraude met belastingopgaven door een aantal piloten van een Neder landse luchtvaartmaatschappij. Zij worden ervan verdacht loonbelas ting te ontduiken door een buiten landse verblijfplaats op te geven. De schade voor de schatkist aan misgelopen loonbelasting bedraagt vele tonnen. In één geval gaat het zelfs om ruim 1.4 miljoen gulden, al dus de Haarlemse officier van justi tie mr. W.F. Groos. Het FIOD-onderzoek is al eind vorig jaar gestart, zo deelde het ar rondissementsparket Haarlem mee. In vier gevallen zijn op verzoek van de officier van justitie inmiddels ge rechtelijke vooronderzoeken ge opend. In februari zijn bij vier per sonen huiszoekingen gedaan. Hier bij zijn diverse bescheiden die met de belastingfraude verband houden in beslag genomen. De verdachten zitten niet in in voorlopige hechte- GRONINGEN Turkse jongeren hebben een grote onderwijsachter stand en komen daardoor moeilijk aan werk. Met moeite weten zij lbo en mavo tot een goed einde te bren gen. Doorslaggevend is in veel ge vallen dat de Turkse kinderen, ook als zij al langer in Nederland zijn. de Nederlandse taal onvoldoende be heersen. In de dagelijkse om gangstaal weten zij zich nog wel te redden, maar vooral bij het lezen schieten zij tekort. door Jan Haverkate Aangezien het onderwijs toch vooral via schoolboeken wordt ge geven, lopen Turkse kipderen een achterstand op die zij eigenlijk niet meer goedmaken. Bovendien zijn deze kinderen niet vertrouwd met het begrip schrijven. Thuis wordt er Turks gesproken, maar ze hebben niet geleerd in die Taal te lezen of schrijven. Over het tekstbegrip van Turkse kinderen in ons voortgezet onder wijs heeft Hilde Hacquebord (33) DEN HAAG (GPD) - Er zijn op korte termijn maatregelen nodig om de kwaliteit van het drinkwater in Nederland te garanderen. Zuinig heid van de consument met water is op zijn plaats om de waterbehoefte de komende jaren niet al te fors op te voeren."Maar ik pas er voor rond water een crisissfeer te laten ont staan. We hebben op zich voldoen de water in Nederland en we moe ten de problemen niet overdrijven", aldus voorzitter mr. S. Patijn van de Vereniging van Exploitanten van Waterleidingbedrijven in Neder land (Vewin) bij de presentatie van de brochure 'Grondwater'. Water is volgens Patijn, comissa- ris van de koningin in Zuid-Hol land, een te gevoelig produkt om er onnodig paniek over te maken. "Mensen denken al gauw dat ze straks hun tanden niet meer kun nen poetsen of hun baby niet meer kunnen wassen. En zo ligt het na tuurlijk niet". Zij zouden bij de belastingopgave vermeld hebben in Ierland te wo nen, maar in werkelijkheid bleven zij gewoon in Nederland wonen. Daardoor hoefden zij slechts over een relatief klein gedeelte van het salaris belasting te betalen. Justitie heeft aanwijzingen dat meer werk nemers van Nederlandse lucht vaartmaatschappijen zich op deze manier hebben verrijkt. Dit wordt nog onderzocht. Voor de Vereniging van Neder- een studie geschreven, waarop ze gisteren aan de rijksuniversiteit van Groningen promoveerde tot doctor in de letteren. Hacquebord heeft haar onderzoek uitgevoerd op ze ven scholen voor voortgezet onder wijs in Twente, twee in Enschede en vijf in Hengelo. Hacquebord komt tot de conclu sie dat Turkse leerlingen op beide door haar onderzochte schooltypen (lbo en mavo) in tekstbegrip inder daad een achterstand hebben op hun Nederlandse klasgenoten. Het grootste struikelblok blijkt in alle analyses hun achterstand in woord kennis. "Het merkwaardige is echter dat die woordkennis in de loop van de jaren wel groeit, maar dat dit niet zondermeer leidt tot een verbete ring van hun tekstbegrip. Woord kennis is voor tekstbegrip absoluut noodzakelijk, maar het is dus niet de enige voorwaarde", aldus Hac quebord. Een duidelijk negatieve factor voor de Turken is het schoolkli maat. "Vooral op het lbo heerst geen leescultuur. Het zwaartepunt komt na de brugperiode vooral op de praktijkvakken te liggen. Op de De drinkwaterbedrijven zullen consumenten in de komende tijd wel oproepen zuinig met water om te gaan en water te besparen door de installatie van speciale kranen, douchekoppen, stortbakken en zui nige huishoudelijke apparaten. Voor maatregelen als een zeer forse prijsverhoging, zoals de Stichting Natuur en Milieu voorstelt, voelt het Vewin niets. De waterleidingbedrijven kwa men gisteren met hun toekomstver wachting voor de komende tien jaar. Ze gaan uit van een forse stij ging van het waterverbruik van 20 procent. Ze verwachten in het jaar landse Verkeersvliegers VNV is het FIOD-onderzoek als een verrassing gekomen, aldus VNV-president Baksteen in een reactie. De VNV was en is niet op de hoogte van der gelijke praktijken van leden, zo zei hij. Vliegers tegen wie een onder zoek is ingesteld zullen ook geen be roep op bijstand van de VNV kun nen doen. Volgens Baksteen gaat het hier om privé-zaken waarmee de vereniging in principe niets te maken heeft. mavo is het beeld wat dat betreft wel wat gunstiger. Als het tekstaan bod op school kleiner wordt, zie je de Turkse leerlingen achteruitgaan. Ze kunnen de concentratie van een verhoogde inspanning die een Ne derlandse tekstverklaring vraagt, niet meer opbrengen". Een andere verklaring is volgens haar dat de schoolboeken geschre ven zijn voor leerlingen met Neder landse culturele achtergrond. Voor Turkse leerlingen is dat nadelig, omdat zij meer dan Nederlandse ge voelig zijn voor het onderwerp van de tekst, juist omdat zij het voor een groot deel moeten hebben van hun voorkennis om tot een aanvaard baar tekstbegrip te komen. Hacquebord heeft dat vroeger al eens onderzocht. "Toen bleek ook dat de Turkse leerlingen gemiddeld op alle tekstbegriptoetsen lager scoorden dan de Nederlandse, be halve waar het een test betrof die ging over vervoer in Marokko". Opmerkelijk is dat de Turkse leerlingen de teksten beter maken dan je zou verwachten gezien hun tekstbegrip. Dat komt, stelt Hac quebord, omdat de Turkse kinde ren als compensatie voor het ken- 2000 205 miljoen kubieke meter meer drinkwater te moeten leveren dan vandaag. Een groot deel daar van, 150 miljoen kubieke meter, moet uit het grondwater komen, omdat dat nu eenmaal het schoon ste en makkelijkst te verwerken is. Datzelfde grondwater wordt ech ter bedreigd via de bodemveront reiniging. Om de problemen rond het drinkwater niet verder te ver groten, moeten volgens de Vewin de maatregelen ter bescherming van bodem en oppervlaktewater uit het Nationaal Milieu Beleidsplan (NMP) op veel kortere termijn wor den uitgevoerd dan minister Nij- DEN HAAG (ANP) - De viering van het 175-jarig bestaan van de Ho ge Raad van Adel is gisteren afge sloten met een 'leve de koningin' en een 'leve de Prins van Oranje' van de 16de voorzitter van de Hoge Raad van Adel, mr. F. baron van Lynden, en een driewerf'hoera' van de vertegenwoordigers van 's lands adel. Koningin Beatrix was eregast op het adellijke feestje in de Gothische Zaal van het gebouw van de Raad van State. Zij kreeg van Van Lyn den de jubileumbundel 'De Neder landse adel, besluiten en wapenbe schrijvingen' aangeboden. Bij aan komst en vertrek van de majesteit liet het Groot Gaasbeker Gilde uit Soest de trompetten schallen, maar verder was het jubileum een ingeto gen gebeurtenis. De toegejuichte Prins van Oranje, Alexander dus, was overigens niet aanwezig. De Hoge Raad van Adel adviseert de minister van binnenlandse za ken over adels- en wapenaangele genheden en de minister van justi tie over naamswijzigingen van adel lijke geslachten en hun gebieden ('heerlijkheden'). Verder keurt de raad emblemen van krijgsmachton derdelen en adviseert hij de provin cies en gemeenten over in te stellen vlaggen. (foto GPD) AMSTERDAM (ANP) - Het week blad Nieuwe Revu moet geluids- en beeldbanden met daarop gesprek ken tussen de journalisten H. Ruig- rok en P. Storms en wethouder W. Stuart van Bergen op Zoom afge ven aan Stuart. Dit op straffe van een dwangsom van 50.000 gulden per dag. Dit heeft het gerechtshof in Amsterdam gisteren bepaald. Eerder slaagde de wethouder er niet in via een een kort geding de banden in zijn bezit te krijgen. Het gaat hierbij in totaal om drie uur beeld- en bandmateriaal. Stuart raakte begin dit jaar in opspraak door een artikel van Ruigrok en Storms in Nieuwe Revu van 19 ja- nistekort op het niveau van woord en woordgroep een efficiënte lees strategie hebben ontwikkeld die meer gericht is op het ontdekken van hogere verbanden dan op het decoderen van de kleine taaleenhe den in de tekst. Hacquebord pleit voor het ont wikkelen van een speciale leesvaar- digheidsdidactiek voor anderstali gen, waarin schriftelijke informatie zoveel mogelijk mondeling wordt gepresenteerd. Daardoor kunnen Turkse leerlingen verbanden leg gen met reeds aanwezige taalkennis en het eigen culturele referen tiekader. Juist van die vormen van taaieducatie blijven zij namelijk verstoken, omdat zij thuis Turks spreken. "Een veeleisende houding is daarbij voor de meeste Turkse leer lingen het best", zegt ze. "Voorko men moet in elk geval worden dat ze terecht komen in een negatieve spiraal van frustratie en demotiva tie waardoor ze steeds minder gaan lezen. Een stimulerende leescultuur op school is voor anderstaligen een belangrijke motor voor hun verdere taalontwikkeling en daarmee voor hun schoolsucces". pels in zijn nota heeft gepland. Verdroging Volgens de stichting Natuur en Milieu doen de waterleidingbedrij ven in hun tienjarenplan te makke lijk een beroep op verdergaand ge bruik van het grondwater. Volgens de milieuorganisatie berokkent de verwachte groei van het waterge bruik grote schade aan het milieu, vooral door verdroging van kwets bare natuurgebieden. Omdat het zakkende grondwater wordt aange vuld met vuil rivierwater, zal de ver vuiling van bodem en grondwater verder toenemen, zo verwacht de stichting. AMERSFOORT (GPD) - Deleden- vergadering van de WD heeft zon der enige discussie in het verkie zingsprogramma opgenomen dat de politie grotendeels onder het mi nisterie van binnenlandse zaken moet komen te vallen. Minister van justitie Korthals Altes, die zich eer der deze week nog tegen dit plan keerde, legt zich neer bij de uit spraak van de WD-achterban. Ook PvdA en CDA stellen in hun concept-verkiezingsprogramma dat de politie onder éen ministerie moet komen te vallen. Daarbij wordt alom het ministerie van bin nenlandse zaken bedoeld. De huidi ge situatie, waarin Justitie en Bin nenlandse Zaken samen verant woordelijk zijn, moet worden door broken. Korthals Altes noemde donderdag publiekelijk een derge lijke fundamentele reorganisatie van de politie "heilloos". In het concept-programma van de WD werd onverholen gekozen voor het geven van alle macht over de politie aan Binnenlandse Zaken. In een zonder discussie en stem ming aangenomen amendement staat nu wel dat geen afbreuk ge daan mag worden aan het gezag van Justitie over de strafrechtelijke handhaving van de rechtsorde. Korthals Altes, die te laat op het congres arriveerde, zei dat het amendement "halverwege tege moet komt" aan zijn bezwaren: "De oorspronkelijke tekst was helemaal uit den boze". Het amendement moet wel in de kabinetsformatie worden ingevuld, bijvoorbeeld door Justitie financiële macht te ge ven over regionale opsporings teams, aldus Korthals Altes. "Er moet wat tegenover staan". De mi nister zal geen voorbehoud maken bij het verkiezingsprogram. De WD heeft alweer flink moe ten sleutelen aan de financiële para graaf van het programma, omdat kabinetsbeslissingen en nieuwe be rekeningen een gat opleverden van meer dan éen miljard gulden. De li beralen willen nu 350 miljoen extra bezuinigen op de doelmatigheid bij de overheid (600 in plaats van 250 miljoen). De gedeeltelijke koppe ling van uitkeringen aan de lonen valt één miljard duurder uit. Dat be drag korten de financiële specialis ten van de WD op de voorgenomen lastenverlaging, die daalt van de aanvankelijke 9 naar 8 miljard. Aan genomen wordt dat de wijzigingen die de WD-achterban vandaag nog in het verkiezingsprogramma zal nuari. Daarin wekten de journalis ten de suggestie dat Stuart vatbaar zou zijn voor corruptie en financieel gewin bij een transactie. De twee journalisten deden zich voor als ad viseurs van een Amerikaans bedrijf die 'zaken' wilden doen met de wet houder. Volgens het hof hebben de ver slaggevers van Nieuwe Revu zich "valselijk uitgegeven" voor zaken mensen die in Bergen op Zoom ves tiging zochten voor een buitenland se onderneming. Nu Stuart als ge volg van het artikel in opspraak is gekomen heeft hij er belang bij te beschikken over het opgenomen materiaal en niet alleen de woorde lijke tekst. Dit omdat het "bij ge sprekken ook aankomt op toon, mi miek en gebaar", aldus het hof. Natuur en Milieu pleit daarom voor een daling van het verbruik met 25 procent tot 2000 via een heel pakket van maatregelen. Grondwa ter moet zo min mogelijk worden gebruikt voor laagwaardige doel einden als koel- en proceswater. Er moet meer gebruik worden ge maakt van oppervlaktewater, waar bij Natuur en Milieu vraagtekens zet bij de reiniging van dat water door infiltratie in duinwatergebie den. Om het waterverbruik per huishouding te verlagen, zijn voor lichtingscampagnes nodig en even tueel een tariefbeleid dat mensen tot zuinig watergebruik brengt. Volgens Vewin-woordvoerder Martijn moet de rol van de waterbe drijven bij de verdroging echter niet worden overdreven. De landbouw in ruilverkavelingsgebieden en de aanleg van infrastructurele werken als kanalen en de polders in het IJs- selmeer hebben volgens hem een veel belangrijkere rol gespeeld. aanbrengen, tot nieuwe bijstellin gen van de berekeningen zal leiden. Niet liberaal De WD-ledenvergadering stelde gisteravond ook vast dat invoering van een beperkte identificatieplicht gewenst is, als tenminste aan een reeks voorwaarden is voldaan. Het voorstel verslaafde misdadigers mogelijk gedwongen af te laten kic ken, werd door de VVD-leden aan merkelijk afgezwakt. "De bedoe ling is goed. maar dit is niet libe raal", aldus een WD'er. Een rech ter moet opname in een afkickcen trum aan kunnen bieden, en de ver slaafde moet zich schriftelijk ver klaren de behandeling af te ronden. Op het WD-congres werden voorstellen afgewezen om hogere straffen in te voeren voor handel in drugs. Ook keerde de WD-achter ban zich tegen een apart streng ge vangenisregime voor zware crimi nelen, en de mogelijkheid vervroeg de invrijheidstelling te beperken. Ook de vorming van supergemeen ten in de Randstad werd afgewezen. Rabbijn: overleg met christenen leidt tot niets AMSTERDAM (ANP) - Het Over legorgaan van Joden en Christenen in Nederland (OJEC) is volgens de orthodoxe rabbijn L.B. van de Kamp uit Amsterdam "een falikan- te mislukking". De jood die zijn reli gie serieus neemt, heeft daar niets te zoeken. Van de Kamp schrijft dat deze week in een bijdrage in het Nieuw Israëlietisch Weekblad. Hij weigert verdere medewerking aan de open avonden van het OJEC en roept alle joden op het overlegor gaan de rug toe te keren. Tot dusver had de rabbijn meegedaan om te voorkomen dat het OJEC menin gen zou verkondigen die niets met lodendom te maken hebben, maar wel in zijn naam werden uitgespro ken. Ook wilde hij bereiken dat niet alleen de stem van het liberale jo dendom, maar ook die van het tradi tionele jodendom te horen zou zijn. De aanleiding om met het OJEC te breken is vooral gelegen in de re cente publikatie van deel 7 in de OJEC-serie, getiteld 'Uitverkoren. Voorrecht of last?' Dit is een uitgave waarbij de joodse religie grote vra gen dient te stellen, zo schrijft Van de Kamp in een binnenkort te ver schijnen recensie van dit boekje. "Wanneer dit het produkt is van een overlegorgaan van joden en christe nen, dan dienen de joden hard weg te lopen van dit overleg." GRONINGEN (ANP) - Op scholen zou het vak 'zorgkunde' moeten worden onderwezen. Daarin zou den kinderen naast algemene licha melijke hygiene leren dat ze onder andere seksuele mishandeling niet hoeven accepteren en dat er hulp beschikbaar is. Dit was een van de aanbevelingen waarmee prof. H. Baartman, hoogleraar kindermis handeling aan de Vrije Universiteit van Amsterdam, vrijdag het con gres over seksuele kindermishan deling in Groningen besloot. (uit het Leidsch Dagblad van gisteren) JE HAD HET KUNNEN LEZEN IN DE KRANT VOOR JE EIGEN STUK VAN NEDERLAND DAM JA, IK WIL EEN ABONNEMENT OP DE KRANT VOOR M'N EIGEN STUK DUIM VAN NEDERLAND Q Ik neem het Leidsch Dagblad 7 weken op proef voor maar 26,50 Q Noteer mij voor een kwartaalabonnement 72,40 Voor het abonnement ingaat ontvang ik de krant twee weken gratis! (Aankruisen wat van toepassing is) Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Opsturen in envelop (zonder postzegel) naar Leidsch Dagblad, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden UTRECHT (ANP) - Het bestuur van de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) is verder uiteengevallén. Na voorzitter Nicky de Hiep zijn nu ook de bestuursleden Ferdinand Krook en Bram Zandstra opgestapt. Het bestuur bestaat nu nog uit twee personen. De opgestapte bestuurs leden zokm het niet eens met de zware kritiek die de algemene verga dering vorig week op Nicky de Hiep heeft geuit. Zij vonden de kritiek wel terecht, maar te zwaar aangezet. De Hiep ruimde het veld nadat tegen haar een motie van wantrou wen was ingediend. Aanleiding tot die motie was haar suggestie om de overgangsregeling voor de Harmonisatiewet van twee tot één jaar te bekorten. De LSVB vindt dat de regeling zo lang mogelijk moet duren. ADVERTENTIE Een kapsel met een eigen stijl. Wanneer je wilt met extra volume door de natural wave (vanaf f 49,50) en warme tinten door relief-kleuring (vanaf f 22.50) Deze splinternieuwe technieken zorgen ervoor, dat je haar beter zit dan ooit! ook open op maandag en koopavond

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 3